Wyrodna matka? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-07, 20:55   #421
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez anytka19 Pokaż wiadomość
Po 1 nie uważam że to dobre tylko Ty sobie to dopisałaś, Ja stwierdziałam, że nie czuję się skrzywdzona przez to, że raz na ruski rok dostałam klapsa, który spłynął po mnie jak po kaczce, po 2 kocham moją mame i nie z tego powodu, nie bałam się nigdy rodziców i tak też jest teraz. To co Ty opisałaś to jakaś patologia, a ja z takiej rodziny nie pochodze bez urazy dla innych bo domyślam się że nikt takiego życia sobie nie wybiera. Nie karze Ci tolerować bicia - bo ja nie uważam tego za bicie.
No to chwila, to po co cię bili, jak i tak to po tobie spływało?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 21:50   #422
201802131425
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 326
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No to chwila, to po co cię bili, jak i tak to po tobie spływało?
Szkoda gadać ;] nie bili od razu bo napisałaś jakbym się skarżyła że mnie codziennie ktoś pieprze. Poza tym o czym tu mówić skoro i tak każdy ma swoje racje, bez sensu taka gadka
201802131425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:57   #423
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Widac, ze bez sensu, skoro nie jestes w stanie przyjac do wiadomosci faktu, ze klaps nie przynosi absolutnie niczego dobrego w wychowywaniu dzieci.
Te, ktore "wlaza" innym na glowe to nie te, ktore wychowywane sa w szacunku i bliskosci, bo te dzieci nie musza nikomu "wlazic na glowe", zeby byly zauwazone, zeby sie z nimi liczono i je szanowano. Tylko dzieci olewane, uczone, ze rodzic to sila, rodzic to wladza i rodzic ma prawo zrobic wszystko potrzebuja ciaglej uwagi, potrzebuja nawet zlosci rodzica, byleby bylo to skierowane na nie. Ciagle zabiegaja o te milosc, ktora powinna byc im dana, a mieszane sygnaly (raz cie kocham, raz cie uderze, zgaduj co bedzie teraz) sprawiaja, ze uzywaja roznych srodkow by te uwage uzyskac, chocby takiego wlasnie "wlazenia" na glowe.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:17   #424
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyrodna matka?

A już całkowicie zachwyciła mnie idea klapsa, który NIE boli, ale on ma być wychowawczo to ja naprawdę nie rozumiem - bo o ile jesteś w stanie pojąć (nie akceptować!), że ktoś daje klapsa, który boli, i ten ból ma być środkiem wychowawczym - to już kompletnie bezsensowne w takim razie jest dawanie klapsa który NIE boli jako wychowawczego. To tak, jakbym... nie wiem? w ręce klaskała?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:30   #425
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
To jak robienie takiego "tsst" do psa, polaczonego z dotknieciem dwoma palcami karku. Behawiorysci psi tego ucza.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:51   #426
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39648042]A już całkowicie zachwyciła mnie idea klapsa, który NIE boli, ale on ma być wychowawczo to ja naprawdę nie rozumiem - bo o ile jesteś w stanie pojąć (nie akceptować!), że ktoś daje klapsa, który boli, i ten ból ma być środkiem wychowawczym - to już kompletnie bezsensowne w takim razie jest dawanie klapsa który NIE boli jako wychowawczego. To tak, jakbym... nie wiem? w ręce klaskała?[/QUOTE]

próboałam wlasnie dociec,jak ten klaps bezbolesny ma dzialać,ale Anytka nie umiała odpowiedzieć....


Mnie przeraża coś jeszcze.O ile mogę zrozumieć to,ze komuś nerwy puściły,stracił nad sobą kontrolę i tego klapsa wymierzył ,to nie pojmuję,jak mozna bicie traktować metodycznie,z zimną krwią,jako środek wychowawczy. Dla mnie to zwykłe okrucieństwo.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:01   #427
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Stokrotko, dokladnie o tym samym myslalam - to wlasnie tak jak tresowanie zwierzecia - masz metode, masz robic to i to, zeby zadzialalo i robisz, nie patrzac na uczucia dziecka, na to w jakiej pozycji stawiasz takiego malucha i co to wlasciwie robi z jego psychika. Bo dziala (chociaz watpie w to).
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 09:08   #428
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Stokrotko, dokladnie o tym samym myslalam - to wlasnie tak jak tresowanie zwierzecia - masz metode, masz robic to i to, zeby zadzialalo i robisz, nie patrzac na uczucia dziecka, na to w jakiej pozycji stawiasz takiego malucha i co to wlasciwie robi z jego psychika. Bo dziala (chociaz watpie w to).
Działa.Strach zawsze działa.Tyle,że po jakimś czasie jeden klaps na dziecku wrażenia już nie robi,więc trzeba ich więcej,albo silniejsze..
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:43   #429
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

