Wyrodna matka? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-25, 11:05   #361
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
http://www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=133

chcialam polecic ten artykul odnosnie zasypiania samodzielnego, potrzeby bliskosci, spania samodzielnego lub z rodzicami- dosc kompleksowo napisane

jesli ktos jest faktycznie zainteresowany tematem a nie licytacjami slownymi i lapaniem sie za slowka
Fajny, ale....
Ta babka jest "za spaniem z dzieckiem" i będzie dawać tego +

Zobacz tu sa i + i -

http://male-dziecko.wieszjak.pl/wych...i-przeciw.html

Plusy wiadomo, bliskość itd.
a co do minusów:

Cytat:
Poza tym dziecko nawykłe do spania z rodzicami trudno odzwyczaić od tej sytuacji, kiedy będzie już na tyle duże, by mogło spać oddzielnie. Kłopot może się pojawić, kiedy przyjdzie czas na drzemkę lub po prostu wieczorem zechcemy wcześniej położyć pociechę do snu. Co więcej dzieci śpiące we własnych łóżeczkach szybciej stają się samodzielne, potrafią same zasypiać i łatwiej się uspokajają, ponieważ rodzice nie rozpraszają ich swoją obecnością.
Cytat:
ekarze zapewniają, że kiedy dziecko osiągnie wiek sześciu miesięcy, można przenieść je do własnego pokoju lub przynajmniej oddzielnego łóżka. Jeśli nie zrobimy tego odpowiednio wcześnie, nasz maluch przyzwyczai się do spania z rodzicami i trudno go będzie tego oduczyć. Lepiej nie doprowadzać do sytuacji, kiedy dwu- lub trzyletnie dziecko nie daje nam się wyspać i absolutnie nie zgadza się na spanie we własnym łóżeczku. W odpowiednim momencie trzeba zrezygnować ze współspania, zanim stanie się ono sporym problemem.
I ten fragment mysle dotyczy Anytki
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:10   #362
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Fajny, ale....
Ta babka jest "za spaniem z dzieckiem" i będzie dawać tego +

Zobacz tu sa i + i -

http://male-dziecko.wieszjak.pl/wych...i-przeciw.html

Plusy wiadomo, bliskość itd.
a co do minusów:
chetnie zobacze natomiast w linku ktory wkleilam nie sa argumenty za, tylko raczej obalanie argumentow przeciw i obiegowych mitow
z tym ze porownaj sobie kompleksowosc obu artykulow. w sumie mysle ze jak wszedzie problemem jest rozgraniczenie wieku dziecka- inaczej widze spanie z niemowlakiem a inaczej spanie z kilkulatkiem i mysle ze troche bez sensu jest wrzucanie wszystkiego do jednego worka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:17
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:13   #363
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Aja

widzisz... jak zwykle nie masz racji
chyba masz za małą wiedzę książkową, nie wychowałaś dzieci w duchu "ZEN"....
__________________


Edytowane przez Mirabilka
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:16
Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:18   #364
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez anytka19 Pokaż wiadomość
Zauwazyłam hahahaha
Luba Dlaczego wszystko traktujesz dosłownie? Są różne sytuacje, a Ty się czepiasz bo tak napisała to tak jest. Pomyśl, że chyba żadna normalna matka nie stwierdzi, że jak dziecko jej się obudzi z krzykiem w nocy to zachcianka. Poza tym chyba odróżniasz kiedy Twoje dziecko coś chce a kiedy jest smutne czy przestraszone.
Dlaczego wszytsko traktujesz dosłownie? Nawet umieściłam tam ikonkę

