Zapuszczanie włosów cz. VII - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-10, 21:32   #1681
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

A kombinowalas z metoda olejowania. U mnie efekty zaczelo dawac jak zaczelam olejowac na odzywke, innym pasuje rozrabianie oleju w cieplej wodzie, moze tu pies pogrzebany
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 21:33   #1682
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Ja olejowania nie lubię przede wszystkim dlatego, że z tłustą mazią na głowie czuję się jak skończona fleja (Na innym forum zostałam za ten pogląd objechana od góry do dołu, bo jakim cudem zabieg czyniący dobrze moim włosom może sprawiać, że tak się czuję )

Ja co nieco ogarniałam ten spis ze względu na porowatość, ale jak dla mnie jest to kompletnie zbędne i uważam, że każdemu zwyczajnie pasuje coś innego. I rozbawiły mnie te obszerne rozpiski z zawartością NNKT czy czego tam jeszcze w olejach, tak jakby dla włosów to było jakieś mega istotne (oczywiście mówię tu o zastosowaniu zewnętrznym)
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 21:43   #1683
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5341560 0]Ja olejowania nie lubię przede wszystkim dlatego, że z tłustą mazią na głowie czuję się jak skończona fleja (Na innym forum zostałam za ten pogląd objechana od góry do dołu, bo jakim cudem zabieg czyniący dobrze moim włosom może sprawiać, że tak się czuję )

Ja co nieco ogarniałam ten spis ze względu na porowatość, ale jak dla mnie jest to kompletnie zbędne i uważam, że każdemu zwyczajnie pasuje coś innego. I rozbawiły mnie te obszerne rozpiski z zawartością NNKT czy czego tam jeszcze w olejach, tak jakby dla włosów to było jakieś mega istotne (oczywiście mówię tu o zastosowaniu zewnętrznym)[/QUOTE]

Rozpiska z zawartością NNKT i innych jest ważna nie ze względu na to, co jest mega istotne dla włosów, ale dlatego, żeby łatwiej było dopasować do siebie olej i nie kupować ich zupełnie w ciemno.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 22:15   #1684
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Ojej ile tego masz...
Przypominaja sie mi moje poczatki...
Ja czekam jeszcze na lidlowy olej z orzechow wloskich ♥♡♥ <3
No bo ja wiem czy aż tyle jeszcze bym jakieś indyjskie chciała
Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A jak Ci się sprawdzają?



Aż tyle? Ja mam aktualnie dwa. Denkuję, ciągle denkuję.
no dobra, aż tyle...
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Widzę, że nie jestem jedyna, która ma udaną znajomość z naftą.




Ja podziękuję, po tego typu akcjach miałam smętne, kluskowate strąki, a profitów brak. Oleje to już u mnie pieśń przeszłości.
Oj tak lubię ten olejowanie na nafte.
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A kombinowalas z metoda olejowania. U mnie efekty zaczelo dawac jak zaczelam olejowac na odzywke, innym pasuje rozrabianie oleju w cieplej wodzie, moze tu pies pogrzebany
U mnie właśnie lepiej się sprawdza olejowanie na mokro bądź jeszcze lepiej właśnie na odżywkę
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 09:53   #1685
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5341513 5]W sumie ja nie uznaję ogólnie podziału olei ze względu na porowatość

Co myślicie o Amli? Kupiłam ją z myślą o nakładaniu na skórę głowy i trochę na długość, ale mam wrażenie, że nie robi z włosami dosłownie nic ponadto posiada w składzie parafinę, która jest często demonizowana, to dobrze czy źle?[/QUOTE]
Siostro

Moje włosy lubią Amlę na długości, na skalp nie stosowałam
[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5341560 0]
Ja co nieco ogarniałam ten spis ze względu na porowatość, ale jak dla mnie jest to kompletnie zbędne i uważam, że każdemu zwyczajnie pasuje coś innego. I rozbawiły mnie te obszerne rozpiski z zawartością NNKT czy czego tam jeszcze w olejach, tak jakby dla włosów to było jakieś mega istotne (oczywiście mówię tu o zastosowaniu zewnętrznym)[/QUOTE]
Siostro po raz drugi

