Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc.. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-07, 07:21   #481
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

lucaa_rules podniosłaś mnie na duchu naprawdę. od piątku nie rozmawiam z moim tż oświadczył mi, że jednak nie wróci do pl z irl. z 1-ej str ma racje bo tu jest masakra a 2-iej oszukiwał mnie codziennie przez 3 lata, że do mnie wraca a tu lipa ja na razie nie mogę nigdzie wyjechać ponieważ rozpoczęłam 2 ważne kursy dla mnie i kończę je w wakacje więc odpada. gdyby w irl nie było kryzysu od razu pakuję się wracam ja do niego-to byłby moje poświęcenie dla tż ja pracuję w banku w pl ale naprawdę nie wyrabiam finansowo wynajmuję mieszkanie i opłaty mnie zjadają zresztą pracując w banku nie zarabia się kokosów postanowiłam, że wyjeżdżam ale nie wracam do tż, nie popełnię tego błędu 3 raz. on ani raz dla mnie się nie poświęcił, przejrzałam wreszcie na oczy zmykam do pracy

p.s. ja też ostatnio doszłam do wniosku, że wolę pracować na przysłowiowym ,,zmywaku" i żyć godziwie niż szarpać sobie nerwy w banku czy klient otworzy to konto czy nie zarabiając marne pieniądze
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:25   #482
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

lamia uszy do gory w koncu bedzie dobrze
w takim razie gdzie chcesz jechac???
Skoncz kursy szukaj gdzie sie zaczepic i wyjezdzaj na tz sie nie ogladaj,
ale tez go informoj o tym co zamierzasz
Nie dyskutoj tylko informoj, moze przejrzy na oczy i sie ogarnie.
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:06   #483
biala lila
Zadomowienie
 
Avatar biala lila
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 033
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Byłam w Irlandii ostatni raz przez 4 miesiące,wcześniej też coś koło tego,w październiku wracałam do kraju zapłakana,bo zdałam sobie sprawę,że wpakowałam się w pięcioletnie studia,po których i tak nie znajdę pracy.Coraz częściej myślę,żeby rzucić studia i wrócic tam,chociaż z drugiej strony ja kocham to co robię.Mam jakieś wewnętrzne rozdarcie.Za granicą żyje się łatwiej,to pewne,chociaż w Irlandii jest teraz kryzys i podejrzewam,że wróciłabym z podkulonym ogonem bardzo szybko.
__________________
PM 5 września 2015

biala lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 02:58   #484
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez lpu112 Pokaż wiadomość
dobrobyt wazna rzecz kazdy chyba szuka tego w mniejszym lub wiekszym stopniu- ale jeszcze wazniejsze by byc soba w zyciu, a ja w tym kraju czuje sie ...autystycznie.
Świetne określenie. Niestety ja się tak właśnie czuję, jakbym była odgrodzona kloszem od tego wszystkiego, co się dokoła dzieje. Tęsknię za Polską bardzo, ale wiem, że powrotem zrobiłabym sobie krzywdę. Dlatego jestem tutaj i każdego dnia zaciskam zęby, żeby przetrwać kolejny dzień.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 20:47   #485
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Nie sądzę...
Musiałaby zajść w Polsce wielka rewolucja bym zechciała wrócić
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 23:11   #486
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Nie sądzę...
Musiałaby zajść w Polsce wielka rewolucja bym zechciała wrócić
Dokładnie
Poza tym uwielbiam życie tutaj...
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:40   #487
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Chcialabym kiedys ale jak bedzie tak jak teraz to nie ma szans. A tu w sumie nie jest zle!
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 08:53   #488
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Ja wróciłam bo postanowiłam, że wolę urodzić dziecko tutaj.
Przerażała mnie wizja porodu w uk gdzie mogłabym być sama(Małż sparaliżowany), ale z drugiej strony jest bardziej opłacalne rodzić za granicą.
Ja jednak postawiłam na wsparcie ze str rodziny: mama, rodzeństwo, no i w końcu mój małż który musiał wziąć urlop i przyjechać

