Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-10, 17:24   #2311
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Też nie bardzo rozumiem czemu ściąganie ma zmniejszyć laktację... to odwrotnie chyba? Przecież jak mało mleka było to się ściągało między karmieniami, żeby zwiększyć
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:50   #2312
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Motylek, a podajesz już warzywa? My od dwoch dni dajemy marchewkę. A za dwa tyg. gluten. Rozgotować jedną łyżkę w szklance wody i zmiksowac z marchewką. Wiec nie trzeba sciagac mleka.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 18:27   #2313
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A to od kiedy karmienie się kończy jak się ściąga mleko? Ja ściągam regularnie od października i wcześniej sporadycznie też i to dużo większe ilości niż na kaszkę. Ile na tą kaszkę ściągniesz, na początku się daje pół porcji, to ok 60 ml mleka...
Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Też nie bardzo rozumiem czemu ściąganie ma zmniejszyć laktację... to odwrotnie chyba? Przecież jak mało mleka było to się ściągało między karmieniami, żeby zwiększyć
No wlasnie wiem, bo sama to robilam. Chodzilo mu raczej o to, ze za duzo kombinowania no i ze jakos moglabym zaburzyc to nasze karmienie tym sciaganiem, juz 3 razy mialam zastoj-chyba wiecej mleka mi nie potrzeba
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Motylek, a podajesz już warzywa? My od dwoch dni dajemy marchewkę. A za dwa tyg. gluten. Rozgotować jedną łyżkę w szklance wody i zmiksowac z marchewką. Wiec nie trzeba sciagac mleka.
Jeszcze nie podawalam, dam za jakies 2-3 tyg i zrobie wlasnie tak, jak piszesz
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:02   #2314
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Jadłam zielony groszek dzisiaj i Młody mi prawie do miseczki wszedł więc mu dałam spróbować - jeszcze tak skrzywionej miny u niego nie widziałam za drugim razem wystarczyło, że powąchał i już się krzywił
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 20:57   #2315
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

U nas groszek robił szał. Ale u nas wszystko robi szał.. ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 21:30   #2316
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
No to niezbyt. Ja tez jeszcze ograniczam ale juz jem coraz wiecej. Na poczatku to przewaznie ryz gotowana marchewka i kurczak teraz juz jest troche lepiej no ale jeszcze bez szalu. Ja z surowych warzyw jem ogorka salate i papryke. Owoce to banan jablko i maliny
wow to ja mam eldorado
Z surowych warzyw jem wszystko ale cebule i pekinska z umiarem.
Sos grzybowy i pomarancze/grejpfruty powoduja biegunke.Moge zjesc tylko pol pomarancza co kilka dni. Z przypraw nie uzywam tylko chilli. Miod i warzywa z octu sa zakazane.
Kebab, mizeria, sos lagodny Tikka Masala, surowki z pora, musaka, pizza, salatka grecka czy gyros, Cordon Bleu, chinszczyzna z duza iloscia imbiru, czosnek i mocno pieprzne potrawy - no problem

Ale zeby nie bylo za kolorowo....
Jem zdrowo i b.duzo. Łykam suplement. Jestem mega chuda. Wlosy wychodza mi juz calymi pasmami, zaczela przeswitywac skoraTymczasem paznokcie mam mocne jak nigdy. Zaden nowy zabek sie nie popsul. O co chodzi?

ps. Brzuszek synka sie uspokoil. Ilosc kup sie normuje Przy koncu miesiaca zaczynamy dawac mu warzywka.
Gluten lepiej zaczac podawac z kaszkami czy warzywami?? Czy w momencie gdy bedzie jadl i to i to?


Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Jadłam zielony groszek dzisiaj i Młody mi prawie do miseczki wszedł więc mu dałam spróbować - jeszcze tak skrzywionej miny u niego nie widziałam za drugim razem wystarczyło, że powąchał i już się krzywił
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 07:43   #2317
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U nas groszek robił szał. Ale u nas wszystko robi szał.. ;-)
U nas szał robi marchewka z kaszką Ostatnio musiałam na szybko podgrzewać dokładkę
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 14:28   #2318
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

U nas szał robią póki co jednoskladnikowe słoiki. Jak próbowałam dać obiadek typu indyk z marchewka to był bunt i plucie
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 16:44   #2319
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
A dlaczego juz schowałas? Przeciez moze się jeszcze tam bawić.
Bawi się w krzesełku do karmienia. I tak do leżaczka nie przywieszałam już tego pałąka, bo Mały jest za silny. A jest mi wygodnie wkładać Go do krzesełka i lepiej tam widzi otaczający świat
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 18:09   #2320
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dziewczyny,które dawały ziemniaczki - u Waszych maluchów było ok wszystko?
U nas raz jak dotychczas była zielona kupa, i tak mi się wydaje, że to po ziemniaczku