wiecie co dziewczyny, widzialam juz kilka takich dyskusji. one naprawde nie maja sensu wy sie tylko denerwujecie i ze tak powiem "jezyki strzepicie" bo "klaps to nie bicie", "dziecko ktore wrzeszczy czy placze trzeba ignorowac", "potrzeba bliskosci to fanaberia" i inne takie kwiatki
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:50   #430
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Zadziwia mnie to, jak takie osoby mysla i ze nie dociera do nich, ze krzywde dziecku robia. I jeszcze nazywaja to "swoimi pogladami", jakby to mialo jakis sens. Uwazaja, ze ktos chce im swoj cos udowodnic, albo cos. A tu przeciez nie chodzi o cos podlegajacego dyskusji tylko o fakty, normalne, udowodnione fakty naukowe. To jakby jakby klocic sie ze stwierdzeniem, ze grawitacja sciaga przedmioty do siebie.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:58   #431
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
wiecie co dziewczyny, widzialam juz kilka takich dyskusji. one naprawde nie maja sensu wy sie tylko denerwujecie i ze tak powiem "jezyki strzepicie" bo "klaps to nie bicie", "dziecko ktore wrzeszczy czy placze trzeba ignorowac", "potrzeba bliskosci to fanaberia" i inne takie kwiatki
w zasadzie masz rację,głową muru nie przebiję

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Zadziwia mnie to, jak takie osoby mysla i ze nie dociera do nich, ze krzywde dziecku robia. I jeszcze nazywaja to "swoimi pogladami", jakby to mialo jakis sens. Uwazaja, ze ktos chce im swoj cos udowodnic, albo cos. A tu przeciez nie chodzi o cos podlegajacego dyskusji tylko o fakty, normalne, udowodnione fakty naukowe. To jakby jakby klocic sie ze stwierdzeniem, ze grawitacja sciaga przedmioty do siebie.

to taka próba usprawiedliwienia samego siebie (często przed sobą) ...i swoich rodziców (jesli było się bitym)
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 12:13   #432
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
wiecie co dziewczyny, widzialam juz kilka takich dyskusji. one naprawde nie maja sensu wy sie tylko denerwujecie i ze tak powiem "jezyki strzepicie" bo "klaps to nie bicie", "dziecko ktore wrzeszczy czy placze trzeba ignorowac", "potrzeba bliskosci to fanaberia" i inne takie kwiatki
Dla mnie te dyskusje mają sens. Bo czasem ktoś to może przeczyta i jeśli tylko jedna osoba zastanowi się nad tym, że może ten klaps to jednak niedobry dla dziecka, to już dużo.
Na forum wchodzą różni ludzie, naiwnie myślę, że jak się będzie powtarzało, że klaps to bicie a bicie jest złe, że wypłakiwanie szkodzi dziecku, że niektóre metody na "usypianie" dziecka są niedobre, to w końcu dotrze chociaż do jednej matki. Czyli jedno czy dwoje czy troje dzieci jakby "uratowanych". Dla mnie to gra warta świeczki
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:05   #433
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Dla mnie te dyskusje mają sens. Bo czasem ktoś to może przeczyta i jeśli tylko jedna osoba zastanowi się nad tym, że może ten klaps to jednak niedobry dla dziecka, to już dużo.
Na forum wchodzą różni ludzie, naiwnie myślę, że jak się będzie powtarzało, że klaps to bicie a bicie jest złe, że wypłakiwanie szkodzi dziecku, że niektóre metody na "usypianie" dziecka są niedobre, to w końcu dotrze chociaż do jednej matki. Czyli jedno czy dwoje czy troje dzieci jakby "uratowanych". Dla mnie to [I]gra warta świeczki[/I]


tu to już pojechałaś z tym zbawianiem świata..

