DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V - razem zrzuciłyśmy już ponad 250 kg! - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 09:34   #2551
dominic_sz
Raczkowanie
 
Avatar dominic_sz
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Wiadomości: 331
GG do dominic_sz
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
mocz musi być poranny, ze środkowego strumienia, z krwi zrób koniecznie kreatyninę i kwas moczowy koniecznie więc też na czczo, możesz za 1 kłuciem inne rzeczy sobie zrobić... nie wiem jak u ciebie ale u mnie w laboratorium zwykle max 1-2 osoby w kolejce więc myślę że nawet z Oskarkiem możesz iść bo pójdzie rach-ciach

Dzięki za podpowiedź
Jak mam przechować mocz?? W lodówce, czy normalnie w pokoju?? Pytam, gdybym jechała bliżej południa....
Coś jeszcze z krwi trzeba zrobić??
__________________




Początek 13.02.2011
66,1 kg
II faza od 18.02.2011......



05.07.2011 54,50kg jest mnie mniej o 11,60kg!!!

05.07.2011 początek III fazy 120dni
III faza - 54,30kg , w porywach do 53,10kg
dominic_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 10:22   #2552
thisriveriswild
Rozeznanie
 
Avatar thisriveriswild
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 725
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

hello
widze ze tu maluszkow ponizej 160cm jest troche ja dzisiaj P ale mam zabiegany dzien wiec jakos bedzie, zaraz sie zbieram i jade juz do Krakowa bo jutro uczelnia...

jest meeeeeega goraco, fatalna sprawa, takie goraca to ja toleruje tylko kiedy wygrzewam sie na lezaku a obok mnie jest basen z zimna woda

ja wlasnie zapuszczam paznokcie i nie dosc ze bede szczupla to jeszcze piekne dlonie,ach coz za idealna istota
thisriveriswild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 10:50   #2553
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez dominic_sz Pokaż wiadomość
No właśnie! o to! Przy siedzeniu i leżeniu masakra, przy chodzeniu ok.
Jutro idę jednak na badanie krwi i moczu.
Dziewczynki, ja raczej nie dam rady zrobić tych badan z samego rana - a mogę tak po południu zrobić takie badania?? Cholera, muszę zorganizować kogoś do opieki nad Oskarkiem, bo z nim nie pójdę. Ale idę prywatnie, nie będę stała w przychodni.
ja tak mialam jakies 4 tyg temu jak chorowalam na zapalenie krtani, wlasnie bolalo mnie w okolicach nerek przy lezeniu i siedzeniu nie wiedzialam jak sie ukladac w tym łóżku, tez myślałam, ze to nerki bo brałam antybiotyk, ale jak zaczełam wiecej chodzic i siadac w pozycji prawidlowej to przeszlo, wiec to od kregoslupa zapewne. Mysle ze u ciebie tez kregoslub a nie nerki.


Mi sie coś aura zaczyna, boje sie ze mnie migrena dopadnie, z jednej strony wzielabym cos w aurze jeszcze pomoze ale z drugiej ciagle mam nadzieje ze jak posiedze z dala od slonca to samo przejdzie

Waga dzis 63,5 oj jak ja sie ciesze
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 10:57   #2554
mroziq
Zadomowienie
 
Avatar mroziq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 286
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

To już zaczyna się robić nienormalne (jeśli chodzi o mnie ) obudziłam się dziś sama z siebie o 6.10 i już nie mogłam usnąć, a budzik miałam nastawiony na 6.30
Ale to dobrze, lubię tak wcześnie być na nogach, zawsze lubiłam, tylko nie lubiłam samego wstawania Zawsze przez pierwsze kilka h byłam nieprzytomna a teraz jestem jak ranny ptaszek

Dziś znów mam w planach rowerkowanie planuję zrobić koło 50km, wczoraj było 42km Do tego posiedziałam sobie nad jeziorkiem i poczytałam sobie na łonie natury Uwielbiam takie dni
O kolejny przykład dobrego wpływu dukania Wczoraj miałam wielkie sprzątanie rano a potem jeszcze poszłam na rower, dawnej po sprzątaniu padłabym i nic już by mi się nie chciało, a teraz mnie nosi I nie jest to kompletnie kwestia pory roku, w poprzednich latach miałam leniwca przez cały rok


Ależ szykuje się u mnie piękny dzień Słonko mocno już przygrzewa, ptaszki od rana śpiewają...

Zaraz wrzucę kilka zdjęć z rowerowania Prawie same ujęcia zbiorników wodnych, ale cóż poradzę że tak je uwielbiam


1 i 2 zdjęcie są z tego samego mostku z dwóch stron, kolejne też ale już inny most Na 3 zdjęciu w oddali widać Wisłę, to z kominem to już Konstancin-Jeziorna, 2 następne Jeziorko Powsinkowskie w Wilanowie, a ostatnie 2 to Siekierki
Mistrzem fotografii nie jestem, więc zdjęcia kiepskie, ale widać że można znaleźć fajne miejsca nawet w bliskich okolicach Warszawy
Jeeeej jakie śliczne miejsca uwielbiam takie zakątki

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość

palce u stóp w ogóle mam malutkie, chudziutkie, jak u 10-latki:P i najmniejszy zachodzi na góre i jest tak maleńki, że nie ma paznokcia




gotowana pierś z kurczaka

u mnie waga wzrosła na ostatnim PW +0,2. i tak jestem z niej dumna na tym PW, bo sporo schudłam
Ja też mam takie malutkie... Zachodzą mi na tego większego,tylko u mnie zamiast braku paznokcia jest taki "narośnięty",gruby i chropowaty,że trzeba się nieźle postarać,żeby ładnie pomalować

Kurcze,a ja się spaliłam nad tym jeziorem i nawet na rower boję się iść,że mnie znów przygrzeje
mroziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:01   #2555
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez mroziq Pokaż wiadomość
Kurcze,a ja się spaliłam nad tym jeziorem i nawet na rower boję się iść,że mnie znów przygrzeje
Wysoki filtr na ciało i jazda!
Ja używam spf 50-60, zwłaszcza na ręce i ramiona które niestety szybko się opalają na rowerze

