Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-26, 14:02   #3181
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Co do przesypianie t.o moja córka przespała pierwszy raz noc w okolicach 5 urodzin oczywiście nie jadła już wtedy,ale wodę często wołała. Natomiast mały już przesypia noc z 1 przerwa,jak pobudkę o 5 rano można nazwać już dniem. Dziewczyny czy Wam z becikowego też odciagneli podatek? Coś mi wpłynęło na konto i nie wiem czy to to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 14:39   #3182
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
1. Nie przejmuj się, to jest chyba normalne. Stres i zmęczenie robią swoje. Też czasem sobie myślę, że tak się nie mogliśmy doczekać aż się dzieć w końcu urodzi a teraz mam czasem dość. Choć muszę przyznać że Kuba nie robi takich akcji jakie np.ja robiłam, a darłam się podobno cały dzień od urodzenia do 6 miesięcy. Chyba nas przyzwyczaił za bardzo do dobrego i teraz każde marudzenie to dla nas koniec świata, a przecież ma prawo marudzić. U mnie zaraz po tym jak mam dość pojawia się wyrozumiałość.

2. Do mnie kilka dni temu dotarło że nie karmię i mogę sobie coś wypić zaczęłam od nalewki cytrynowej. Smakowała jak nigdy. A kolejne dni to winko do kolacji

3. Brzuch mam jeszcze spory. W ogóle mam wrażenie że macica mi się wolno kurczy. Może dlatego że nie karmię... tak to sobie tłumaczę przynajmniej

4. Może spróbuj posmarować maścią typu polibiotic? Choć najlepiej to chyba się wybrać do lekarza.
Ja mam jeszcze taki brzuszek ze mogę swoją tylko w lustrze pooglądać ale Tż czasem patrzy u twierdzi ze nic się nie dzieje.
1. Dałaś rodzicom do wiwatu
2. najpierw zaczęłam się śmiać, a zaraz potem poczułam zazdrość oj, są dni, że bym się napiła
3. Też mam takie wrażenie, ale na wizycie po 6 tygodniach od cc ginekolog powiedział,że macica ładnie obkurczona do końca. Tylko co z tym brzuchem ?
4. No i byłam u lekarza.
Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
Ooooo, w tym jestem specjalistą Miałam wysięk z rany przez trzy tygodnie i konsultacje z trzema chirurgami, z których każdy mówił to samo:
1. Zrób sobie posiew z rany, żeby sprawdzić, czy nie zakaziła się jakimś paskudztwem (najczęściej gronkowcem lub Coli - u mnie było Coli),
2. Jeśli tak, poproś lekarza o antybiotyk, który można stosować w czasie KP, jeśli karmisz,
3. Rób dwa razy dziennie ciepłe okłady z sody oczyszczonej (łyżka sody na szklankę wody) - ok. 15-20 min. każdy,
4. Wietrz ranę - najlepiej zrezygnuj z bielizny i noś luźne, czyste, uprane w płynie hipoalergicznym koszule,
5. Jeśli nie możesz wietrzyć rany w sterylnych warunkach, zaklej ją po spryskaniu Octeniseptem gazikiem jałowym albo - jeśli jest mała - plastrem z okalającym, bawełnianym opatrunkiem,
6. Pryskaj Octeniseptem kilka razy dziennie,
7. Jeśli z rany dodatkowo masz wysięk i robi Ci się obrzęk, leż jak najczęściej i najdłużej na brzuchu.
Dzięki dobra kobieto!

Ginekolog kazał mi wczoraj jechać na IP. A tam pobrali mi krew, CRP i wzięli posiew. Dziś po 17:00 jadę po wyniki.
Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dwa pytania:

1.kiedy dzieci przesypiaja noc z ok 1.karmieniem w ciągu nocy?(wiem wiem, każde jest inne i to kwestia indywidualna, ale chce sie pocieszyć )

