Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-30, 14:30   #391
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

przeczytalam prawie wszystkie Wasze komentarze i dzis sprobuje

musze tylko kupic cukier, bo jakis rok juz nie uzywam w kuchni, ale jak juz kupie i zrobie to sie pochwale no chyba ze nie wyjdzie - taka opcje tez zakladam
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:48   #392
Olusek
Przyczajenie
 
Avatar Olusek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
GG do Olusek
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

najpierw konsystencja byla ok po dlugim ugniataniu
jak sie wziełam do roboty to nie wyrywalo mi jakos tych wlosow do konca a po kilku minutach zaczelo sie kleic
zlepilo mi cale rence i pol nogi a na koniec przykleilam sie do umywalki probojac to zmyc i nie moglam sie oderwac
to bylo moje drughie podejscie
i nie wiem co mam z tym co mi zostalo zrobic
i teraz na polowie lydki mam takie fioletowe mini siniaczki
to mi zejdzie?
Olusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:59   #393
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

chyba mi sie wlasnie udalo zrobic paste. tzn probowalam jak byla ciepla i udawalo mi sie odrywac wloski (ale bolalo okropnie). Teraz zastygla i bede musiala jakos ja wyciagnac z garnka zeby sie zabrac za depilacje. Roboty troszke z tym jest. Pochwale sie jesli mi sie uda ta depilacja do konca
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 08:00   #394
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Rossi
To ja też spróbuję Margo napisz ile czasu i na jakim ogniu gotujesz tę pastę, może to pomoże np. na najmniejszym palniczku i na najmniejszym ogniu?? Dzięki!!!
Przy dość ostrym gotowaniu (nie kipi ale mocno się burzy) gotuję przez 10 min. Ale granica jest bardzo płynna i tym bym się nie kierowala. Wystarczy bowiem pół minuty za długo i juz jest spalone. Może być różnica w kaloryczności gazu i nici z takiej mojej informacji. Ale próbuj. Ja się raczej kieruję kolorem pasty.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:39   #395
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Udało mi się mam gładkie pachy tylko jakimś czasie depilowanie zaczęło się tak rozciągac jak toffi, ale to tak po 15 min jednak udalo mi się, pasta jest swietnA
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 12:31   #396
kapitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nie wiem dlaczego cukier nie chce mi się zrobić na konsystencje krówki... Owszem najpierw robi się takie lukrowate ma białą barwe a potem jest przeźroczyste cukeir miesza sie z woda gotuje sie i kicha. ja juz nie wiem co robię źle.. P.S. tak dodałam cytryny cukru i wody
kapitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 18:19   #397
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ja wczoraj wyprobowalam - wszystko poszlo doskonale!!! Udalo mi sie wydepilowac nozki. CUDOWNY SPOSOB!!!! Bolalo, ale duuuzo mniej niz depilatorem. Narawde swietny sposob depilacji. Oczywiscie jak ktos ma duzo kasy to lepiej iscx do kosmetyczki niz babrac sie w cukrze, ale ta masa to wynalazek swietny. Super sie wszystko zmywa, nie to co wosk. POLECAM!!! Kolejny dowod na to jak to z niczego mozna zrobic cos
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 06:58   #398
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez kapitka
Nie wiem dlaczego cukier nie chce mi się zrobić na konsystencje krówki... Owszem najpierw robi się takie lukrowate ma białą barwe a potem jest przeźroczyste cukeir miesza sie z woda gotuje sie i kicha. ja juz nie wiem co robię źle.. P.S. tak dodałam cytryny cukru i wody
Nie mogę zrozumieć co napisałaś. Dajesz cukier, sok z cytryny i wodę. I gotujesz. Najpierw cukier się rozpuści a potem to wszystko bulgocze. I powoli zmienia kolor: najpierw na słomkowy a potem jest coraz ciemniejszy aż może dojść do czarnego tzn spali się ale tego nie polecam. Jak się zrobi brązowy (nadal to jest przezroczyste) to jest mniej więcej to. I własnie o to chodzi żeby utrafić: nie za jasny i nie za ciemny. W tym właśnie tkwi sekret. Jak się za bardzo lepi i nie wyrywa to gotowałaś za krótko, jak się w ogóle nie przykleja to znaczy ze za długo.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 11:59   #399
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Talking Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

