Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2 - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-13, 18:30   #4591
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Viva91 powodzenia ze żłobkiem. Może wtedy ręka trochę odpocznie i obędzie się bez operacji!
To u nas w nocy też tak mamy. Młody się budzi, ciumka cyca. Niby zasypia, odwraca się i znów jęki.. I czasami tak 40 min.. I tak kilka razy w nocy 🤦☠♀️ porażka. Cycki mnie bolą już. Jeden mam pogryziony nie chcę już karmić ehhh..
Stałe w żłobku ponoć ładnie je. W domu też w miarę.
Mój chodzi całymi dniami.. I to czymś w ręku.. Ostatnio z takim wielkim grzybkiem jego wielkości chodził 🤣🤦☠♀️ na czworaka już wcale nie chodzi. Do tego ma bardzo dużo durnych pomysłów więc muszę go non stop pilnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
U nas też było gorzej z jedzeniem przez chwilę, ale kryzys zębów minął i jest lepiej.
My zaczynamy przygodę ze żłobkiem w listopadzie, ciekawe co to wyjdzie..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla was też powodzenia! Którego zaczynacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Upiekłam dziś młodemu biszkopty z książki Alaantkowe.. Matko jakie suche gluty wyszły.. 🤦☠♀️ muszę znaleźć jakiś lepszy przepis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-13, 18:57   #4592
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Dla was też powodzenia! Którego zaczynacie?
Jutro zadzwonię i dokładnie się dowiem, ale ogólnie chcę od poczatku listopada ruszyć z adaptacją.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-13, 19:47   #4593
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Mój chodzi całymi dniami.. I to czymś w ręku.. Ostatnio z takim wielkim grzybkiem jego wielkości chodził na czworaka już wcale nie chodzi. Do tego ma bardzo dużo durnych pomysłów więc muszę go non stop pilnować
Mój tak samo, dziś myślałam, że trochę poczworakuje, bo się potknął i wylądował na kolanach, ale on tak śmiesznie wypiął dupkę i stanął od razu na prostych nogach i potuptał przed siebie
Noszenie "ciężarów" też lubi. Kupiłam wielką pakę pampersów i z nią chodził, ledwo go było zza niej widać A nastękał się przy tym W końcu przyniósł ja do kuchni, poklepał na do widzenia i sobie poszedł

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-13, 19:51   #4594
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Viva91 powodzenia ze żłobkiem. Może wtedy ręka trochę odpocznie i obędzie się bez operacji!
To u nas w nocy też tak mamy. Młody się budzi, ciumka cyca. Niby zasypia, odwraca się i znów jęki.. I czasami tak 40 min.. I tak kilka razy w nocy 🤦♀️ porażka. Cycki mnie bolą już. Jeden mam pogryziony nie chcę już karmić ehhh..
Stałe w żłobku ponoć ładnie je. W domu też w miarę.
Mój chodzi całymi dniami.. I to czymś w ręku.. Ostatnio z takim wielkim grzybkiem jego wielkości chodził 🤣🤦♀️ na czworaka już wcale nie chodzi. Do tego ma bardzo dużo durnych pomysłów więc muszę go non stop pilnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Dla was też powodzenia! Którego zaczynacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Upiekłam dziś młodemu biszkopty z książki Alaantkowe.. Matko jakie suche gluty wyszły.. 🤦♀️ muszę znaleźć jakiś lepszy przepis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na 1 jajko daje 1 łyżkę mąki płaską. I piekę mu przeważnie z dwóch jaj robię jeden duży placek a po upieczeniu kroję. Jak się tylko upiecze to wyjmuje gorący z pieca i zawsze wychodzi wilgotny. Czasem dodaje masło orzechowe albo kakao.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-13, 19:55   #4595
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Ja na 1 jajko daje 1 łyżkę mąki płaską. I piekę mu przeważnie z dwóch jaj robię jeden duży placek a po upieczeniu kroję. Jak się tylko upiecze to wyjmuje gorący z pieca i zawsze wychodzi wilgotny. Czasem dodaje masło orzechowe albo kakao.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tamtym przepisie były 2 kopiaste łyżki mąki pszennej i 1 kopiasta ziemniaczanej na 2 jaja. Może dlatego takie suche..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Moje dziecko śpi od 1.5 h a już były 3 pobudki.. Mam już tego tak dosyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-13, 21:14   #4596
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
W tamtym przepisie były 2 kopiaste łyżki mąki pszennej i 1 kopiasta ziemniaczanej na 2 jaja. Może dlatego takie suche..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Moje dziecko śpi od 1.5 h a już były 3 pobudki.. Mam już tego tak dosyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha moj dopiero w kapieli