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
decyzji jak decyzji - przyyjdą po gotowca do mamusi.
Dziecko nie nauczone samodzielności i umiejętności przewartościowania, oceny ryzyka - jest z góry nie przygotowane do dorosłego życia. Rozumiem - jak 3 latek boi się w nocy bo coś mu się śni albo "widzi ducha" - ale co z tego jak matka weźmie do łóżka ?
Problem się nie kończy - bo matka nie usunęła przyczyny - zadziałała doraźnie. Zamiast tłumaczenia jest tylko przytulenie bez tłumaczenia - dziecko może i jest przytulane ale w głowie nie wiadomo czy dalej nei myśli na dany temat.
Gorzej jak w życiu dorosłym - pójdzie coś nie tak - mamy na każde wyciągniecie ręki nie będzie - co wtedy? do ściany ma się przytulić bo nie umie sobie radzić?
Dziwne to chyba nie jest - tym bardziej obserwując zachowanie młodzieży i dzieci w podstawówce - jak nie potrafią radzić sobie same ze sobą to od razu - depresja i rękoczyny.
Moje dziecko jest dorosłe i jakoś nie widzę, zeby przychodził do mnie po "gotowce". Np o wyborze studiów postanowił sam i o tym gdzie chce studiować też, rozmawialiśmy o tym, jak w każdej normalnej rodzinie, miał kilka miejsc do wyboru, czytał o nich, mówił nam co, gdzie, jak, jakie sa za i przeciw i na koniec wybrał. Sam.

Drugie dziecko (to śpiące z nami wcześneij) jeszcze dorosłe nie jest, ale jest nad wyraz samodzielne i owszem, radzi się nas, ale właściwie to już teraz wiele decyzji podejmuje sama.
Zauważyłam też, że bardziej też polega na zdaniu starszego brata niż na naszym W ogóle nasze dzieci są ze sobą dość zżyte i bardzo dobrze się zawsze dogadywały.
Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Nigdy nie pisałam, ze każdy płacz np od uderzenia czy własnie przy złych snach jest zachcianką.
Świadomy, wymuszony płacz dziecka bo cos chce jest zachcianką
Już o tym pisałam

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Szaja a czy Ty myslisz, że mojej przez 9 lat nic złego sie nie sniło??
Śniło nie raz, tylko jesli uspokoisz dziecko, utulisz i zaśnie to będzie ok. I to nie oznacza, że od razu ma spać z Tobą.
Ale dlaczego nie, jeśli chciała, jeśli moja córka akurat tego potrzebowała a my nie mielismy nic przeciwko.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
W pracy obserwuję - na uczelni za czasów studenckich też.
Jest sytuacja stresoway np w pracy - koleżanka sobie nie radzi, zaczyna się często płacz, telefon do rodziców/męża/chłopaka.
Są sytuacje kiedy kiedy trzeba samemu radzić, zebrać w sobie i przysłowiowo "nie dać". Bo to co robią w domu to mnie na prawdę nie interesuje - ale rodzic/partner nie jest 24 na dobę na wyciągniecie ręki.
O taki przykład mi chodziło.
Nie obserwuję takich rzeczy.
A moje dzieci potrafią sobie radzić, "zebrać się w sobie", niestety, musiały juz to "przetrenować".

Nie raz zdarzało mi się widzieć na studiach ( może ze wzgl na specyfikę kierunku) jak rówieśnicy nie dawali oblewając rady któryś tam raz - ale nie o to chodzi. Zamiast samodzielnie przyjąc konsekwencję swoich czynów - na drugi dzień pojawiali się na uczelni najczęściej z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Zresztą nawet dorosły przyzwczaja się do spania w danym miejscu - skoro co drugą noc dziecko wymaga spania razem - prędzej czy późńiej uzna,że łoże małżeńskie to jego miejsce.
A sama nazwa wskazuje - łoże małżeńskie - intymna strefa kobiety i mężczyzny.
Niekoniecznie sie przyzwyczai, niekoniecznie uzna to za swoje miejsce.
A o łozu małżeńskim ie będe dyskutować, bo to dla nas był tylko sprzęt, nic takiego się tam nie działo, czego nie można byłoby zrobić gdzie indziej I nie mówię tu o seksie tylko ale i o wszelkich rozmowach, intymności, przytuleniu itd.

