wybór materaca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-28, 10:43   #1
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7

Jaki materac do łóżka


Stoje przed zakupem łóżka do sypialni.
Łóżko już wybrałam - ma standardowe wymiary i szukam do niego materaca 160/200.
Wybór jest ogromny :O W sklepach i na allegro a ceny tez od 300 do okolo 2000.
Mysle ze taki za 600-800 powinien byc wystarczajacy.
Zalezy mi na takim ktory bedzie dobrze dzialal na kregoslup z ktorym mam problemy.
Bylam w black red white no i sie niezle zakrecilam
Spojrzalam na allegro ale tam to juz taki na maxa wybor ze rece opadaja.
Moze mi pomozecie w wyborze?
Chodzi mi szczegolnie o to czy np. warto brac dosc tanie:
http://www.allegro.pl/item242313031_...0_200_pro.html
http://www.allegro.pl/item244662967_...200_produ.html
W black red white polecali np. MATERAC HILDING 3009 HYPO 7
http://www.allegro.pl/item255543681_...ypo_7_str.html
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 10:51   #2
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki materac do łóżka

Ja mam lateksowy z FK Foam Koło i jestem bardzo zadowolona. Nie odkształca się i dobrze się na nim śpi.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:15   #3
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

ile zaplacilas?
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:30   #4
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki materac do łóżka

Materac kosztował mnie troszke powyżej 1000 zł, ale było warto, bo to zakup na dłuuuugie lata))
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:46   #5
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

no wlasnie sa latexowe za 1000 i za 2000 - w sumie z opisow malo sie roznice i to mnie troche dziwi. Choc wiem ze cene duzo moze podnies marka.
Z latexowymi tez jest fajne to ze mozna zamontowac stelarz z regulacja wysokosci.

A gdzie ten swoj kupilas? Ja mieszkam koło Koła wiec moze bym tam podjechała.
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:58   #6
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki materac do łóżka

Jestem Pomorzanką i mamy na szczęście sklep z wyrobami tej firmy w moim mieście.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:38   #7
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Zdecydowanie polecam lateks. Komfortowy, antyalergiczny, nie odkształca się.
Ewentualnie sprężyny kieszeniowe, ale raczej skłaniam się do lateksu
Ale najważniejsza sprawa: ŁÓŻKO!
Jeśli masz łóżko z Black Red White pamiętaj o zmniejszeniu materaca! Teoretycznie jest to typowe łóżko i materac 160 x 200 wchodzi do niego, ale:
- powoduje odkształcenie materaca i tym samym zmniejsza jego żywotność (szczególnie jeśli jest to materac sprężynowy lub z dodatkiem kokosu)
- materac traci swoje rehabilitacyjne właściwości bo jest zniekształcony przez wepchnięcie do łóżka - nie leży w nim swobodnie
- powoduje rozpychanie (niegramatycznie, ale co tam!) ramy łóżka i tym samym łóżko szybko się po prostu rozleci

Do łóżek BRW "160" wchodzi materac 158 x 198 cm
do łóżek BRW "140" wchodzi materac 138 x 198 cm
do łóżek BRW "90" wchodzi materac 88x 198 cm

Polecam materace firmy Janpol - tanie, wygodne i nie ma problemu ze skracaniem - dodatkowy koszt za skrócenie to ok 70 zł do ceny materaca

I jeszcze jedna sprawa: STELAŻ w łóżku
Do materacy lateksowych i ze spręzynami kieszeniowymi zalecany jest stelaż o większej liczbie listewek, minimum 21!
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 16:31   #8
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jaki materac do łóżka

ja polecam Futon japoński
ekstra sprawa wygodne i zdrowe
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:02   #9
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