Teraz jestem w połowie szkoły, został mi jeszcze rok.
Zaczynając naukę byłam przekonana, że tu zostanę i damy sobie jakoś radę, ale teraz wiem że nie ma po co tutaj dłużej być
Chociaż nie lubiłam żyć na obczyźnie to teraz wiem, że wolę tam żyć dostatnie mając średnie dochody niż tutaj za 1500zł wydane na opłaty i jedzenie
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 09:08   #489
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Hehe, zobaczcie jakie fajniuskie ogloszenie o prace znalazlam dzis rano :
KASJER-SPRZEDAWCA (mięso i wędliny) - 2 wolne miejsca, wymagane orzeczenie o stopniu niepelnosprawności oraz sprawność fizyczna, wynagrodzenie 1386 zł brutto + premia uznaniowa

Takie paradoksy tylko w Polandii Same ogloszenia dla osob z orzeczeniem... a gdzie praca dla pozostalych.
Moja familia zasiedlila Niemcy,kuzynka z mezem zakladaja firme a tata kuzynki ma juz swoja budowlana. Wszystko z unijnych dotacji...Poki co robie studia, ale wiem ze tez wyjade. nie znam konkretnej daty. Jednak wiem,ze nie chce tu mieszkac w kraju absurdów,chamsta, waskich horyzontow myslowych, zazdrosci, kablowania, plotek, smrodu ludzi ktorzy sa na bakier z higiena, moglabym wymieniac w nieskonczonosc. Niektorzy sa zdania, ze nie powinno sie kalac wlasnego gniazda. Tylko pomyslmy czy te gniazdo zasluguje na ogolny szacunek i podziw : czy opiekuje sie obywatelami, ktorzy placa slone podatki, czy politycy sie skupiaja na poprawie systemu, czy ludzie moga liczyc na caly wachlarz opieki medycznej bez czekania na specjaliste danej dziedziny miesiacami czy latami, i najwazniejsze czy po dziesiatkach lat zapie*****nia dostaniemy godziwa emeryture?? Historie mamy bogata,jestem dumna z odwagi przodkow, zaden kraj nam pod tym wzgledem nie doruwnuje. Mysle, ze rodacy nie walczyli tylko po to bysly mogli zyc we wlasnym kraju ,ale po to,zebysmy byli WOLNI i mogli wybierac jak chcemy zyc, a nie egzystowac wg jakiegos narzuconego systemu.
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:20   #490
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

hej Kochane odświeżę troszkę wątek
nie wiem gdzie mam pisać, z kim mam rozmawiać i co robić
świat nam się wali na głowę ściągnęłam tża do polski i mam to co chciałam on nie może znaleźć normalnej pracy a jak już ma normalną pracę to firma jest niewypłacalna co najlepsze ja zostałam zwolniona z dnia na dzień z pracy ja wynajmuję mieszkanie, tż mieszka w innym mieście i wynajmuje pokój. oszczędności idą jak woda bo życie jest cholernie drogie w dodatku przyszły nam rachunki do opłacenia mnie i tż, jemu w innym mieście a mnie tu gdzie teraz mieszkam. masakra jakaś zasiłek najwyższa kwota to 700 zł BRUTTO zależne od lat pracy nie wiem po prostu nie wiem co robić pracy szukam od mca i odezwała się tylko 1 firma.nie mam już na tyle oszczędności żeby przenieść się do tż i znim wynajmować pokój w warszawie bo to koszt 1500 zł do tego oddzielnie rachunki wiem, że warszawa większe miasto ale cholernie drogie, niskie zarobki a pracy w ogóle nie ma
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:39   #491
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez lamia1980 Pokaż wiadomość
hej Kochane odświeżę troszkę wątek
nie wiem gdzie mam pisać, z kim mam rozmawiać i co robić
świat nam się wali na głowę ściągnęłam tża do polski i mam to co chciałam on nie może znaleźć normalnej pracy a jak już ma normalną pracę to firma jest niewypłacalna co najlepsze ja zostałam zwolniona z dnia na dzień z pracy ja wynajmuję mieszkanie, tż mieszka w innym mieście i wynajmuje pokój. oszczędności idą jak woda bo życie jest cholernie drogie w dodatku przyszły nam rachunki do opłacenia mnie i tż, jemu w innym mieście a mnie tu gdzie teraz mieszkam. masakra jakaś zasiłek najwyższa kwota to 700 zł BRUTTO zależne od lat pracy nie wiem po prostu nie wiem co robić pracy szukam od mca i odezwała się tylko 1 firma.nie mam już na tyle oszczędności żeby przenieść się do tż i znim wynajmować pokój w warszawie bo to koszt 1500 zł do tego oddzielnie rachunki wiem, że warszawa większe miasto ale cholernie drogie, niskie zarobki a pracy w ogóle nie ma
lamio ja również ostatnio jak patrzyłam na ceny wynajmu w Wawie, tak z ciekawości, to włosy dęba stanęły... a nie ma możliwości byś razem w tym pokoju była, co on wynajmuje? przecież jesteście razem, nie pomieścilibyście się? jak nie... to nie ma szans, aby wrócić do Irlandii albo chociaż rozejrzeć się za pracą (tu w domu, w internecie) w Walii albo Szkocji, gdziekolwiek? rozumiem, że tam też kryzys, ale może coś się znajdzie...
mnieman, że twój tż ma znajomych w IRL - nie mogliby Wam czegoś załatwić?

