nie potrafie schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 17:16   #1
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Unhappy

nie potrafie schudnąć


Hej , mam 17 lat ,Moj wzrost to 170 cm i waże 68 kg.Nie wyglądam moze na jakąś gruba ale strasznie sie czuje z moja waga .Chcialabym schudnąc do 55 kg w ciagu 4-5 miesiacy.Duzo razy sie odchudzałam i jakoś nic nie schudłam . Moze zaproponujecie mi jakąś dietę.? Zastanawiałam sie nad dietą niełączenia.A odchudzanie chce zaczac od jutra. z góry DZIĘKUJE
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:19   #2
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Hej , mam 17 lat ,Moj wzrost to 170 cm i waże 68 kg.Nie wyglądam moze na jakąś gruba ale strasznie sie czuje z moja waga .Chcialabym schudnąc do 55 kg w ciagu 4-5 miesiacy.Duzo razy sie odchudzałam i jakoś nic nie schudłam . Moze zaproponujecie mi jakąś dietę.? Zastanawiałam sie nad dietą niełączenia.A odchudzanie chce zaczac od jutra. z góry DZIĘKUJE
Proponuje zrezygnować ze słodyczy, zamiast słodyczy jeść owoce... Zacząć uprawiać jakiś sport...Jeść dużo warzyw i białka... Hm... jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny.. Nie podjadać!
I zapraszam do wątku, w którym w grupie walczymy o wymarzone wagi...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16644802
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 20:15   #3
Karolcia_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: nie potrafie schudnąć

Mam taki sam problem jak Ty asska93. I też nie umiem schudnąć, bo nie mam silnej woli. Chciałabym do wakacji schudnąć z 10 kg ale nie wiem jak to będzie. Ja np. nie mam czasu na ćwiczenia ani na porządne jedzienie co 2-3 godziny, a to przez prace. Ale muszę wreszcie się za siebie wziąć, bo niedługo będę wyglądała jak potwór.
Karolcia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 20:39   #4
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: nie potrafie schudnąć

Chciałabym sie dołączyć , ja również marzę aby troszkę schudnąc i zrzucić parę kg ;d ,staram sie jak moge , nie jadam słodyczy ( choć przyznaje się , czasami mi sie to zdarza) no i nie jadam po godz 18 . Nie jestem w pełni zadowolona z efektów, ale nie czuję sie taka pełna i mam mniejszy brzuszek.
Próbowałam nawet pić czerwoną herbate , czy dawała efekty ?.. nie bardzo , ale napewno miałam mniejszy apetyt . Jak chciało mi sie coś zjeśc to herbatka była pod ręką
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:49   #5
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Jak chcesz to dołącz do nas w "po świętach... zostało nam pół roku". Są dziewczyny w twoim wieku (a co do wymiarów to podobne do moich na przykład). A jak chcesz to zapraszam na mojego bloga, właśnie umieściłam wpis o odchudzaniu, jutro umieszcze konkretne wskazówki (zebrane na podstwie doktoratu z aktywności fizycznej, artykułów naukowych, książek o dietetyce i własnych zmagań z wagą).
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:14   #6
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Dot.: nie potrafie schudnąć

Przez ostatni tydzień nie jadłam śniadania i kolacji.Myślam ze mi to choć trochę pomoże Ale nic to nie dało , ponieważ w szkole nic nie jadłam a jak wróciłam do domu np. gdzies o 15 to sie rzucałam na lodówke i jadłam wszytsko co było .Ale od dzisiaj postanowilam sobie ze bede jeść tylko owoce.Dzisiaj na sniadanie wypiłam świezy sok z mandarynek na obiad zjem banana a na kolacje znowu sok.Mam nadzieje ze uda mi sie tak wytrzymac przez tydzień.
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 11:39   #7
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Przez ostatni tydzień nie jadłam śniadania i kolacji.Myślam ze mi to choć trochę pomoże Ale nic to nie dało , ponieważ w szkole nic nie jadłam a jak wróciłam do domu np. gdzies o 15 to sie rzucałam na lodówke i jadłam wszytsko co było .Ale od dzisiaj postanowilam sobie ze bede jeść tylko owoce.Dzisiaj na sniadanie wypiłam świezy sok z mandarynek na obiad zjem banana a na kolacje znowu sok.Mam nadzieje ze uda mi sie tak wytrzymac przez tydzień.
no nie dziwię się, że nie możesz skutecznie schudnąć.... przy takiej dziecie Kochana! Żle źle źle! Za mało jesz! Bez śniadania???P;rzez cały tydzien??? Przecież spowalniasz sobie metabolizm, rozregulowujesz organizm, nie dajesz mu szansy na spalanie. On nie jest taki głupi- jesz za malo więc on magazynuje zamiast spalać bo boi się strat.