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
U nas szał robią póki co jednoskladnikowe słoiki. Jak próbowałam dać obiadek typu indyk z marchewka to był bunt i plucie
U nas jednoskładnikowe wchodzą lepiej
A jeśli coś można w kawałku dziamlać to już w ogóle ekstra
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:19   #2321
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny,które dawały ziemniaczki - u Waszych maluchów było ok wszystko?
U nas raz jak dotychczas była zielona kupa, i tak mi się wydaje, że to po ziemniaczku

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------



U nas jednoskładnikowe wchodzą lepiej
A jeśli coś można w kawałku dziamlać to już w ogóle ekstra
U nas miksy słoiczkowe, z ziemniaczkami też, kupa - odkąd rozszerzamy to z dodatkiem zieleni Głównie mała je słoiczki, raz teściowa "sprezentowała" nam eko warzywa - marchew, pietruszkę, ziemniaki - ugotowałam, zblendowałam - jak dałam małej to miała odruch wymiotny i łezki w oczkach... aż taka ze mnie zła kucharka??? macie jakies sposoby żeby zblendowac warzywa na taki gładki mus jak ten ze sloiczka?
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 09:44   #2322
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
U nas miksy słoiczkowe, z ziemniaczkami też, kupa - odkąd rozszerzamy to z dodatkiem zieleni Głównie mała je słoiczki, raz teściowa "sprezentowała" nam eko warzywa - marchew, pietruszkę, ziemniaki - ugotowałam, zblendowałam - jak dałam małej to miała odruch wymiotny i łezki w oczkach... aż taka ze mnie zła kucharka??? macie jakies sposoby żeby zblendowac warzywa na taki gładki mus jak ten ze sloiczka?
A to nie wyszedł Ci taki mus? Dodałaś odrobinę oliwy.masła? Ja gotuję Nince i zjada pięknie. Daję jej czasem słoik, czasem swoje
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 11:26   #2323
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ania lubi wszystko ;p jednoskładnikowe i wieloskładnikowe obiadki. Zaczęłam też jej gotować sama obiadki i je chętnie. Owoce zarówno ze słoiczków, jak te, które ja jej przyrządzę je aż jej się uszka trzęsą. Daję zarówno słoiczki, jak i swoje obiadki.

ps. często sie skrzywi przy pierwszych 2 łyżeczka, ale na 3 czeka już z otwartą buzią. Jeszcze niczym nie pluła. Nie smakował jej kalafior ze słoiczka (nie pluła, ale niechętnie otwierała buzię), ale robiłam drugie podejście tydzień później i zjadła bez problemu. Brokuł wprowadzałam w domowej zupie


----
co do ziemniaka, u Ani jak jest go za dużo/ za często wywołuje zatwardzenie, nie je codziennie, więc jest już ok.


Bardzo smakowała Ani słoiczek, w którym była ryba (mintaj). Aż się zdziwiłam
NA gotowanie ryb sama się nie piszę- póki co będą ze słoiczków ;p
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/

Edytowane przez UmiZumi
Czas edycji: 2015-01-13 o 11:29
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 14:28   #2324
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny,które dawały ziemniaczki - u Waszych maluchów było ok wszystko?
U nas raz jak dotychczas była zielona kupa, i tak mi się wydaje, że to po ziemniaczku

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------



U nas jednoskładnikowe wchodzą lepiej
A jeśli coś można w kawałku dziamlać to już w ogóle ekstra
co dajesz w kawalku?
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 19:52   #2325
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
U nas miksy słoiczkowe, z ziemniaczkami też, kupa - odkąd rozszerzamy to z dodatkiem zieleni Głównie mała je słoiczki, raz teściowa "sprezentowała" nam eko warzywa - marchew, pietruszkę, ziemniaki - ugotowałam, zblendowałam - jak dałam małej to miała odruch wymiotny i łezki w oczkach... aż taka ze mnie zła kucharka??? macie jakies sposoby żeby zblendowac warzywa na taki gładki mus jak ten ze sloiczka?
blenduje do oporu i w końcu się robi mus Ostatnio TŻ słabo zblendował i były kawałeczki małe to młody pluł...
Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
co dajesz w kawalku?
Dałam:
  • ugotowaną różyczkę brokuła - trzymałam w palcach a młody jadł,
  • banana - szaleństwo było - ścierał dziąsełkami i mamlał i krzyk był jak chciałam zabrać
  • kawałek mięska - takie dłuższe cienkie, ale małe kawałki, gdzie mogłam trzymać w palcach a synek "gryzł" dziąsłami
  • pietruszkę i marchewkę na surowo w dużym kawałku jako gryzaki
Dałam jeszcze spróbować żółtej fasolki, ale nie smakowała

co jeszcze dajecie dzieciakom?