buziaki, trzymaj się!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 12:05   #492
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Wasze słowa jedynie utwierdzają mnie w tym, że powinnam na stałe wyfrunąć z Polandii.. Nie dość, że zacofanie kulturowe [ nie urażając nikogo! ] to i jeszcze życie trudne.. Mhm. -.-'
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:45   #493
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez Midorihime Pokaż wiadomość
Wasze słowa jedynie utwierdzają mnie w tym, że powinnam na stałe wyfrunąć z Polandii.. Nie dość, że zacofanie kulturowe [ nie urażając nikogo! ] to i jeszcze życie trudne.. Mhm. -.-'
Zacofanie kulturowe? Zdziwisz się, co jest na wyspach (o ile na wyspy się wybierasz).
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 09:21   #494
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28155360]Zacofanie kulturowe? Zdziwisz się, co jest na wyspach (o ile na wyspy się wybierasz).
[/QUOTE]

Zacofanie kulturowe na podstawie miejsca, w którym aktualnie się znajduję. Japońszczyzna odpowiada mi zdecydowanie bardziej i to jednak razi w oczy zawsze kiedy się stamtąd wraca ; ) .

Nie na wyspy się nie wybieram, a pro po kultury jest tam aż tak źle?
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 17:30   #495
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez Midorihime Pokaż wiadomość
Zacofanie kulturowe na podstawie miejsca, w którym aktualnie się znajduję. Japońszczyzna odpowiada mi zdecydowanie bardziej i to jednak razi w oczy zawsze kiedy się stamtąd wraca ; ) .

Nie na wyspy się nie wybieram, a pro po kultury jest tam aż tak źle?
A propos kultury - wg mnie tragedia.
Zależy jeszcze jaką kulturę masz na myśli? Czy ogólnie pojęty savoir vivre, czy oczytanie, osłuchanie, elokwencję i erudycję?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 19:30   #496
OneOfThem
Przyczajenie
 
Avatar OneOfThem
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: czasowo na emigracji.
Wiadomości: 26
GG do OneOfThem
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

paranoja ma racje. Jesli chodzi o kulture to na Wyspach nie ma oczym mówić. Dobrze nie jest.

Mieszkam tu od ponad póltora roku i właśnie za 3 tygodnie wracam do Polski. Strasznie się boję, nie wiem jak to będzie, ale chce spróbowac, bo nie czuje sie tu dobrze. Właściwie to nie odnalazlam sie w obcym miejscu i od zawsze chciałam wrócic. Jestem optymistka i mam nadzieje, ze wsyztsko się jakos poukłada.
OneOfThem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 05:45   #497
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Zawsze mnie zastanawia, jaki poziom jezyka maja osoby, ktore twierdza, ze na Wyspach jest niski poziom kultury. W kraju, gdzie sa najlepsze musea na swiecie i to ZA DARMO, swiatowej klasy opery, teatry..... Historic England i Historic Scotland opiekuja sie pierdylionem zabytkow, do ktorych wstep jest taniutki, a jak zaczepisz pana przewodnika pilnujacego sali/zamku to ci opowie historie danego miejsca od epoki kamienia lupanego. Nie ma chyba umiejetnosci, ktorej nie da sie ksztalcic na kursie jakich setki. Muzea maja darmowe tematyczne wycieczki po ekspozycjach do wyboru, CODZIENNIE. Ogrody botaniczne sa za darmo. Book clubs wszedzie. Rozne ugrupowania milosnikow czegokolwiek wszedzie. Biblioteki tanie i latwo dostepne, rozpowszechnione charity shops gdzie mozna dostac wydanie dziel Szekspira za £3. Co do uprzejmosci, to uwazam, ze ludzie w UK sa 10x przyjemnijsi niz chamstwo na ulicy w Polsce.