Moja rada: śniadanie to podstawa!!!! Podstawa podstaw obowiązek
Jedz przynajmniej 1000kcal żeby metabolizm się nie rozregulował. [nawet nie wiesz jak potem jest cięzko znow sprawić by wrocil do normy- jojo...]
ćwicz sobie codziennie choć po troszkę jeśli nie masz czasu, nawet 15 min warto.
Jedz regularnie. Jedzenie kolacji nie jest zle- jesli je się ją lekką, najlepiej białkową i nie pozniej niz 3 godziny przed snem. Zjedzenie kolacji nie zwalnia metabolizmu.
życzę powodzenia

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Jesli chodzi o Twoj pomysł z jedzeniem tylko owocow- odradzam. Dlaczego? Bo potrzebujesz białeka, nnkt, witamin. W owocach nie ma białka. Owoce to węglowodany. A węglowodany w diecie odchudzającej się ogranicza. Więc radzę Ci nie jeść owoców w duzych ilościach, ale też ich nie eliminować[1-2 dziennie], a jesc warzywa, ktore nie tuczą. Musisz jeść białko. Jesteś młoda, jeszcze się rozwijasz, kości muszą byc mocne, potrzebujesz wapnia i minerałow. A w owocach tego wszystkiego nie znajdziesz.
Pojedziesz tylko na owocach jakiś czas a potem zaczną Ci wypadać wlosy, łamać się paznokcie, skora stanie się szarawa. Możesz nabawić się anemii. Naprawdę przemyśl kwestię diety. Musi być odpowiednio ułozona, zawierać niezbędne minerały i witaminy. Musi być zroznicowana i bezpieczna dla zdrowia.

zajrzyj sobie na "nasze codzienne jadlospisy". Tam Dziewczyny opisują co zjadly.Sporo z nich jest na redukcji więc możesz podpatrzyć sobie jak należy ułożyć dietę redukcyjną by skutecznie i bezpiecznie schudnąć.
Mam nadzieję, żwe pomoglam. Jestem laikiem więc jeśli ktoś zobaczy jakiś błąd to prosze mnie poprawić.
Pozdrawiam
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy

Edytowane przez Morfina
Czas edycji: 2010-01-23 o 11:42
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 14:38   #8
ewcia 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 78
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Hej , mam 17 lat ,Moj wzrost to 170 cm i waże 68 kg.Nie wyglądam moze na jakąś gruba ale strasznie sie czuje z moja waga .Chcialabym schudnąc do 55 kg w ciagu 4-5 miesiacy.Duzo razy sie odchudzałam i jakoś nic nie schudłam . Moze zaproponujecie mi jakąś dietę.? Zastanawiałam sie nad dietą niełączenia.A odchudzanie chce zaczac od jutra. z góry DZIĘKUJE
Zastanawiam się z czego ty chcesz schudnąć jesteś dość wysoka i ważysz prawidłowo
Z waga 55 kg będziesz bardzo , bardzo!!!! chuda
ewcia 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 17:49   #9
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez MalinoweMarzenia Pokaż wiadomość
no i nie jadam po godz 18 .
A o której chodzisz spać?

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Przez ostatni tydzień nie jadłam śniadania i kolacji.Myślam ze mi to choć trochę pomoże
Poczytaj zanim się skrzywdzisz:
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=4934

Morfina dobrze prawi

Cytat:
Napisane przez ewcia 27 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się z czego ty chcesz schudnąć jesteś dość wysoka i ważysz prawidłowo
Z waga 55 kg będziesz bardzo , bardzo!!!! chuda
Z czego to może i jest (ja "mierzę" i ważę podobnie), ale 60kg to już będzie super, 55 faktycznie może być za mało.
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:07   #10
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: nie potrafie schudnąć

Majkas dzięki

asska93
Twój BMI: 23.5 - Wartość prawidłowa. Nie musisz się więc odchudzac. Rozumiem, że chcesz poprawić wygląd ciała, ale najlepiej zrobić to za pomocą ćwiczeń, rezygnacji ze słodyczy, zdrowym jedzeniu itp a nie niezdrowej drakońskiej diecie, po ktorej zostaje tylko jojo.