No to mnie troche zasmucilas tymi wymiarami BRW
Ja chyba z powodu ceny zdecyduje sie na sprężyny kieszeniowe - z powodu kosztu.
Czy wszystkie lozka sa o pomniejszonych wymiarach?
A propos stelaza co myslisz o ruchomych stelarzach.
Nie mowie tu o takich gdzie mozna manualnie podniesc jedna strone.
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:23   #10
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Mówię tylko o łóżkach z Black Red White. Ma to na celu zmuszenie klienta do zakupu materacy z Black Red White, które oczywiście idealnie pasują do tych łóżek. Ale nie ma się co zrażać. Po prostu trzeba skrócić materac z innej firmy i tyle.
Stelaże o które pytasz NIOBE7 są fajne i wspomagają działanie materaca. A w zasadzie ściesle z nimi współpracują. Trzeba pamiętać tylko, że tego typu stelaże nie nadają się do materacy bonelowych i innych z dodatkiem kokosu. Z resztą te informacje powinnaś uzyskać w sklepie. O ile personel jest kompetentny i chce mu się
Dodam tylko, że stelaż do jakiegokolwiek łózka z Black Red White również powinien być skrócony fabrycznie.

Uważam, że powinno się dokładnie przemyśleć zakup materaca i stelaża, ponieważ w łóżku spędza się przynajmniej 1/3 życia, a poza tym od tego jak się wyśpimy zależy nasze samopoczucie w ciągu całego dnia.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Jeżeli kupisz dwa stelaże to również powinnaś kupić dwa materace. jesli stelaż jest w całości materac również powinien być jeden.
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:47   #11
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

W BRW sprzedaja wlasnie MATERAC 160/200 HILDING 3009 HYPO, sprzedawca polecal mi go bardzo bo mowil ze dorby i cena tez dobra - chca za niego ponad 800. Jak upewnic sie ze sa pomniejszone.
Co o nim myslisz (na allegro sa ale pewnie nie zmiejszone)?
http://www.allegro.pl/item255543681_...ypo_7_str.html

Ehhhh a ja myslalam ze wybranie lozka bedzie trudne, a tu materac/stelaz jest problemem.
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 18:38   #12
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

nie znam tej firmy. poczytałam o tym materacu trochę i widzę, że jest to najprostszy materac kieszeniowy, czyli sprężyna i pianka. cena wydaje się nie być wygórowana, ale jeszcze raz podkreślam, nie znam tej firmy.
Dobrze, że materac ma pokrowiec do prania. Bardzo praktycznie!
Zapytaj sprzedawcy ile kosztuje skrócenie tego materaca do wymiarów 158 x 198 i jaki jest termin realizacji.
Acha. jeśli kupujesz łóżko z Black Red White ze szczeblami w komplecie to poproś o wkład (stelaż) 21 listewek. jest taka opcja. zwykle w standardzie występuje wkład 16 listewek. do tego materaca, który chcesz kupić lepszy będzie 21 listewek. dopłata do łóżka to ok 20 zł. warto!

A tak w ogóle powinniśmy zacząć tę dyskusję od pytania kto będzie spał na tym materacu i ile waży?
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 19:13   #13
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

> A tak w ogóle powinniśmy zacząć tę dyskusję od pytania kto będzie spał
> na tym materacu i ile waży?

75kg + 45kg

> Zapytaj sprzedawcy ile kosztuje skrócenie tego materaca
> do wymiarów 158 x 198 i jaki jest termin realizacji.

Mam nadzieje ze beda wiedzieli w tym BRW o co chodzi

>że jest to najprostszy materac kieszeniowy, czyli sprężyna i pianka

Mam nadzieje ze wystarczajacy. Nie chce takiego za 300zl czyli sama zwykla sprezyna.
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 20:23   #14
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Materace kieszeniowe są przeróżne. Mają sprężyny różnej średnicy i wiele dodatków, np: końskie włosie czy lateks. Ten, którym jesteś zainteresowana to materac bez bajerów, ale myślę dobry dla Was (waszej wagi).

Jeśli nie będą wiedzieli w sklepie o co chodzi ze skracaniem, to kup materac gdzie indziej.

