Przebarwienia nad górną wargą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-20, 10:09   #1
agniuszka87
Rozeznanie
 
Avatar agniuszka87
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 737
Exclamation

Przebarwienia nad górną wargą


Witam
Chciałam się was poradzić
Jakiś czas temu nad górą wargą zrobiły mi się brzydkie przebarwienia możliwe że posłoneczne bo raz opalałam się bez filtra i zaraz po tym mi wyszły(dodam ze we wczesniejszych latach żadko stoswałam filtr ochronny na twarz a nic mi sie nie robiło, obecnie nie stosuje tabletek hormonalnych ostatnio stosowała 2 lata temu). Chcąc sie ich pozbyc kupilam cala serie ZIAJA na przebrwienia reduktor, kem na dzien i na noc, stosue to juz miesiac ale efektow brak.
Czy któraś z was boryka sie z podobnymi przebarwieniami?
Macie jakies sprawdzone sposob jak sie ich pozbyc? Chodzi mi tutaj zarowno o te domowe(kremy,maseczki) jak i zabiegi np laserow.Chce sie tego pozbyc bo odczuwam straszny dyskomfort a za rok mam slub iec lepiej jak tego juz do tego czasu nie bedzie
Macie moze pomysl jaka moze byc przyczyna takich przebarwien? CZy to typowe przebarwienie posloneczne, czy raczej cos innego? Czy do powstania tego moglo przyczynic sie to ze usuwam wasik plastrami z woskiem? Prosze o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2442.jpg (99,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2443.jpg (34,0 KB, 31 załadowań)
__________________
Aguniaaaa....












Edytowane przez agniuszka87
Czas edycji: 2015-07-20 o 10:12
agniuszka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 00:06   #2
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Pewnie wlasnie powstało od depilacji woskiem Depilacja woskiem podraznia skore, a jak dołożysz do tego slonce i brak filtrow to moga powstac przebarwienia.

Pozbyc sie tego mozesz peelingami chemicznymi badz laserem, ale takie "zabawy" zostaw sobie na jesien/zime zeby pod wplywem slonca jeszcze sobie nie pogorszyc Nie polecam mikrodermabrazji, bo w sumie ona nie da tak szybko efektow, a i drożej wyjdzie. Na teraz polecam kosmetyki z witamina C.

Stosuj filtry, bo promienie sloneczne beda nasilac intensywnosc koloru.
Domowe sposobow cudow nie zdzialaja i jakis super efektow nie zrobia, niby mozna robic maseczki z kurkumy, ale potem zeby zmyc to z twarzy to trzeba sie napracowac

Ja sama borykam sie przebarwniami poslonecznymi + potradzikowymi. Walcze z tymi poslonecznymi od stycznia i duzo sie poprawilo, ale jeszcze duzo pracy przedemna Ja robilam od stycznia do kwietnia kwasy, a teraz od poczatku czerwca dermaroler.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 17:10   #3
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Możesz spróbować smarować to Skinorenem (ok.30-40zł)
Ja wprawdzie stosowałam go na przebarwienia głównie trądzikowe, ale z nosa też ładnie usunął mi drobne piegi, które pojawiły się od słońca
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 17:25   #4
agniuszka87
Rozeznanie
 
Avatar agniuszka87
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 737
Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Dziekuje bardzo za opinie
Gdyby ktos jeszcze mogl cos poradzic chetnie wyslucham
__________________
Aguniaaaa....











agniuszka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 14:01   #5
Manieczka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

U mnie przebarwienia pojawiły się po długim przebywaniu na słońcu. Nie lubię nowych kremów, bo mam bardzo wrażliwą skórę i sporo się naszukałam, by znaleźć idealne kosmetyki dla mojej cery, więc zdecydowałam się na stare, naturalne sposoby. Stosuję maseczkę z sokiem z cytryny , startą skórką cytrynową, miodem i płatkami owsianymi, jak ją już zetrę, nakładam plasterki zielonego ogórka, powtarzam 1-2 razy dziennie, dopiero od tygodnia, ale już widzę efekty
Manieczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-01 15:01:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.