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-14, 06:33   #4597
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Haha moj dopiero w kapieli

Sent from my I3312 using Tapatalk
A o której wstał? Mój był padnięty bo wstaliśmy przed 6 a w żłobku spał tylko 15 minut. Więc i tak długo wytrzymał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-14, 08:54   #4598
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
A o której wstał? Mój był padnięty bo wstaliśmy przed 6 a w żłobku spał tylko 15 minut. Więc i tak długo wytrzymał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wstaje okolo 7 teraz. Ale on spi do poludnia 1.5-2h i popoludniu 1.5h

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-14, 09:23   #4599
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Wstaje okolo 7 teraz. Ale on spi do poludnia 1.5-2h i popoludniu 1.5h

Sent from my I3312 using Tapatalk
A to śpioszek przez to pewnie późno chodzi spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 12:27   #4600
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

To faktycznie dużo śpi. Mój wczoraj w dzień spał tylko 1,5 h. 3-godzinne drzemki w południe odeszły w niepamięć...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 14:02   #4601
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas spanie teraz 21-7 (ostatnio 4-5 pobudek, w tym jedna godzinna), w poludnie drzemka 1-2h i czaaasem z 20 minut sie blizej wieczora jeszcze kimnie. Najgorzej, ze ja padam razem z nim o 21, a odkad w nocy walczymy z dluga pobudka, to i w poludnie drzemiemy razem. W efekcie caly dzien nie mam kiedy na spokojnie zajac sie jakimis swoimi sprawami, a taka chwila oddechu tez jest potrzebna...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 15:26   #4602
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas 1,5h drzemka to raczej standard. Dłuższa zdarza się baaaardzo rzadko.
Współczuję nocek. U nas też ostatnio bywało gorzej, ale na spółkę z mężem jakoś to ogarniamy, że każdy się względnie wysypia. Ja z kolei na wieczór sobie dołożyłam treningów trochę, więc dużo leżenia na kanapie poszło w niepamięć heheh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 15:54   #4603
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
U nas 1,5h drzemka to raczej standard. Dłuższa zdarza się baaaardzo rzadko.
Współczuję nocek. U nas też ostatnio bywało gorzej, ale na spółkę z mężem jakoś to ogarniamy, że każdy się względnie wysypia. Ja z kolei na wieczór sobie dołożyłam treningów trochę, więc dużo leżenia na kanapie poszło w niepamięć heheh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skad czerpiesz sile
Ogarnac droge do i z zlobka, praca. Pranie sprzatanie obiad zakupy space i patrze a tu 20godzina
W tym tyg sie podwalam i maluje mieszkanie tzn listwy przypodlogowe i drzwi. Na co ja sie porwalam niby tylko trzy pokoje i korytarz ale w sumie to jest ponad 90m2 i 9 drzwi bo mamy schowki

