Najlepsze farby blond-wątek zbiorczy. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 19:19   #391
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
]
Oj, mam nadzieję Jo, że w końcu uda mi się wysłać ci odpowiedź. Bo co napisze, to występuje jakiś błąd. Ale do rzeczy. Majiblond bardzo mocno rozjaśnia, ale nawet dość jasne włosy nie zawsze łatwo się poddaja farbie. Więc pewnie i ciemne, a może i średnie blondynki byłyby też zadowolone. Nasilniejsze są odcienie z literką S. A Majirel ma śliczne odcienie, z blondów cudny jest 10.13 "złocisty len". Jak sądzę pokrywa siwe włosy. Sama mam jakieś trzy, więc nie wiem tego z autopsji ale w końcu to mocna farba z amoniakiem, więc nie powinno być problemu.
Witaj Morelle Dziękuję za odpowiedź Pewnie skuszę się na Majirel, bo jednak jest delikatniejszy Ja będę powracać do mojego koloru, ale stopniowo. Obecnie mam na głowie bardzo jasny blond popielaty 9A Goldwella, ale nie wyszedł on wcale jako popielaty. Wiedziałam o tym, bo mnie uprzedzał fryzjer. Ten kolor wyszedł na moich włosach jak dziecinna platyna. Piękny. Teraz zrobiłam odrosty Lorealem Excellence kolor bardzo jasny blond popielaty (nie jest popielaty a taka ciemniejsza platyna, ale bardzo podobny do opakowania). To mój sprawdzony kolor. Jest on trochę ciemniejszy od tej dziecięcej platyny. Jak zetnę już ten platynowo-dziecięcy kolor to będę robić włosy jasnym blondem(najlepiej jak najbardziej zimnym) i wtedy odrosty będą już bardzo mało widoczne.
A włosy bardzo dobrze mi się rozjaśniają. Po Goldwerze 9A(nie jest to farba rozjaśniająca) mam kolor dziecięcej platyny. Po Lorealu drogeryjnnym - Excellence na początku jak ufarbuję głowę bardzo jasnym blondem popielatym 9.1 (nie wychodzi jak popielaty a taki zimny blond jak na opakowaniu)mam na początku ciemniejszy o 1 ton odcień od opakowania a po kilku myciach kolor z opakowania. Jak zrobiłam Lorealem Excellence Blonde Supreme (robiłam tym naturalnym, złocistym, popielaty. Ten popiel-03 jest bardzo myszowaty i zimny o wiele bardziej niż na opakowaniu) to wychodzą mi klory takie jak na opakowaniu. Tylko ta popiel była o wiele bardziej myszowata niż na opakowaniu. Jak zrobiłam włosy bardzo bardzo jasnym blondem perłowym też Excellence to kolor wyszedł jak na opakowaniu, ale wymył się do zbyt ciepłego a miejscami rudego blondu. Nie wiem dlaczego, bo włosy mam niezniszczone, bardzo jasne, ale nierozjaśniane. Później szkodę naprawiłam Lorealem Excellence 03 (tym popielatym), ale był za bardzo myszowaty i położyłam 9A Golwella i wyszła mi dziecięca platyna również na odrostach. Voila, tu kolory wychodziły mi również o wiele jaśniejsze niż próbniki, ale o tym samym refleksie. Jak zrobiłam Szchwarzkopfem Nice and Easy srebrzystym jasnym popielatym blondzie kolor jak na opakowaniu (ale nie kupię już Szchwarzkopfa za bardzo wysusza). Pozdrawiam i czekam na wiadomość od Ciebie, Morelle Ja również próbowałam Ci napisać wiadomość, ale wyskakuje mi cały czas błąd. Może to przejściowe komplikacje ...
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 15:42   #392
donaticzka
Rozeznanie
 
Avatar donaticzka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 565


Cytat:
Napisane przez katarzynka-buziaczek Pokaż wiadomość
Czy farby palette niszczą włosy bo chciałbym kiedyś sobie maźnąć jakąś platynę:P:P
Jakie farby polecacie by uzyskać kolor platyny??
Używałam londy skandynawski blond ale troszkę za żółty wychodzi:/
Jestem naturalną blondynką więc z reguły każda jasna farba na mnie działa
Pozdrawiam
c10 palette śliczna platyna

