tabletki anty, a studia. odstawić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 09:21   #1
Charlotte001
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte001
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Question

tabletki anty, a studia. odstawić?


Witam, Drogie Panie.
Mam dylemat związany z braniem tabletek (Yasmin), a moim wyjazdem na studia.
Jeżeli podobny wątek już był, a ja go przeoczyłam (wyszukiwarka padła, przeglądałam stronki w tym dziale, lecz nie wszystkie), proszę o zrobienie ze mną porządku i uniżenie błagam o przebaczenie
Do rzeczy. Biorę tabletki od ponad roku. Nie ma ŻADNYCH efektów ubocznych (jak na razie, ale kto wie, co będzie w przyszłości?). Branie ich, jest wg. mnie bardzo wygodne - jestem cały czas zabezpieczona, nie muszę używać znienawidzonych gumek, mogę przesunąć krwawienie kiedy chcę. Jednak niedługo wyjeżdżam Będę od mojego Tż'ta daleko i widzieć będziemy się zapewne co 2, 3 tyg (że co tydzień, na to raczej nie liczę)... I zaczęłam się zastanawiać, czy jest w takiej sytuacji sens trucia się tabletkami. Mówię "trucia", bo akurat Yasmin jest preparatem stosunkowo nowym i kto mi zagwarantuje, co będzie np. po 5 latach brania tych tabletek? Z drugiej strony, jak pomyślę o używaniu prezerwatyw, to mi się odechciewa seksu Wiem, że to moja decyzja, ale chciałabym poznać Wasze opinie
__________________
Bo ja chciałabym móc nie musieć wierzyć
Że kiedyś to dostanę co mi się należy

***
lepiej być na ~ , niż w . , prawda?
(aktualnie jednak, to jestem w ogromnej, nieprzepastnej kropce )
Charlotte001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:44   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Wdg. mnie takie odstawienie nie maja sensu bo :nie lubisz gumek a dwa stosujac je bedzie sie stresowac czy moze jestem w ciazy czy nie wiec po co ?
poza tym pigulkami mozna sterowac okresem co jest b. wygodne ze wzgledu na studia ,egzaminy a dwa widzenie z chlopakiem.

Co do trucia ,nikt nie da ci gwarancji ze za 10-20 lat nie okaze sie ze faktycznie bylo to trucie organizmu i nie wyjda skutki uboczne ale wdg. mnie zyejmy tu i teraz a bezpieczenstwo teraz stawiam na 1 miejscu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 17:40   #3
martaK
Raczkowanie
 
Avatar martaK
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 332
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Ja bym odstawiła... Na pewno to nie jest obojętne dla wątroby, na jeden czy dwa weekendy w miesiacu jakos sie z gumka przemeczycie
martaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:02   #4
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

ja bym brała nadal, tabletki na studiach są wygodne z tych powodow ktore wymienila paula78
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:06   #5
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

tez bym nadal brala tabletki,sa sytuacje w ktorych naprawde moga byc pomocne,oprocz zabezpiecznia,daja mozliwosc przesuniecia okres itp...zastanow sie i najlepiej zapytaj swojego lekarza
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:29   #6
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Jestem za braniem. Szkoda nerwów i stresu na używanie gum. A jeszcze piszesz, że na samą myśl o nich odechciewa Ci się seksu. Twoja przyjemność jest bardzo ważna. i nie rozumiem stweirdzenia "2 weekendy w miesiącu jakoś się przemęczycie" - "Przemęczycie"? Ja nie miałabym zamiaru się męczyć w jakikolwiek sposób.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 13:08   #7
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Jeśli zastanawiasz się nad odstawieniem to zrób może badania(no chyba ze robiłaś niedawno, ale po pół roku brania tabsów wypadałoby wiedzieć jak tam z hormonami i wątrobą)- jeśli wyniki będą dobre to raczej nie ma sensu odstawiać, skoro tak nie lubisz gumek, ale jeśli coś będzie nie tak to warto by było zrobic przerwę w braniu, a to, że nie będziecie się często widywać może stanowić dobrą okazję do takiej przerwy. Tak mi się wydaje.
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 18:55   #8
Charlotte001
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte001
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Jeśli zastanawiasz się nad odstawieniem to zrób może badania(no chyba ze robiłaś niedawno, ale po pół roku brania tabsów wypadałoby wiedzieć jak tam z hormonami i wątrobą)- jeśli wyniki będą dobre to raczej nie ma sensu odstawiać, skoro tak nie lubisz gumek, ale jeśli coś będzie nie tak to warto by było zrobic przerwę w braniu, a to, że nie będziecie się często widywać może stanowić dobrą okazję do takiej przerwy. Tak mi się wydaje.
Robiłam przerwę półroczną, aby sprawdzić, czy wszystko ze mną w porządku i tak właśnie było Dziękuję za wszystkie opinie
__________________
Bo ja chciałabym móc nie musieć wierzyć
Że kiedyś to dostanę co mi się należy

