Katar w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-31, 08:44   #1
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia

Katar w ciąży


Pomocy! Od początku ciąży męczy mnie sporadycznie katar. Różnego rodzaju, czasem po prostu zatkany nos, ale teraz to już masakra leje mi się z nosa, mam całkiem zatkany, nawet nie mam jak wydmuchać. Byłam już u internisty i laryngologa. Za wiele nie mogą teraz dla mnie zrobić. Muszę poradzić sobie domowymi sposobami. I tu prośba do Was. Macie jakieś sposoby? Może jakieś maści rozgrzewające zatoki z wierzchu? Nie wiem też jak jest z kroplami. Nie można ich stosować dłużej niż 5 dni, a ja mam katar już ponad tydzień. Woda morska na nic się nie zdaje. A może Olbas albo Amol? Choć słyszałam, że w ciąży niewskazane...

Może właśnie jakieś olejki, albo parówka ziołowa? Najgorsze jest to, że potrzebuję czegoś na tyle skutecznego, żeby móc normalnie spać. Od kilku dni śpię w nocy po parę godzin i wstaję, bo się duszę...

Teraz jestem już w takim stanie, że nie mam siły iść znowu do lekarza, z resztą i tak pewnie nic nowego by mi nie powiedzieli, oprócz tego, że teraz to nie bardzo można używać leki.
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 09:05   #2
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Unhappy Dot.: Katar w ciąży

Mam podobnie,niestety.Jestem w 29 tc. Katar dręczy mnie od początku Mój przypadek jest taki: jak tylko wstanę rano to seria kichnięć i normalnie woda z nosa (czyli katar) leci przez kilka minut. Potem się uspokaja ,ale wystarczy,że w ciągu dnia kichnę i to samo. A najgorsze jest to, że zatyka mi czasem przy tym uszy... Nawet w nocy jak wstanę siku,to też od razu kicham i mam zatkany nos,mija dopiero po kilku minutach.Bardzo mnie to męczy.W domu już mnie mają dość ciągle siąkającą i smarkającą. Oczywiście radziłam się jak TY lekarzy ale w tym stanie to oczywiście żadnych antybiotyków,nic...
Męczę się bardzo z tym. BARDZO.
Może jak urodzę to się coś zmieni.OBY.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 10:10   #3
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

Ja to, kurczę, boję się z takim katarem rodzić. Przecież to byłaby porażka. może do tego czasu już się wyleczymy....
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 14:05   #4
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Katar w ciąży

polecam kropelki homeopatyczne Euphorbium compositum S

wskazanie:
Nieżyty nosa o różnej etiologii (wirusowej, bakteryjnej, alergicznej), nieżyty nosa o różnym stopniu nasilenia i przebiegu; do leczenia pomocniczego w przypadku cuchnącego zaniku śluzówki nosa i przewlekłego zapalenia zatok, a także aby polepszyć drożność nosa przy katarze siennym.

http://www.heel.pl/index/ofirmie/lek..._compositum_s/

mi pomogły co prawda nie są takie super żrące jak Xylometazolin ale jednak czuć ulge mozna je stosowac w ciązy i u niemowląt
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 18:02   #5
zgadnij kto to
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 91
Dot.: Katar w ciąży

Też mogę zarekomendować te krople co Kancia.
A najlepszy jest SINUPRET - to lek ziołowy, nie wiem czy można go używać w ciąży - trzeba spytać w aptece, ale to rewelacja na zatoki.
Inne metody - maść borowinowa - smarować zatoki, lub (sposób mojej mamy) zatoki smarować nalewką bursztynową.
__________________
dzidziuś
zgadnij kto to jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 18:52   #6
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

Dzięki dziewczyny, Euphorbium nawet mam w domu, bo po chorobie syna jeszcze mi zostało, jakoś nie pomyślałam, że jest szansa że mi pomoże. Na noc sobie zaaplikuję, a póki co na zatoki kładę kapustę (wg porady mojej mamy) a zaraz wypiję mleko z miodem i z czosnkiem - recepta wg teściowej. Obym mogła w nocy choć trochę się przespać... A i jeszcze mogę na noc poduszkę skropić olbasem.
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 20:34   #7
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Katar w ciąży

