Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 56 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-08, 09:07   #2521
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Kreska permanentna na powiece - polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Mam koleżankę, która ma zrobiona profesjonalnie. Jednak po nawet kilku latach oko nieco się zmienia. Po prostu starzejemy się. Oczywiście, kreskę można poprawić, ale moim zdaniem to zostaje na amen i nie pasuje zawsze tak samo. Wolę malować kreskę codziennie i zmienić zależnie od upodoban

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 09:21   #2522
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie alkohol usypia No, ale oczywiście nie polecam na co dzień
alkohol może usypiać i to jest częsta przypadłość, ale jakość snu po jest wtedy kiepska
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 09:21   #2523
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nie. Mam koleżankę, która ma zrobiona profesjonalnie. Jednak po nawet kilku latach oko nieco się zmienia. Po prostu starzejemy się. Oczywiście, kreskę można poprawić, ale moim zdaniem to zostaje na amen i nie pasuje zawsze tak samo. Wolę malować kreskę codziennie i zmienić zależnie od upodoban

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten efekt się powinien utrzymać ok 2 lata, nie zostaje na stałe, to nie tatuaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 09:45   #2524
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ten efekt się powinien utrzymać ok 2 lata, nie zostaje na stałe, to nie tatuaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po 2 latach nadal go ma. Tzn teraz to już z 5. Miała jedna poprawke.osobiscue mnie się nie podoba. U nikogo. Bo no twarz się zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 10:20   #2525
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ten efekt się powinien utrzymać ok 2 lata, nie zostaje na stałe, to nie tatuaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś dziewczyny robiły sobie kreski u tatuażystów właśnie, więc możliwe że to jedna z takich To był dopiero hardkor!
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 10:39   #2526
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Muszę kupić sobie jakieś jedzonko do pociągu w Carrefour. Jest tam coś dobrego? Jakieś salatki, albo coś z kaszą żeby się najeść. I czy są w komplecie plastikowe sztućce czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 10:43   #2527
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Muszę kupić sobie jakieś jedzonko do pociągu w Carrefour. Jest tam coś dobrego? Jakieś salatki, albo coś z kaszą żeby się najeść. I czy są w komplecie plastikowe sztućce czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To zależy od rodzaju Carrefoura. Ja kupowałam w dużym Express (przy dworcu, więc aso duży dla podróżnych) i były sałatki z kaszami, makaronem. Wydaje mi się, że jest też hummus z kaszą, ale nie wiem, czy ma sztućce.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 11:00   #2528
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Co myślicie o PPK? U mnie to jeszcze nie weszło, ale to kwestia czasu bo zaczynają pojawiać się informacje na ten temat. Jak wcześniej o tym czytałam, to stwierdziłam, że chyba się to nie kalkuluje. Zwłaszcza, że nie wiadomo co będzie za ileś tam lat i obawiam się, że znajdą sposób, żeby położyć na tym łapę, tak jak było z OFE. I tak jak sobie nie odłożę, to będę miała g... a nie emeryturę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:01   #2529
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Po 2 latach nadal go ma. Tzn teraz to już z 5. Miała jedna poprawke.osobiscue mnie się nie podoba. U nikogo. Bo no twarz się zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wszystko zależy od kreski. Ja mam cienką w lini rzęs, twarz nie ma się jak zmienić
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:06   #2530
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88124627]To zależy od rodzaju Carrefoura. Ja kupowałam w dużym Express (przy dworcu, więc aso duży dla podróżnych) i były sałatki z kaszami, makaronem. Wydaje mi się, że jest też hummus z kaszą, ale nie wiem, czy ma sztućce.[/QUOTE]To też przy dworcu, chyba Carrefour Market dokładnie. Pytam o te sztućce bo coś kojarzę że od stycznia tego roku miał być zakaz sprzedawania plastikowych sztuccow? I tak zazwyczaj nie kupuje więc nawet nie wiem czy rzeczywiście tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:09   #2531
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
To też przy dworcu, chyba Carrefour Market dokładnie. Pytam o te sztućce bo coś kojarzę że od stycznia tego roku miał być zakaz sprzedawania plastikowych sztuccow? I tak zazwyczaj nie kupuje więc nawet nie wiem czy rzeczywiście tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