2.w jakim wieku pierwszy raz lecialyscie z maluszkami samolotem? Wybieram sie w grudniu na weekend do tz, maly będzie miał 4 miesiące i lekarz nie widzi przeciwwskazań, ale oprócz medycznych przesłanek poszukuje info z pierwszej ręki jak to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1. Nie pamiętam
2. Lewandowska lata z małą odkąd mała miała 3 tygodnie
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 15:13   #3183
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
witam

jak bilirubina? rzeczywiście mały ssak dobrze, że ładnie przybiera

mąż wozi dzieci rano do szkoły, ja je odbieram. jeśli mogę to odbieram je razem. jeśli jest jak dziś, że kończą 2h odstępu to w przerwie jadę do mamy, żeby nie jeździć 2 razy. na razie jest ok. jeśli widzę, że chce drzemać a może nie wstać do pory wyjścia to wyjeżdżam wcześniej i spaceruję

zgadzam się dokładnie

ja nie jem smażonego i odstawiłam słodycze, jem tylko swoje ciasta w weekendy (to dla swojej wagi) kawę piję 1 dziennie

przepiękny

raczej nie, chociaż przed ciążą nie miałam kaloryfera więc może i wrócił

każde dziecko ma trudniejsze dni, to normalne, raz będzie lepiej raz gorzej, nie smutaj się kochana

my chcemy chrzcić 22 lub 29 października, na niedzielę zaprosiłam kuzyna z rodziną na kawę i zamierzam poprosić jego żonę na chrzestną, mieliśmy się sami do nich wybrać, ale to do innego miasta i jakoś nie wyszło

moja waga spadła kolejne 2kg więc zostało jeszcze 5, ale chciałabym 8

u nas w nocy zazwyczaj 2 karmienia. zasypia ok 20.30 i śpi do ok 2. potem ok 5
w dzień różnie, zazwyczaj mini drzemki 45min, czasem jedna ma 2h jeśli połączę ją ze spacerem
Wczoraj byliśmy na pobraniu krwi.Dziś wynik na pewno już jest,ale zapomniałam zadzwonić i zapytać.

Piękna pogoda dzisiaj,aż przyjemnie się spacerowało☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 20:47   #3184
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
2. najpierw zaczęłam się śmiać, a zaraz potem poczułam zazdrość oj, są dni, że bym się napiła
Mnie się marzy piwo pszeniczne. Pewnie bym usta umoczyła i już bym była pijana.

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Wczoraj byliśmy na pobraniu krwi.Dziś wynik na pewno już jest,ale zapomniałam zadzwonić i zapytać.

Piękna pogoda dzisiaj,aż przyjemnie się spacerowało☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zazdroszczę spaceru. Mój Bąbel dziś cały dzień marudził. Ciągle chciał być na piersi i nie dawał się odłożyć. Nie daliśmy rady wyjść na spacer. Oby jutro było lepiej.
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 21:23   #3185
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
Mnie się marzy piwo pszeniczne. Pewnie bym usta umoczyła i już bym była pijana.



Ale zazdroszczę spaceru. Mój Bąbel dziś cały dzień marudził. Ciągle chciał być na piersi i nie dawał się odłożyć. Nie daliśmy rady wyjść na spacer. Oby jutro było lepiej.
Oj biedna..Jutro jeszcze będzie ładnie,więc nic straconego.Oderwać od cycka i zapakować do wózka,może pośpi.

Zachciało mi się kupić chustę do noszenia małego.Już prawie wszystko wiem😉,jeszcze muszę zastanowić się nad długością.Rozważam jeszcze kółkową.Chyba jest łatwiejsza?I chyba sama będę się uczyć motać.Bo w mojej dziurze,to nie ma doradcy.Trochę się boję,ale naprawdę chcę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 04:04   #3186
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Tak nie mam co robić i Was czytam i przypominam sobie te nieprzespane noce 😉
Polecam chustę, co prawda kołkowej nie miałam tylko zwykła do motania, nauczyłam się sama bez doradcy z filmików na yt więc polecam. Jedynie co też Ci mogę zaproponować to kup sobie używaną i w paski wtedy będę Ci lepiej ją dociągać bo po paskach bedziesz widziała gdzie masz luz. Na początku na pewno niezgrabnie będzie Ci szło ale po kilku razach opanujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 06:25   #3187
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
1. Dałaś rodzicom do wiwatu
2. najpierw zaczęłam się śmiać, a zaraz potem poczułam zazdrość oj, są dni, że bym się napiła
3. Też mam takie wrażenie, ale na wizycie po 6 tygodniach od cc ginekolog powiedział,że macica ładnie obkurczona do końca. Tylko co z tym brzuchem ?
4. No i byłam u lekarza.
1. Tia... dzięki temu jestem jedynaczką bo moja mama miała serdecznie dość i bała się powtórki z rozrywki
2. U mnie w sr położna mówiła ze lampkę wina można wypić i po 4-5 godzinach spokojnie można karmić, ale to chyba przy ciut starszych dzieciach się da, bo z takimi maluszkami to różnie wychodzi.
3. To mnie nie pocieszyłaś bo żyłam w blogim przeświadczeniu że to jednak macica
4. Coś konkretnego Ci powiedział? Kurczę, po dość długim czasie zaczęło Ci się to babrać.


Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Zachciało mi się kupić chustę do noszenia małego.Już prawie wszystko wiem😉,jeszcze muszę zastanowić się nad długością.Rozważam jeszcze kółkową.Chyba jest łatwiejsza?I chyba sama będę się uczyć motać.Bo w mojej dziurze,to nie ma doradcy.Trochę się boję,ale naprawdę chcę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z filmików na yt bardzo fajne wydają mi się filmiki domowa.tv Bardzo fajnie dziiewczyna pokazuje i tłumaczy wszystko, tak że spokojnie można spróbować motać samemu
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-27, 10:44   #3188
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
1. Tia... dzięki temu jestem jedynaczką bo moja mama miała serdecznie dość i bała się powtórki z rozrywki
2. U mnie w sr położna mówiła ze lampkę wina można wypić i po 4-5 godzinach spokojnie można karmić, ale to chyba przy ciut starszych dzieciach się da, bo z takimi maluszkami to różnie wychodzi.
3. To mnie nie pocieszyłaś bo żyłam w blogim przeświadczeniu że to jednak macica
4. Coś konkretnego Ci powiedział? Kurczę, po dość długim czasie zaczęło Ci się to babrać.

Z filmików na yt bardzo fajne wydają mi się filmiki domowa.tv Bardzo fajnie dziiewczyna pokazuje i tłumaczy wszystko, tak że spokojnie można spróbować motać samemu
Muszę czekać na wyniki posiewu, ale powiedział, że CRP podwyższone więc pewnie będzie trzeba brać antybiotyk. Wszyscy w szpitalu zdziwieni, że po takim czasie zaczęła się rana babrać...A ja nie miałam odwagi powiedzieć im, że to po ćwiczeniach od fizjo na rozejście mięśni

Jestem dziwna matka, bo cieszę sie, że mój syn polubił smoczek jest wybredny i tylko jeden kształt mu pasuje kupiłam wczoraj zrezygnowana z myślą, że to już ostatni zakup bo nie mam siły, a on wziął i zaczął ciągać ohhh jaka ulga dla piersi
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 12:10   #3189
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Tak nie mam co robić i Was czytam i przypominam sobie te nieprzespane noce 😉
Polecam chustę, co prawda kołkowej nie miałam tylko zwykła do motania, nauczyłam się sama bez doradcy z filmików na yt więc polecam. Jedynie co też Ci mogę zaproponować to kup sobie używaną i w paski wtedy będę Ci lepiej ją dociągać bo po paskach bedziesz widziała gdzie masz luz. Na początku na pewno niezgrabnie będzie Ci szło ale po kilku razach opanujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za rady.Odnośnie używanych chust,czytałam że najlepiej jak nie będą mocno używane i jednak lepiej nowe.
Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
1. Tia... dzięki temu jestem jedynaczką bo moja mama miała serdecznie dość i bała się powtórki z rozrywki
2. U mnie w sr położna mówiła ze lampkę wina można wypić i po 4-5 godzinach spokojnie można karmić, ale to chyba przy ciut starszych dzieciach się da, bo z takimi maluszkami to różnie wychodzi.
3. To mnie nie pocieszyłaś bo żyłam w blogim przeświadczeniu że to jednak macica
4. Coś konkretnego Ci powiedział? Kurczę, po dość długim czasie zaczęło Ci się to babrać.



Z filmików na yt bardzo fajne wydają mi się filmiki domowa.tv Bardzo fajnie dziiewczyna pokazuje i tłumaczy wszystko, tak że spokojnie można spróbować motać samemu
Już tam zaglądałam.Strasznie skomplikowane to się wydaje,ale już decyzję podjęłam,nie poddam się tak łatwo😉
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Muszę czekać na wyniki posiewu, ale powiedział, że CRP podwyższone więc pewnie będzie trzeba brać antybiotyk. Wszyscy w szpitalu zdziwieni, że po takim czasie zaczęła się rana babrać...A ja nie miałam odwagi powiedzieć im, że to po ćwiczeniach od fizjo na rozejście mięśni

