Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-26, 10:32   #1
foxyanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 3

Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?


Witam serdecznie, szukałam jakichś wskazówek na wielu forach lecz ich nie znalazłam. Właśnie przedwczoraj skończyłam 31 lat, w wieku 18 lat urodziłam córkę, co spowodowało że nie ukończyłam liceum. Zrobiłam to zaocznie 2 lata temu, lecz nie miałam odwagi podejść do matury. Teraz córa jest już duża i chciałabym zrobić coś wreszcie ze sobą, ciężko znaleźć mi pracę biorąc pod uwagę że większość czasu zajmowałam się dzieckiem i moje cv jest ubogie. Zawsze marzyłam o zostaniu nauczycielką klas 1-3 lub panią "przedszkolanką". Do matury przystąpiłabym w przyszłym roku, i gdyby wszystko poszło dobrze na studia również. W tej chwili studia pedagogika wczesnoszkolna trwają 5 lat, po ukończeniu miałabym "aż" 36 lat. Stąd mam wiele wątpliwości czy jest wogóle sens zaczynać? Przeglądając ogłoszenia czytam o "młodym zespole". Czy wogóle znalazłabym pracę w przedszkolu w tym wieku? Czy nie będę poprostu za stara? Nie chciałabym się rozczarować i wydać tyle pieniędzy w błoto bo mowa tu o studiach zaocznych. Czy może ktoś był w podobnej sytuacji? Albo jest takim dyrektorem przedszkola? Co wy na to? Proszę ślicznie o porady 🙂
foxyanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:35   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Nie bedziesz za stara, 36 to starość? Ej, ja się czuję jeszcze gnojkiem, a studia skonczę mając 40 lat. W każdym wieku opłaca się edukować. U mnie na uczelni były kobiety 55-letnie, które dokształcały się w drugim zawodzie, żeby zdobyć podwyzkę. Na roku miałam dwoje 21-22latków, a reszta w granicach 30
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:47   #3
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Teraz studia po 30, a nawet 40 to nic dziwnego. Będzie ci bardzo ciężko pracować i studiować (właśnie to przerabiam), ale pomyśl w jakim miejscu znajdziesz się po 40. Myślę, że warto, mimo że będzie cię to kosztować dużo nerwów. Tylko nie rezygnuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:02   #4
foxyanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Dziękuję za odpowiedzi, właśnie jestem bliska zrezygnowania z tego pomysłu wiem że będzie ciężko, tylko właśnie pod kątem tej starości martwi mnie jedna rzecz. Studiujecie ale pewnie kierunki w których wiek nie ma znaczenia, a tutaj rodzice chcieliby zapewne żeby ich dziećmi zajmowały się prężne i młode opiekunki. Nie żebym była jakaś zgnuśniała i otyła czy coś, ale jednak "czuje" nad sobą tą 3 z przodu. Obawiam się że gdy aplikuje do jakiegoś przedszkola, to na rozmowie kwalifikacyjnej gdy zobaczą że w tym wieku nie mam doświadczenia i dopiero zaczynam to mnie wyśmieją

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Ogólnie chodzi o to że bardzo się boję że to poprostu nic nie da, że zobaczą że bez doświadczenia i odrazu skreślą. Nie chce się tak mocno rozczarować, bardzo mi na tym zależy, zawsze o tym marzyłam, z córką i jej koleżankami mam super kontakt, także z maluchami z rodziny również. Umiem również nieźle grać na pianinie - wymarzona praca dla mnie
foxyanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:52   #5
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Ja również studiuję pedagogikę, więc nie szukaj wymówek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 10:03   #6
foxyanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

