Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-24, 12:31   #1591
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja już wydałam ponad 13tys za leczenie (nie licząc 2tys na ekstrakcje ósemek, 350zł na leczenie zęba), a mam tylko damony, bez hyraxów czy innych aparatów.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 14:28   #1592
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie wygląda to tak
- 4000 zł - leczenie zębów, zdjęcia przed leczeniem, leczenie kanałowe pod mikroskopem jednego zęba oraz usunięcie jednego
- 7670 zł aparat, wizyty i inne, w tym :
* 4000 zł aparat góra i dół
* 120 zł konsultacja, 150 zł plan leczenia
* 400 zł usunięcie chirurgiczne ósemki
*450 zł, plomby w dwóch zębach plus odbudowa
* 200 zł, usuwanie wędzidełka
* reszta to wizyty kontrolne oraz czyszczenie kamienia

Jeszcze tylko do lipca będę płacić za wizyty, później ściągam aparat. Za retencję, ściągnięcie aparatu oraz za wizyty w ciągu roku od zdjęcia aparatu nie płacę. Największy jeszcze wydatek jaki mnie czeka to implant
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 18:51   #1593
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przejrzałam wątek pobieżnie, planuję wybrać się do ortodonty, bo także chciałabym w końcu zajść się swoimi krzywymi zębami. Polecacie kogoś w Warszawie?
I ja się podpinam się pod pytanie Na razie zapisałam sobie dwa miejsca, ale dobrze by było mieć jeszcze większy wybór, a wcale nie jest tak łatwo znaleźć kogoś polecanego zwłaszcza, że w Warszawie pełno ortodontów..
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 18:53   #1594
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
I ja się podpinam się pod pytanie Na razie zapisałam sobie dwa miejsca, ale dobrze by było mieć jeszcze większy wybór, a wcale nie jest tak łatwo znaleźć kogoś polecanego zwłaszcza, że w Warszawie pełno ortodontów..
Dokładnie, jest ich mnóstwo i niewiadomo do kogo iść chociaż jak czytam o kosztach leczenia to lekko mnie załamuje, nie zdawałam sobie sprawy, że to aż tyle kosztuje, liczyłam na trochę mniejsze koszty
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 19:02   #1595
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, ja co prawda zakładałam aparat w miejscowości pod Warszawą ale znajoma bardzo polecała mi tą ortodontkę
http://www.magodoncja.pl/gabinet-stomatologiczny/
Gdyby mi się nie spieszyło pewnie leczyłabym się u niej, ale gdy chciałam zakładać aparat była jeszcze na urlopie macierzyńskim. Widzę, że ma dobre opinie w necie.
Za to inna znajoma nie poleca chyba? Enelmedu albo Luxmedu, ponieważ w ciągu roku zmienił jej się 3 razy! ortodonta.
Moim zdaniem warto wybrać się chociaż do dwóch orodontów, którzy mają dobre opinię i zobaczyć jak nam osobiście pasują po pierwszej wizycie
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 20:12   #1596
Annsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Czytam tu, że większość z Was za chwilę żegna się z aparatem, a ja się chciałam przywitać

Od dzisiaj jestem w pełni zadrutowaną aparatką i zastanawiam się co mi do głowy strzeliło, żeby zakładać aparat.
Całe życie nie podobały mi się moje zęby, chociaż nie mam dużej wady. Diastema + szpary między zębami, głownie między dwójką, a trójką. Myśl o aparacie przewijała się w mojej głowie od jakiś 5lat, ale dopiero w te wakacje postanowiłam na poważnie wziąć się za swoje zęby. Miesiąc szukania w internecie odpowiedniego ortodonty i w końcu tydzień temu byłam na konsultacji, gdzie miałam zrobione też odciski i zdjęcie i już dzisiaj zakładałam aparat na górę i dół. I tak ja już pisałam nie wiem co mi strzeliło do głowy biorąc pod uwagę ten okropny ból i niemożność przełknięcia nawet wody, bo mam wrażenie, że coś przy okazji połknę. O jedzeniu nie wspominam...
Mam nadzieje, że ten ból szybko minie i będę mogła też w miarę normalnie jeść.
Czytam to forum już od pewnego czasu, jednak przejrzeć te wszystkie posty to mega wyzwanie. Powiedzcie mi czy to jest normą zakładanie na ostatnie zęby ,,cementu" (tak to nazwała moja ortodontka), żeby nie móc w pełni zagryźć zębów? Nigdzie wcześniej o tym nie przeczytałam, ortodontka też wcześniej nie wspomniała i jak już miałam aparat na ząbkach to było to dla mnie szokiem, że nie mogę w pełni zagryźć tych zębów. Zapytałam na jak długo to będe mieć to usłyszałam, że raczej do końca, żebym nie zgryzła zamków na dolnym łuku... Nie mam pojęcia jak w takim razie będę kiedykolwiek coś gryźć :O W tym momencie to dla mnie niewyobrażalne...
W dodatku jeszcze przez ten ,,cement" nie umiem mówić i zmienił mi się kształt twarzy (wydłużył)... Mam nadzieje, że mówić się w końcu nauczę bez seplenienia ^^

Widziałam, że dużo z was pisało tu o kosztach, więc u mnie na razie to wygląda tak:
Konsultacja + wyciski + zdjęcie = 160zł
Aparat mieszany góra: 2000zł
Aparat mieszany dół: 2000zł
(mieszany, czyli na 3 pierwszych zębach kryształ, a dalej metalowy)

Wizyta kontrolna co miesiąc kosztuje 100zł.