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Rozpiska z zawartością NNKT i innych jest ważna nie ze względu na to, co jest mega istotne dla włosów, ale dlatego, żeby łatwiej było dopasować do siebie olej i nie kupować ich zupełnie w ciemno.
Szkoda tylko, że ta rozpiska działa może w 1 przypadku na 10.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 09:58   #1686
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Siostro

Moje włosy lubią Amlę na długości, na skalp nie stosowałam

Siostro po raz drugi

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------


Szkoda tylko, że ta rozpiska działa może w 1 przypadku na 10.
Możliwe. Ja jednak lubię sobie na nią zerknąć i często pod tym kątem wybieram nowy olej. A Ty czym się kierujesz kupując nowy ?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 09:59   #1687
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A kombinowalas z metoda olejowania. U mnie efekty zaczelo dawac jak zaczelam olejowac na odzywke, innym pasuje rozrabianie oleju w cieplej wodzie, moze tu pies pogrzebany
[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5341560 0]Ja olejowania nie lubię przede wszystkim dlatego, że z tłustą mazią na głowie czuję się jak skończona fleja (Na innym forum zostałam za ten pogląd objechana od góry do dołu, bo jakim cudem zabieg czyniący dobrze moim włosom może sprawiać, że tak się czuję )

Ja co nieco ogarniałam ten spis ze względu na porowatość, ale jak dla mnie jest to kompletnie zbędne i uważam, że każdemu zwyczajnie pasuje coś innego. I rozbawiły mnie te obszerne rozpiski z zawartością NNKT czy czego tam jeszcze w olejach, tak jakby dla włosów to było jakieś mega istotne (oczywiście mówię tu o zastosowaniu zewnętrznym)[/QUOTE]

Tak, próbowałam, bawiłam się z tym zdecydowanie za długo.

O to to, też czułam się jak fleja. Tłuszcz na głowie dalej jest tłuszczem na głowie, a tego mój czerep produkuje w nadmiarze i jest to dla mnie zwyczajnie obrzydliwe. To samo mam z olejkami do ciała. Pomijając to, że moją skórę wysuszają, to jeszcze paćkają wszystko wokół, usiądę do kompa po prysznicu, to mam cały blat uświniony, jak mam krótkie spodenki, to i krzesło do kompletu, a jak założę coś bardziej zakrywającego, to ten olej wsiąka w ubranie. A skóra dalej sucha, tylko powleczona tłuszczem. Po prostu nie rozumiem popularności olejów
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 11:41   #1688
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Możliwe. Ja jednak lubię sobie na nią zerknąć i często pod tym kątem wybieram nowy olej. A Ty czym się kierujesz kupując nowy ?
Próbowaniem nowości, bo uważam, że pierwiastek "indywidualnych predyspozycji włosów, niezwiązanych z niczym" jest najważniejszy w doborze pielęgnacji.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:46   #1689
rozwydrzona
Zadomowienie
 
Avatar rozwydrzona
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 673
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Chimay, mam podobnie z olejami. Różnie próbowałam - na długo, krótko, na sucho, mokro i odżywkę. I nawet jeśli jest efekt, to do 2 godzin po myciu. Potem smętnie wiszą zbite w strąki. Za to zupełnie inaczej mam z maskami Choć tu też muszę dużo eksperymentować z długością trzymania, sposobem nakładania itd
__________________
16.07 - 37
11.11 - 41
rozwydrzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 17:39   #1690
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez rozwydrzona Pokaż wiadomość
Chimay, mam podobnie z olejami. Różnie próbowałam - na długo, krótko, na sucho, mokro i odżywkę. I nawet jeśli jest efekt, to do 2 godzin po myciu. Potem smętnie wiszą zbite w strąki. Za to zupełnie inaczej mam z maskami Choć tu też muszę dużo eksperymentować z długością trzymania, sposobem nakładania itd
Ja miałam identycznie, chociaż metoda olejowania na sucho była u mnie najbardziej znośna. Owszem, włosy są trochę bardziej miękkie, ale oszałamiających efektów nigdy u siebie nie dostrzegłam.