Ja na katar robilam inhalacje z Septosanu (szalwia + cos tam) i woda morska. Ale to nie byl problem tego kalibru co opisujecie. Rozumiem ze ten katar to alergiczny? Moze jakies srodki homeopatyczne pomoga Trzymajcie sie
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 21:48   #8
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Katar w ciąży

Cytat:
polecam kropelki homeopatyczne Euphorbium compositum S
rewelacja polecam !!
+ inhalacje ja robiłam z "wic waporo"
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 11:52   #9
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

U mnie to nie alergia tylko raczej zatoki. W zeszłym roku przechodziłam przez miesiąc zapalenie zatok, leczone różnymi antybiotykami. Obecnie dopada mnie od czasu do czasu katar. Jak byłam u laryngologa, to pani mi powiedziała, że w tej chwili to nie może mnie zdiagnozować, bo rentgena zatok nie możemy zrobić, antybiotyków nie można podawać, więc muszę się męczyć. U mnie katar jest taki, że mam po prostu całkowicie nie drożny nos. Nawet wydmuchać nic się nie da, bo po prostu nie da rady. Żadnych zapachów, smaków, nic nie czuję.
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:48   #10
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Katar w ciąży

ja też miałam zatoki i dostałam jedyne co można bioparox i tantum verde żeby spływającą wydzielinę rozr4zedzić + płukanie gardła o dziwo pomaga i na zatoki
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 14:20   #11
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: Katar w ciąży

Cytat:
Napisane przez myshia Pokaż wiadomość
U mnie to nie alergia tylko raczej zatoki. W zeszłym roku przechodziłam przez miesiąc zapalenie zatok, leczone różnymi antybiotykami. Obecnie dopada mnie od czasu do czasu katar. Jak byłam u laryngologa, to pani mi powiedziała, że w tej chwili to nie może mnie zdiagnozować, bo rentgena zatok nie możemy zrobić, antybiotyków nie można podawać, więc muszę się męczyć. U mnie katar jest taki, że mam po prostu całkowicie nie drożny nos. Nawet wydmuchać nic się nie da, bo po prostu nie da rady. Żadnych zapachów, smaków, nic nie czuję.
Witam , takze mam problem z zatokami i z wiecznym katarem, mi pomaga parowka z majeranku, tak ze dwie kopiasze lyzki zagotowac , potem pod chuste i nad garnek i tak kilka munut /ja tak 5-10 min/i potem laze przyz godzinke w czapce, zamiast majeranku mozna zrobic parowke z miety lub soli morskiej / nie sol kamienna jodowana tylko sol morska, mozna kupic w spozywczym/ natomiast nie polecam szalwii, jest niewskazana dla kobiet w ciazy ze wzgledu na tujon

Acha jeszcze zapomnialam napisac, swietny tez jest tymianek stosuje sie go przy infekcjii drrog oddechowych i zatokach czolowych /a takze na problemowa skore/ dwie garsci tymianku wspypac do litra goracej wody, chiwlke pogotowac i parowaa tak z 10 min

mam nadzieje ze to pomoze
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-02, 07:36   #12
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Katar w ciąży

na problemy z zatokami proponuje zestaw:
- wspomniane wyżej euphorbium nawet do 5 razy dziennie
- homeopatyczny lek "cinnibaris" - nr 3 z firmy dagomed - początkowo 5 kulek 5 razy dziennie, stopniowo wydłużać odstępy pomiędzy dawkami (absolutnie rewelacyjnie udrażnia zatoki!)
- inhalacje z majeranku lub rumianku, można dodać sody oczyszczonej tylko ze wtedy w domu trochę czuć myszą ,
- można też robić okłady z kapusty - tylko wcześniej pobić ją tłuczkiem bo to ten sok z kapusty ma silne działanie przeciwzapalne.
ja się tak leczę w przypadku kataru zatokowego mimo, że nie jestem w ciąży - po prostu nie toleruję żadnych tradycyjnych leków.
a u alergologa byłaś? bo chore zatoki też często są skutkiem alergii., niezależnie od tego, że wcześniej miałaś leczone antybiotykami.
pozdrawiam i zdrówka
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 09:36   #13
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