Gdzie wy widzicie te niska kulture w UK.? I gdzie niby jest lepiej?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 11:56   #498
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28175475]A propos kultury - wg mnie tragedia.
Zależy jeszcze jaką kulturę masz na myśli? Czy ogólnie pojęty savoir vivre, czy oczytanie, osłuchanie, elokwencję i erudycję?
[/QUOTE]

Oczytanie, osłuchanie, elokwencję i erudycję, naprawdę.
Nie mówiąc już o tutejszym savoir vivre, który czasem przyprawia mnie o ból głowy [ np. kibelkowe kapciuszki .. ], azaliż uczę się, uczę! ..
A chyba najbardziej cieszę się z tego, że nie ma tutaj typowych dla Polski [ a przynajmniej dla mojego regionu ] łysych dresów i ich charakterystycznego: " Masz jakiś problem!? " .

Cytat:
Napisane przez OneOfThem Pokaż wiadomość
paranoja ma racje. Jesli chodzi o kulture to na Wyspach nie ma oczym mówić. Dobrze nie jest.

Mieszkam tu od ponad póltora roku i właśnie za 3 tygodnie wracam do Polski. Strasznie się boję, nie wiem jak to będzie, ale chce spróbowac, bo nie czuje sie tu dobrze. Właściwie to nie odnalazlam sie w obcym miejscu i od zawsze chciałam wrócic. Jestem optymistka i mam nadzieje, ze wsyztsko się jakos poukłada.
Masz rację! Grunt to być optymistką! Ponoć to udowodnione naukowo, że jeśli się w coś mocno wierzy ma się 50 % szans więcej na to, iż faktycznie się uda .. Czy jakoś tak.

Mi zdecydowanie lepiej jest na obczyźnie, ale nie każdemu to pasuje, życzę Ci byś odnalazła swoje szczęście.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia, jaki poziom jezyka maja osoby, ktore twierdza, ze na Wyspach jest niski poziom kultury. W kraju, gdzie sa najlepsze musea na swiecie i to ZA DARMO, swiatowej klasy opery, teatry..... Historic England i Historic Scotland opiekuja sie pierdylionem zabytkow, do ktorych wstep jest taniutki, a jak zaczepisz pana przewodnika pilnujacego sali/zamku to ci opowie historie danego miejsca od epoki kamienia lupanego. Nie ma chyba umiejetnosci, ktorej nie da sie ksztalcic na kursie jakich setki. Muzea maja darmowe tematyczne wycieczki po ekspozycjach do wyboru, CODZIENNIE. Ogrody botaniczne sa za darmo. Book clubs wszedzie. Rozne ugrupowania milosnikow czegokolwiek wszedzie. Biblioteki tanie i latwo dostepne, rozpowszechnione charity shops gdzie mozna dostac wydanie dziel Szekspira za £3. Co do uprzejmosci, to uwazam, ze ludzie w UK sa 10x przyjemnijsi niz chamstwo na ulicy w Polsce.

Gdzie wy widzicie te niska kulture w UK.? I gdzie niby jest lepiej?
Chciałam kiedyś wybrać się na wycieczce na Wyspy, ale dzięki Wam mam taki totalny mętlik w głowie..

..To wreszcie chamstwo i warcholstwo, czy nie?!
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 13:57   #499
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia, jaki poziom jezyka maja osoby, ktore twierdza, ze na Wyspach jest niski poziom kultury. W kraju, gdzie sa najlepsze musea na swiecie i to ZA DARMO, swiatowej klasy opery, teatry..... Historic England i Historic Scotland opiekuja sie pierdylionem zabytkow, do ktorych wstep jest taniutki, a jak zaczepisz pana przewodnika pilnujacego sali/zamku to ci opowie historie danego miejsca od epoki kamienia lupanego. Nie ma chyba umiejetnosci, ktorej nie da sie ksztalcic na kursie jakich setki. Muzea maja darmowe tematyczne wycieczki po ekspozycjach do wyboru, CODZIENNIE. Ogrody botaniczne sa za darmo. Book clubs wszedzie. Rozne ugrupowania milosnikow czegokolwiek wszedzie. Biblioteki tanie i latwo dostepne, rozpowszechnione charity shops gdzie mozna dostac wydanie dziel Szekspira za £3. Co do uprzejmosci, to uwazam, ze ludzie w UK sa 10x przyjemnijsi niz chamstwo na ulicy w Polsce.