Ponadto wyrobiłam sobie opinię o Amli, którą ostatnio regularnie stosowałam. Mimo codziennego mycia szamponami z SLS czułam, że moje włosy są jakieś tępe, świeże i jednocześnie "niedomyte" na długości. I jestem pewna że to sprawka parafiny, bo identyczny efekt uzyskałam po odżywce z tym składnikiem właśnie.

Nakładając ją na skalp (bo po to ją kupiłam) czułam mrowienie, ale żadnych spektakularnych efektów nie było.

Olejowanie ocenię następująco: ode mnie szacun dla tych osób, którym chce się w to bawić Nakładanie oleju na samą długość i splatanie tego w warkocz jeszcze było w miarę znośne, ale na całe włosy już było dla mnie koszmarkiem. Trochę na siłę próbowałam się zmusić do tego zabiegu, bo liczyłam na choć niewielkie zregenerowanie zniszczonych włosów.

Ogólnie zauważyłam, że dziewczyny trochę się "nawracają" i odchodzą od włosomaniactwa na rzecz minimalizmu i myślę, że to dobry trend, bo nie ilość mazideł się liczy, a zredukowanie czynników niszczących. Spoglądając na "włosowe historie" widać, że dziewczyny miały brzydkie włosy nie dlatego, że nie włosomaniaczyły, a dlatego, że je katowały regularnie prostownicą i ciągle zmieniały kolory
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 19:38   #1691
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5342367 9]
Ogólnie zauważyłam, że dziewczyny trochę się "nawracają" i odchodzą od włosomaniactwa na rzecz minimalizmu i myślę, że to dobry trend, bo nie ilość mazideł się liczy, a zredukowanie czynników niszczących. Spoglądając na "włosowe historie" widać, że dziewczyny miały brzydkie włosy nie dlatego, że nie włosomaniaczyły, a dlatego, że je katowały regularnie prostownicą i ciągle zmieniały kolory[/QUOTE]

Święta prawda
Dla mnie wiele włosowych metoda to sztuka dla sztuki, a rozpiska olejów pod kątem zawartości kwasów tłuszczowych i porowatości stoi na szczycie tej listy. Jak ktoś lubi, to się można bawić, ale jak nie sprawia to przyjemności, to po co się męczyć.

Dzisiaj przetestowałam bambusowego Biovaxa i pierwsze wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-11 o 19:39
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 09:31   #1692
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Próbowaniem nowości, bo uważam, że pierwiastek "indywidualnych predyspozycji włosów, niezwiązanych z niczym" jest najważniejszy w doborze pielęgnacji.
No wlasnie, bo mi np służy olej z orzechów włoskich, czyli powinnam lubić wszystkie wielonienasycone, a taki np lniany w ogóle mi nie podpasowal
A moje włosy lubią cos z każdej grupy, bo i kokos jest OK i awokado, a jak to sie ma mieć do porowatości? nijak chyba

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2015-11-12 o 09:33
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 20:42   #1693
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Moje serum Elseve jest chyba za słabe na moją obecną długość i sezon szalikowy. 2 miesiące po podcięciu mam sporo rozdwojeń i białych kropek zużyję go na noc, a na dzień będę używać Isany i Dove.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 07:38   #1694
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

A moj syoss odpukac spisuje sie dobrze, cala pompka nanmoich koncowkach nie powoduje przeciazenia, jedynie solidne dociazenie. Nie rozpracowalam jeszcze jak wyciskac pol pomki, cos czuje ze mam uszkodzony egzemplarz. Nie umiem tez tej pompki zakrecic, wiec niestety serum nie bedzie ze mna podrozowalo, zostanie w lazience...
Szkoda ze zmienili sklad, bo zdazylam je polubic, do tej pory wracalam jedynie do serum mariona 7 efektow, bo wydawalo mi sie ze jako jedyne jest dosc ciezkie na moje koncowki, a tu prosze