A teraz kilka zdjęć (przepraszam, że nie najlepsza jakość).
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...922/7WKM9u.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...924/IJEMVn.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/92...923/mt4uxx.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/61...922/XrTOS1.jpg


Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Annsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 00:34   #1597
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dokładnie, jest ich mnóstwo i niewiadomo do kogo iść chociaż jak czytam o kosztach leczenia to lekko mnie załamuje, nie zdawałam sobie sprawy, że to aż tyle kosztuje, liczyłam na trochę mniejsze koszty
Ja z Warszawy polecam Ortoroyal na Wilanowie. Sama chodzę i jestem bardzo zadowolona
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 07:41   #1598
Izuuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Annsza Pokaż wiadomość
Czytam tu, że większość z Was za chwilę żegna się z aparatem, a ja się chciałam przywitać

Od dzisiaj jestem w pełni zadrutowaną aparatką i zastanawiam się co mi do głowy strzeliło, żeby zakładać aparat.
Całe życie nie podobały mi się moje zęby, chociaż nie mam dużej wady. Diastema + szpary między zębami, głownie między dwójką, a trójką. Myśl o aparacie przewijała się w mojej głowie od jakiś 5lat, ale dopiero w te wakacje postanowiłam na poważnie wziąć się za swoje zęby. Miesiąc szukania w internecie odpowiedniego ortodonty i w końcu tydzień temu byłam na konsultacji, gdzie miałam zrobione też odciski i zdjęcie i już dzisiaj zakładałam aparat na górę i dół. I tak ja już pisałam nie wiem co mi strzeliło do głowy biorąc pod uwagę ten okropny ból i niemożność przełknięcia nawet wody, bo mam wrażenie, że coś przy okazji połknę. O jedzeniu nie wspominam...
Mam nadzieje, że ten ból szybko minie i będę mogła też w miarę normalnie jeść.
Czytam to forum już od pewnego czasu, jednak przejrzeć te wszystkie posty to mega wyzwanie. Powiedzcie mi czy to jest normą zakładanie na ostatnie zęby ,,cementu" (tak to nazwała moja ortodontka), żeby nie móc w pełni zagryźć zębów? Nigdzie wcześniej o tym nie przeczytałam, ortodontka też wcześniej nie wspomniała i jak już miałam aparat na ząbkach to było to dla mnie szokiem, że nie mogę w pełni zagryźć tych zębów. Zapytałam na jak długo to będe mieć to usłyszałam, że raczej do końca, żebym nie zgryzła zamków na dolnym łuku... Nie mam pojęcia jak w takim razie będę kiedykolwiek coś gryźć :O W tym momencie to dla mnie niewyobrażalne...
W dodatku jeszcze przez ten ,,cement" nie umiem mówić i zmienił mi się kształt twarzy (wydłużył)... Mam nadzieje, że mówić się w końcu nauczę bez seplenienia ^^

Widziałam, że dużo z was pisało tu o kosztach, więc u mnie na razie to wygląda tak:
Konsultacja + wyciski + zdjęcie = 160zł
Aparat mieszany góra: 2000zł
Aparat mieszany dół: 2000zł
(mieszany, czyli na 3 pierwszych zębach kryształ, a dalej metalowy)

Wizyta kontrolna co miesiąc kosztuje 100zł.

A teraz kilka zdjęć (przepraszam, że nie najlepsza jakość).
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...922/7WKM9u.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...924/IJEMVn.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/92...923/mt4uxx.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/61...922/XrTOS1.jpg


Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Hej Nie przejmuj się, ja też dopiero zaczynam, dopiero we wtorek zakładam aparat na górę, teraz męczę się z separatorami. U mnie jeszcze niestety dojdzie bihelix, więc nie jest tak kolorowo. Wszystkie dziewczyny piszą, że warto się pomęczyć i chyba żadna nie żałowała że zdecydowała się na aparat, mimo że niektóre przeszły bardzo długą drogę, więc pociesza mnie to że za jakiś czas nie będę pamiętała o bólu a piękny uśmiech zostanie.
Izuuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 11:38   #1599
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Annsza Pokaż wiadomość
Czytam tu, że większość z Was za chwilę żegna się z aparatem, a ja się chciałam przywitać