sprawdziłam, ja jednak też kupowałam w Carrefour Market (złote tarasy, Wawa). Nie dam sobie ręki uciąć, ale na 90% nie miałam ze sobą własnych sztućców. Jak coś to poszłabym do kawiarni na dworcu i poprosiłabym o łyżeczkę/widelec.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 11:26   #2532
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Gmail:

Chciałabym zrobić porządek z mailami, poprzenosić ważne do własnych folderów tak, żeby ich przypadkowo nie usunąć itd. Tylko jak tak patrzę na tę witrynę, to wydaje mi się to strasznie długim i mozolnym procesem. I niby mam czas, ale nie mam chęci Czy jest jakiś myk/aplikacja/cokolwiek, o czym nie wiem, a co ułatwia organizację maili? Coś oczywistego, co wiedzą wszyscy prócz osób żyjących pod kamieniem?
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:34   #2533
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Gmail:

Chciałabym zrobić porządek z mailami, poprzenosić ważne do własnych folderów tak, żeby ich przypadkowo nie usunąć itd. Tylko jak tak patrzę na tę witrynę, to wydaje mi się to strasznie długim i mozolnym procesem. I niby mam czas, ale nie mam chęci Czy jest jakiś myk/aplikacja/cokolwiek, o czym nie wiem, a co ułatwia organizację maili? Coś oczywistego, co wiedzą wszyscy prócz osób żyjących pod kamieniem?
hmm zależy co wydaje Ci się takie uciążliwe
masz jakiś klucz wg którego chcesz posegregować te maile? np wszystkie od jednej osoby do jednego folderu? albo wszystkie z pewnym słowem kluczowym w tytule? cokolwiek?

używasz podkategorii: główne, społeczności, oferty, powiadomienia, fora?

generalnie to stworzyłabym odpowiednie foldery i podfoldery i później (w zależności od tego jak to w zasadzie chcesz segregować) przenosiłabym hurtowo.

np:
wszystkie maile od Adama Kowalskiego chcę mieć w folderze "A"
- to w polu "przeszukaj pocztę" wpisuję "Adam Kowalski"
- zaznaczam wszystkie maile (np przyciskiem zaznacz wszystko)
- potem "przenieś do" -> odpowiedniego folderu

i tak z każdą kategorią

ewentualnie Outlook, gdzie też istnieje sporo narzędzi do sortowania poczty
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:37   #2534
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Gmail:

Chciałabym zrobić porządek z mailami, poprzenosić ważne do własnych folderów tak, żeby ich przypadkowo nie usunąć itd. Tylko jak tak patrzę na tę witrynę, to wydaje mi się to strasznie długim i mozolnym procesem. I niby mam czas, ale nie mam chęci Czy jest jakiś myk/aplikacja/cokolwiek, o czym nie wiem, a co ułatwia organizację maili? Coś oczywistego, co wiedzą wszyscy prócz osób żyjących pod kamieniem?