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-08-09 o 18:24 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji
donaticzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 19:40   #393
positive rebel
Rozeznanie
 
Avatar positive rebel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the rainbow :)
Wiadomości: 581
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Mam pytanie do znawczyń Majirel Mam włosy naturalnie ciemny blond- jasny brąz. Taki myszowaty. Jakieś 3 miesiące temu rozjaśniłam sobie włosy u fryzjera. Wiem tylko że był to żel L'oreala i słaba woda bo rozjaśniło mi na rudawo. Troche byłam zła bo wywaliłam 200 zł a kolor wyszedł nie bardzo. Po tyg machnęłam Vikingiem L'oreal Professionel i wyszło fajnie. Jakieś 2 tyg temu postanowiłam farbnąć odrosty ale Viking nie pokrył ich prawie wcale. Jak myślicie czy mogłabym zastosować Majirel nr 10 (to chyba ten kolor podstawowy) ?? Pokryje mi odrosty a nie spali wcześniej rozjaśnianych włosów??
Głupio pytam wiem ale za 3 tyg czeka mnie wesele brata i nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa..ani jajecznice....ani fryzjera niestety
positive rebel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 19:43   #394
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Najlepiej wybierz jakiś chłodny kolorek. 10 to podstawowy kolorek. Lepiej, aby po numerze podstawowym był np. 10.1, 10.21. Majirela nie znam. Może zrób eksperyment na jednym pasemku.
P.S. Viking to sklepowy Loreal Recital

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-08-10 o 19:44 Powód: błąd
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:25   #395
positive rebel
Rozeznanie
 
Avatar positive rebel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the rainbow :)
Wiadomości: 581
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Hmmm.. nigdzie na necie nie mogę znaleźć odcienia 10.21.... Johnw57 10.1 odpada bo ja nie chcę włosów w kolorze platynowy blond, tylko taki jakiś chłodniejszy beż..... Piszesz, że 10 lepiej nie farbować bo to podstawowy kolorek. Tzn że wychodzi "płaski" czy co?

Właśnie zobaczyłam że 9.13 złoty beż fajnie wygląda. Wie ktoś jak to wygląda w rzeczywistości. Bo na necie stoi pod Les marrons czyli brązy....
positive rebel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 01:01   #396
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Witaj Positive rebel
Majrela nie znam. Pisałaś, że u fryzjera rozjaśnili Ci włosy na rudo, dlatego napisałam przykładowo, aby po numerze podstawowym była cyfra 1 lub 21. Podałam Ci przykładowe numerki a zaczęłam od 10, bo o niej wspominałaś. Otóż sama 10 to kolor podstawowy, czyli nie ma ani refleksu chłodnego ani zimnego. 10 to tak naprawde kolor bardzo bardzo jasny blond (jeszcze nie platyna, chociaż kto ma naturalne jasne włosy, to może uzyskać kolor platynowy, ale niezimny ani nieciepły. Tu wiele firm na 10 oznacza bardzo bardzo jasny blond lub bardzo bardzo jasny blond naturalny, bo nie ma w nim refleksu ani zimnego ani ciepłego adekwatnie 9 to bardzo jasny blond naturalny. Platyna ma bardzo wiele odcieni zaczynając od złocisto-słonecznych poprzez słomkowe, chłodne złoto, perłowo-platynowy, srebrzysto-platynowy, platynowo-popielaty kończąc na szarościach). Te cyferki po przecinku lub kropce oznaczają refleks, np. 9.1 (9-bardzo jasny blond a ta 1- popielaty, 10.1 bardzo bardzo jasny blond popielaty, 10.21 bardzo bardzo jasny blond perłowy inaczej opalizujący - zawiera pigment popielu a ta 2 - to odcień fioletowy, czyli 21 - to perłowy, 9.3 to bardzo jasny blond złocisty a 9.33 to odcień bardziej złocisty od 9.3. Napisałam Ci przykładowe numeki (wcześniejszy post również i nie oznacza, to że w każdej firmie będą te numery, o których pisałam (tu mój wcześniejszy post o numerze 10.21). Te numeki są uniwersalne i takie oznaczenia stosuje się profesjonalnie. A platyna zazwyczaj zaczyna się od numerku 11. A 9.13 to po numeracji widać, że to bardzo jasny złoty beż 9 - bardzo jasny, 3 - złocisty a 1 - popielaty, ale złocisty kolor + 1 - popielaty da nam złocisty beż. Ocieplamy popiel złotem i wychodzi nam złocisty beż. Nie będzie brązem, widać po numeracji. Poza tym wiele osób nie zna się na kolorystyce włosów ani ich refleksie, toteż dlatego mogli na necie przyporządkować do brązów.
W Lorealu, ale w Majiblondzie jest 921 (opalizująca biel) - ten odcień mocno rozjaśnia włosy - to majiblond to bardzo jasny blond perłowy, ale jeśli wybierzesz 9 czy 10 na poziomie nierozjaśniającym, czyli Majirel to nie wyjdzie Ci platyna, bo na tyle włosów nie rozjaśni. Np. w Alfaparfie (profesjonala) 10. 21 to najaśniejszy blond perłowy, ale nie jest odcieniem rozjaśniającym a od 11 zaczyna się rozjaśniający platynowy blond.
A i jeśli chcesz uzyskać chłodny beż to 9.13 będzie raczej złotym beżem niż chłodnym.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 02:20 Powód: ważny dopisek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 18:27   #397
positive rebel
Rozeznanie
 