Gdzie wy widzicie te niska kulture w UK.? I gdzie niby jest lepiej?

Ja mówię cały czas o Irlandii, co podkreślam. I nie rozmawiamy o muzeach, teatrach etc., tylko wydawało mi się, że chodziło bardziej o ludzi, z którymi mamy do czynienia - dla moich Irlandczyków szczytem weekendowego osiągnięcia jest schlanie się i wyrwanie panny w miejskiej dyskotece. Książek nie czytają, bo nudne, w tv oglądają jedynie seriale i live shows, jak jadą na wakacje to siedzą tylko w hotelu, na wycieczkę z plecakiem się do Europy nie wybiorą, bo po co, skoro tam nawet nie można zjeść porządnego steku i frytek z octem, itp., itd.
Może spotykam specyficznych ludzi, a może to wina tego, że nie mieszkam w wielkim mieście, ale naprawdę nie spotkałam jeszcze Irlandczyka, który miałby coś mądrego do powiedzenia.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 16:44   #500
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28185837]Ja mówię cały czas o Irlandii, co podkreślam. I nie rozmawiamy o muzeach, teatrach etc., tylko wydawało mi się, że chodziło bardziej o ludzi, z którymi mamy do czynienia - dla moich Irlandczyków szczytem weekendowego osiągnięcia jest schlanie się i wyrwanie panny w miejskiej dyskotece. Książek nie czytają, bo nudne, w tv oglądają jedynie seriale i live shows, jak jadą na wakacje to siedzą tylko w hotelu, na wycieczkę z plecakiem się do Europy nie wybiorą, bo po co, skoro tam nawet nie można zjeść porządnego steku i frytek z octem, itp., itd.
Może spotykam specyficznych ludzi, a może to wina tego, że nie mieszkam w wielkim mieście, ale naprawdę nie spotkałam jeszcze Irlandczyka, który miałby coś mądrego do powiedzenia.
[/QUOTE]
Mieszkalam w wielu roznych krajach na kilku roznych kontynentach i to ci powiem: WSZEDZIE sa tacy ludzie. Kiepsko sobie dobralas towarzystwo najwyrazniej, skoro takimi sie otaczasz. Zaloze sie, ze nawet na prowincji sa bardziej oczytane osoby. Moze jest ich mniej jesli to na w pol wyparle posr-kopalniane (dla przykladu) miasteczko, ale bez przesady. Jak daleko masz do najblizszego miasta?

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Midorihime Pokaż wiadomość
Oczytanie, osłuchanie, elokwencję i erudycję, naprawdę.
Nie mówiąc już o tutejszym savoir vivre, który czasem przyprawia mnie o ból głowy [ np. kibelkowe kapciuszki .. ], azaliż uczę się, uczę! ..
A chyba najbardziej cieszę się z tego, że nie ma tutaj typowych dla Polski [ a przynajmniej dla mojego regionu ] łysych dresów i ich charakterystycznego: " Masz jakiś problem!? " .



Masz rację! Grunt to być optymistką! Ponoć to udowodnione naukowo, że jeśli się w coś mocno wierzy ma się 50 % szans więcej na to, iż faktycznie się uda .. Czy jakoś tak.

Mi zdecydowanie lepiej jest na obczyźnie, ale nie każdemu to pasuje, życzę Ci byś odnalazła swoje szczęście.



Chciałam kiedyś wybrać się na wycieczce na Wyspy, ale dzięki Wam mam taki totalny mętlik w głowie..

..To wreszcie chamstwo i warcholstwo, czy nie?!
Ja pisze o UK, jak dla mnie to jeden z bardziej ukulturalnionych krajow w Europie, np. bardziej niz Niemcy. Podalam wyzej przyklady, czemu. Naprawde mozna pozazdroscic Brytyjczykom dbalosci o kulture wyzsza od muzeow, po ww. oczytanie. Czy sa ludzie, ktorzy w weekend zachlewaja pale na umor i ogladaja TzG? No sa. I co z tego? Wszedzie sa! Grunt, ze jest wielu innych, a dostep do kultury wyzszej jest latwy i tani. Nie powiem, ze tesknie za tym, bo akurat mieszkam w miejscu, gdzie jest podobnie.
Jesli wydaje wam sie, ze w UK (mowie o UK nie Irlandii) szerzy sie buractwo na ulicach, to proponuje wycieczke do mnie. Nie moge przejsc 10 m po ulucy zeby ktos na mnie nie zagwizdal, zatrabil, albo rzucil obcesowym komentarzem (z uwagi na prace chodze w spodnicy itd, z uwagi na klimat, raczej krotkiej). "taka kultura". Podobno. A i tak np. ludzie w uslugach sa mili. Z Polska kojarza mi sie nadęte, bezczelne, robiace łaske kelnerki. PORAZKA.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 22:44   #501
OneOfThem
Przyczajenie
 