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Wertując różne badania do pracy dyplomowej, natknęłam się na stwierdzenie, że dzieci mające silną więź z opiekunem, mają mniejsze problemy z rozstawaniem, bo wiedzą, że ta osoba zawsze wróci, a po drugie silna więź chroni dzieci przed zachowaniami agresywnymi (wybaczcie, ale nie chce mi się wertować stosu notatek, zeby znaleźć autora) - oczywiście mowa o zdrowej więzi, czyli wtedy kiedy blisko to blisko, ale jak dziecko chce samo to się mu pozwala.
Zgadzam się z tym.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
a Ty nie masz własnego zdania i sposobu na wychowanie niż Juul?
kolejny raz w Twoim poście widzę hasło " Juul pisze" .
Słuchaj, w końcu aja wklejała tu też cytaty jakichs artykułow, opracowań, to też nie było jaj własne zdanie ale cytyt z kogoś innego.
Dlaczego można cytować kogoś tam a Juula nie?
Zwyczajnie czepiasz się i to nie pierwszy raz.

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Kobiety dziwi mnie jedno - nie odnoszenie się do własnych metod wychowawczych skoro każde dziecko jest inne i rodzic.
Ale ciągłe odnoszenie do "czegoś" gdzieś się czytało, ktoś powiedział.
Chyba taki zarzut kilka stron wcześniej przeczytałam w stosunku do innej użytkowniczki/-czek , że powołują się, że "gdzieś na forum przeczytały".
Dla mnie to tożsame.

Rozumiem co do postu wyżej "koleżanki" że ktoś ma większą wiedzę jakiś uznany psycholog - ale dla mnie mogą oni stać na równi - tak samo jak Juul czy Zawadzka.
Poczytać mogę, ale nie muszę powtarzać tego jak mantrę.
Akurat ja sie odnoszę najczęściej do własnych metod i własnych dzieci

A zarzut "gdzies na forum przeczytały" odnosił się do całkiem czegoś innego.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:25   #365
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

oo Luba witaj - brakowało nam Ciebie

Mogłaś nie zadawać sobie trudu czytania tych kilku stron napisanych pod Twoją nieobecność. Trzeba było tylko cytować patrząc na nicki - zdecydowanie sprawniej by poszło.

Co do sposobu życia dzieci w wieku dojrzałym - nie napisałam, że każde dziecko które z rodzicami spało musi się w ten sposób zachowywać i odwrotnie. Ale przecież to mało ważne, no nie ?

Ciekawe co ojcowie sądzą o wychowywaniu swoich dzieci - przydałby się wizaż men - pewnie spuściliby trochę z tonu i idealizowaniu życia.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:27   #366
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
chetnie zobacze natomiast w linku ktory wkleilam nie sa argumenty za, tylko raczej obalanie argumentow przeciw i obiegowych mitow
z tym ze porownaj sobie kompleksowosc obu artykulow. w sumie mysle ze jak wszedzie problemem jest rozgraniczenie wieku dziecka- inaczej widze spanie z niemowlakiem a inaczej spanie z kilkulatkiem i mysle ze troche bez sensu jest wrzucanie wszystkiego do jednego worka
Żeby nie było że się czepiam
dla mnie obalanie "przeciw" jest byciem "za"

Wiesz, no kompleksowość, pierwszy to blog, drugi raczej dla szukającego rodzica szybkie za i przeciw bez zbędnego słowotoku.

A z ostatnim jak najbardziej się zgadzam.
Tylko Anytki córa ma już 3 lata, więc....

Zresztą "temat morze", jedni chcą spac z dziecmi z wyboru, drudzy uważają, ze powinny spać same. Każdy ma prawo wybrać, co jest lepsze dla jego dziecka. Natomiast tu chodziło o pomoc jak to zrobić, skończyło się na obrzucaniu wzajemnym (normalnie jak w sejmie ) i rozdaniu czerwonych i żóltych kartek.
Ja osobiście jak już pisałam lubie spać z dziewczynkami, ale uważam tez, ze przychodzi taki moment gdy dziecko powinno spac już samo.
Nigdy nie zostawiam swoich dzieci samych ze swoimi lękami (żeby nie bylo) a odstawienie mlodszej do drugiego pokoju do starszej planuje wiosna/lato. Będzie się dzialo

Teraz jako przykłądna matka spadam robić obiad gdy nr, 1 wraca zaraz ze szkoły a nr 2 śpi własnie na podłodze, bo tak sobie wybrała
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:30   #367
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Ciekawe co ojcowie sądzą o wychowywaniu swoich dzieci - przydałby się wizaż men - pewnie spuściliby trochę z tonu i idealizowaniu życia.
Nie bardzo rozumiem?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 11:33   #368
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

ciekawi mnie męski punkt widzenia na metody wychowawcze swoich dzieci - czy dostosowują się do "pomysłu" szanownej małżonki, sami mają jakiś pomysł - a może nie interesują ich metody - postępują tak jak sami zostali wychowani.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:35   #369
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Żeby nie było że się czepiam
dla mnie obalanie "przeciw" jest byciem "za"

Wiesz, no kompleksowość, pierwszy to blog, drugi raczej dla szukającego rodzica szybkie za i przeciw bez zbędnego słowotoku.