Jestem dziwna matka, bo cieszę sie, że mój syn polubił smoczek jest wybredny i tylko jeden kształt mu pasuje kupiłam wczoraj zrezygnowana z myślą, że to już ostatni zakup bo nie mam siły, a on wziął i zaczął ciągać ohhh jaka ulga dla piersi
Zdradź jaki to smoczek😳.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Aaa bilirubina nadal podwyższona.Jest ponad 5,a 3 tygodnie temu było ponad 10.Dalej mam podawać wit.e.Jest lepiej,ale szkoda,że już nie w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 12:39   #3190
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Muszę czekać na wyniki posiewu, ale powiedział, że CRP podwyższone więc pewnie będzie trzeba brać antybiotyk. Wszyscy w szpitalu zdziwieni, że po takim czasie zaczęła się rana babrać...A ja nie miałam odwagi powiedzieć im, że to po ćwiczeniach od fizjo na rozejście mięśni

Jestem dziwna matka, bo cieszę sie, że mój syn polubił smoczek jest wybredny i tylko jeden kształt mu pasuje kupiłam wczoraj zrezygnowana z myślą, że to już ostatni zakup bo nie mam siły, a on wziął i zaczął ciągać ohhh jaka ulga dla piersi
rozumiem Cię - marzę o tym, żeby mala zaakceptowała smoka.
Przerobiliśmy już 4 i żaden jej nie spasował.... - napiszesz jaki masz model?
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 12:43   #3191
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość

Już tam zaglądałam.Strasznie skomplikowane to się wydaje,ale już decyzję podjęłam,nie poddam się tak łatwo😉

Aaa bilirubina nadal podwyższona.Jest ponad 5,a 3 tygodnie temu było ponad 10.Dalej mam podawać wit.e.Jest lepiej,ale szkoda,że już nie w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja najpierw próbowałam na misiu a potem się odważyłam wsadzić dziecko, ale prosiłam znajomą żeby je asekurowała w razie co. Wczoraj próbowałam już sama ale młody się nie dał wsadzić bo coś nie w humorze był. Ostatnio ogólnie nic mu za bardzo nie pasuje. Nie wiem czy to skok jakiś czy co... Mi się ogólnie te filmiki wydają dość przejrzyste w porównaniu z innymi ale wiadomo też że nie jest to najłatwiejsze na początku i trzeba pilnować wielu rzeczy żeby finalnie dobrze wyszło.

Z bilirubiną zawsze to do przodu w kierunku dobrego
Wiadomo że by się chciało żeby było już całkiem ok, ale jet zdecydowanie lepiej i to jest najważniejsze

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Muszę czekać na wyniki posiewu, ale powiedział, że CRP podwyższone więc pewnie będzie trzeba brać antybiotyk. Wszyscy w szpitalu zdziwieni, że po takim czasie zaczęła się rana babrać...A ja nie miałam odwagi powiedzieć im, że to po ćwiczeniach od fizjo na rozejście mięśni

Jestem dziwna matka, bo cieszę sie, że mój syn polubił smoczek jest wybredny i tylko jeden kształt mu pasuje kupiłam wczoraj zrezygnowana z myślą, że to już ostatni zakup bo nie mam siły, a on wziął i zaczął ciągać ohhh jaka ulga dla piersi
Jakoś Ci się nie dziwię. Też bym się nie przyznała oby szybko się zagoiło i było "z głowy ".
Ze smoczkiem też Ci się nie dziwię. Skoro młody taki ssak to miło jednak znaleźć zamiennik i mieć trochę spokoju. Mój jakiś mega smoczki wy nie jest ale czasem jak nic nie działa to akurat smoczek daje radę, choć nie jakoś często. Nie przejmuje się tym i potem się będę zastanawiać co z tym faktem zrobić

Edytowane przez TinaTatina
Czas edycji: 2017-09-27 o 12:45
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:03   #3192
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Dzięki za rady.Odnośnie używanych chust,czytałam że najlepiej jak nie będą mocno używane i jednak lepiej nowe.

Już tam zaglądałam.Strasznie skomplikowane to się wydaje,ale już decyzję podjęłam,nie poddam się tak łatwo😉

Zdradź jaki to smoczek😳.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Aaa bilirubina nadal podwyższona.Jest ponad 5,a 3 tygodnie temu było ponad 10.Dalej mam podawać wit.e.Jest lepiej,ale szkoda,że już nie w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u nas bilirubina byla 17 (176,0 umol/l) czyli chyba 17 (bo to sie dzieli przez 10) i lekarz powiedział ze jest ok, to nie rozumiem jak Twoje dziecko ma 5 i jest przekroczona... a zakres ref. jest 0-17,1

