Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówki 2016 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 08:45   #2701
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Codziennie ok 3 razy. Kiedyś trochę częściej, ale to lepiej dla mnie, że teraz rzadziej, bo ją to strasznie wkurza i zaczyna tuptać



A karmienie na leżąco odpada?




----

Słuchajcie, kiedy te przepływy trzeba zrobić drugi raz? Ja miałam na nie skierowanie, jak w lipcu wyszło,że Żabka nie rośnie i wtedy wyszły podręcznikowe.
A mimo to Żabka miała jakiś skok wzrostu po szpitalu i znowu przestała rosnąć, idąc za stwierdzeniem dżinki, że jest bardzo drobna.
Ale nie skierowała mnie drugi raz na przepływy.
Młoda też skacze, fika, zachowuje się jak zwykle.
Mi przepływy robił na każdej wizycie po 26tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 08:49   #2702
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość


A karmienie na leżąco odpada?
Próbowałam, ale po I w szpitalu są ciężkie warunki ze względu na wygodę, a po II mam za duże piersi i odnoszę wrażenie, że maluszka po prostu duszę wczoraj przyszła do mnie z pomocą pani od laktacji i pokazała w jaki sposób go mogę karmić i jak na razie ten sposób stosuję na poduszce. W domu to co innego, wygodna kanapa, specjalna poduszka do karmienia, nikt nie przeszkadza, nie przerywa karmienia, więc myślę, że będzie lepiej i już nie mogę doczekać się wyjścia

Dziś na obchodzie zapytam czy jest szansa jutro wyjść

Dzień dobry dziewczynki wrzesień już jest a Wy się lenicie, rozpakowywac się proszę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 08:53   #2703
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja juz po porannym ktg, ktore jest ksiazkowe i nastepne za tydzien. Malej sie raczej nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 08:59   #2704
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Zefirkowa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady, zrobiło mi się raźniej że nie jestem z tym sama.

Jeszcze troszkę pond tydzień do terminu a jakichś konkretniejszych objawów brak.

Za to ja mam już chyba wszystkie objawy ale nie rodze. Może jednak jestem czarownica i urodzi się tak jak chciałam 6 września.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:00   #2705
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mi przepływy robił na każdej wizycie po 26tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze..mówimy o tym samym? Bo ja za przepływy płaciłam 250zł, badanie trwało 20 minut i miałam wszystkie żyły i tętnice sprawdzane, serce widziałam, miałam 3D... Teraz mi dżinka robi dłuższe badanie, ale głównie pomiary, nie przepływy.
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:05   #2706
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Kurcze..mówimy o tym samym? Bo ja za przepływy płaciłam 250zł, badanie trwało 20 minut i miałam wszystkie żyły i tętnice sprawdzane, serce widziałam, miałam 3D... Teraz mi dżinka robi dłuższe badanie, ale głównie pomiary, nie przepływy.
No własnie u mnie też tak - pomiary, nie przepływy oraz sprawdzalismy akcję serca. Przepływy miałam na tych genetycznych i tyle. Może wszystko zalezy od aparatu, jaki gin posiada, a u Zefirkowej lekarz ma po prostu lepszy...
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:09   #2707
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja przepływy miałam tylko raz, w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 09:15   #2708
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Przepływy tylko na genetycznym. Tak to pomiary.
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:19   #2709
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Mnie bolało w tym miejscu jak mały mi tam nogę wsadzał, ale to widoczne, że to on bo czułam jak tą nogą jedzie wzdłuż brzucha i w tym miejscu sie gula robiła. Teraz już ma większe kopytko więc chyba już mu się w to miejsce nie mieści. Za to jak za długo siedzę to piecze mnie w tym miejscu skóra i warstwy podskórne i to do tego stopnia że muszę się położyć, bo nie da się wytrzymać. Piece tak jakby mi się w tym miejscu jakieś otarcie miało zaraz zrobić i skóra pęknąć.

Ja mam termin na za tydzień. Oznak porodu brak. Trochę częściej mi brzuch twardnieje i na tym koniec. Wczoraj się mój mąż mnie pytał kiedy zamierzam rodzić to mu mówię, że w poniedziałek :P Oni w pracy mają takie kwartalne spotkania podsumowujące i wtedy wszyscy przedstawiciele muszą się stawić na 3 dni w siedzibie firmy,która jest na drugim końcu Polski i podobno jego dyrektor czeka z wyznaczeniem terminu tego zjazdu do mojego porodu, żeby mój mąż mógł w tym uczestniczyć :P. Tak więc nasz syn jeszcze się nie urodził, a już jaki ważny jest :P

Ja przepływy miałam robione na ostatnich dwóch wizytach u gina, ale ja nie byłam na tym ostatnim dodatkowym badaniu prenatalnym, bo właśnie mój gin mówił, że tam się mierzy przepływy ale on to może zrobić u siebie.