A z ostatnim jak najbardziej się zgadzam.
Tylko Anytki córa ma już 3 lata, więc....

Zresztą "temat morze", jedni chcą spac z dziecmi z wyboru, drudzy uważają, ze powinny spać same. Każdy ma prawo wybrać, co jest lepsze dla jego dziecka. Natomiast tu chodziło o pomoc jak to zrobić, skończyło się na obrzucaniu wzajemnym (normalnie jak w sejmie ) i rozdaniu czerwonych i żóltych kartek.
Ja osobiście jak już pisałam lubie spać z dziewczynkami, ale uważam tez, ze przychodzi taki moment gdy dziecko powinno spac już samo.
Nigdy nie zostawiam swoich dzieci samych ze swoimi lękami (żeby nie bylo) a odstawienie mlodszej do drugiego pokoju do starszej planuje wiosna/lato. Będzie się dzialo

Teraz jako przykłądna matka spadam robić obiad gdy nr, 1 wraca zaraz ze szkoły a nr 2 śpi własnie na podłodze, bo tak sobie wybrała
większość mam jakie znam (w tym i ja) bała się tego kroku..jednak okazało się ze dzieci razem śpią wiele lepiej niż oddzielnie..

więc nie ma się co bać będzie dobrze!
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:39   #370
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
ciekawi mnie męski punkt widzenia na metody wychowawcze swoich dzieci - czy dostosowują się do "pomysłu" szanownej małżonki, sami mają jakiś pomysł - a może nie interesują ich metody - postępują tak jak sami zostali wychowani.
Mogę mówić tylko za własnego męża.
Nie dostosowywał się do "szanownej małżonki", na szczeście wiedziałam za kogo wychodzę za mąż i dość ważne były dla mnie jego poglądy na życie, a dla niego ważne były moje poglądy. Wiedzieliśmy od poczatku, mniej więcej, jak będziemy się odnosić, wychowywać nasze dzieci i były to zawsze wspólne decyzje.
Mój mąż akurat swoje poglądy miał wykrystalizowane dośc wcześnie, bo stanowczo chciał działać "w opozycji" do tego jak został sam wychowany (był to tzw zimny wychów cieląt, rodzice mieli go, mówiąc prosto, w nosie). Ja zaś raczej chciałam powielać (choć nie we wszytskim) model wychowania moich rodziców, który jak na tamte czasy był dla dziecka mało opresyjny
I tak, maż od początku bardzo czynnie uczestniczył w opiece nad dziećmi i wychowaniu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:40   #371
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
ciekawi mnie męski punkt widzenia na metody wychowawcze swoich dzieci - czy dostosowują się do "pomysłu" szanownej małżonki, sami mają jakiś pomysł - a może nie interesują ich metody - postępują tak jak sami zostali wychowani.
moj czytał razem ze mną ,wiele tematów mamy przedyskutowanych,światop ogląd mamy podobny więc i pomysł na wychowanie też
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 11:44   #372
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość

Ciekawe co ojcowie sądzą o wychowywaniu swoich dzieci - przydałby się wizaż men - pewnie spuściliby trochę z tonu i idealizowaniu życia.
Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
ciekawi mnie męski punkt widzenia na metody wychowawcze swoich dzieci - czy dostosowują się do "pomysłu" szanownej małżonki, sami mają jakiś pomysł - a może nie interesują ich metody - postępują tak jak sami zostali wychowani.
A to już ci piszę

Mąż, rodzony w latach '70, 3 rodzeństwa - o tyle istotne, że w jednym pokoju razem spały 2 siostry, w drugim 2 braci, do któregoś tam roku spali razem w łóżku, nie pamiętam wieku, w każdym razie - przedszkole. Może wpływ na to miał też fakt, że... w tamtych dziwnych czasach i łóżko potrafiło być towarem deficytowym Czyli - spali z kimś, nie z rodzicem bo mieli współspacza i podejrzewam, że z racji tego łatwiej było o sen.