Avatar positive rebel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the rainbow :)
Wiadomości: 581
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziękuje ślicznie za wyczerpującą odpowiedź Johnw57 Trochę mi się w głowie rozjaśniło Zastanawiam się nad tym 10.21 bo boje się żebym nie wyszła ruda, zwłaszcza na odrostach. Mój TŻ krzyczy że mam nie kombinować sama i iść do fryzjera. I mam mętlik w głowie. Z jednej strony ma racje, fryzjer zrobi to pewnie lepiej. Ale trochę wkurza mnie fakt, że wywalę 2 stówy na farbowanie skoro mogę to zrobić sama w domu za 1/3 ceny. A farba pewnie ta sama bo chodzę do fryzjerów z L'oreal....Ech.... Życie jest ciężkie :P
positive rebel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 14:13   #398
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziewczyny a nie wiecie o ile ton rozjaśniają te Garniery Nutrisse 111 - superrozjaśn. popielaty blond i 101- superroz. beżowy blond?

I w sklepie znalazłam Garnier Nutrisse krem intensywnie rozjaśniający 4-6 tonów, nie wiem co to było, jakaś inna seria, bo żadnego nr nie było ani nic i w necie nie mogę go teraz znaleźć.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 14:29   #399
kitty1709
Rozeznanie
 
Avatar kitty1709
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 531
GG do kitty1709
Dot.: Najlepsze farby BLOND

z tymi Garnierami to różnie bywa . popielty (111) mi rozjaśnił odrosty na no tak powiedzmy 3-4 tony, a pozostałe włosy na niebiesko beżowego nie używałam, ale cudów bym sie nie spodziewała . Polecam L'oreala farbki ultrarozjaśniające, np. bardzo jasny blond naturalny dla mnie bomba
__________________
pachnę stylem, Ty - zazdrością.



my clothes .
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271377
kitty1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 14:38   #400
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

A jaki masz naturalny kolor?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:12   #401
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziunia, o ile rozjaśnia Garniet to nie wiem. Musiałabym wiedzieć ile procentową wodę ma Garnier.
O tym, o którym napisałaś, że rozjaśnia o 4-6 tonów to już rozjaśniacz. Poza tym, widać po nazwie, że to krem superrozjaśniający. Jest taka zasada, może komuś się przyda :
- farbowanie ton-w-ton - woda utleniona 10V (3%) czas farbowania 25-35 min.
- rozjaśnianie o 1 ton - woda utleniona 20V (6%) czas farbowania 35-40 min.
- rozjaśnianie o 2 tony - woda utleniona 30V (9%) czas farbowania 40-45 min.
- rozjaśnianie o 3 tony - woda utleniona 40V (12%) czas farbowania 45-50 min.