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

my dziś po wizycie - mala jutro kończy miesiąc a wazy 5 kilo.... waga startowa to 3,7.
czy któreś dziecko tez tak szynko przybiera? bo trochę mnie to przeraziło a jesteśmy na samym kp.
Lekarka kazala mi karmić co 3h a w nocy rzadziej - taki schemat mi się też marzy - ale jak mała nie dostanie dokładnie za 2h jedzenia to jest straszny płacz...
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:49   #3193
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Muszę czekać na wyniki posiewu, ale powiedział, że CRP podwyższone więc pewnie będzie trzeba brać antybiotyk. Wszyscy w szpitalu zdziwieni, że po takim czasie zaczęła się rana babrać...A ja nie miałam odwagi powiedzieć im, że to po ćwiczeniach od fizjo na rozejście mięśni

Jestem dziwna matka, bo cieszę sie, że mój syn polubił smoczek jest wybredny i tylko jeden kształt mu pasuje kupiłam wczoraj zrezygnowana z myślą, że to już ostatni zakup bo nie mam siły, a on wziął i zaczął ciągać ohhh jaka ulga dla piersi
Powiem Ci że Antoni w dzien nie spi. Najlepiej na spacerze. Czasem żeby cokolwiek zrobić mam ochote podać smoczek ale on wogole nie chce.
Cytat:
Napisane przez MademoiselleB Pokaż wiadomość
u nas bilirubina byla 17 (176,0 umol/l) czyli chyba 17 (bo to sie dzieli przez 10) i lekarz powiedział ze jest ok, to nie rozumiem jak Twoje dziecko ma 5 i jest przekroczona... a zakres ref. jest 0-17,1

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

my dziś po wizycie - mala jutro kończy miesiąc a wazy 5 kilo.... waga startowa to 3,7.
czy któreś dziecko tez tak szynko przybiera? bo trochę mnie to przeraziło a jesteśmy na samym kp.
Lekarka kazala mi karmić co 3h a w nocy rzadziej - taki schemat mi się też marzy - ale jak mała nie dostanie dokładnie za 2h jedzenia to jest straszny płacz...
To chyba normalny przyrost. My mieliśmy 2770 i po miesiącu prawie 4400

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Dzięki za rady.Odnośnie używanych chust,czytałam że najlepiej jak nie będą mocno używane i jednak lepiej nowe.

Już tam zaglądałam.Strasznie skomplikowane to się wydaje,ale już decyzję podjęłam,nie poddam się tak łatwo😉

Zdradź jaki to smoczek😳.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Aaa bilirubina nadal podwyższona.Jest ponad 5,a 3 tygodnie temu było ponad 10.Dalej mam podawać wit.e.Jest lepiej,ale szkoda,że już nie w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia jaka powinna być bilirubina na tym etapie. Najważniejsze że spada
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 14:22   #3194
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez MademoiselleB Pokaż wiadomość
u nas bilirubina byla 17 (176,0 umol/l) czyli chyba 17 (bo to sie dzieli przez 10) i lekarz powiedział ze jest ok, to nie rozumiem jak Twoje dziecko ma 5 i jest przekroczona... a zakres ref. jest 0-17,1

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

my dziś po wizycie - mala jutro kończy miesiąc a wazy 5 kilo.... waga startowa to 3,7.
czy któreś dziecko tez tak szynko przybiera? bo trochę mnie to przeraziło a jesteśmy na samym kp.
Lekarka kazala mi karmić co 3h a w nocy rzadziej - taki schemat mi się też marzy - ale jak mała nie dostanie dokładnie za 2h jedzenia to jest straszny płacz...
Ja własnie wracam od lekarza bo mały ma katar i mu się odrywa kaszelek. Na razie bez antybiotyku. Oby zwalczył. Mój 23 go skonczyl miesiąc ijuz waży 5270 z wyjściowej 3650. Aż jestem w szoku że tyle. Ale widzę, że to norma hehe skoro i Twoja przybrała.

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 16:23   #3195
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Tina,też zamierzam najpierw przećwiczyć na lalce.A jaką masz chustę?

Mademoiselle,norma wynosi 0,0-0,3 mg/dl.

