Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-23, 19:27   #1
Juiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15

Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?


Cześć,

niedawno zaczęłam pracę na pełen etat, w związku z czym pojawiła się potrzeba organizacji jakiegoś prowiantu do pracy.
O ile z sałatkami czy ryżem nie mam większych problemów (zwykłe plastikowe pudełka doskonale się sprawdzają), to szukam czegoś szczelnego do spakowania np. jogurtu czy bardziej płynnych posiłków.
Do tej pory po prostu zawijałam kupiony jogurt w mocniejszą reklamówkę, a dodatki wsypywałam do malutkiego słoiczka po koncentracie. Ponieważ dojeżdżam do pracy mocno zatłoczonym tramwajem, wolałabym przestawić się na coś solidniejszego. Zawsze ktoś popchnie, szturchnie, wiadomo.

Wiem, że są różne ciekawe pojemniki specjalnie do takich celów, najbardziej podobają mi się te z dodatkowym pojemniczkiem na dodatki.
Niestety nie znalazłam nic w żadnym z pobliskich supermarketów, za to w internecie wyszperałam takie dwa:
http://sistema-polska.pl/pl/p/Pojemn...e-zatrzaski/48
http://www.trudeau.pl/fuel/171-pojemnik-na-zupe.html tylko 35 zł, hmm, sporo jak na kawałek plastiku.
Są jeszcze ciekawe na twojlunchbox.pl, ale tam niestety ceny mają zabójcze

Czy któraś z Was ma/korzystała z czegoś podobnego? A może macie jeszcze inne propozycje?
Zależy mi na czymś przede wszystkim szczelnym, aby przetrwało podróż komunikacją miejską, a wiosną także rowerem.
Juiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 23:56   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-12-25 o 23:57
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 11:23   #3
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

35 zł to, wg. mnie, nie jest sporo jak za porządny pojemnik. Te, które pokazałaś wyglądają ok. U nas w domu korzystamy z takiego. Jak byłam we FR u taty to mnie zainspirował, bo często jeździliśmy na rowerowe wycieczki i jedliśmy w plenerze,taki pojemnik jest idealny na obiad pod chmurką, ale do pracy też się nadaje. Ten spod linku bardzo długo utrzymuje ciepło, dobre kilka godzin. I co najważniejsze - nie przesiąka zapachami!
Lepiej kupić porządny, niż tak jak ja wcześniej, czyścić torebkę z zapachu ogórków kiszonych, albo nosić zeszyt z notatkami, który taplał się w gulaszu.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 15:33   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

no wlasnie z zupami i sosami tak jest, ze bardzo ciezko sie je przenosi.
Jednym ze sposobow jest mrozenie potrawy do stanu stalego i liczenie na to, ze nie zaczna sie roztapiac nim dojedziemy na miejsce (w praktyce robisz wszystko wczesniej na kilka dni, porcjujesz do malych plastikowych pojemnikow). rano przed praca wyjmujesz z zamrazalki, wkladasz do reklamowki i tak niesiesz.
Innym sposob to zwyczajnie zrezygnowac zbyt plynnych potraw obiadowych, a nawet robic je specjalnie za geste a potem mozesz dodac wody na miejscu przed odgrzaniem w mikrofali.
Co do jogurtow - nie musisz je codziennie wozic w zatloczonym transporcie. Kup w sklepie kolo biura kilka i trzymaj je w firmowej lodowce. Podobnie z dodatkami - jakies suche musli itp mozesz miec w firmie cale opakowanie i kazdego dnia brac troche.
Ponadto dobrze transportuje sie kanapki (moga byc z razowego pieczywa z salata i pomidorkami, ale wtedy w plastikowym pudelku), jablka, wszelakie kotlety, makaron (bez sosu).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:11   #5
Juiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
no wlasnie z zupami i sosami tak jest, ze bardzo ciezko sie je przenosi.
Jednym ze sposobow jest mrozenie potrawy do stanu stalego i liczenie na to, ze nie zaczna sie roztapiac nim dojedziemy na miejsce (w praktyce robisz wszystko wczesniej na kilka dni, porcjujesz do malych plastikowych pojemnikow). rano przed praca wyjmujesz z zamrazalki, wkladasz do reklamowki i tak niesiesz.
Innym sposob to zwyczajnie zrezygnowac zbyt plynnych potraw obiadowych, a nawet robic je specjalnie za geste a potem mozesz dodac wody na miejscu przed odgrzaniem w mikrofali.
Co do jogurtow - nie musisz je codziennie wozic w zatloczonym transporcie. Kup w sklepie kolo biura kilka i trzymaj je w firmowej lodowce. Podobnie z dodatkami - jakies suche musli itp mozesz miec w firmie cale opakowanie i kazdego dnia brac troche.
Ponadto dobrze transportuje sie kanapki (moga byc z razowego pieczywa z salata i pomidorkami, ale wtedy w plastikowym pudelku), jablka, wszelakie kotlety, makaron (bez sosu).
Jak pisałam na początku, nie mam problemu ze "zwykłymi" posiłkami - zazwyczaj robię sobie jakiś ryż czy makaron z warzywami i do tego wystarczy pierwszy lepszy zamykany pojemniczek. A i tak wszystko spożywcze co mam, zawsze zawijam dla bezpieczeństwa w jakąś reklamówkę.

Specjalnego pudełka szukam bardziej dlatego, że chciałabym czasem zrobić sobie jakąś owsiankę czy jogurt z cynamonem (podpatrzyłam na stoisku z mrożonymi jogurtami, PYCHA ), a to już wymaga przygotowania w domu i wsadzenia w coś na 100% szczelnego.