P.S. Ja zawsze używałałam do farbowania 6% wody i otrzymmywałam bardzo jasny blond a po 9% wodzie uzyskiwałam odcień pięknej platyny (tej nie białej, ale bardzo chłodnej). Nie odważyłabym się na 12% wodę ani na rozjaśniacz, to zabójstwo dla włosów. Rozjaśniacz jak spali cebulkę, to włos już nie wyrośnie w tym miejscu !! Moja kuzynka cały czas używała rozjaśniacza do włosów i obecnie ufarbowała je na ciemny kolorek, ale ma już miejsca łyse od rozjaśniacza a miała piękne zdrowe gęst grube włosy ! Zastanówcie się, czy chcecie być łyse z martwymi włosami. To przestroga, nie uważajcie proszę, że to atak. Sama kocham jasne zimne włosy, ale 9% woda to już ostateczność.
A i polecam Loreala Excellence creme zarówno 9.1 jak i 9.3 jak i serię rozjaśniającą 01, 02 śliczne a 03 jest bardzo myszowaty i bardzo bardzo zimny.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 19:29   #402
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Mi farba z 9 % wodą nie rozjaśniała włosów tak jak chciałam, wyszły złotawe, w sumie dalej mam odrosty (później wkleję fotki). A niby szybko i łatwo się rozjaśniają.

Może do sklepowych farb lepiej używać osobnej wody, z hurtowni fryzjerskiej? Bo obiło mi się o uszy, ze ta dodawana do sklepowych farb jest "oszukana".
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:31   #403
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

A jaki masz swój kolor włosów ?? Może spróbuj mieszankę 9 i 12 % wody (pół na pół). Podwyższysz tę 9 a obniżysz 12.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:33   #404
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Miałam robiony raz balejaż 12% i się pokruszyły włosy, nigdy więcej.

Ciemny blond, zawsze fryzjerki mówiły, że się łatwo, szybko rozjaśnia.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:43   #405
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziunia, to może rób jednak tą 9% wodą (może mieszaj dwa kolory ze sobą, np. popiel z perłowo-białym kolorkiem. Wtedy rozbielisz tą popiel, bo popielaty blond nawet ten bardzo jasny nie jest tak bardzo jasny jak wskazuje jego nazwa) a na to dasz np. toner (jakiś białawy kolorek). Powinno być wtedy ok. Ale rób farbami fryzjerskimi są lepsze i nie niszczą tak włosów. A może gęsty balejaż ??
Wiesz, ja wracam do mojego naturalnego średnio-jasnego blondu srebrzystego. Żadna farba nie zapewniła mi aż tak srebrzystego odcieia jaki sama mam naturalny. Mimo, że włosy mam niezniszczone, nie mam już ochoty ich farbować. Ja bedę robić jakiś cieniutki balejaż (platynowe refleksy), bo sama mam naturalne takie białawe pasemka i będę je podkreślać. A tak to stawiam na maxiumum blasku włosów. Chociaż moje farbowane na dziecięcą platynę równie bardzo się świecą.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:15   #406
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Parę lat robiłam balejaże i mam dosyć. Wolę robić już tylko odrosty.

A taka woda osobna, z hurtowni fryzjerskiej lepsza jest?

Wklejam fotki tego co mi wyszło na odrostach po Wellatonie 12/0 rozjaśniającym 3-4 tony, w tej farbie była woda 9%. Wcześniej taką wodą miałam balejaże robione i było ok, więc nie wiem może ta woda jakaś do niczego.
Zdjęcia kiepskie, ale widać różnicę, jak podniosę do góry pasemko i lekko naciągnę to mam dalej pasem odrostu, robiłam zaraz po zmyciu farby płukankę srebrną i nic.
2 pierwsze foto w świetle sztucznym, 3 w naturalnym.

Ja za popielami itd.nie przepadam, idealnie się czuję w cieplejszym kolorku np. beżu.


