Mikrodermabrazja w domu -kosmetyki, metody. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-29, 11:41   #121
zmysl_namietnosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GDAŃSK
Wiadomości: 524
Dot.: Mikrodermabrazja?

Cytat:
Napisane przez methodys Pokaż wiadomość
Witam, wybrałam się ostatnio na mikro, ale coś mi się nie zgadza. Zamiast tej okrągłej końcówki kosmetyczka jeździła mi po twarzy taką jakby gumową szpatułką, mocno ją przyciskała, co było całkiem bolesne, szczególnie pod koniec. Teraz schodzi mi skóra. Co to było ? Pozdrawiam
a ja obstawiam, że kosmetyczka zamiast zrobić mikrodermabrazję zrobiła peeling kawitacyjny. tak mi się ta szpatułka kojarzy
Powiedz mi kochana, jakie dźwięki dochodziły od maszyny, to będzie można bliżej to określić.

Bo jeśli faktycznie zrobiła Ci kawitację to lekko Cię oszukała - przede wszystkim powinna Cię poinformować o tym, że robi inny zabieg (który zapewnie również w cenniku inną ma kwotę). I oczywiście pytać się o Twój komfort...

Nigdy bym tak żadnej mojej klientce nie zrobiła...
zmysl_namietnosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 15:55   #122
Anielica123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Mikrodermabrazja?

Mnie również nasuwa się tutaj peeling kawitacyjny, on też nie powinien boleć, chyba że użyła fali pulsacyjnej, wtedy mógł wywołać dyskomfort. Skóra złuszczy się, ponieważ to jest peeling i na pewno złuści naskórek. Przeważnie w widoczny sposób. A jedno pytanie mam, czy przecierała Ci skórę zwilżonym płatkiem kosmetycznym? Bo jeśli nie robiła tego a zrobiła peeling kawitacyjny to po pierwsze był bolesny, a po drugie mógł troszkę zetrzeć naskórek. A mikra czasem jest bolesna, jeśli końcówka była np. o zbyt małej ziarnistości. Opisz proszę jak to dokładnie wyglądało
Anielica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:07   #123
zmysl_namietnosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GDAŃSK
Wiadomości: 524
Dot.: Mikrodermabrazja?

Cytat:
Napisane przez Anielica123 Pokaż wiadomość
Mnie również nasuwa się tutaj peeling kawitacyjny, (...). A jedno pytanie mam, czy przecierała Ci skórę zwilżonym płatkiem kosmetycznym? Bo jeśli nie robiła tego a zrobiła peeling kawitacyjny to po pierwsze był bolesny, a po drugie mógł troszkę zetrzeć naskórek. A mikra czasem jest bolesna, jeśli końcówka była np. o zbyt małej ziarnistości. Opisz proszę jak to dokładnie wyglądało
sierota zapomniałam o zwilżonym waciku w swoim pytaniu jest to dla mnie tak oczywiste, że o tym zapomniałam przy pisaniu
zmysl_namietnosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 16:58   #124
Makarena73
Przyczajenie
 
Avatar Makarena73
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5
Dot.: Mikrodermabrazja?

Miałam robioną mikro 4 dni temu. Koleżanka poleciła mi salon i kosmetyczkę i jestem bardzo zadowolona
Kosmetyczka poleciła mi zrobienie mikro, aby skórę oczyścić, a po niej kwas pirogronowy (miałam ogromny trądzik swego czasu, po którym zostały niezłe blizny do tego ogrom zaskórników i świecenie się). Mikro (diamentowa) na twarzy nie bolała, dekolt też w miare, ale z szyją było bardzo nieprzyjemnie. Kwas po tym nałożony piekł tylko przez chwilę. Potem mnóstwo maseczek, kremów etc. po zabiegu skóra była zarumieniona i tyle. Na drugi dzień gdzie nie gdzie niewielkie przysuszenia, niewidoczne, nie powodujące dyskomfortu. Nadal troszke mi skóra się łuszczy, ale to chyba ok, w końcu o to chodzi by stary naskórek zastąpić nowym Cera jest wyraźnie ujednolicona jeśli o koloryt chodzi, miękka, gładziutka i taka czysta polecam w sumie oba zabiegi robione razem. Na następną wizytę kosmetyczka zaproponowała mi już sam kwas
Makarena73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 20:58   #125
Mikalifestyle
Raczkowanie
 
Avatar Mikalifestyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 195
Dot.: Mikrodermabrazja?

