Wyrodna matka? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-25, 09:23   #331
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Dla mnie terapeuta z wieloletnim doświadczeniem jest większym autorytetem niż mamusie wychowujące wg widzimisie.
to jest totalny absurd..bo zaraz dojdziemy do tego, że każda kobieta za nim zostanie matką powinna studia psychologiczne skończyć albo chociaż pedagogikę ..


a widze ze czasem matki które nie przeczytały żadnej książki nt psychologi czy wychowania dziecka lepiej sobie radzą niż te wielce oczytane i w pewien sposób ograniczone tym co przeczytały..(wrzucone w pewien schemat nie są w stanie nic po swojemu zrobić by krzywdy na całe życie dziecku nie wyrządzić)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:24   #332
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Mirabilka to moze teraz ty zacytuj kto powiedzial ze trzeba sie konkretnie z ta metoda zgadzac a reszta to wyrodne matki?

zwlaszcza ze jak sadze dziewczyny nie ograniczaja sie do 1 metody tylko wybieraja z wielu metod to co im pasuje. zreszta mysle ze to w ogole trudno mowic o metodzie, razej podejsciu
raczej odwrotnie - nie można się zgadzać z inną niż propagowana na tym forum.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:26   #333
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Aja wiesz co mnie jezcze zastanawia:

skoro dziecko wychowywane jest wg. metody ( schematu) to co z ojcami? babciami? opiekunkami w przedszkolu?

Nie da się dziecka wychować ( a i taką funkcję pełni żłobek/przedszkole) wg metody od 9-15 tak a późńiej inaczej.
W to, że tatusiowie przeczytali książkę i postępują wg metody ok - mogę się zgodzić, co do postępowania babci już wątpie - a w placówki publiczne to już w ogóle nie wierzę.

Ciekawi mnie jak dziecko które np 3 lata było wychowywane "metodą" będzie funkcjonowało w przedszkolu.
taki trzylatek to akurat mysle ze bedzie funkcjonowac bardzo dobrze
a wiesz ze panie przedszkolanki to tez nie sa osoby z ulicy i jakies tam przygotowanie poedagogiczne maja- a tak sie sklada ze wiele z tych "metod" ma wspolny mianownik

nie wiem jak to w innych rodzinach ale w tych ktore znam rodzice zazwyczaj ustalaja jakas wspolna linie wychowywania dzieci- jesli dzieckiem w duzym wymiarze zajmuje sie babcia to chyba normalne jest to ze bierze pod uwage to co na temat wychowania maja do powiedzenia rodzice
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:29
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:29   #334
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
to jest totalny absurd..bo zaraz dojdziemy do tego, że każda kobieta za nim zostanie matką powinna studia psychologiczne skończyć albo chociaż pedagogikę ..


a widze ze czasem matki które nie przeczytały żadnej książki nt psychologi czy wychowania dziecka lepiej sobie radzą niż te wielce oczytane i w pewien sposób ograniczone tym co przeczytały..(wrzucone w pewien schemat nie są w stanie nic po swojemu zrobić by krzywdy na całe życie dziecku nie wyrządzić)
dokładnie - albo jeszcze inaczej można.
Pewnie jesteśmy mniej więcej wychowywane w tych samych czasach - gdzie w sklepach książek nie było a w domu internetu - i każda z nas została wychowana bez "oczytania".
Wydaje mi się, że niejednemu z rodziców byłoby głupio czytając wypowiedzi na tym forum - w końcu nie byli oczytania.
To z nas nie powiem co powinno wyrosnąc.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
taki trzylatek to akurat mysle ze bedzie funkcjonowac bardzo dobrze
a wiesz ze panie przedszkolanki to tez nie sa osoby z ulicy i jakies tam przygotowanie poedagogiczne maja- a tak sie sklada ze wiele z tych "metod" ma wspolny mianownik
jakieś tam to i ja mogę mieć po kursie.

Zresztą wystarczy spojrzeć na plan zajęc studentów pedagogiki jakie tematy poruszają a przede wszystkim jaka literatura jest wymagana.