Od dzisiaj jestem w pełni zadrutowaną aparatką i zastanawiam się co mi do głowy strzeliło, żeby zakładać aparat.
Całe życie nie podobały mi się moje zęby, chociaż nie mam dużej wady. Diastema + szpary między zębami, głownie między dwójką, a trójką. Myśl o aparacie przewijała się w mojej głowie od jakiś 5lat, ale dopiero w te wakacje postanowiłam na poważnie wziąć się za swoje zęby. Miesiąc szukania w internecie odpowiedniego ortodonty i w końcu tydzień temu byłam na konsultacji, gdzie miałam zrobione też odciski i zdjęcie i już dzisiaj zakładałam aparat na górę i dół. I tak ja już pisałam nie wiem co mi strzeliło do głowy biorąc pod uwagę ten okropny ból i niemożność przełknięcia nawet wody, bo mam wrażenie, że coś przy okazji połknę. O jedzeniu nie wspominam...
Mam nadzieje, że ten ból szybko minie i będę mogła też w miarę normalnie jeść.
Czytam to forum już od pewnego czasu, jednak przejrzeć te wszystkie posty to mega wyzwanie. Powiedzcie mi czy to jest normą zakładanie na ostatnie zęby ,,cementu" (tak to nazwała moja ortodontka), żeby nie móc w pełni zagryźć zębów? Nigdzie wcześniej o tym nie przeczytałam, ortodontka też wcześniej nie wspomniała i jak już miałam aparat na ząbkach to było to dla mnie szokiem, że nie mogę w pełni zagryźć tych zębów. Zapytałam na jak długo to będe mieć to usłyszałam, że raczej do końca, żebym nie zgryzła zamków na dolnym łuku... Nie mam pojęcia jak w takim razie będę kiedykolwiek coś gryźć :O W tym momencie to dla mnie niewyobrażalne...
W dodatku jeszcze przez ten ,,cement" nie umiem mówić i zmienił mi się kształt twarzy (wydłużył)... Mam nadzieje, że mówić się w końcu nauczę bez seplenienia ^^

Widziałam, że dużo z was pisało tu o kosztach, więc u mnie na razie to wygląda tak:
Konsultacja + wyciski + zdjęcie = 160zł
Aparat mieszany góra: 2000zł
Aparat mieszany dół: 2000zł
(mieszany, czyli na 3 pierwszych zębach kryształ, a dalej metalowy)

Wizyta kontrolna co miesiąc kosztuje 100zł.

A teraz kilka zdjęć (przepraszam, że nie najlepsza jakość).
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...922/7WKM9u.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...924/IJEMVn.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/92...923/mt4uxx.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/61...922/XrTOS1.jpg


Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Hej
Ten cement to normalne. U mnie nazywają to podwyższeniami. Nauczysz się w tym jeść, spokojnie Mi też się wydawało, że nie da się w tym jeść. Poza tym to się szybko ściera i co wizytę pewnie będziesz miała dokładane, zetrze się to nie będzie już tego efektu długiej twarzy. Przyzwyczaisz się po prostu, chociaż wiadomo, że nigdy nie będzie się jadło w tym tak, jak przed zakładaniem całego ustrojstwa na zęby, ale będzie względnie normalnie.
Ból to kwestia indywidualna, wiele dziewczyn nie narzeka na to za bardzo (na tym wątku). Mi akurat bardzo dokuczał aparat, a co do tego co piszesz o piciu: wiesz może czy masz druty termoaktywne? Ja miałam takie druty na początku, wtedy one pod wpływem ciepła mocniej działają i jak piłam ciepłą herbatę to miałam wrażenie, że mi wszystkie zęby wypadną i nie wiedziałam o co chodzi - w końcu nie było żadnego nacisku na zęby. I jak się skapnęłam, że to od ciepła się dzieje, to zaczęłam pić tylko letnie i zimne picie i już nie było tego efektu.


Aha no i bardzo ładne masz zęby Będziesz miała super po aparacie.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 12:43   #1600
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Annsza Pokaż wiadomość
Czytam tu, że większość z Was za chwilę żegna się z aparatem, a ja się chciałam przywitać