I teraz tak - starsza ma 2,8roku, młodsza niespełna 2 tygodnie. Starsza miała 2 lata gdy się przeprowadziliśmy, dostała swój pokój, swoje łóżko, podział taki że tata kąpie, mama usypia (czyli: kładę się obok, przytulamy się, młoda zasypia, ja wychodzę). Najczęściej w nocy wołała któeś z nas, przy czym najczęściej obojętne było, kto to przyjdzie, chociaż zdarzały się preferencje "mamusię chcę" pory - różne, czasem 2 w nocy, czasem jż 6 rano, czasem trzeba było zostać z nią, czasem wystarczyło poczekać aż uśnie.

Teraz, z racji karmienia nocnego i wygody całej naszej 4 - mąż SAM wyemigrował do łóżka starszej, stwierdził, że szkoda mu nocy na wybudzanie się by do niej przejść, a mnie wygodniej będzie młodszą wziąż obok i nie wstawać do karmienia. To są jego słowa, jego podejście.

Życie sexualne nie ucierpiało wcześniej, skoro daliśmy radę zrobić drugą I chociaż nie zawsze zgadzamy się w wychowaniu, to akurat tu zgodnie: mamy się wysypiać, wszyscy. I skoro do tego trzeba spać z dziećmi, to śpimy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:54   #373
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Szaja - nawet komedia była też rodzina 2+2 a "nocne rozmowy" w kuchni - potrzeba matką wynalazków.
Nie powiem - ale w takim układzie nie wyobrażam sobie spania inaczej przy 2 tyg dziecku.

co do opisywania - faceci opisują d0sadniej - takie mam wrażenie.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:57   #374
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wyrodna matka?

E, ze starszą dałam radę wstawać i karmić to teraz też bym dała, ale zaczęliśmy chyba wygodę cenić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:16   #375
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie, jeśli chciała, jeśli moja córka akurat tego potrzebowała a my nie mielismy nic przeciwko.
Poniewaz uważałam, że nie jest to niezbedne i mogę ten problem rozwiązać inaczej.
Ba fajnie by było gdyby człowiek miał wszystko co chce

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
większość mam jakie znam (w tym i ja) bała się tego kroku..jednak okazało się ze dzieci razem śpią wiele lepiej niż oddzielnie..

więc nie ma się co bać będzie dobrze!
Hehe bardziej się obawiam nocnych wedrówek, bo na bank bedą. Starszej planuje antresolke wstawić, także beda spac oddzielnie.
I moja zmora - do tej pory to było terytorium jednej teraz bedzie dwóch i moje ukochane - mamo ona mi zabrała/pomalowała/pogniotła/podarła/opluła/uciekła coś tam - przy jednoczesnym wrzasku młodszej uciekającej ze zdobycza i goniącej starszej
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:30   #376
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Poglądy mojego męża są spójne z moimi. Jeśli mamy inne zdanie, siadamy i dykutujemy i dochodzimy do kompromisu.

I zgadzam się z Szają, nam zależy na tym, żeby się wyspać. Jetem zbyt leniwa i wygodnicka, żeby wstawać i uspokajać dzieci miliardy razy.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:38   #377
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość

co do opisywania - faceci opisują d0sadniej - takie mam wrażenie.
Mięsem rzucą czy jak?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Poniewaz uważałam, że nie jest to niezbedne i mogę ten problem rozwiązać inaczej.
Ba fajnie by było gdyby człowiek miał wszystko co chce
A my stwierdziliśmy, że to akurat może "dostać" bo widocznie jest jej to niezbędne.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:39   #378
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Mięsem rzucą czy jak?