Mozna utworzyć własne podfoldery i ustawić skróty klawiaturowe. Ja np ustawiłam sobie, ze przesuwanie maila palcem w prawo otwiera mi foldery i klikam, do ktorego ma to wpaść. Można tez oznaczać maile gwiazdkami / jako Ważne. Oczywiscie najlepiej robic to od razu po przyjściu maila, bo zbiorowo jest to mocno utrudnione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:57   #2535
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88124676]sprawdziłam, ja jednak też kupowałam w Carrefour Market (złote tarasy, Wawa). Nie dam sobie ręki uciąć, ale na 90% nie miałam ze sobą własnych sztućców. Jak coś to poszłabym do kawiarni na dworcu i poprosiłabym o łyżeczkę/widelec.[/QUOTE]Tak, ja też złote tarasy, dzięki . Najwyżej z domu sobie coś na wszelki wypadek wezmę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 12:52   #2536
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Tak, ja też złote tarasy, dzięki . Najwyżej z domu sobie coś na wszelki wypadek wezmę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak czułam, jak napisałaś o tej wersji Kerfa.
Po lewej stronie od wejscia mają ogomną lodówkę z rzeczami na wynos W razie w na +1 dworca jest jeszcze Biedra, ale może wiesz. W Biedronie powinna być chyba kasza z hummusem (dawno nie kupowałam).
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:03   #2537
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Gmail:

Chciałabym zrobić porządek z mailami, poprzenosić ważne do własnych folderów tak, żeby ich przypadkowo nie usunąć itd. Tylko jak tak patrzę na tę witrynę, to wydaje mi się to strasznie długim i mozolnym procesem. I niby mam czas, ale nie mam chęci Czy jest jakiś myk/aplikacja/cokolwiek, o czym nie wiem, a co ułatwia organizację maili? Coś oczywistego, co wiedzą wszyscy prócz osób żyjących pod kamieniem?

Też chciałam to ostatnio zrobić i okazało się, że na gmailu jest to mega utrudnione i czasochłonne i strasznie mnie to gmaila zniechęciło. Potworzyłam sobie foldery załóżmy A,B,C itd. Jak wyfiltrowałam po A i zaznaczyłam wszystko, to jak przeniosłam do A, to w głównym folderze nadal to było. Jak usunęłam z głównego, to z A też się usunęło. Tak, więc jedyna opcja to pojedynczo. Dla mnie totalny bezsens. Jak ktoś ma inny pomysł, to też chętnie się dowiem
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:04   #2538
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
hmm zależy co wydaje Ci się takie uciążliwe
masz jakiś klucz wg którego chcesz posegregować te maile? np wszystkie od jednej osoby do jednego folderu? albo wszystkie z pewnym słowem kluczowym w tytule? cokolwiek?

używasz podkategorii: główne, społeczności, oferty, powiadomienia, fora?

generalnie to stworzyłabym odpowiednie foldery i podfoldery i później (w zależności od tego jak to w zasadzie chcesz segregować) przenosiłabym hurtowo.

np:
wszystkie maile od Adama Kowalskiego chcę mieć w folderze "A"
- to w polu "przeszukaj pocztę" wpisuję "Adam Kowalski"
- zaznaczam wszystkie maile (np przyciskiem zaznacz wszystko)
- potem "przenieś do" -> odpowiedniego folderu

i tak z każdą kategorią

ewentualnie Outlook, gdzie też istnieje sporo narzędzi do sortowania poczty
Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Mozna utworzyć własne podfoldery i ustawić skróty klawiaturowe. Ja np ustawiłam sobie, ze przesuwanie maila palcem w prawo otwiera mi foldery i klikam, do ktorego ma to wpaść. Można tez oznaczać maile gwiazdkami / jako Ważne. Oczywiscie najlepiej robic to od razu po przyjściu maila, bo zbiorowo jest to mocno utrudnione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki wielkie! Chcę po prostu to tylko jakoś ogarnąć. Wypróbuję Outlook