W ogóle dziś postanowiłam trochę przeczekać upał, boję się że daleko nie zajadę albo dostanę udaru
Muszę wykombinować coś na głowę do jeżdżenia, tylko musi być coś w miarę przewiewnego i co nie spadnie przy byle podmuchu

O 21.37 przejdę się pod Świątynię, ma być iluminacja

Dziś jest organizowane sprzątanie Cmentarza Żydowskiego, szkoda że wcześniej nie wiedziałam o tej inicjatywie bo chętnie bym się przyłączyła Jak się uda wybiorę się następnym razem
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2011-06-05 o 11:08
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:08   #2556
mroziq
Zadomowienie
 
Avatar mroziq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 286
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Wysoki filtr na ciało i jazda!
Ja używam spf 50-60, zwłaszcza na ręce i ramiona które niestety szybko się opalają na rowerze

W ogóle dziś postanowiłam trochę przeczekać upał, boję się że daleko nie zajadę albo dostanę udaru
Muszę wykombinować coś na głowę do jeżdżenia, tylko musi być coś w miarę przewiewnego i co nie spadnie przy byle podmuchu
Własnie 30 się posmarowałam kiedyś wystarczyła 15,ale teraz jakaś delikatna skóra mi się zrobiła TŻ mnie lekko w szyję dla żartu ugryzie i już mam siniaka i popękane naczynka

Ja też muszę na głowę coś kupić,ostatnią "kaszkietówkę" w podstawówce miałam
mroziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:12   #2557
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez mroziq Pokaż wiadomość
Własnie 30 się posmarowałam kiedyś wystarczyła 15,ale teraz jakaś delikatna skóra mi się zrobiła TŻ mnie lekko w szyję dla żartu ugryzie i już mam siniaka i popękane naczynka

Ja też muszę na głowę coś kupić,ostatnią "kaszkietówkę" w podstawówce miałam
Eee tam 30 to mało Co najwyżej na nogi się nada Zresztą zależy jaki to filtr, skoro spaliłaś się mimo niego to albo jest niestabilny albo nie reaplikowałaś

Ja mam ciągle spaloną głowę na przedziałku i czoło przy linii włosów

Ja mam nogi całe w sinikach Wyglądam okropnie, jakby ktoś się nade mną znęcał
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 11:15   #2558
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez Zingiber Pokaż wiadomość
Ale odkąd używam korektorów, to już bardzo rzadko się wkurzam i jeśli gdzieś - serum mater - nie walnę się paznokciem, nie zahaczę o coś i mi się nie zrobi krater w lakierze, to zostawiam.
a jaki masz ten korektor? jaki polecasz? bo szukam dobrego...

Cytat:
Napisane przez dominic_sz Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź
Jak mam przechować mocz?? W lodówce, czy normalnie w pokoju?? Pytam, gdybym jechała bliżej południa....
Coś jeszcze z krwi trzeba zrobić??
mocz przechowuje się najlepiej w temp. 4 stopni C więc lodówka będzie najlepsza ale i tak być musiała rano jednak jechać żeby na kreatyninę i kwas moczowy na czczo krew ci pobrali...
kreatynina i kwas moczowy najważniejsze w kwestii nerek, dla pewności można dołożyć mocznik. a jak już dajesz się kłuć to warto by AlAT i AspAT zrobić, cholesterol całkowity i morfologię - tak kontrolnie po prostu, no chyba że niedawno robiłaś

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Wysoki filtr na ciało i jazda!
Ja używam spf 50-60, zwłaszcza na ręce i ramiona które niestety szybko się opalają na rowerze

W ogóle dziś postanowiłam trochę przeczekać upał, boję się że daleko nie zajadę albo dostanę udaru
Muszę wykombinować coś na głowę do jeżdżenia, tylko musi być coś w miarę przewiewnego i co nie spadnie przy byle podmuchu
lepiej między 12 a 15 tak mniej więcej nie narażać się niepotrzebnie na słońce, jedź popołudniu lepiej. a na głowę może masz przewiewną jedwabną/z cienkiej bawełny chustę to sobie gustownie zamotaj jakoś na głowie
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:20   #2559
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
lepiej między 12 a 15 tak mniej więcej nie narażać się niepotrzebnie na słońce, jedź popołudniu lepiej. a na głowę może masz przewiewną jedwabną/z cienkiej bawełny chustę to sobie gustownie zamotaj jakoś na głowie
Nie umiem
Jeśli chodzi o dodatki itp. to jestem beztalencie

Wolałabym coś wkładanego tylko że mam włosy prawie do talii i jedynie upinanie wchodzi w grę żeby nie przeszkadzały, więc i basebolówka i kapelusz dadzą radę tylko przy bardzo niskim upięciu, ale za to wtedy będzie mi gorąco w kark Poza tym mam brzydki kształt głowy Wiem, narzekam
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:26   #2560
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Eee tam 30 to mało Co najwyżej na nogi się nada Zresztą zależy jaki to filtr, skoro spaliłaś się mimo niego to albo jest niestabilny albo nie reaplikowałaś

Ja mam ciągle spaloną głowę na przedziałku i czoło przy linii włosów

Ja mam nogi całe w sinikach Wyglądam okropnie, jakby ktoś się nade mną znęcał
noo 30 to takie minimum przy standardowej środkowoeuropejskiej karnacji ale dla mnie to teoria tylko nie powinnam tego pisać ale ja rzadko się smaruję (nie lubię ) ale to pewno dlatego że mimo karnacji typowej jak na polkę nie spalam się, raptem pamiętam raz uszy i raz jak cały dzień na środku zalewu na łódce się smażyliśmy i tylko co jakiś czas chlup do wody a potem tacy mokrzy i bez smarowania się ponownie dalej się opalaliśmy, ale wtedy też po powrocie balsam a następnego dnia zaczerwienienie przeszło w zbrązowienie

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Nie umiem
Jeśli chodzi o dodatki itp. to jestem beztalencie

