jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-20, 20:16   #361
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A najbardziej mnie jeszcze dziwi,że pracowałam ponad rok na stacji paliw(nie przyznaję się di ilości godzin) i tutaj składałam papiery na kilka i też nic.A potrzebowali pracownika,bo ogłoszenia były.Tak zgłupiałam,że mając doświadczenie nie dotarłam nawet do rozmowy.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 20:21   #362
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Czasem tak niestety jest. Ale to nie o tym wątek, mozemy przenisc sie na bezrobocie ;-)
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 20:46   #363
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

maharet1092, taka rada od serca:
Odpuść sobie na razie dokształcanie na studiach, bo już magistra masz. Wszystkie swoje siły skieruj na poszukiwanie pracy, a jak już znajdziesz satysfakcjonującą pracę to wtedy dokształcaj się w kierunku obowiązków zawodowych.
Tym sposobem zaoszczędzisz dużo czasu i kasy, zyskasz doświadczenie.
Nie ma sensu zaczynanie nowego kierunku przy takim niezdecydowaniu. Polecam też wizytę u doradcy zawodowego w PUP celem przeprowadzenia rozmowy indywidualnej. Jeśli koniecznie chcesz się szkolić z rachunkowości to przejrzyj oferty bezpłatnych szkoleń z EFS-u swoim regionie. Często po takim szkoleniu jest staż 3 miesięczny także jest okazja się "zaczepić"
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:40   #364
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

W sumie to mam inżyniera.Byłam u doradcy,ale mi wiele nie pomogł,praktycznie nic.
Nie wiem co mam myśleć o tym co napisałeś,nie wiem....Muszę się zastanowić.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:44   #365
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

rekrut_84 - mam prośbę, wypowiedz się na temat tego, jak ceni się tego inżyniera/magistra. Co lepiej mieć?

Np kończe na jednej uczelni ten sam kierunek co na drugiej, z tym że po pierwszej uczelni mam inżyniera, a po drugiej magistra tylko.

przyklady to chociaz ten kierunek Ochrona środowiska, ktory jest zarowno na UW jak i na UP, albo zarządzanie i inżynieria produkcji, czy biotechnilogia...



Ostatnio zastanawiam sie nad Technologią żywności i żywienia człowieka na UP, chyba o tym jeszcze się nie wypowadaliscie? Dobry kierunek? (zgodny z zainteresowaniami chociaz jak mowilam ja to medycyna albo psychologia dla czystej przyjemnosci) czy lepiej na akademie medyczna na dietetyke??
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:52   #366
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Moja koleżanka studiowała technologię żywieności na UP i teraz produkuje kiełbasy.Studia takie sobie,dużo nauki,rownież przedmioty ścisłe,ale da się przeżyć.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 22:06   #367
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect
rekrut_84 - mam prośbę, wypowiedz się na temat tego, jak ceni się tego inżyniera/magistra. Co lepiej mieć?

Np kończe na jednej uczelni ten sam kierunek co na drugiej, z tym że po pierwszej uczelni mam inżyniera, a po drugiej magistra tylko.

przyklady to chociaz ten kierunek Ochrona środowiska, ktory jest zarowno na UW jak i na UP, albo zarządzanie i inżynieria produkcji, czy biotechnilogia...
W chwili obecnej jest bum na kierunki techniczne, czyli teoretycznie inżynier ma przewagę. Jednak i tak najwięcej zależy od tego co się robiło dodatkowo na studiach, bo pracodawcy potrzebują Waszych kompetencji i doświadczenia a nie tytułów przed nazwiskiem.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 22:45   #368
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
W chwili obecnej jest bum na kierunki techniczne, czyli teoretycznie inżynier ma przewagę. Jednak i tak najwięcej zależy od tego co się robiło dodatkowo na studiach, bo pracodawcy potrzebują Waszych kompetencji i doświadczenia a nie tytułów przed nazwiskiem.
Dokładnie. Nawet po humanistycznym shit-cie (jak mówią niektórzy) można znaleźć pracę.
Niech najpierw każda osoba, która zacznie narzekać na to, że nie ma po studiach pracy odpowie sobie na pytania: Czy dobrze wykorzystałem czas studiowania? Czy zdobywałem doświadczenie za wszelką cenę? Itp.

