Pytanie o staż cz.II - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 09:47   #3511
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
wyniki badań od razu pracodawcy zaniosłam. Robiłam krew, mocz i okuliste. Tak urząd wysłał mnie do kliniki wyznaczonej.
Dziękuję Ci za odpowiedz
A czy te badania można też wykonać na własną rękę w placówce przez siebie wybranej ? I zanieść gotowe badania do lekarza medycyny pracy, który wyda zaswiadczenie o zdolności do pracy? Wiecie może ?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:26   #3512
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja jeszcze raz pisze w sprawie listy obecnosci.
Jesli są dni wolne,tak jak ostatnio był poniedzialek wielkanocny,czy jakies inne dni wolne od pracy to nie wpisuje nic?Zostawiam pusty ten dzien?
podobnie jak mam wolny dzien,bo sobie wzialam wolne ,to nie podpisuje czy jak to wyglada?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:10   #3513
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Na liście obecności podpisujesz się tylko kiedy jesteś w pracy A w dzień wolny zostawiasz puste okienko
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:16   #3514
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez rodzynekkkk Pokaż wiadomość
Na liście obecności podpisujesz się tylko kiedy jesteś w pracy A w dzień wolny zostawiasz puste okienko
hmmm no bo wlasnie problem z tym ,ze ja podpisalam wszystko jednego dnia,zagalapowalam sie i podpisalam poniedzialek wielkanocny ,hmmm,myslisz ze moze byc jakis problem z tym?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:38   #3515
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
hmmm no bo wlasnie problem z tym ,ze ja podpisalam wszystko jednego dnia,zagalapowalam sie i podpisalam poniedzialek wielkanocny ,hmmm,myslisz ze moze byc jakis problem z tym?

Nie, oczywiście,że nie będzie żadnego problemu z tym. Przekreśl to i tyle Nic się nie stało, UP nie zwraca na coś takiego uwagi. Nie masz się czym przejmować
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 16:03   #3516
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
hmmm no bo wlasnie problem z tym ,ze ja podpisalam wszystko jednego dnia,zagalapowalam sie i podpisalam poniedzialek wielkanocny ,hmmm,myslisz ze moze byc jakis problem z tym?
trochę kaszana podpisać wszystko z góry a w tym poniedziałek wielkanocny. ja wykreślam na czerwono dni wolne typu weekendy i święta, a jak bierzesz urlop to stawia się odpowiedni symbol informujący o tym, że akurat tego dnia jesteś na urlopie. U mnie np UW-Urlop Wypoczynkowy.

Jeśli da się zrobić nową listę to lepiej wydrukować nową i podpisać ją jeszcze raz od początku kwietnia do końca, tym razem uwzględniając dni wolne od pracy. Lepiej będzie wyglądało w UP bez takich błędów.

Zastanawiam się nad jedną sprawą: dziś nie byłam "w pracy" bo dyrektor zarządził dzień wolny. Pracowali tylko pracownicy bezpośredniej obsługi (4 osoby), a poszczególne referaty miały wolne, więc i ja. z tego co wiem inne urzędy pracują normalnie. Jak zinterpretuje to mój UP? czy uzna, że wykorzystałam już 1 dzień wolny jaki mi przysługuje po 30 dniach stażowania? czy odliczy mi to od wypłaty? bo za dni kiedy nie pracujemy nie płacą nam. bo przecież sama nie mogłam tam być i siedzieć pod drzwiami.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 16:10   #3517
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
trochę kaszana podpisać wszystko z góry a w tym poniedziałek wielkanocny. ja wykreślam na czerwono dni wolne typu weekendy i święta, a jak bierzesz urlop to stawia się odpowiedni symbol informujący o tym, że akurat tego dnia jesteś na urlopie. U mnie np UW-Urlop Wypoczynkowy.

