wybór materaca - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 13:57   #91
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: wybór materaca

Podbijam wątek
otóż mam mały problem- razem z Tżtem urządzamy sypialnie i mamy dylemat z materacem- zdecydowaliscie sie na łóżko o wymiarach 220x160 cm i tutaj mam pytanko- czy istnieją takie materace? w sklepach widzialam tylko 200 cm, ale słyszałam od jednego sprzedawcy że można robić na zamówienie taki materac.
czy ktoś może z Was mial robiony taki materac na zamówienie albo orientuje się, czy wszystkie typy materaca można dowolnie "wydłużać"? najgorsze jest to, że i tak bedziemy potrzebowali 2 osobne, mniejsze materace- różnica wagi miedzy nami to 35 kg :/
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 20:37   #92
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: wybór materaca

Można wydłużyc materac, ale dość słono za to liczą. Np w Janpolu przy materacach dłuższych niż 200 cm różnicę w długości dodaje się do szerokości + dopłata za wydłużenie, tzn: jeśli miałby to być materac 160 x 200, to bierze się cenę materaca 180 x 200 ( czyli te 20 cm z długości dorzuciliśmy do szerokości) + ok 35 zł za wydlużenie.
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 20:37   #93
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: wybór materaca

A jeżeli potrzebuje materac ale tylko okazjonalnie (najczęściej raz na tydzień) to musze brać dobry? Jako że rzadko będziemy z niego korzystać to myślałam o zwykłej piance lub o piance z kokosem. Czy taki materac posłuży trochę? (aha, będzie z niego korzystała tez osoba o słusznej wadze )
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 08:58   #94
Kozcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Witam
Tyle firm ...tyle materacy a jak wejdzie się do sklepu to wystawionych kilka modeli i to zazwyczaj tych twardszych - jestem załamana zakupem materaca!. I wszędzie piszą, że należy sprawdzić materac przed zakupem..ciekawe jak jeśli połowa materacy na zamówienie...

Przekonana jestem do zakupu materaca kieszeniowego z warstwą latexu.
Skłonna byłabym zakupić materac Venus Multi Pocket Alergik (czy inny Pan poleca pokrowiec?) lub Estrelle Lux - jednak w Krakowie nigdzie nie moge sprawdzić tych materacy. Czy one maja różne twardości - bo w salonie snu nie widzę mozliwosci wyboru twardości? Mogę z kolei sprawdzic materac Selene VITA SOFT (http://www.selene.pl/product/pl/vita...ess,102.html)- ma po 5 cm latexu, wysokość 25 cm. 140x200 kosztuje 2029, tylko czy warto tyle wydawac?
Innym modelem który był dla mnie wygodny jest Relax Dream Multi Pocket H2 (sprzedawany przez BRW http://www.materace.pl/offer/pl/drea...3,prod:44.html) za 1600 zł - jednak przeraziła mnie znikoma wartswa latexu - tylko 1.5 cm z kazdej strony. Czy nie uważa Pan że za mało?
Kozcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 12:59   #95
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Jaki materac?

podłączę się do tematu

musze kupic materać ale nie wiem jaki wybrać ... dalej wymiar materaca jest nietypowy co tez ogranicza wybór

szczytem marzeń byłoby kupic materać 130 cm x 185 cm

niestety znalazłam tylko 130 x 190 lub 130 x 200

co do długości to nie ma problemu ponieważ pomiedzy łózkiem a zagłowkiem jest wolna przestrzeń ok 17 cm oraz od łóżka do ściany jest ok 25 cm (szeroki zagłówek)

znalazłam takie materace

http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.

cyt:"Materac KOMFORT termo

Materac gr~19cm, wykonany na bazie 7 strefowych sprężyn kieszeniowych, z płytą: termoelastyczną, właściwości rehabilitacyjne, szczególnie polecane jako kompromisowe rozwiązanie dla osób z dużą różnicą wagową, dwustronny, lato zima, dwie twardości:"


http://www.dormeo.pl/materacdormeoor...cat_4602_other

cyt:"Materac Dormeo Orthopedic w promocji -25%"

proszę o pomoc i z góry dziękuję
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 08:11   #96
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: wybór materaca