Avatar OneOfThem
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: czasowo na emigracji.
Wiadomości: 26
GG do OneOfThem
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez Midorihime Pokaż wiadomość
Oczytanie, osłuchanie, elokwencję i erudycję, naprawdę.
Nie mówiąc już o tutejszym savoir vivre, który czasem przyprawia mnie o ból głowy [ np. kibelkowe kapciuszki .. ], azaliż uczę się, uczę! ..
A chyba najbardziej cieszę się z tego, że nie ma tutaj typowych dla Polski [ a przynajmniej dla mojego regionu ] łysych dresów i ich charakterystycznego: " Masz jakiś problem!? " .



Masz rację! Grunt to być optymistką! Ponoć to udowodnione naukowo, że jeśli się w coś mocno wierzy ma się 50 % szans więcej na to, iż faktycznie się uda .. Czy jakoś tak.

Mi zdecydowanie lepiej jest na obczyźnie, ale nie każdemu to pasuje, życzę Ci byś odnalazła swoje szczęście.



Chciałam kiedyś wybrać się na wycieczce na Wyspy, ale dzięki Wam mam taki totalny mętlik w głowie..

..To wreszcie chamstwo i warcholstwo, czy nie?!

Po 1 dziekuje za wsparcie. Owszem, wierze w to, ze mi sie uda i z ta decyzja czekałam dość dlugo zeby sobie poukladac wszystko i teraz wiem, czego chce. Ciesze sie, ze sie odnalzlas, bo na obczyznie nie musi byc zle, ale to w duzej mierze zalezy od czlowieka. Ja np nie potrafie sie odnalezc w Anglii i wiem, ze nie chce tu byc, a uwazam, ze najwazniejsze to zyc w zgodzie ze soba a nie na przekór.

A tak poza tym to jesli chodzi o poziom języka bo ktoś o nim wspomniał to na swoim przykladzie mowie, to co mysle. Po angielsku mowie biegle i nie mam zadnych problemow z komunikacja, ale wydaje mi sie ze to nie ma zbyt duzego wplywu na to jak postrzegamy ludzi na meijscu i ich kulture.
Nie twierdze ze 100% ludzi to chamy i prostaki, ale jesli chodzi o ogólnie pojety savoir vivre to w Anglii z tym kiepsko.
Choc jednoczesnie musze stwierdzic ze samo zachowanie Anglikow jest miłe i staraja sie byc usmiechnieci i zyczliwi ( przynajmniej ja tak to widze ).