Wszelkie kombinacje z mrożeniem/mikrofalą odpadają - bo w pracy mikrofali nie mam
__________________
Zwiedzam Trójmiasto rowerem! http://www.rowerimorze.pl
Juiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:54   #6
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

A czy któraś z wizażanek miała do czynienia z termosem Esbit?(przykładowy link)
http://www.frankherbert.pl/product-p...owy-0-5-l.html

Na jakimś forum dziewczyny zachwycały się, że dobrze trzyma ciepło. Jednak na jednej z aukcji było napisane, że nie jest przeznaczony do przenoszenia płynnych potraw(trochę to dziwne, bo ma dwie nakrętki).
Drugim typem był aladdin, jednak podobno słabo trzyma ciepło. Zastanawiam się nad Stanleyem( w PL strasznie drogo bo 170 zł, ale kupię w jakimś zagranicznym sklepie )

Jakieś pomysły na zgrabny termosik o pojemności 0,5-0,8, w którym przechowam obiad, a czasami również zupę? Najlepiej do 130zł.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:20   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
A czy któraś z wizażanek miała do czynienia z termosem Esbit?(przykładowy link)
http://www.frankherbert.pl/product-p...owy-0-5-l.html

Na jakimś forum dziewczyny zachwycały się, że dobrze trzyma ciepło. Jednak na jednej z aukcji było napisane, że nie jest przeznaczony do przenoszenia płynnych potraw(trochę to dziwne, bo ma dwie nakrętki).
Drugim typem był aladdin, jednak podobno słabo trzyma ciepło. Zastanawiam się nad Stanleyem( w PL strasznie drogo bo 170 zł, ale kupię w jakimś zagranicznym sklepie )

Jakieś pomysły na zgrabny termosik o pojemności 0,5-0,8, w którym przechowam obiad, a czasami również zupę? Najlepiej do 130zł.
po termos to moze do sklepu turystycznego, sportowego?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 19:41   #8
kotlet 17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Termos powinnaś znaleźć w większości sklepów ze sprzętem domowym
kotlet 17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:43   #9
miszczpatelni95
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

ja proponuję w lidlu, do tego jest elektryczna wyciskarka do soków za 33 zł. ewentualnie jest jeszcze blender, ale musiałabyś wyjść już teraz ;] aby udzielić tej odpowiedzi pomogły mi bardzo inteligentne wizażystki z rozmowy na temat ; sprawdzone produkty z lidla.
miszczpatelni95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:48   #10
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Cytat:
Napisane przez kotlet 17 Pokaż wiadomość
Termos powinnaś znaleźć w większości sklepów ze sprzętem domowym
Zrobię właśnie rajd po sklepach w okolicy, ale chciałam wiedzieć jakie marki polecacie. Mam jakiś termos, ale wielki i plastikowy- tak naprawdę służy do przewożenia potraw na niewielki dystans i czas. A ja z domu wychodzę przed siódmą, a w pracy jem ok. 12.

Edit: oczywiście o termos obiadowy chodziło chociaż w sumie zastanawiam się czy zupy nie trzymać w zwykłym. Mam jakiś mały
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015

Edytowane przez magrat16
Czas edycji: 2013-01-06 o 20:50
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 12:12   #11
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Ja polecam termos taki dobry na zupę wtedy jeszcze w dodatku będzie ciepły. A jogurty polecam pitne kupować gotowe.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 19:29   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

U mnie sprawdzał się metalowy termos na zupę zakupiony na all firmy Bergner . Wydatek nie duży, a termos służył kilka lat (teraz go nie potrzebuję).
Tylko aby długo trzymał temperaturę to należy przed użyciem (każdorazowo zgodnie z instrukcją) napełnić go wrzącą wodą. Wtedy spokojnie zupa będzie gorąca do 6 godzin.
A co do jogurtu to powinno wystarczyć chyba coś zamykanego tak szczelnie jak kubki termiczne- były takie plastikowe pojemniki jakiś czas temu dostępne w Tchibo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:43   #13
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Skoro wątek został odświeżony, to powiem, że kupiłam termos obiadowy firmy Primus. Bardzo dobrze trzyma ciepło, jak i izoluje od upału. Testowałam makarony z sosami, ryż z sosem, zupy. Jogurt przeniesiony w takim termosie jest przyjemnie chłodny, a nie obrzydliwie ciepły No i co najważniejsze jest szczelny!
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:16   #14
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

odświeżam temat. Może pojawiły się jakieś nowe godne polecenia pojemniki

Poszukuję tak jak wyżej czegoś w czym można bez problemu przenieść/przewieźć zupę do pracy. Nie musi byc termos ale fajnie by było aby nadawało się do mikrofali...

__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 08:24   #15
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Patrz na Luminarc...
Sa takie pojemniki specjalne na potrawy o wodnistej konsystencji. Nic Ci sie nie wyleje . Bo maja wkładkę silikonowa w zamknięciu a sam pojemnik jest szklany. Po użyciu wszystko sie myje w zmywarce.
Jeden an jogurt drugi na zupę...
Sa niewiele cięższe do plastikowych a szkoło jest bardzo wytrzymałe.
Mam je juz kilka lat i jestem mega zadowolona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (135,2 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2016-04-06 o 08:26
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 08:39   #16
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Pojemnik (lunch box) na jogurt/zupę do pracy?

Dopiero zauwazylam ze jakis trol odkopał watek z 2012 roku
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-06 09:39:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.