Z ciekawości - chodziłaś do przedszkola? pamiętasz jak dzieci usypiano?
albo inaczej - byłaś w przedszkolu spr jak dzieci są usypiane?
Jedna Pani góra dwie na 25 dzieci
__________________


Edytowane przez Mirabilka
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:30
Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:31   #335
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Kobiety dziwi mnie jedno - nie odnoszenie się do własnych metod wychowawczych skoro każde dziecko jest inne i rodzic.
Ale ciągłe odnoszenie do "czegoś" gdzieś się czytało, ktoś powiedział.
Chyba taki zarzut kilka stron wcześniej przeczytałam w stosunku do innej użytkowniczki/-czek , że powołują się, że "gdzieś na forum przeczytały".
Dla mnie to tożsame.

Rozumiem co do postu wyżej "koleżanki" że ktoś ma większą wiedzę jakiś uznany psycholog - ale dla mnie mogą oni stać na równi - tak samo jak Juul czy Zawadzka.
Poczytać mogę, ale nie muszę powtarzać tego jak mantrę.
Hmm... nie bardzo rozumiem to ma z kim stać na równi
Po pierwsze napisałam tylko jedno zdanie z Juula, to nie znaczy, że cała książka jest dla mnie jak Biblia, nie nie jest. W wieli miejscach się nie zgadzam.
Przeciez napisałam, że gdyby moje diecko w wieku 3 lat nie chciało spać w swoim łóżku, to próbowałabym je uatrakcyjnić, a zaproponować zostawanie do zaśnięcia

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
a moze my jestesmy energooszczedne i zamiast kombinowac korzystamy z gotowych metod DOSTOSOWUJAC je do wlasnego dziecka?
zauwaz ze dziewczyny wiedze w tym temacie maja obszerna i to nie tak ze Scio przeczytala Juula i wg niego chowa swoje potomstwo.
ale przeczytala Juula, przeczytala Tracy Hoggs, Zawadzka, Stein i jeszcze inne zapewne tez i z tego wybrala to co najlepsze???

ja krytykujac metode Hoggs przynajmniej wiem o czym mowie bo ksiazke przeczytalam, a sa tu tacy co nie wiedza konkretnie co ale krytykuja dla zasady
Dokładnie. Dla mnie czytanie książek, czy dysputy forumowe są świetnym punktem wyjścia do własnych przemyśleń.

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Hm nie do końca.
Czasami taki terapeuta ma tylko wiedze książkową,a matka intuicyjnie wie co dla jej dziecka bedzie dobre.
Na moim przykładzie :
Zawsze byłam osobą konsekwentną. Dlaczego u córki tak późno wyszlo ADHD??? Poniewaz nie mając wiedzy na temat podejście do dzieci tego typu intuicyjnie to robiłam.
Idąc do 1 kl trafiła do nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem, uczyła jak ja chodziłam do szkoły. Miała dzieci różnego typu i co??? Nie umiała sobie poradzić. Dzwonili po mnie bo moje dziecko chowało się pod ławkę (szukała swojej przestrzeni). Pozwalała albo raczej nie reagowała między innymi na agresję w klasie, no wiele rzeczy robiła nie tak.
Dużo kosztowało mnie zdrowia żeby wróciła do normy, musiałam naprawić to co zepsuła niby dobra pedagog.
Oczywiście podejścia tej pani do swojej córki nie zostawiałam losowi, ale to oddzielna historia

Teraz gdy pogłebiam swoją wiedzę na temat ADHD i nie tylko, wiem że moje podejście (wtedy nieswiadome a intuicyjne) było prawidłowe.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------