Od dzisiaj jestem w pełni zadrutowaną aparatką i zastanawiam się co mi do głowy strzeliło, żeby zakładać aparat.
Całe życie nie podobały mi się moje zęby, chociaż nie mam dużej wady. Diastema + szpary między zębami, głownie między dwójką, a trójką. Myśl o aparacie przewijała się w mojej głowie od jakiś 5lat, ale dopiero w te wakacje postanowiłam na poważnie wziąć się za swoje zęby. Miesiąc szukania w internecie odpowiedniego ortodonty i w końcu tydzień temu byłam na konsultacji, gdzie miałam zrobione też odciski i zdjęcie i już dzisiaj zakładałam aparat na górę i dół. I tak ja już pisałam nie wiem co mi strzeliło do głowy biorąc pod uwagę ten okropny ból i niemożność przełknięcia nawet wody, bo mam wrażenie, że coś przy okazji połknę. O jedzeniu nie wspominam...
Mam nadzieje, że ten ból szybko minie i będę mogła też w miarę normalnie jeść.
Czytam to forum już od pewnego czasu, jednak przejrzeć te wszystkie posty to mega wyzwanie. Powiedzcie mi czy to jest normą zakładanie na ostatnie zęby ,,cementu" (tak to nazwała moja ortodontka), żeby nie móc w pełni zagryźć zębów? Nigdzie wcześniej o tym nie przeczytałam, ortodontka też wcześniej nie wspomniała i jak już miałam aparat na ząbkach to było to dla mnie szokiem, że nie mogę w pełni zagryźć tych zębów. Zapytałam na jak długo to będe mieć to usłyszałam, że raczej do końca, żebym nie zgryzła zamków na dolnym łuku... Nie mam pojęcia jak w takim razie będę kiedykolwiek coś gryźć :O W tym momencie to dla mnie niewyobrażalne...
W dodatku jeszcze przez ten ,,cement" nie umiem mówić i zmienił mi się kształt twarzy (wydłużył)... Mam nadzieje, że mówić się w końcu nauczę bez seplenienia ^^

Widziałam, że dużo z was pisało tu o kosztach, więc u mnie na razie to wygląda tak:
Konsultacja + wyciski + zdjęcie = 160zł
Aparat mieszany góra: 2000zł
Aparat mieszany dół: 2000zł
(mieszany, czyli na 3 pierwszych zębach kryształ, a dalej metalowy)

Wizyta kontrolna co miesiąc kosztuje 100zł.

A teraz kilka zdjęć (przepraszam, że nie najlepsza jakość).
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...922/7WKM9u.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...924/IJEMVn.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/92...923/mt4uxx.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/61...922/XrTOS1.jpg


Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Ja też na początku miałam ten cement (u mnie orto nazywała to rozklinowaniem), szczerze to pierwsze dwa tygodnie były straszne... Ja mam też przerzut Zachrissona na podniebieniu, więc jedzenie czegokolwiek było nie lada wyzwaniem, sepleniłam też strasznie, no i nie wspomnę o ślinotoku. Do wszystkiego można się przyzwyczaić (na szczęście ślinotok szybko przeszedł) i tak już ktoś pisał ten cement dosyć szybko się ściera więc z każdym dniem będzie coraz lepiej
Ja po powrocie z drutowania zrobiłam sobie owsiankę i pamiętam, że nad nią płakałam, bo zupełnie nie wiedziałam jak mam jeść kiedy zęby mi się nie stykają no i jeszcze język opierał się na przerzucie. Z perspektywy 4 miesięcy mogę powiedzieć, że to wszystko minie, a jak zaczniesz widzieć pierwsze efekty to będzie szczęśliwa, że się zdecydowałaś Także powodzenia!
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 17:01   #1601
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dokładnie, jest ich mnóstwo i niewiadomo do kogo iść chociaż jak czytam o kosztach leczenia to lekko mnie załamuje, nie zdawałam sobie sprawy, że to aż tyle kosztuje, liczyłam na trochę mniejsze koszty
Mnie też przerażają koszty, dlatego zależy mi na jak największym wyborze polecanych, żeby móc wybrać takiego o w miarę przystępnych cenach
Doszłam do wniosku, że już za długo zwlekam, więc zacisnę zęby () i przeboleję i koszty i niedogodności..

Masz już na oku jakiegoś ortodontę?
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja co prawda zakładałam aparat w miejscowości pod Warszawą ale znajoma bardzo polecała mi tą ortodontkę
http://www.magodoncja.pl/gabinet-stomatologiczny/
Gdyby mi się nie spieszyło pewnie leczyłabym się u niej, ale gdy chciałam zakładać aparat była jeszcze na urlopie macierzyńskim. Widzę, że ma dobre opinie w necie.
Za to inna znajoma nie poleca chyba? Enelmedu albo Luxmedu, ponieważ w ciągu roku zmienił jej się 3 razy! ortodonta.
Moim zdaniem warto wybrać się chociaż do dwóch orodontów, którzy mają dobre opinię i zobaczyć jak nam osobiście pasują po pierwszej wizycie
A pod Warszawą gdzie zakładałaś jeśli można spytać?