Wolałabym coś wkładanego tylko że mam włosy prawie do talii i jedynie upinanie wchodzi w grę żeby nie przeszkadzały, więc i basebolówka i kapelusz dadzą radę tylko przy bardzo niskim upięciu, ale za to wtedy będzie mi gorąco w kark Poza tym mam brzydki kształt głowy Wiem, narzekam
przy basebolówce możesz upiąć wysoko kucyk i przełożyć przez ten otworek nad zapięciem - fajnie to wygląda i wszystko dobrze się trzyma. a ja marzę o słomianym kapeluszu z dużym rondem na ten sezon (ponoć nawet mi nieźle w kapeluszu w przeciwieństwie do czapek... ) ale mam problem z rozmiarem, bo łep mam jak sklep co potęguje jeszcze duża ilość włosów i uniwersalne rozmiary czy nawet L-ki w sieciówkach są za małe :/ pasują na mnie męskie kapelusze w rozmiarze ok. 60 a nie ma wśród nich takich modeli jak ja chcę ale wyczaiłam już kapelusznika i jak będę w centrum to wpadnę, a nuż na coś trafię
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:32   #2561
mroziq
Zadomowienie
 
Avatar mroziq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 286
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Nie umiem
Jeśli chodzi o dodatki itp. to jestem beztalencie

Wolałabym coś wkładanego tylko że mam włosy prawie do talii i jedynie upinanie wchodzi w grę żeby nie przeszkadzały, więc i basebolówka i kapelusz dadzą radę tylko przy bardzo niskim upięciu, ale za to wtedy będzie mi gorąco w kark Poza tym mam brzydki kształt głowy Wiem, narzekam
Ja zawsze chciałam mieć dłuuuuuugie włosy Ale niestety przez moją łysinkę nie mogę przesadzać...I tak teraz mam za długie i zbytnio się oklapują i widać łyse przerzedzenia... Ale TŻ ciągle powtarza,że kobieta powinna mieć długie włosy. Chyba jednak je troszkę podetnę.

Chociaż z zapuszczaniem też trzeba mieć umiar. Wczoraj na koncercie widziałam kobietę,która rozpuszczone włosy miała do zgięcia kolan (!!!) ,do połowy były ładne i zdrowe,ale na końcach to już takie sianko... Jak umyć takie długie włosy ?

Edytowane przez mroziq
Czas edycji: 2011-06-05 o 11:33
mroziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:35   #2562
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
przy basebolówce możesz upiąć wysoko kucyk i przełożyć przez ten otworek nad zapięciem - fajnie to wygląda i wszystko dobrze się trzyma. a ja marzę o słomianym kapeluszu z dużym rondem na ten sezon (ponoć nawet mi nieźle w kapeluszu w przeciwieństwie do czapek... ) ale mam problem z rozmiarem, bo łep mam jak sklep co potęguje jeszcze duża ilość włosów i uniwersalne rozmiary czy nawet L-ki w sieciówkach są za małe :/ pasują na mnie męskie kapelusze w rozmiarze ok. 60 a nie ma wśród nich takich modeli jak ja chcę ale wyczaiłam już kapelusznika i jak będę w centrum to wpadnę, a nuż na coś trafię
Oj nie u mnie kucyk nie przejdzie Po 1 musiałabym go bardzo baaardzo mocno ścisnąć żeby się w ogóle trzymał (taki typ włosów ), czego nie chcę robić żeby nie niszczyć włosów, po 2 przy mojej długości włosy cały czas ocierałyby mi się o plecy czego nie znoszę, zwłaszcza w taki gorąc kiedy człowiek poci się niemiłosiernie Już nie mówiąc o tym że ścierałby mi filtr z pleców

Dla mnie większość nakryć głowy jest za duża A w kapeluszu z dużym rondem wyglądam komicznie Szkoda, bo bardzo mi się podobają
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:36   #2563
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

agusia_1 tu masz parę linków jak wiązać chusty na głowie, może coś cię natchnie:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=65
http://bagladyshop.blogspot.com/2008...za-turban.html
http://www.suburbanturban.co.uk/defa...20Instructions
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=81
http://www.ehow.com/how_7831534_tie-...headscarf.html (tu z boku po prawej masz odnośniki do innych sposobów)
http://www.ehow.com/how_7846843_tie-...headscarf.html
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:39   #2564
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez mroziq Pokaż wiadomość
Ja zawsze chciałam mieć dłuuuuuugie włosy Ale niestety przez moją łysinkę nie mogę przesadzać...I tak teraz mam za długie i zbytnio się oklapują i widać łyse przerzedzenia... Ale TŻ ciągle powtarza,że kobieta powinna mieć długie włosy. Chyba jednak je troszkę podetnę.

Chociaż z zapuszczaniem też trzeba mieć umiar. Wczoraj na koncercie widziałam kobietę,która rozpuszczone włosy miała do zgięcia kolan (!!!) ,do połowy były ładne i zdrowe,ale na końcach to już takie sianko... Jak umyć takie długie włosy ?
Nieraz myślę o tym żeby je ściąć do ramion ale bardzo wolno mi rosną i po prostu mi ich szkoda
Na szczęście nie mam zniszczonych końcówek bo dbam o nie i regularnie podcinam Dużo w ich stanie zmieniło nakładanie odżywki od połowy długości przed myciem głowy Niebo a ziemia

Ostatnio widziałam dziewczynę, na oko licealistkę z włosami to pasa, bardzo ładnie to u niej wyglądało, zwłaszcza że miała zdrowe włosy Do tego była bardzo wysoka i szczupła Pozazdrościłam jej
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:40   #2565
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Oj nie u mnie kucyk nie przejdzie Po 1 musiałabym go bardzo baaardzo mocno ścisnąć żeby się w ogóle trzymał (taki typ włosów ), czego nie chcę robić żeby nie niszczyć włosów, po 2 przy mojej długości włosy cały czas ocierałyby mi się o plecy czego nie znoszę, zwłaszcza w taki gorąc kiedy człowiek poci się niemiłosiernie Już nie mówiąc o tym że ścierałby mi filtr z pleców