A ja mam pytanei co do mikro , czy jesli mam duzo zaskornikow itp to czy mikro mi pomoze czy mzoe poecacie cos innego?
__________________
Facebook
Mika.lifestyle
Mój blog
http://mika-lifestyle.blogspot.com/
Mikalifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 14:47   #126
Makarena73
Przyczajenie
 
Avatar Makarena73
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5
Dot.: Mikrodermabrazja?

Mikalifestyle- Po sobie widzę, że mikro jest ok. jeśli chodzi o zaskrórniki. Miałam ich 1500 albo i lepiej i naprawdę widzę znaczną poprawę. do tego mikro, jak mi mówiła ma kosmetyczka, powoduje, że wszelkie dziwne rzeczy wychodzą bardziej do powierzchni skóry i dużo łatwiej pozbyć się ich manualnie.
Makarena73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:54   #127
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mikrodermabrazja?

jeśli chodzi o zaskórniki to po mikro się ich nie pozbyłam
ale zdecydowanie sa mniej widoczne jakby ... płytsze

dziewczyny byłam na makijażu pernamentnym
i rozmawiając z linergistką "pochwaliłam się " o mikro
na co ona strasznie zaczęła mi odradzać argumentując to zgrubieniem skóry, które obserwuje u swoich klientek ????????? co Wy na to ?
ja byłam w sumie tylko dwa razy i troche sie wystraszyłam
w sumie nie mam większych problemów z cerą ( głównie zaskórniki )
więc co ile powinno sie robić mikro? raz w roku wystarczy ?
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 10:01   #128
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Mikrodermabrazja?

bettina to mnie troche przestraszylas
mialam 3 mikrodermabrazje stan skory sie poprawil i buzia zdecydowanie sie wygladzila
walcze z okropnymi przebarwieniami na twarzy od tabl anty + slonce sie ich nabawilam
moze mi cos poradzicie ? pozdrawiam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 21:23   #129
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mikrodermabrazja?

Lida no widzisz tez się przestraszyłam a mikro to teraz moda i niezły zarobek dla kosmetyczek bo machina ok 2 tysie kosztuje i szybko się zwraca
ja poczekam i może sobie za rok zrobię
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 08:20   #130
zmysl_namietnosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GDAŃSK
Wiadomości: 524
Dot.: Mikrodermabrazja?

Cytat:
Napisane przez Bettina_ Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o zaskórniki to po mikro się ich nie pozbyłam
ale zdecydowanie sa mniej widoczne jakby ... płytsze

dziewczyny byłam na makijażu pernamentnym
i rozmawiając z linergistką "pochwaliłam się " o mikro
na co ona strasznie zaczęła mi odradzać argumentując to zgrubieniem skóry, które obserwuje u swoich klientek ????????? co Wy na to ?
ja byłam w sumie tylko dwa razy i troche sie wystraszyłam
w sumie nie mam większych problemów z cerą ( głównie zaskórniki )
więc co ile powinno sie robić mikro? raz w roku wystarczy ?

zdecydowanie się z tym nie zgadzam. skóra po mikro wypycha wszystkie nieczystości na zewnątrz, może powodować powstanie nowych wyprysków, owszem jest to możliwe i normalne, ale uspokaja się po około 3 zabiegach. Zgrubienia skóry u swoich klientek od lat nie zaobserwowałam.

A co do zaskórników - owszem usuwa nie 100% ale od 50% w górę
zmysl_namietnosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 03:45   #131
inka990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Mikrodermabrazja?

Witam Jesli ktoras z was jest zainteresowana seria 6 zabiegow mikrodermobrazji diamentowej w prestizowym salonie, prosze o kontakt na pw, tam opisze szczegoly. Udalo mi sie wykupic taki pakiet w samym centrum Warszawy - w hotelu Marriott, ale niestety nie moge sie jemu poddac, choc bardzo bym chciala Oprocz mikrodermobrazji w tym pakiecie jest jeszcze maseczka na twarz, ktora nawilża, rewitalizuje i odżywia cere. Mysle, ze naprawde warto. Pozdrawiam
inka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 21:07   #132
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: co za kosmetykizakupić?

Czy któraś z Was miala do czynienia z urządzeniem do domowej mikrodermabrazji?
http://novabeauty.pl/pl/13-domowa-cy...rmabrazja.html
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 07:19   #133
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Mikrodermabrazja korundowa (proszkowa)

Cytat:
Napisane przez zielona1311 Pokaż wiadomość
PRFESJONALNY KORUND DO MIKRODERMABRAZJI

Czy ktoś tego używał? Jakie są efekty czy warto kupić?
Podaje dane o produkcie:


http://allegro.pl/korund-100g-mikrod...9.html#gallery
100g - 5,60 zł
Mikrodermabrazja korundowa (proszkowa) bardzo korzystnie wpływa na pozostałe po zranieniach blizny oraz na "kurze łapki".Pomaga także rozwiązać problem rozszerzonych porów skórnych, stymuluje krążenie krwi, eliminuje obumarłe komórki z wierzchnich warstw skóry, poprawia jej zdolności do nawilżenia.