Pamiętajcie, że studia są środkiem do celu, a nie celem samym w sobie.
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2010-06-21 o 22:48
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 22:50   #369
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Nie parafrazuj starszej kolezanki...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 22:52   #370
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nie parafrazuj starszej kolezanki...
Hehe... ale wiesz, to trzeba tłuc i tłuc w kółko - jak widać nie pomaga skoro takie i nie inne wątki się pojawiają
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 23:02   #371
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Wiem Coma, ale coz zrobic....
Obiecuje poprawe w slownictwie ;-)
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 14:58   #372
Hanaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 120
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Tylko najpierw trzeba mieć szansę pokazać co się potrafi.Pracodawcy najczęściej rekrutują po Cv,gdzie jest właśnie kierunek studiow i durnowatej rozmowie z pytaniami w stylu "co uważasz za swój największy sukces zawodowy"
Zgadzam się z Tobą, że trzeba mieć szansę się wykazać - ale CV to również jego wygląd a nie tylko zawartość. Ludzie są ludźmi i zawsze podobają im się estetyczne, ładne rzeczy. Poza tym jestem zdania by zaczynać od małych rzeczy, angażować się w nie i wspinać się po drabinie kariery.
Na pytanie w rozmowie "co uważasz za swój największy sukces zawodowy" (gdybym nie miała dużego doświadczenia zawodowego), odpowiedziałabym szczerze, czyli o "sukcesie zawodowym jeszcze za wcześnie by mówić, gdyż dopiero rozpoczynam swoją ścieżkę, jednak miałam sukcesy w życiu osobistym, które były dla mnie dużym osiągnięciem takiej jak..."
To schemat - i to pisany na szybko. Brak sukcesów zawodowych na początku swojej kariery nie powinien być kompleksem - to normalne, bo każdy kiedyś zaczyna.
Hanaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:04   #373
rafalella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Hej dziewczyny jestem nowa na tym forum ale chciałabym wyrazić swoją opinie na temat o którym dyskutujecie.Piszecie że pedagogika to mało przyszłościowy kierunek,a jeśli już znajdzie sie jakąś prace w tym zawodzie to zarobki są marne.Otóż przytocze przykład mojej mamy która pedagogike studiowała zaocznie,zaczynała od pracy w wiejskiej szkole w nauczaniu początkowym i tam nabywała doświadczenie podczas studiów.Później zdecydowała się na zrobienie specjalizacji (oligofrenopedagogika).Dz iś jest bardzo wziętym specjalistą i dostaje różne propozycje pracy.Pracuje na 2,5 etatu(etat nauczycielski to 4 godziny) i zarabia 4 tysiące.Oczywiście jej praca to jej prawdziwa pasja i myślę że to jest klucz do sukcesu.Bez względu na to co sie robi można być specjalistą w swoim fachu.Ja w tym roku ide na studia również zaoczne choć bez problemu dostałabym sie na dzienne(kierunek zarządzanie i inzynieria produkcji).Podjełam taką decyzje poniważ myśle że najważniejsze dla przyszłego pracodawcy jest doswiadczenie a nie wiedza teoretyczna wyniesiona z uczelni.
rafalella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:37   #374
madimad
Przyczajenie
 
Avatar madimad
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 23
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, opinie, wiadomości na temat kierunku zwanego: 'ochroną dóbr kultury' bądź też etnologią? Jest praca? Wie ktoś jakie zarobki? Strasznie trudno dowiedzieć się w necie, może któraś Wizazanka ma cośdo powiedzenia o tych kierunkach?
madimad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 17:54   #375
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Młodzi ludzie coraz częściej po spróbowaniu samodzielności wracają do rodziców jak wyrzucony bumerang.
Marta właśnie kończy studia. Jest na piątym roku filologii polskiej i nie wie, co dalej. - Przecież nie będę nauczycielką. Zresztą nawet bym nie mogła, bo nie wybrałam żadnej specjalizacji. Właściwie to te studia na nic mi się nie przydadzą. Po co straciła na nie tyle czasu? - Rodzice kazali się uczyć, a żeby się dostać na filologię nie trzeba się było starać. Wolnych miejsc więcej niż kandydatów - tłumaczy Marta.