Dla mnie większość nakryć głowy jest za duża A w kapeluszu z dużym rondem wyglądam komicznie Szkoda, bo bardzo mi się podobają
a to jak upinasz włosy zwykle, jeśli upinasz w ogóle? może przełóż je po prostu przez ten otworek w basebolówce a potem zepnij jak zwykle?
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:57   #2566
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Niektóre są bardzo fajne Tylko niestety większość z nich od razu zjechałaby mi z głowy Poza tym takie przyleganie do głowy źle by u mnie wyglądało, wiem bo próbowałam Mam małą i płaską na górze głowę (przy spiętych włosach wygląda to ok tylko jak lekko pochylę głowę ewentualnie uniosę trochę włosy upinając je) nie unosi się z tyłu jak u większości

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
a to jak upinasz włosy zwykle, jeśli upinasz w ogóle? może przełóż je po prostu przez ten otworek w basebolówce a potem zepnij jak zwykle?
Ostatnio głównie podobnie jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=h8N3s7O8l6k 1 fryzura, tylko że ze szpilkami lub wsuwkami
lub coś w tym stylu, tyle że na środku a nie z boku: http://www.youtube.com/watch?v=lKnenyjP8jU
tylko że przy mojej długości włosów to wychodzi całkiem spore i na pewno dziwacznie wyglądałoby przy basebolówce a tak mi ostatnio najwygodniej

Od ok 4 miesięcy chodzę głównie w spiętych włosach, do tego dodałam sposób z używaniem odżywki podczas mycia i moje włosy są naprawdę w o wiele lepszym stanie Wcześniej chodziłam głównie w rozpuszczonych i niszczyły się okropnie
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2011-06-05 o 11:59
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:24   #2567
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Eee tam 30 to mało Co najwyżej na nogi się nada Zresztą zależy jaki to filtr, skoro spaliłaś się mimo niego to albo jest niestabilny albo nie reaplikowałaś

Ja mam ciągle spaloną głowę na przedziałku i czoło przy linii włosów

Ja mam nogi całe w sinikach Wyglądam okropnie, jakby ktoś się nade mną znęcał
30 filtr? duży taki, chyba ze macie jakas bardzo jasna karnacje, mi wystarcza 10. bo jak sie raz opale to potem mnie na brazowo lapie.

a i filtr nalezy nakladac ok 15 min przed wyjciem na slonce, bo inaczej nic nie daje mowiac obrazowo wyparowywuje, tzn nie zdarzy wniknac w skore i dziala na powierzchni przez co jest nieprzydatny.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:44   #2568
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Ostatnio głównie podobnie jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=h8N3s7O8l6k 1 fryzura, tylko że ze szpilkami lub wsuwkami
lub coś w tym stylu, tyle że na środku a nie z boku: http://www.youtube.com/watch?v=lKnenyjP8jU
tylko że przy mojej długości włosów to wychodzi całkiem spore i na pewno dziwacznie wyglądałoby przy basebolówce a tak mi ostatnio najwygodniej

Od ok 4 miesięcy chodzę głównie w spiętych włosach, do tego dodałam sposób z używaniem odżywki podczas mycia i moje włosy są naprawdę w o wiele lepszym stanie Wcześniej chodziłam głównie w rozpuszczonych i niszczyły się okropnie
fajne fryzurki robisz tylko faktycznie nie najlepsze do czapek/kapeluszy są... można by jeszcze z chustką pokombinować i jakoś ją przypiąć do włosów mi też zjeżdżają bo za dużo włosów mam i spróbuje tak pokombinować... dzięki za te linki - muszę poprzeglądać te filmiki i jakieś upięcia dla siebie znaleźć na co dzień nie spinam (nie podobam się sobie w spiętych ) ale niedługo praktyki no i nie będę mogła z rozwianym włosiem latać... ja zapuszczam właśnie - odżywka też mi pomaga, jakiś czas temu miałam tragiczne końcówki, musiałam mocno podciąć ale to była wina tarczycy, teraz jak się leczę znowu są ok

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
30 filtr? duży taki, chyba ze macie jakas bardzo jasna karnacje, mi wystarcza 10. bo jak sie raz opale to potem mnie na brazowo lapie.

a i filtr nalezy nakladac ok 15 min przed wyjciem na slonce, bo inaczej nic nie daje mowiac obrazowo wyparowywuje, tzn nie zdarzy wniknac w skore i dziala na powierzchni przez co jest nieprzydatny.
filtr <10 to właściwie dla śniadej karnacji tylko, rzadkiej w naszym rejonie geograficznym... tutaj opis fototypów skóry i adekwatnych do niej filtrów: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/a...bra%C4%87.html ja na całe szczęście mam IIIB tylko włosy bardzo ciemny brąz jaśniejące zdecydowanie pod wpływem słońca a przy bardzo jasnej karnacji to filtry typu 60 są wskazane a nawet 100 dla bladych rudzielców czy niektórych z wrażliwą cerą
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:06   #2569
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
30 filtr? duży taki, chyba ze macie jakas bardzo jasna karnacje, mi wystarcza 10. bo jak sie raz opale to potem mnie na brazowo lapie.

a i filtr nalezy nakladac ok 15 min przed wyjciem na slonce, bo inaczej nic nie daje mowiac obrazowo wyparowywuje, tzn nie zdarzy wniknac w skore i dziala na powierzchni przez co jest nieprzydatny.
To zależy co chce się tym filtrem osiągnąć Jeśli tylko nawilżenie/ natłuszczenie skóry to 10 starczy, jeśli liczy się na ochronę przeciwsłoneczną potrzebny jest jednak większy faktor i to fotostabilny oraz porządna ochrona nie tylko przed UVB ale też UVA

U mnie nie chodzi o to że mam jasną karnację, tylko o to że chcę uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwień itp i dlatego używam spf 50-60.