Myśmy kupili materac 200x200 cm kieszeniowy -> http://www.meble-marzenie.pl/sklep.php?id=11 Śpi się na nim świetnie, jest wygodny, przyjemny. Z czystym sumieniem polecam.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:45   #97
aga026
Raczkowanie
 
Avatar aga026
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 54
Dot.: wybór materaca

Witam! Mam pytanie do Pana morfeusz1971 jako do według mnie prawdziwego specjalisty od materacy. Planuję zakup materaca dla dwóch osób o wadze 62kg i 98kg, materac o wymiarach 140x200cm. Nie mam zbyt dużego budżetu i planuję wydać do 700 (max 750zł). Dodam też, że jestem alergiczką. Zastanawiałam się na materacem kieszeniowym z dodatkiem lateksu, ze względu na sporą różnicę w wadze mojej i narzeczonego. Relax, Oklahoma, Delgano, Oscar, Koło Texel Alergik oraz http://www.allegro.pl/item873992007_...0x200_pro.html Największy problem jest w tym, że te materace kieszeniowe są zwykle średniej twardości i nie wiem czy te trzy pierwsze (np. firmy MebleMarzenie) wymienione będą one mojemu obolałemu Informatykowi, który trochę waży :P odpowiadały, czy nie będą zbyt miękkie. Z kolei jak porównuję cenowo, to Koło jest droższe, a ma mniej warstw. Nie wiem co mam myśleć. Czy płacę za firmę czy za jakość wykonania. Bardzo proszę o pomoc, bo to dla mnie spory wydatek, a nie chcę kupić czegoś co rozpadnie się po kilku miesiącach.

Edytowane przez aga026
Czas edycji: 2010-01-05 o 21:48
aga026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 13:56   #98
ankalan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Ja także borykam się z zakupem materaca, a tym bardziej, że ma być dla mojej małej córci .łóżko ma 90x200, czytam Wasze opinie i już wiem, że dobre są materace typu lateks, pianka termoelastyczna. Ja zastanawiam się nad materacem dormeo memory, który ma warstwę właśnie z pianką termoelastyczną i warswą ecocellu, ale widzę bardzo mało opinii na temat tej firmy .Bym prosiła o pomoc jaki materac najlepszy dla dziecka.

Edytowane przez ankalan
Czas edycji: 2010-01-11 o 13:58
ankalan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 01:06   #99
altus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Pianka termo

Witajcie,

Jestem na etapie wybierania materaca. Na oku mam kilka modeli z warstwą pianki termoelastycznej (np. Hilding 4011 czy Koło Medivis). Jednak spotkałem się z opiniami iż pianka ta jest mało przewiewna i latem takie meterace będą "grzały", co nie jest dla wszystkich komfortowe.

Czy użytkownicy takich materacy mogliby tu się wypowiadać na ten temat? Czy ta pianka rzeczywiście "grzeje"? Jeśli tak, czy można ten efekt zmniejszać za pomocą odpowiednik pokrowców?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

altus
altus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:32   #100
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pianka termo

A testował ktoś materace z Jyska? Niewiele opinii o nich w internecie.
Wpadł mi w oko ten model: http://www.jysk.pl/4/5/12/540/3313057/a/catalog
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 19:56   #101
kicia0940
Zadomowienie
 
Avatar kicia0940
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 571
Dot.: wybór materaca

A propos materacy
Ja kupiłam 2 lata temu ten materac o którym pisze kilka linijek wyżej sunshain na allegro - model piankowy.
Jest już mocno wybity i pewnie niedługo trzeba będzie go wymienić. Kosztowała prawie 800 zł to bardzo drogo jak na 3 lata życia.
Owszem mój mąż nie jest szczupły, ale jak 90 kg nie wytrzymuje to dla kogo on jest
kicia0940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 06:59   #102
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pianka termo