O, dzięki dziewczyny. Dziś biorę się za majeranek i parówki. Niestety nie mogę zbyt długo się tak nagrzewać, bo mam słabe naczynka, ale myślę że kilka minut też pomoże... U alergologa nie byłam, ale może rzeczywiście pora się wybrać...
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 09:40   #14
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

Ale tak mi przyszło do głowy, że to chyba nie alergiczne, bo kataru dostaję w różnych miejscach. Zazwyczaj na wyjazdach, a po powrocie do domu nic się nie poprawia... A może wiecie czy do alergologa trzeba mieć skierowanie?
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 13:00   #15
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Katar w ciąży

Cytat:
Napisane przez myshia Pokaż wiadomość
Ale tak mi przyszło do głowy, że to chyba nie alergiczne, bo kataru dostaję w różnych miejscach. Zazwyczaj na wyjazdach, a po powrocie do domu nic się nie poprawia... A może wiecie czy do alergologa trzeba mieć skierowanie?
do alergologa trzeba mieć skierowanie. to, że łapie cię w różnych miejscach to nie znaczy, że można z całą stanowczością wykluczyć alergię wziewną, pomijając już to, że chore zatoki można mieć również od alergii pokarmowych nie tylko od wziewnych. mojej koleżanki syn miał non stop zapchany nos i leczyli go na wszystko co się tylko dało, łącznie z wycinaniem trzeciego migdała. nic nie pomagało. przeszło mu po odczuleniu mleka.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 16:51   #16
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Katar w ciąży

ja mam katar sienny ale nawet z nim nie walcze bo mam go od dluzszego czasu a moze nawet od kilku lat. jedyne moje lekarestwo to duzy zapas chusteczek higienicznych bez ktorych nie moge sie ruszyc nigdzie.
Na zatkany nos pomaga mi np goracy rosol z duzą iloscia pieprzu, zaraz mi sie wszystko odblokowywuje.
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 16:05   #17
Agulatt
Przyczajenie
 
Avatar Agulatt
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dżemejka
Wiadomości: 28
Send a message via Skype™ to Agulatt
Dot.: Katar w ciąży

Ja polecam Sinupret, ktoś tu już pisał o tym. I najważniejsze, że mozna go brać w ciąży. Może nie jest najtańszy, ale skuteczny.
Agulatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 11:51   #18
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Katar w ciąży

Ja mam tak samo: rano budzę się od razu z zapchanym nosem. Wystarczy, że kichnę, a katar leje się strumieniami. W ciągu dnia zdarza mi się, że mam strasznie zatkany noc.

Jedynym lekarstwem dla mnie są granulki homeopatyczne Beeladonna 9 Ch. 3-5 granulek dziennie i od razu oddycham łatwiej Naprawdę polecam.
Tak wyglądają: http://e-medest.home.pl/product_info...04c2bc4522bef5
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg belladonna.jpg (4,0 KB, 14 załadowań)
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:31   #19
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Katar w ciąży

Ja natomiast polecam psikanie kilka razy dziennie wody morskiej albo soli fizjologicznej. Ja nie jestem systematyczna, ale moja mama jest i podleczyła sobie tak zatoki. Na alergiczne katary to też dobra sprawa I na pewno nie zaszkodzi dziecku
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 20:19   #20
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Katar w ciąży

mnie tez dopadł zatkany nos!!! nigdy przedtem tak nie miałam.....bylam chora w grudniu, ale wyleczylam katar.......a zatkany nos powrocil.
wieczorami najgorzej bo zatkany i ciezko oddychac, a rano kichanie raz za razem...
czytalam kiedys ze w ciazy sie dzieje cos ze sluzówka nosa i moze tak byc.......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 07:21   #21
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: Katar w ciąży