A i co do fryzjerskich farb to miałam robione u fryzjera - myślałam, że padnę z bólu, szczypało tak, miałam strupki na głowie potem i włosy leciały. Po tej farbie nic, delikatna, włosy gładziutkie i ani jeden włosek nie spadł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (36,2 KB, 380 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.JPG (44,0 KB, 319 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (43,8 KB, 535 załadowań)
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:28   #407
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dziunia masz swój bardzo ładny kolorek Wiem, wiem, ta cheć, aby mieć jaśniejszy blond. Skąd to znam Na tym ostatnim zdjęciu to wyszła Ci platynka (ale nie ta biała). A ina fotce widać, że to taki średnio-ciemny blond. Bardzo ładny

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 01:49 Powód: Post pod postem, proszę korzystać z funkcji edytowania!!!
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:36   #408
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Nie chcę jaśniejszego, za jasny dla mnie teraz jest (i to na samej górze jest taki jaśniejszy), a odrost dalej jest widoczny;/.
A gdzie w Internecie mogę dostać te farby?

Na tym zdjęciu widać, ze na dole są takie fajne ciepłe (bez płukanki były ładniejsze, szkoda, ze ją zrobiłam), później u góry są jaśniejsze i dalej odrost).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.JPG (37,4 KB, 670 załadowań)
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:54   #409
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Wiele osób obawia się złotego a on jest idealny.
Zapomniałam dodać do mieszania.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 01:50 Powód: dodatek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 20:56   #410
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Ja bym chciała mieć taki beżyk jak wcześniej (zresztą aparat przekłamuje trochę kolory, ale tu najbardziej widać jaki był w realu).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.JPG (26,4 KB, 358 załadowań)
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 21:04   #411
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

To najlepiej byłoby mieszać jakiś perłowy lub platynowy z beżowym na poziomie 10 lub 11 zależy of firmy, ale musi to być odcień rozjaśniający.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 21:05   #412
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Zobaczymy za parę tygodni, jak będę robić odrosty, mam nadzieję, że teraz wyjdą takie jak chcę.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 23:13   #413
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Oby, wyszło Ci tak jak tego oczekujesz. Daj proszę znać, jak Ci wyjdzie kolorek i na jaką farbę się zdecydujesz. Chociaż ja zachwycam się ostatnio naturalnymi jasnymi włosami, daj proszę znać.
Pozdrówka
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 12:00   #414
justyss
Wtajemniczenie
 
Avatar justyss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ......:.....
Wiadomości: 2 754
Dot.: Najlepsze farby BLOND

a mi wyszedl fajny kolorek z nutrisse garniera 111 jak bede miala foty to wkleje
__________________



justyss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 12:07   #415
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Justyss, prosimy pamiętaj o fotce kolorku
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 12:16   #416
justyss
Wtajemniczenie
 
Avatar justyss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ......:.....
Wiadomości: 2 754
Dot.: Najlepsze farby BLOND

nie zapomne , musze tylko jechac do TZ zrobic fote

masz piekna aktorke w avat, uwielbiam jej makijaze
__________________



justyss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 12:42   #417
kamkit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Witajcie. Ja troszkę apropos wody 12%.
Do maja tego roku zawsze używałam farb loreal superrozjaśniających, garniera 111, 101 tam dodana woda to 9%. Moje ciemne włosy wspomniane farby rozjaśniały naprawdę świetnie, wtedy odkryłam wella koleston 12/1, to profesjonalana farba superrozjaśniająca- stosuje się do niej wodę 12% w stosunku 1:2 jedna część farby 2 częsci wody i trzyma jakieś 50-60 min. Przeraził mnie czas rozjaśniania i jeszcze te 12%, no ale spróbowałam. Efekt rewelacja. Kolor na moich brązowych włosach jasny, naturanie patynowy blond, bez refleksu błękitu/fioletu. A włoski, miękkie, błyszczące, nieprzeźroczyste. Włosy są mocne, nie łąmią się, są delikatniejsze w dotyku w porówaniu z końcówkami traktowanymi garnierem/lorealem sklepowy.
Jakość farby jest naprawdę rewelacyjna, tak jak majiblond odcienie rozjaśniające. Dlatego polecam z całą odpowiedzialnością farby profesjonalne. Efekt koloryzacji jest bardziej przewidywalny, nie ma mowy o żółtych refleksach czy błękitnej poświacie. To tyle ode mnie, a tu kilka recenzji, w tym moja http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14751
kamkit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:59   #418
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Post pod postem, proszę korzystać z funkcji edytowania!!!

