Jaki język obcy wybrać? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 14:34   #391
darka_1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 45
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Chodziłam na angielski do <<ciachu, ciachuu>> i nie raz wspominałam na zajęciach że chciałabym zapisać się na innych język, ale nie wiem który. Nauczyciel rozpoznał we mnie predyspozycje do hiszpańskiego i zapisałam się na niego. Jestem mu bardzo wdzięczna sugestie


Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-08-30 o 21:32
darka_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:12   #392
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Inwestując w siebie nie zależy mi na pustym i zbędnym papierku gdzie jest napisane, że XY zna angielski/chiński/suahili na poziomie C1 gdy w rzeczywistości umiem wydukać 3 zdania o sobie i rodzinie.

Szkoła ogólnie sprawia dobre wrażenie z opinii, ale z tą szybkością nauczania dojścia na kolejne poziomy jakoś tak dziwne uczucie zostawiła.

No nic, najwyżej będę siedział sam 2 semestry na jednym poziomie z poczuciem, że nie ominąłem niczego ważnego, a nie po łebkach

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez darka_1991 Pokaż wiadomość
Chodziłam na angielski do <<tutaj też mała cenzura >> nie raz wspominałam na zajęciach że chciałabym zapisać się na innych język, ale nie wiem który. Nauczyciel rozpoznał we mnie predyspozycje do hiszpańskiego i zapisałam się na niego. Jestem mu bardzo wdzięczna sugestie

Łał!
Ponoć reklamy są płatne.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-08-30 o 21:49
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:56   #393
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Inwestując w siebie nie zależy mi na pustym i zbędnym papierku gdzie jest napisane, że XY zna angielski/chiński/suahili na poziomie C1 gdy w rzeczywistości umiem wydukać 3 zdania o sobie i rodzinie.



Szkoła ogólnie sprawia dobre wrażenie z opinii, ale z tą szybkością nauczania dojścia na kolejne poziomy jakoś tak dziwne uczucie zostawiła.



No nic, najwyżej będę siedział sam 2 semestry na jednym poziomie z poczuciem, że nie ominąłem niczego ważnego, a nie po łebkach

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------





Łał!

Ponoć reklamy są płatne.

Dla mnie to dziwne ze tak twierdza pewnie jakis chwyt marketingowy moze ja tez stwierdzę ze nauczę kogoś w rok do b2 hiszpanskiego
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 01:30   #394
alesters
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Według mnie nie chiński, ale hiszpański to przyszłość. Bardzo dużo ludzi porozumiewa się w tym języku i jest drugi w USA (chyba dzięki imigrantom).
alesters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 10:39   #395
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Każdy język to przyszłość
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 17:23   #396
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Każdy język to przyszłość
Dokładnie
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 21:47   #397
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Tematy zeszły ciut mniej niż główny wątek tematu, to i ja się zapytam. Przeglądam sobie szkołę językową - cena dobra, grupy małe, bo do 6 osób, książki w cenie, centrum miasta, ludzie sobie chwalą.
I tutaj zagwozdka, idąc od A1 liczyłem cały czas, że 1 rok akademicki to jeden poziom czyli 4 lata na B2, po czym jest napisane, że poziom A2 jest już po semestrze nauki dla osób, które kontynuują. B1 po rzekomo 1 roku nauki.

I tutaj pytanie, jakiś błąd czy to faktycznie tak w szkołach idzie? Niby na semestr to tylko 60 godzin więc nie tak wiele znowu.

