Obcinanie na mokro czy na sucho ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-29, 13:40   #1
gemmini29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 210
Question

Obcinanie na mokro czy na sucho ?


Hej dziewczyny, wybieram się w styczniu do fryzjera i przypomniało mi się, że kiedyś jeden z nich obcinał moje włosy na sucho (umył, wysuszył, wyprostował i obcinał) jednak zdażyło mi się to tylko raz, a takto zawsze włosy mam obcinane zaraz po umyciu. Zastanawiam się od czego to zależy ?? i czy wypada fryzjera poprosić od razu żeby obicął je na sucho ? ( zalezy mi żeby obciął mi same końcówki a nie uciachał połowe, a wydaje mi,ze na sucho bardziej mozna kontrolowac dlugosc obcinania) ?
gemmini29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:20   #2
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Obcinanie na mokro czy na sucho ?

Znalazłam jedną fryzjerke, która właśnie tez mnie zdziwiła, zrobiła dokładnie to samo, umyła,wysuszyła,wyprostow ała i dopiero zabrała się za podcinanie koncówek. Widziałam moje zaskoczenie, wytłumaczyła mi, że tak widzi zniszczony włos, prostownica pokazuje gdzie włos się łamie, rozdwaja itp, na mokro to obcinanie jakby w ślepo, dlatego ona obcina na sucho bo widzi ile trzeba podciac. Pierwszy raz byłam zadowolona z fryzjera, bo jak poprosiłam o koncowki tak zrobiła, a nie tak jak zawsze wychodziłam o 5cm krótszych włosach, w moim przypadku 10cm jak się skręcą

od pół roku podcina mi tak włosy i wreszczie moge je zapuszczać
caate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:50   #3
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Obcinanie na mokro czy na sucho ?

Cytat:
Napisane przez gemmini29 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wybieram się w styczniu do fryzjera i przypomniało mi się, że kiedyś jeden z nich obcinał moje włosy na sucho (umył, wysuszył, wyprostował i obcinał) jednak zdażyło mi się to tylko raz, a takto zawsze włosy mam obcinane zaraz po umyciu. Zastanawiam się od czego to zależy ?? i czy wypada fryzjera poprosić od razu żeby obicął je na sucho ? ( zalezy mi żeby obciął mi same końcówki a nie uciachał połowe, a wydaje mi,ze na sucho bardziej mozna kontrolowac dlugosc obcinania) ?
Zawsze tak tną moje włosy w Jean Luis Davidzie, pierw trochę na mokro, suszenie, prostowanie na szczotce i cieniowanie na sucho, inaczej by zapewne było gdybym poprosiła o suszenie dyfuzorem (mam kręcone włosy).
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.