Midorihimejesli chce wybrac sie na wyspy to i tak zachecam, zawsze to nowe doswiadczenie, poznanie nowego kraju, ludzi i miejsc. Nie mozna kierowac sie opiniami innych, przeciez kazdy i tak musi sobie wyrobic po jakims czasie wlasna.
OneOfThem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:32   #502
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Mieszkalam w wielu roznych krajach na kilku roznych kontynentach i to ci powiem: WSZEDZIE sa tacy ludzie. Kiepsko sobie dobralas towarzystwo najwyrazniej, skoro takimi sie otaczasz. Zaloze sie, ze nawet na prowincji sa bardziej oczytane osoby. Moze jest ich mniej jesli to na w pol wyparle posr-kopalniane (dla przykladu) miasteczko, ale bez przesady. Jak daleko masz do najblizszego miasta?
Niby mieszkam w mieście.
Po części to na pewno wina tego, że nie mieszkam w mieście dużym, bo np. w Dublinie ludzie nawet są inaczej ubrani - można spotkać osoby ze swoim stylem, które wyglądają fajnie. U mnie w mieście panuje raczej szeroka ogólnie pojęta tandeta. Niestety w pracy mam umowę na czas
nieokreślony i nie zaryzykuję przenosinami do Dublina czy Galway, gdzie dostanę kontrakt jedynie na pół roku.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 01:24   #503
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez OneOfThem Pokaż wiadomość
Nie twierdze ze 100% ludzi to chamy i prostaki, ale jesli chodzi o ogólnie pojety savoir vivre to w Anglii z tym kiepsko.
Choc jednoczesnie musze stwierdzic ze samo zachowanie Anglikow jest miłe i staraja sie byc usmiechnieci i zyczliwi ( przynajmniej ja tak to widze ).
.
Ale wytlumacz mi, O CO ci chodzi? Skoro sa mili i zyczliwi, to co masz na mysli przez kiepski savoir vivre? Mlaskaja przy jedzeniu? Bo moi sasiedzi w UK to mi nawet z tygodniowym wyprzedzeniem wciskali w skrzynke "zawiadomienie",ze bedzie glosniejsza impreza weekend i ze z gory przepraszaja. Psie kupy sprzataja. Smieci na ulicy nie ma. (w przeciwienstwie do obsr**ej Polski, wlasciciele psow uwazaja, ze sa pepkiem swiata, najwyrazniej im patrzenie na odchody nie wadzi.....)
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 08:54   #504
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
" [...] to proponuje wycieczke do mnie. Nie moge przejsc 10 m po ulucy zeby ktos na mnie nie zagwizdal, zatrabil, albo rzucil obcesowym komentarzem (z uwagi na prace chodze w spodnicy itd, z uwagi na klimat, raczej krotkiej). "taka kultura". Podobno. A i tak np. ludzie w uslugach sa mili. Z Polska kojarza mi sie nadęte, bezczelne, robiace łaske kelnerki. PORAZKA.
POPIERAM W 100% !
Nie mówiąc już o tych wszystkich młodych ekspedientkach w butikach etc., które każdego potencjalnego nabywce obczajają jak złodzieja, a do obsługi kogokolwiek tak je ciągnie pełną parą..

Cytat:
Napisane przez OneOfThem Pokaż wiadomość
Midorihime jesli chce wybrac sie na wyspy to i tak zachecam, zawsze to nowe doswiadczenie, poznanie nowego kraju, ludzi i miejsc. Nie mozna kierowac sie opiniami innych, przeciez kazdy i tak musi sobie wyrobic po jakims czasie wlasna.
Co racja to racja, jeśli będę miała kiedyś okazję to pewno się wybiorę!
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 13:35   #505
OneOfThem
Przyczajenie
 