Właśnie o tej klinice czytałam i swoje pierwsze kroki skieruję do nich Konsultacja wg cennika ze strony nie jest droga, najwyżej jak nie będę przekonana to wybiorę się jeszcze gdzieś indziej. Już napisałam do nich w sprawie terminu i czekam na odpowiedź.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 18:52   #1602
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Izuuch Pokaż wiadomość
Hej Nie przejmuj się, ja też dopiero zaczynam, dopiero we wtorek zakładam aparat na górę, teraz męczę się z separatorami. U mnie jeszcze niestety dojdzie bihelix, więc nie jest tak kolorowo. Wszystkie dziewczyny piszą, że warto się pomęczyć i chyba żadna nie żałowała że zdecydowała się na aparat, mimo że niektóre przeszły bardzo długą drogę, więc pociesza mnie to że za jakiś czas nie będę pamiętała o bólu a piękny uśmiech zostanie.
Święte słowa!!! Pamiętam założenie Hyraxa jakby to było wczoraj, a tu już mam aparat. Czas i tak minie, a każdy dzień to krok bliżej w stronę pięknego uśmiechu
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 19:48   #1603
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

tak czytam wasze koszty aparatów za łuk i zastanawiam sie czemu mój taki drogi.... I don't know... same 2 łuki 8.000 zł.
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 22:14   #1604
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Mnie też przerażają koszty, dlatego zależy mi na jak największym wyborze polecanych, żeby móc wybrać takiego o w miarę przystępnych cenach
Doszłam do wniosku, że już za długo zwlekam, więc zacisnę zęby () i przeboleję i koszty i niedogodności..

Masz już na oku jakiegoś ortodontę?

A pod Warszawą gdzie zakładałaś jeśli można spytać?

Właśnie o tej klinice czytałam i swoje pierwsze kroki skieruję do nich Konsultacja wg cennika ze strony nie jest droga, najwyżej jak nie będę przekonana to wybiorę się jeszcze gdzieś indziej. Już napisałam do nich w sprawie terminu i czekam na odpowiedź.
Wołomin, mają jednak również dwa gabinety w Warszawie jednak za bardzo nie polecam. W związku z przeprowadzką byłam zmuszona zmienić ortodontę. Strasznie się bałam a okazała się dużo lepsza od poprzedniego ortodonty
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 22:42   #1605
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Z Warszawy polecam dr Fudalej. Czytałam, że przy aparacie powinno unikać się past wybielających a co z węglem aktywnym? Podobno świetnie wybiera zęby ale czy można go stosować przy aparacie?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 07:47   #1606
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Koszta...
1800*2
50*11
50
80

4280 zł O bogowie, jaka kwota. No ale warto, naprawdę warto. I w sumie to aż tak drogo nie wychodzi.


Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przejrzałam wątek pobieżnie, planuję wybrać się do ortodonty, bo także chciałabym w końcu zajść się swoimi krzywymi zębami. Polecacie kogoś w Warszawie?
Klinika Impladent na Woli Już pisałam o nich tu kiedyś
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 08:51   #1607
Annsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej
Ten cement to normalne. U mnie nazywają to podwyższeniami. Nauczysz się w tym jeść, spokojnie Mi też się wydawało, że nie da się w tym jeść. Poza tym to się szybko ściera i co wizytę pewnie będziesz miała dokładane, zetrze się to nie będzie już tego efektu długiej twarzy. Przyzwyczaisz się po prostu, chociaż wiadomo, że nigdy nie będzie się jadło w tym tak, jak przed zakładaniem całego ustrojstwa na zęby, ale będzie względnie normalnie.
Ból to kwestia indywidualna, wiele dziewczyn nie narzeka na to za bardzo (na tym wątku). Mi akurat bardzo dokuczał aparat, a co do tego co piszesz o piciu: wiesz może czy masz druty termoaktywne? Ja miałam takie druty na początku, wtedy one pod wpływem ciepła mocniej działają i jak piłam ciepłą herbatę to miałam wrażenie, że mi wszystkie zęby wypadną i nie wiedziałam o co chodzi - w końcu nie było żadnego nacisku na zęby. I jak się skapnęłam, że to od ciepła się dzieje, to zaczęłam pić tylko letnie i zimne picie i już nie było tego efektu.
Nie mam drutów termoaktywnych, a przynajmniej się jeszcze o tym nie przekonałam, bo na razie piłam tylko wodę, więc ból raczej nie od temperatury

Cytat:
Ja mam też przerzut Zachrissona na podniebieniu, więc jedzenie czegokolwiek było nie lada wyzwaniem, sepleniłam też strasznie, no i nie wspomnę o ślinotoku. Do wszystkiego można się przyzwyczaić (na szczęście ślinotok szybko przeszedł) http://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/wink.gif i tak już ktoś pisał ten cement dosyć szybko się ściera więc z każdym dniem będzie coraz lepiej http://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif
Nie mam tego przerzutu Zachrissona, ale też mam ślinotok i również strasznie seplenię... Wczoraj mówiłam zdecydowanie gorzej niż pierwszego dnia... Aż się wstydziłam cokolwiek powiedzieć przy obcych ludziach, a że jechałam 5h pociągiem z panią gadułą to było to naprawdę stresujące. Bardzo mnie pocieszyłaś, że to z czasem przejdzie... Za tydzień zaczynają się studia, a w tym roku będę mieć kontakt z pacjentami i nie wyobrażam sobie tak seplenić :O