A my stwierdziliśmy, że to akurat może "dostać" bo widocznie jest jej to niezbędne.
a ja tam myślę,ze nawet jak coś jest zbędne ...to czemu dziecku nie zrobić czasem przyjemności ?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:39   #379
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Poniewaz uważałam, że nie jest to niezbedne i mogę ten problem rozwiązać inaczej.
Ba fajnie by było gdyby człowiek miał wszystko co chce



Hehe bardziej się obawiam nocnych wedrówek, bo na bank bedą. Starszej planuje antresolke wstawić, także beda spac oddzielnie.
I moja zmora - do tej pory to było terytorium jednej teraz bedzie dwóch i moje ukochane - mamo ona mi zabrała/pomalowała/pogniotła/podarła/opluła/uciekła coś tam - przy jednoczesnym wrzasku młodszej uciekającej ze zdobycza i goniącej starszej
moi nie śpią w jednym łóżku ale razem w sensie pokoju.. starsza tak kazała małego łóżeczko ustawić by się widzieli ze swych łóżek.. i jest ok

ja akurat nie wyobrażam się wyspać z dzieckiem w łóżku..moja się rzuca jak pchła..kopie rozpycha.. jakby do tego dorzucić jeszcze wiecznie kręcącego się małego..to była masakra jakaś..i jeszcze chrapiący mąż nie dla mnie taki "raj"
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 12:41   #380
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
a ja tam myślę,ze nawet jak coś jest zbędne ...to czemu dziecku nie zrobić czasem przyjemności ?
U mnie akurat prosta przyczyna - bo zaczęła to wykorzystywać coraz częściej
Na zasadzie daj palec a weźmie całą rękę.
Powtarzam 1,2,5 - i dziecko weźmie to za rutynę..
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:43   #381
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość

I zgadzam się z Szają, nam zależy na tym, żeby się wyspać. Jetem zbyt leniwa i wygodnicka, żeby wstawać i uspokajać dzieci miliardy razy.
to do mnie bardziej przemawia niż mówienie, wychowuję dziecko wg jakiejś metody.
Szkoda, że 12 stron wcześniej nikt oficjalnie tego nie napisał

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Mięsem rzucą czy jak?
nie analizują aż tak i są znacznie bardzie leniwie nastawienie jeśli chodzi o "wyłapywanie" słów i komentowanie.
Takie mam doświadczenie

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość

ja akurat nie wyobrażam się wyspać z dzieckiem w łóżku..moja się rzuca jak pchła..kopie rozpycha.. jakby do tego dorzucić jeszcze wiecznie kręcącego się małego..to była masakra jakaś..i jeszcze chrapiący mąż nie dla mnie taki "raj"
chyba wyślę moje dziecko i męża do Ciebie bo mamy identycznie
dodatkowo Młody uwielbia przez sen grzebać mi we włosach coś ala rozczesywanie palcami.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:57   #382
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Mirabilka moje dziecko do 8 miesiąca zasypiało samo (chyba pisałam to już miliard razy) i nie, nie zabierałam jej. Skoro śpi nie płacze, to nie potrzebuję - ale miała tak od urodzenia, nie stosowałam, żadnych "metod" żeby ją tego nauczyć. Potem niestety się skończyło. Więc uznałam, że teraz potrzebuje nas bardziej i przychodzi do nas kiedy chce. nie widzę sensu, ani powodu, żeby jej "oduczać". Wolę się wyspać niż miliard razy wkładać i odkładać.

Moje zdanie jest takie: jak dziecko śpi samo, to chwała Bogu i tylko się cieszyć. Jak nie śpi to należy znaleźć taki sposób, żebyśmy i my i dziecko byli zadowoleni. Jedni wybierają wspólne spanie (nie poświęcając się, nie cierpiąc i nie robiąc krzywdy dziecku - bo mam wrażenie, że niektórzy to próbują wmówić, że wspólne spanie krzywdzi dziecko) inni chwytają się innych metod - i o ile zachęcanie fajnym legowiskiem, czekanie aż zaśnie akceptuje. To metody na złamanie dziecka absolutnie. A już metody na wypłakiwanie sią to dla mnie koszmar.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:00   #383
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Mirabelko ja myslalam ze to jest oczywiste ze spanie z dzieckiem to przede wszystkim wygoda matki czy tam osoby wstajacej

aja1 ja jakos u swojej (poki co jednej) nie zauwazylam zeby sie potwierdzala zasada daj palec... na przykladzie - chce w sklepie lizaka- czasem jej kupie, czasem mowie ze nie mam pieniedzy. i ona na to reaguje ze spokojem, nigdy nie bylo histerii placzu ani fochow.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:05   #384
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Wyrodna matka?

fajnie - jak się ma spokojne dziecko

u nas wygląda to tak " chce lizaka" nie dostaniesz bo coś tam ( tlumaczenie) - bachhhhhhhhhhhh nie ma lizaków bo wszystkie zrzucił ze stojaka, pudełka.