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A to nie wyszedł Ci taki mus? Dodałaś odrobinę oliwy.masła? Ja gotuję Nince i zjada pięknie. Daję jej czasem słoik, czasem swoje
o kurde... zapomniałam, żeby dodawać masło lub oliwe
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 08:46   #2326
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dla dzieci jest dobry olej ryżowy. Nie jest taki ostry jak olej i nie zmienia smaku potraw.

U nas od 5 dni nie było kupki, jedynie marchewkowy kleks :-\ Mam się martwić? Chyba odstawię rozszerzanie na dwa dni.


Gatita trzeba duzo ugotować, żeby wyszedł mus. Ja jeszcze dodaję swoje mleko.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 09:21   #2327
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dziewczyny czy dajecie jakieś środki przeciwbólowe typu ibufen na ząbkowanie? Ja daje dentinox, camilie, na noc czopek vibrucol, a Franek cały dzień płacze, w nocy budzi się co godzinę. Powoli nie mam już siły
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 09:39   #2328
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy dajecie jakieś środki przeciwbólowe typu ibufen na ząbkowanie? Ja daje dentinox, camilie, na noc czopek vibrucol, a Franek cały dzień płacze, w nocy budzi się co godzinę. Powoli nie mam już siły
Dawałam tylko camilię, ale u nas nie było az tak źle. Oby Frankowi szybko przeszło :-*

Wlasnie byla marchewkowa kupka uff.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 16:52   #2329
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A to nie wyszedł Ci taki mus? Dodałaś odrobinę oliwy.masła? Ja gotuję Nince i zjada pięknie. Daję jej czasem słoik, czasem swoje

Zblendowałam i dodatkowo przetarłam przez sitko. Wyszedł taki aksamitny mus, ze mogę starać się o pracę w Gerberze
Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu - Hania waży 8100 i mierzy 69cm. Ciężko się dogadać z tą naszą pediatrą, Hania ma 4mce i 21 dni, powinnam zacząć podawać coś z glutenem? pediatra twierdzi, że jak najbardziej już można...
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 17:34   #2330
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
Zblendowałam i dodatkowo przetarłam przez sitko. Wyszedł taki aksamitny mus, ze mogę starać się o pracę w Gerberze
Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu - Hania waży 8100 i mierzy 69cm. Ciężko się dogadać z tą naszą pediatrą, Hania ma 4mce i 21 dni, powinnam zacząć podawać coś z glutenem? pediatra twierdzi, że jak najbardziej już można...
Mi pediatra powiedziała, że najwcześniej po skończonym 5 miesiącu można podać gluten
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:21   #2331
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
wow to ja mam eldorado
Z surowych warzyw jem wszystko ale cebule i pekinska z umiarem.
Sos grzybowy i pomarancze/grejpfruty powoduja biegunke.Moge zjesc tylko pol pomarancza co kilka dni. Z przypraw nie uzywam tylko chilli. Miod i warzywa z octu sa zakazane.
Kebab, mizeria, sos lagodny Tikka Masala, surowki z pora, musaka, pizza, salatka grecka czy gyros, Cordon Bleu, chinszczyzna z duza iloscia imbiru, czosnek i mocno pieprzne potrawy - no problem

Ale zeby nie bylo za kolorowo....
Jem zdrowo i b.duzo. Łykam suplement. Jestem mega chuda. Wlosy wychodza mi juz calymi pasmami, zaczela przeswitywac skoraTymczasem paznokcie mam mocne jak nigdy. Zaden nowy zabek sie nie popsul. O co chodzi?

ps. Brzuszek synka sie uspokoil. Ilosc kup sie normuje Przy koncu miesiaca zaczynamy dawac mu warzywka.
Gluten lepiej zaczac podawac z kaszkami czy warzywami?? Czy w momencie gdy bedzie jadl i to i to?