Dzisiaj zaczynam 3 dzień z aparatem, ból trochę mniejszy, no ale wczoraj rano też było lepiej niż popołudniu.. No ale trudno, jestem dobrej myśli, że za chwilę będzie lepiej
Annsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 07:24   #1608
Szpilka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Annsza Pokaż wiadomość
Czytam tu, że większość z Was za chwilę żegna się z aparatem, a ja się chciałam przywitać

Od dzisiaj jestem w pełni zadrutowaną aparatką i zastanawiam się co mi do głowy strzeliło, żeby zakładać aparat.
Całe życie nie podobały mi się moje zęby, chociaż nie mam dużej wady. Diastema + szpary między zębami, głownie między dwójką, a trójką. Myśl o aparacie przewijała się w mojej głowie od jakiś 5lat, ale dopiero w te wakacje postanowiłam na poważnie wziąć się za swoje zęby. Miesiąc szukania w internecie odpowiedniego ortodonty i w końcu tydzień temu byłam na konsultacji, gdzie miałam zrobione też odciski i zdjęcie i już dzisiaj zakładałam aparat na górę i dół. I tak ja już pisałam nie wiem co mi strzeliło do głowy biorąc pod uwagę ten okropny ból i niemożność przełknięcia nawet wody, bo mam wrażenie, że coś przy okazji połknę. O jedzeniu nie wspominam...
Mam nadzieje, że ten ból szybko minie i będę mogła też w miarę normalnie jeść.
Czytam to forum już od pewnego czasu, jednak przejrzeć te wszystkie posty to mega wyzwanie. Powiedzcie mi czy to jest normą zakładanie na ostatnie zęby ,,cementu" (tak to nazwała moja ortodontka), żeby nie móc w pełni zagryźć zębów? Nigdzie wcześniej o tym nie przeczytałam, ortodontka też wcześniej nie wspomniała i jak już miałam aparat na ząbkach to było to dla mnie szokiem, że nie mogę w pełni zagryźć tych zębów. Zapytałam na jak długo to będe mieć to usłyszałam, że raczej do końca, żebym nie zgryzła zamków na dolnym łuku... Nie mam pojęcia jak w takim razie będę kiedykolwiek coś gryźć :O W tym momencie to dla mnie niewyobrażalne...
W dodatku jeszcze przez ten ,,cement" nie umiem mówić i zmienił mi się kształt twarzy (wydłużył)... Mam nadzieje, że mówić się w końcu nauczę bez seplenienia ^^

Widziałam, że dużo z was pisało tu o kosztach, więc u mnie na razie to wygląda tak:
Konsultacja + wyciski + zdjęcie = 160zł
Aparat mieszany góra: 2000zł
Aparat mieszany dół: 2000zł
(mieszany, czyli na 3 pierwszych zębach kryształ, a dalej metalowy)

Wizyta kontrolna co miesiąc kosztuje 100zł.

A teraz kilka zdjęć (przepraszam, że nie najlepsza jakość).
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...922/7WKM9u.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/10...924/IJEMVn.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/92...923/mt4uxx.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/61...922/XrTOS1.jpg


Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Łączę się w "bólu"... od wczoraj mam dolny łuk i stałą powierzchnię nagryzową (kawał akrylowej płytki przyklejony do podniebienia). O jedzeniu nie ma mowy, tylko picie jak na razie. Dodatkowo ogromne problemy z mówieniem, seplenienie, ślinotok, co jest koszmarem dla osoby wiecznie rozgadanej. Jestem zdołowana, mimo że powtarzam sobie, że trzeba to przeżyć w imię efektu końcowego. W pracy staram się w ogóle nie odzywać, co jest trudne, a dodatkowo zaczynam odczuwać działanie aparatu na dolnej szczęce. Zęby wrażliwe, ściśnięte i twarz jakaś taka jak nie moja ehh
Szpilka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 11:34   #1609
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Szpilka1985 Pokaż wiadomość
Łączę się w "bólu"... od wczoraj mam dolny łuk i stałą powierzchnię nagryzową (kawał akrylowej płytki przyklejony do podniebienia). O jedzeniu nie ma mowy, tylko picie jak na razie. Dodatkowo ogromne problemy z mówieniem, seplenienie, ślinotok, co jest koszmarem dla osoby wiecznie rozgadanej. Jestem zdołowana, mimo że powtarzam sobie, że trzeba to przeżyć w imię efektu końcowego. W pracy staram się w ogóle nie odzywać, co jest trudne, a dodatkowo zaczynam odczuwać działanie aparatu na dolnej szczęce. Zęby wrażliwe, ściśnięte i twarz jakaś taka jak nie moja ehh
Będzie dobrze... Ja też przeżywałam męki w pracy z Hyraxem. Po tygodniu minęło (no może oprócz lekkiego seplenienia) ;-)