Mnie wczoraj syn stresował, bo się mało ruszał (jak na niego) i miałam jakieś schizy. Na wieczór po kolacji zjadłam jeszcze pół kiści winogrona i paczkę mentosów i skutek był taki że później przez harce dzidzi nie mogłam usnąć.

Edytowane przez rybka15035
Czas edycji: 2016-09-02 o 09:24
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:32   #2710
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Mnie bolało w tym miejscu jak mały mi tam nogę wsadzał, ale to widoczne, że to on bo czułam jak tą nogą jedzie wzdłuż brzucha i w tym miejscu sie gula robiła. Teraz już ma większe kopytko więc chyba już mu się w to miejsce nie mieści. Za to jak za długo siedzę to piecze mnie w tym miejscu skóra i warstwy podskórne i to do tego stopnia że muszę się położyć, bo nie da się wytrzymać. Piece tak jakby mi się w tym miejscu jakieś otarcie miało zaraz zrobić i skóra pęknąć.

Ja mam termin na za tydzień. Oznak porodu brak. Trochę częściej mi brzuch twardnieje i na tym koniec. Wczoraj się mój mąż mnie pytał kiedy zamierzam rodzić to mu mówię, że w poniedziałekOni w pracy mają takie kwartalne spotkania podsumowujące i wtedy wszyscy przedstawiciele muszą się stawić na 3 dni w siedzibie firmy,która jest na drugim końcu Polski i podobno jego dyrektor czeka z wyznaczeniem terminu tego zjazdu do mojego porodu, żeby mój mąż mógł w tym uczestniczyć :P. Tak więc nasz syn jeszcze się nie urodził, a już jaki ważny jest
Ja przepływy miałam robione na ostatnich dwóch wizytach u gina, ale ja nie byłam na tym ostatnim dodatkowym badaniu prenatalnym, bo właśnie mój gin mówił, że tam się mierzy przepływy ale on to może zrobić u siebie.

Mnie wczoraj syn stresował, bo się mało ruszał (jak na niego) i miałam jakieś schizy. Na wieczór po kolacji zjadłam jeszcze pół kiści winogrona i paczkę mentosów i skutek był taki że później przez harce dzidzi nie mogłam usnąć.
Dokładnie tak samo odczuwam ten mój ból pod żebrami. Cała skóra piecze i co jakiś czas patrzę czy nic się z nią nie dzieje bo aż dziwne że boli a nic nie widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:34   #2711
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Kurcze..mówimy o tym samym? Bo ja za przepływy płaciłam 250zł, badanie trwało 20 minut i miałam wszystkie żyły i tętnice sprawdzane, serce widziałam, miałam 3D... Teraz mi dżinka robi dłuższe badanie, ale głównie pomiary, nie przepływy.
To to co Ty mówisz to ja mam na każdej wizycie zawsze sprawdza długości kostek, czy serce prawidłowo pracuje, przepływy, 3D też pokazuje, pokazuje każdą część ciała o ile akurat widać, opowiada która część ciała gdzie się znajduje, określa wymiary, wagę, bicie serca.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 09:46   #2712
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo odczuwam ten mój ból pod żebrami. Cała skóra piecze i co jakiś czas patrzę czy nic się z nią nie dzieje bo aż dziwne że boli a nic nie widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że to się po prostu skóra odparza. Teraz jest gorąco, ja miałam mały biust więc nigdy mi skóra do skóry nie dotykała, a teraz mi się biust na brzuchu opiera jak siedzę. Smaruję niby to miejsce oliwką ale nie pomaga.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:52   #2713
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to się po prostu skóra odparza. Teraz jest gorąco, ja miałam mały biust więc nigdy mi skóra do skóry nie dotykała, a teraz mi się biust na brzuchu opiera jak siedzę. Smaruję niby to miejsce oliwką ale nie pomaga.
U mnie nic w tamtym miejscu nie dotyka więc wydaje mi się że to jakiś ucisk na nerwy pod żebrami powoduje takie uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 10:06   #2714
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja mam duży biust, ale mnie boli dokładnie między piersiami, nieZalEżnie czy mam na sobie biustonosz, czy nie. Co mam na sobie itp. Właśnie teraz mam takie kłucie. I aż ciężko się oddycha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 10:33   #2715
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Co do odwiedzin w szpitalu, to oprócz męża, pewnie moi rodzice przyjdą Nikogo więcej się nie spodziewam.
Po powrocie do domu pewnie teściowa szybko wpadnie, może mój brat i brat cioteczny męża. I myślę, ze to tyle z odwiedzin na początku. Znajomych za wielu nie mamy, więc problem z głowy - Ci bliżsi sami zapowiedzieli się dopiero na drugą połowę października (czyli jak dzidziol będzie mieć już minimum miesiąc, a może i więcej).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 10:43   #2716
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość

Dzień dobry dziewczynki wrzesień już jest a Wy się lenicie, rozpakowywac się proszę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, żeby udało się jutro wyjść Cwaniaro!! weź i się rozpakuj, jak to nie takie łatwe


Mi przepływy odkąd w szpitalu byłam bada co wizyta, czyli 2 razy. I badał jeszcze ok 20 tygodnia.

A co do odwiedzin to ja już się wypowiadałam, że w szpitalu bym chciała tylko mamę i męża, ale czuję, że to nie przejdzie. Jakby ktoś pytał to powiem, że zapraszam do domu, ale boję się, że znajdą się tacy, co jak się dowiedzą to przyjdą bez zapowiedzi Ja w ogóle tego nie rozumiem, przeważnie leży się w szpitalu 2-3 dni, a i tak ludzie nie wiadomo po co muszą przyleźć ;/ Ja nigdy do nikogo w odwiedziny do szpitala nie poszłam, wiadomo, że to jest i tak krótki okres, mama zmęczona, uczą się z dzieckiem siebie i po co im ktoś obcy ma stać i się gapić?
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 11:08   #2717
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, żeby udało się jutro wyjść Cwaniaro!! weź i się rozpakuj, jak to nie takie łatwe


Mi przepływy odkąd w szpitalu byłam bada co wizyta, czyli 2 razy. I badał jeszcze ok 20 tygodnia.

A co do odwiedzin to ja już się wypowiadałam, że w szpitalu bym chciała tylko mamę i męża, ale czuję, że to nie przejdzie. Jakby ktoś pytał to powiem, że zapraszam do domu, ale boję się, że znajdą się tacy, co jak się dowiedzą to przyjdą bez zapowiedzi Ja w ogóle tego nie rozumiem, przeważnie leży się w szpitalu 2-3 dni, a i tak ludzie nie wiadomo po co muszą przyleźć ;/ Ja nigdy do nikogo w odwiedziny do szpitala nie poszłam, wiadomo, że to jest i tak krótki okres, mama zmęczona, uczą się z dzieckiem siebie i po co im ktoś obcy ma stać i się gapić?
Bo to trochę dziwne, w szpitalu powinni być tylko najbliżsi. Szczególnie, gdy mówi się wprost, że bez odwiedzin prosimy....
Przy starszym wpadła najbliższa przyjaciółka (jak siostra mi) I to na chwilę tylko, przywiozła kilka rzeczy I kuzynka która później wyjezdzala na prawie 3 tygodnie I chciała zobaczyć małego. Za to w dniu wyjścia ze szpitala miałam cały dom gości :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 11:57   #2718
_chouchou
Raczkowanie
 
Avatar _chouchou
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 325
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ciekawe co tam u naszej Słowikowej, termin minął
__________________
35/40
_chouchou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 12:31   #2719
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja bym chciała w szpitalu tylko męża, ale wiem że to nie przejdzie bo wiem że rodzice i teściowie na pewno przyjdą. Szkoda że nie ma oficjalnego zakazu. Tyle dobrze, że mój szpital ma osobną salkę do odwiedzin i jeżeli ktoś do ciebie przychodzi to zabierasz dzieciaczka i idziesz tam. Za to znajomym powiedziałam, że odwiedziny to tak po miesiącu
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 13:42   #2720
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Ciekawe co tam u naszej Słowikowej, termin minął
Minął, minął i... nic chodzę do lekarza co 2 dni, sprawdza ilość wód, stan łożyska i jest wszystko ok. Dzisiaj mi nawet zmierzyła małą i mówi że 3140 gr, a półtora tyg temu było 3100... także te pomiary USG są o tyłek rozbić, bo wątpię żeby mała przybrała tylko 40 gr Robione mam też KTG, serducho wali aż miło, skurczy brak.
W niedzielę mam jechać do szpitala na KTG i badania w którym chcę rodzić i tam mają zadecydować co dalej, ale w każdym badź razie max do czwartku będą wywoływać. Wolałabym, żeby samo coś ruszyło, no ale ja sobie mogę jak widać :P
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 14:51   #2721
_chouchou
Raczkowanie
 