Zdaję sobie sprawę, że jeden w rok dojdzie do B2, a inny będzie nadal na tym podstawowym poziomie, ale czy to takie nie za szybkie? Nie zależy mi na samym pochwaleniu się, że mam B1 w rok, a faktycznie coś umieć, nawet jakby to miało zejść dłużej.
Hmm, teoretycznie jestem w stanie nawet uwierzyć, że po roku nauki można potem zapisać się na zajęcia na poziomie B1. Dlaczego teoretycznie? Wszystko zależy od ilości godzin podczas zajęć, pomijam przy tym pracę własną w domu, a tempo na zajęciach też może być szybkie.
Porównywałam ostatnio ofertę 2 szkół językowych u mnie w mieście, bo od października chciałabym zapisać się na kolejne zajęcia. Porównywałam tylko zajęcia standardowe i już tu widać wielką różnicę - w 1 mamy w ciągu tygodnia 4 godziny zegarowe, w drugiej tylko 3 godziny lekcyjne, więc przysłowiowej pupy nie urywa. W obu przypadkach poziom podstawowy trwa rok, ale chyba nie muszę dodawać ile można się nauczyć przez ten czas w jednej i drugiej szkole? Tak więc Maćku myślę, że najlepiej będzie jak sam się dowiesz szczegółów, bo równie dobrze może być to tylko chwyt marketingowy, jak wspomniała już Tysia albo faktycznie pędzą z materiałem. O jakim języku myślisz?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Łał!
Ponoć reklamy są płatne.
Albo się wyskakuje z kasy albo dostaje się kolorek, do wyboru żółty, pomarańczowy lub czerwony A na serio - proszę zgłaszać takie rzeczy, ułatwi nam to pracę


Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Każdy język to przyszłość
Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Dokładnie
E tam, tylko wtedy gdy wie jak się je wykorzystać - czy to zawodowo, turystycznie czy towarzysko, samo uczenie się do ściany nie ma przecież sensu i taki język nie będzie miał przyszłości
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 23:03   #398
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

To jest dla mnie tak logicznie, że pominęłam ten aspekt ;p
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:09   #399
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
To jest dla mnie tak logicznie, że pominęłam ten aspekt ;p
Może i tak, ale na forum już można czasem tyle mundrości przeczytać, że wolałam dopisać małe co nieco
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:12   #400
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Hmm, teoretycznie jestem w stanie nawet uwierzyć, że po roku nauki można potem zapisać się na zajęcia na poziomie B1. Dlaczego teoretycznie? Wszystko zależy od ilości godzin podczas zajęć, pomijam przy tym pracę własną w domu, a tempo na zajęciach też może być szybkie.
Porównywałam ostatnio ofertę 2 szkół językowych u mnie w mieście, bo od października chciałabym zapisać się na kolejne zajęcia. Porównywałam tylko zajęcia standardowe i już tu widać wielką różnicę - w 1 mamy w ciągu tygodnia 4 godziny zegarowe, w drugiej tylko 3 godziny lekcyjne, więc przysłowiowej pupy nie urywa. W obu przypadkach poziom podstawowy trwa rok, ale chyba nie muszę dodawać ile można się nauczyć przez ten czas w jednej i drugiej szkole? Tak więc Maćku myślę, że najlepiej będzie jak sam się dowiesz szczegółów, bo równie dobrze może być to tylko chwyt marketingowy, jak wspomniała już Tysia albo faktycznie pędzą z materiałem. O jakim języku myślisz?
W tygodniu wychodzi te 3 godziny zegarowe + jakieś godziny samemu w domu, na powtórzenie materiału. Wiem, że to jest tyle co nic, bo mając porównanie na uczelni gdzie samego języka mam z 6 godzin zegarowych bodaj.
Wrócę na stancję i wolną chwilą podejdę i wypytam, nic nie stracę.
Tu problem, bo jestem rozdarty między językiem Krecika i językiem sieci Ikea. Oba zarówno pasują pod wieloma względami, jak i robią dobry + do pracy w zawodzie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:20   #401
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Akurat myślę, że nie ma co porównywać kursu do filologii Czekam w takim razie na wieści jaki jest ich sukces szybkiej nauki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 07:59   #402
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
W tygodniu wychodzi te 3 godziny zegarowe + jakieś godziny samemu w domu, na powtórzenie materiału. Wiem, że to jest tyle co nic, bo mając porównanie na uczelni gdzie samego języka mam z 6 godzin zegarowych bodaj.
Wrócę na stancję i wolną chwilą podejdę i wypytam, nic nie stracę.
Tu problem, bo jestem rozdarty między językiem Krecika i językiem sieci Ikea. Oba zarówno pasują pod wieloma względami, jak i robią dobry + do pracy w zawodzie.
Ja bym się chyba zdecydowała na krecikowy