Nigdy nie pisalam, ze zostawiałam ją tam samą
To wiadomo.
Dla mnie Juul akurat jest autorytetem, podobnie jak A. Stein i kilka innych osób.
Natomiast nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem z reguły nie. Po żeby być dobrym nauczycielem to się nie bazuje ciągle na tej samej wiedzy, a należałoby ją poszerzać, niestety często tak nie jest. Poza tym większość n-li nie radzi sobie z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (tu zarówno dzieci agresywne, z zaburzeniami, z adhd, nadpobudliwe, szcególnie uzdolnione)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:33   #336
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

ja jakos przeczytania ksiazki czy poglebienia wiedzy na dany temat (niekoniecznie wychowania), posluchania co maja do powiedzenia autorytety w tej kwestii- nie widze jako ograniczenia

to tak jak z gotowaniem rosolu. moge na oko wg swojego uznania wrzucic skladniki- cos z tego wyjdzie prawda? moge znalezc przepis i zrobic wedlug przepisu. wg przepisu Gesslerowej czy Nigelli czy innego autorytetu
a moge wziac z przepisu gesslerowej to co mi w nim odpowiada, z przepisu kogos tam cos innego i doprawic wg swojego smaku
nikt nie pwoiedzial ze danej "metody" trzeba sie sztywno trzymac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:35   #337
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

A i jeszcze dlaczego kwestia spania/niespania z dzieckiem jest zapalna? Mam na to swoją teorię, ale nie będę jej przedstawiać.
Wydaję mi się, że obie strony są przekonane o jedynej słuszności swojego postępowania i ze ta druga strona postępuje źle.
Ale to chyba cecha matek i ich przekonania o własnej "jedynieslusznejposta wie"
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 09:38   #338
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość

Z ciekawości - chodziłaś do przedszkola? pamiętasz jak dzieci usypiano?
albo inaczej - byłaś w przedszkolu spr jak dzieci są usypiane?
Jedna Pani góra dwie na 25 dzieci
tak chodzilam do przedszkola. i do zlobka tez
i moje dziecko tez chodzi. i widze ogromna roznice pomiedzy przedszkolem sprzed 20 lat i terazniejszym. owszem zdarzaja sie jeszcze panie - pokutujace duchy PRLu- ale mlode dziewczyny pracujace maja na ogol juz zupelnie inne podejscie
za moich czasow bylo i przymuszanie do jedzenia i do spania- teraz to juz troszke inaczej wyglada


poza tym moze sie myle ale po samym kursie raczej w przedszkolu panstwowym zatrudnienia sie nie znajdzie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:42
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:38   #339
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Mirabelka widzę pewną nieścisłość. Najpierw piszesz, że obserwujesz mnóstwo osób nieradzących sobie w dorosłym życiu, a teraz, że jednak metody naszych rodziców były jednak super...
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:40   #340
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
aja mysle ze akurat konsekwencja jest wazna w przypadku wychowania kazdego dziecka
no ale to ze wychowawczyni w sytuacji problemowej z twoja corka dzwonila do ciebie to akurat mysle ze jest naturalne
Tak zgadza sie, konsekwencja jest bardzo ważna.

Wiesz z ta nauczycielka to długa historia, bo zanim doszło do chowania się pod ławkę, to ja chodziłam do niej rozmawiałam, że Kaska mówi mi w domu, że chłopcy wrzucają jej rzeczy do kosza na śmieci, wyzywają i wiele innych. Ona przytakiwała i na tym sie kończyło
Kiedyś zaczęłam specjalnie chodzić wczesniej do szkoły i szłam pod klase nie raz słyszałam jak nie krzyczała a "ryczała" na dzieci, a one w sumie miały ją w głębokim poważaniu.
No, ale sprawa została rozwiązana i to najważniejsze