Jeśli da się zrobić nową listę to lepiej wydrukować nową i podpisać ją jeszcze raz od początku kwietnia do końca, tym razem uwzględniając dni wolne od pracy. Lepiej będzie wyglądało w UP bez takich błędów.
.
Masz rację tylko,że zdażyłam już ja oddac.Mam nadzieje,ze nie będą robić z tym problemu zadnego.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 21:59   #3518
__meggi__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad jedną sprawą: dziś nie byłam "w pracy" bo dyrektor zarządził dzień wolny. Pracowali tylko pracownicy bezpośredniej obsługi (4 osoby), a poszczególne referaty miały wolne, więc i ja. z tego co wiem inne urzędy pracują normalnie. Jak zinterpretuje to mój UP? czy uzna, że wykorzystałam już 1 dzień wolny jaki mi przysługuje po 30 dniach stażowania? czy odliczy mi to od wypłaty? bo za dni kiedy nie pracujemy nie płacą nam. bo przecież sama nie mogłam tam być i siedzieć pod drzwiami.
Jeżeli "dyrektor zarządził dzień wolny" to jest to twój "zysk". Referaty nie pracowały, pracownicy mieli wolne, więc ty także. Z dni wolnych przysługujących stażyście nikt nic nie odejmie. Na liście obecności będziesz miała zaznaczony ten dzień jako niepracujący prawda? (jakas czerwona kreska, krzyzyk czy jakiś inny fikołek którym w firmie wolne dni sie zaznacza )

Edytowane przez __meggi__
Czas edycji: 2011-05-02 o 22:01
__meggi__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 13:44   #3519
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Czesc dziewczyny jutro mam pierwszy dzien stażu i troche sie boje macie moze jakies rady, opiwedzcie swoj pierwszy dzien .

aha i o co chodzi z ta lista stazysty? nie mowili mi nic w urzedzie o tym, ani moj pracodawca.

mam to wydrukowac czy to ze tak powiem lezy w obowiazkach ,,opiekuna".
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 13:55   #3520
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witajcie Tak Was czytam i czytam i postanowiłam się wreszcie udzielić

Co do pytania lizawietta, to listę obecności musisz uzupełniać, ale to już zależy od Twojego 'opiekuna'. Jeden chce żeby wypełniać ją codziennie po przyjściu do pracy, inni pozwalają uzupełnić ją raz w miesiącu, ufając Ci
Powinnaś 1 listę dostać z UP i już na własną rękę skserować na każdy miesiąc stażu.
Można wiedzieć gdzie dostałaś staż?
Pozdrawiam
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 13:55   #3521
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny jutro mam pierwszy dzien stażu i troche sie boje macie moze jakies rady, opiwedzcie swoj pierwszy dzien .

aha i o co chodzi z ta lista stazysty? nie mowili mi nic w urzedzie o tym, ani moj pracodawca.

mam to wydrukowac czy to ze tak powiem lezy w obowiazkach ,,opiekuna".


Lista obecności należy do Twoich obowiązków i to Ty sama musisz ją podpisywać, a pod koniec miesiąca Twój opiekun musi ją podpisać i przybić pieczątkę. Listę obecności, albo Ty sama zawozisz do UP albo robi to pracodawca.Myślę,że pierwszego dnia pracy, pracodawca wspomni coś na ten temat, jeżeli nie to sama dopytaj...
Powiem Ci,że bać nie ma się czego. Ja odbywałam 2 staże i każdy wspominam dość dobrze

Edytowane przez rodzynekkkk
Czas edycji: 2011-05-03 o 13:57
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 14:36   #3522
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dzieki dziewczyny, widzialam u siebie na stronie pup wlasnie taka liste, ale dopytam jutro czy ja mam ja drukowac albo moze oni juz ja beda mieli na miejscu. co do stażu to mam w malej hurtowni papierniczej jako sprzedawca.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 21:08   #3523
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny jutro mam pierwszy dzien stażu i troche sie boje macie moze jakies rady, opiwedzcie swoj pierwszy dzien .

aha i o co chodzi z ta lista stazysty? nie mowili mi nic w urzedzie o tym, ani moj pracodawca.

mam to wydrukowac czy to ze tak powiem lezy w obowiazkach ,,opiekuna".
jeśli chodzi o pierwszy dzień to bądź sobą, pozytywnie nastawioną do otoczenia osobą. tylko tyle. nie bój się pytać, nie zrażaj się drobnymi potknięciami. powoli będą pokazywać Ci co masz robić. Listę też powinni ci podrzucić i tj inni pracownicy bedziesz podpisywać po przyjściu do pracy-chyba, że zapomnieli to im się przypomnisz.
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-05-04 o 17:34
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 10:51   #3524
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Pytanie o staż cz.II