Itakasia,oczywiście najważniejsze że spada☺.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Bianca,zdrówka dla malucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 16:49   #3196
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez MademoiselleB Pokaż wiadomość
u nas bilirubina byla 17 (176,0 umol/l) czyli chyba 17 (bo to sie dzieli przez 10) i lekarz powiedział ze jest ok, to nie rozumiem jak Twoje dziecko ma 5 i jest przekroczona... a zakres ref. jest 0-17,1

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

my dziś po wizycie - mala jutro kończy miesiąc a wazy 5 kilo.... waga startowa to 3,7.
czy któreś dziecko tez tak szynko przybiera? bo trochę mnie to przeraziło a jesteśmy na samym kp.
Lekarka kazala mi karmić co 3h a w nocy rzadziej - taki schemat mi się też marzy - ale jak mała nie dostanie dokładnie za 2h jedzenia to jest straszny płacz...
Mój ważył 3930g przy porodzie, a teraz 5900

Smoczek jest z Canpolu (0-6: niebieski) IMG_20170927_172048.jpg
IMG_20170927_172137.jpg
IMG_20170927_172010.jpg

Ten niebieski nas uratował, choć zdarza się, że w pierwszej chwili nie chce, ale później szuka i jest ok. Pozostałe dwa odrzucone od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 16:53   #3197
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

No to mój słabo przybrał 4380 przy porodzie a teraz 5200. Ale i tak jest co nosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 17:11   #3198
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Mój ważył 3930g przy porodzie, a teraz 5900

Smoczek jest z Canpolu (0-6: niebieski) Załącznik 7251511
Załącznik 7251516
Załącznik 7251521

Ten niebieski nas uratował, choć zdarza się, że w pierwszej chwili nie chce, ale później szuka i jest ok. Pozostałe dwa odrzucone od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziekuje, bede szukac z taka koncowka moze akurat spasuje małej
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 20:58   #3199
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez MademoiselleB Pokaż wiadomość
Lekarka kazala mi karmić co 3h a w nocy rzadziej - taki schemat mi się też marzy - ale jak mała nie dostanie dokładnie za 2h jedzenia to jest straszny płacz...
Raczej trudno jest takie malutkie dziecko przetrzymać. Co masz niby zrobić? Słuchać darcia przez dwie godziny w nocy? Szkoda ze Ci nie powiedziała jak to sobie wyobraża.
A przyrost konkret


Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Tina,też zamierzam najpierw przećwiczyć na lalce.A jaką masz chustę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na lalce pewnie będzie lepiej. Ja akurat nie mam żadnej. Miśka też bym.nie miała ale tak się złożyło że Kuba dostał od mojej koleżanki
Chuste mam chwilowo pożyczone od tej laski co mi pokazywała wiązanie. Jakiejś firmy na w. Womar czy coś takiego. W takie jakby liście. Długość 4,2 Mam zamiar kupić jakąś w pasy bo będzie łatwiej dociagac i ogarniać. Chyba Little Frog kupie bo bardzo ładne mają i cenowo nie jest to kosmos a dodatkowo we środy mają promocje.

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Ja własnie wracam od lekarza bo mały ma katar i mu się odrywa kaszelek. Na razie bez antybiotyku. Oby zwalczył. Mój 23 go skonczyl miesiąc ijuz waży 5270 z wyjściowej 3650. Aż jestem w szoku że tyle. Ale widzę, że to norma hehe skoro i Twoja przybrała.

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
Kciuki, żeby bez antybiotyku się obyło!
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 08:52   #3200
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

witam
za nami noc z pobudką o 1.15 i 5.20 i spanie do 8 jestem wyspana ponadto po godzinie zabawy zostawiłam dziecko o 9 na łóżku w towarzystwie misia i poszłam do łazienki się ogarnąć a synek pogadał i zasnął nawet śniadanie zjadłam w spokoju. dodam, że on do południa słabo śpi w domu, dopiero zasypia jak jedziemy po dziewczyny i wtedy śpi 2-3 h. chwilo trwaj
Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Ja własnie wracam od lekarza bo mały ma katar i mu się odrywa kaszelek. Na razie bez antybiotyku. Oby zwalczył. Mój 23 go skonczyl miesiąc ijuz waży 5270 z wyjściowej 3650. Aż jestem w szoku że tyle. Ale widzę, że to norma hehe skoro i Twoja przybrała.
zdrówka dla małego! i ładna waga
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Mój ważył 3930g przy porodzie, a teraz 5900
pięknie przybiera

my się czasem chustujemy mam lennylamb, najczęściej wiążę kieszonkę, na początku kangurka. wciąż się uczymy, ale za tydzień u nas w mieście spotkanie chustowe i chcę się wybrać mam nadzieję, że mnie koleżanka Judka zmotywuje swoją obecnością

wczoraj byłam u gina i wszystko ok

za oknem piękne słońce, sprzątnę i jak się dziecię obudzi to zmykamy spacerować z babcią

miłego dnia
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:42   #3201
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Mój ważył 3930g przy porodzie, a teraz 5900