Co do przedszkoli.
U nas nie jest duże miasto, panie w przedszkolach sa że tak powiem "tendencyjne" czyli dziecko ma byc wpasowane w schemat a nie "zaspokajamy ich potrzeby". Przy czym mówię o przedszkolu państwowym.
Kacha nie spała w dzien odkąd skończyła 1,5 roku, nie to nie, zmuszac nie bedę. W przedszkolu - ma spać, nie ma prawa wstać z leżaka.
Poniewaz moje dziecko od najmłodszych lat potrafiło wyrazić swoje zdanie skończyło się na szarpaniu z Pania dziecko zostało wyprowadzone do łazienki i uwaga - klaps!!! Pani próbowała mi wmówić, ze córka kłamie, ciekawe dlaczego nie uwierzyłam poszłam do dyrektorki, odp - bo ona nie chce spać. ech...... walka z wiatrakami.
Byłam w "trójce" inni rodzice zgłaszali mi problemy typu- zmuszanie dziecka do jedzenia, wrzask przez pomoc że dziecko nie wie która to jego butelka z piciem, krzyk że samo nie umie się ubrać.
Ale na zebraniu czy przy odbiorze - Zosiu, Małgosi, Grzesiu kochanie mamusia przyszła weź bułeczkę.
Przedszkole jest pierwszym wyzwaniem dla dziecka gdzie musi się nauczyć nie wiem jak to określic "życia".

Ale się rozpisałam
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:44   #341
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Scio niedokładnie doczytałaś - bo o osobach nieradzących było w innym kontekście a metody rodziców w jeszcze innym.

Trzeba czytać wszystko - nie to co się chce. To wbrew pozorom bardzo łatwe.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
tak chodzilam do przedszkola. i do zlobka tez
i moje dziecko tez chodzi. i widze ogromna roznice pomiedzy przedszkolem sprzed 20 lat i terazniejszym. owszem zdarzaja sie jeszcze panie - pokutujace duchy PRLu- ale mlode dziewczyny pracujace maja na ogol juz zupelnie inne podejscie
za moich czasow bylo i przymuszanie do jedzenia i do spania- teraz to juz troszke inaczej wyglada
czyli jak w Waszym przedszkolu to wygląda? organizacyjnie?

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
A i jeszcze dlaczego kwestia spania/niespania z dzieckiem jest zapalna? Mam na to swoją teorię, ale nie będę jej przedstawiać.
Wydaję mi się, że obie strony są przekonane o jedynej słuszności swojego postępowania i ze ta druga strona postępuje źle.
Ale to chyba cecha matek i ich przekonania o własnej "jedynieslusznejposta wie"
Scio wiesz - zgadzam się .
Przy czym dopóki nie weszłam tu z nudów na l4 to bym nie powiedziała, że matką się chce udowadniać coś n nt. wyższości czarnego nad białym.
Gdybym studiowała psychologię/pedagogikę - to z pewnością temat mojej pracy byłby w tonie "ciążą uwstecznia".
Nie chodzi tu o inteligencję - to głębszy temat z prowokacyjnym tytułem.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 09:47   #342
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Hmm... nie bardzo rozumiem to ma z kim stać na równi
Po pierwsze napisałam tylko jedno zdanie z Juula, to nie znaczy, że cała książka jest dla mnie jak Biblia, nie nie jest. W wieli miejscach się nie zgadzam.
Przeciez napisałam, że gdyby moje diecko w wieku 3 lat nie chciało spać w swoim łóżku, to próbowałabym je uatrakcyjnić, a zaproponować zostawanie do zaśnięcia



Dokładnie. Dla mnie czytanie książek, czy dysputy forumowe są świetnym punktem wyjścia do własnych przemyśleń.



To wiadomo.
Dla mnie Juul akurat jest autorytetem, podobnie jak A. Stein i kilka innych osób.
Natomiast nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem z reguły nie. Po żeby być dobrym nauczycielem to się nie bazuje ciągle na tej samej wiedzy, a należałoby ją poszerzać, niestety często tak nie jest. Poza tym większość n-li nie radzi sobie z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (tu zarówno dzieci agresywne, z zaburzeniami, z adhd, nadpobudliwe, szcególnie uzdolnione)
oczywiście,ze powinny się dokształcać i często to robią.. ale może nie zawsze obowiązującymi trendami?? bo co parę lat trendy (nawet w psychologi sie zmieniają).. i co teraz?? dobra nauczycielka to ta co zza tymi trendami podażą czy ta co pracuje swoją metodą??