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też chciałam to ostatnio zrobić i okazało się, że na gmailu jest to mega utrudnione i czasochłonne i strasznie mnie to gmaila zniechęciło. Potworzyłam sobie foldery załóżmy A,B,C itd. Jak wyfiltrowałam po A i zaznaczyłam wszystko, to jak przeniosłam do A, to w głównym folderze nadal to było. Jak usunęłam z głównego, to z A też się usunęło. Tak, więc jedyna opcja to pojedynczo. Dla mnie totalny bezsens. Jak ktoś ma inny pomysł, to też chętnie się dowiem
To właśnie jest mój dokładny ból tyłka, no ale być może tak po prostu musi być :s
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:08   #2539
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też chciałam to ostatnio zrobić i okazało się, że na gmailu jest to mega utrudnione i czasochłonne i strasznie mnie to gmaila zniechęciło. Potworzyłam sobie foldery załóżmy A,B,C itd. Jak wyfiltrowałam po A i zaznaczyłam wszystko, to jak przeniosłam do A, to w głównym folderze nadal to było. Jak usunęłam z głównego, to z A też się usunęło. Tak, więc jedyna opcja to pojedynczo. Dla mnie totalny bezsens. Jak ktoś ma inny pomysł, to też chętnie się dowiem
widocznie nie przeniosłaś, a jedynie oznaczyłaś etykietą. to są dwie różne rzeczy.
robię to codziennie, bo od dawna kataloguję maile, więc jestem pewna, że opcja przenoszenia ze skrzynki odbiorczej do poszczególnych folderów działa bez zarzutu

nie umiem wstawić zdjęcia (zniknęła opcja dodawania załączników w przeglądarce?) - ale jest opcja "przenieś do" i "etykiety". przenosisz przez "przenieś do". "etykiety" jedynie przypisują kategorię do maili w skrzynce odbiorczej

edit: oo teraz jest załacznik.
ostatnia ikonka to "etykiety", przedostatnia to "przenieś do"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (11,3 KB, 100 załadowań)

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-09-08 o 13:18
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 13:22   #2540
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
widocznie nie przeniosłaś, a jedynie oznaczyłaś etykietą. to są dwie różne rzeczy.
robię to codziennie, bo od dawna kataloguję maile, więc jestem pewna, że opcja przenoszenia ze skrzynki odbiorczej do poszczególnych folderów działa bez zarzutu

nie umiem wstawić zdjęcia (zniknęła opcja dodawania załączników w przeglądarce?) - ale jest opcja "przenieś do" i "etykiety". przenosisz przez "przenieś do". "etykiety" jedynie przypisują kategorię do maili w skrzynce odbiorczej

edit: oo teraz jest załacznik.
ostatnia ikonka to "etykiety", przedostatnia to "przenieś do"

Hmm wydaje mi się, że robiłam tak jak piszesz, ale w takim razie będę musiała jeszcze sprawdzić
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:24   #2541
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Kłopoty ze snem różnie się u mnie objawiają: np tak jak dzisiaj że dopiero po drugiej zasnęłam, lub co gorsze - szybko i łatwo zasypiam, bez żadnych „wspomagaczy”, ale po godzinie się budzę „wyspana” i mam problemy z ponownym zaśnięciem. Lekarz twierdzi że to stres, ale miewam tak też gdy mam wyluzowany, spokojny, bezstresowy czas (jak teraz np)
Ja najczęściej usypiam po około godzinie od położenia się, czasem prześpię dwie godziny a innym razem 30 minut i nie mogę znowu zasnąć. Czasem zdarza mi się szybciej zasnąć, ale też bardzo szybko się budzę.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88124201]Ja się czułam fatalnie, w najgorszym okresie życia wzięłam ok 30 tabletek przez jakieś 3 miesiące. Spałam po 2-3 godziny sama albo 5-6 z tabletką, po czym wstawałam zniszczona. Jak nie mogłam spać to wstawałam i coś robiłam (najgorszy okres to była wiosna, więc nawet chodziłam na spacery o 1 w nocy). U mnie problemem był stres w życiu prywatnym, niestety żadne zmęczenie (po 3 dniu spania po 2-3 godziny już człowiek serio ma ledwie siłę na podstawowe czynności, a co dopiero jakaś aktywność - jak padałam ze zmęczenia to nie spałam 10 godzin...) wietrzenie, cokolwiek nie działało. Pomógł czas i praca nad przekonaniami. Aktualnie od kilkunastu miesięcy śpię jak dziecko, zasypiam wszędzie, śpię po 5-7 godzin, usypiam w kilkanaście minut, bez względu na poziom zmęczenia, wietrzenia w pokoju (zimna nie lubię), miejsce snu itd.[/QUOTE]