Avatar _chouchou
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 325
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
Minął, minął i... nic chodzę do lekarza co 2 dni, sprawdza ilość wód, stan łożyska i jest wszystko ok. Dzisiaj mi nawet zmierzyła małą i mówi że 3140 gr, a półtora tyg temu było 3100... także te pomiary USG są o tyłek rozbić, bo wątpię żeby mała przybrała tylko 40 gr Robione mam też KTG, serducho wali aż miło, skurczy brak.
W niedzielę mam jechać do szpitala na KTG i badania w którym chcę rodzić i tam mają zadecydować co dalej, ale w każdym badź razie max do czwartku będą wywoływać. Wolałabym, żeby samo coś ruszyło, no ale ja sobie mogę jak widać :P
Kurcze, a myślałam, że jednak coś się ruszyło
Coś leniwe te nasze dzieci
__________________
35/40
_chouchou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 15:04   #2722
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja do domu zapraszam już nawet po tygodniu, ale w domu to inaczej. Chodzi o to, że można się jakoś ubrać, pomalować i mąż jest do pomocy. W szpitalu jednak to jest niekomfortowe. Jednak ja się nie spodziewam się tłumów i długich odwiedzin. Wpadnie najbliższa rodzina i przyjaciółki.

Coś słabo wrzesień się zaczyna, narazie żadna się nie chce rozpakować:P
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 15:16   #2723
ttuska
Rozeznanie
 
Avatar ttuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 881
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dziewczyny witam się i ja po długiej nieobecności w końcu szczęśliwa, bo jestem w 37tc-dzisiaj sciagniety pessar i czekamy jedyne co mnie zdziwilo to fakt ze do pon mam polezec. Mała ma 3220 na ktg skurcze się piszą nawet i na 100 więc lada moment może być akcja. Tylko jak ja rozróżnić skoro ja mam skurcze już od 27tc.

Wszystkim mamusiom serdecznie gratuluje!!

Edytowane przez ttuska
Czas edycji: 2016-09-02 o 15:20
ttuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 15:45   #2724
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja do domu zapraszam już nawet po tygodniu, ale w domu to inaczej. Chodzi o to, że można się jakoś ubrać, pomalować i mąż jest do pomocy. W szpitalu jednak to jest niekomfortowe. Jednak ja się nie spodziewam się tłumów i długich odwiedzin. Wpadnie najbliższa rodzina i przyjaciółki.

Coś słabo wrzesień się zaczyna, narazie żadna się nie chce rozpakować:P
U mnie byli rodzice, teściowa z siostrą męża, mój brat z żoną, no i codziennie przyjeżdża mąż. Ale powiem Wam, że nie to że nie chcę ich widywac, tylko po prostu przy dziecku za bardzo nie ma kiedy siedzieć z rodziną, bo ciągle coś się dzieje. A to wizyta lekarzy, a to pediatra do dziecka, a to zastrzyk, a to ciśnienie, tabletki, karmienie i przewijanie dziecka dziecka, odciąganie pokarmu jeśli trzeba (dużo czasu zajmuje) i po prostu niepotrzebnie się stresujemy, bo chcielibyśmy z nimi siedzieć, a wszystko odbywa się w salach matek.

Mieliśmy jutro wychodzić, ale maly ubyl 100 g na wadze i nie wiadomo jak to będzie karmilam go piersią cały czas, ale nie najadal się porządnie tylko zasypial przy cycu i zrobił sobie z niego smoczka. Dzisiaj już muszę odciagac pokarm żeby wiedzieć ile zjada i ewentualnie dorabiaja mi mm. Jak jutro już będzie ładnie to wyjdziemy, ale to wszystko zależy od prezesa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 15:47   #2725
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dzień dobry