Jak schudniesz do 55kg to Twoje BMI będzie wynosilo 19.0. Jest to jeszcze prawidlowy wynik, ale to już wlasciwie granica do niedowagi. Uwierz mi Słońce, że nie warto tak robić... Sama przeszłam przez ED więc troszkę na ten temat wiem.

Całuję i życzę dużo efektow w zdrowym odchudzaniu
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 22:03   #11
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
A o której chodzisz spać?.
Zazwyczaj tak między 21 - a 23 . Czasami troszkę póżniej
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 22:22   #12
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez MalinoweMarzenia Pokaż wiadomość
Zazwyczaj tak między 21 - a 23 . Czasami troszkę póżniej
Jedz kolację na 3 godziny przed snem. Godzina 18 została wymyślona przez kogoś kto zawsze chodził wcześniej spać. Nie jest to żadna magiczna pora po której zjedzenie czegokolwiek (najlepiej białkowego) zmieni cię w żabe i doda kilogramów. Ja chodzę spać o 1 rano zwykle i mój ostatni posiłek to 21:30, 22:00, a chudnę
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 22:38   #13
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Jedz kolację na 3 godziny przed snem. Godzina 18 została wymyślona przez kogoś kto zawsze chodził wcześniej spać. Nie jest to żadna magiczna pora po której zjedzenie czegokolwiek (najlepiej białkowego) zmieni cię w żabe i doda kilogramów. Ja chodzę spać o 1 rano zwykle i mój ostatni posiłek to 21:30, 22:00, a chudnę
hmm..szczerze mówiąć to o tym nie pomyślałam ,czasami zdarza mi się jeść ok godz 18.30 ( bo zapominam o kolacji.heh.)
Ja lubie chodzic spać z pustym żołądkiem ,czuje sie taka lżejsza .
Mówisz ,że chudniesz tak? stosujesz jakaś konkretną dietę,czy raczej tak tylko ograniczasz jedzonko?
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 23:34   #14
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez MalinoweMarzenia Pokaż wiadomość
hmm..szczerze mówiąć to o tym nie pomyślałam ,czasami zdarza mi się jeść ok godz 18.30 ( bo zapominam o kolacji.heh.)
Ja lubie chodzic spać z pustym żołądkiem ,czuje sie taka lżejsza .
Mówisz ,że chudniesz tak? stosujesz jakaś konkretną dietę,czy raczej tak tylko ograniczasz jedzonko?
chodzenie spać z pustym żołądkiem to wybacz, głupota - porównywalna z niejedzeniem śniadań. Niszczenie sobie organizmu. Ciało potrzebuje paliwa 24h na dobę. Gdy śpisz to twój organizm wszystko trawi, dalej oddycha, pompuje krew itp. Czyli podstawowa przemiana materii (ilość kalorii które ciało potrzebuje na bezwysiłkowe funkcjonowanie) nie jest wcale dużo mniejsza w nocy niż w dzień. Jeśli nic nie zjesz od obiadu do śniadania (czyli od 16tej do 7rano) to znaczy że przez 15 godzin nie dostarczyłaś ciału paliwa. To ono je sobie samo znajdzie (bo musi je mieć żeby funkcjonować) - spali ci mięśnie. To doprowadzi to zwolnienia metabolizmu, efektu jojo i ciągłego uczucia zmęczenia. Nie warto. Co nie znaczy że na kolację masz się opychać. Jak zjesz coś białkowego (jajko, tuńczyk, serek wiejski, warzywka) w ilości około 200kcal to nie będziesz wcale mieć ciężkiego żołądka.

Ani nie stosuję diety żadnej, ani nie ograniczam jedzenia. Jem co chcę, ale mądrze. I trochę ćwiczę. Szczegóły w moim blogu (chudnięcie 101, cz.1 i cz.2).
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 08:57   #15
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Dot.: nie potrafie schudnąć

