Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 14:52   #1
Caroline McGlynn
Przyczajenie
 
Avatar Caroline McGlynn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 9

Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną


Natknęłam się na forum -> http://www.laboratoriumurody.pl/foru...nie,t1223.html. Zastanawiam sięczy można sodą oczyszczoną lub aspiryną oczyścić włosy podczas pierwszego oczyszczania. Chodzi mi o to, czy wystarczy raz umyć włosy z sodą oczyszczoną i już moje włosy będą czyste, gdy oczyszczam pierwszy raz? Aktualnie zaczęłam oczyszczanie szamponem Joanny z babcinej apteczki, to jest jego skład:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Kupiłam go bo spotkałam się z opinią, że szampony z tej serii nie mają silikonów, ale wolałabym się upewnić Możecie pomóc?

Edytowane przez Caroline McGlynn
Czas edycji: 2012-04-19 o 14:53
Caroline McGlynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:10   #2
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

sodą mozna oczyscic, ale potem ponoc lepiej zrobic płukankę octową na koniec.
osobiscie JESZCZE nie probowalam
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:14   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Soda może zaszkodzić włosom. Znaczy, jak jej użyjesz raz żeby oczyścić włosy bo szampon jest za słaby to jest ok, ale do częstszego stosowania to się raczej nie nadaje.

No i jedno umycie wystarczy, będą oczyszczone, soda świetnie radzi sobie z gorszymi rzeczami niż brudne włosy
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:17   #4
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:24
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:46   #5
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
Kolejna dziewczyna co się wizażu naczytała i głupieje..
potwierdzam na swoim przykładzie, po roku bez sylikonowej pielęgnacji i olejowania musiałam ciachnąć 20 cm włosów, bo przesuszyłam i zniszczyłam koszmarnie(mimo, że nie farbowałam, nie prostowałam, nie suszyłam). Teraz potulnie wróciłam do sylikonów, bo moim włosom zdecydowanie służy.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 18:20   #6
Caroline McGlynn
Przyczajenie
 
Avatar Caroline McGlynn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 9
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

spoko, ja mam zamiar tylko przez 2 tygodnie, a moze nawet mniej tak oczyszczać włosy, potem bede stosowała silikony mądrze ;p. Sodą tylko raz umyje ;P. dziękuję za odpowiedzi
Caroline McGlynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 19:00   #7
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Cytat:
Napisane przez Caroline McGlynn Pokaż wiadomość
spoko, ja mam zamiar tylko przez 2 tygodnie, a moze nawet mniej tak oczyszczać włosy, potem bede stosowała silikony mądrze ;p. Sodą tylko raz umyje ;P. dziękuję za odpowiedzi
Po co je oczyszczać aż przez dwa tygodnie?
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 19:59   #8
Monique DeVine
Raczkowanie
 
Avatar Monique DeVine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Soda mocno rozchyla łuski włosa, więc ta metoda ostatecznie nieźle działa na wymywanie (częściowe) farby po nieudanej koloryzacji, natomiast bardzo trudno później doprowadzić łuski włosów do stanu pierwotnego. Wymaga to czasu, zakwaszania, a i tak przez jakiś czas włosy są matowe, łatwo się plączą i wyglądają średnio. Więc jeśli chcesz tylko oczyścić włosy z silikonów, proponowałabym raczej szampony oczyszczające albo nawet takie zwykłe szampony ziołowe (polleny przeróżnego rodzaju), bo z sodą to ryzykowna zabawa. Jak przedobrzysz, to nawet grzebienia nie wbijesz. Zwłaszcza, jeśli Twoje włosy są rozjaśniane, przesuszone farbami itp.
__________________
"Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania."
Mistrz Yoda

Egiosta to ktoś, kto myśli o sobie, zamiast myśleć o mnie...
Monique DeVine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:07   #9
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

ja też jakiś czas temu próbowałam kombinować z 'pielęgnacją bezsilikonową' nadrukowałam się z wizażu tyyle informacji, naczytałam prawie książka wyszła. Oczywiście mi to nie służyło... a prawie rok czasu walczyłam. Włosy mam naturalnie z siebie porowate, twarde i szorstkie.
Próbowałam farbować na naturalny kolor włosów(ciemny popielaty blond).- w jakimś stopniu się to udało ( bo wcześniej był jasny blond). Co z tego jak włos odrośnięty naturalny też jest porowaty i twardy Dużo się dowiedziałam, na temat składników kosmetyków (nie tylko kosmetyków do włosów) Za to oczywiście dziękuję wizażankom. Po próbach pielęgnacji udanych i nieudanych- moje włosy potrzebują silikonów. Nie tych ciężkich trudno zmywalnych ale tych odparowujących z włosa. i teraz jestem zadowolona

Także warto obserwować włosy, dać im trochę czasu. Bo przechodzenie na nową pielęgnację włosów to włos zawsze na początku będzie gorzej wyglądał także obserwacja obserwacja obserwacja!
Bo żadna dziewczyna nie powie Ci jaki kosmetyk będzie dla Ciebie dobry.- bo każdy ma inny włos.

życzę wytrwałości i znalezienia odpowiedniej dla siebie pielęgnacji włosów.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 21:03   #10
11223344
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Cytat:
Napisane przez Caroline McGlynn Pokaż wiadomość
Natknęłam się na forum -> http://www.laboratoriumurody.pl/foru...nie,t1223.html. Zastanawiam sięczy można sodą oczyszczoną lub aspiryną oczyścić włosy podczas pierwszego oczyszczania. Chodzi mi o to, czy wystarczy raz umyć włosy z sodą oczyszczoną i już moje włosy będą czyste, gdy oczyszczam pierwszy raz? Aktualnie zaczęłam oczyszczanie szamponem Joanny z babcinej apteczki, to jest jego skład:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Kupiłam go bo spotkałam się z opinią, że szampony z tej serii nie mają silikonów, ale wolałabym się upewnić Możecie pomóc?
Są w salonach oczyszczające szampony w różnym stopni oczyszczenie , na pewno nie Joanna . Wszystko zależy w jakim celu chcesz oczyścic włosy
11223344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:26   #11
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Oczyszanie włosów sodą oczyszczoną

Testowałam sodę podczas mojego szału na wypłukanie z włosów farby. W tym celu nie pomogły za bardzo, ale stały się nieco lżejsze
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.