sposób jaki zwłaszcza na wizażu przedstawiane są argumenty przez "opozycji" nie pozostawia szans na to by ktokolwiek z grupy umoralnianych przyjął je do siebie a co dopiero by coś zmienił

jak sie chce kogoś przekonać do czegoś lub mu cokolwiek wyjaśnić z dobrej woli i potrzeby serca to nie wyjeżdża się najpierw z wiązanką oszczerstw..

a tu tak to wygląda.. najpierw pojazd a dopiero potem próby nauczania..

kolejny wątek kolejny raz tak samo..

aż się dziwię że same wierzycie ze ktoś kto to czyta może zechcieć przejść na "jaśniejszą stronę mocy"

tu w wypowiedzi przeciw przemocy fizycznej są tak skonstruowane ze można by je spokojnie pod przemoc słowna podciągnąć


btw jestem przeciwna przemocy wobec dzieci , ludzi zwierząt..!!
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:39   #434
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

A wiesz co, cieszę się, ze poprawiałam ci nastrój, serio. Widzisz, posmiałaś się, lepiej ci, no po prostu mam dobry uczynek na koncie.

Nie, nie zbawiam świata. tylko jego maleńkie kawałki , czasem śmiechem a czasem czym innym. A tobie życzę dobrego humoru na dłużej.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:21   #435
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyrodna matka?

A ja trochę nie rozumiem dlaczego "klapsy z zimną krwią dawane" są tak potępiane i taka to straszna przemoc, ale np. takie stawianie dziecka w kącie, czy zamykanie w pokoju, albo inne "karne jeżyki" są niby metodami humanitarnymi i wychowawczymi.

Ja tak raz próbowałam moją córkę książkową metodą przywołać do porządku, to skończyło się takim atakiem histerii, że autentycznie nie wiedziałam już co mam z nią zrobić.

Jedno dziecko posłucha rodzica bo rodzic prosi, drugie bo się mu pogrozi klapsem, trzecie bo za karę nie obejrzy bajki itd. Każde dziecko jest inne i każdy rodzic ma inne metody, a ja naiwnie wierzę, że jednak większość ludzi kocha swoje dzieci i chce dla nich dobrze.

Poza tym nie znam nikogo kto miałby traumę z dzieciństwa bo klapsa dostał - zaznaczam klapsa, nie chodzi mi o osoby, które były po prostu bite przez rodziców (a i takie znam co dostawały kablami itp. ja sama dostałam parę razy pasem tak, że mi sińce z tyłka schodziły tygodniami). Większość ludzi nawet tych klapsów nie pamięta.

Nie jestem zwolenniczką klapsa jako metody wychowawczej, ale uważam za grubą przesadę stawiania go na równi z "biciem".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-03-08 o 16:23
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:30   #436
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Ja nie uwazam, zeby karne jezyki i zostawianie dzieci gdzies bylo jumanitarne.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:43   #437
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja nie uwazam, zeby karne jezyki i zostawianie dzieci gdzies bylo jumanitarne.
ja też nie..


i nie potrafię się zgodzić z tym,ze klaps to nie bicie
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 20:35   #438
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wyrodna matka?

Były już o tym dyskusje na forum.oczywiście brałam w nich udział.minęło troszku czasu i ...dalej jestem po ciemnej stronie mocy.
mam odwagę się przyznac że dopuszczam klapsa w ekstremalnych sytuacjach.dlaczego pisze o odwadze?; bo wiem w jakim mnie to świetle mnie to stawia.z góry na przegranej bo propaguję krzywdę
takie rozmowy są jak kule snieżne.toczą sie toczą każdy cos doda i wychodzą juz takie cuda wianki ze za głowe się mozna złapać.
klaps->bicie->przemoc ->nieudolność rodzicielska->tresowanie-.brak miłości i akceptacji dziecka->
potem jest juz tylko nakręcanie się. albo jak w krajach tych wielcenajlepiejrozwinięty ch;-dałeś klapsa odbierzemy ci dziecko!
absurd goni absurd.
osobę wypijającą kieliszek szampana w Nowy Rok wyzwijmy od alkoholików, i zawleczmy siłą na odwykówkę. wybaczcie ale z takim nonsensem mi się kojarzą niektóre argumenty