Optymalne zastosowanie mikrodermabrazji:

* do generalnej regeneracji skóry
* skóra zniszczona, ze zmarszczkami
* skóra trądzikowa
* zanik włókien kolagenowych
* zaburzenia pigmentacyjne i przebarwienia
* mocne rogowacenie skóry
* skóra zanieczyszczona z problemami
* blizny potrądzikowe
* uszkodzenia słoneczne oraz wywołane światłem UV
* wiotkość skóry
* łojotok
* zaskórniki i prosaki
* rozstępy i cellulit

Tylko właściwe połączenie korundu z kosmetykami pielęgnacyjnymi pozwoli Ci na szybką likwidację zmarszczek. Nadaje skórze młodszy i zdrowszy wygląd w przy skórze ze zmarszczkami i zniszczonej cerze.

KIEDY SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU Z KORUNDEM
- do regeneracji skóry
- do skóry trądzikowej
- przy zaniku włókien kolagenowych
-przy przebarwieniach izaburzeniach pigmentacyjnych
- przy skórze zanieczyszczonej, problematycznej
-do skóry z bliznami potrądzikowymi
- przy wiotkości, rozstępach oraz cellulicie

Jak go stosować, kiedy?
- przed położeniem maski algowej,
- profilaktycznie, w terapii przeciwzmarszczkowej raz w tygodniu,
- dwa dni przed położeniem kwasów AHA, przy skórze wrażliwej 4 dni

SKÓRA WRAŻLIWA

1 płaska łyżeczka + 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub sprawdzony krem - wymieszaj dokładnie wykonaj bardzo delikany masaż twarzy,
zmyj dużą ilością wody połóż tonik i odpowiednie serum i oczywiście zrób sobie maseczkę!

SKÓRA NORMALNA
- wymieszaj korund z mleczkiem kosmetycznym,naturalnym bez chemii i konserwantów, do 1 łyżeczki dodaj ok 3 łyżeczki mleczka
- nałóż na twarz lub ciało i kolistymi ruchami zrób masaż od 3 - 5 min.
- przez kilka dni możesz czuć lekkie pieczenie, nie opalaj się wtedynie naładaj retinolu, jeżeli będziesz nastawiona na promienie słoneczne
- nawilżaj intensywnie skórę maseczkami, kwasem hialuronowym,

NIE MOŻNA !!!
- nie wykonuj zabiegu jeżeli masz zakażenie grzybicze, wirusowe, bakteryjne np. trądzik krostkowy, ropne zmiany, nowotwory skóry, zabiegi chirurgiczne i terapia Roaccutanem ( ok.3miesięcy)

TO WSZYSTKIE INFORMACJE JAKIE BYŁY O TYM PRODUKCIE.
Co Wy na to?

ps: o ciekawe

a tu zestaw:http://allegro.pl/korund-mikrodermab...4.html#gallery
cena: 19,50 zł
PRFESJONALNY KORUND DO MIKRODERMABRAZJI 100 gram + KWAS HIALURONOWY 30 ml + serum w kapsułce gratis

piszcie co sadzicie? warto kupić? może ktoś używał?
Chyba była wątek o tej metodzie i dziewczyny chwaliły sobie efekty, wygładza i jednocześnie oczyszcza skórę. Sama właśnie czekam na korund, na początek sprawdzę czy peeling działa. Dam znać jakie efekty
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 01:55   #134
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Mikrodermabrazja

A mikrodermabrazję można stosować z kwasami ( Glyco)? Czy to za dużo dobrego dla skóry?
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 10:22   #135
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
A mikrodermabrazję można stosować z kwasami ( Glyco)? Czy to za dużo dobrego dla skóry?
Polecam przekopać Ci ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380824 . Nie ma dużo, ale są odpowiedzi na Twoje pytanie
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 10:57   #136
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Polecam przekopać Ci ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380824 . Nie ma dużo, ale są odpowiedzi na Twoje pytanie
Dzięki
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:34   #137
dreamlikeme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
mikrodermabrazja w domu

Witam,

mam pytanie, czy któraś z Was stosowała domową mikrodermabrazję z firmy PMD? Bo na moją buźkę nic nie działa a niestety taka przyjemność sporo kosztuje więc stąd moje pytanie, czy warto?
dreamlikeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:10   #138
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: mikrodermabrazja w domu

nic nie działa na Twoją buzię, tzn ? co nie działa ?
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:52   #139
dreamlikeme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: mikrodermabrazja w domu

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
nic nie działa na Twoją buzię, tzn ? co nie działa ?

