Uciążliwe szczekanie - pies szczeka w domu - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-14, 15:56   #61
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

Zamiast wydawać 200 zł na obrożę wydaj je na behawiorystę.
Resztę dziewczyny już napisały i ja się z nimi zgadzam.


W ogóle to co twoim zdaniem ma dać ta obroża? Jak ma niby pomóc?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 16:18   #62
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

sama sobie taką obrożę załóż, kurde no! poza tym zdecyduj się czy twój pies jest agresywny czy szczekliwy? i dobrze ci dziewczyny piszą, żeby zainwestować w behawiorystę lub dobrego szkoleniowca a nie w coś co może służyć za narzędzie tortur
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 07:07   #63
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

JESTEM CAŁKOWICIE PRZECIWNA TEGO TYPU ARTYKUŁOM !


Dziewczyny już napisały co o tym myślą.

A może popracuj nad tym, co podsunęła Belushi : spraw, abyś to Ty była atrakcyjna dla psa, a nie reszta otoczenia.

Do tego służą te klikery (poprawcie mnie jak coś ) , jakieś zabawki, może to być ulubiony smakołyk psa.

Nie wiem czy to by coś dało, gdybyś podchodziła do psów (tych, które można pogłaskać) i pogłaskała ich, pokazując psu, że pobratymca to nic strasznego.

W przypadku moich psów czasami działa- działa niemal zawsze, gdy na spacerach idę z nimi osobno. Z 2 różnie bywa.

Jak któryś z psów zaczynał warczeć na innego, mówię stanowczo- łagodnym głosem, że nie wolno, że malutki piesek itd.

Moje psy reagują na słowo 'malutki' .

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2013-05-15 o 07:08
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 13:18   #64
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

To co powyżej. Kolczatka to przeżytek który dokłada problemów z psem i niszczy psu przy okazji krtań. A obroża anty szczekowa to debilizm absolutny zwłaszcza przy psie przerażonym. Ludzie kupują to narzędzie tortur i rażą zwierzęta przy każdym nie po ich myśli zachowaniu. Ty sobie wymyśliłaś że prądem chore psychicznie zwierze ogarniesz inny idiota kupuje bo mu pies w ogrodzie kopie. A ktoś inny bo mu pies pod drzwi podchodzi jak ktoś obcy się dobija. Gdzie tu jest rozum ? Praca z behawiorem. Nie masz kasy ? Masz net i fora behawiorow gdzie są porady z których możesz korzystać do woli. Ważna jest konsekwencja. Pracę z psem wykonujesz systematycznie , codziennie , a nie w tedy gdzy ci się chce.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 08:57   #65
ulam30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 42
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

Jestem z Wrocławia i chętnie pomogę. Mozemy umówic się na spacer z psami Jeżeli jesteś chętna i otwarta na pomoc pisz na pw.
ulam30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 15:51   #66
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

Powiem tylko tyle, zgadzam się ze wszystkimi postami powyżej.

Pomyśl logicznie masz przerażonego psa, potraktujesz go prądem, albo metalem wbijającym się w szyję... i co on zrobi? Jeszcze bardziej zacznie się bać! To jest logiczne, nie trudno na to wpaść. Jeśli na prawdę to zrobisz to za kilka tygodni wylądujesz z psem, który jest bardzo poważnie psychicznie uszkodzony, bo będzie się bał WSZYSTKIEGO. Stres + ból fizyczny = panika.
Nie obrażaj się na nas, na nasze krytykujące posty, ale po prostu nie chcemy, żebyś skrzywdziła tego psa. Lęk trzeba zamieniać na pozytywne bodźce, a nie na jeszcze większy strach.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 16:22   #67
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

A zdajesz sobie sprawe ze użycie obrozy indukcyjnej jedynie powiększy jej lek w stosunku do innych psow a nawet moze sprawic ze będzie bała sie chodzic przy Twojej nodze. Takiej obrozy używa sie jedynie za rada specjalisty i najpierw to on powinien Ci dokładnie wytłumaczyć jak i kiedy jej uzywac. Problem masz nie ze szczekaniem ale z tym ze pies nie był prawidłowo socjalizowany.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 17:48   #68
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

No i jeżeli pies szczeka ze strachu, to nie możesz eliminować szczekania, musisz wyeliminować strach, a wtedy i szczekanie zniknie.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 10:39   #69
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 371
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

A może po prostu naucz psa..
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:30   #70
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

wychowanie psa- you're doing it wrong.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 14:59   #71
Palias
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: obroże ogranoiczające szczekanie psa