wyszlo kurcze kobitki nie zniechecajcie sie mi wyszlo za drugim razem,ale paszki wydepilowalam i sa gladziuskietroszke cierpliwosci, margol wszystko pieknie wytlumaczyla i to dzieki niej nie trzeba wydawac fortuny na te wszystkie prepitektadzieki margol
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 14:13   #400
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez nataluska175
wyszlo kurcze kobitki nie zniechecajcie sie mi wyszlo za drugim razem,ale paszki wydepilowalam i sa gladziuskietroszke cierpliwosci, margol wszystko pieknie wytlumaczyla i to dzieki niej nie trzeba wydawac fortuny na te wszystkie prepitektadzieki margol
kurcze, jak wy dajecie rade wydepilowac pachy? ja probowalam, ale jednak nie moge scierpiec bólu w tym miejscu. No ale moze jeszcze bede probowac.
ostatnim razem znow mi sie ta pasta okropnie kleila do wszytskiego tylko nie do włosków. wyrwalo sie niewiele, wkurzylam sie i dalam spokoj. jak mnie najdzie, to jeszcze bede probowac opanowac tą metode
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 07:37   #401
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Jeśli włoski nie są zbyt długie to jest właściwie bezbolesne. Jeśli ci się ciapie i klei do wszystkiego to znaczy, że za krótko (minimalnie) ją gotowałaś. Może przez to bardziej boli.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 11:12   #402
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

czy mozna kupic ta paste gdzie indziej niz na allegro???
jesli tak, to gdzie???
ile razy mozna uzyc jednej kulki?
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:00   #403
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Blue sky
czy mozna kupic ta paste gdzie indziej niz na allegro???
jesli tak, to gdzie???
ile razy mozna uzyc jednej kulki?
Ja zawsze szukam na innych serwisach np swistak, ebay to moje faworyty.
Powody:
- sprzedawcy prawie zawsze maja tam te same przedmioty ale obnizone ceny o prowizje ktora musieliby zaplacic za sam fakt ze sprzedadza na alledrogo-
Ja juz bardzo duzo rzeczy kupilam taniej, podam przyklad co prawda najdrozszy ale rower okolo 35zl na swistaku taniej kupilam
- napisz do sprzedawcy na allegro jezeli nie znalazlas gdzie indziej- popros o wystawienie na jakimkoliwiek innym serwisie taniej o prowizje i juz masz przedmiocik taniej- chyba jak ktos bedzie glupi i nie zalezec bedzie mu na sprzedazy to odmowi
- nie lubie monopolistow ktorzy winduja olbryzmie ceny,,, konkurencja konkurencja a ceny beda spadac
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:01   #404
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja uzywam tak dlugo az lapie wloski, problem jest ze teraz goraco i czesto lapki sie nieco poca i ta kulka wtenczas moze sie nie chciec przyklejac
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:14   #405
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Ash
kurcze, jak wy dajecie rade wydepilowac pachy? ja probowalam, ale jednak nie moge scierpiec bólu w tym miejscu. No ale moze jeszcze bede probowac.
ostatnim razem znow mi sie ta pasta okropnie kleila do wszytskiego tylko nie do włosków. wyrwalo sie niewiele, wkurzylam sie i dalam spokoj. jak mnie najdzie, to jeszcze bede probowac opanowac tą metode

no szczerze powiedziawszy mnie bolalo strzasznie,ale mialam juz dosyc maszynki, bo wloski byly grubsze i w niektorych miejscach pojawialy sie podwojnie, trzeba to zrobic bardzo energicznie,ale to bardzo,u mnie nawet pojawily sie czerwone krwinki,ale paszki juz 3 dzien sa gladkie....oby tak dalejnie zniechecaj sie
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:46   #406
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez nataluska175
wyszlo kurcze kobitki nie zniechecajcie sie mi wyszlo za drugim razem,ale paszki wydepilowalam i sa gladziuskietroszke cierpliwosci, margol wszystko pieknie wytlumaczyla i to dzieki niej nie trzeba wydawac fortuny na te wszystkie prepitektadzieki margol
no to próbujemy!!!!
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:58   #407
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dzieki za odpowiedzi
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:48   #408
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