Właśnie dlatego obawiam się mocniejszych tabletek, wolę uniknąć jeszcze gorszego samopoczucia.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Masz jakieś problemy, czym się stresujesz? Zamiast szukać czegoś na sen ja bym radziła zacząć szukać powodu tej bezsenności.
Szukam przyczyn od lat, robiłam różne badania. Największy problem jest w tym, że moje trudności ze snem są najprawdopodobniej genetyczne. Cała rodzina od strony mamy ma duże problemy ze snem, dziadek spał po dwie godziny na dobę mimo że tyrał całe życie w polu. Stres wykluczam, bo miałam znacznie bardziej stresujące okresy w życiu i spałam o wiele lepiej niż teraz. Widzę że im jestem starsza tym mniej śpię, gdybym była w podeszłym wieku to bym uznała że tak ma być, ale mam 32 lata więc chyba jeszcze dużo za wcześnie na takie problemy.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88124287]Zwykle czułam się dobrze. Gorzej jak musiałam wstać na konkretną godzinę i budził mnie budzik. Wtedy bardzo ciężko było wstać. Ale jak był dzień wolny, to spałam aż się wyspałam i normalnie wstawałam bez skutków ubocznych.

Ja codziennie wstaję o 7, nie mam możliwości spać dłużej. Choć w sumie teraz nawet umiem dłużej leżeć, najczęściej cieszę się że już mogę wstać i nie muszę się kręcić z boku na bok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:27   #2542
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Co myślicie o PPK? U mnie to jeszcze nie weszło, ale to kwestia czasu bo zaczynają pojawiać się informacje na ten temat. Jak wcześniej o tym czytałam, to stwierdziłam, że chyba się to nie kalkuluje. Zwłaszcza, że nie wiadomo co będzie za ileś tam lat i obawiam się, że znajdą sposób, żeby położyć na tym łapę, tak jak było z OFE. I tak jak sobie nie odłożę, to będę miała g... a nie emeryturę.
Ja korzystam, ciut z innej wersji, bardziej korzystnej, bo mój pracodawca płaci więcej. Dodatkowo sama jeszcze odkładam tam z pensji. Ale korzystałabym też z tej wersji podstawowej.

W skrócie to za każde 20-30zl podatku dostajesz 100 zł. Na to państwo nie może siąść, bo są to środki własne. Pieniądze z OFE nigdy nie były własnością, dlatego się do tego dobrali.

Warto też dobrze zrozumieć jak to działa. Marcin Iwuc na yt gdzieś dobrze tłumaczył.

Oczywiście wszystko zależy potem w co zainwestujesz te środki, bo jak poleci wszystko w dół, to możesz wyjść z zerem. Warto wtedy wybierać bezpieczniejsze fundusze.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:35   #2543
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

BARF dla kota - stosujecie? Polecacie?

Ten przepis: https://feline-nutrition.org/nutriti...it-yourselfers, jest ok?

Nadaje się też dla kociąt po 3 m-cu życia?
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 14:33   #2544
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88125007]BARF dla kota - stosujecie? Polecacie?

Ten przepis: https://feline-nutrition.org/nutriti...it-yourselfers, jest ok?

Nadaje się też dla kociąt po 3 m-cu życia?[/QUOTE]Ja nie barfna, ale wszyscy chwalą barfne korepetycje, tam nawet jest kalkulator do wyliczania wszystkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 14:48   #2545
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Złożyłam osobiście w urzędzie wniosek o wydanie dowodu (co było przeprawą rodem z komunistycznej komedii). Przewidywaną datę mam na 23-09-2020. Jak tylko otrzymałam potwierdzenie złożenia wniosku, wklikałam numer na stronie i wszystko działało jak należy. Tydzień później rónież i tak sobie sprawdzałam co jakiś czas.