Charakterek ma.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:14   #385
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość

ja akurat nie wyobrażam się wyspać z dzieckiem w łóżku..moja się rzuca jak pchła..kopie rozpycha.. jakby do tego dorzucić jeszcze wiecznie kręcącego się małego..to była masakra jakaś..i jeszcze chrapiący mąż nie dla mnie taki "raj"
Nasza córka to się tak wtulała w człowieka i potrafiła tylko dostosowywać się do naszych zmian pozycji i jak mała małpka była wczepiona



Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
U mnie akurat prosta przyczyna - bo zaczęła to wykorzystywać coraz częściej
Na zasadzie daj palec a weźmie całą rękę.
Powtarzam 1,2,5 - i dziecko weźmie to za rutynę..
Tobie to przeszkadzało a nam nie, do pewnego czasu spała z nami, potem dorosła poszła do siebie.

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Mirabilka moje dziecko do 8 miesiąca zasypiało samo (chyba pisałam to już miliard razy) i nie, nie zabierałam jej. Skoro śpi nie płacze, to nie potrzebuję - ale miała tak od urodzenia, nie stosowałam, żadnych "metod" żeby ją tego nauczyć. Potem niestety się skończyło. Więc uznałam, że teraz potrzebuje nas bardziej i przychodzi do nas kiedy chce. nie widzę sensu, ani powodu, żeby jej "oduczać". Wolę się wyspać niż miliard razy wkładać i odkładać.

Moje zdanie jest takie: jak dziecko śpi samo, to chwała Bogu i tylko się cieszyć. Jak nie śpi to należy znaleźć taki sposób, żebyśmy i my i dziecko byli zadowoleni. Jedni wybierają wspólne spanie (nie poświęcając się, nie cierpiąc i nie robiąc krzywdy dziecku - bo mam wrażenie, że niektórzy to próbują wmówić, że wspólne spanie krzywdzi dziecko) inni chwytają się innych metod - i o ile zachęcanie fajnym legowiskiem, czekanie aż zaśnie akceptuje. To metody na złamanie dziecka absolutnie. A już metody na wypłakiwanie sią to dla mnie koszmar.
Zgadzam się

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość

aja1 ja jakos u swojej (poki co jednej) nie zauwazylam zeby sie potwierdzala zasada daj palec... na przykladzie - chce w sklepie lizaka- czasem jej kupie, czasem mowie ze nie mam pieniedzy. i ona na to reaguje ze spokojem, nigdy nie bylo histerii placzu ani fochow.
U mnie to samo, tylko ja od samego poczatku, tak jak aja byłam konsekwentna i byliśmy nastawieni z mężem na to, że dziecko musi poznać co to konsekwencja.
Rozwaliło całą pólkę z lizakami? To proszę bardzo, teraz zbieramy. Rozwaliło drugi raz? Zbiera. Trzeci? Nie pójdziesz ze mną do sklepu.
Krótko. Konsekwencja i brak tolerancji dla zachowań nieakceptowalnych dla nas czy ogólu społeczeństwa.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:21   #386
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
U mnie akurat prosta przyczyna - bo zaczęła to wykorzystywać coraz częściej
Na zasadzie daj palec a weźmie całą rękę.
Powtarzam 1,2,5 - i dziecko weźmie to za rutynę..
moja obecnie sypia zmiennie jakiś czas temu sama wyniosła się do swojego łózka,parę dni temu się rozchorowała i spała z nami ,a wczoraj pokazala,że "spaciu" u siebie....
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:33   #387
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Wyrodna matka?