Rodzice też płacili za jej edukację. 400 zł za stancję we Wrocławiu, 200 zł na nowe buty, 100 zł na jedzenie i jeszcze pobawić się za coś trzeba. Lekką ręką tysiąc złotych miesięcznie. Czasem więcej. Gdyby nie to, że współlokatorka po znajomości załatwiła jej ostatnio posadę w firmie znajomego, nadal leżałaby całymi dniami przed komputerem. Kilka dni temu Marta się zwolniła. Mimo że zaproponowano jej awans. Miała być asystentką szefa jednego z działów wydawnictwa. Ta dotychczasowa lada dzień idzie na urlop macierzyński. Dostała też zapewnienie, że gdy koleżanka z urlopu wróci, ona zostanie szefem działu korekty - bo akurat będzie po studiach.

- Odmówiłam, nie będę się zaharowywać, za młoda jestem - przyznaje bez ogródek. - Mam na głowie magisterkę, chcę odpocząć. Dalej jakoś to będzie. Rodzice zawsze pomogą.

brak słów po prostu...
dziewczyna miała szanse po filologii polskiej, zaliczanej raczej do kierunków mało przyszłościowych zdobyć świetną pracę, baaa, nawet juz nieźle zarabiała ale przecież nie będzie się "zaharowywać"

dowód na to że jak się chce, to można osiągnąć sukces. a jak jest leń to leń i koniec...
choć oczywiście wiem że po niektórych kierunkach trudniej o pracę bo jest większa konkurencja i czasami ktoś nie zawsze dostanie taka szanse jak bohaterka powyższego fragmentu...
ale chęci i poświęcenie też dużo znaczą i niekoniecznie humanista=bezrobotny

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Ja mam obawy czy za 4-5 lat rynek nie przesyci się inżynierami itp, w końcu an tych kierunkach jest zwiększony nabór, ja sama zaczęłam Inżynierie środowiska i na moim roku jest ponad 300 osób na dziennych i 100 na zaocznych.
Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
Zapotrzebowanie jest, ale na obecną chwilę, bo za jakieś 5 lat absolwentów będzie już za dużo.
tu bym się kłóciła. nie wydaje mi się żeby za 5 lat co drugi inżynier był bezrobotny. może, mooooże tak będzie ale 5 lat to za mało. chętnych na studia inżynierskie jest coraz więcej, ale to nie znaczy że taka sama ilość je kończy. aaa, no i trzeba pamiętać że inżynier inżynierowi nie równy. na jedne dziedziny inżynierskie zapotrzebowanie jest ogromne (i to nie tylko na obecną chwilę ale od dłuższego czasu) a na drugie już mniejsze, więc zalezy czego jest się inżynierem
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-01 o 17:10
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 19:41   #376
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Humanistyczne podobno. Mój znajomy po filologi polskiej układa pustaki na budowie.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:47   #377
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Human to produkcja bezrobotnych.A co sądzicie o zootechnice albo ochr.środowiska?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:53   #378
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ochrony środowiska nie polecam.Szukam pracy po tym ponad rok.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:39   #379
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A ja właśnie na tym kierunku jestem jako technik oO a co polecasz z przyrodniczych kierunków? Nie wiem co mi da jak będę studiować rolnictwo albo zootechnikę? :
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 22:00   #380
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