na koniec. uważam że żadne powtarzam żadne dziecko w domu gdzie ma normalna kochającą sie rodzinę ,a stanie jak sie stanie że wyląduje na jego tyłku parę klapsów w zyciu nie bedzie miało ..traumy i zniszczonego psyche/życia /kariery zawodowej itp (ja np nie mam)
dziekuję ;
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 20:46   #439
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Ja mysle ze klaps w odroznieniu od bicia jest w zamysle lekki i chodzi chyba raczej o gwaltowne zwrocenie uwagi kiedy juz slowem nic nie idzie zdzialac. Wspolny mianownik z biciem ma jeden- upokorzenie dziecka i poczucie odrzucenia. To ze nie boli fizycznie nie znaczy ze dziecka nie rani. Ja jeden jedyny raz dostalam klapsa ( nie bylo to bicie pasem czy inna dotkliwa forma)i zapamietalam to na cale zycie.
Sama raz dalam corce klapsa, uwazam to za swoja rodzicielska porazke. Puscily mi nerwy kiedy najpierw bila maluchy bez powodu, a po 3 czy 4 sesjach tlumaczenia ze tak nie wolno- naprawde pol dnia nam na tym zeszlo- zepchnela z premedytacja malucha z kanapy tak ze guza nabil. Pisze o pzyczynie klapsa z tego wzgledu ze reakca corki dobitnie mi uswiadomila jak sie nakreca sprezyna wzajemnej zlosci i agresji. Dalam jej klaspa i powiedzialam cos w stylu- " zobacz jak to milo jak ciebie ktos bije"- a ona mi na to-" to ja ich bede teraz ciagle bila, codziennie" . Nie mola mi chyba dobitniej uswiadomic ze nie tedy droga- wiec jak mowie dla mnie klaps to porazka rodzica. O tyle dobrze ze u nas z jednego klapsa naprawde wyciagnelam ogromna lekcje i za to corce jestem wdzieczna Teraz pracujemy wytrwale nad innymi metodami wychowawczymi. Zdalam sobie sprawe ze wychowanie dziecka to w bardzo duzym stopniu praca nad soba samym
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 20:58   #440
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wyrodna matka?

Ty masz takie doświadczenia ja mam inne.
Dlatego mamy rózne zdania
Osobiście uważam (i niestety widziałam) że istnieją bardziej wyrafinowane sposoby upokorzenia i odrzucenia dziecka niz klaps

----
a tak na luzie: często spotykane jest zdanie -juz wolę wciery niż to godzinne gderanie matki !

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2013-03-08 o 21:01
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:21   #441
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wyrodna matka?

glamourous ale celem klapsa nie jest chyba upokarzanie dziecka. To raczej moim zdaniem brak lepszego pomysłu w danej chwili na karę czy konsekwencję jakiegoś złego zachowania. Z moich obserwacji wynika, że często stosowany tam, gdzie nie ma czasu lub lepszej alternatywy. Ja sama nie stosuję, widziałam (jako niania) dużo dzieci, które były karane klapsami i klapsy te nic nie dawały, a im było ich więcej, tym mniejszy przynosiły efekt.

Ja swojej córce raz dałam klapsa i do tej pory mnie to gnębi. Już nawet nie sam ten klaps, tylko po gruntownym zastanowieniu doszłam do wniosku, że tak na prawdę on jej się wcale nie należał, bo postąpiła źle ze swojej nieświadomości a klaps ten był raczej odbiciem mojego zdenerwowania na dziecko i na sytuację - moja córka po prostu omal nie oblała się wrzątkiem z góry do dołu mimo moich ostrzeżeń, żeby nie kręciła się wokół stołu (plastikowy stół działkowy, na którym postawiłam zagotowaną wodę na herbatę a ona go potrąciła, stół udało mi się złapać i wrzątek się nie wylał...).