I ja dzisiaj przystapiłam do pierwszej próby, wyszło chyba nie najgorzej
No więc po pojawieniu sie babelków i bursztynowego koloru, zdjęlam ów rondelek z gazu i wstawiłam do zimnej łazni wodnej aby szybciej ostygło, po upłynięciu wystarczającej ilości czasu konsystencja zrobiła sie skamieniała, podzgrzałam ją w mikrofalówce i przypominała krówkę-ciągutke (tu chyba własnie pojawił sie jakiś błąd), ale nie zaraziłam sie i przystapiłam do dalszych działań, po sprawdzeniu temperatury (oparzony paluszek) nałożyłam tą ciągnącą sie paćkę na udo z pomocą łyżeczki, rozciągnęłam palcami na skórze, przykleiłam na to gazę i oderwałam, hmmm i tu pojawiła sie problem nic sie nie stało, absolutnie nic, oprócz klejenia, ale ja sie nie zraziłam poszałam po suszarkę i przystąpiłam do drugiej próby, więc tak jak poprzednio upaćkałam się, przykleiłam gazę, nastepnie podgrzałam suszarką i oderwałam, i tu efekt był o wiele lepszy , uważam jednak że takie działania zmuszą mnie do przygotowania pasty z conajmniej kilograma cukru aby starczyło na cały obszar mojego ciała będacy podmiotem działania
W każdym razie nie poddaje się i jutro przystępuje do dalszych prób


a tak przy okazji jak szukałam gotowej pasty cukrowej, reklamowanej już zresztą w tym wątku, napotkałam bardzo interesującą ofertę:
http://www.allegro.pl/item112645664_...sama_hit_.html
bardzo jestem ciekawa cóż to za rewelacyjny przepis
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2006-07-04 o 20:59 Powód: dodanie linka z allegro:)
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:34   #409
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez margop
Jeśli ci się ciapie i klei do wszystkiego to znaczy, że za krótko (minimalnie) ją gotowałaś. Może przez to bardziej boli.
nie gotowalam, kupilam na allegro camzakisi, czy jakos tak to sie nazywa.
poza tym poprzednim razem nawet fajnie mi wyrywalo wloski bez klejenia sie do wszystkiego
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 22:44   #410
coc9
Wtajemniczenie
 
Avatar coc9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 194
GG do coc9
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

witam wszystkie probujace depilacji tym sposobem

jakis czas temu wyprobowalam to i powiem wam ze tylko sie poparzylam

kurcze mozecie podac mi jakis dokladny przepis i napisac krok po kroku co sie z tym robi bo ja jakas roztrzepana chyba jestem
__________________
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu


coc9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 06:19   #411
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez coc9
witam wszystkie probujace depilacji tym sposobem

jakis czas temu wyprobowalam to i powiem wam ze tylko sie poparzylam

kurcze mozecie podac mi jakis dokladny przepis i napisac krok po kroku co sie z tym robi bo ja jakas roztrzepana chyba jestem
Dziewczyny, najpierw czytajcie a potem pytajcie. W tym własnie wątku jest wszystko opisane krok po kroku. Ja naprawdę nie chcę jakoś siebie wynosić ponad ale może przeczytaj wyłącznie moje wypowiedzi w tym wątku to ci się wiedza ułoży. I wtedy próbuj. Powodzenia.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:13   #412
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez coc9
witam wszystkie probujace depilacji tym sposobem