Avatar OneOfThem
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: czasowo na emigracji.
Wiadomości: 26
GG do OneOfThem
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ale wytlumacz mi, O CO ci chodzi? Skoro sa mili i zyczliwi, to co masz na mysli przez kiepski savoir vivre? Mlaskaja przy jedzeniu? Bo moi sasiedzi w UK to mi nawet z tygodniowym wyprzedzeniem wciskali w skrzynke "zawiadomienie",ze bedzie glosniejsza impreza weekend i ze z gory przepraszaja. Psie kupy sprzataja. Smieci na ulicy nie ma. (w przeciwienstwie do obsr**ej Polski, wlasciciele psow uwazaja, ze sa pepkiem swiata, najwyrazniej im patrzenie na odchody nie wadzi.....)
Oj uwierz mi Birmingham to wg mnie jedno z najdrudniejszych miast na swiecie. Psie odchody leżą na chodniku nie raz i nie dwa, śmieci stoją na ulicach porozwalane bo nikt jakos nie przykłada wagi do tego, żeby porzadnie zawiazac worki i je ładnie ustawic. Jesli chodzi o to przejscie sie po ulicy to idac slysze tylko gwizdy piski i teksty w stuly "hey baby you're sexy" i to non stop, ale powiedzialam, ze sa mili i uprzejmi bo jesli z nimi rozmawiam to zawsze mozna z nimim pozartowac i poprosic o pomoc, bo nikt mi jeszcze w takich sytuacjach nie odmowil, ale jak mowie brud, syf i niedbalośc o estetyke chociażby.
OneOfThem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 16:30   #506
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Pewnie zaraz zostane "zjechana" ,ale co mi tam
Zastanawiam sie czasem dlaczego polacy tak strasznie narzekaja mieszkajac za granica ? ,nic im nie nie podoba ,ludzie sa okropi,to jest be tamto fe.....
przeciez nikt nikogo na sile za granica nie trzyma,do emigracji tez nikt nikogo nie zmusza (tylko prosze nie mowcie mi,ze sytuacja na polskim rynku pracy niektorych zmusza do opuszczenia kraju.... ja mieszkam we Wloszech i tutaj z praca jest duzo gorzej niz w polsce !) Mieszkam w Rzymie i szczerze nienawidze tego miasta pod kazdym wzgledem ,ale na Wlochy ogolnie nigdy narzekac nie bede,bo przyjechalam tu z milosci do tego kraju nie ma raju na ziemi,nie ma ludzi,ani miejsc doskonalych wszedzie mozna spotkac to samo czy w polsce czy w jakimkolwiek innym miejscu.
Ja do polski nigdy nie wroce,bo znalazlam swoje miejsce na ziemi,nie jest doskonale,ale czuje sie tu wspaniale.Staram sie zawsze otaczac przez ludzi otwartych,dobrych,intelig entnych ecct, i trzymac z daleka od ignorantow,glupcow itp. w duzej mierze zaledy to od nas jak sie bedziemy czuli w obcym kraju ....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 19:52   #507
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Pewnie zaraz zostane "zjechana" ,ale co mi tam
Zastanawiam sie czasem dlaczego polacy tak strasznie narzekaja mieszkajac za granica ? ,nic im nie nie podoba ,ludzie sa okropi,to jest be tamto fe.....
przeciez nikt nikogo na sile za granica nie trzyma,do emigracji tez nikt nikogo nie zmusza (tylko prosze nie mowcie mi,ze sytuacja na polskim rynku pracy niektorych zmusza do opuszczenia kraju.... ja mieszkam we Wloszech i tutaj z praca jest duzo gorzej niz w polsce !) Mieszkam w Rzymie i szczerze nienawidze tego miasta pod kazdym wzgledem ,ale na Wlochy ogolnie nigdy narzekac nie bede,bo przyjechalam tu z milosci do tego kraju nie ma raju na ziemi,nie ma ludzi,ani miejsc doskonalych wszedzie mozna spotkac to samo czy w polsce czy w jakimkolwiek innym miejscu.
Ja do polski nigdy nie wroce,bo znalazlam swoje miejsce na ziemi,nie jest doskonale,ale czuje sie tu wspaniale.Staram sie zawsze otaczac przez ludzi otwartych,dobrych,intelig entnych ecct, i trzymac z daleka od ignorantow,glupcow itp. w duzej mierze zaledy to od nas jak sie bedziemy czuli w obcym kraju ....

To czego w takim razie nie rozumiesz? Mimo wszystko mieszkasz w Rzymie, pomimo tego, że, cytuję: "
szczerze nienawidze tego miasta pod kazdym wzgledem". My też z jakichś powodów mieszkamy w miejscach, które niekoniecznie są szczytem naszych marzeń.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:50   #508
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28210912]
To czego w takim razie nie rozumiesz? Mimo wszystko mieszkasz w Rzymie, pomimo tego, że, cytuję: "szczerze nienawidze tego miasta pod kazdym wzgledem". My też z jakichś powodów mieszkamy w miejscach, które niekoniecznie są szczytem naszych marzeń.[/QUOTE]

mi nie chodzi o samo miasto,ale ogolnie o kraj,kulture i ludzi ....
np. ktos jedzie do Anglii i potem ciagle tylko narzeka,ze Anglia jest taka i siaka ,wszystcy anglicy sa be i generalnie wszystko jest nie tak...
przeciez nikt nikogo do emigracji nie zmusza
Ja nie cierpie Rzymu i wlasnie dlatego sie z niego wyprowadzam,nikt mnie tu sila nie trzyma
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:10   #509
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
mi nie chodzi o samo miasto,ale ogolnie o kraj,kulture i ludzi ....
np. ktos jedzie do Anglii i potem ciagle tylko narzeka,ze Anglia jest taka i siaka ,wszystcy anglicy sa be i generalnie wszystko jest nie tak...
przeciez nikt nikogo do emigracji nie zmusza
Ja nie cierpie Rzymu i wlasnie dlatego sie z niego wyprowadzam,nikt mnie tu sila nie trzyma
I dlatego pewnie większość z nas też wróci jednak do Polski.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:44   #510
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28212981]I dlatego pewnie większość z nas też wróci jednak do Polski.[/QUOTE]

ale ja nie wracam do Polski,poprostu wyprowadzam sie z Rzymu

tutaj tez spotkalam cala mase polakow,ktora mieszka we wloszech od 5-10 czy nawet 20 lat i ciagle nienawidza wloch i wlochow
no nie rozumiem tego
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.