A jak na ironię - wszystko to wydarzyło się podczas mojej rozmowy ze znajomą o tym, że nie wolno bić dzieci, że nawet taki zwykły klaps jest zły, że ja bym nigdy... itd. Do dziś mi wstyd przed sobą samą i przed tą koleżanką...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:52   #442
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Ty masz takie doświadczenia ja mam inne.
Dlatego mamy rózne zdania
Tylko nigdy nie wiadomo jak te klapsy zapamięta dziecko, czy tak jak Ty czy tak jak glamourous.

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
a tak na luzie: często spotykane jest zdanie -juz wolę wciery niż to godzinne gderanie matki !
Tak jakby po klapsie matka czy ojciec nie gderali, no daj spokój
To przeciez nie jest tak, że dzieciak dostanie klapsa i już, kazanie do tego idzie swoją drogą.

A tak nawiasem mówiąc, jeśli już dziecko "coś przeskrobało" to chyba lepiej mu pogderać, tym bardziej, jesli wg niego jest to gorszy rodzaj "kary".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:50   #443
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

A tak nawiasem mówiąc, jeśli już dziecko "coś przeskrobało" to chyba lepiej mu pogderać, tym bardziej, jesli wg niego jest to gorszy rodzaj "kary".
W sumie racja ))

Nie klapsuje dzieci, dogadujemy się inaczej. Gderam i tłumaczę. Dzieci mają wpojone, ze bicie jest złe chociaż wobec siebie stosują "kary cielesne" jak najbardziej. Siły są rozłożone w miarę równomiernie więc interweniuję raczej sporadycznie. Ja sama bym się głupio czuła uderzając dziecko. Po prostu głupio.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:52   #444
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba
Tylko nigdy nie wiadomo jak te klapsy zapamięta dziecko, czy tak jak Ty czy tak jak glamourous.


Powiem jak jest u mojego dziecka
Czy przy- uwaga b.sporadycznym- klapsie ,czy bólu przy upadku ,zderzeniu czy tym podobnym jest ryk minutowy.szybkie opamietanie.I zapomina.Nigdy do tego nie wraca.Ale nie daj boże cos jej powiedzieć niewsmak.Potrafi mały knypel wracać do tego non stop.i drążyć i drążyć i żądać wyjaśnień tu tak .pilnuje sie bardzo.zresztą czy muszę ? chyba nie.nie mam nigdy na języku nic co bym chciała przykrego dla niej powiedzieć a mi sie miało wymksnać
ale mam akcje z jej dziadkiem,który kocha ją ponad zycie ,ale ma język niewyparzony,i często muszę odkręcać i tłumaczyć 'co dziadek miał na myśli''
--nie rozumiem demonizowania klapsa.ja nie mówię ze to jest dobre ale nie demonizuję--


Nie wiem jakich Wy spotykacie na swojej drodze ludzi.ja spotykam takich co żalą się koślawe rodzinne relacje,złe słowa.
przysiegam jeszcze w zyciu nie spotkałam jakiegos dorosłego nieszczęsnika który ubolewał że dostał 3 klapsy ....jestem ..wyrodna wiem ; ale jakby mi jakiś dorosły facet płakusial z powodu paru klapsów to nie wiem czy bym sie powstrzymała od śmiechu.ale taka sytuacja jest chyba nierealna więc sobie gdybam
wierzcie czy ale częściej spotkałam dorosłych facetów co byli.......wdzięczni ze dostali od ojca pasem gdy zasłuzyli .
uprzedzam -żadna patologia,żeby nie było

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2013-03-09 o 12:17
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:09   #445
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
--nie rozumiem demonizowania klapsa.ja nie mówię ze to jest dobre ale nie demonizuję--