Dobranoc
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 07:09   #15
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki materac do łóżka

Zamiast pianki lepsza jest warstwa kokosu, trawy morskiej lub jakiegoś włosia (zdrowsze). Ja mam kokos i jest super. Materac musi idealnie pasować do ramy. Sprzedawca nam najpierw kazał dokładnie wymierzyć łóżko, żeby sie nie okazało, że zamiast materaca 160x200 potrzeba np. 158x198. Niektórzy kupują standardowy wymiar i wpychają materac w ramę. Owszem, on się zmieści, ale za chwilę zacznie się falować i nici z wygodnego spania. W sklepie, w którym ja kupowałam, nie było żadnego skracania materacy, tylko jak już wiedzieliśmy co i jak, to po prostu zamówiliśmy konkretny wymiar. Za dwa tygodnie materac był dostarczony.
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 07:41   #16
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

dziekujeza pomoc. Powiedzcie mi jak powinien lezec ten materac.
Lekko wchodzic bo z tego co piszecie chyba nie mocno. Ale czy powinna byc mala rezerwa po bokach. Pytam profilaktycnzie - jak zamowie to bede sprawdzala czy jest dobrze dopasowany
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 11:00   #17
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki materac do łóżka

Ja mam materac 160x200, a rama łóżka jest trochę większa, właśnie przystosowana do materaca o takich wymiarach. Wchodzi lekko, jest nawet trochę miejsca dookoła, ale przynajmniej mogłam spokojnie założyć ochraniacz i prześcieradło. Nie przesuwa się i jest megawygodny, a to najważniejsze
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 11:40   #18
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Małe wyjaśnienie:
Mówiąc o skaracaniu materaca miałam na myśli zrobienie nowego o podanym wymiarze. Przepraszam za to niedomówienie
Materaca, który ma strefy twardości nie można po prostu obciąć po bokach. trzeba zrobić nowy w danym wymiarze. o to mi chodziło.

Materac powinien luźno wchodzić do łóżka, żeby można było swobodnie nałożyć ochraniacz, prześcieradło itp - jak to już stealingbeauty napisała.

jeszcze jak mogę coś dodać od siebie - kokosu nie polecam szczególnie osobom, które lubią się w łóżku trochę powygłupiać, no wiecie..... , ponieważ kokos zwyczajnie się połamie i pokruszy, mimo, że włókna kokosowe są "wiązane" lateksem. sprawdzone w teorii i praktyce!
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 13:47   #19
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

hehehe podobala mi sie Twoja wypowiedz - w takim razie nie biore z kokosem
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 14:58   #20
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki materac do łóżka

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
Małe wyjaśnienie:
Mówiąc o skaracaniu materaca miałam na myśli zrobienie nowego o podanym wymiarze. Przepraszam za to niedomówienie
Materaca, który ma strefy twardości nie można po prostu obciąć po bokach. trzeba zrobić nowy w danym wymiarze. o to mi chodziło.

Materac powinien luźno wchodzić do łóżka, żeby można było swobodnie nałożyć ochraniacz, prześcieradło itp - jak to już stealingbeauty napisała.

jeszcze jak mogę coś dodać od siebie - kokosu nie polecam szczególnie osobom, które lubią się w łóżku trochę powygłupiać, no wiecie..... , ponieważ kokos zwyczajnie się połamie i pokruszy, mimo, że włókna kokosowe są "wiązane" lateksem. sprawdzone w teorii i praktyce!
A ja mam inną teorię na temat kokosu - nie ma mowy o żadnym pokruszeniu nawet u najbardziej aktywnych osób Kokos jest umieszczony w takiej jakby kieszeni i mocno w niej siedzi. Musiałoby być coś nie tak ogólnie z budowa materaca, żeby coś się stało. Poza tym kokos jest idealny dla alergików
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 09:16   #21
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Dla alergików rewelacyjny jest też lateks.
Na temat kokosu mam inne zdanie. W końcu o to chodzi. Każdy na forum wyraża swoją opinię na dany temat, a zaintereowani wybiorą to co im najbardziej odpowiada
pozdrawiam
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 21:24   #22
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

