wycieczka - tatry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-22, 22:01   #1
Agata1151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 57

wycieczka - tatry


Zna ktoś jakieś wyjątkowe, ciekawe miejsca i atrakcje w Tatrach? Planujemy z klasą wycieczkę kilkudniową i szukam jakiś interesujących miejsc, które mogłabym zaproponować... proszę o pomoc
Agata1151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:12   #2
grzech75
Przyczajenie
 
Avatar grzech75
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: wycieczka - tatry

Jak na wycieczkę to mogę polecić Smreczyński Staw. Trzeba tylko dostać się na Kościeliską. Potem fajnie się idzie i każdy (nawet niewprawiony) powinien dać sobie radę. A nad Smreczyńskim jest pięknie - przyda się lornetka i aparat.
grzech75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:38   #3
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

Jeśli z klasą, to najbezpieczniej w dolinki: Chochołowska, Kościeliska. Jako punkt widokowy Kopieniec albo Gęsia Szyja. Teraz zasypało, więc gdzie indziej będzie trudno.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 14:12   #4
natalio8000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Smile Dot.: wycieczka - tatry

Ja już nie raz byłam w Tatrach i mam troche miejsc do polecenia Nie wiem czy macie w planach chodzenie po gurach Ale może chociaz troche pojdziecie drogą na Gerlach czyli najwyzszy szyt w tatrach bardzo polecam . Bo widoki z tamtąd są niezwykłe .Albo Babia Góra też jest wysmienita A Śliczne widoki są z Tarasówki Normalnie pieknie OCzywiscie polecam tez Kasprowy Wierch ALe to moze bardziej w zime hhe ;d
Morskie oko polecam .Tam można zatrzymac się na odpoczynek wtedy w Schronisku przy morskim oku zeby na chwilke odpoczac Może jeszcze ZAKOPANE pOZDRO
natalio8000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:09   #5
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

Cytat:
Napisane przez natalio8000 Pokaż wiadomość
Ja już nie raz byłam w Tatrach i mam troche miejsc do polecenia Nie wiem czy macie w planach chodzenie po gurach Ale może chociaz troche pojdziecie drogą na Gerlach czyli najwyzszy szyt w tatrach bardzo polecam . Bo widoki z tamtąd są niezwykłe .Albo Babia Góra też jest wysmienita A Śliczne widoki są z Tarasówki Normalnie pieknie OCzywiscie polecam tez Kasprowy Wierch ALe to moze bardziej w zime hhe ;d
Morskie oko polecam .Tam można zatrzymac się na odpoczynek wtedy w Schronisku przy morskim oku zeby na chwilke odpoczac Może jeszcze ZAKOPANE pOZDRO
Wycieczki szkolnej bym "kawałek drogą na Gerlach" nie puściła. Po pierwsze fajnie jest pójść w konkretne miejsce i nie zawracać, żeby mieć świadomość zdobycia czegoś. Gerlachu nie zdobędą, bo tym szlakiem od pewnego fragmentu można poruszać się tylko w małych grupach z przewodnikiem ze sprzętem taternickim. Po drugie jeśli 30 osób ma się gdzieś rozłożyć na popas, to lepiej nie tam, nawet w najniższych partiach. Po drodze na Gerlach świetnym miejscem wycieczkowym jest Szczyrbskie Pleso, można też podjechać kolejką na Solnisko, zwiększając atrakcyjność wypadu.

Babia Góra nie leży w Tatrach.

Na Kasprowy można wejść lub wjechać nie tylko zimą.

Morskie Oko odpada, bo droga do niego jest w tej chwili zamknięta, a wycieczki nie ma co taszczyć przez D5S, bo już po drodze na pewno ktoś odpadnie.

Wycieczki mają to do siebie, że nie odbywają się w sezonie, tylko w roku szkolnym, więc trzeba brać pod uwagę zalegające płaty śniegu. Połowa uczniów pewnie będzie w trampkach, więc wyższe podejścia odpadają. Biorąc pod uwagę małą ilość opiekunów, względy bezpieczeństwa i kondycję, wychodzenie powyżej 2000m (a nawet powyżej 1700-1800m) odpada.

Ze szczytów - Sarnia Skała, Gubałówka, Kasprowy, Grześ, Trzydniowiański, Hala Stoły, może nawet Kopa Kondracka. Giewontu nie polecam, bo strasznie tam ciasno, łatwo spaść. Najlepsze są dolinki, polany (np. Rusinowa), jeziora i niskie szczyty w okolicy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:33   #6
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: wycieczka - tatry

Droga do Morskiego Oka jest juz otwarta. Maja ponownie zamknac w lecie, ale nie znam dokladnej daty. Musicie pamietac, ze powinniscie miec przewodnika jesli zamierzacie poruszac sie po Tatrach (jesli chodzi o zorganizowana wycieczke). Z ulubionych miejsc polecam Hale Gasienicowa, Doline Koscieliska, Morskie Oko... Oj trudno cos wybrac, tyle pieknych miejsc jest w Tatrach!!!
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 15:53   #7
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

Gdzie można znaleźć takie informacje?

www.zakopane-info.com

"Droga do Morskiego Oka otwarta w długi weekend (8-11 listopada). Od września Droga Oswalda Balzera jest zamknięta dla ruchu pieszego. Trwają tam prace remontowe przy osuwiskach. Turyści, którzy przyjadą pod Tatry w długi weekend, będą mogli powędrować pod Mięguszowieckie Szczyty remontowaną drogą, która w weekend będzie otwarta dla pieszych."

Na www.tpn.pl to samo.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 13:30   #8
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: wycieczka - tatry

Prace remontowe na drodze do Morskiego Oka sa juz zakonczone. Zima droga jest otwarta, remont zostanie wznowiony w maju lub czerwcu. Wiadomosci mam z pierwszej reki, brat jest lesniczym w Morskim Oku.
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 15:22   #9
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

Dzięki! Szkoda, że nie uaktualniają informacji na stronach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 14:54   #10
Agata1151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 57
Dot.: wycieczka - tatry

dziękuje Wam wszystkim za pomoc a oprócz szczytów i innych wspaniałych miejsc związanych z pieszymi wędrówkami macie może jeszcze jakieś pomysły co warto by było wpiąć w plan wycieczki? Mnie np. zaciekawił park liniowy na gubałówce może to by nie był też zły pomysł??
Agata1151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 23:54   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

Agata - a kiedy zamierzacie jechać? Nie znając sezonu możemy sobie gdybać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 20:45   #12
Agata1151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 57
Dot.: wycieczka - tatry

przepraszam zapomniałam napisać... okolice maja
Agata1151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 21:11   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wycieczka - tatry

To wyżej zapewne będzie śnieg, ale można wejść np. na Kopę Kondracką, to już 2000 m. Kto nie chce, może się powygrzewać na Hali Kondratowej przy schronisku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.