Optymistka, super, ze tak dobrz z brzuszkiem u Was A masz jakieś specjalne zalecenia co do rozszerzania czy standardowo będziecie jeść?
Może przestaną włosy trochę lecieć jak zaczniesz mniej karmic? Nie wiem kurcze... mi też lecą ale suplement trochę pomaga. A co bierzesz?
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Dla dzieci jest dobry olej ryżowy. Nie jest taki ostry jak olej i nie zmienia smaku potraw.

U nas od 5 dni nie było kupki, jedynie marchewkowy kleks :-\ Mam się martwić? Chyba odstawię rozszerzanie na dwa dni.


Gatita trzeba duzo ugotować, żeby wyszedł mus. Ja jeszcze dodaję swoje mleko.
Dzięki za cynk o tym oleju Ja też dodaję moje mleko - widzę, że wtedy młodemu bardziej smakuje
Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
Zblendowałam i dodatkowo przetarłam przez sitko. Wyszedł taki aksamitny mus, ze mogę starać się o pracę w Gerberze
Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu - Hania waży 8100 i mierzy 69cm. Ciężko się dogadać z tą naszą pediatrą, Hania ma 4mce i 21 dni, powinnam zacząć podawać coś z glutenem? pediatra twierdzi, że jak najbardziej już można...

I za wzrost i wagę Duża dziewczynka

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

O matko, właśnie zrobiłam zamówienie na pieluchy za 5 stów
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:55   #2332
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

[QUOTE=Optymistka26;497128 16]wow to ja mam eldorado
Z surowych warzyw jem wszystko ale cebule i pekinska z umiarem.
Sos grzybowy i pomarancze/grejpfruty powoduja biegunke.Moge zjesc tylko pol pomarancza co kilka dni. Z przypraw nie uzywam tylko chilli. Miod i warzywa z octu sa zakazane.
Kebab, mizeria, sos lagodny Tikka Masala, surowki z pora, musaka, pizza, salatka grecka czy gyros, Cordon Bleu, chinszczyzna z duza iloscia imbiru, czosnek i mocno pieprzne potrawy - no problem

Ale zeby nie bylo za kolorowo....
Jem zdrowo i b.duzo. Łykam suplement. Jestem mega chuda. Wlosy wychodza mi juz calymi pasmami, zaczela przeswitywac skoraTymczasem paznokcie mam mocne jak nigdy. Zaden nowy zabek sie nie popsul. O co chodzi?

fajny artykuł:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...azy_35958.html
Cykl życia włosa składa się z trzech faz. Pierwsza to faza wzrostu (inaczej anagen), która trwa od 2 do 6–8 lat. W tej fazie znajduje się 90 proc. włosów, które mamy na głowie. Faza druga, katagen, to okres przejściowy, trwający około dwóch tygodni. W tym czasie włos przestaje rosnąć i przygotowuje się do wypadnięcia (jego koniec odrywa się od brodawki znajdującej się w mieszku włosowym i przesuwa bliżej powierzchni skóry). Trzecia faza, telogen, to czas spoczynku mieszka włosowego. Trwa od 2 do 4 miesięcy – w tym czasie kurczy się on i odpoczywa. Potem mieszek powiększa się, gdyż zaczyna tworzyć się w nim nowy włos. Wypycha on stary, który wypada.
Podczas ciąży proces ten wygląda nieco inaczej. Poziom estrogenów jest podwyższony, przez co mieszki włosowe nie przechodzą w fazę katagenu. Włosy nie wypadają, a więc jest ich więcej. Dwa, trzy miesiące po porodzie zaczyna spadać poziom estrogenu, dlatego włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Możesz stracić od 20 do 30 proc. włosów. Wśród nich są te, które nie wypadły podczas 9 miesięcy ciąży, i te, które wypadłyby właśnie teraz – dlatego masz wrażenie, że ubywa ci ich w ekspresowym tempie.



---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Optymistka, super, ze tak dobrz z brzuszkiem u Was A masz jakieś specjalne zalecenia co do rozszerzania czy standardowo będziecie jeść?
Może przestaną włosy trochę lecieć jak zaczniesz mniej karmic? Nie wiem kurcze... mi też lecą ale suplement trochę pomaga. A co bierzesz?