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

A co to nikt lnianego nie lubi hehe ja go uwielbian, mam po nim takie fajne miesiste wlosy, jedynie orzech wloski do tej pory spisywal sie lepiej.
Co do olejkow lotonu, mam dwie rozne wersje olejku makadamia, jeden ma w skladzie na pierwszym miejscu olej slonecznikowy potem makadamia i awokado, drugi ma na pierwszym makadamie a potem slonecznikowy hmm... koedys musze porownac oba... poki co denkuje lniany i moze kokosa w koncy wymecze
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 07:44   #1695
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A moj syoss odpukac spisuje sie dobrze, cala pompka nanmoich koncowkach nie powoduje przeciazenia, jedynie solidne dociazenie. Nie rozpracowalam jeszcze jak wyciskac pol pomki, cos czuje ze mam uszkodzony egzemplarz. Nie umiem tez tej pompki zakrecic, wiec niestety serum nie bedzie ze mna podrozowalo, zostanie w lazience...
Szkoda ze zmienili sklad, bo zdazylam je polubic, do tej pory wracalam jedynie do serum mariona 7 efektow, bo wydawalo mi sie ze jako jedyne jest dosc ciezkie na moje koncowki, a tu prosze

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

A co to nikt lnianego nie lubi hehe ja go uwielbian, mam po nim takie fajne miesiste wlosy, jedynie orzech wloski do tej pory spisywal sie lepiej.
Co do olejkow lotonu, mam dwie rozne wersje olejku makadamia, jeden ma w skladzie na pierwszym miejscu olej slonecznikowy potem makadamia i awokado, drugi ma na pierwszym makadamie a potem slonecznikowy hmm... koedys musze porownac oba... poki co denkuje lniany i moze kokosa w koncy wymecze
Ja tego Syossa nie kupię i Isany też. Przez olej arganowy końcówki robią się takie suche, brzydko układają.
Ja lniany musze wymęczyć, najczęściej go mieszam z jakąś maską.
Z Lotonu lubię makadamie i uwielbiam kokosa. Oba są równie dobre i na pewno do nich wrócę. A tak się tego kokosa obawiałam widziałam te "mieszane" wersje w Rossmannie. Skuszę się chyba na słodkie migdały z kokosem i makadamie i awokado. Na pewno omijam szerokim łukiem argan.