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 17:01   #4604
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Skąd czepię siłę? Nie wiem, bywają gorsze dni, ale ogólnie macierzyństwo nie wysysa ze mnie wszystkich sił. Oraz to, że zawsze byłam aktywna fizycznie i powrót, do tego co sprawia mi przyjemność to konieczność. Inna sprawa, że moje dziecko nie jest chyba aż tak wymagające jak niektore tutaj. Nie pilnuję jej w każdej sekundzie. Spać chodzi o 19, więc tego czasu też jest dość, żeby się zregenerować. Rzeczy związane z domem po 19 nigdy nie są robione, tylko w trakcie dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 17:29   #4605
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Skąd czepię siłę? Nie wiem, bywają gorsze dni, ale ogólnie macierzyństwo nie wysysa ze mnie wszystkich sił. Oraz to, że zawsze byłam aktywna fizycznie i powrót, do tego co sprawia mi przyjemność to konieczność. Inna sprawa, że moje dziecko nie jest chyba aż tak wymagające jak niektore tutaj. Nie pilnuję jej w każdej sekundzie. Spać chodzi o 19, więc tego czasu też jest dość, żeby się zregenerować. Rzeczy związane z domem po 19 nigdy nie są robione, tylko w trakcie dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety moj idzie spac po 20 i wtedy przewaznie ogarniam kuchnie, odkurzam chalupe i czasem gotuje cos na nastepny dzien

Macie ciekawe pomysly za zabawy? Jutro bedziemy zbierac liscie w parku i kleic do gazety.

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 18:57   #4606
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój jest ogólnie maloproblemowym dzieckiem, potrafi zająć się sobą, ale najczęściej wtedy, gdy ja nic nie robię. Kiedy się czymś zajmę, on jest zaraz obok. Dlatego zrobienie obiadu czy sprzątanie przy nim jest prawie niemożliwe, bo przeszkadza lub stwarza niebezpieczne dla siebie sytuacje.

Jak mnie bardziej wymęczy w nocy czy wcześniej wstanie rano to też idę razem z nim na drzemkę, ale to wtedy koło siebie czy dla domu nie zrobię nic... Wieczorami różnie, czasem coś robię, a czasem tylko serial albo książka, bo nic po całym dniu mi się nie chce robić. No ale już się do tego przyzwyczaiłam, czas leci, niedługo nie będzie wymagał takiej ilości uwagi z mojej strony, a ja zatęsknię za tym, jak był bobasem, więc cieszę się chwilą

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-15, 19:25   #4607
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ja odkurzam z Julką. Ona patrzy, chodzi za mną. Przełamała strach i ostatnio nawet trzymała rurę i ruszala jakby odkurzała (z moją małą pomocą oczywiście). Staram się czynności domowe robić z nią opowiadając, co robię i na czym to polega. Zaczynając od ścielenia łóżka, po robienie prania, śniadania, odkurzanie, zmywarkę itp. Ale każde dziecko jest inne, Jula ma taki temperament, że po prostu jest to możliwe i tyle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 11:04   #4608
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Ja odkurzam z Julką. Ona patrzy, chodzi za mną. Przełamała strach i ostatnio nawet trzymała rurę i ruszala jakby odkurzała (z moją małą pomocą oczywiście). Staram się czynności domowe robić z nią opowiadając, co robię i na czym to polega. Zaczynając od ścielenia łóżka, po robienie prania, śniadania, odkurzanie, zmywarkę itp. Ale każde dziecko jest inne, Jula ma taki temperament, że po prostu jest to możliwe i tyle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yhmy moj siada na odlurzacz i dupskiem wylacza albo wciaga kabel

Powiedzcie mi od dnia kiedy sa pierwsze kroki, do samodzielnego chodzenia ile minelo u was czasu? Pierwsze kroki byly jakos 3tyg temu no i do dzis nie lubi sam chodzic. Woli za raczki badz przy meblach. Sam pojdzie tylko jak usiade z tz naprzeciw w odleglosci 2-3metrow to przejdzie ode mnie do niego kilka razy i to tyle