Przyszła mi dziś szczoteczka soniczna. Na początek wybrałam tańszy model (Philips), a jak się polubimy to może w przyszłym roku wymienię na lepszą. Na razie mam wrażenie, jakby zęby nie były dobrze umyte Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się efekty
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-27, 14:09   #1610
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Ja też na początku miałam ten cement (u mnie orto nazywała to rozklinowaniem), szczerze to pierwsze dwa tygodnie były straszne... Ja mam też przerzut Zachrissona na podniebieniu, więc jedzenie czegokolwiek było nie lada wyzwaniem, sepleniłam też strasznie, no i nie wspomnę o ślinotoku. Do wszystkiego można się przyzwyczaić (na szczęście ślinotok szybko przeszedł) i tak już ktoś pisał ten cement dosyć szybko się ściera więc z każdym dniem będzie coraz lepiej
Ja po powrocie z drutowania zrobiłam sobie owsiankę i pamiętam, że nad nią płakałam, bo zupełnie nie wiedziałam jak mam jeść kiedy zęby mi się nie stykają no i jeszcze język opierał się na przerzucie. Z perspektywy 4 miesięcy mogę powiedzieć, że to wszystko minie, a jak zaczniesz widzieć pierwsze efekty to będzie szczęśliwa, że się zdecydowałaś Także powodzenia!
Witam

Ja dzisiaj rowno miesiac mam jak w drutach chodze
Bolalo strasznie przez pierwsze prawie dwa tygodnie,ale teraz to luz
Tylko slinie sie bardzo mocno,ciekawi mnie ten cement o ktorym piszecie,bo ja mam zamontowane takie poduszeczki na zamkach.One niby maja zapobiegac zgryzaniu zamkow i tylnych zebow.
A i pytania takie dwa mam
Dzisiaj przyszedl wosk na druty,mial byc zapachowy a on ledwo co pachnie,ma ktoras z was taki i moze mi powiedziec czy te zapachowe woski mocno pachna czy tyle co nic?
Drugie pytanie-czy przy aparacie ceramicznym mozna jesc buraki a dokladnie barszcz,bo juz tak za mna chodzi
Moze ktos cos wiecej mi powiedziec na ten temat?
Pozdrawiam
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 15:01   #1611
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
Witam

Ja dzisiaj rowno miesiac mam jak w drutach chodze
Bolalo strasznie przez pierwsze prawie dwa tygodnie,ale teraz to luz
Tylko slinie sie bardzo mocno,ciekawi mnie ten cement o ktorym piszecie,bo ja mam zamontowane takie poduszeczki na zamkach.One niby maja zapobiegac zgryzaniu zamkow i tylnych zebow.
A i pytania takie dwa mam
Dzisiaj przyszedl wosk na druty,mial byc zapachowy a on ledwo co pachnie,ma ktoras z was taki i moze mi powiedziec czy te zapachowe woski mocno pachna czy tyle co nic?
Drugie pytanie-czy przy aparacie ceramicznym mozna jesc buraki a dokladnie barszcz,bo juz tak za mna chodzi
Moze ktos cos wiecej mi powiedziec na ten temat?
Pozdrawiam
Jeść można ale gumki mogą Ci się zabarwić
Ja takie ryzykowne rzeczy jadam przed wizytą u orto
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 15:53   #1612
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

No właśnie jak pójdę za 3 tygodnie na wizytę to musze się dokładnie dowiedzieć,bo ja nie mam żadnych gumek😨
W każdym bądź razie ja ich nie widzę😨
Mam aparat ceramiczny taki sam jak koleżanka wyżej Annsza nawet tak samo założony.Do linii uśmiechu przezroczyste zamki a potem metal,a w tym metalu mam srebrne gumki z tymi poduszeczkami,które już się odbarwily,ale że tego nie widać to mi to nie przeszkadza.Bardziej boje się o te przezroczyste bo dopiero miesiąc mam i jak by mi się na kolor buraków odbarwily i dwa lata miałabym tym chodzić,to nic tylko w piwnicy się zamknąć😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 16:27   #1613
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
No właśnie jak pójdę za 3 tygodnie na wizytę to musze się dokładnie dowiedzieć,bo ja nie mam żadnych gumek😨
W każdym bądź razie ja ich nie widzę😨
Mam aparat ceramiczny taki sam jak koleżanka wyżej Annsza nawet tak samo założony.Do linii uśmiechu przezroczyste zamki a potem metal,a w tym metalu mam srebrne gumki z tymi poduszeczkami,które już się odbarwily,ale że tego nie widać to mi to nie przeszkadza.Bardziej boje się o te przezroczyste bo dopiero miesiąc mam i jak by mi się na kolor buraków odbarwily i dwa lata miałabym tym chodzić,to nic tylko w piwnicy się zamknąć😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam akurat kryształ mam ligatury, buraki jadam i na kolor buraczany się nie odbarwiły oczywiście wiadomo, że nie smaruje tymi burakami po siekaczach tylko tak staram się od razu głębiej ale na razie najmocniej to mi zadziała musztarda ( miałam neonowe ligaturki ) i płyn ziołowy jak płukałam rany po usunięciu ósemek a co do pachnącego wosku... mój słabo pachnie
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 16:39   #1614
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Dzięki za odpowiedź😊
Ja niby mam ceramiczne bo takie chciałam.I pani ortodontka zapewniała mnie ze takie mi założyła.Rachunek który dostałam nic mi nie mówi bo napisali ze "założenie aparatu kategorii 6"😀
Poczekam do wizyty z tymi burakami,dowiem się co i jak☺
Neonowe😄w sumie też ładny kolor☺ale dobrze wiedzieć,będę uważać.Mam nadzieje ze się dało się wymyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 16:46   #1615
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź😊
Ja niby mam ceramiczne bo takie chciałam.I pani ortodontka zapewniała mnie ze takie mi założyła.Rachunek który dostałam nic mi nie mówi bo napisali ze "założenie aparatu kategorii 6"😀
Poczekam do wizyty z tymi burakami,dowiem się co i jak☺
Neonowe😄w sumie też ładny kolor☺ale dobrze wiedzieć,będę uważać.Mam nadzieje ze się dało się wymyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lekko zeszło jak zastosowałam "zakazaną" pastę wybielającą ale co tam przy kolejnej wizycie miałam nowiutkie ligaturki zamki nic się nie odbarwiły więc tutaj problemu nie ma
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 16:57   #1616
elffik13
Przyczajenie
 