byłam w urzedzie i dostałam papierek ze skierowaniem na staż i ide na rozmowę i moje pytanie czy jeśli będą chcieli mnie przyjąć to mogę zrezygnować? zrezygnowac ale tak żeby byc dalej bezrobotnym i dalej szukać czegoś? czy ja zrezygnuje to będzie równoznaczne z tym że zostaje 'zawieszona' w bezrobociu?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 12:37   #3525
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja tak z czystej, babskiej ciekawości ,ile u Was wynosi stypendium stażowe?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 14:19   #3526
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona Pokaż wiadomość
byłam w urzedzie i dostałam papierek ze skierowaniem na staż i ide na rozmowę i moje pytanie czy jeśli będą chcieli mnie przyjąć to mogę zrezygnować? zrezygnowac ale tak żeby byc dalej bezrobotnym i dalej szukać czegoś? czy ja zrezygnuje to będzie równoznaczne z tym że zostaje 'zawieszona' w bezrobociu?
Jeżeli pracodawca będzie chciał Cię przyjąć na staż,a Ty zrezygnujesz i on Ci wpisze na skierowaniu,że odmówiłaś przyjęcia stażu, to z UP będziesz wtedy wyrejestrowana na 3 miesiące... A czemu chcesz zrezygnować ze stażu?
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 14:28   #3527
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Pytanie o staż cz.II

tak tylko pytałam z ciekawości jakby to było bo jest też taka mozliwośc że pójde i przyjmijmy że chcą mnie przyjąć (ha ha..) ale mi np cos nei odpwoeada towarzystwo, dojazd, warunki różnie to bywa w sumie
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 14:54   #3528
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Zazwyczaj jak zrezygnujesz to zostajesz pozbawiona statusu bezrobotnego na 120 dni z tego co pamiętam. Ale zawsze możesz spróbować dogadać się z pracodawcą, aby wpisał na skierowaniu że się nie nadajesz czy coś takiego. U mnie jednej dziewczynie bez problemu tak zrobili. Nie będą trzymali kogoś na siłę
Za staż dostaje 890 zł brutto.

Lizawietta jak pierwsze dni stażu?
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 16:46   #3529
3bit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 231
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja już jestem po drugim dniu stażu. Wrażenie bardzo pozytywne. Wczoraj cały dzień w ramach stażu spędziłam w Poznaniu w ZUSie na badaniach i dwóch szkoleniach, dzisiaj już w mojej miejscowosci miałam jeszcze jedno szkolenie, a potem to już zwyczajna praca. Jednak to prawda, że zrobią ze mnie specjaliste ds ubezpieczeń społecznych, tyle że nie od razu. Dzisiaj sie dowiedziałam, że przez te 5 miesięcy będę się piąć do coraz wyższych działów aż skończeę na tym najważniejszym.. Haha, od razu mi się z simsami skojarzyło, będę się piąć po szczeblach kariery Póki co jestem w zasiłkach, dzisiaj ułożyłam z 6 ogromnych kartonów z kartotekami ... alfabetycznie. Myślałam, że będzie gorzej, a tu wszyscy tacy mili i w ogóle w porządku. Jest spoko

A na rękę będę dostawać 890,60zł (mam staż z EFS).
3bit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 19:44   #3530
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Poczekaj. To dopiero początek.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 21:37   #3531
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
Dot.: Pytanie o staż cz.II

mam pytanko: czy program stażu dostaje się od pracodawcy czy up? jak to wygląda?
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 23:30   #3532
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A na badania UP wysyla dopiero gdy pozytywnie jest rozpatrzona decyzja przyjecia na staz?

Czy moze trzeba zrobic badania w ciagu tych 30dni (czas jaki ma UP na ropatrzenie wniosku) i je doniesc, niewiedzac czy decyzja bedzie pozytywna badz negatywna? Jak to dziala ?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 08:08   #3533
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
A na badania UP wysyla dopiero gdy pozytywnie jest rozpatrzona decyzja przyjecia na staz?