Dziękuje za rady Rzeczywiść to chyba bezsensu jeść tylko same owoce . Tylko ze ja sie boje ze nie uda mi sie schudnąć do wakacji . Dlatego chciałabym bardzo szybko schudnąc.Mam problem z ułożeniem własniej diety bo nie wiem czy dzieki temu co będe na niej jeść uda mi sie schudnąc . Może ktoś mi pomoze ułozyć diete na ktorej schudne 13 kg do wakacji Byłabym naprawde bardzo wdzięczna ;*
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 11:00   #16
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady Rzeczywiść to chyba bezsensu jeść tylko same owoce . Tylko ze ja sie boje ze nie uda mi sie schudnąć do wakacji . Dlatego chciałabym bardzo szybko schudnąc.Mam problem z ułożeniem własniej diety bo nie wiem czy dzieki temu co będe na niej jeść uda mi sie schudnąc . Może ktoś mi pomoze ułozyć diete na ktorej schudne 13 kg do wakacji Byłabym naprawde bardzo wdzięczna ;*
cieszę się, ze zrozumiałas
Zobacz sobie na "nasz codzienne jadlospisy" tam znajdziesz ułożone diety
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 11:07   #17
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
chodzenie spać z pustym żołądkiem to wybacz, głupota - porównywalna z niejedzeniem śniadań. Niszczenie sobie organizmu. Ciało potrzebuje paliwa 24h na dobę. Gdy śpisz to twój organizm wszystko trawi, dalej oddycha, pompuje krew itp. Czyli podstawowa przemiana materii (ilość kalorii które ciało potrzebuje na bezwysiłkowe funkcjonowanie) nie jest wcale dużo mniejsza w nocy niż w dzień. Jeśli nic nie zjesz od obiadu do śniadania (czyli od 16tej do 7rano) to znaczy że przez 15 godzin nie dostarczyłaś ciału paliwa. To ono je sobie samo znajdzie (bo musi je mieć żeby funkcjonować) - spali ci mięśnie. To doprowadzi to zwolnienia metabolizmu, efektu jojo i ciągłego uczucia zmęczenia. Nie warto. Co nie znaczy że na kolację masz się opychać. Jak zjesz coś białkowego (jajko, tuńczyk, serek wiejski, warzywka) w ilości około 200kcal to nie będziesz wcale mieć ciężkiego żołądka.

Ani nie stosuję diety żadnej, ani nie ograniczam jedzenia. Jem co chcę, ale mądrze. I trochę ćwiczę. Szczegóły w moim blogu (chudnięcie 101, cz.1 i cz.2).
Przyznam się ze dałaś mi dużo do myślenia..chyba będę musiała wprowadzić jakieś zmiany..dziękuję za rady ,są świtne
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 16:17   #18
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady Rzeczywiść to chyba bezsensu jeść tylko same owoce . Tylko ze ja sie boje ze nie uda mi sie schudnąć do wakacji . Dlatego chciałabym bardzo szybko schudnąc.Mam problem z ułożeniem własniej diety bo nie wiem czy dzieki temu co będe na niej jeść uda mi sie schudnąc . Może ktoś mi pomoze ułozyć diete na ktorej schudne 13 kg do wakacji Byłabym naprawde bardzo wdzięczna ;*
Ja miałam 13 kilo i stosując się do tego co opisałam w swoim blogu przez 2 tygodnie schudłam 3 kilo. Teraz raczej to wszystko ODROBINĘ zwolni, ale pomyśl. 1kg tygodniowo (a to zdrowe tempo) oznacza że jeśli naprawdę Ci zależy i będziesz mądrze jeść to schudniesz do końca kwietnia. W sam raz na wakacje.

Cytat:
Napisane przez Morfina Pokaż wiadomość
cieszę się, ze zrozumiałas
Zobacz sobie na "nasz codzienne jadlospisy" tam znajdziesz ułożone diety
Muszę znaleźć trochę czasu i poczytać też. Co prawda ja wychodzę z założenia że dietę każdy powinien układać swoją (zgodnie z BMR, preferencjami żywieniowymi) żeby się NAUCZYĆ ale jestem pewna że znajdę jakieś fajne małokaloryczne przepisy

Cytat:
Napisane przez MalinoweMarzenia Pokaż wiadomość
Przyznam się ze dałaś mi dużo do myślenia..chyba będę musiała wprowadzić jakieś zmiany..dziękuję za rady ,są świtne
Cieszę się że mogę pomóc. Ja kiedyś też się tak niezdrowo odchudzałam, teraz za to płacę, więc wiem że nie warto szybko i niezdrowo. Powodzenia i wytrwałości!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 16:52   #19
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Ja miałam 13 kilo i stosując się do tego co opisałam w swoim blogu przez 2 tygodnie schudłam 3 kilo. Teraz raczej to wszystko ODROBINĘ zwolni, ale pomyśl. 1kg tygodniowo (a to zdrowe tempo) oznacza że jeśli naprawdę Ci zależy i będziesz mądrze jeść to schudniesz do końca kwietnia. W sam raz na wakacje.