druga sprawa to forum.. to ze nie każdy rzuca nazwiskami i tytułami na prawo i lewo nie jest jednoznaczne ze nic nie przeczytał

ale oczywistym guru poczuje się ten co parę jedynie słusznych cytatów rzuci by własne ego pocieszyć
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:49   #343
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

wiele przedszkoli w ogole odchodzi od obowiazkowego lezakowania, dzieci ktore sa zmeczone klada sie na lezaczki, pozostale ida sie bawic do innego pomieszczenia- i to juz jest duzy postep w porownaniu do przedszkola z dziecinstwa mojego

ukladanie wyglada tak ze panie wlaczaja muzyke, czasem bajke do sluchania, choda miedzy dziecmi, glaszcza
z jedzeniem wystarczylo u nas paniom powiedziec ze dziecko jest niejadkiem i maja jej do jedzenia nie namawiac. potem jeszcze raz o tym przypomniec. i jakos problemu nie ma mimo ze corka sniadan praktycznie w ogole nie chce jesc
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:53   #344
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
wiele przedszkoli w ogole odchodzi od obowiazkowego lezakowania, dzieci ktore sa zmeczone klada sie na lezaczki, pozostale ida sie bawic do innego pomieszczenia- i to juz jest duzy postep w porownaniu do przedszkola z dziecinstwa mojego

ukladanie wyglada tak ze panie wlaczaja muzyke, czasem bajke do sluchania, choda miedzy dziecmi, glaszcza
z jedzeniem wystarczylo u nas paniom powiedziec ze dziecko jest niejadkiem i maja jej do jedzenia nie namawiac. potem jeszcze raz o tym przypomniec. i jakos problemu nie ma mimo ze corka sniadan praktycznie w ogole nie chce jesc
wiele ..... zazwyczaj tendencja jest taka w prywatnych gdzie na grupę dzieci przypada więcej opiekunek.

Szkoda, że nie opisałaś bardziej szczegółowo zasypiania bo to dość ciekawe.
Co jak dziecko nie chce leżeć w leżaczku? ile jest opiekunek na grupę? jak dwie to jeszcze rozumiem - jedna pilnuje leżące dzieci - druga te które spać nie chcą ( wątpię że takie metody stosują w państowym).
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:53   #345
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Mirabelka no ale ta sama grupa wiekowa.

Nie chodzi o o, że każda matka ma studiować psychlogię, ale w ciąży to większość studiuje jak się rozwija dziecko w każdym tygodniu, kiedy jakie badania itd
A jak się urodzi to i hu hu, nic o rozwoju (czy fizycznym czy psychicznym) dziecka, bo po co. To ze urodziłam to znaczy, że wiem.
Jeszcze jak kobieta zaufa swojej intuicji (tej wrodzonej prawdziwej, a nie tego co się wydaje) to półbiedy, ale jak się naczyta jakiś głupot w stylu 3-5-7, wsadzania do chodzika, ze nie noś bo sie przyzwyczai...
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:57   #346
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Scio zależy jaki temperament ma dziecko.
Wierzę w to, że są i takie którym 3-5-7 odpowiada i takie, które mogą przyzwyczaić się do noszenie ( nie niemowlaki).
Za duża jest populacja ludzka, żeby uogólnić że coś jest złe wg mnie to u innych się nie sprawdzi.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:02   #347
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
wiele ..... zazwyczaj tendencja jest taka w prywatnych gdzie na grupę dzieci przypada więcej opiekunek.

Szkoda, że nie opisałaś bardziej szczegółowo zasypiania bo to dość ciekawe.
Co jak dziecko nie chce leżeć w leżaczku? ile jest opiekunek na grupę? jak dwie to jeszcze rozumiem - jedna pilnuje leżące dzieci - druga te które spać nie chcą ( wątpię że takie metody stosują w państowym).
dzieci wbrew pozorom są inteligentne i łatwo im wytłumaczyć, że jak inne dzieci idą spać to one będą się bawić cichutko. W maluszkach z reguły (we wszytskich znanych mi przedzkolach jest nauczycielka plus pomoc). Wszystko da się wypracować z dziećmi bez użycia siły.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Metoda 3-5- 7 jest szkodliwa dla dzieci. Są badania naukowe to potwierdzające - badanie eeg mózgu.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:02   #348
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

tylko chodzi bardziej mi o logistykę - dziecko nie chce spać - nie musi - ale czy nie musi w tym czasie przebywać z grupą w jednej sali sypialni i leżeć na leżaczku?
może iść się bawić do innego pokoju?