Mi na katar w ciąży pomogły inhalacje z szałwii i majeranku. po kilka minut rano i kilka wieczorem. Długo tym trzeba leczyć aby pomogło ale dobre to niż nic. Poza tym od razu daje pewną ulgę. pozdrawiam
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:58   #22
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Katar w ciąży

Ja już w ciąży nie jestem i jak się okazało mam "zawaloną" całą lewą zatokę i mam wskazanie na zabieg, nie karmię już też więc póki co próbujemy chemicznie zawalczyć a jak to nie pomoże to czyszczenie zatok. W ciąży rzeczywiście jest tak, że śluzówka jest bardziej ukrwiona i może powodować uczucie przytkanego nosa, ale nie aż tak jak było u mnie bo ja miałam na maksa zatkane. Teraz mam jedną przytykającą się dziurkę jak jestem zdrowa a jak tylko podłapię wirusa to nos zatkany na amen. Masakra! Mi lekarka pozwoliła w ciąży w chwilach kryzysu psikać xylogel, pomaga niemal natychmiast.
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:50   #23
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Katar w ciąży

mnie również od wczoraj męczy katar mam tylko nadzieję, że to nic szkodliwego w okresie ciąży?
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 16:36   #24
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Katar w ciąży

dołączam do "zakatarzonych"
najgorsze są noce..nie mogę oddychać i to mnie przeraża! co godzinę się budzę, przy okazji siusiu, ale tez zeby jakos spróbowac wydmuchać nos. wzięło mi sie nagle, najpierw czułam że za chwilę będzie mnie bolało gardlo, ale przeszło, za to katar uderzył ze zdwojoną siłą..nic nie biorę - może samo przejdzie..
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 09:23   #25
kadia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Katar w ciąży

mam takie pytanko...ja tez nie moge sobie poradzic z katarem.
czy katar i lekkie przeziębienie nie wpływa jakos negatywnie na ciąże??
kadia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 22:40   #26
Jedlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Katar w ciąży

Mnie chyba najbardziej pomagał Sterimar, chociaż nie cierpię kropli ani aerozoli do nosa. Po oczyszczeniu Sterimarem wpuszczałam kilka kropli Euphorbium Compositum lub Kapis 2 (krople homeopatyczne robione na zamówienie).
Może komuś się przyda http://www.mamybaby.pl/ciaza-i-porod...y-0?inspager=1
Jedlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 14:04   #27
barbuurka
Przyczajenie
 
Avatar barbuurka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Katar w ciąży

dziewczyny na katar polecam liście kwiatka doniczkowego- geranium czy jakoś tak... kwiatek jest przeważnie stosowany na bolące ucho ma intensywny cytrusowy zapach... ja w akcie desperacji ( po 2 nie przespanych nocach i zużytych chyba z 15 paczek chusteczek) postanowiłam wypróbowac go w nosie, wzięłam listek potarłam i włożyłam do dziurki na kilka minut..... przeczyściło mi ładnie nosek, tym samym nareszcie go odetkało i na godzinkę, dwie, miałam spokój z katarem i nareszcie mogę oddychac
polecam... mnie tak męczył katar że sięgłam nawet po nie bardzo dozwolone krople xylorin ale teraz mam swoją naturalną metodę
pozdrawiam
barbuurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 19:21   #28
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: Katar w ciąży

Jest taki specjalny syrop dla kobiet w ciąży, Prenalen bodajże... Z tego co wiem, to chwalą go sobie przyszłe mamy
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 08:06   #29
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Katar w ciąży

Prenalen jest dobry ale mi lepiej pomagał Euphorbium czy to w ciąży czy nie. Szybko bardzo mi mija katar i co ważne czułam dużą ulgę, bo on nie zatyka później zatok, jak to jest po niektórych środkach.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 10:53   #30
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Katar w ciąży

To ja z tych dwóch znam tylko Prenalen. Mam nawet buteleczkę w domu.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.