Luba no wlasnie. pooszenie konsekwencji dzialan jest o wiele skuteczniejsze niz karanie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:34   #388
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Mirabilka moje dziecko do 8 miesiąca zasypiało samo (chyba pisałam to już miliard razy) i nie, nie zabierałam jej. Skoro śpi nie płacze, to nie potrzebuję - ale miała tak od urodzenia, nie stosowałam, żadnych "metod" żeby ją tego nauczyć. Potem niestety się skończyło. Więc uznałam, że teraz potrzebuje nas bardziej i przychodzi do nas kiedy chce. nie widzę sensu, ani powodu, żeby jej "oduczać". Wolę się wyspać niż miliard razy wkładać i odkładać.

Moje zdanie jest takie: jak dziecko śpi samo, to chwała Bogu i tylko się cieszyć. Jak nie śpi to należy znaleźć taki sposób, żebyśmy i my i dziecko byli zadowoleni. Jedni wybierają wspólne spanie (nie poświęcając się, nie cierpiąc i nie robiąc krzywdy dziecku - bo mam wrażenie, że niektórzy to próbują wmówić, że wspólne spanie krzywdzi dziecko) inni chwytają się innych metod - i o ile zachęcanie fajnym legowiskiem, czekanie aż zaśnie akceptuje. To metody na złamanie dziecka absolutnie. A już metody na wypłakiwanie sią to dla mnie koszmar.
a widzisz a ja przynajmniej po kilku ostatnich wątkach widzę to dokładnie odwrotnie..

ciągle czytam, że śpiące dziecko samotnie tj we własnym łóżku i wlasnym pokoju będzie skrzywione do końca życia.. i bez wsparcia rodziców ..

i że na pewno (choć tego akurat żadna matka mająca dziecko śpiące we własnym łóżku nie napisała) zdaniem opozycjonistek to ze ono spi w we własnym łóżku spowodowane jest tym, ze zostało do tego zmuszone, przeszło, traumę, metodę 3-5-7, ma matkę terrorystkę i ze lepiej dziecko do domu dziecka oddać niż tak wychowywać

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2013-01-25 o 13:40
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:43   #389
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
moja obecnie sypia zmiennie jakiś czas temu sama wyniosła się do swojego łózka,parę dni temu się rozchorowała i spała z nami ,a wczoraj pokazala,że "spaciu" u siebie....
eee kłamiesz

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
a widzisz a ja przynajmniej po kilku ostatnich wątkach widzę to dokładnie odwrotnie..

ciągle czytam, że śpiące dziecko samotnie tj we własnym łóżku i wlasnym pokoju będzie skrzywione do końca życia.. i bez wsparcia rodziców ..

i że na pewno (choć tego akurat żadna matka mająca dziecko śpiące we własnym łóżku nie napisała) zdaniem opozycjonistek to ze ono spi w we własnym łóżku spowodowane jest tym, ze zostało do tego zmuszone, przeszło, traumę, metodę 3-5-7, ma matkę terrorystkę i ze lepiej dziecko do domu dziecka oddać niż tak wychowywać
wydaje mi się, że matki, których dzieci śpią w łóżeczkach bez zająknięcia, nie szukają pomocy pt. co robić, żeby dziecko spało. Zadna z dziewczyn nie napisała nigdy, że dziecko, które śpi samo będzie skrzywione tudzież miało inne problemy, za to nie zgadzają się, żeby zmuszać dziecko do samodzielnego zasypiania na siłe,
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:49   #390
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Wyrodna matka?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
eee kłamiesz



wydaje mi się, że matki, których dzieci śpią w łóżeczkach bez zająknięcia, nie szukają pomocy pt. co robić, żeby dziecko spało. Zadna z dziewczyn nie napisała nigdy, że dziecko, które śpi samo będzie skrzywione tudzież miało inne problemy, za to nie zgadzają się, żeby zmuszać dziecko do samodzielnego zasypiania na siłe,
a te które tej pomocy szukają zamiast niej dostają wiązkę epitetów jak wyżej

a co do zgadzania się .. to sorry..ale nikt tu nikogo o zgodę nie pytał..

i nie sądzę by zaczął to robić bo poziom wypowiedzi nie pozwala kogokolwiek tu traktować serio ani tym bardziej jako autorytetu
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.