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Hmm, teoretycznie jestem w stanie nawet uwierzyć, że po roku nauki można potem zapisać się na zajęcia na poziomie B1. Dlaczego teoretycznie? Wszystko zależy od ilości godzin podczas zajęć, pomijam przy tym pracę własną w domu, a tempo na zajęciach też może być szybkie.
Porównywałam ostatnio ofertę 2 szkół językowych u mnie w mieście, bo od października chciałabym zapisać się na kolejne zajęcia. Porównywałam tylko zajęcia standardowe i już tu widać wielką różnicę - w 1 mamy w ciągu tygodnia 4 godziny zegarowe, w drugiej tylko 3 godziny lekcyjne, więc przysłowiowej pupy nie urywa. W obu przypadkach poziom podstawowy trwa rok, ale chyba nie muszę dodawać ile można się nauczyć przez ten czas w jednej i drugiej szkole? Tak więc Maćku myślę, że najlepiej będzie jak sam się dowiesz szczegółów, bo równie dobrze może być to tylko chwyt marketingowy, jak wspomniała już Tysia albo faktycznie pędzą z materiałem. O jakim języku myślisz?


Albo się wyskakuje z kasy albo dostaje się kolorek, do wyboru żółty, pomarańczowy lub czerwony A na serio - proszę zgłaszać takie rzeczy, ułatwi nam to pracę





E tam, tylko wtedy gdy wie jak się je wykorzystać - czy to zawodowo, turystycznie czy towarzysko, samo uczenie się do ściany nie ma przecież sensu i taki język nie będzie miał przyszłości
Z góry założyłam względy zawodowe
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 10:37   #403
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Kwestia wykorzystania zawsze będzie powracać, ale irytuje mnie takie gadanie, że dany język jest nieprzydatny. Skąd taka pewność?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 11:18   #404
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Kwestia wykorzystania zawsze będzie powracać, ale irytuje mnie takie gadanie, że dany język jest nieprzydatny. Skąd taka pewność?
Wizaż bardzo lubi "przyszłościowość"; tak jak tutaj mówi się o przyszłościowych językach, tak w temacie obok mówi się o przyszłościowych kierunkach studiów :p. I wszelkie dyskusje na ten temat nigdy się nie kończą...
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 15:01   #405
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Witam ja jako trzeci jezyk wybralam szwedzki. Ucze sie od kilku dni. Moze ktos chce sie przylaczyc?
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:14   #406
sloneKartofle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Sama muszę przyznać, że też uczyłam się i niemieckiego i hiszpańskiego od podstaw. Niemiecki mi w ogóle nie wchodził. A teraz żałuje, ze przerwałam naukę, bo np. z powodów ekonomicznych chciałabym do Niemiec pojechać i tam pracować. Z drugiej strony hiszpański wydaje się łatwiejszy...ale tylko do jakiegoś poziomu. Można mówić o językach, których lepiej, albo gorzej się uczyć, ale tak naprawdę nie wiemy co nam życie zgotuje i jaki język się przyda
sloneKartofle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 12:38   #407
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez sloneKartofle Pokaż wiadomość
Sama muszę przyznać, że też uczyłam się i niemieckiego i hiszpańskiego od podstaw. Niemiecki mi w ogóle nie wchodził. A teraz żałuje, ze przerwałam naukę, bo np. z powodów ekonomicznych chciałabym do Niemiec pojechać i tam pracować. Z drugiej strony hiszpański wydaje się łatwiejszy...ale tylko do jakiegoś poziomu. Można mówić o językach, których lepiej, albo gorzej się uczyć, ale tak naprawdę nie wiemy co nam życie zgotuje i jaki język się przyda

Od którego momentu hiszpański sprawiał Ci trudność? Subjuntivo?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 19:03   #408
davmilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

ja kiedyś uczyłam się włoskiego i to chyba najlatwiejszy język do nauki
davmilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:01   #409
xlavender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11
Szwedzki czy norweski?

Chcę zacząć uczyć się nowego języka, niestety nie wiem czy wybrać Szwedzki czy Norweski. Nie zamierzam wyjeżdzać z Polski, chcę uczyć się raczej hobbystycznie + dodatkowo zwiększyć swoje kwalifikacje na Polskim rynku pracy.