Dalej szukam serum na końce... Przeglądam te półki sklepowe i nic sensownego nie wpadło mi w oko.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 08:15   #1696
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Jak szukalam serum dla siebie, mialam wrazenie ze argan jest wszedobylski. Moze jedwab green pharmacy albo serum termoochronne mariona. Chociaz jedwab byl dla mnie za lekki a z marionem to Ty sie nie lubisz. Kiedys przypadlo mi do gustu serum biowaxa. Teraz zuzylabum je w tydzien bo moje wlosy doslownie pija sera i oleje.
Ostatnio wylalo mi sie dosc sporo serum mariona, nalozylam wiec to na koncowki, bo stwierdzilam ze i tak ida w koczek wiec se moga byc tluste. Po kilku godzinach nie bylo sladu po nadmiarze serum. Moue wlosy to silikonowe alkoholiki!!!!
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2015-11-13 o 08:16
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 08:42   #1697
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Jak szukalam serum dla siebie, mialam wrazenie ze argan jest wszedobylski. Moze jedwab green pharmacy albo serum termoochronne mariona. Chociaz jedwab byl dla mnie za lekki a z marionem to Ty sie nie lubisz. Kiedys przypadlo mi do gustu serum biowaxa. Teraz zuzylabum je w tydzien bo moje wlosy doslownie pija sera i oleje.
Ostatnio wylalo mi sie dosc sporo serum mariona, nalozylam wiec to na koncowki, bo stwierdzilam ze i tak ida w koczek wiec se moga byc tluste. Po kilku godzinach nie bylo sladu po nadmiarze serum. Moue wlosy to silikonowe alkoholiki!!!!
Myślę poważnie nad Mythic Oil. W internecie dużo pozytywnych recenzji. Jedwab Green Pharmacy jest dla mnie za lekki (a przynajmniej kiedyś był) i jednak wolałabym coś bardziej emolientowo-silikonowego. Mam z Mariona kurację arganową i męczę się z nią. Miałam serum termoochronne i inne takie i nic się nie sprawdza. Na razie kończę te kurację i serum z olejem marakujowym, a potem chyba zamówię ten z Loreala i tyle. Będę miała spokój na dłuższy czas
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 09:08   #1698
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Tak myslalam, ze green pharmacy bedzie za lekki. A mariona moze nakladaj przed myciem... czytalam ze niektore dziewczyny tak robia.
Ciesze sie ze sprobowalam syossa Whola za polecenie.
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2015-11-13 o 09:10
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 09:30   #1699
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Myślę poważnie nad Mythic Oil. W internecie dużo pozytywnych recenzji. Jedwab Green Pharmacy jest dla mnie za lekki (a przynajmniej kiedyś był) i jednak wolałabym coś bardziej emolientowo-silikonowego. Mam z Mariona kurację arganową i męczę się z nią. Miałam serum termoochronne i inne takie i nic się nie sprawdza. Na razie kończę te kurację i serum z olejem marakujowym, a potem chyba zamówię ten z Loreala i tyle. Będę miała spokój na dłuższy czas
Tez mysle nad zamowieniem mythic oil. Fryzjerka do ktorej kiedys chodzilam pracowala na produktach l'oreala, w tym wlasnie na tym serum i musze przyznać ze wlosy po nim byly swietne
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 10:08   #1700
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

A ja żadnego serum nie mam chodzi za mną Natural World z arganem i makadamia, ale jest dość drogie, poza tym koncówki nie domagają sie zabezpieczania jak na razie chyba im wystarcza amodimethicone w odżywce bs.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 10:24   #1701
Ofella
Raczkowanie
 
Avatar Ofella
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Pytanie do kreconowlosych: czy jako dzieci mialyscie krecioly na calej glowie? Pytam, bo mojemu dziecieciu 2-letniemu kreca sie tylko wlosy z tylu glowy, a i to od uszu. Wlosy z czubka i bokow glowy sa proste z lekko wywinietym koncem. I sie zastanawiam, czy te proste moga sie namyslic so krecenia, czy bedzie polowicznie krecona
(Wlosy w wyproscie sa juz prawie do lopatek, wiec juz troche ich tendencji widac)
Będzie połowicznie kręcona, mam takie włosy właśnie i super się układają
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.
John Green
Ofella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:05   #1702
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ofella Pokaż wiadomość
Będzie połowicznie kręcona, mam takie włosy właśnie i super się układają
Pokazesz fotke?
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:17   #1703
irrssin
Raczkowanie
 
Avatar irrssin
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 372
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Ja nie mam zbyt bogatego doświadczenia z olejami, bo używałam tylko lniany. Nie mogę wykończyć tej jednej butli. Ale chyba jak już ją dokończę, to zaprzestanę olejowania i skupię się na innym sposobie pielęgnacji. Efektów nie widzę specjalnych po olejowaniu, ani na plus ani na minus. A jednak to babranie w oleju mnie trochę zniechęca..
irrssin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:41   #1704
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez irrssin Pokaż wiadomość
Ja nie mam zbyt bogatego doświadczenia z olejami, bo używałam tylko lniany. Nie mogę wykończyć tej jednej butli. Ale chyba jak już ją dokończę, to zaprzestanę olejowania i skupię się na innym sposobie pielęgnacji. Efektów nie widzę specjalnych po olejowaniu, ani na plus ani na minus. A jednak to babranie w oleju mnie trochę zniechęca..
Olej lniany możesz zużyć wewnętrznie sama nim robiłam takie kuracje. Również nie miałam wielu olei oprócz tych kuchennych: lniany, sezamowy, migdałowy (świetny jako oliwka do ciała!) i rycynowy, którego codziennie używam na rzęsy
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 10:14   #1705
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5344598 1]Olej lniany możesz zużyć wewnętrznie sama nim robiłam takie kuracje. Również nie miałam wielu olei oprócz tych kuchennych: lniany, sezamowy, migdałowy (świetny jako oliwka do ciała!) i rycynowy, którego codziennie używam na rzęsy[/QUOTE]