Dziewczyny - mamusie dziewczynek : co wam położne mówiły na temat higieny narządów u córek? Położna mi doradziła przemywać te okolice rozchylając wargi - wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Ja się boję, że jej krzywdę zrobię... W internecie opinie podzielone.... Co robicie w tej materii?
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 16:08   #2726
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
U mnie byli rodzice, teściowa z siostrą męża, mój brat z żoną, no i codziennie przyjeżdża mąż. Ale powiem Wam, że nie to że nie chcę ich widywac, tylko po prostu przy dziecku za bardzo nie ma kiedy siedzieć z rodziną, bo ciągle coś się dzieje. A to wizyta lekarzy, a to pediatra do dziecka, a to zastrzyk, a to ciśnienie, tabletki, karmienie i przewijanie dziecka dziecka, odciąganie pokarmu jeśli trzeba (dużo czasu zajmuje) i po prostu niepotrzebnie się stresujemy, bo chcielibyśmy z nimi siedzieć, a wszystko odbywa się w salach matek.

Mieliśmy jutro wychodzić, ale maly ubyl 100 g na wadze i nie wiadomo jak to będzie karmilam go piersią cały czas, ale nie najadal się porządnie tylko zasypial przy cycu i zrobił sobie z niego smoczka. Dzisiaj już muszę odciagac pokarm żeby wiedzieć ile zjada i ewentualnie dorabiaja mi mm. Jak jutro już będzie ładnie to wyjdziemy, ale to wszystko zależy od prezesa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam położna mówiła, żeby pozwalać na ważenie dziecka tylko po karmieniu, bo wtedy więcej waży, z wagą w domu spokojnie można sobie poradzić tak samo jak w szpitalu, a warunki bardziej komfortowe.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 16:10   #2727
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Spadki wagi są chyba normalne w pierwszych dniach prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 16:28   #2728
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Co tu dziś tak cicho?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
To to co Ty mówisz to ja mam na każdej wizycie zawsze sprawdza długości kostek, czy serce prawidłowo pracuje, przepływy, 3D też pokazuje, pokazuje każdą część ciała o ile akurat widać, opowiada która część ciała gdzie się znajduje, określa wymiary, wagę, bicie serca.
To chyba naprawdę jesteś Fortuna i masz los na loterii Ja te badania miałam prywatnie i liczone jako oddzielne. Z tego co widzę sporo dziewczyn też tak miało.

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dziewczyny - mamusie dziewczynek : co wam położne mówiły na temat higieny narządów u córek? Położna mi doradziła przemywać te okolice rozchylając wargi - wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Ja się boję, że jej krzywdę zrobię... W internecie opinie podzielone.... Co robicie w tej materii?
Nam położna powiedziała, żeby myć od góry do pupy, przemywać wacikiem nasączonym wodą oraz że między wargami jest taki biały nalot i żeby tego nie ruszać, bo to sanowi warstwę ochronną. Więc raczej nic bym tam specjalnie nie rozchylała. Zresztą co tam czyścić, jak się w zasadzie przez jakieś 11 pierwszych lat życia stamtąd nic nie wydziela, o ile nie ma grzybic i tego typu historii? A przynajmniej tak mi się wydaje
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 16:31   #2729
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cały dzień boli mnie Krystyna.
Nie czuje się dziś zbyt dobrze 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 16:49   #2730
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Byłam u gina. Wszystko ok Szyjka krotka i miekka, zaczęła sie rozwierac. Dzidziol bardzo nisko - pan doktor smyral go palcem po glowiePowiedział, ze jeszcze max tydzień mi daje, ale może zacząć się szybciej

Z pomiarów wyszło ok. 3300 g, więc mam nadzieję, ze naprawdę urodzi się w ciągu tygodnia, zeby nie był za wielki (bo biorąc pod uwagę, ze termin mam na 20.09, to mogłabym jeszcze miesiąc chodzić w ciazy, więc i dzidziol mógłby z kilogram przytyć).
Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dziewczyny - mamusie dziewczynek : co wam położne mówiły na temat higieny narządów u córek? Położna mi doradziła przemywać te okolice rozchylając wargi - wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Ja się boję, że jej krzywdę zrobię... W internecie opinie podzielone.... Co robicie w tej materii?
U nas chłopak, więc za bardzo się nie skupialam na higienie u dziewczynek - ale z tego co pamiętam ze szkoły rodzenia, to pielęgniarka noworodkowa mówiła, ze jesli dziecko nie zrobi kupy po pachy, gdzie naprawdę całe będzie brudne, to zeby nie rozchylac warg do mycia.
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Spadki wagi są chyba normalne w pierwszych dniach prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, normalne Tylko w dniu wyjścia nie może być większego spadku, niż o 10% masy urodzeniowej.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 19:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.