W naszym przedszkolu są dwie panie - jak jest czas leżakowania - nakazu spania nie ma - ale jest obowiązek odpoczynku czyli leżenia na leżaczku.
Jest ogólna cisza i czas odpoczynku nie zabawy.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:06   #349
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
wiele ..... zazwyczaj tendencja jest taka w prywatnych gdzie na grupę dzieci przypada więcej opiekunek.

Szkoda, że nie opisałaś bardziej szczegółowo zasypiania bo to dość ciekawe.
Co jak dziecko nie chce leżeć w leżaczku? ile jest opiekunek na grupę? jak dwie to jeszcze rozumiem - jedna pilnuje leżące dzieci - druga te które spać nie chcą ( wątpię że takie metody stosują w państowym).
wcale nie w prywatnych mamy tu w pracy rodzicow dzieci z 4 przedszkoli panstwowych i tylko w 1 lezakowanie jest obowiazkowe ale tylko w grupie trzylatkow.
nie wiem co jak dziecko nie chce lezec na lezaczku, ni jestem przedszkolanka ale nie sadze zeby bylo na sile do lozeczka pasami przywiazywane
w wiekszosci przedszkoli jest tez cos takiego jak pomoc dochodzaca na posilki czy wlasnie lezakowanie.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
tylko chodzi bardziej mi o logistykę - dziecko nie chce spać - nie musi - ale czy nie musi w tym czasie przebywać z grupą w jednej sali sypialni i leżeć na leżaczku?
może iść się bawić do innego pokoju?

W naszym przedszkolu są dwie panie - jak jest czas leżakowania - nakazu spania nie ma - ale jest obowiązek odpoczynku czyli leżenia na leżaczku.
Jest ogólna cisza i czas odpoczynku nie zabawy.
jak napisalam- inna sala lub dzieci dolaczane do starszakow- tak jest u kolezanki. u innej kolezanki dzieci nie spia tylko siadaja na poduszkach a pani im czyta- wyciszenie grupy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 10:08   #350
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

U nas nie ma żadnej dochodzącej bo nie ma funduszy
dzieci mają leżakowanie w 3 i 4 latkach, nie ma szans wyjścia do innej grupy lub cichego bawienia się w kącie.
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:11   #351
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość

[/COLOR]Metoda 3-5- 7 jest szkodliwa dla dzieci. Są badania naukowe to potwierdzające - badanie eeg mózgu.
no i ...wątek ma 12 stron..348 postów.. nie widziałam żadnego w którym ktokolwiek biorący udział w dyskusji napisał ze stosował te metodę lub ze ja poleca..

ale wałkowanie o jej szkodliwości nadal uskuteczniane ..

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
tylko chodzi bardziej mi o logistykę - dziecko nie chce spać - nie musi - ale czy nie musi w tym czasie przebywać z grupą w jednej sali sypialni i leżeć na leżaczku?
może iść się bawić do innego pokoju?