Ciemnienie skóry od słońca jest wynikiem jej reakcji obronnej i już samo to powinno dawać do myślenia

Oprócz czasu nakładania filtra, oraz konieczności reaplikacji (najlepiej co 2h, zmywając poprzednią warstwę), ważna jest też oczywiście jego ilość, musi go być odpowiednio dużo (nie pamiętam jakie wartości są teraz podawane jako odpowiednie żeby osiągnąć faktor podany na opakowaniu)

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
fajne fryzurki robisz tylko faktycznie nie najlepsze do czapek/kapeluszy są... można by jeszcze z chustką pokombinować i jakoś ją przypiąć do włosów mi też zjeżdżają bo za dużo włosów mam i spróbuje tak pokombinować... dzięki za te linki - muszę poprzeglądać te filmiki i jakieś upięcia dla siebie znaleźć na co dzień nie spinam (nie podobam się sobie w spiętych ) ale niedługo praktyki no i nie będę mogła z rozwianym włosiem latać... ja zapuszczam właśnie - odżywka też mi pomaga, jakiś czas temu miałam tragiczne końcówki, musiałam mocno podciąć ale to była wina tarczycy, teraz jak się leczę znowu są ok
Ja właśnie szperając na yt trafiłam na te i inne fryzurki, wcześniej nie umiałam nic sensownego zrobić z włosami Ciągle chodziłam z rozpuszczonymi, które bardzo się wtedy niszczyły, głównie od torebki pod której pasek ciągle się wplątywały
Zazdroszczę gęstych włosów moje są bardzo cienkie, na szczęśćie podobno jest ich sporo


Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
filtr <10 to właściwie dla śniadej karnacji tylko, rzadkiej w naszym rejonie geograficznym... tutaj opis fototypów skóry i adekwatnych do niej filtrów: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/a...bra%C4%87.html ja na całe szczęście mam IIIB tylko włosy bardzo ciemny brąz jaśniejące zdecydowanie pod wpływem słońca a przy bardzo jasnej karnacji to filtry typu 60 są wskazane a nawet 100 dla bladych rudzielców czy niektórych z wrażliwą cerą
Jakiś czas temu chyba Unia wprowadziła ujednolicenia jeśli chodzi o filtry i już nie ma spf 100 tylko bodajże 50+, już dokładnie nie pamiętam.
Chociaż nie wiem w sumie na czym stanęło bo niby większość wysokich filtrów przemianowano na 50+, ale jest na rynku kilka o innym wysokim faktorze


O jezu, właśnie reklamowali na Zone Europa film o Chopinie w którym rolę Ch. gra Hugh Grant tego jeszcze nie widziałam
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2011-06-05 o 13:09
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:25   #2570
Zingiber
Raczkowanie
 
Avatar Zingiber
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 354
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez metal_fish
tutaj opis fototypów skóry i adekwatnych do niej filtrów: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/a...bra%C4%87.html ja na całe szczęście mam IIIB tylko włosy bardzo ciemny brąz jaśniejące zdecydowanie pod wpływem słońca a przy bardzo jasnej karnacji to filtry typu 60 są wskazane a nawet 100 dla bladych rudzielców czy niektórych z wrażliwą cerą
Cytat:
Napisane przez kalae
30 filtr? duży taki, chyba ze macie jakas bardzo jasna karnacje, mi wystarcza 10. bo jak sie raz opale to potem mnie na brazowo lapie.
Kalae, też tak kiedyś miałam, ale teraz już nie. Mnie się coś stało po 25 r.ż. mniej więcej i zmienił mi się fototyp! Jak bum cyk dana.

Tak wysokie ustawianie koloru włosów przy wyliczaniu fenotypu jest błędem. Osób z ciemnymi włosami jest z roku na rok w Europie coraz więcej, nie mówiąc o wyliczaniu wskaźnika co 50-100 lat! Po prostu ciemne włosy prędzej się - że tak powiem dziedziczy - ale to nie znaczy, że ciemne włosy = ciemniejsza cera i wyższy fenotyp!

Włosy mam akurat ciemne (w badaniach antropologicznych sprawdza się barwę włosów na potylicy blisko skóry i tam mam naprawdę ciemne włosy). Natomiast cholernie szybko się rozjaśniają i w lecie mam praktycznie rude.

Co jeszcze lepsze/gorsze...
Cera jest bardzo jasna z rumieńczykiem i o ile kiedyś miałam fenotyp IV, to od dłuższego czasu mam coś w rodzaju pośredniego między IIIA a II. Autentycznie!

Metalku, boskie te strony z chustami. Dzięki!!!! Kiedyś dość często nosiłam. Ale teraz, przy twarzy jak ....



Bo wyglądałabym tak: http://rookery.s3.amazonaws.com/1722...3_625x1000.jpg

To mnie zabiło:



Prawie jak el tranzado!!!

Autentycznie nosiłam kiedyś taką fryzurę - jeden warkocz albo dzieliłam na dwa. Oczywiście, w wersji współczesnej, czyli z taśmą albo wstążką, a nie perłami i inszymi klejnotami, i raczej bez czepeczka



To jest hiszpańska fryzura, rozpowszechniona na niektórych dworach włoskich w renesansie.
http://www.kleio.org/images/large/sforza/415.jpg (cesarzowa rzymska narodu niemieckiego Blanka Maria Sforza, de domo księżniczka mediolańska)
http://www.shipbrook.com/karen/dress...ce_ribbons.jpg (Beatrycze Este, de domo księżniczka ferraryjska)
http://icozzano.scuole.bo.it/ic/medi...tivoglio-p.jpg (duuuża rodzina Bentivogliów z Bolonii)
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...i_una_dama.jpg (nieznana kobieta z dworu mediolańskiego, prawdopodobnie z rodu Sforzów - wcale nie ma płaskiego koka, tylko el tranzado, ale na tej reprodukcji dobrze nie widać)

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Mam małą i płaską na górze głowę (przy spiętych włosach wygląda to ok tylko jak lekko pochylę głowę ewentualnie uniosę trochę włosy upinając je) nie unosi się z tyłu jak u większości
Agusiu, taką niby masz głowę?



To normalne, ja też mam podobną. Tylko że duuużą.

