Krwawiące dziąsła;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-11, 18:49   #1
Slodka_Anulcia
Raczkowanie
 
Avatar Slodka_Anulcia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 167

Krwawiące dziąsła;/


Od jakiegos czasu mam problem z dząsłami. Używałam pasty lacalut, która pomogła na chwilę. Ostatno byłam także na badaniu krwi, żeby wykluczyc anemie i wszystko w normie. Lekarz kazał łykac wit C i preparaty witaminowe (biorę bodymax) już ponad dwa tygodnie, stosuje paste parodontax (bleee) A dziąsełka dalej krwawią przy szczotkowaniu( chociaż szczotkuje bardzo delikatnie) Miałyście coś takiego? Byłyście z tym u dentysty? Jeżeli tak to co wam powiedział.
Slodka_Anulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 09:37   #2
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Cytat:
Napisane przez Slodka_Anulcia Pokaż wiadomość
Od jakiegos czasu mam problem z dząsłami. Używałam pasty lacalut, która pomogła na chwilę. Ostatno byłam także na badaniu krwi, żeby wykluczyc anemie i wszystko w normie. Lekarz kazał łykac wit C i preparaty witaminowe (biorę bodymax) już ponad dwa tygodnie, stosuje paste parodontax (bleee) A dziąsełka dalej krwawią przy szczotkowaniu( chociaż szczotkuje bardzo delikatnie) Miałyście coś takiego? Byłyście z tym u dentysty? Jeżeli tak to co wam powiedział.
A badania krzepliwości krwi robiłaś?
Ja bym się wybrała do dentysty na Twoim miejscu.
Ze swojej strony polecam te szczoteczki:
http://www.sanacja.com.pl/sanacja/sh...czoteczka.html
Do kupienia w tym lub innym sklepie stomatologicznym lub na allegro. Ja kupuje u swojej orto. Bardzo fajnie masują dziąsła. Irygator może by też pomógł.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:01   #3
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Może masz zapalenie dziąseł mi dentystka poleciła tą paste Meridol i zakupienie szczoteczki elektrycznej i zacytuję panią doktor: Nie przejmuj się, ze na początku będzie różowo w umywalce, to szybko minie
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 20:48   #4
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Mi również dentystka poleciła Meridol,używam zarówno pastę jak i płyn i ogólnie jestem bardzo zadowolona,ale....niestet y zuważyłam że po dłuższym czasie ,moje zęby zaczynają zmieniać brzydko kolor,no ale dziąsła nie bolą ani nie krwawią,używam na przemian z zielonym Elmexem- również bardzo mi pomógł na dziąsła. Lacalut- dla mnie porażka,dentystka odradziła mi używanie,no chyba że jako balsam na dziąsła a nie pastę.

Przypomniałam sobie,że kiedyś przy zapaleniu dziąseł używałam żelu Baikadent,też był ok.

Edytowane przez soleil1985
Czas edycji: 2011-08-12 o 20:54
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 15:10   #5
Slodka_Anulcia
Raczkowanie
 
Avatar Slodka_Anulcia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 167
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. W najbliższym czasie udam się do dentysty
Slodka_Anulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 11:58   #6
deja vu
Raczkowanie
 
Avatar deja vu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 83
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

W moim przypadku konieczne było zdjęcie kamienia - dwa zabiegi w odstępie około miesiąca - po pierwszym było gorzaj, ateraz już tylko lepiej. I basolutny zakaz używania szczoteczki elektrycznej, z wyjaśnieniem, że moze powodowac obniżanie się dziąseł.
deja vu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 11:58   #7
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Jak widzisz zmiana pasty do zębów i szczoteczki na miększą to nie wszystko.
Krwawiące dziąsła to też oznaka zapalenia dziąseł, która w zaawansowanych sytuacjach może przejść w paradontozę. Ta prowadzi do odsłaniania szyjek zębowych, chwiejności zębów, a nawet do ich wypadania.
Niestety to też czasem objaw różnych chorób, niezwiązanych z zębami. Mówimy tu o cukrzycy, anemii, niedoborze witaminy K i C, chorej wątrobie. Może być skutkiem ubocznym stosowania leków na nadciśnienie tętnicze, astmę, alergie, tabletek hormonalnych.

Ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości, należy jak najszybciej udać się do stomatologa lub do lekarza konkretnej specjalizacji.
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-13, 08:36   #8
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Krwawiące dziąsła;/

Na krwawienie dziąseł pomogą płukanki ziołowe: szałwiowa, tymiankowa lub miętowa.

Szałwiowa: 2 łyżki stołowe szałwii zalej wrzątkiem i pozostaw pod przykryciem na ok. 10 minut. Odcedź. Płucz usta kilka minut 3-4 razy dziennie.

Tymiankowa lub miętowa: łyżkę ziół zalej szklanką wrzątku i przykryj na ok. 10 minut. Odcedź. 2-3 razy dziennie stosuj napar do płukania ust.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-13 09:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.