Juz wlasciwie sie zdecydowalam. Moge miec w specialnej cenie ten materac:
http://www.dosnu.pl/sklep/?p=product...Materac-(M1620)

Z tego sklepu - tu jest opis co sprzedaja i jakiej firmy
http://www.dosnu.pl/sklep/

Co o nim myslicie?
Co do przyciecia to bede mogla przetestowac to w moim lozku z BRW i zoabczyc jak lezy - jesli bedzie zle to moge oddac.

PS> Dzis ogladalem poduszki latexowe w BRW za lekko ponad 100zl mozna kupic swietne
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 16:10   #23
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jaki materac do łóżka

Niobe7 jestem za lateksem

Poduszki lateksowe są świetne. Śpimy na takich - rewelacja. Kark nie boli! Cena się zgadza - ok 100 zł
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 07:08   #24
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

no to kupuje to z linka - cena nawet bez mojej obnizki jest dobra. Nie ma tam zadnych bajerow dodatkowych, a "tylko" lateks z 7 punktami.
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 22:13   #25
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Jaki materac do łóżka

Ja wiem coś na temat firmy HILDING, firma nie jest w polsce dość rozpowszechniona, ale to jedna z wiądących marek na rynku europejskim, mają naprawdę fajny i duży wybór jeśli chodzi o amterace. 3009 HYPO, to materac nasprężynach kieszeniowych (7 stref twardości) + ok. 2cm pianki, z tego co pamiętam. HYPO to nazwa pokrowca, to pokrowiec antyalergiczny. Jeżeli zależy Ci na lateksie, to firma HILDING również produkuje takie materace. Kilkoro moich znajomych zakupiło właśnie materace tej firmy i są bardzo zadowoleni. Dodatkowo możesz sobie tam wybrać materac w pokrowcu jaki chcesz. Antyalergiczny z naturalnych składników (do prania) ze sztucznych (do prania), z dodatkiem srebra (srebro spowalnia rozrost drobnoustrojów), lub też w pokrowcach letniow-zimowych, czyli takich, które z jednej strony są pikowane wełną owczą (zimowe), a z drugiej dobrze odprowadzającą wilgoć i powietrze bawełną (letnia). Ja z mojej strony mogę Ci polecić materac HILDING 3015 (w pokrowcu jaki będziesz chciała). To materac na sprężynach kieszeniowych o 7sterfach twardości (na nie masz 10lat gwarancji producenta, a materace powinno się wymieniać mniej więcej co 8lat), z dwuch stron piankę wysokoelastyczną (czyli taka która w mniejszym stopniu podatna jest na jakieś odkształcenia, dodatkowo jest ona karbowana, co poprawia konfort snu), 3cm lateksu (w lateksie spowoniony jest rozwój bakteri, drobnoustrojów czy grzybów, nie wchłania kurzu), 2,5cm pianki termoelastycznej, która odkszałca się przy określonej temeraturze (temp. ciała) w pewien sposób jakby "otulając", a gdy przestanie na nią oddziaływać ta temp. i nacisk, odkształca się do pozycji wyjściowej. Taki materac naprawdę świenie podtrzymuje kręgosłup. Mój kolega go ma. Często łapała go rwa kulszowa, w tej chwili mówi że nie ma takich problemów. Ja natomiast mam Hilding 3010 HYPO i również jestem bardzo zadowolona
Hmmmm.... W ogóle... teraz tak patrzę ... na stronie HILDING pl, jak włączysz "oferta", to potem po lewej stronie masz linka skąd możesz pobrać folder (PDF). Polecam ściągnąć i przeczytać zanim kupisz materac Bo oprócz oczywiście swojej oferty tam, firma daje tam jakby taki "poradnik" czego OGÓLNIE szukać w materacach i jak dostosować materac do swoich potrzeb A to Ci się na pewno przyda
Pozdrawiam serdecznie
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 22:14   #26
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Jaki materac do łóżka

Kilka ważnych informacji ze strony producenta:
Połóż się na materacu.