Nie wiem jakich Wy spotykacie na swojej drodze ludzi.ja spotykam takich co żalą się koślawe rodzinne relacje,złe słowa.
przysiegam jeszcze w zyciu nie spotkałam jakiegos dorosłego nieszczęsnika który ubolewał że dostał 3 klapsy ....jestem ..wyrodna wiem ; ale jakby mi jakiś dorosły facet płakusial z powodu paru klapsów to nie wiem czy bym sie powstrzymała od śmiechu.ale taka sytuacja jest chyba nierealna więc sobie gdybam
wierzcie czy ale częściej spotkałam dorosłych facetów co byli.......wdzięczni ze dostali od ojca pasem gdy zasłuzyli .
uprzedzam -żadna patologia,żeby nie było
Dla mnie to nie demonizowanie, bo to bicie, najzwyczajniejsze bicie, które zmienia relacje między mną a dzieckiem.
I tu nie chodzi o to, że kiedyś tam jako dorośli ludzie dzieci będa płakać, ze klapsy dostali, ale o to, że te klapsy zmieniają stosunki między nami, dziecko uświadamia sobie, że rodzic ma nad nim przewagę siłową i będzie może częściej chciał ją wykorzystać. Te koślawe stosunki rodzinne też z tego wynikają, własnei z tego, że rodzic się nie liczy z dzieckiem, te złe słowa padają, bo rodzic widzi słabe strony dziecka i je wykorzytsuje, to jest wszytsko przemoc i jedno łączy się z drugim.
Ludzie sa wdzięczni rodzicom za bicie, ale jakoś nie chcą pomysleć, ze to wszytsko się łączy, że bicie wpłynęło na stosunki miedzy nimi a rodzicami, na to jak się dalej do siebie odnosili, na to, ze im więcej przemocy fizycznej tym więcej też psychicznej i te stosunki rodzinne były coraz bardziej koślawe.
To przeciez nie jest tak, że jedno nie łączy się z drugim, całe nasze zachowanie w stosunku dzieci czy partnerów, przekłada sie na całość naszych stosunków. Klaps może trochę "zamknąć" dziecko przed rodzicem, a to już niefajne, to już zmiana dobrych stosunków w rodzinie na trochę falszywe.

I to nie jest tak, że ja nigdy nie miałam chęci klapsnąć dziecka. Człowiek ma określoną "pojemność" nerwową przecież.
Ale udawało mi się zawsze pomyśleć, ze ten klaps dałabym przede wszytskim dlatego, żeby sobie ulżyć. Żeby spuścić parę. Z pewnością nie dlatego, zeby dziecko coś pojęło, bo jednak najkrótsza droga do głowy nie prowadzi wg mnie przez tyłek.
A przede wszytskim uważam, ze wejście siłowe zmieniłoby stosunki między nami.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-03-09 o 14:31
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:02   #446
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wyrodna matka?

Tylko ja i moje dziecko wie jaka miedzy nami jest naprawdę relacja
---

Prezciez wiesz Luba ze bardzo Cie cenię ...ale tu uważam że domonizujesz.Dopisujesz do tego klapsa już bóg wie co

To co ? Do nastepnej dyskusji na ten temat za jakiś czas ?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:17   #447
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Tylko ja i moje dziecko wie jaka miedzy nami jest naprawdę relacja
---

Prezciez wiesz Luba ze bardzo Cie cenię ...ale tu uważam że domonizujesz.Dopisujesz do tego klapsa już bóg wie co

To co ? Do nastepnej dyskusji na ten temat za jakiś czas ?
No co ja Ci poradzę, ze tak to widzę.
Jasne, że każdy widzi swoją relację z dziećmi najlepiej, tylko ja bym wolała sobie jej nie pogarszać jakimś klapsem, który prócz mojego "wyżycia się" niczego nie wnosi.
Nie dopisuję "bog wie co", tylko ja sobie to całkiem dokładnie przemyslałam i doszłam do takich a nie innych wniosków. Po prostu dla mnie klaps to nie jest jakieś bele co, takie rzeczy mogą zaważyć na tym jak dziecko będzie się do mnie odnosić, co sobie o mnie mysleć, czy będzie miało zaufanie. Dla mnie zwyczajnie to nie jest drobiazg, o którym wszyscy zapomną za chwilę. Zresztą, jesli zapomną, to po co on własciwie był, ten klaps?

Powiedz mi po co dajesz klapsa swojemu dziecku? Żeby zapomniało? To bez sensu. A jeśli po to, żeby pamiętało, to niefajnie. I tak zle i tak niedobrze.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:50   #448
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba
No co ja Ci poradzę, ze tak to widzę.
Jasne, że każdy widzi swoją relację z dziećmi najlepiej, tylko ja bym wolała sobie jej nie pogarszać jakimś klapsem, który prócz mojego "wyżycia się" niczego nie wnosi.
Nie dopisuję "bog wie co", tylko ja sobie to całkiem dokładnie przemyslałam i doszłam do takich a nie innych wniosków. Po prostu dla mnie klaps to nie jest jakieś bele co, takie rzeczy mogą zaważyć na tym jak dziecko będzie się do mnie odnosić, co sobie o mnie mysleć, czy będzie miało zaufanie. Dla mnie zwyczajnie to nie jest drobiazg, o którym wszyscy zapomną za chwilę. Zresztą, jesli zapomną, to po co on własciwie był, ten klaps?

