Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 11:23   #1
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621

Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu


Cześć perfumomaniaczki, wiem że na perfumach znacie się najlepiej na świecie, więc liczę że coś mi doradzicie

Otóż mój problem polega na tym, że wszystko mi się podoba, nie mam ulubionych nut zapachowych, co powącham-chcę mieć. Kończy się na tym że nie kupuję nic, bo nie mogę się zdecydować.
Teraz został mi tylko klasyczny Poison Diora, Nuit i Perceive z Avonu oraz Cocolate Chip Cookie Demeter no i mam problem, bo jakoś mi wszystkie spowszedniały i na lato tak nie bardzo (Poison używam w ilościach minimalnych na wielkie wyjścia lub zimą)

Ze zużytych (oczywiscie wszystkie mi się podobały i ze wszystkich jako tako byłam zadowolona)
1.Davidoff Cool Water (jeszcze w liceum)
2. odlewki baiser du dragon (jesienią uwielbiałam) i dolce vity(na mnie mało trwała)
3.Lolita EDP (tu nawet dwie flaszki, wyjątkowo wierna byłam)
4. Sonia Rykiel Belle EDP (to był najtrwalszy zapach jaki miałam)
5. Calvin Klein Eternity (lubiłam, ale bez szału)
6. Euphoria (pierwsze nuty mnie drażniły, a potem super, tylko ta popularność)
7. Dior Hypnotic Poison (uwielbiałam, ale mało go czułam na sobie)

Z perfum mojej Mamy, które uwielbiałam- jeszcze Armani Code

Z jednej strony pociągają mnie klasyczne ciężkawe zapachy, a z drugiej mam poczucie że nie pasują do mnie i moich 23 lat. Chcę pachnieć kobieco i zmysłowo, ale nienachalnie.

Jak odnaleźć coś swojego, kiedy wszystko mi się podoba? Zdarzało mi się już kupić perfumy w ciemno, bo i tak je potem uwielbiałam. Bardzo chciałabym mieć swój signature scent, ewentualnie robić małe skoki w bok z innymi zapachami, ale nieprzypadkowymi.
Mój facet kręci nosem na ciężkie nuty, a nie chcę żeby mówił mi że "pachnę jak prosektorium", a z drugiej strony nie mam zamiaru być słodka jak guma balonowa.

Edytowane przez confusion
Czas edycji: 2012-08-01 o 11:27
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:04   #2
mcia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Proponuję udać się do perfumerii i... wytrwale szukać. Bywa też tak, że często mamy sentyment do zapachów, które wspominają nam miło spędzone chwile. Uważam, że nie musisz szukać skoro masz zapachy które lubisz, chyba nie ma w tym nic złego. Ciężko jest mi doradzić, bo można powiedzieć że w tej kwestii jestem Twoim przeciwieństwem. Pozdrawiam.
mcia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:49   #3
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Confusion myślę sobie że jesteś w całkiem dobrej sytuacji w porównaniu do tych którym nic się nie podoba a bardzo chcą pachnieć.

Być może pomocne dla Ciebie byłby testy globalne- bo co innego jak jakiś zapach na blottterku albo nawet na nadgarstku zdaje się ładny a co innego ponosić go trochę globalnie i zobaczyć jak nam ta "ładność" leży, jak się rozwija, jak się w nim czujesz.
W taki sposób z pośród setek podających się te, które chce się nosić- albo przynajmniej zorientować się w swoich preferencjach co do rodziny zapachowej lub poszczególnych nut.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 09:16   #4
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Myśle że może Ci się spodobać hypnose Lancome. Piękny ale i solidny zapach.
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 10:46   #5
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Musisz testować innej rady nie ma.
Powiem Ci, że do pewnego stopnia miałam/mam podobnie.Mało jest zapachów, które uznaję za okropne smrody i których nie chciałabym nosić za nic w świecie.Reszta jest gdzieś pomiędzy "ujdzie, może być, ładne" a na samej górze jest kilka zapachów, które mniej lub bardziej wielbię.
Tylko ostatnio doszłam do wniosku, że szkoda mi życia na noszenie zapachów, które mieszczą się gdzieś w kategorii pomiędzy może być a ok.Wiele jest zapachów po prostu ładnych, które jak mnie najdzie to testuję w perfumerii ale nie kupuję bo nie chce.Inwestuję ostatnio i noszę tylko te, które wywierają na mnie mocniejszy wpływ.

Potestuj, zastanów się czy to co nosisz to jest naprawdę TO czy to tylko "ładny zapach".
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 14:28   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Musisz testować innej rady nie ma.
Powiem Ci, że do pewnego stopnia miałam/mam podobnie.Mało jest zapachów, które uznaję za okropne smrody i których nie chciałabym nosić za nic w świecie.Reszta jest gdzieś pomiędzy "ujdzie, może być, ładne" a na samej górze jest kilka zapachów, które mniej lub bardziej wielbię.
Tylko ostatnio doszłam do wniosku, że szkoda mi życia na noszenie zapachów, które mieszczą się gdzieś w kategorii pomiędzy może być a ok.Wiele jest zapachów po prostu ładnych, które jak mnie najdzie to testuję w perfumerii ale nie kupuję bo nie chce.Inwestuję ostatnio i noszę tylko te, które wywierają na mnie mocniejszy wpływ.

Potestuj, zastanów się czy to co nosisz to jest naprawdę TO czy to tylko "ładny zapach".
trafione w sedno - mnie też niewiele zapachów odrzuca, ale jest cała masa po prostu "ładnych" albo "może być" - a chcę pachnieć tylko tym, z czym się czuję super. Z dwóch powodów - primo, szkoda czasu na zapachy tylko "ładne", secundo - szkoda mi na nie pieniędzy.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:06   #7
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Po testach i szperaniu na wizazu i fragrantice stwierdzam że muszę unikać kwiatowych, lekkich kobiecych perfum. Bo je po prostu lubię, ale nie trafiają mi prosto w serce. No i ekstremalnie szybko ze mnie uciekają.

Kategoria "kocham", to ciepłe cięższe nuty drzewne, przyprawowe i wanilia no i odkryłam że nie mogę się zamykać na męskie zapachy, bo tu też można znaleźć coś intrygującego.

Pewnie nie oduczę się kupowania w ciemno, bo za bardzo to lubię (ach ta żyłka hazardzistki), ale może chociaż nie będą to pełnie setki, a flaszki do rozbiórki, o ile kiedyś się zmobilizuję i dostanę zgodę

Dziękuję Wam za pomoc, rzeczywiście nawet jednorazowe testy globalne dają dużo więcej niż nadgarstkowe!
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 13:33   #8
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Wszystko mi się podoba, problem ze znalezieniem perfumowego stylu

Każdy jest inny.
Ufaj wyłącznie sobie.
Testuj z rozwagą. Nie podejmuj decyzji pospiesznie. Staraj się nie kupować perfum 'w ciemno'. Poszukiwanie stylu to rzecz bardzo indywidualna. Słuchając rad w rodzaju 'W tym jest/będzie ci pięknie', nie odnajdziesz prawdy na swój temat.
Pozdrawiam serdecznie.
PS Styl jest niedefiniowalny i w tym jego urok. Nikt nie ma obowiązku być kojarzony wyłącznie z jedną czy dwoma grupami zapachowymi.

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2012-08-14 o 13:35
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.