I nie boisz się że to nic nie da? Że mimo wszystkich starań nic z tego nie wyjdzie? Chciałabym mieć tyle pewności siebie
foxyanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 11:07   #7
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez foxyanna Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, szukałam jakichś wskazówek na wielu forach lecz ich nie znalazłam. Właśnie przedwczoraj skończyłam 31 lat, w wieku 18 lat urodziłam córkę, co spowodowało że nie ukończyłam liceum. Zrobiłam to zaocznie 2 lata temu, lecz nie miałam odwagi podejść do matury. Teraz córa jest już duża i chciałabym zrobić coś wreszcie ze sobą, ciężko znaleźć mi pracę biorąc pod uwagę że większość czasu zajmowałam się dzieckiem i moje cv jest ubogie. Zawsze marzyłam o zostaniu nauczycielką klas 1-3 lub panią "przedszkolanką". Do matury przystąpiłabym w przyszłym roku, i gdyby wszystko poszło dobrze na studia również. W tej chwili studia pedagogika wczesnoszkolna trwają 5 lat, po ukończeniu miałabym "aż" 36 lat. Stąd mam wiele wątpliwości czy jest wogóle sens zaczynać? Przeglądając ogłoszenia czytam o "młodym zespole". Czy wogóle znalazłabym pracę w przedszkolu w tym wieku? Czy nie będę poprostu za stara? Nie chciałabym się rozczarować i wydać tyle pieniędzy w błoto bo mowa tu o studiach zaocznych. Czy może ktoś był w podobnej sytuacji? Albo jest takim dyrektorem przedszkola? Co wy na to? Proszę ślicznie o porady
Jeżeli przystąpisz do matury i pójdziesz na studia, to w wieku 36 lat będziesz miała wykształcenie wyższe, zrealizowane marzenia i satysfakcję z osiągniętego celu.
Jeżeli nie przystąpisz do matury i nie pójdziesz na studia, to w wieku 36 lat będziesz w tym samym punkcie, co teraz.
Czas i tak upłynie.
Czas upłynie bez względu na to, czy pójdziesz na studia, czy nie.
Zastanów się, czy chcesz w wieku 36 lat mieć żal do siebie, że zmarnowałaś pięć ostatnich lat, tylko dlatego, że się bałaś.
Na studiach będziesz miała praktyki studenckie, niektóre uczelnie oferują także pomoc w znalezieniu i odbyciu stażu w czasie studiów. Przejrzyj strony internetowe uczelnii w Twoich okolicach, zobacz co oferują. Poczytaj przepisy dotyczące interesującej cię ścieżki zawodowej, sprawdź jakie są Ci potrzebne kwalifikacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-27, 14:27   #8
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez foxyanna Pokaż wiadomość
I nie boisz się że to nic nie da? Że mimo wszystkich starań nic z tego nie wyjdzie? Chciałabym mieć tyle pewności siebie
Nie. Wiedza ze studiów już mi się przydaje w pracy. Poza tym, w niektórych sektorach (np. budżetówka) samo mgr przed nazwiskiem wiąże się z podwyżką, dodatkami lub krótszą drogą do awansu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 14:35   #9
luo_A_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 47
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Kobieto, jak najdalej od szkoły!!! Nie ładuj się w to bagno. Nie znam Cię, ale źle Ci nie życzę. Szkoła to coraz bardziej chory twór, masa biurokracji, rozwydrzone dzieciaki, roszczeniowi rodzice...
luo_A_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-28, 17:51   #10
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Idź, ale tylko wtedy kiedy naprawdę tego chcesz i jest to Twoim marzeniem. Jeżeli tylko i wyłącznie dla ewentualnej lepszej pracy, to może być różnie. Pedagogów jak psów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-06, 08:38   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Najpierw matura. Potem się będziesz zastanawiała co dalej. Bez matury i tak żadnych studiów nie będzie, więc jedna rzecz na raz.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-19, 13:37   #12
AnnEllenRanon
Przyczajenie
 
Avatar AnnEllenRanon
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 19
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

A niby czemu nie? Apple powstalo bodajze z goscia co ma 52 lata.. Czy jest jakis limit wiekowy na spełnianie planów i marzeń?

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez luo_A_ Pokaż wiadomość
Kobieto, jak najdalej od szkoły!!! Nie ładuj się w to bagno. Nie znam Cię, ale źle Ci nie życzę. Szkoła to coraz bardziej chory twór, masa biurokracji, rozwydrzone dzieciaki, roszczeniowi rodzice...
Niestety ale masz 100 procent racji..
__________________
Podróżuj. Żyj. Spełniaj marzenia!
AnnEllenRanon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 11:51   #13
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Autorko, co zdecydowałaś ? Podchodzisz do matury ?

Jeżeli to Cię pocieszy, to jestem od Ciebie starsza, a wciąż się uczę ! Co prawda studia mam za sobą już dawno, ale mam egzaminy przed sobą, do których muszę dużo się uczyć. Mogę Cię dopingować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 10:45   #14
kotyksiazki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 402
Dot.: Studia pedagogika wczesnoszkolna po 30 - czy to ma sens?

Nie widzę żadnego problemu. Sama mam 32 i jestem w połowie studiów na tym kierunku. Raczej jednak najpierw podjęłabym się pracy jako oddziałowa albo pomoc nauczyciela w przedszkolu/szkole, żeby zobaczyć, jak przerażająco trudna i pochłaniająca dużo czasu jest ta praca (nie mówiąc o zarobkach....)
kotyksiazki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-24 11:45:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.