Pytanko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-04, 15:51   #31
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pytanko

zależy jaką zieloną i jaką czerwoną. Ja mieszam obie yunan w proporcji 2:1 (czyli zielonej więcej, bo czerwona jest intensywnie aromatyczna). Wychodzi łagodny mix, ale szczerze przyznaje, ze na takie coś musze mieć wyjątkowego 'smaczka'.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 15:59   #32
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pytanko

Cytat:
Napisane przez inch
Midi, w pastylkach?
Ja sobie zieloną z czerwoną sama mieszam. Ostatnio tez wypróbowałam czerwoną z mate
Jest taka czerwona herbata własnie w kostkach, albo w takich okrągłych pastylkach, ja ją kupowałam w aptece, ale niestety nie pamiętam jak sie nazywała, bardzo dobra i podobało mi sie to, że każda kostka oddzielnie zapakowana(nie traci aromatu)
Nie wiem czy to o tą chodzi.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:05   #33
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pytanko

Cytat:
Napisane przez inch
Midi, w pastylkach?
No, w takich okrągłych płaskich kostkach - tj. mam na myśli, że jak coś jest z kształtu prostopadłościenne, to się da nazwać kostką, nie? A jak jest okrągłe, to chyba kostka nie pasuje i stąd mi przyszło do głowy pastylka. Ale do normalnego parzenia, a nie łykania na sucho
Ta herbata to był o ile pamiętam pu-ehr w pudełku było kilkadziesiąt takich pastylek, każda oddzielnie zawinięta w papierek.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:07   #34
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pytanko

To chyba ta o której pisalam
Bardzo dobra.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:21   #35
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pytanko

kasienka i Midi, dziękuje. Moze kiedys zainwestuje w taki 'cuś'.W smaku się chyba nie powinno różnic, prawda? A cena?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:27   #36
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pytanko

Jakieś 20 zł płacilam, tak mi sie cos kojarzy wiec w sumie jakas tam wybitnie droga nie jest, tak jak np ta biała herbata, że za 100 g 40 zł, tu byłoby mi szkoda
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:23   #37
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pytanko

W smaku różnic nie ma; ja uważam, że te w kostkach (lub pastylkach ) lepiej zachowują aromat, bo są oddzielnie pakowane, no i pakowanie ma miejsce w kraju zbioru liści, więc nie wietrzeją po drodze w nie wiadomo jakich opakowaniach przejściowych.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 13:00   #38
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pytanko

zastanawiam się, czy do takich kapsułek nie jest nic dodawane, by herbata trzymała się kupy. Jestem bardzo ostrożna w tych kwestiach.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:33   #39
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pytanko

Wydaje mi się, że nie, ona jest w ten sposób prasowana na na takie duże kwadraty a pózniej cięta na mniejsze kawalki
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:46   #40
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Pytanko

Cytat:
Napisane przez inch
zależy jaką zieloną i jaką czerwoną. Ja mieszam obie yunan w proporcji 2:1 (czyli zielonej więcej, bo czerwona jest intensywnie aromatyczna). Wychodzi łagodny mix, ale szczerze przyznaje, ze na takie coś musze mieć wyjątkowego 'smaczka'.
To widzę,że ty Inch to prawdziwa smakoszka!
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:09   #41
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pytanko

To mój mały konik
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 21:59   #42
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pytanko

Inch, chyba do kostek i kapsułek nie jest nic dodawane, tylko po prostu prasowane są świeże liście (pocięte), a suszone już w trakcie, w postaci sprasowanej - trzyma się to na wydzielanym przez liście soku. Taką kostkę łatwo rozkruszyć palcami, rozpada się też przy pierwszym kontakcie z wodą, więc substancji postronnych raczej tam nie ma. Poza tym te herbaty prasowane są oryginalne (chińskie), nie przeznaczone na eksport (opakowania są po chińsku, a tylko naklejki z jęz. kraju importera) i raczej drogie, więc chyba niemożliwe, żeby stosowano takie 'lewe' wspomagacze. Ja piję od kilku lat tego rodzaju pu-ehr i dwa gatunki zielonej - obie bardzo mi smakują
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 23:25   #43
*Elle*
Raczkowanie
 
Avatar *Elle*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 56
Dot.: Pytanko

Ja jakoś nie mam przekonania do produktów chińskich ,szczerze mówiąc to zbyt często słyszę o zbyt dużym stężeniu metali ciężkich w herbatach i innych produktach spożywczych z Chin(np partie produktów tao-tao bywają wycofywane z naszych sklepów z powody przekraczania norm).Nie chcę siać zamętu i w sumie średnio dotyczy to wątku ale tak mi się nasuneło.
Co do herbaty zielonej to uwielbiam tetleya a czerwonej nie mogę przełknąć do tego mam po niej wzdęcia i również boli mnie po niej brzuch
*Elle* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:35   #44
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pytanko

Taki mi zrobiłyście smak na tę zieloną, ze wczoraj wyciągnełam puszke chun-hee i już nie ma 1/4

Muszę spróbować te w kapsułkach. Popytałam w domu ("słyszeli" )
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:25   #45
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pytanko

Elle, większość herbat zielonych, sprzedawanych w Europie, pochodzi z Chin. Japońskie, nepalskie i indyjskie to kilkanaście procent produkcji, przy czym japońskie bardzo się od chińskich różnią smakowo. Nie jestem pewna, czy Tetley nie sprzedaje herbat chińskich.
Ja wychodzę z założenia, że jak herbata jest sprzedawana w Polsce i ma atest PZH czy czegoś tam innego, smakuje mi i nie widzę doraźnie skutków ubocznych, a przy tym wygląda na porządny, a nawet 'ekskluzywny' produkt (sądząc po opakowaniu, gatunku lub cenie), to raczej nie ma co przesadzać z ostrożnością. Bardziej lubię herbaty chińskie od innych, a niepicia herbaty albo parzenia tylko torebkowej sobie nie wyobrażam, za bardzo się przyzwyczaiłam do sypanych. Poza tym przekraczanie różnych norm może równie dobrze dotyczyć herbat z Indii na przykład, tylko może o tym nie słyszałyśmy...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:44   #46
*Elle*
Raczkowanie
 
Avatar *Elle*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 56
Dot.: Pytanko

Nie przeczę ale wyraziłam swoją opinię , chodzi mi o produkty typowo chińskie a niestety ekskluzywne opakowanie nie daje nam gwarancji czy produkt nie zawiera znacznych ilości metali ciężkich .A to ,że teraz czujemy sie dobrze nie oznacza ,że za kilka lat nie dostaniemy raka wlaśnie z tego powodu.Nie myślcie ,że demonizuję bo wiadomo jakim powietrzem oddychamy , jaką wodę pijemy i raczej już niewiele produktów jest zdrowych .Wyraziłam tylko swoją opinię opartą na chociażby doniesieniach Sanepidu(a bliskie mi osoby mająz nim wiele wspólnego) i tyle . Odradzam picie specyfików od chińskich "lekarzy" i herbat niewiadomego pochodzenia ot tyle . I tak wiem , nikt tu o takich herbatach nie mówi tylko o sprawdzonych.

pozdrawiam , życzę smacznej herbaty
*Elle* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:28   #47
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pytanko

No rozumiem, chodzilo mi o to, ze jak herbata jest z tych drozszych i ma porzadne opakowanie, to malo prawdopodobne, zeby do srodka wkladali jakis przydrozny chlam, zanieczyszczony metalami ciezkimi. Przynajmniej mam taka nadzieje
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.