Żeczywiście obroża anty-szczekowa nie wydaje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Obroże kontrolujące eliminują jedynie objaw nie eliminują przyczyny. Jeśli przyczyną jest głęboki uraz psychiczny to kupowanie obroży to zamiatanie problemu pod dywan.
U mnie obroża sprawdziła się ale pies po prostu szczekał w reakcji na wszelkie odgłosy kiedy zostawiony był sam w mieszkaniu. Niestety miałem postawioną ultimatum przez sąsiadów. Albo ograniczenie szczekania albo pozbycie się psa.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-01-12 o 23:26
Palias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-10, 23:22   #72
allthatjazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 100
szczekanie, pomocy:(.

Witajcie,
mam coraz większy problem z psem - ma 15 miesięcy i jest w miarę grzeczny, bylismy z nim w psim przedszkolu. Jest bardzo żywiołowy i radosny. Mało jest sam w domu gdyż ja i mąż mamy nieregulowany czas pracy i duzo tez pracujemy z domu. Do tej pory jak zostawał sam to był spokojny, szedł spać (jak otwieralismy drzwi to zaspany wychodził ze swojego legowiska i się przeciągał i ziewał). Musielismy jednak wyjechać na miesiąc za granicę i przez kilka tygodni piesek był u moich teściow, w domu z ogrodem. Podobno tam spędzal cale dnie biegając w ogrodzie i zaczął dużo szczekać, np. na ptaki czy jak cos go zaciekawiło. Byl bardzo zadowolony na tych jego 'wakacjach', teściowa mowila ze nie tęksnil za bardzo za nami co nas oczywiscie zdziwilo. W kazdym razie po powrocie sąsiedzi zwrocili nam uwage, ze pies szczeka glosno i że jesteśmy niekulturalni. Bylam w szoku bo wydawalo mi się to niemozliwe ale gdy został sam to nasluchiwalismy przy windzie i faktycznie nasz pies szczekał. Bardzo sie zmartwilismy bo nie chcemy klopotów. Dzis przed wyjsciem do kina zabralismy go na dlugi spacer, potem jeszcze sie z nim bawilismy, zostawilam mu kosć do gryzienia, zabawki, światło i włączony tv. Pies był wykonczony po zabawie i spacerze więc jak wyszlismy i nasluchiwalismy to byl spokój, ale po 3 godzinach jak wrocilismy to znow go slyszelismy na schodach(. Co tu robic? Jak go tego oduczyć? Gdy jestesmy w domu to nie szczeka, nie chodzi za nami krok w krok. Pomóżcie.
allthatjazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 23:28   #73
Hathi
Przyczajenie
 
Avatar Hathi
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: szczekanie, pomocy:(.

Hej allthatjazz,

Jak reagujecie gdy piesek szczeka? Czasami poprzez samo odpowiedzenie - Cicho! moze mu sie wydawac ze prowadzimy z nim konwersacje tym samym nagradzajac go swoja uwaga. Jesli Twoj pupil rozumie komende- siad, warto za kazdym razem gdy szczeknie, uzyc jej. Gdy w ciszy posucha natychmiast nagrodzic smakolykiem. W ten oto sposob skojarzy---> cisza-smakolyk. Nie wiem czy jasno to wytlumaczylam Pozdrawiam
__________________
Mama:
02.08.2009
01.03.2011
czekamy
04.2015
--------
<ciach_reklama>
Hathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 09:31   #74
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: szczekanie, pomocy:(.

Cytat:
Napisane przez allthatjazz Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam coraz większy problem z psem - ma 15 miesięcy i jest w miarę grzeczny, bylismy z nim w psim przedszkolu. Jest bardzo żywiołowy i radosny. Mało jest sam w domu gdyż ja i mąż mamy nieregulowany czas pracy i duzo tez pracujemy z domu. Do tej pory jak zostawał sam to był spokojny, szedł spać (jak otwieralismy drzwi to zaspany wychodził ze swojego legowiska i się przeciągał i ziewał). Musielismy jednak wyjechać na miesiąc za granicę i przez kilka tygodni piesek był u moich teściow, w domu z ogrodem. Podobno tam spędzal cale dnie biegając w ogrodzie i zaczął dużo szczekać, np. na ptaki czy jak cos go zaciekawiło. Byl bardzo zadowolony na tych jego 'wakacjach', teściowa mowila ze nie tęksnil za bardzo za nami co nas oczywiscie zdziwilo. W kazdym razie po powrocie sąsiedzi zwrocili nam uwage, ze pies szczeka glosno i że jesteśmy niekulturalni. Bylam w szoku bo wydawalo mi się to niemozliwe ale gdy został sam to nasluchiwalismy przy windzie i faktycznie nasz pies szczekał. Bardzo sie zmartwilismy bo nie chcemy klopotów. Dzis przed wyjsciem do kina zabralismy go na dlugi spacer, potem jeszcze sie z nim bawilismy, zostawilam mu kosć do gryzienia, zabawki, światło i włączony tv. Pies był wykonczony po zabawie i spacerze więc jak wyszlismy i nasluchiwalismy to byl spokój, ale po 3 godzinach jak wrocilismy to znow go slyszelismy na schodach(. Co tu robic? Jak go tego oduczyć? Gdy jestesmy w domu to nie szczeka, nie chodzi za nami krok w krok. Pomóżcie.