Edytowane przez Zingiber
Czas edycji: 2011-06-05 o 13:31
Zingiber jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:35   #2571
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

heeeej wpadam na chwilę, bo zaraz lecę do parku, z rachunkowością pod pachą. i opalę te moje blade giry, bo rażą białośćią
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:39   #2572
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez Zingiber Pokaż wiadomość
Kalae, też tak kiedyś miałam, ale teraz już nie. Mnie się coś stało po 25 r.ż. mniej więcej i zmienił mi się fototyp! Jak bum cyk dana.

Tak wysokie ustawianie koloru włosów przy wyliczaniu fenotypu jest błędem. Osób z ciemnymi włosami jest z roku na rok w Europie coraz więcej, nie mówiąc o wyliczaniu wskaźnika co 50-100 lat! Po prostu ciemne włosy prędzej się - że tak powiem dziedziczy - ale to nie znaczy, że ciemne włosy = ciemniejsza cera i wyższy fenotyp!

Włosy mam akurat ciemne (w badaniach antropologicznych sprawdza się barwę włosów na potylicy blisko skóry i tam mam naprawdę ciemne włosy). Natomiast cholernie szybko się rozjaśniają i w lecie mam praktycznie rude.

Co jeszcze lepsze/gorsze...
Cera jest bardzo jasna z rumieńczykiem i o ile kiedyś miałam fenotyp IV, to od dłuższego czasu mam coś w rodzaju pośredniego między IIIA a II. Autentycznie!

Metalku, boskie te strony z chustami. Dzięki!!!! Kiedyś dość często nosiłam. Ale teraz, przy twarzy jak ....



Bo wyglądałabym tak: http://rookery.s3.amazonaws.com/1722...3_625x1000.jpg
u mnie dziwnie wychodzi, bo na odwrót, włosy za jasne do karnacji... i tak po zajęciach z czerniaka miałam się nie opalać ale już dawno złamałam to postanowienie
a ty już przestań z tą twarzą twarz 'jak księżyc w pełni" masz tu:
http://www.wgabinecie.pl/others/image/faqs_org.jpg
http://www.megru.uzh.ch/j3/module/en...50/epa400a.jpg
ale to już objaw chorobowe w zespole cushinga
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:40   #2573
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez Zingiber Pokaż wiadomość
Agusiu, taką niby masz głowę?



To normalne, ja też mam podobną. Tylko że duuużą.
Coś w tym stylu

http://www.youtube.com/watch?v=pwMVvLILqBI jeszcze takie upięcie polecam wbrew pozorom proste i do tego efektowne
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:00   #2574
Zingiber
Raczkowanie
 
Avatar Zingiber
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 354
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez metal_fish
a ty już przestań z tą twarzą twarz 'jak księżyc w pełni" masz tu
ale to już objaw chorobowe w zespole Cushinga
Wiem, bo ciągle te same foty przewijają się w medycznych księgach.
Tak samo przy niewydolności nerek (nie pamiętam, co to była za jednostka chorobowa) ciągle migała mi prześliczna około 6-8-letnia dziewczynka opuchnięta do niemożności na buzi i brzuszku, czyli w stanie, w jakim przywieziono ją do szpitala i jakiś czas po operacji, gdy opuchlizna zeszła. Masakra!

Co do twarzy, nie ma co narzekać, bo przecież rodzą się tacy ludzie i co oni mieliby powiedzieć?
http://www.hanter.pl/articles/286-dz...nka-bez-twarzy

A ten wariat? Żeby dla występu w telewizji pozwolić sobie na coś takiego i jeszcze uważać się za gieroja,




to trzeba być ZDROWO CHORYM

Założę się, że to Japończyk. Dziwni ludzie, a już to, co wyczyniają od lat w swojej telewizji... Ale u nas też by się wielu chętnych znalazło. Ot co!
Zingiber jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:01   #2575
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

tez mi sie wydaje ze ta strona z fenotyopem nie jest dokonca dobra, bo jako dziecko bylam naturalna blondynkom a skora opalala mi si etak samo, a teraz jestem naturalna szatynka z tym ze w lecie wlosy jasnieja i powstaja mi pasemka naturalnie. A np oprawe oczu mam naturalnie czarna.

a co do sklonnosci do oparzen to jesli nie bede sie wylegiwac caly dzien w najwiekszy upal to nie poparze sie, ale jesli o ta klasyfikacje chodzi to wychodzi IIIB lub IV

niedawno w tv byla mowa o tych filtrach i wypowiadal sie dermatolog i mowil zeby nie stosowac filtrow w czasie dnia codziennego tzn jak sie idzie na zakupy czy do pracy, gdyz filtry maja bardzo ciezka strukture zatykaja pory skory itd. zeby uzywac filtry jak sie idzie na plaze bo wtedy jest wieksze naslonecznienie, a jesli juz mamy opalona skore nawet lekko to jest naturalna ochrona i nie ma koniecznosci uzywania filtrow na codzien.

mi sie wydaje taka 50 za duza tzn rozumiem ze osoby z fenotypem 1, uznaje zasade ze nasz organizm w pierwszej kolejnosci ma sie bronic sam, nie ma co mu ulatwiac

a na tej stronie to max 35 podaja filtr.

filtr to tez trezba wiedziec jak stosowac

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2011-06-05 o 14:04
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:03   #2576
mroziq
Zadomowienie
 
Avatar mroziq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 286
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
30 filtr? duży taki, chyba ze macie jakas bardzo jasna karnacje, mi wystarcza 10. bo jak sie raz opale to potem mnie na brazowo lapie.

a i filtr nalezy nakladac ok 15 min przed wyjciem na slonce, bo inaczej nic nie daje mowiac obrazowo wyparowywuje, tzn nie zdarzy wniknac w skore i dziala na powierzchni przez co jest nieprzydatny.
Właśnie nie mam jasnej karnacji Całe życie szybko się opalałam i od razu na brązowo... Nie wiem,czemu ale teraz naprawdę jakaś delikatna skóra mi się zrobiła I w sumie posmarowałam się już na plaży to pewnie dlatego