Uczymy sie jesc lyzka. Masakra

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 11:30   #4609
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas długo trwało zanim zaczął na dobre chodzić. Czasami robił po 3 kroczki i tyle. Ciągle za ręce chciał. Teraz chodzi już super. Myślę, że tak około 1.5 miesiąca minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Ja z młodym w domu nie robię absolutnie nic. Nawet ciężko mi cokolwiek zjeść czy mu zrobić coś do jedzenia. Jak on zaśnie też już noc nie robię bo raz, że go budzi nawet delikatny dźwięk a dwa on co chwilę się przebudza i muszę dać cycka. Tak więc jak wrócę do pracy będę miała jakieś 3h dziennie na zrobienie zakupów czy posprzątanie, ugotowanie itp 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 11:50   #4610
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
U nas długo trwało zanim zaczął na dobre chodzić. Czasami robił po 3 kroczki i tyle. Ciągle za ręce chciał. Teraz chodzi już super. Myślę, że tak około 1.5 miesiąca minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Ja z młodym w domu nie robię absolutnie nic. Nawet ciężko mi cokolwiek zjeść czy mu zrobić coś do jedzenia. Jak on zaśnie też już noc nie robię bo raz, że go budzi nawet delikatny dźwięk a dwa on co chwilę się przebudza i muszę dać cycka. Tak więc jak wrócę do pracy będę miała jakieś 3h dziennie na zrobienie zakupów czy posprzątanie, ugotowanie itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3h dziennie to dla mnie byloby bardzo duzo

U nas zalezzy od dnia teraz czasem potrafi sam sie 10-15 min zajac sam ale zalezy od dnia
Jak spi to pracuje wiec wszystko inne musze robic jak niie spi. No i niekiedy mieszkanie wyglada wieczorem jakby tornado przeszlo no ale jest czysty, suchy i najedzony to chyba wazniejsze
Kocham dni kiedy jest w zlobku do tej 13. Mimo ze ja w tym czasir pracuje. Odbiieram go i o 13:30 sie pobawimy, idziemy na spacer/zakupy i potrm ma drzemke 1-2h to mam czas nadrobic wszystko

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 12:32   #4611
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
3h dziennie to dla mnie byloby bardzo duzo

U nas zalezzy od dnia teraz czasem potrafi sam sie 10-15 min zajac sam ale zalezy od dnia
Jak spi to pracuje wiec wszystko inne musze robic jak niie spi. No i niekiedy mieszkanie wyglada wieczorem jakby tornado przeszlo no ale jest czysty, suchy i najedzony to chyba wazniejsze
Kocham dni kiedy jest w zlobku do tej 13. Mimo ze ja w tym czasir pracuje. Odbiieram go i o 13:30 sie pobawimy, idziemy na spacer/zakupy i potrm ma drzemke 1-2h to mam czas nadrobic wszystko

Sent from my I3312 using Tapatalk
Wiesz w tych 3h mam też czas na zjedzenie obiadu, wypicie czegoś czy pójście do toalety i wykąpanie się ogólnie mój czas na zrobienie wszystkich niezbędnych rzeczy to 3h.. Wg mnie to bardzo mało.
Teraz gdy byłam w domu jak młody był w żłobku zrobiłam w domu wszystko co się dało. Posprzątałam w szafach, umyłam okna itp..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

A no jak śpi czy ma drzemkę to mogę co jedynie w telu pogrzebać bo często jej cyc w buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 13:34   #4612
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Od pierwszych kroków do samodzielnego chodzenia raczej mało czasu minęło. Nigdy nie chodziła za ręce.

Samodzielne jedzenie łyżeczką u nas super zaskoczyło przy sztućcach doddl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 14:07   #4613
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas minął jakiś miesiąc zanim mały zaczął chodzić sam ale on jest bardzo ostrożny i wolał za rękę chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-16, 14:13   #4614
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