Materace różnią się między sobą komfortem i wsparciem, jakie dają naszemu ciału, dlatego tak ważna jest możliwość położenia się na materacu w punkcie sprzedaży, jest to jedyna droga do dobrania właściwego materaca dla Ciebie. Jeżeli codziennie przez następnych 5 - 10 lat spędzimy od 7 do 9 godzin w łóżku, to warto poświęcić czas i uwagę doborowi odpowiedniego materaca.


Wskazówki jak dobrać właściwy materac: -Szukaj sklepów z materacami, które oferują duży wybór modeli do testowania.
-Ubierz się luźno i wygodnie, załóż buty, które możesz łatwo ściągnąć (nie zawsze trzeba to robić, materace często zaopatrzone są w nakładki ochronne).
-Jeśli materac wyda się na początku wygodny, połóż się na nim i wypróbuj wszystkie pozycje, w jakich zasypiasz i budzisz się. Warto poświęcić na to dużo czasu.
-Połóż się na plecach, włóż dłonie pod biodra i spróbuj przesunąć ręce pomiędzy plecami a materacem w kierunku ramion. Jeśli dłonie przesuwają się lekko, lub Twoje ramiona i biodra czują dyskomfort, to znaczy, że materac jest zbyt twardy.
-Spróbuj się obrócić. Jeśli wymaga to wysiłku, materac jest za miękki. Jeśli leżysz na boku i pomiędzy materacem a Twoim brzuchem jest wolna przestrzeń materac jest zbyt twardy.
-Jeśli kupujesz materac i łóżko w tym samym sklepie, poproś o włożenie materaca do tego łóżka, które zamierzasz kupić lub do podobnego, gdzie listwy lub stelaż są takie same.
-Jeśli to nie będzie możliwe lub gdy kupujesz tylko materac przetestuj na twardym podłożu.
-Jeżeli szukasz materaca dla dwojga, to wspólnie wybierzcie się na testowanie. Sprawdźcie, czy leżąc wspólnie na materacu macie wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, oraz czy nie przeszkadzacie sobie nawzajem przy przewracaniu na drugi bok. Jeśli nie jest możliwa wspólna wizyta w sklepie lub, gdy Was to krępuje sprawdźcie u siebie w domu wymiary, jakie wam odpowiadają. Standardowe wymiary materaców dla dwojga to 140x200 cm, 160x200 cm i 180x200 cm.
-Materac powinien wyglądać na solidnie wykonany, jego wysokość powinna być równa lub większa niż 15 cm.
-Rogi nie powinny podnosić się podczas leżenia na materacu, brzegi muszą być solidne i sprężyste.
-Kiedy przewracasz się na materacu nie powinien on skrzypieć ani unosić się.

Jeśli będzie za miękki:
-Ciało zapadnie się w materacu, a zmiana pozycji wymagać będzie wysiłku.
-Twoje mięśnie będą pracować, aby zrekompensować brak wsparcia kręgosłupa.

Jeśli będzie za twardy:
-Krew nie będzie swobodnie krążyć w miejscach nacisku, co zmusi Twoje ciało do częstej zmiany pozycji.
-Twoje mięśnie pleców i karku zamiast odpoczywać będą pracować, aby utrzymać kręgosłup w linii.