Powiedz mi po co dajesz klapsa swojemu dziecku? Żeby zapomniało? To bez sensu. A jeśli po to, żeby pamiętało, to niefajnie. I tak zle i tak niedobrze.
Juz nie daję.Już jest za duża.ma aż 4 lat;D
Zdarzyło mi się jak była mniejsza ,i nic nie docierało.
---


''Zresztą, jesli zapomną, to po co on własciwie był, ten klaps? ''

To po co gadać/ględzić ?Często jest tak ze dziaciak i tak zrobi inaczej niż rodzoce mówią .szczególnie małe ,zreszta duze też
to nie jest argument
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 16:14   #449
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Juz nie daję.Już jest za duża.ma aż 4 lat;D
Zdarzyło mi się jak była mniejsza ,i nic nie docierało.
A klaps dotarł? Wiesz, że Cię lubię ale dla mnie to niedobrze. Jak dotarł, znaczy zabolało.


Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
''Zresztą, jesli zapomną, to po co on własciwie był, ten klaps? ''

To po co gadać/ględzić ?Często jest tak ze dziaciak i tak zrobi inaczej niż rodzoce mówią .szczególnie małe ,zreszta duze też
to nie jest argument
Tylko widzisz, u mnie to nie polega na monologach i ględzeniu.
Ja tam coś powiem nie rób, małe jednak to zrobi i wtedy zamiast klapsa (chociaż kusi) padało zwykle:
dlaczego to zrobiłeś?
bo ściałem zobaczyc jak to jest (najczęściej padała ta odpowiedz jak byli mali)
i od małego tłumaczyłam, że mogliby mi wierzyc jak mówię że coś tam się stanie, że nie wszytsko trzeba na sobie wypróbować, bo bedzie bolało. Krótko i na temat. Nie posłuchali, trudno, od nowa haśło o tym, że mogliby posłuchać. Jedno dwa zdania. koniec
Teraz jak sa duzi, to zwyczajnie gadamy, kiedy sie ze mną nie zgadzają to mi mówią dlaczego. I czasem ja im przyznaję rację, czasem oni mnie.
Dla mnie to jest kluczowe: dlaczego? Dowiedzieć się dlaczego ktoś coś robi a nie od razu "z łapami".
I nie chodzi o to, żeby klapsa zastąpić ględzeniem ale jakimś dialogiem dostosowanym do dziecka.
Ale ono od początku wie, że ja nie wykorzystuje swojej przewagi siłowej.

Jasne, jest jeszcze ten moment kiedy małe nie mówi. Ale takiego malucha karać klapsem? To już w ogóle
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-03-09 o 16:16
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 17:59   #450
201802131425
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 326
Dot.: Wyrodna matka?

Kurde czytam i jestem w szoku. Mowicie o tym klapsie jak o jakims cielesnym znecaniu sie. Nie przesadzajcie, ze od jednego klapsa dziecko bedzie mialo skrzywiona psychike bo jak juz ktoras napisala ja bym chyba wysmiala taka osobe. Ja absolutnie nie mam zalu do mamy za to ze dostalam kilka klapsow w swoim zyciu. Nawet rozmawiajac ze znajomymi mowia to samo. Jakos dalej jestem zdrowa psychicznie, dziwne. Z waszych wnioskow wynika ze powinnam siedziec w kacie i bujac sie jak sierotka Marysia. Dobrze ze znajduja sie osoby, ktore nie boja sie wyrazic swojego zdania ale bez przesady z tym klapsem.
zmienia relacje miedzy mna a dzieckiem no blagam Cie az mi sie smiac chce. Jakos ja mam dobre relacje z mama

Edytowane przez 201802131425
Czas edycji: 2013-03-09 o 18:02
201802131425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.