Czerwona plama na policzku-co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-26, 16:14   #1
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19

Czerwona plama na policzku-co robić?


Jakiś miesiąc temu na policzku pojawiła mi się czerwona,swedzaca plama. Smarowalam ja Hydrocortisonium,które przynosiło tylko chwilowy efekt,Alantanem,kremem Bambino oraz przepisanym przez dermatologa kremem przywracającym nawilżanie z Iwostinu.prowadzę kuracje Izotekiem,mój dermatolog powiedział,że te plamy to po prostu podrażnienie od leku,ale nie dał mi żadnych zaleceń oprócz kremu,który nie przyniósł żadnych efektów.od dłuższego czasu mecze się z tą plama i bardzo się boję,że zostanie mi po niej ślad albo nigdy jej nie wylecze.czy ktoś miał podobna sytuację albo wie,co to mogłoby być? W załączniku umieszczam zdjęcie problemu,policzek posmarowany kremem,dlatego sie błyszczy,normalnie jest baardzo suchy,przypomina rybie łuski.z góry dziękuję za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0138.jpg (77,7 KB, 12 załadowań)
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 16:18   #2
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czerwona plama na policzku-co robić?

Skoro lekarz mówi że to podrażnienie po leku, to może spróbujesz naturalnego oleju np: olej sojowy z półproduktów, jest do tłustej cery dobry, nie ten ze spożywczaka czasem.
Macerat nagietkowy lub aloesowy dobrze goją skórę.
Olej Laurowy na zmiany skórne.
Wszytko naturalne, więc nie powinno zaszkodzić, nawet jakby nie pomogło na twarzy to na ogólne zdrowie nie wpłynie, bo takie oleje można nawet jeść.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 17:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.