Tydzień temu, zamiast tego wykresu pojawił się komunikat:

Cytat:
Wniosek nr
Nieznany status wniosku.
Czy ktoś tak miał i czy może to jest jakaś długa aktualizacja albo ktoś czegoś nie wprowadził? Albo któraś sierota z urzędu coś zgubiła?

Jak będzie tak dalej, to będę wydzwaniać bliżej terminu. Ale może to jest ,,normalne''. Również pracuję w budżetówce i gdybym ja coś zawieruszyła lub czegoś nie wprowadziła w system, to by mi chyba łeb urwali.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2020-09-08 o 14:50
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 14:56   #2546
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Złożyłam osobiście w urzędzie wniosek o wydanie dowodu (co było przeprawą rodem z komunistycznej komedii). Przewidywaną datę mam na 23-09-2020. Jak tylko otrzymałam potwierdzenie złożenia wniosku, wklikałam numer na stronie i wszystko działało jak należy. Tydzień później rónież i tak sobie sprawdzałam co jakiś czas.

Tydzień temu, zamiast tego wykresu pojawił się komunikat:

Czy ktoś tak miał i czy może to jest jakaś długa aktualizacja albo ktoś czegoś nie wprowadził? Albo któraś sierota z urzędu coś zgubiła?

Jak będzie tak dalej, to będę wydzwaniać bliżej terminu. Ale może to jest ,,normalne''. Również pracuję w budżetówce i gdybym ja coś zawieruszyła lub czegoś nie wprowadziła w system, to by mi chyba łeb urwali.
Mój TŻ tak miał, ale chyba na dzień czy dwa przed upływem tego terminu podanego na początku dostał sms że dowód czeka na odbiór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 14:58   #2547
Impervious
Raczkowanie
 
Avatar Impervious
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 133
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Złożyłam osobiście w urzędzie wniosek o wydanie dowodu (co było przeprawą rodem z komunistycznej komedii). Przewidywaną datę mam na 23-09-2020. Jak tylko otrzymałam potwierdzenie złożenia wniosku, wklikałam numer na stronie i wszystko działało jak należy. Tydzień później rónież i tak sobie sprawdzałam co jakiś czas.

Tydzień temu, zamiast tego wykresu pojawił się komunikat:

Czy ktoś tak miał i czy może to jest jakaś długa aktualizacja albo ktoś czegoś nie wprowadził? Albo któraś sierota z urzędu coś zgubiła?

Jak będzie tak dalej, to będę wydzwaniać bliżej terminu. Ale może to jest ,,normalne''. Również pracuję w budżetówce i gdybym ja coś zawieruszyła lub czegoś nie wprowadziła w system, to by mi chyba łeb urwali.
Ja tak miałam, okazało się że nie wpisałam nazwiska panienskiego (myślałam że nie muszę skoro nie zmieniałam ). I przez to oni musieli wysłać zapytanie do urzędu stanu cywilnego. Niedługo potem dowód był do odbioru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Impervious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 15:53   #2548
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Nieaktualne

Edytowane przez katniewojt
Czas edycji: 2020-09-08 o 15:59
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 16:11   #2549
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Jakie polecacie sztućce do domu? Najlepiej oczywiście niedrogie i żeby wytrzymywały mycie w zmywarce.
Mam z Ikei i nie dają rady. Robią się rdzawe plamki (mam je 2 lata)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 16:14   #2550
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jakie polecacie sztućce do domu? Najlepiej oczywiście niedrogie i żeby wytrzymywały mycie w zmywarce.

Mam z Ikei i nie dają rady. Robią się rdzawe plamki (mam je 2 lata)
Mam takie zwykłe z Agata Meble, kupione 7 lat temu, nadal dają radę. Myte wyłącznie w zmywarce.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 23:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.