A to u nas z chodzeniem poszło ekspresowo. Jakieś 2-3 dni po pierwszych krokach chodził już sam po całym mieszkaniu. I bardzo dobrze mu szło, spodziewałam się przewracania się, a tu nic. I myślałam, że będzie chodził na zmianę z czworakowaniem i znowu mnie zaskoczył, chodzenie tak mu się spodobało, że na cztery już nie wrócił.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 10:11   #4615
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Dołączam do klubu rodziców kiepsko śpiących maluchów w nocy. Choć u nas polega to nie na tym, że młody wstaje w środku nocy wyspany, tylko budzi się bardzo często na jedzenie. Tak 3-4 razy w trakcie nocy, nie licząc wieczornej butli tuż przed spaniem. Nie liczyłam skrupulatnie, ale on w nocy wypija pół litra mleka, albo więcej Skutkiem tego jest turbo kupa. Razem z pampersem trzeba zmienić spodnie i body. I była już jedna na dzień, teraz są już 2 lub 3. Przerażało mnie to wszystko, ale trochę poczytałam i wieeeele matek pisze, że przy wychodzących 4-kach to samo działo się z ich dziećmi. Mam nadzieję, że jak już te cholerne zęby się przebiją, to młody wróci do normalnego rytmu jednej butli w nocy, lub w ogóle

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 10:33   #4616
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

My w końcu mieliśmy dziś lepszą noc po nie wiem jakim czasie. Było z 6 pobudek. Ale coś za coś. Dobra noc i wstaliśmy już o 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 12:09   #4617
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
My w końcu mieliśmy dziś lepszą noc po nie wiem jakim czasie. Było z 6 pobudek.
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dołączam do klubu rodziców kiepsko śpiących maluchów w nocy. (..) budzi się bardzo często na jedzenie. Tak 3-4 razy w trakcie nocy
Magia perspektywy
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 12:30   #4618
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dołączam do klubu rodziców kiepsko śpiących maluchów w nocy. Choć u nas polega to nie na tym, że młody wstaje w środku nocy wyspany, tylko budzi się bardzo często na jedzenie. Tak 3-4 razy w trakcie nocy, nie licząc wieczornej butli tuż przed spaniem. Nie liczyłam skrupulatnie, ale on w nocy wypija pół litra mleka, albo więcej Skutkiem tego jest turbo kupa. Razem z pampersem trzeba zmienić spodnie i body. I była już jedna na dzień, teraz są już 2 lub 3. Przerażało mnie to wszystko, ale trochę poczytałam i wieeeele matek pisze, że przy wychodzących 4-kach to samo działo się z ich dziećmi. Mam nadzieję, że jak już te cholerne zęby się przebiją, to młody wróci do normalnego rytmu jednej butli w nocy, lub w ogóle

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
To by się zgadzało u nas była masa pobudek na mleko i wypijał przez noc ponad litr rano kupa do połowy pleców. Dwie czwórki wyszły mały wstaje na mleko koło 2 i o 5-6. Kolejne dwie już na wylocie więc pewnie za chwilę będziemy mieć powtórkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 13:45   #4619
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Magia perspektywy
Pisząc tamtego posta właśnie Kamilę miałam z tyłu głowy, no ale no, perspektywa właśnie Jak dziecko budzi się przez kilka miesięcy raz, a nagle budzi się regularnie 4 razy to jest różnica. I w sumie pobudki nie są dla mnie wielkim problemem, bardziej martwi mnie taka ilość mleka jaka on wchłania. No ale liczę, że to te czwórki są winne.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 13:52   #4620
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Pisząc tamtego posta właśnie Kamilę miałam z tyłu głowy, no ale no, perspektywa właśnie Jak dziecko budzi się przez kilka miesięcy raz, a nagle budzi się regularnie 4 razy to jest różnica. I w sumie pobudki nie są dla mnie wielkim problemem, bardziej martwi mnie taka ilość mleka jaka on wchłania. No ale liczę, że to te czwórki są winne.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
No jest roznica, jest. W ogole mam wrazenie, ze juz hormonki tak nie buzuja jak na poczatku i wtedy wszystko dzielniej znosilam, a teraz coraz czesciej mnie irytuje niewyspanie, kp, rutyna.
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-07 21:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.