Trening klatkowy i duże szanse, że problem zniknie
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:11   #75
Pata Patu
Przyczajenie
 
Avatar Pata Patu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: szczekanie, pomocy:(.

Miałam w dzieciństwie wiele piesków. Niektóre były ciche a inne z natury głośne. Tych szczekających jakoś nigdy nie udawał się nauczyć, by siedziały cicho. Szczekały nawet z radości.
__________________
http://pata-patu.blogspot.com
Pata Patu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 17:13   #76
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Uciążliwe szczekanie - pies szczeka w domu - WĄTEK ZBIORCZY

Witam.

Odświeżam wątek.

Jakieś 3 tygodnie wprowadziła się do bloku nowa sąsiadka - dokładnie na przeciwko mnie. Ma małego psa - chyba shitzu.

Problem w tym, że ta pani najprawdopodobniej ma na 6 rano do pracy. Wychodzi z domu o 5 i wtedy się zaczyna...
Zostawia psa samego w domu i ten wtedy zaczyna szczekać. Ale to nie tak, że poszczeka kilka minut i przestanie. Siedzi pod drzwiami i non stop szczeka bez powodu. Nikt wtedy nie chodzi po klatce i nie ma potrzeby, by bronił domu.
Do tego wszystkiego jest to piskliwe niskie szczekanie, mega wkurzające i irytujące.

Jest to bardzo uciążliwe, bo zaczyna się o 5 rano i najnormalniej w świecie wybudza mnie ze snu. Ja mam do pracy na 8, wstaję o 7 (mam blisko), ale przez tego psa już trzeci tydzień budzę się o 5 i już praktycznie nie zasypiam - przewracam się na łóżku i przeklinam pod nosem na tego psa. Później wiadomo - jestem półprzytomna, niewyspana i często boli mnie głowa.

Teraz "ratuję" się tym, że zamykam drzwi do sypialni, a na głowę narzucam kołdrę i koc, ale i to słabo pomaga.
A robi się coraz cieplej i najzwyczajniej w świecie jest mi duszno. Latem spałam przy otwartych drzwiach - jak tak dalej będzie to nie ma na to szans.

Sama mieszkam tutaj od roku, nie znam sąsiadów, więc nie wiem, czy innych też to wybudza (podejrzewam, że sąsiada, który mieszka pomiędzy nami i sąsiadów nad nią na 90% tak). Echo niesie się na klatkę na pewno.

Nie jestem osobą, której wszystko przeszkadza. Jeśli pies szczekałby o 7 rano, to niech szczeka, ale on szczeka o 5 rano - jest to jeszcze cisza nocna i wybudza ze snu i nie daje dalej zasnąć.

Poradźcie proszę co robić, bo się męczę i jestem w kropce.

Pewnie poradzicie, żeby iść do niej i przedstawić grzecznie sytuację. Co powiedzieć? Co jej doradzić? Przecież nie zmieni pracy, żeby później z domu wychodzić. Że ma go w łazience zostawić bądź innym zamkniętym pomieszczeniu, żeby chociaż nie siedział pod drzwiami?

Długotrwałe tresury i zajęcia z behaviorystami o czym tutaj piszecie nie wchodzą w grę - nie wyobrażam sobie wstawać codziennie o 5 rano bez potrzebny przez kolejnych kilka tygodni czy miesięcy...

Wzywanie policji czy straży miejskiej chyba mija się z celem, bo pocałują klamkę (pies jest sam w domu).

Dodam, że ta pani (na oko ma ok. 40 lat) mieszka chyba sama - wynajmuje to mieszkanie.

Edytowane przez Melissa86
Czas edycji: 2016-04-07 o 17:28
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-07 18:13:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.