Szykuję się właśnie do sklepu...może jakieś szorty/krótkie spodenki upatrzę Bo kupiłam sobie trzy pary,ale to takie bardziej do ćwiczeń i na rower/na plażę są niż na wyjścia jeszcze ok. 1.5 kilograma i idę rozglądać się na pierwszymi od n lat jeansami
Tak w ogóle to coś jeść mi się nie chce...Zjadłam rano parówki drobiowe,później serek wiejski z przyprawami i chlebkiem...No i brak pomysłu co dalej... W lodówce mam mięsko mielone,ale już mi się przejadły trochę zwykłe mielone (mam dni P) ... Ech...no trudno po zakupach coś pomyślę,zjem i jadę na rower jak się chłodniej troszkę zrobi
mroziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:16   #2577
Agus140188
Rozeznanie
 
Avatar Agus140188
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 728
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez mroziq Pokaż wiadomość
Właśnie nie mam jasnej karnacji Całe życie szybko się opalałam i od razu na brązowo... Nie wiem,czemu ale teraz naprawdę jakaś delikatna skóra mi się zrobiła I w sumie posmarowałam się już na plaży to pewnie dlatego

Szykuję się właśnie do sklepu...może jakieś szorty/krótkie spodenki upatrzę Bo kupiłam sobie trzy pary,ale to takie bardziej do ćwiczeń i na rower/na plażę są niż na wyjścia jeszcze ok. 1.5 kilograma i idę rozglądać się na pierwszymi od n lat jeansami
Tak w ogóle to coś jeść mi się nie chce...Zjadłam rano parówki drobiowe,później serek wiejski z przyprawami i chlebkiem...No i brak pomysłu co dalej... W lodówce mam mięsko mielone,ale już mi się przejadły trochę zwykłe mielone (mam dni P) ... Ech...no trudno po zakupach coś pomyślę,zjem i jadę na rower jak się chłodniej troszkę zrobi
Hej moje panny!!!
Ślęczę nad psychologią ale w taki upał to masakra i wiedza do głowy ciężko wchodzi.
Poza tym dziewczynki zaraz chyba jakieś 3 dni temu na nogach dostałam takiej czerwonej wysypki w postaci krostek. Swędząca okropnie. Poszłam do apteki i tam pani dała mi fenistil który mial zmniejszyć uczucie swędzenia i działać przeciwalergicznie. Po nocy te krostki wydają się bledsze, ale gdy dziś przeszłam się po słoneczku zauważyłam, że znów stały się bardziej czerwone i swędzące. Czy to może być alergia na SŁOŃCE????? o tego ta wysypka się poszerza nigdy wcześniej nie mialam czegoś takiego, a do dermatologa przeciętnie czeka się u mnie około miesiąca

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Jeszcze mam zapytywanie do Was. Widziałyście może parówki sojowe w biedronce???? Tak się zastanawiam czy my możemy je?
__________________
Cierpliwość- najważniejszą cnotą w Dukanie
Agus140188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:20   #2578
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
tez mi sie wydaje ze ta strona z fenotyopem nie jest dokonca dobra, bo jako dziecko bylam naturalna blondynkom a skora opalala mi si etak samo, a teraz jestem naturalna szatynka z tym ze w lecie wlosy jasnieja i powstaja mi pasemka naturalnie. A np oprawe oczu mam naturalnie czarna.

a co do sklonnosci do oparzen to jesli nie bede sie wylegiwac caly dzien w najwiekszy upal to nie poparze sie, ale jesli o ta klasyfikacje chodzi to wychodzi IIIB lub IV

niedawno w tv byla mowa o tych filtrach i wypowiadal sie dermatolog i mowil zeby nie stosowac filtrow w czasie dnia codziennego tzn jak sie idzie na zakupy czy do pracy, gdyz filtry maja bardzo ciezka strukture zatykaja pory skory itd. zeby uzywac filtry jak sie idzie na plaze bo wtedy jest wieksze naslonecznienie, a jesli juz mamy opalona skore nawet lekko to jest naturalna ochrona i nie ma koniecznosci uzywania filtrow na codzien.

mi sie wydaje taka 50 za duza tzn rozumiem ze osoby z fenotypem 1, uznaje zasade ze nasz organizm w pierwszej kolejnosci ma sie bronic sam, nie ma co mu ulatwiac

a na tej stronie to max 35 podaja filtr.

filtr to tez trezba wiedziec jak stosowac
Jest wiele filtrów na rynku i nie wszystkie zapychają jest wiele lżejszych filtrów Szczególnie polecam krem wodoodporny Iwostin Solcerin spf 50+ jest naprawdę leciutki
Uważam że jeśli chodzi o zmarszczki i wyniszczenie skóry lepiej zapobiegać bo potem zmiany mogą być nieodwracalne

Odnośnie dermatologa z TV to nie będę się wypowiadać
Tylko coś opowiem Ostatnio widziałam się z bardzo dawno niewidzianą koleżanką i opowiadała mi jak przez pół roku chodziła od dermatologa do dermatologa z żywymi ranami na rękach i żaden nie potrafił postawić właściwej diagnozy i jej pomóc Nawet na badania jej nie chcieli wysłać Była nawet u jakiegoś znanego profesora i też nic Dopiero n-ty odwiedzony lekarz postawił właściwą diagnozę, rany wreszcie zaczęły się goić, a wystarczyło że Pani doktor spojrzała na jej ręce (oczywiście wszystko później zostało potwierdzone w badaniach)
Także do dermatologów mam delikatnie mówiąc dość ograniczone zaufanie

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Agus140188 Pokaż wiadomość
Hej moje panny!!!
Ślęczę nad psychologią ale w taki upał to masakra i wiedza do głowy ciężko wchodzi.
Poza tym dziewczynki zaraz chyba jakieś 3 dni temu na nogach dostałam takiej czerwonej wysypki w postaci krostek. Swędząca okropnie. Poszłam do apteki i tam pani dała mi fenistil który mial zmniejszyć uczucie swędzenia i działać przeciwalergicznie. Po nocy te krostki wydają się bledsze, ale gdy dziś przeszłam się po słoneczku zauważyłam, że znów stały się bardziej czerwone i swędzące. Czy to może być alergia na SŁOŃCE????? o tego ta wysypka się poszerza nigdy wcześniej nie mialam czegoś takiego, a do dermatologa przeciętnie czeka się u mnie około miesiąca

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Jeszcze mam zapytywanie do Was. Widziałyście może parówki sojowe w biedronce???? Tak się zastanawiam czy my możemy je?
Kup sobie wapno i używaj filtra

A doraźnie możesz nałożyć na wysypkę jogurt albo ogórek.
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:31   #2579
Zingiber
Raczkowanie
 
Avatar Zingiber
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 354
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Kefir na oparzenia słoneczne.

