Przetrwały pęcherzyk jajnikowy,D-dimery, strach przed zakrzepicą i inne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 22:43   #1
Polnamysz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1

Przetrwały pęcherzyk jajnikowy,D-dimery, strach przed zakrzepicą i inne.


Może ktoś miał podobnie i coś podpowie.

Mam przetrwały pęcherzyk jajnikowy i lekarz zapisał mi progesteron (nie pamiętam nazwy) na 3 miesiące, ale nie pomógł. Później przez 4 miesiące brałam rigevidon- też nie pomógł, potem była przerwa i zaczęłam vibin. Po dwóch tygodniach zaczęła mnie boleć noga pod kolanem, ale myślałam, ze to stawy, bo mam problemy z kręgosłupem i stawami. Ale coś mnie tknęło i znalazłam informacje, ze to może być od tabletek i wystraszyłam się nieco. Dodam, ze przed tą całą kuracją miałam robione badania wątroby i krzepliwości i były dobre.

Teraz ponownie zrobiłam krzepliwość i dodatkowo test D-dimera. Krzepliwość wyszła dobrze, ale D-dimer ma niby norme 500 a ja mam ponad 1000, zadzwoniłam do gina i mówił, ze to raczej nie z tego, ale leki kazał odstawić(zostało 3 tabletki na ten miesiąc) i zgłosić się po okresie.

I teraz pytania: jeśli byłby to zakrzep, to odstawienie wystarczy i nie trzeba na razie nic dalej badać (doppler itd?) I jak sprawdzić skąd to podwyższenie? Jeśli od stawów to jak to udowodnić? Dodam jeszcze, że nie palę i nigdy nie paliłam.

I może ktoś pozbył się przetrwałego(niepęknięteg o) pęcherzyka inaczej niż przez tabletki albo operacje? Może jakieś zioła czy coś? Boję się, że jak się teraz okaże, że nadal go mam, to trzeba będzie wyciąć,a w wiadomo wolałabym tego uniknąć. Pęcherzyk był wykryty jakoś w styczniu, nie rośnie, nie boli. Okres mam regularny.

Pozdrawiam i proszę o rady.

Edytowane przez Polnamysz
Czas edycji: 2013-09-24 o 22:44
Polnamysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.