***
lepiej być na ~ , niż w . , prawda?
(aktualnie jednak, to jestem w ogromnej, nieprzepastnej kropce )
Charlotte001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:11   #9
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wdg. mnie takie odstawienie nie maja sensu bo :nie lubisz gumek a dwa stosujac je bedzie sie stresowac czy moze jestem w ciazy czy nie wiec po co ?
poza tym pigulkami mozna sterowac okresem co jest b. wygodne ze wzgledu na studia ,egzaminy a dwa widzenie z chlopakiem.

Co do trucia ,nikt nie da ci gwarancji ze za 10-20 lat nie okaze sie ze faktycznie bylo to trucie organizmu i nie wyjda skutki uboczne ale wdg. mnie zyejmy tu i teraz a bezpieczenstwo teraz stawiam na 1 miejscu.
Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
Jestem za braniem. Szkoda nerwów i stresu na używanie gum. A jeszcze piszesz, że na samą myśl o nich odechciewa Ci się seksu. Twoja przyjemność jest bardzo ważna. i nie rozumiem stweirdzenia "2 weekendy w miesiącu jakoś się przemęczycie" - "Przemęczycie"? Ja nie miałabym zamiaru się męczyć w jakikolwiek sposób.
tak nie odstawiaj, nawet uprawiajac sex 2-3 razy w miesiacu mozesz zajsc w ciążę? warto tak ryzykować? tabletki nie robia krzywdy twojemu organizmowi jesli tylko robisz odpowiednie badania i masz dobre wyniki
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:12   #10
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Cytat:
Napisane przez martaK Pokaż wiadomość
Ja bym odstawiła... Na pewno to nie jest obojętne dla wątroby, na jeden czy dwa weekendy w miesiacu jakos sie z gumka przemeczycie
seks to nie przemęczenie się, ja bym nie odstawiała na Twoim miejscu.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 09:34   #11
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

rowniez bym nie odstawila przyjda wakacje, swieta, przerwy w nauce kiedy widziec bedziecie sie czesciej i co? zaraz polecisz po tab? bierz i zyj spokojnie
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 15:16   #12
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

ja bym brala tabletki, sama jestem w podobnej sytuacji.
biore harmonet, jest to wygodne, nie stresuje sie niechciana ciaza, moge skupic sie na innych, istotnych sprawach, okres zawsze jak w zegarku
z tztem widue sie srednio co 3-4 tyg mimo to nie przerywam brania pigułek, poza tym jestem pod opieką lekarza, wszystko jest ok, aktualnie nie planuje dziecka i chce byc naprawde dobrze zabezpieczona i nie stresowac sie ciążą.
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:21   #13
Charlotte001
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte001
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

dziękuję Dziewczyny
postanowiłam, że będę brać nadal
ale dziś, jak poszłam do poradni ginekologicznej, to myślałam, że mnie szlag jasny trafi ! chciałam tylko receptę, ale nie wiedziałam, czy wtedy również trzeba się rejestrować, próbowałam się dowiedzieć przez telefon, to nikt nie raczył odebrać! mało tego- odrzucały moje połączenia pofatygowałam się więc i się przeszłam do poradni, była taka kolejka, że z 5 godz bym musiała stać (dosłownie!), więc przeprosiłam grzecznie i weszłam do lekarki, aby się spytać, czy mogę receptę. i oczywiście zgarnęłam opierdziel! nie dość, że od lekarza to jeszcze od starych babek, które zaczęły rzucać mięsem w moją stronę i krzyczeć, że bez kolejki się nie wchodzi, próbowałam się wytłumaczyć, że weszłam jedynie na 5 sek po informację, ale w końcu zrezygnowałam z tego zamiaru i wyszłam stamtąd, bo przekrzyczeć ich się nie dało.
normalnie ręce mi opadły, co za zapyziałe miasteczko!
aż mnie brzuch rozbolał z tego wszystkiego
__________________
Bo ja chciałabym móc nie musieć wierzyć
Że kiedyś to dostanę co mi się należy

***
lepiej być na ~ , niż w . , prawda?
(aktualnie jednak, to jestem w ogromnej, nieprzepastnej kropce )
Charlotte001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:30   #14
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: tabletki anty, a studia. odstawić?

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.