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
A testował ktoś materace z Jyska? Niewiele opinii o nich w internecie.
Wpadł mi w oko ten model: http://www.jysk.pl/4/5/12/540/3313057/a/catalog
Ja mam jakiś Jyskowy materac, podobno już ten "z lepszych" (załatwiała wszystko siostra cioteczna TŻ, która wtedy tam pracowała - krótko, więc doświadczenia dużego nie miała, ale podobno inni pracownicy jej doradzali, który warto), ale nie jestem zadowolona - jak na kilkaset zł wydanych na niego, to żywotność ma krótką (mamy go około 3 lata i śpi się na nim coraz gorzej - czuć spadki, gniecie, odciska się na nim żebrowanie łóżka; jesteśmy szczupli oboje i przewracamy go regularnie). Lepiej poszukać czegoś innego.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2010-01-27 o 06:08 Powód: doprecyzowanie :)
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 07:29   #103
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pianka termo

Qrcze, a miałam nadzieję, że za tę cenę to będzie już coś lepszego.
A co w takim razie sądzicie o materacach BRW? A konkretnie tym http://www.meble-brw.com.pl/Materac_...140-2284.html?
Zależy nam na materacu z kokosem, najlepiej z dwóch stron, i sprężynach kieszeniowych. Dlatego ten z Jyska prezentował się korzystniej. Ech... Ciężka decyzja, bo wygodne spanie to podstawa, a pieniądze niemałe.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 22:52   #104
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: wybór materaca

Dziewczyny jestem załamana. W październiku kupiliśmy materac z Jyska kosztował ponad 1000 zł więc wydawało nam się że będzie porządny i na chwilę wytrzyma - materac skrzyniowy ze sprężynami.
Jest koniec stycznia a materac wygląda coraz gorzej;(

Mianowicie ja mam tendencje do spania po środku - i już odczuwam iż jest tam wygnieciony co nie co ..

Także jak się po nocy wstanie to w miejscach gdzie śpimy ta wierzchnia warstwa-jakby pokrowiec materaca się strasznie wybula masakra nie wiem też tak macie?? czy może jest jakaś rada na to wybulanie.

Powiem też że na całości zrobił się już miększy i chyba coraz gorzej się na nim wysypiam


Już wiem że na pewno tam nie kupimy następnego materaca
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:46   #105
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wybór materaca

a ja potrzebuje pomocy do twardosci materacy
chcemy kupic materac lateksowy lezalelismy na roznych firm i kazdy jest inny... z firmy janpol materac lateksowy o ile dobrze pamietam model demeter h3 byl ok a z innej firmy tez lateks tez h3 juz byl za twardy... poza tym nie mielismy mozliwosci polozyc sie na zadnym materacu lateksowym h2 bo w lodzi w sklepach gdzie bylismy takowych na ekspozycji nie maja wiec pytam jak wybrac materac skoro nie mozna na nim polezec bo go nie ma a rozne firmy maja rozne twardosci mimo iz wszystko jest oznaczone jako h3? juz zglupialam...
kolejny problem
czy sam lateks czy lateks np z kokosem?
jak zapytalam pania w jednym sklepie to pow ze z kokosem to wielka pomylka bo kokos zatrzymuje wode?? i wszystko w srodku gnije i grzybem zachodzi za jest niehigienicznie itp itd...w innym sklepie na to samo pytanie i jak pow co powiedzieli w poprzednim sklepie pani nas lekko mowiac wysmiala ze w ogole co za bzdury nam powiedziala poprzednia ekspedientka w poprzednim sklepie.... i jak tu sie czegos dowiedziec?? kto ma racje?? bo dla mnie lateks to guma wiec logicznie rzecz biorac taki malo przepuszczalny jest?

kolejna sprawa czy kupic materac 160x200 na dwie osoby czy lepiej kupic dwa po 80?? jesli jeden to czy h3 czy h2 bo h2 jest niby do 80kg ale na jedna osobe wiec jak materac 160 dla dwoch osob to czy ciezar rozlozy sie na kazdej ze stron i h2 bedzie dobra? dodam ze zadne z nas nie wazy 80kg osobno..

eh maskara z tymi materacami jak kupic materac skoro nie ma wszystkich na ekspozycji kupowac w ciemno to chyba nie ma sensu bo jednak materace nie sa tanie i nie zamierzam wydac 1,5tys czy 2tys i zeby miec problemy jak dziewczyny pisza wyzej ze po 2-3 latach cos nie tak z materacami...:/
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 08:57   #106
sweetdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: wybór materaca