I kilka rad ode mnie. Dziewczyny wyżej pisały że materac z kokosem jest "fajny", przetestujcie taki materac zanim zdecydujecie się na zakup, dla was może okazać się on za twardy. Poza tym kupując jeden duży materac z kokosem na całe łózko, możecie spowodowac efekt "kołysania" podobnego do tego, który występuje w materacach na spręzynach Bonnell'owych, tj. - kiedy jedna osoba się poruszy, druga to oddczuje. Jesli więc partnerowi nie będzie taki układ odpowiadał, może warto zastanowić się nad 2 osobnymi materacami?
Co do samej wielkości materacy to ich wielkość może odbiegać od standardu nawet o ok. 2-3cm, to ze względu na różne rodzaje obić - jedne są bardziej masywne, inne materiały lepiej przylegada, więc producenci zazwyczaj ustawiają sobie taką granicę błędu (tak samo jest jeśli chodzi np. o wypoczynki również te kilka cm różnicy jest dopuszczalne).
Istnieja również materace których pokrowce nasączne są olejkami z aloesu czy z alg morskich, decydując się na materac z takim pokrowcem pamiętajcie, że będzie on "działał" tylko gdy ciało będzie lerzeć bezpośrednio na materacu - bez prześcieradła, a olejki po jakimś czasie stracą swoje właściwości.

PAMIĘTAJCIE, że wasz kręgosłup potrzebuje odpoczynku by się regenerować! Stojący człowiek obciąża kręgosłup w 100%, siedzący w 160%, natomiast lerzący na odpowiednio dobranym materacu tylko w 40%. Rdzenie kręgowe regenerują się lepiej gdy nie są poddawane przeciążeniom na źl dobranym materacu, a co za tym idzie można uniknąć wielu przykruch chorób. Dlatego kierujcie się radami innych, ale decyzje zawsze podejmujcie indywidualnie!

Edytowane przez Izumi
Czas edycji: 2007-11-19 o 10:52
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 09:40   #27
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Jaki materac do łóżka

kupilam ten latexowy:
http://www.dosnu.pl/sklep/?p=product...Materac-(M1620
Wg mnie super. Twardosc wydaje sie oke.
Dzis kupilam tez te poduszki za ponad 100 - musze przetestowac
Dziekuje za wszelka pomoc
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 01:49   #28
konwersja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Question wybór materaca

Witam serdecznie. Kupiłam łóżeczko piętrowe dla swoich łobuziaków i chcę do niego dobrać jakiś przyzwoity materac (żeby wystarczył na kilka długich lat użytkowania, był dobry dla alergików, a przede wszystkim zdrowy dla małego kręgosłupka). Córeczki są leciusie jak pióreczka, gdyż mają dopiero po 3 latka. Z tego co mi doradzono w sklepie, to najlepszy byłby lateks lub materac woreczkowy. Trochę przeglądałam strony z ofertami i spodobał mi się ESTERELLA LUX (wysokość około 19cm) i SUENO (wys. 10 cm) firmy M & K foam Koło. Nie wiem jakiej grubości powinien być materac dla tak malutkich dzieci (fajnie by było, żeby posłużył także kilka (lub naście) lat... Nie wiem także co można powiedzieć o materacach firmy DORMEO, gdyż z tego co zauważyłam, to mają dość przystępne ceny.Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi, bardzo mi zależy na wyborze odpowiednich materacy.
Pozdrawiam serdecznie.
konwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 21:27   #29
konwersja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Dot.: wybór materaca

Dziękuję serdecznie za pomoc... Nie zdecydowałam się ostatecznie, ale jak tylko podejmę decyzję i przetestujemy materace na pewno napiszę czy są ok. Wybieram mdzy Sembellą, Hildingiem a m&k foam koło.
konwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:32   #30
Kluseczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: wybór materaca

Ja całkiem niedawno kupiłam łóżko w BRW i materaz 140/200. Wszedł idealnie, niczego nie musiałam "skracać". Materac Hilding 3009, polecam! Lekko twardawy, ale po spaniu na starej wersalce trudno się przerzucić na miękki materac Hildingi maja to do siebie, że są dobrej jakości a niedrogie. Nic nie skrzypi, nic się nie wbija, nic się nie kruszy... bajka...w końcu śpimy jak książęta :P
Kluseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-14 15:32:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.