HUMAN.... tragedia, jesli juz to raczej hobbystycznie ale na pewno z pracą jest po tym tragicznie -.-"
__________________
płaczę do pustych ścian... co za wstyd.
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 22:38   #381
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Human to produkcja bezrobotnych.A co sądzicie o zootechnice albo ochr.środowiska?
zamiast ponawiać znów to samo pytanie, wystarczy przejrzeć ten wątek, postów na temat ochrony środowiska było wiele.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 23:34   #382
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
A ja właśnie na tym kierunku jestem jako technik oO a co polecasz z przyrodniczych kierunków? Nie wiem co mi da jak będę studiować rolnictwo albo zootechnikę? :
Trudno powiedzieć.Może technologia żywienia...Choć to taki nie całkiem przyrodniczy.Ale moja koleżanka jest po tym i ponoć z pracą nie ma większych problemow.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2010-08-02 o 23:36
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:16   #383
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Dziewczyny, ja myślę, że przyszły takie czasy, że każdy kierunek może się dla nas okazać chybionym strzałem, dlatego nie ma się co sugerować rynkiem pracy tylko iść kierunek, który da nam satysfakcje. Z obserwacji wiem, że jeśli człowiek robi to co lubi, to zawsze jakoś mu w życiu wychodzi.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 16:24   #384
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja myślę, że przyszły takie czasy, że każdy kierunek może się dla nas okazać chybionym strzałem, dlatego nie ma się co sugerować rynkiem pracy tylko iść kierunek, który da nam satysfakcje. Z obserwacji wiem, że jeśli człowiek robi to co lubi, to zawsze jakoś mu w życiu wychodzi.
Też mi się tak wydaje
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:48   #385
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Macie rację
Zresztą nie trzeba być Salomonem, aby stwierdzić czy osoba legitymująca się dyplomem danej uczelni ma rzeczywiście predyspozycje do wykonywania wyuczonego zawodu.
Wystarczy aby rekruter zrobił 2-3 testy psychologiczne i już wiadomo czy osoba się nadaje czy nie, czasami nawet w prostej rozmowie osoby się poddają po paru trudniejszych pytaniach. Przy poważniejszych stanowiskach robi się teraz nawet profile osobowościowe, więc ciężka droga bywa do wymarzonej pracy.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:55   #386
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Macie rację
Zresztą nie trzeba być Salomonem, aby stwierdzić czy osoba legitymująca się dyplomem danej uczelni ma rzeczywiście predyspozycje do wykonywania wyuczonego zawodu.
Wystarczy aby rekruter zrobił 2-3 testy psychologiczne i już wiadomo czy osoba się nadaje czy nie, czasami nawet w prostej rozmowie osoby się poddają po paru trudniejszych pytaniach. Przy poważniejszych stanowiskach robi się teraz nawet profile osobowościowe, więc ciężka droga bywa do wymarzonej pracy.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 22:54   #387
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez madimad Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, opinie, wiadomości na temat kierunku zwanego: 'ochroną dóbr kultury' bądź też etnologią? Jest praca? Wie ktoś jakie zarobki? Strasznie trudno dowiedzieć się w necie, może któraś Wizazanka ma cośdo powiedzenia o tych kierunkach?
Zastanów się dobrze czy chcesz to studiować. Studia bardzo przyjemne ale co po nich? Jaki zawód konkretnie? Żaden. A jak żaden zawód to gdzie szukać pracy?
To typowo hobbystyczne kierunki, jesli chcesz to studiowac to moim zdaniem powinnaś oprócz magistra miec inny pomysł na życie.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:07   #388
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Linka25, twój post wniósł baaardzo wiele do dyskusji. Elokwencja poraża. Typowe dla TROLA tłukącego posty na sztukę emotami. Sic!
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 18:09   #389
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Linka25, twój post wniósł baaardzo wiele do dyskusji. Elokwencja poraża. Typowe dla TROLA tłukącego posty na sztukę emotami. Sic!
Komentarz uznałam za zbędny.

Mam nadzieję, ze nie układasz tych testów.
To naprawdę dość przerazajace, ze w trakcie rekrutacji osobą przeprowadzajacą selekcję jest HRowiec - przeważnie osoba nie znajaca sie na niczym. Dobrze, że jej decyzyjnośc ograniczona jest zazwyczaj do wstępnego etapu.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:10   #390
Renka91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiadomości: 40
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Witam wszystkich...Może jestem za młoda i nie mam doświadczenia życiowego jak większość z Was, ale uważam, że jeśli ktoś bardzo pragnie dotrzeć do celu, jest uparty w tym i wytrwały, to znajdzie pracę nawet po studiach, które zdaniem wielu z Was nie wróżą żadnej przyszłości.
Bez sensu jest iść na studia, które wszyscy uważają za "przyszłościowe" natomiast dla nas samych nie są niczym pasjonującym ani przyjemnym.

Jestem przyszłą studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zapewne większość z Was pomyśli, że zrobiłam głupotę wybierając te studia. Jak dla mnie była to najlepsza decyzja. Wybrałam to co mnie interesuje i co naprawdę lubię.
Jedno jest pewne...Jeśli uda mi się znaleźć pracę niezależnie od tego jak wysokie będę miała zarobki będę szczęśliwa, bo dzieci to moja pasja.
Jeśli nie uda mi się znaleźć nie poprzestanę na pracy w sklepie spożywczym...
Renka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.