Dzięki za cynk o tym oleju Ja też dodaję moje mleko - widzę, że wtedy młodemu bardziej smakuje



I za wzrost i wagę Duża dziewczynka

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

O matko, właśnie zrobiłam zamówienie na pieluchy za 5 stów
Dziękuję w imieniu Hani, tak jest "dobrze widoczna"
To jakie pieluchy zamawiasz?
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:33   #2333
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
Zblendowałam i dodatkowo przetarłam przez sitko. Wyszedł taki aksamitny mus, ze mogę starać się o pracę w Gerberze
Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu - Hania waży 8100 i mierzy 69cm. Ciężko się dogadać z tą naszą pediatrą, Hania ma 4mce i 21 dni, powinnam zacząć podawać coś z glutenem? pediatra twierdzi, że jak najbardziej już można...
Duza dziewczynka brawo
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 06:14   #2334
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość

Dziękuję w imieniu Hani, tak jest "dobrze widoczna"
To jakie pieluchy zamawiasz?
Zamówiłam te duńskie, niewybielane i nieperfumowane. Wzięlam zwykłe i nieprasowane, i jeszcze jedna pake dla szwagierki i się uzbierało. Kupiłam ze strony pieluchy.net, o której kiedyś Gosia pisała. Raz kiedyś używałam paczkę pieluch bambo nature, ale osobiście nie widzę, aż takiej różnicy, żeby płacic złotówkę za sztukę.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 07:42   #2335
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Zamówiłam te duńskie, niewybielane i nieperfumowane. Wzięlam zwykłe i nieprasowane, i jeszcze jedna pake dla szwagierki i się uzbierało. Kupiłam ze strony pieluchy.net, o której kiedyś Gosia pisała. Raz kiedyś używałam paczkę pieluch bambo nature, ale osobiście nie widzę, aż takiej różnicy, żeby płacic złotówkę za sztukę.

My używamy Bambo tylko na noc bo to za droga impreza. Muszę wyprobować te o których piszesz, tez slyszałam same pozytywy

dziewczyny, nie chce któraś z Was żyrafkę Sophie? Hania dostała od mojej mamy i od chrzestnej... jedna jest namiętnie konsumowana natomiast druga sztuka leży w pudełku i czeka nie wiem na co..chętnie zamienię na jakąś nieużywaną zabawkę...lib czekam na propozycje
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 13:22   #2336
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
My używamy Bambo tylko na noc bo to za droga impreza. Muszę wyprobować te o których piszesz, tez slyszałam same pozytywy

dziewczyny, nie chce któraś z Was żyrafkę Sophie? Hania dostała od mojej mamy i od chrzestnej... jedna jest namiętnie konsumowana natomiast druga sztuka leży w pudełku i czeka nie wiem na co..chętnie zamienię na jakąś nieużywaną zabawkę...lib czekam na propozycje
Sprzedaj Szkoda żyrafki. Wszystkie dzieci powinny mieć radość z żyrafy Sophie
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 17:33   #2337
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ksandi dziękuję za artykuł! Juz kiedys o tym czytałam, ale wypadło mi to z głowy tak jak włosy ;-)

Hania będzie wysoka Brawo!
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 19:54   #2338
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Sprzedaj Szkoda żyrafki. Wszystkie dzieci powinny mieć radość z żyrafy Sophie

Wystawiłam na olx-ie i nikt nie chce....śmieszne czy nie, początkowo wydawało mi się, że to taki kawałek gumy z dorobiona ideologią i jeszcze w takiej cenie.. ale Hania to właśnie ją najchętniej mamla ze wszystkich swoich gryzaków.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ksandi dziękuję za artykuł! Juz kiedys o tym czytałam, ale wypadło mi to z głowy tak jak włosy ;-)

Hania będzie wysoka Brawo!
Dziękujemy za miłe słowa

Ja mam ten sam problem co TY, włosy lecą garściami, codziennie odkurzam i zawsze psioczyłam na koty (mam 2) że wszędzie ich futro to teraz moje włosy są największą "ozdobą" mieszkania. Ale na szczęście widzę że odrastają.
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 20:13   #2339
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ksandi Pokaż wiadomość
Wystawiłam na olx-ie i nikt nie chce....śmieszne czy nie, początkowo wydawało mi się, że to taki kawałek gumy z dorobiona ideologią i jeszcze w takiej cenie.. ale Hania to właśnie ją najchętniej mamla ze wszystkich swoich gryzaków.[COLOR="Silver"]

.
Śmieją się Ci, którzy żyrafki nie mają Moja Ninka też ją kocha Wibrująca truskawka tylko jak ją przytrzymam :P
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 20:41   #2340
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

My nie mamy zyrafy :P ale nie mam Ksandi zadnych nowych zabawek zeby sie wymienic
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.