Witaj Megusiaa,

co prawda ja kupowałam materac już jakiś czas temu w sklepie hypnos z aleksandrowa łódzkiego, i wtedy w salonie mieli na ekspozycji materace lateksowe. jak dotąd jestem jak najbardziej zadowolona z materaca z 'koła'
sweetdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:40   #107
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wybór materaca

sweetdream dziekuje za odpowiedz
a mozna wiedziec jaki model materaca posiadasz??

dziewczyny czekam na odp na mojego posta... o i moze ktos moze polecic jakas sensowna stronke na temat materacy bo juz w tych sklepach to mnie deneruwja kazdy gada cos innego byle tylko sprzedac i badz madry teraz i komu wierzyc ehh

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-01-30 o 10:42
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 10:07   #108
sweetdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: wybór materaca

Wybrałam ostatecznie materac Dual. Leżałam jeszcze na Ibizie, Estrelli Lux, Venus Multi i wahałam sie między tym Dualem i Venus najbardziej. Ale pan ze sklepu mnie przekonał, że lateks może być stosowany ze stelażem regulowanym (taki też wzięłam) i że powinien być trwalszy. Jak na razie nic się nie dzieje a śpi się wybornie Jest nie za twardo i nie za miękko, w sam raz

Jak już się zdecydujesz to napisz, który materac wybrałaś
sweetdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:39   #109
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wybór materaca

dzieki za odpowiedz
niestety jeszcze nie wybralam materaca nie mialam za bardzo kiedy w weekend pojezdzic i polezec;p
ale patrzylam na stronie kola tych materacy dual i venus juz nie ma w ofercie znalazlam tylko ibize...
jak cos wybiore dam znac na co sie zdecydowalam
pozdrawiam
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 11:48   #110
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wybór materaca

nareszcie jakas sensowna odpowiedz
dziekuje
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 21:38   #111
MILA25*
Wtajemniczenie
 
Avatar MILA25*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 879
Dot.: wybór materaca

Polecam materac firmy Janpol Wenus. Jest to materac rechabilitacyjny, strona lato zima, sprężynowy- kieszeniowy. Ma dwie wersje H2 i H3. Dla osoby do 80 kg polecam własnie H2. Natomiast H3 jesty nieco twardszy. Ma on 7 stref . Dobrze się układa do kształtu ciała. Nie polecała bym natomiast materacy z dodatkiem końskiego włosia czy mat z kokosa, traw. Są zbyt twarde.
MILA25* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:59   #112
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: wybór materaca

m jak mieszkanie - luty
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 06:27   #113
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
m jak mieszkanie - luty
Sunshain a napisali jeszcze coś konkretnego w tym artykule?


-------------

Jak zwykle mi się fajne poczytało to, o czym pisze Morfeusz, a szczególnie zgadzam się ze zdaniem, że Jysk to... "inna jakość".

Cytat:
Materace powinny wytrzymywać minimum 10 do 15 lat później się je wymienia z względów higienicznych.
I mam nadzieję właśnie takie materac kupić - coś na 10-15 lat. Mój Jysk ma jakieś 3-4 lata, a spanie na nim jest już bardzo niekomfortowe.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2010-02-09 o 06:39
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:51   #114
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wybór materaca

a ja zakupialm materac firmy hilding model natural lux to lateksowy materac 7 stref twardosci h2 z pokrowcem zdejmowanym do prania z aloe mam nadzieje ze bedzie w porzadku - jak lezelismy na nim w sklepie to lezalo sie fajnie a kupilismy w brw
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:48   #115
tosia79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Witam,
dosyć szybko musimy z mężem zmienić materac. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
W tej chwili śpimy na materacu sprężynowym kupionym 5 lat temu w IKEA
160x200 cm - niestety od dłuższego czasu nie daje się na nim wyspać żadnemu z nas. Mąż ma ogromne problemy z kręgosłupem, więc nie uda mi się go namówić na chodzenie po sklepach i "przymierzanie". Wiem, że muszą to być dwa oddzielne materace 80x200 ze względu na sporą różnicę w naszej wadze.
Czy ktoś może doradzić - jaki rodzaj materacy powinien mnie interesować? I dodatkowe pytanie, czy ktoś zakupił może materac ortopedyczny DORMEO i ma jakiekolwiek zdanie na temat wyrobu tej firmy?
Z góry dziękuję za nawet najmniejszą odpowiedź.
tosia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:35   #116
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

