Jak przygotować psa lub kota na pojawienie się w domu dziecka? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-05, 00:40   #241
Peintresse
Przyczajenie
 
Avatar Peintresse
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Nowy członek rodziny czyli jak przygotować? kota na nowego domownika

Nie. Melkę przygarnęliśmy gdy miała ok. 3 miesięcy i jest przykładnym dachowcem

Tak, jak najbardziej (szczególnie gdy była mała) miała kontakt z naszymi dłońmi jako opcją zabawy, podgryzała, ale gdy tylko mówiłam "ałć" chowała pazurki i delikatnie muskała ząbkami.

Z tak małymi dziećmi nie miała kontaktu, aczkolwiek ucieka przed ok.6-letnim wnukiem sąsiadów (w sumie się nie dziwię, bo sama przed nim uciekam ale nigdy na niego nie fukała czy skakała z pazurami- po prostu uciekała z miejsca na miejsce z miną "DAJ MI CHŁOPIE SPOKÓJ"

Z tymi dźwiękami to jest różnie... Po urodzeniu maluchów była płochliwa na głośne stuknięcia nawet spuszczenie wody w toalecie itp. wcześniej tego nie było, aczkolwiek wydaje mi się, że chciała chronić maluchy, bo często do nich uciekała.

Odnośnie tego brzucha, to powiem, że mam już sporawy, a ze względów stricte higienicznych i zdrowotnych ( z zaleceń lekarza, bo wykryto u mnie przeciwciała Cytomegalii) od kilku tygodni kociaki z nami nie śpią, wpuszczam je rano na kilka chwil - na "dzień dobry", po czym pościel wędruje na kilka godzin na dwór - i po raz trzeci z rzędu Mela kładzie bądź zwija mi się na brzuchu, przy czym jest tyle mruczenia, że dach się unosi Chyba już wie o co chodzi
__________________

EkoMania!
https://www.24ekomania.pl




"Wierzę w Givenchy'ego, jak każda Amerykanka w swojego psychiatrę"
Audrey Hepburn
Peintresse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 16:49   #242
Pinezk_a
Raczkowanie
 
Avatar Pinezk_a
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław:)
Wiadomości: 129
GG do Pinezk_a
Dot.: Nowy członek rodziny czyli jak przygotować? kota na nowego domownika

Przede wszystkim przypilnuj, żeby nikt jej na nowo nie przyzwyczaił do zabawy rękoma - małe dziecko się nie obroni, gdy na nie zapoluje. To że jest z Wami od małego i znacie jej historię powinno Cię uspokoić - bardziej wiesz na co ją stać. To że nie atakuje tego wnuka sąsiadów też jest dobrym znakiem. Strach przy głośnych dźwiękach przy maluchach właściwie się nie liczy - też za chwilę na każdy głośniejszy dźwięk będziesz leciała sprawdzić czy z Twoim dzidziusiem wszystko ok.

Jeżeli kotka nie jest wykastrowana, polecam jak najszybciej - tak jak ktoś wyżej pisał. Dodatkowo wymiana zapachów i przy tym wzmacnianie pozytywnych odczuć smakołykami. A po powrocie do domu musisz obserwować jak rozwinie się sytuacja Koty same z siebie nigdy nie są agresywne, głowa do góry będzie dobrze
__________________
"Fiołki nie są skromne, gołębie niezbyt pokojowo nastawione, a koty rzadko wpadają na ten bardzo ludzki pomysł, by zachowywać się okrutnie czy fałszywie."
- Eugen Skasa - Weiss

Mavri z nami od 11.01.2014 <3
Pinezk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 12:46   #243
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Nowy członek rodziny czyli jak przygotować? kota na nowego domownika

Bylam w takiej sytuacji (tej kotki juz niestety nie ma ). Wchodzila do wozka, do lozeczka raczej nie pozwalalam. Jak mala sie urodzila, to pierwsze co to dalam ja kotce powachac od razu jak ja wnioslam do domu w foteliku. I w sumie wiecej nie robilam. Tylko, ze moja kotka lubila dzieci, ogolnie byla lagodna i nigdy nikogo nie ugryzla cZy podrapala. Mala od razu zaakceptowala, nigdy na nia nawet nie warknelA, a jak czasem byla taka sytuacjac ze mala plakala w pokoju, a ja w kuchni nie slyszalam, to whisky przychodZila do mnie, glosno miauczala i pokazywala ze mam isc z nia do pokoju to samo zreszta robila przez porodem, jak bylo u nas malutkie dziecko z wizyta


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:44   #244
zosik29
Przyczajenie
 
Avatar zosik29
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak przygotować psa na pojawienie się domu dziecka?