Ja kupiłam ostatnio odżywke lbotici do rzęs i też ma rycynowy olejek w składzie a moje oczy nienawidzą rycyny kiedyś nakładałam samą rycyne i miałam masakre (swędzenie, pieczenie itd.) i po tym mam to samo
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 13:54   #1706
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ostatnio odżywke lbotici do rzęs i też ma rycynowy olejek w składzie a moje oczy nienawidzą rycyny kiedyś nakładałam samą rycyne i miałam masakre (swędzenie, pieczenie itd.) i po tym mam to samo
Ja używałam olejku rycynowego na rzęsy i brwi i nie widziałam efektu. A jak używam pomadke Alterry jest dużo lepiej
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 16:48   #1707
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

a u mnie właśnie ta pomadka nie dawała kompletnie nic, do ust również nie lubiłam jej stosować. Zaginęła gdzieś i w sumie to nie tęsknię ja z kolei lubię wcierać w rzęsy i brwi rycynę, bo widzę efekty. Ludziom bardzo się podobają moje brwi i pytają, kto mi je robił

A będąc w temacie zapuszczania - po mojej własnoręcznie wykonanej wcierce z rzepy dostrzegłam przyrost już po tygodniu Rzepę pokroiłam na kawałeczki i dolałam do tego trochę wody, potraktowałam to blenderem i odcedziłam ciecz, wyciskając ją również ze zmielonych farfocli. Dodałam to do gotowej wcierki i już
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 21:39   #1708
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Carmela__ Pokaż wiadomość
Zużywam,ten nowy jest naprawdę lepszy,chociaż nie umywa się do np.efektu po Kallosie Pro-Tox.Ostatnio przestałam go używać,żeby się wyprowadzić z przeproteinowania,przy następnym myciu będę robić laminowanie włosów Marion,dlatego ta maska jeszcze sobie poczeka na swoją kolej ;d Zamierzam kupować Biovaxy dalej,bo właśnie jak zauważyłaś,to jest głównie polecana marka,bo ma bogate składy,a ja nie znam niczego,co by mogło być równie obfite w dobroci.Czy są jednak jeszcze jakieś bogate maski,oprócz Biovaxów i oryginalnego Waxu?

Dziękuję za skomplementowanie koloru

Aaaach i spróbowałam w końcu Kallosa Blueberry,trzymany pół godzinki.Cudo

I w ogóle jestem zachwycona szamponem Physiogel,2 w 1 z odżywką.Moja mama go dostała od dermatologa,więc postanowiłam go wypróbować i mam po nim niesamowicie błyszczące,lejące się włosy.A jak sprawdzałam oceny w KWC,to miał baaardzo przeciętne.Jak widać,zwykły kosmetyk dla niektórych może okazać się perełką
Ostatnio odniosłam takie wrażenie, że mimo przetestowania dziesiątek masek, poczytania o pewnie setce innych, które mnie ciekawią, proste pytanie o cięższe, bogatsze maski bywa trudne Po prostu mamy taki wybór, że czasami sie w tym gubimy. Kojarzę, że niektóre rosyjskie maski są tez cięższe (ale gorzej z dostepnością), GlissKury,ale one wszytskie jak jeden mąż mają keratynę, czyli nie są do użytku codziennego.