Doradzicie coś ?
xlavender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 12:48   #410
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Uczyłam się niemieckiego, włoskiego i angielskiego(tego uczę się cały czas) i każdy mogę polecić. Niemiecki w pierwszych latach nauki przychodził mi łatwo, pamiętam, że wszystko rozumiałam bez większych problemów itp. ale kiedy po dłuższej przerwie chciałam do niego powrócić, jakoś nie szło mi za dobrze, potem się zniechęciłam i tak o, niemiecki leży. Jednak zdecydowałam się ostatecznie zabrać za j.włoski. Angielski mam już względnie opanowany i cały czas go szlifuję, ale postanowiłam się wzbogacić jakimś drugim językiem. Wybór padł znowu na włoski, ponieważ miałam już z nim styczność w szkole średniej i pamiętam, że to była przyjemna nauka i póki co nie jestem zniechęcona. Narazie zaczynam od korepetycji i będę się również uczyć na własną rękę. Zobaczymy jakie będą efekty. Dodatkowo podpowiem, że jak ktoś miał już gdzieś do czynienia z łaciną, to włoski mu przyjdzie dość łatwo
__________________
"Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu."

"Jak można sprzedać swoje życie? Jak można sprzedać to, czym się jest?"
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 18:31   #411
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Przypominam, że do chwalenia się znajomością ilością i jakością języków mamy inny wątek, tutaj pomagamy rozstrzygać wybór którego z nich się uczyć ;-)
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:36   #412
Tatiana81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Ach te języki obce. U mnie był już hiszpański (ale zrezygnowałam bo nie podobała mi się lektorka i nie tylko mi) był też rosyjski (ale zrezygnowałam bo nagle do i tak już sporej grupy zaczęły dochodzić w przeciągu roku nowe osoby) a i tak żałuję że tak na 100 % nie postawiłam na szlifowanie angielskiego. Teraz od października zaczynam to nadrabiać choć cały czas mi się wydaje że to już na to trochę późno (chodzi o większe szanse w znalezieniu pracy).
Tatiana81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 12:12   #413
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Nie chwalę się, bo nie mam czym :P Chciałam przedstawić swoje doświadczenia związane z nauką języków. Tak na poważnie, to każdy musi sam znaleźć język dla siebie i uczyć się go z chęcią bo nic na siłę się nie wskóra. Trzeba powiedzieć sobie dlaczego chcemy się uczyć danego języka i przeć do przodu systematycznie i będzie dobrze. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić heh wiem to z własnego doświadczenia, ale odrobina motywacji i można wiele. W dalszym ciągu obok angielskiego (który jest już raczej obowiązkowym językiem) polecam j. włoski. Przyjemny, melodyjny i dość przystępny w nauce.
__________________
"Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu."

"Jak można sprzedać swoje życie? Jak można sprzedać to, czym się jest?"
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 21:52   #414
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Tatiana81 Pokaż wiadomość
Ach te języki obce. U mnie był już hiszpański (ale zrezygnowałam bo nie podobała mi się lektorka i nie tylko mi) był też rosyjski (ale zrezygnowałam bo nagle do i tak już sporej grupy zaczęły dochodzić w przeciągu roku nowe osoby) a i tak żałuję że tak na 100 % nie postawiłam na szlifowanie angielskiego. Teraz od października zaczynam to nadrabiać choć cały czas mi się wydaje że to już na to trochę późno (chodzi o większe szanse w znalezieniu pracy).