Czy moze trzeba zrobic badania w ciagu tych 30dni (czas jaki ma UP na ropatrzenie wniosku) i je doniesc, niewiedzac czy decyzja bedzie pozytywna badz negatywna? Jak to dziala ?
UP nie wysyła już na badania... Robi to dobrowolnie pracodawca, który Cię przyjmuje na staż. Ja np. będąc na stażu w biurze rachunkowym, nie miałam robionych badań, natomiast przy odbywaniu stażu w US - skierowanie na badania dostałam od pani z kadr z US

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ona!!! Pokaż wiadomość
mam pytanko: czy program stażu dostaje się od pracodawcy czy up? jak to wygląda?
hehe powiem Ci,że odbywałam 2 staże i na oczy nawet nie widziałam programu stażu Natomiast program stażu powinien Ci pokazać pracodawca
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 08:59   #3534
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Pytanie o staż cz.II

hm... a ja myslałam ze na badania kieruje mnie UP.
Parę dni temu zlozylam wniosek o staz w urzedzie pracy i tak sie zastanawiam czy oni beda do mnie dzwonic zeby np brac jakies skierowanie albo cos podpisac?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 09:21   #3535
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Tydzień temu UP skierował mnie na badania, bo jak mi powiedziano jest to obowiązek, mimo tego, że pół roku temu robiłam identyczne, które są jeszcze ważne.
Program stażu został mi pokazany w UP ( który został przesłany przez mojego pracodawcę), z którym musiałam się zapoznać i wyrazić chęć na taki staż i obowiązki z nim związane.
Na pewno będą do Ciebie dzwonić jak już coś będzie wiadomo
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 09:29   #3536
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez olciunnnia Pokaż wiadomość
Tydzień temu UP skierował mnie na badania, bo jak mi powiedziano jest to obowiązek, mimo tego, że pół roku temu robiłam identyczne, które są jeszcze ważne.
Program stażu został mi pokazany w UP ( który został przesłany przez mojego pracodawcę), z którym musiałam się zapoznać i wyrazić chęć na taki staż i obowiązki z nim związane.
Na pewno będą do Ciebie dzwonić jak już coś będzie wiadomo

hehe najwyraźniej co urząd, to inne zasady
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 20:10   #3537
Agatttaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja jestem od 1 maja na 3-msc stażu (w sumie zaczęłam później, bo był długi weekend), a już jutro zostaję SAMA w biurze (do którego ciągle ktoś dzwoni i przychodzą klienci!). W sumie przez te raptem 3 dni nic się wielkiego nie nauczyłam, a już mnie rzucają na głębokie wody! Dostałam własne klucze do biura, a w przyszłym tygodniu dostanę służbowy telefon.
W sumie nawet się cieszę, prawdziwa szkoła życia, jakoś trzeba sobie radzić!
Trzymajcie kciuki ;-)
__________________
79,5 kg - 61,4 - 59,9 kg

BMI przy wzroście 176 cm:
79,5 kg - 25,66
61,4 kg - 19,82
59,9 kg - 19,33
Agatttaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 22:18   #3538
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mnie UP skierował na badania, tzn. powiedzieli, ze mam isc do lekarza medycyny pracy, a za badania musi mi zaplacic pracodawca. Potem z tymi badania do UP, wzieli kopie, mam oryginal.

Program stażu widziałam, bo całą umowę o staż UP z pracodawcą sama przeglądałam. W UP nic mi o tym nie mówili, bo to obowiązek pracodawcy- poinformacować o tym, jak będzie przebiegał staż.

Cytat:
Napisane przez Agatttaa Pokaż wiadomość
Ja jestem od 1 maja na 3-msc stażu (w sumie zaczęłam później, bo był długi weekend), a już jutro zostaję SAMA w biurze (do którego ciągle ktoś dzwoni i przychodzą klienci!). W sumie przez te raptem 3 dni nic się wielkiego nie nauczyłam, a już mnie rzucają na głębokie wody! Dostałam własne klucze do biura, a w przyszłym tygodniu dostanę służbowy telefon.
Stażysta nie może, nie ma prawa podczas stażu być sam w miejscu, w którym staż wykonuje. Musi mieć ciągle nadzór opiekuna stażowego, ktory jest wpisany w umowie z UP.
Swoją drogą, że czasem tak jest, bo sama tak mam.

Na początku maja dzwonili za mną z UP, akurat jak miałam dzień urlopu.
Babka najpierw ochrzaniła szefową, że czemu jestem na urlopie, że mam go im zgłaszać itd. Była strasznie niemiła i arogancka. Następnego dnia też dzwoniła, akurat, jak byłam na poczcie, to ją ochrzaniła, że stażysta nie może chodzić na pocztę... Co za babsztyl.
Potem z nią rozmawiłam, to pytała czy już wybrałam II filar i zapowiedziała kontrolę mnie na stażu Jestem ciekawa, tym bardziej, że mój kuzyn wziął dotację z UP i chcieli przyjechać na kontrolę ogólna, to stwierdzili, że ma po nich przyjechać, bo nie maja samochodu służbowego na dojazdy...