Maseczki, pilingi, nawet te ostre, glinki itp

Mam dobrze dobrany podkład max factor lasting performance i puder BOURJOIS, strasznie staram się pozbyć zaskórników i tych ciemnych czarnych kropek.

Są wszędzie, na nosie, brodzie, czole, dekolcie, plecach ... Byłam już u dermatologa, miliona kosmetyczek i robiłam już wszystko, najlepszy efekt był po mikrodermabrazji, jednak jeden zabieg jest dość drogi, ale efektywny, więc wole wydać na ten z PMD jakieś 700 zł i mieć już z głowy na długi czas

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Sonea21 Pokaż wiadomość
Moja mam robiła u kosmetyczki xxxxx. Lepiej samemu nie bawić się w takie zabiegi, efekt kiepski i pieniążki są niepotrzebnie wydane.


Jestem z Podkarpacia i jak już pisałam wyżej, wolę wydać 700 zł na sprzęt i mieć spokój na dłuższy czas, bo przecież do kosmeetyczki muszę się zapisać przynajmniej raz w miesiącu i mikrodermabrazja u mnie kosztuje tak 150 zł do 200, więc kalkuluje się kupić swój sprzęt, tylko pytanie JAKI?

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

może to?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rmabrazji.html

??

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-15 o 20:44 Powód: link
dreamlikeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 06:56   #140
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: mikrodermabrazja w domu

Cytat:
Napisane przez dreamlikeme Pokaż wiadomość
Maseczki, pilingi, nawet te ostre, glinki itp

Mam dobrze dobrany podkład max factor lasting performance i puder BOURJOIS, strasznie staram się pozbyć zaskórników i tych ciemnych czarnych kropek.

Są wszędzie, na nosie, brodzie, czole, dekolcie, plecach ... Byłam już u dermatologa, miliona kosmetyczek i robiłam już wszystko, najlepszy efekt był po mikrodermabrazji, jednak jeden zabieg jest dość drogi, ale efektywny, więc wole wydać na ten z PMD jakieś 700 zł i mieć już z głowy na długi czas

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------





Jestem z Podkarpacia i jak już pisałam wyżej, wolę wydać 700 zł na sprzęt i mieć spokój na dłuższy czas, bo przecież do kosmeetyczki muszę się zapisać przynajmniej raz w miesiącu i mikrodermabrazja u mnie kosztuje tak 150 zł do 200, więc kalkuluje się kupić swój sprzęt, tylko pytanie JAKI?

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

może to?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rmabrazji.html

??
A czy któras z tych kosmetyczek przed tymi zabiegami wzieła i normalnie, gruntownie oczyściła ci manualnie buzie?? Bo jeśli nie to wszystkie inne zabiegi będa jak działac jak "woda święcona na nieboszczyka". Po manualnym oczyszczaniu powinnaś widać duuużą różnicę, potem zrobic sobie parę zabiegów z kwasami (w domu stosować kremy z kwasami), może być też mikro, ale bardziej polecałabym kwasy.
A co do domowej mikro. Dla mnie to żadna mikro tylko ostry peeling na bazie tlenku glinu (korund). To tak jakbyś wsypała sobie korund do kremu i mocno pocierała. Wiem wiem, tam pocierasz głowica która się rusza a jaka to różnica że zrobić to palcami mocno wcierając. Dla mnie żądna.
Mikro korundowa (jeśli taką miałaś) to wiesz żę wyrzuca konrund z duża siła (którą mozna regulować). Mikro diamentowe, zasysa ci fałd skóry (jak bańka) i przesuwając głowica która jest obsypana kawałkami diamentów ( o różnej gramaturze) w danym kierunku zciąga ci naskórek. I jak to się ma to twej twojej mikro której podałaś link?

A profesjonalną mikro ciężko sobie samej zrobić na twarzy(na ciele inna bajka, bez problemu), bo skóra musi być na prawdę dobrze naciągnięta, żeby nie zrobić sobie problemów.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2014-03-17 o 06:58
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:53   #141
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: mikrodermabrazja w domu

Cześć, rozważam zakup urzadzenia do mikrodermabrazji do uzytku domowego, czy doradzicie mi czy ten sprzet się nadaje i czy warto go kupić : http://allegro.pl/dermabrazja-mikrod...926690051.html
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 17:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.