jakis czas temu wyprobowalam to i powiem wam ze tylko sie poparzylam

kurcze mozecie podac mi jakis dokladny przepis i napisac krok po kroku co sie z tym robi bo ja jakas roztrzepana chyba jestem
przede wszystkim tego nie robi sie na gorąco, wiec nie ma mozliwosci sie poparzyc. no chyba, ze podczas gotowania, bo przy samej depilacji na pewno nie
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:18   #413
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez coc9
witam wszystkie probujace depilacji tym sposobem

jakis czas temu wyprobowalam to i powiem wam ze tylko sie poparzylam

kurcze mozecie podac mi jakis dokladny przepis i napisac krok po kroku co sie z tym robi bo ja jakas roztrzepana chyba jestem
przeczytaj pierwszy post margop
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 18:09   #414
coc9
Wtajemniczenie
 
Avatar coc9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 194
GG do coc9
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ok dzieki i przepraszam za poddenerwowanie was
__________________
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu


coc9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 18:27   #415
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ja mam pewien problem-wydaje mi sie ze uzyskalam dobra konsystencje ale mam klopoty z wyrywaniem wloskow.wszytsko robie dobrze-przyklejam i wyrywam pod wlos a tu nic sie nie dzieje.Prosze o pomoc
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 08:04   #416
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez didi_d
ja mam pewien problem-wydaje mi sie ze uzyskalam dobra konsystencje ale mam klopoty z wyrywaniem wloskow.wszytsko robie dobrze-przyklejam i wyrywam pod wlos a tu nic sie nie dzieje.Prosze o pomoc
Ha! a to ci zagadka!! To naprawdę trudno tak na odległość. Przyczyny mogą być różne. Pasta może być za twarda z powodu zbyt długiego gotowania lub zbyt krótkiego jej wyrabiania. Wtedy źle się przykleja do skóry, tzn za słabo. Albo pasta jest dobra ale zbyt słabo ją przyklejasz i wtedy też raczje nie wyrywa włosów. Stawiałabym na jej zbyt krótkie wyrabianie.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:06   #417
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

a ja właśnie to cholerstwo zrobiłam i już wiem że nie będę więcej, bo coś mi nie wyszło, próbuję tą kulkę wyrabiać i nic mie się nie wyrabia , jest za twarda, zamiast mi mieknąć w dłoniach to ona twardnieje, wrrr...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:35   #418
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

jeszcze raz podgrzałam że nawet parzyło w palce ( bo chciałam wypróbować z paskiem materiału) i znowu po sekundzie tak stwardniało że nie mogłam tego ruszyć, a może mi się to spaliło? Jak gotowałam to mimo że cały czas mieszałam to w pewnym momencie zaczęło się dymić i mocno ściemniało, ma kolor ciemno brązowy. Czy to może być przyczyna? Czy takie są objawy spalenia?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:20   #419
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ewidentnie spalone. To sie nie może dymić. Jeśli tylko pojawi się "nieśmiały" dymek trzeba zdjąć z ognia i najlepiej wstawić rondelek do wody albo przynajmniej odstawić na coś chłodnego np zlew. Bo to ostatni moment, do którego może być pasta podgrzewana. Poza tym jeśli twardnieje w czasie wyrabiania tzn że było zbyt długo gotowane choć niekoniecznie spalone.
I jeszcze jedno. Tego nie trzeba mieszać w czasie gotowania. Ja mieszam tylko na początku i to samy rondelkiem, kilka razy, żeby się cukier rozpuścił. A potem to już się samo gotuje.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:45   #420
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Zadziwiacie mnie, pierwszy raz słyszę o takiej metodzie. Niezawacham się jednak jej zastosowac
Mam tylko jedno pytanko. Trzeba w konco dodawac miodu czy nie? I to coś zmienia jak dodam miodu?
Aha i jeszcze: A po wyprodukowaniu można to przetrzymywać czy od razu do uzycia jest?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.