Jest jedną z moich ulubionych aktorek To prawda, jest piękną aktorką i jak ładnie jej w tych złocistych włosach a my tak uwielbiamy chłodne platyny a ona się wyróżniała na tle platyn tymi złotymi włosami.

kamkit, dziękujęmy za polecenie dobrej farby U mnie pewnie wystarczyłaby 9%, ale jeśli masz ciemne włoski to pewnie dla Ciebie byłaby za słaba.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 01:51 Powód: dopisek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:10   #419
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Johnw57 mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko, bo widzę, że znasz się na rzeczy.
Następne odrosty już chyba na pewno zrobię profesjonalną farbą, ale do takich trzeba dokupywać wody - oxydanty osobno.
Ja miałam robione długo balejaże na wodzie Leo 9 %, profesjonalnej i rozjaśniaczu Matrixa (u fryzjera) i wychodziły białawe (ale to pewnie dlatego, że rozjaśniacz).
Więc teraz jakbym z palety profesjonalnych farb wybrała np.jasny popielaty blond, perłowy blond, jasny złocisty blond i kupiła tą wodę 9% (bo się dobrze sprawdzała) to też rozjaśni mi ładnie włosy (nie na biało, ale nie na żółtawy kolor jak teraz)?

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 11:49   #420
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziunia, po pierwsze jaki chcesz uzyskać kolorek blondu ?? Czy taki jaki mi wcześniej pokazywałaś na fotce? Jeżeli taki to kup koniecznie farbę profesjonalną, ale w kolorze bardzo bardzo jasny (jasny blond popielaty jest dość ciemnym kolorkiem i woda 9% najwyżej go rozjaśni do bardzo jasnego blondu, ale pod warunkiem, że dobrze rozjaśniają się Twoje włosy. Jasny blond złocisty też da na żółtawy blond, bo jest zbyt ciemny, perłowy jasny blond wyjdzie jak naturalny chłodny blond a popielaty jasny blond będzie szarawy i dosyć ciemny a jeśli gorzej włosy Ci się rozjaśniają, to może wyjśc złotawy lub słoneczny. Ja nie polecam jasnego blondu - u mnie np. szybko wypłukuje się i bardzo ociepla. Ja proponuję Ci bardzo jasny blond to poziom 9 lub bardzo bardzo jasny blond - poziom 10. I jeśli chcesz uzyskać efekt blondu, jaki pokazywałaś mi na zdjęciu, to należy zmieszać bardzo bardzo jasny blond beżowy z bardzo bardzo jasnym blondem perłowym (ale patrz na zimną perłe, bo zdarzają się perły ciepłe a nawet wchodzące pod róż !) zamiast blondy perłowego może być platynowy (bo to są kolorki do siebie bardzo podobne, tylko perłowy musi być chłodny, nie może byż ciepły ani wchodzący pod róż) i zmieszać to pół na pół i dodać do niego wodę 9%. Powinno być ok. Ale jeśli naprawde ciężko rozjaśniają Ci się włosy to ten beż wybierz również chłodny. Trzymaj 40-45 min., bo tyle trzyma się z 9% wodą.
A jeśli chciałabyś użyć złocistego odcienia, ale bez "efektu jajka" to tu miesza się ćwierć złocistego, ale na poziomie bardzo jasnym - 9 lub bardzo bardzo jasnym (zależy, jaką chcesz jasność, ten bardzo jasny będzie bardziej naturalnym bardzo jasnym) złocistym, to 9.3 bardzo jasny złocisty lub 10.3 bardzo bardzo jasny złocisty. Tylko nie bierz 9.33 to bardziej złocisty od 9.3. 9.3 ćwierć wystarczy i wymieszaj z 3/4 bardzo jasnym perłowym - 9.21 lub 10.21 - bardzo bardzo jasnym blondzie perłowym (może być też platynowy). A i perłowy nie może być różowy ani ciepły. Bodajże Goldwell ma chłodne perłowe kolorki i napewno Voila. Możesz też użyć majiblonda.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-08-26 o 11:49 Powód: Mały błąd
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.