Muszę znaleźć trochę czasu i poczytać też. Co prawda ja wychodzę z założenia że dietę każdy powinien układać swoją (zgodnie z BMR, preferencjami żywieniowymi) żeby się NAUCZYĆ ale jestem pewna że znajdę jakieś fajne małokaloryczne przepisy



Cieszę się że mogę pomóc. Ja kiedyś też się tak niezdrowo odchudzałam, teraz za to płacę, więc wiem że nie warto szybko i niezdrowo. Powodzenia i wytrwałości!
Mogłabyś mi podać adres Twojego bloga ? Ja juz duzo razu sie odchudzalam i chudłam gdzies 2-3 kg .No ale tym razem chce 13 kg.
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 16:54   #20
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi podać adres Twojego bloga ? Ja juz duzo razu sie odchudzalam i chudłam gdzies 2-3 kg .No ale tym razem chce 13 kg.
https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=13495

Proszę bardzo
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:09   #21
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Dot.: nie potrafie schudnąć

Dziękuje Jak tak czytam te wszystkie watki to coraz bardziej w to wierze ze uda mi sie schudnąć

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Jutro zjem , na sniadanie : sałatke z łososia w szkole dwa jablka na obiad pieczona ryba ze szpinakiem a na kolacje jajko na twardo Mam nadzieje ze to nie za duzo

Edytowane przez asska93
Czas edycji: 2010-01-24 o 17:51
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:16   #22
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asska93 Pokaż wiadomość
Dziękuje Jak tak czytam te wszystkie watki to coraz bardziej w to wierze ze uda mi sie schudnąć

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Jutro zjem , na sniadanie : salatke z łososia w szkole dwa jablka na obiad pieczona ryba ze szpinakiem a na kolacje jajko na twardo Mam nadzieje ze to nie za duzo
Mi to brzmi na o wiele za mało. Plus za mało warzyw. Ten twój jadłospis to prosta droga do strasznego zwolnienia przemiany materii. Nie schudniesz na tym, chyba że z mięśni. Tłuszcz zostanie. Poczytaj 3cia część bloga!!!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:39   #23
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Mi to brzmi na o wiele za mało. Plus za mało warzyw. Ten twój jadłospis to prosta droga do strasznego zwolnienia przemiany materii. Nie schudniesz na tym, chyba że z mięśni. Tłuszcz zostanie. Poczytaj 3cia część bloga!!!
Dokładnie, zgadzam się. To jest za MAŁO.

na śniadanie zjedz np.:
owsiankę na mleku, 2 kromki chlebka razowego z ziarnami z czym chcesz i jakiś owoc np. jabłuszko, kilka orzechów włoskich (mają nnkt)+ np. herbata -śniadanie musi dostarczyć dużo kcal.

na drugie śn:
ta sałatka z łososia -wez do szkoly w jakimś pojemniczku , możesz wkroić warzywa- ogórek, pomidor, papryka itp.

obiad:
pieczona ryba ze szpinakiem jest ok. + jakieś warzywka jeszcze oprocz szpinaku np. surowka z marchewki, buraczki itd.

podwieczorek: troszkę tuńczyka

kolacja:
tu może być jajecznica z 2 jajek z warzywami, bo jedno jajko ktore proponowalas to za malo.

+ ćwiczonka.

Taki jadłospis według mnie jest ok . Proszę kogoś doświadczonego o sprawdzenie i poprawienie w razie błędow
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy

Edytowane przez Morfina
Czas edycji: 2010-01-24 o 17:41
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:41   #24
asiaa272
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: nie potrafie schudnąć

Asiu jestem w twoim wieku i też ważę za dużo też mam zamiar zabrac się do pracy.Tylko nie wiem jak wszystko zaplanować ,chodzi mi tu o szkołę.Ktoś mi polecił brać sałatki kawałki szynki, mi ten sposób się nie podoba ,głupio bym się czuła.Możesz mi powiedzieć jak połączysz szkołe z dietą?
Ja zawsze robie tak jem rano śniadanie przewaznie 2 kromeczki chleba zwykłego+serek wędlina itp.Do szkoły biorę 2 kromki chleba zwykłego tez z wędliną jakimś serem nastepnie przychodze do domu i chodz mi się nie chce jeść zawsze cos wkładam do ust .Obiad zawsze muszę przygotować więc do obiadu zdążę się najeść. Obiad zazwyczaj wpycham w siebie.Kolacja też jakas sałateczka i 2 kromeczki zwykłego chleba + jakiś dodatek
Prosze o rady
asiaa272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:01   #25
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Red face Dot.: nie potrafie schudnąć

