Zapytania !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 19:52   #1
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Question

Anglia... Pogaduszki


Hej, w połowie czerwca wyjechałam z mężem i dzieckiem do UK, i mam mieszane uczucia do tego kraju... fakt byłam tam tylko 2 miesiąca, ponieważ musiałam wyjechać do Islandii do siostry, ale za miesiąc wracam do mojego męża do UK. I w ogóle mi się tam nie podoba, nie jest już, aż tak łatwo z praca, i ciężko mi było się oswoić przez te 2 miesiące co byłam... Wiem, że muszę sobie dać czasu i dam jeszcze do wiosny... "Wszyscy" mówią Anglia wooooow, a dla mnie te woow było przeciwnym znaczeniu;/ Jak niektóre osoby, żyją tam po kilka lat, fakt trzyma ich to, że mają stałą pracę, dobra płatną... ale tęsknią za ojczyzną, nie maja tylu znajomych, może mają, ale nie tak zaufanych jak w swoim kraju itp i narzekają, ale siedzą w tym kraju. Mnie się wydaję, jeśli źle się czuję i nie podoba mi się, to chyba pieniądze to nie wszystko. Uczucia też są ważne, tak wydaje mi się. Jak Wy żyjecie w tym kraju, jak dajecie radę, jak jest z pracą? Zaznaczę, iż zamieszkałam w mieście Northampton

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2010-09-27 o 20:27
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 22:04   #2
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Anglia... Pogaduszki

Wiele to kwestia podejscia!! Jesli z gory zakladasz, ze bedziesz sie zle czula, bo to coz, prawdopodobnie bedziesz.
Kazdy kraj ma zalety i wady, kazdy ma inne priorytety.
Niektorzy zawsze beda tesknic za Polska, niektorzy sobie uloza zycie tutaj. Nie ma na to jakiejs ogolnej recepty.
Po prostu bierz co najlepsze z pobytu w UK i nie zamykaj sie w domu, to piekny kraj, warto zwiedzac i poznawac
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 22:29   #3
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Zapytania !!!

Właśnie o to chodzi, że miałam bardzo pozytywne nastawienie na UK i chciałam tu przylecieć, ale jak tylko przyleciałam, to zmieniłam zdanie...
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 22:33   #4
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Zapytania !!!

Ale wczesniej Ci sie odechcialo czy teraz? Bo ja zrozumialam, ze za meisiac znowu lecisz...
A co Ci tak najbardziej doskwiera w UK?
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 11:15   #5
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Exclamation Dot.: Zapytania !!!

Tak lecę bo jestem teraz na Islandii u siostry na małych wakacjach no i wracam tam do mojego męża... I chyba muszę sobie dać czasu . Ogólnie UK wydaje mi się brudne, mieszkania nie podobają mi się, i ta cała mieszanka obcokrajowców mnie męczy, i w ogóle obcy kraj, nie u siebie. I tęsknię za rodziną i za przyjaciółmi...

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2010-09-28 o 11:26 Powód: zmiana
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:40   #6
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Zapytania !!!

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Ogólnie UK wydaje mi się brudne, mieszkania nie podobają mi się, i ta cała mieszanka obcokrajowców mnie męczy, i w ogóle obcy kraj, nie u siebie. I tęsknię za rodziną i za przyjaciółmi...
A gdzie bedziecie mieszkac?
Moim zdaniem UK jest "czystsze" niz Polska, w Polsce jest pelno psich kup na chodnikach a tutaj ladnie posprzatane

Mieszkanie sama mozesz udekorowac czy pomalowac...

Z tesknota nie wiele da sie zrobic, ale jesli sie postarasz, to szybko znajdziesz tutaj przyjaciol, w pracy czy gdzie indziej, wystarczy wyjsc do ludzi

Z obcokrajowcami sa plusy i minusy, wiadomo, gdyby ich nie bylo to i nad by pewnie nie bylo Ale fajnie jest poznac inne kulturym, porownac doswiadczenia, uslyszec opowiesci o egzotycznych krajach...

Ale faktycznie moze potrzebujesz wiecej czasu zeby sie przyzwyczaic
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 16:16   #7
reniamakskacper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zapytania !!!

witam PROSZE O pomoc napiszcie mi kochane dziewczyny jak wam sie zyje w angli w porównaniu do polski?///ja mam 2 małych dzici i z mezem myslimy na wyjazdem od nowego roku....napiszcie prosze...
reniamakskacper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 16:44   #8
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Zapytania !!!

Cytat:
Napisane przez reniamakskacper Pokaż wiadomość
witam PROSZE O pomoc napiszcie mi kochane dziewczyny jak wam sie zyje w angli w porównaniu do polski?///ja mam 2 małych dzici i z mezem myslimy na wyjazdem od nowego roku....napiszcie prosze...
Rany, jest mnostwo watkow na ten temat, poczytaj troche! Przejrzyj cale forum Emigrantki
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 17:37   #9
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Zapytania !!!

Musisz znaleźć zalety, nie może być tak źle.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 09:59   #10
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Zapytania !!!

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że miałam bardzo pozytywne nastawienie na UK i chciałam tu przylecieć, ale jak tylko przyleciałam, to zmieniłam zdanie...
Ja może odpowiem trochę inaczej- trochę podróżowałam po świecie i sporo czasu spędziłam również w UK. Nie zapałałam miłością do tego kraju, rozczarowałam się i wróciłam. A też się nasłuchałam jaki to świetny kraj. No cóż... co kto lubi. Kina, teatry, muzea, galerie- to fakt, Londyn przoduje w Europie, ale dobra kuchnia, zróżnicowanie krajobrazu i klimatu? Tego tam brakuje. Mentalność mieszkańców także do końca nie korespondowała z moją :P Myślę, że nie można się zmuszać do niczego, nie ma co ulegać presjom. Pieniądze można zarabiać także gdzie indziej. Jeśli masz możliwość, to szukaj dalej swojego miejsca na ziemi. Moim okazała się Francja i myślę, że i Ty znajdziesz swoje.

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-20 o 10:09
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.