Co Ci się nie podobało w lektorce?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 14:49   #415
karambas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez dorothea89 Pokaż wiadomość
Uczyłam się niemieckiego, włoskiego i angielskiego(tego uczę się cały czas) i każdy mogę polecić. Niemiecki w pierwszych latach nauki przychodził mi łatwo, pamiętam, że wszystko rozumiałam bez większych problemów itp. ale kiedy po dłuższej przerwie chciałam do niego powrócić, jakoś nie szło mi za dobrze, potem się zniechęciłam i tak o, niemiecki leży. Jednak zdecydowałam się ostatecznie zabrać za j.włoski. Angielski mam już względnie opanowany i cały czas go szlifuję, ale postanowiłam się wzbogacić jakimś drugim językiem. Wybór padł znowu na włoski, ponieważ miałam już z nim styczność w szkole średniej i pamiętam, że to była przyjemna nauka i póki co nie jestem zniechęcona. Narazie zaczynam od korepetycji i będę się również uczyć na własną rękę. Zobaczymy jakie będą efekty. Dodatkowo podpowiem, że jak ktoś miał już gdzieś do czynienia z łaciną, to włoski mu przyjdzie dość łatwo
A jaką metodą się uczysz? Jeśli wybierasz opcję na własną rękę?
karambas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 14:58   #416
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez dorothea89 Pokaż wiadomość
Nie chwalę się, bo nie mam czym :P Chciałam przedstawić swoje doświadczenia związane z nauką języków.
Nie kierowałam swojego posta personalnie do Ciebie, po prostu chciałam zwrócić uwagę, że mamy oddzielny wątek do dzielenia się takimi informacjami. Widziałam po prostu, że więcej osób wypowiadało się w podobnym tonie jak Ty i tylko chciałam przypomnieć, żeby nie mieszać tematów
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:56   #417
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez karambas Pokaż wiadomość
A jaką metodą się uczysz? Jeśli wybierasz opcję na własną rękę?
Jeżeli chodzi o naukę angielskiego na własną rękę to jest mi łatwiej, bo powiedzmy dotarłam już do pewnych materiałów z których mogę korzystać. Głównie strony w internecie. Mam też linka do pdf wielu książek do nauki angielskiego np. english in use etc. Przede wszystkim podcasty, bo z rozumienia byłam mizerna. Korzystam już z wcześniej wymienionego portalu interpals, prawie dwa lata temu poznałam tam kolegę, z którym do dziś koresponduję. Przerabiam też lekcje na etutorze, to pomaga w utrwalaniu słownictwa, które nam wylatuje z głowy. Sposobów jest wiele. Nie przyjełam takiej zasady, że np. jednego dnia gramatyka, potem słuchanie, itp. Nie. Robię to na co akurat mi przyjdzie ochota, ale żeby był z tego jakiś efekt, w postaci wzbogacenia słownictwa, po prostu nauczenia się czegoś. Jak mam słabszy dzień, to skupiam się tylko na powtórce.

Co do włoskiego jeszcze nie wypracowałam metody, bo dopiero zaczynam korepetycje. Wiem, że jest taki program analogiczny do Profesora Henrego - Profesor Marco, więc w niego zainwestuję trochę czasu, no i oczywiście podcasty, radio, tv cokolwiek, nawet prostego na początek żeby od razu się osłuchać. Dam znać jak mi to będzie wychodziło. Zaczynam ostro od października. Z angielskim póki co udaje mi się zachować jakąś systematyczność, każdego dnia staram się poświecać na niego min. godzinę.

Uhh chyba znowu popłynęłam i nie w tym temacie odpowiedziałam, co powinnam
__________________
"Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu."

"Jak można sprzedać swoje życie? Jak można sprzedać to, czym się jest?"

Edytowane przez dorothea89
Czas edycji: 2015-09-21 o 17:02
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 13:40   #418
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

ja chiodzilam na kursy angielskiego, najpierw b2, potem c1, teraz szykuję się na biznesowy i kusi mnie troche chiński, jest tak kosmiczny że to poki co czysta abstrakacja dla mnie kiedys uczylam sie tez niemieckiego ale tylko w gimnazjum, potem francuski w liceum i do dzis go umiem, ale jakos bez szału
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 21:27   #419
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Przede wszystkim skup się na języku, który Cię najbardziej "kręci", nie będę oryginalna mówiąc, że wówczas nauka będzie przyjemniejsza i lepszy będzie efekt. Wiem po sobie. Nie ma co się uczyć na siłę, z parciem "bo potrzeba". Trzymam kciuki
__________________
"Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu."

"Jak można sprzedać swoje życie? Jak można sprzedać to, czym się jest?"
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 21:31   #420
hanka334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Jak dla mnie niemiecki to taki 'twardy' język i osobiście próbowałam się go uczyć ale nic mi z tego nie wyszło. Hiszpański wydaje mi się ładniejszy.Natomiast patrząc praktycznie to niemiecki bardziej się przydaje w komunikacji na świecie
hanka334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.