Cytat:
Napisane przez asiaa272 Pokaż wiadomość
Asiu jestem w twoim wieku i też ważę za dużo też mam zamiar zabrac się do pracy.Tylko nie wiem jak wszystko zaplanować ,chodzi mi tu o szkołę.Ktoś mi polecił brać sałatki kawałki szynki, mi ten sposób się nie podoba ,głupio bym się czuła.Możesz mi powiedzieć jak połączysz szkołe z dietą?
Ja zawsze robie tak jem rano śniadanie przewaznie 2 kromeczki chleba zwykłego+serek wędlina itp.Do szkoły biorę 2 kromki chleba zwykłego tez z wędliną jakimś serem nastepnie przychodze do domu i chodz mi się nie chce jeść zawsze cos wkładam do ust .Obiad zawsze muszę przygotować więc do obiadu zdążę się najeść. Obiad zazwyczaj wpycham w siebie.Kolacja też jakas sałateczka i 2 kromeczki zwykłego chleba + jakiś dodatek
Prosze o rady
Ja mam podobnie ale ostatnio wgl sniadan nie jadłam . I w szkole nic nie jadłam .A jak wrcałam ze szkoly to odrozu rzucałam sie na lodówke i jadłam wszystko .Ale teraz zamierzam to zmienić. Będe jeść śniadanie np. jutro zamierzam zjeść sałatke z łososia a do szkoły wezme sobie jakiś owoc.A i na Twoim miejscu nie jadłabym zwykłego chleba.Kiedyś nienawidziłam razowego a teraz jem tylko razowy A ten jadłospis co napisała Morfina to wydaje mi sie że jest bardzo dobry , ale wypróbuje go pojutrze jezeli sie okaże ze rzeczywiście to co napisałam wczesniej co chce zjesc to za mał0

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Aha i mam pytanie , jakie najlepiej wykonywac cwiczenia na brzuch i ile razy w ciągu tygodnia ćwiczyć? Nogi mam całkiem szczupłe , niektore koleżanki nawet mi ich zazdroszcza bo są dlugie Ale brzuch jak dla mnie jest okropny Mam straszne boczki i jakoś chciałabym sie ich pozbyc

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------


Edytowane przez asska93
Czas edycji: 2010-01-24 o 17:51
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:27   #26
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: nie potrafie schudnąć



na brzuch dobre jest a6w sama kiedyś to ćwiczylam i naprawdę daje efekty.

a na boczki:
-Twister,
-hula-hoop,
-skręty tulowia siedząc z kijkiem na karku...
--połóz się na podłodze, ugnij kolana i połóż je na podładze(na lewą srnonę) łopatki przylegają do podłoża , połóż lewą wyprostowaną ręke na ziemi a prawą zegnij i połóż na karku ; zacznij unosić tułow i prawe kolano(tak żeby czoło spotakło się z kolanem); lewą rekę traktuj jako dźwignię(podnoś się na ugiętym łokciu)-to samo wykonaj na prawą stronę. Trudniejszy wriant - podnoś wyprostowaną nogę lub obie(proste lub ugiete)
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:38   #27
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: nie potrafie schudnąć

na pozbycie się tłuszczyku (nie ważne skąd) to aeroby (biegi, rower, pływanie, skakanka, pajacyki, szybkie marsze, steper). Brzuszkami i podobnymi ćwiczeniami wzmacniasz mięśnie ale jeśli będą przykryte tłuszczykiem to dalej boczki się będą wylewać

Polecam aeroby 5 razy w tygodniu (aeroby - aeroby - dzień przerwy - aeroby - aeroby - aeroby - dzień przerwy)
Do tego trening siłowy (brzuch - przerwa - nogi i pupa - brzuch - przerwa - brzuch - przerwa). Tutaj przerwy są ważne bo mięśnie się tworzą gdy odpoczywamy po ćwiczeniach a nie gdy ćwiczymy.
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 06:47   #28
asska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 33
Dot.: nie potrafie schudnąć

Ok dziekuje ;* to od dzisiaj zaczynam
asska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 09:21   #29
asiaa272
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: nie potrafie schudnąć

Dzięki Asiu.Jak stopnieje snieg mam zamiar biegać
asiaa272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 11:07   #30
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: nie potrafie schudnąć

Ja również uważam ze ruch jest najważniejszy w diecie .

A co uważacie o saunie .?
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.