Smoczek jest z Canpolu (0-6: niebieski) Załącznik 7251511
Załącznik 7251516
Załącznik 7251521

Ten niebieski nas uratował, choć zdarza się, że w pierwszej chwili nie chce, ale później szuka i jest ok. Pozostałe dwa odrzucone od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wygląda podobnie,jak lovi,który posiadamy.W nocy nawet zaciągnął,ale na krótko pomogło.
Z zasypianiem na noc mamy katastrofę.Dziś sprobujemy wcześniej.Może po prostu potem jest zbyt zmęczony😕.
Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
Raczej trudno jest takie malutkie dziecko przetrzymać. Co masz niby zrobić? Słuchać darcia przez dwie godziny w nocy? Szkoda ze Ci nie powiedziała jak to sobie wyobraża.
A przyrost konkret



Na lalce pewnie będzie lepiej. Ja akurat nie mam żadnej. Miśka też bym.nie miała ale tak się złożyło że Kuba dostał od mojej koleżanki
Chuste mam chwilowo pożyczone od tej laski co mi pokazywała wiązanie. Jakiejś firmy na w. Womar czy coś takiego. W takie jakby liście. Długość 4,2 Mam zamiar kupić jakąś w pasy bo będzie łatwiej dociagac i ogarniać. Chyba Little Frog kupie bo bardzo ładne mają i cenowo nie jest to kosmos a dodatkowo we środy mają promocje.



Kciuki, żeby bez antybiotyku się obyło!
Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
witam
za nami noc z pobudką o 1.15 i 5.20 i spanie do 8 jestem wyspana ponadto po godzinie zabawy zostawiłam dziecko o 9 na łóżku w towarzystwie misia i poszłam do łazienki się ogarnąć a synek pogadał i zasnął nawet śniadanie zjadłam w spokoju. dodam, że on do południa słabo śpi w domu, dopiero zasypia jak jedziemy po dziewczyny i wtedy śpi 2-3 h. chwilo trwaj

zdrówka dla małego! i ładna waga

pięknie przybiera

my się czasem chustujemy mam lennylamb, najczęściej wiążę kieszonkę, na początku kangurka. wciąż się uczymy, ale za tydzień u nas w mieście spotkanie chustowe i chcę się wybrać mam nadzieję, że mnie koleżanka Judka zmotywuje swoją obecnością

wczoraj byłam u gina i wszystko ok

za oknem piękne słońce, sprzątnę i jak się dziecię obudzi to zmykamy spacerować z babcią

miłego dnia
Zakupiłam dzisiaj chustę little frog.Wczoraj dowiedziałam się,że będą u nas warsztaty chustonoszenia.Nie wiem,jeszcze kiedy,ale fajnie jak ktoś na żywo pokaże. Póki co,będę uczyć się kangurka z filmików.Obym tylko się nie zniechęciła...😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 06:31   #3202
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
witam
za nami noc z pobudką o 1.15 i 5.20 i spanie do 8 jestem wyspana ponadto po godzinie zabawy zostawiłam dziecko o 9 na łóżku w towarzystwie misia i poszłam do łazienki się ogarnąć a synek pogadał i zasnął nawet śniadanie zjadłam w spokoju. dodam, że on do południa słabo śpi w domu, dopiero zasypia jak jedziemy po dziewczyny i wtedy śpi 2-3 h. chwilo trwaj
Może Antoś zmieni przyzwyczajenia i juz tak mu zostanie

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Z zasypianiem na noc mamy katastrofę.Dziś sprobujemy wcześniej.Może po prostu potem jest zbyt zmęczony😕.