MIÓD (dobry miód, a nie bele yaki) na wysypkę i zmiany skórne oraz ranki. No i smaruj się tym fenistilem. Jak pisze Aguś, koniecznie pij wapno.

O rety, widzę IDEAŁ. Oczywiście, mój ideał.



Trochę mogli jej zluzować majtoszki, ale trudno. Świetnie się kobieta trzyma, a dziś to starsza pani. Tylko niepotrzebnie usuwała zmarszczki z czoła - strasznie nie lubię takich pustych czół. Od razu widać, że po operacji. Nie można nie mieć po 50 zmarszczek na czole. To ... nieludzkie. I idiotyczne najdosłowniej - jakby w życiu nie myślała.

A teraz zagadka w temacie figur. Będę sukcesywnie szukać fajnych rad kostiumowych i czegoś o naszych typach.

Trzy kobiety w niemal identycznych sukienkach. Ale tylko jedna z nich jest klepsydrą (wpadającą może troszeńkę w gruszkę). Która?



Swoją drogą każda źle dobrała rozmiar spódnicy i popełniła wielki błąd, nie zakładając pod taki fason halki, która czyni cuda i niweluje dziurę oraz poprzeczne fałdy (ale przy odpowiedniej rozmiarówce). Żadna nie idzie (takie fałdy to powinno być widać tylko przy chodzie), a wyglądają - za przeproszeniem - jakby się rozpindrzyły i do ginekologa szły.

Edytowane przez Zingiber
Czas edycji: 2011-06-05 o 14:36
Zingiber jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:40   #2580
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: DIETA DUKANA od nowego roku - cz. V, już nas wiele mniej!:)

Cytat:
Napisane przez Zingiber Pokaż wiadomość
Wiem, bo ciągle te same foty przewijają się w medycznych księgach.
Tak samo przy niewydolności nerek (nie pamiętam, co to była za jednostka chorobowa) ciągle migała mi prześliczna około 6-8-letnia dziewczynka opuchnięta do niemożności na buzi i brzuszku, czyli w stanie, w jakim przywieziono ją do szpitala i jakiś czas po operacji, gdy opuchlizna zeszła. Masakra!

Co do twarzy, nie ma co narzekać, bo przecież rodzą się tacy ludzie i co oni mieliby powiedzieć?
http://www.hanter.pl/articles/286-dz...nka-bez-twarzy

A ten wariat? Żeby dla występu w telewizji pozwolić sobie na coś takiego i jeszcze uważać się za gieroja,




to trzeba być ZDROWO CHORYM

Założę się, że to Japończyk. Dziwni ludzie, a już to, co wyczyniają od lat w swojej telewizji... Ale u nas też by się wielu chętnych znalazło. Ot co!
fakt, czasem już nie mogę jak widzę jakieś zdjęcie w n-tej książce i po raz n-ty na slajdzie w czasie wykładu
czytałam o tej dziewczynce, niesamowity przypadek... i właśnie pokazuje nam że nie mamy na co narzekać...
któraś tam z zasad internetu brzmi: "nigdy nie staraj się zrozumieć japończyków", u nas różni tacy też się czasem w tv pokazują - choćby w rozmowach w toku...

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
tez mi sie wydaje ze ta strona z fenotyopem nie jest dokonca dobra, bo jako dziecko bylam naturalna blondynkom a skora opalala mi si etak samo, a teraz jestem naturalna szatynka z tym ze w lecie wlosy jasnieja i powstaja mi pasemka naturalnie. A np oprawe oczu mam naturalnie czarna.

a co do sklonnosci do oparzen to jesli nie bede sie wylegiwac caly dzien w najwiekszy upal to nie poparze sie, ale jesli o ta klasyfikacje chodzi to wychodzi IIIB lub IV

niedawno w tv byla mowa o tych filtrach i wypowiadal sie dermatolog i mowil zeby nie stosowac filtrow w czasie dnia codziennego tzn jak sie idzie na zakupy czy do pracy, gdyz filtry maja bardzo ciezka strukture zatykaja pory skory itd. zeby uzywac filtry jak sie idzie na plaze bo wtedy jest wieksze naslonecznienie, a jesli juz mamy opalona skore nawet lekko to jest naturalna ochrona i nie ma koniecznosci uzywania filtrow na codzien.

mi sie wydaje taka 50 za duza tzn rozumiem ze osoby z fenotypem 1, uznaje zasade ze nasz organizm w pierwszej kolejnosci ma sie bronic sam, nie ma co mu ulatwiac

a na tej stronie to max 35 podaja filtr.

filtr to tez trezba wiedziec jak stosowac
wiadomo nie ma idealnego podziału bo ludzie to nie roboty, każdy jest wyjątkowy...
a pani dermatolog bardzo 'kompetentna' ciekawe co onkolodzy na to...
skóra owszem ma mechanizmy obronne ale ich zbyt częste używanie prowadzi że głupieją i nie potrafią wrócić do stanu wyjściowego. światło uv prowadzi do złamań w DNA komórek i gdy powstanie ich za dużo to komórki nie dają rady ich naprawić a jak takie 'błędy' się nagromadzą to już bardzo łatwo o raka... (to tak w teorii, dobrze się mówi a gorzej stosuje, przynajmniej mi )
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.