Btw. a miał w ogóle ktoś kontrolę z UP na stażu???
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 05:20   #3539
Agatttaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: Pytanie o staż cz.II

21kasia21, wiem, że nie może, tak samo jak przekraczać 40h pracy tygodniowo - więc przy moim 9-17 od pon do pt, w soboty tez nie powinnam pracować ale pracuję (za dodatkową opłatą), bo jestem traktowana jak normalny pracownik, który po zakończeniu stażu zostanie tam zatrudniony w UP w soboty nie pracują, więc kontroli nikt nam nie zrobi - będę zostawać sama tylko co 2 sobotę ;-)
__________________
79,5 kg - 61,4 - 59,9 kg

BMI przy wzroście 176 cm:
79,5 kg - 25,66
61,4 kg - 19,82
59,9 kg - 19,33
Agatttaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 08:53   #3540
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mnie UP skierował na badania, tzn. powiedzieli, ze mam isc do lekarza medycyny pracy, a za badania musi mi zaplacic pracodawca. Potem z tymi badania do UP, wzieli kopie, mam oryginal.

Program stażu widziałam, bo całą umowę o staż UP z pracodawcą sama przeglądałam. W UP nic mi o tym nie mówili, bo to obowiązek pracodawcy- poinformacować o tym, jak będzie przebiegał staż.


Stażysta nie może, nie ma prawa podczas stażu być sam w miejscu, w którym staż wykonuje. Musi mieć ciągle nadzór opiekuna stażowego, ktory jest wpisany w umowie z UP.
Swoją drogą, że czasem tak jest, bo sama tak mam.

Na początku maja dzwonili za mną z UP, akurat jak miałam dzień urlopu.
Babka najpierw ochrzaniła szefową, że czemu jestem na urlopie, że mam go im zgłaszać itd. Była strasznie niemiła i arogancka. Następnego dnia też dzwoniła, akurat, jak byłam na poczcie, to ją ochrzaniła, że stażysta nie może chodzić na pocztę... Co za babsztyl.
Potem z nią rozmawiłam, to pytała czy już wybrałam II filar i zapowiedziała kontrolę mnie na stażu Jestem ciekawa, tym bardziej, że mój kuzyn wziął dotację z UP i chcieli przyjechać na kontrolę ogólna, to stwierdzili, że ma po nich przyjechać, bo nie maja samochodu służbowego na dojazdy...

Btw. a miał w ogóle ktoś kontrolę z UP na stażu???


Hehe ja będąc na staż w biurze rachunkowym nie raz byłam sama w biurze i również dostawałam klucze do ręki... Według mnie to było fajne,że szefowa miała do mnie takie zaufanie,szkoda,że po odbyciu stażu mi podziękowała....

Miałam taką sytuację,że do biura zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako pracownik UP i pytała o II filar i co się okazało? Że odwiedził mnie w biurze przedstawiciel OFE, który chciał żebym podpisała umowę na II filar... A kiedy zapytałam o to czy on jest z UP, bo to niby ktoś z UP miał przyjechać, to szybko zabrał swoje zabawki i tyle było go widać

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Zresztą wtedy na stronie internetowej UP znalazła się taka informacja:

"W związku z nabyciem prawa do stypendium i opłacaniem przez Urząd, w wysokości i na zasadach określonych w odrębnych przepisach, składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe, stażysta ma swobodę wyboru dowolnego Otwartego Funduszu Emerytalnego (II filar); jeśli tego nie dokona, ZUS dokona dla niego „losowania” dowolnego OFE (wybór II – ego filaru nie powoduje konieczności zgłoszenia tego faktu w Urzędzie i należy on wyłącznie do indywidualnej decyzji stażysty).
Uprzejmie informujmy, że urząd pracy nie prowadzi działań związanych z ubezpieczeniem osób bezrobotnych, oferowanych przez Otwarte Fundusze Emerytalne.
Osoby które oferują usługi w zakresie ubezpieczeń podając się za pracowników urzędu działają w sposób nielegalny."
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.