Zakupiłam dzisiaj chustę little frog.Wczoraj dowiedziałam się,że będą u nas warsztaty chustonoszenia.Nie wiem,jeszcze kiedy,ale fajnie jak ktoś na żywo pokaże. Póki co,będę uczyć się kangurka z filmików.Obym tylko się nie zniechęciła...😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na noc są zazwyczaj dwa podejścia, bo najczęściej niby zaśnie ale po 30 minutach się budzi. Ten drugi raz już idzie dość sprawnie, ale przy pierwszym to trzeba się nakombinowac bo młody robi do mnie wtedy akurat miny, rozgląda się, a to go jakiś cień zainteresuje, a to lampa... czasem niby zamknie oczy na minutę a po temu je otwiera i ma zaciesz jakby mówił "mam cię! Taki żarcik "

A z chustą dasz radę Ja nawet nie wiem czy u nas jakieś warsztaty organizują bo mam wrażenie ze jak jest sporo ludzi to trudno skorzystać konkretnie, ale z drugiej strony zawsze coś i lepsze to niż nic.
Ja tez próbuje kangurka tylko nie wiem czy dobrze ma młody plecy ułożone i miednice. Musze się chyba na jakieś konsultacje umówić ale nie z tą znajomą fizjo bo ona to chyba mimo wszystko wie mniej niż ja. Pokazała mi tylko kieszonkę i jak ją wypytywałam to jakby nie wiedziała o innych wiązaniach, a mi się wydaje że kangurek lepszy dla takiego maluszka.
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 10:04   #3203
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
Może Antoś zmieni przyzwyczajenia i juz tak mu zostanie



U nas na noc są zazwyczaj dwa podejścia, bo najczęściej niby zaśnie ale po 30 minutach się budzi. Ten drugi raz już idzie dość sprawnie, ale przy pierwszym to trzeba się nakombinowac bo młody robi do mnie wtedy akurat miny, rozgląda się, a to go jakiś cień zainteresuje, a to lampa... czasem niby zamknie oczy na minutę a po temu je otwiera i ma zaciesz jakby mówił "mam cię! Taki żarcik "

A z chustą dasz radę Ja nawet nie wiem czy u nas jakieś warsztaty organizują bo mam wrażenie ze jak jest sporo ludzi to trudno skorzystać konkretnie, ale z drugiej strony zawsze coś i lepsze to niż nic.
Ja tez próbuje kangurka tylko nie wiem czy dobrze ma młody plecy ułożone i miednice. Musze się chyba na jakieś konsultacje umówić ale nie z tą znajomą fizjo bo ona to chyba mimo wszystko wie mniej niż ja. Pokazała mi tylko kieszonkę i jak ją wypytywałam to jakby nie wiedziała o innych wiązaniach, a mi się wydaje że kangurek lepszy dla takiego maluszka.
Taaak nasze dzieci,to mają niezłe poczucie humoru😄.

Dziś już będę mieć chustę i zamierzam poczynić pierwsze próby.A na tych warsztatach,jeśli w ogóle się odbędą,to raczej wiele osób nie będzie.
Jak masz wątpliwości, co do ułożenia malucha w chuście,to jeśli masz kogoś kto się zna,to rzeczywiście lepiej to skonsultować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 10:22   #3204
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Dziewczyny założyłam wątek na odchowalni, ale ponoć musi go zaakceptować admin. Nie wiem czy dostane info, że jest już zaakceptowany?
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:55   #3205
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Dziewczyny założyłam wątek na odchowalni, ale ponoć musi go zaakceptować admin. Nie wiem czy dostane info, że jest już zaakceptowany?
nie mam pojęcia ....
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:15   #3206
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Dziewczyny założyłam wątek na odchowalni, ale ponoć musi go zaakceptować admin. Nie wiem czy dostane info, że jest już zaakceptowany?
Ja też się nie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:17   #3207
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Ani ja...
Zobaczymy czy Ci ktoś odpisze.
Ale dzięki yaba, że zajęłaś się tematem. 👍☺️

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:48   #3208
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Ja też nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 15:56   #3209
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

mamuśki, przeprowadzka do odchowalni

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1180816

a ten wątek prosimy o zamknięcie
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 19:03   #3210
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Czasami chcą się tylko przytulać, byle blisko mamuni. <3

Jeżeli chodzi o podróże, to znajomi latają z synkiem po świecie odkąd skończył 2 miesiące i nie ma z tym żadnego problemu. Wiele mam boi się tego na wyrost.

A jeżeli chodzi o cc to zdecydowanie plastry. Późno się wzięłam za swoją bliznę, ale dały radę. Z wypróbowanych to sutricon. Można przyciąć na wygodną wielkość i zdejmować do kąpania. Wydajne, bo jeden można nosić parę dni no i nie brudzą. Mazidła to jednak zawsze się mażą, a skóra poci się, zwłaszcza jak któraś ma tam fałdkę. Plastry bardziej higieniczne.

Moja młoda już starsza, ale matkuję teraz ostro siostry dzidzi i aż mi się za drugim zatęskniło. Miałyście tak?
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-16 22:18:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.