A ja coraz częściej zastanawiam się nad zamianą 160 cm na 140 cm - na 160 cm się czasami gubimy - z jednej strony fajnie, że każdy ma swój kawałek łóżka, ale z drugiej czasami nie czuję w ogóle, że TŻ śpi obok. Poza tym w naszej niewielkiej sypialni zyskanie 20 cm to byłoby wbrew pozorom sporo. Są tu osoby śpiące (z kimś) na materacach szerokości 140 cm?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 21:53   #117
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: wybór materaca

witam.

Doris - tak są. ja z mezem od 5 lat spimy na materacu 140x200, a od 3 lat czasem spi z nami synek , spokojnie sie miescimy, tż - 100kg, ja 70kg, wiekszego lozka nie chcialabym, mimo duzej sypialni
wlasnie pare dni temu wymienilismy materac, kupilismy na allegro sprezynowy-kieszonkowy, lato-zima, za 425zl, nic mu nie brakuje, jest wygodny, super sie spi

pozdrawiam.
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 07:45   #118
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez Wisniowysad Pokaż wiadomość
witam.

Doris - tak są. ja z mezem od 5 lat spimy na materacu 140x200, a od 3 lat czasem spi z nami synek , spokojnie sie miescimy, tż - 100kg, ja 70kg, wiekszego lozka nie chcialabym, mimo duzej sypialni
wlasnie pare dni temu wymienilismy materac, kupilismy na allegro sprezynowy-kieszonkowy, lato-zima, za 425zl, nic mu nie brakuje, jest wygodny, super sie spi

pozdrawiam.
Dzięki za opinię . TŻ chce koniecznie to 160 cm, ale prawda jest taka, że my się na tym łóżku gubimy - śpimy na krańcach, jakieś 60-70 cm od siebie. A węższe łóżko sporo by dało naszej sypialni. Może jak w Ikei zobaczy łóżka 140 szer. to się przekona.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 08:17   #119
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: wybór materaca

Doris dla mnie to szok, ze wolisz mniejsze łóżko niż większe ja przez całe 26 letnie życie śpię na małym tapczaniku, wąskim i krótkim więc gdy kupiliśmy łóżko 200x200 - jestem wniebowzięta
Mam pytanie odnośnie prześcieradła. Czy kupując prześcieradło na gumce 220x200 + 20 cm na podwinięcie wystarczy na tak duży materac? Chce żeby prześcieradło dobrze trzymało się od spodu, gładko leżało i nie zbiegało się (tak jak teraz ale mam mniejsze). Materac ma wysokość ok 20 cm.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:41   #120
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Doris dla mnie to szok, ze wolisz mniejsze łóżko niż większe ja przez całe 26 letnie życie śpię na małym tapczaniku, wąskim i krótkim więc gdy kupiliśmy łóżko 200x200 - jestem wniebowzięta
(...)
Powiem Ci, że kiedyś nie wydawało mi się aż takie duże. Ale ostatnio widzę, że jest to trochę marnotrawstwo miejsca. Nawet leżąc bliżej siebie, nie przeszkadzamy sobie, jest wygodnie. Ale nie przesądzam - położymy się na kilku 140 cm i zobaczymy jak będzie. Zresztą, jeżeli TŻ powie stanowcze "nie", to i ja nie będę naciskała. Po prostu w naszej nowej sypialni gabarytowo byłoby lepsze 140 cm - chodzi nawet o takie praktyczne sprawy, jak sprzątanie pod łóżkiem. Teraz nie jestem się tam w stanie łatwo dostać - muszę się nieźle naczołgać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-14 15:32:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.