W naszym przedszkolu są dwie panie - jak jest czas leżakowania - nakazu spania nie ma - ale jest obowiązek odpoczynku czyli leżenia na leżaczku.
Jest ogólna cisza i czas odpoczynku nie zabawy.
u nas tez tak jest..jeśli sa 2 panie na 25 dzieci to w praktyce wygląda to tak ze pani pomoc spędza większość swego czasu w toalecie wysadzając maluchy, w miedzy czasie pomaga wycierać nosy, ogarniać salę, przygotowywać akcesoria do kolejnych zajęć i potem je zbiera
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:12   #352
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
no i ...wątek ma 12 stron..348 postów.. nie widziałam żadnego w którym ktokolwiek biorący udział w dyskusji napisał ze stosował te metodę lub ze ja poleca..

ale wałkowanie o jej szkodliwości nadal uskuteczniane ..
Mirabelka napisała, że wierzy, że metoda 3-5-7 dla niktórym dzieciom metoda 3-5-7 odpowiada. I stąd moja negacja. Tyle.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:27   #353
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
U nas nie ma żadnej dochodzącej bo nie ma funduszy
dzieci mają leżakowanie w 3 i 4 latkach, nie ma szans wyjścia do innej grupy lub cichego bawienia się w kącie.
u nas identycznie - i w przedszkolu 2 innych do ktorych uczęszczają dzieci kuzynek jest tak samo.

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
---------

Metoda 3-5- 7 jest szkodliwa dla dzieci. Są badania naukowe to potwierdzające - badanie eeg mózgu.
Pewnie są - ale i pewnie tak samo jak pewnie są badania, które negują np noszenia dzieci w chuście z powodu ryzyka śmierci przez uduszenie i 1000 innych tematów.

Badania i sprawozdania są w większości robione jak przetargi.
W celu uzyskania konkretnego wyniku - zadowalającego Zleceniodawcę.
Moja firma zajmuję się mniej więcej właśnie badaniami i pomiarami.
Mam na codzień styczność ze zlecaniem konkretnych.
Znam procedurę.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:29   #354
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Dla mnie czym innym jest badanie ankietowe, tudzież obserwacyjne a czym innym zdjęcie eeg. Zresztą nawet skoro nie wszystkich dzieci to dotyczy to nie mam zamiaru sprawdzać, czy mojemu zaszkodzi czy nie.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:36   #355
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Dla mnie czym innym jest badanie ankietowe, tudzież obserwacyjne a czym innym zdjęcie eeg. Zresztą nawet skoro nie wszystkich dzieci to dotyczy to nie mam zamiaru sprawdzać, czy mojemu zaszkodzi czy nie.
nie o ankietowe mi chodzi - raczej o pomiary...ale to mało ważne.
Jest dużo rzeczy których wolałabym nie wiedzieć czytając niektóre badania = sposób ich przygotowania i wyniki.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:38   #356
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

http://www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=133

chcialam polecic ten artykul odnosnie zasypiania samodzielnego, potrzeby bliskosci, spania samodzielnego lub z rodzicami- dosc kompleksowo napisane

jesli ktos jest faktycznie zainteresowany tematem a nie licytacjami slownymi i lapaniem sie za slowka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:43   #357
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Dla mnie czym innym jest badanie ankietowe, tudzież obserwacyjne a czym innym zdjęcie eeg. Zresztą nawet skoro nie wszystkich dzieci to dotyczy to nie mam zamiaru sprawdzać, czy mojemu zaszkodzi czy nie.
Scio,są badania prowadzone przez niezależnych ekspertów jak bede miec chwilę to poszukam i Ci zalinkuję

Z tego co wiem obecnie żaden uznany psycholog/pedagog nie zaleca takich metod.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:49   #358
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Badania zlecają firmy - nie jednostki np psycholog sam nie zleca w celu uzyskania takiej a nie innej odpowiedzi.

Pomyśl jaki musiałby mieć budżet, jakich prawników żeby uzyskać zgodę na publikację, prawa autorskie do historii np choroby i tak dalej.
__________________


Edytowane przez Mirabilka
Czas edycji: 2013-01-25 o 10:54
Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:56   #359
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

patrzcie a ja myslalam ze podstwwowym narzedziem badawczym psychologii jest obserwacja/ wywiad/ rozmowa
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:02   #360
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Scio pisała "Metoda 3-5- 7 jest szkodliwa dla dzieci. Są badania naukowe to potwierdzające - badanie eeg mózgu. "

skoro zna temat to widocznie nie sama obserwacja.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.