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Robimy akcje olejowania?
U mnie olej i tak wskakuje co mycie, z wyłączeniem dni kiedy się spieszę lub jestem w podróży. Szacuję że 2/3 moich myć jest z olejowaniem.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Widzę, że nie jestem jedyna, która ma udaną znajomość z naftą.
Musze przetestować naftę (już nawet czeka w zapasie), bo póki co parafina zawarta w Vatice funduje mi wlosy mogace robic za latarnię ciekawe czy nafta da podobne efekty.


[1=2cfaa0a5c37026ea4ab814c 74c2acc8bc9bbc2c1;5342367 9]
Ogólnie zauważyłam, że dziewczyny trochę się "nawracają" i odchodzą od włosomaniactwa na rzecz minimalizmu i myślę, że to dobry trend, bo nie ilość mazideł się liczy, a zredukowanie czynników niszczących. Spoglądając na "włosowe historie" widać, że dziewczyny miały brzydkie włosy nie dlatego, że nie włosomaniaczyły, a dlatego, że je katowały regularnie prostownicą i ciągle zmieniały kolory[/QUOTE]

Też to zauważyłam. Oprócz powrotu do części zwykłych niewłosomaniackich kosmetyków nastąpił zwrot ku gotowym produktom, co raz mniej opisów rodem z laboratorium, a dotyczących tworzenia dziwnych mikstur i siepania ich na owłosienie.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
No wlasnie, bo mi np służy olej z orzechów włoskich, czyli powinnam lubić wszystkie wielonienasycone, a taki np lniany w ogóle mi nie podpasowal
A moje włosy lubią cos z każdej grupy, bo i kokos jest OK i awokado, a jak to sie ma mieć do porowatości? nijak chyba
Niby jestem wysokoporem (no może w kierunku średniej porowatości), a lniany wywołał armagedon. Za to jedno się potwierdziło: kokos to w moim przypadku zuuuooo!

Wy tu o serach, a ja jakoś malo sie przejmuję koncówkami, bo i tak niedługo czeka je cięcie.

Uff, nadrobiłam Was.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 22:21   #1709
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Ja nie przepadam za nafta, poniewaz mam problem z jej domyciem i drazni mnie jej zapach. Postanowilam ja jednak zuzyc przez zime i dzis zmieszalam z Kallosem Color. Efekt przerosl moje oczekiwania. Zazwyczaj, niezaleznie od tego, co naloze, wlosy sa zawsze takie same, a dzis uzyskalam mega polysk i wygladzenie, siedzialam ogladajac serial i smyralam sobie pasma teraz sprobuje polaczyc nafte z pozostalymi odzywkami, bo podejrzewam, ze to wlasnie jej zasluga. Ciekawa jestem jedynie, czy efekt ten utrzyma sie dluzej niz do jutrzejszego mycia.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 08:16   #1710
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja nie przepadam za nafta, poniewaz mam problem z jej domyciem i drazni mnie jej zapach. Postanowilam ja jednak zuzyc przez zime i dzis zmieszalam z Kallosem Color. Efekt przerosl moje oczekiwania. Zazwyczaj, niezaleznie od tego, co naloze, wlosy sa zawsze takie same, a dzis uzyskalam mega polysk i wygladzenie, siedzialam ogladajac serial i smyralam sobie pasma teraz sprobuje polaczyc nafte z pozostalymi odzywkami, bo podejrzewam, ze to wlasnie jej zasluga. Ciekawa jestem jedynie, czy efekt ten utrzyma sie dluzej niz do jutrzejszego mycia.
Na moich włosach utrzymuje się do kilku myć U mnie nafta czasem tak wściekle nabłyszcza, że trudno mi potem zrobić zdjęcie włosom, bo większość wychodzi prześwietlona. Uwielbiam ten efekt

Z ciężkich masek poza Gliss Kurami to jest jeszcze Dove z olejami (ma też parafinę, o ile dobrze pamiętam). Dla mnie Omia z siemieniem też jest ciężka, właśnie ją kończę, co bardzo mnie cieszy, bo matowi i puszy.
Zostały mi tylko odżywka Biovax bambus i Natur Vital, ale ta druga to moja stała miłość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-03 18:01:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.