Avatar elffik13
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej 😊 Tak dawno mnie tu nie było. U mnie mija już ponad pół roku noszenia aparatu i zmiany są duże 😁 Ale mam takie pytanie: Czy ktoś z was miał zakładany dół (lub górę) po tak dużym czasie (tj. ok. 7-8 miesięcy po założeniu jednej części)? Bo moja dentystka się mnie pytała dlaczego go jeszcze nie mam (wg. niej powinnam mieć) a ortodontka mi nic nie mówiła o dole. I teraz się tak zastanawiam czy też ktoś tak miał 😕
__________________
Aparatka
Góra: 19.02.2016r
elffik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 17:56   #1617
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Uff to dobrze☺
No i właśnie co ortodonta to inaczej,mi mówiła ze wybielająca pasta może być bo one są jak słabe ze nie będzie różnicy.Ale zaznaczyła ze tez tyko te zwykłe bo te typowo mocno wybielające to absolutnie nie.Zamówiłam sobie Blanx do osadu jak dobrze pamiętam niby jest ok,zobaczymy co coś da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 18:13   #1618
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
ja mam akurat kryształ mam ligatury, buraki jadam i na kolor buraczany się nie odbarwiły oczywiście wiadomo, że nie smaruje tymi burakami po siekaczach tylko tak staram się od razu głębiej ale na razie najmocniej to mi zadziała musztarda ( miałam neonowe ligaturki ) i płyn ziołowy jak płukałam rany po usunięciu ósemek a co do pachnącego wosku... mój słabo pachnie
musztarda, curry i wszystkie takie żółte przyprawy barwią... nawet moje niebieskie przebarwiły na zielone
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 18:31   #1619
Szpilka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez elffik13 Pokaż wiadomość
Hej 😊 Tak dawno mnie tu nie było. U mnie mija już ponad pół roku noszenia aparatu i zmiany są duże 😁 Ale mam takie pytanie: Czy ktoś z was miał zakładany dół (lub górę) po tak dużym czasie (tj. ok. 7-8 miesięcy po założeniu jednej części)? Bo moja dentystka się mnie pytała dlaczego go jeszcze nie mam (wg. niej powinnam mieć) a ortodontka mi nic nie mówiła o dole. I teraz się tak zastanawiam czy też ktoś tak miał 😕
Ja miałam założoną górę 25 lutego, a dół wczoraj, więc minęło 7 miesięcy pomiędzy jednym a drugim łukiem i z tego co wiem, to nic nadzwyczajnego
Szpilka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 18:42   #1620
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
musztarda, curry i wszystkie takie żółte przyprawy barwią... nawet moje niebieskie przebarwiły na zielone
ostro mnie się akurat wtedy zachciało angielskiego żarcia bo tak ogólnie ani musztardy ani curry raczej nie jadam ale ogólnie śmieszne to było

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
Uff to dobrze☺
No i właśnie co ortodonta to inaczej,mi mówiła ze wybielająca pasta może być bo one są jak słabe ze nie będzie różnicy.Ale zaznaczyła ze tez tyko te zwykłe bo te typowo mocno wybielające to absolutnie nie.Zamówiłam sobie Blanx do osadu jak dobrze pamiętam niby jest ok,zobaczymy co coś da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mój orto nic nie mówił na temat past podkreślał tylko, że mam bardzo dbać o higienę bo on zwraca na to uwagę i można dostać opiernicz sama stosuję dwie xD jedną z fluorem i jedną bez
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.