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich miłośników zwierząt

Niedługo zostanę mamą, w moim życiu nadchodzi więc prawdziwa rewolucja Jednak ja miałam 9 miesięcy by się do niej przygotować, a mój ukochany czworonóg nie...

Mój pies jest bardzo przywiązany do mnie i do Tż. Można powiedzieć, że do tej pory był jedynym pupilkiem w domu- zawsze w centrum uwagi

Poczytałam trochę o tym, jak przygotować zwierzę na pojawienie się w domu nowego domownika, ale bardzo ciekawi mnie jakie Wy miałyście doświadczenia w tym temacie?

Jak wyglądało pierwsze "spotkanie" z maluchem po powrocie do domu, czy pies nie był zazdrosny o uwagę poświęcaną dziecku, jeśli tak- jak się zachowywał oraz jak Wy sobie z tym radziłyście.
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi i rady


ja tez jeszcze niedawno miałam taki dylemat i szczerze mówiac umierałam ze strachu balam sie, że mój Tyfus nie zaakceptuje bobasa i będzie draka… to jest jeszcze bullterier miniaturowy, wiec dość nieobliczalny pieszczoch jak go pierwszy raz zobaczyłam w krakowie w hodowli był taki malutki jak te brazowe male: http://chimerabulls.pl/mioty/miot-b/ , byłam pewna ze jeszcze dluuugo nie będę miała dzieci i oboje z mężem przelaliśmy całą miłość na tego psiaka.. był od małego rozpieszczany, choć oczywiście tresura też była… cieszyłam się jak rosł tak jakbym miała dziecko… az tu nagle zaszłam w ciaze i zaczal się stres, co to będzie, czy nie będziemy musieli go oddac itd.. ale skontaktowaliśmy się z trenerem psów i z wlascicielem hodowli pomogli nam poprzez ćwiczenia przygotowac psa ze ktoś nowy będzie w domu i nie szalal w ogole… chodzilo wlasnie o zapach dziecka, żeby się przyzwyczail, kladlismy mu pielchy na jego posłanie, łaził i je wachal.. ale oczywiście nie zostawiam go samego z mała ani nie wpuszczam go do jej pokoju poki jest taka malutka (9 mies) mimo wszystko do psa trzeba miec ograniczone zaufanie
zosik29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 15:35   #245
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Jak przygotować psa na pojawienie się domu dziecka?

Mój pies nie znosi dzieci, krzywi się, ucieka i to dotyczy się wszystkich dzieci - ludzkich, psich, kocich itp. Czasami, w drodze wyjątku da się pogłaskać lub sam podejdzie do podrośniętego, bardziej ogarniętego dziecka.
Już się boję jak on zareaguje jak przyniesiemy do domu, małe kwilące, ledwo ruszające się COŚ Całe szczęście, że jest łagodny, po czasie przyzwyczaja się do nowych sytuacji. Oczywiście nie szczędząc przy tym fochów i obraz
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 08:19   #246
kasian85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Jak przygotować psa lub kota na pojawienie się w domu dziecka? - WĄTEK ZBIORCZY

Psa trzeba przede wszystkim porzadnie wykapac, odrobaczyc, bo jednak jest to zwierzak i ma pelno bakterii. Ja przed przywiezieniem malucha do domu nawet mylam psiakowi zeby, kupilam na stronce xxx zel dentystyczny i szorowalam Jesli chodzi o psychiczne nastawienie psa, to powinno sie jakies zabawki dziecka poprzynosic, a jak juz sie urodzi to ubranko, zeby czul zapach i wiedzial, ze to domownik.
__________________


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-09-17 o 09:31 Powód: reklama
kasian85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 09:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.