Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-28, 20:35   #1741
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

DZieki. NO ja mam wrażliwe gardło i tylko lekko mnie zimny wiatr zawieje i za kilka dni już kaszel, zaczerwienione gardło. Taki urok

Jeżeli chodzi o sam zabieg to było więcej strachu niż ten zabieg był warty w moim przypadku. Ósemka położona poziomo. Najpierw pani doktor chciała usunąć ósemkę bez rozwiercania jej (cos w tym stylu) ale się nie dało i chyba rozłupała na kawałki i wyciągnęła. Zabieg sam trwał około 10 minut. znieczulenie, przecinanie. Jak usłyszałam , że szyjemy to się zdziwiłam,że juz po wszystkim i ok. Bałam się, że będzie trwał długo (około 1h lub więcej) ale na szczęście tak się nie stało. Jedynie pierwsze 8 h - dostałam gorączki, strasznego osłabienia, ledwo wstawałam z łożka, nic nie mogłam przełknąć. Ciężko włozyć łyżeczkę z piciem, połknięcie czegos nieprzyjemne, buzi nie można otworzyć na więcej niż 1 cm. Wogóle te pierwsze godziny były okropne. Ale później jakoś nagle te dolegliwości minęły. Położyłam się spać i dzisiaj lepiej.

Lekki ból i opuchlizna jest. Z jedzeniem trochę problem. Poza tym nie ma sie czego bać, więcej strachu miałam przed tym wszystkim. Ale to zależy jak kto to przechodzi. Mam nadzieję, że wszystko terazwróci do normy.


Mam jeszcze pytanie: czy można buzię płukać rumiankiem ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:55   #1742
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?

Dziewczynyjestem po wyrwaniu ósemkii mam problem z mysiem zębów - 2 dzien. To znaczy od wewnatrz nie włoże szczoteczki gdyz mam szczękościsk. mamnadzieje,ze nic sie nie stanie.NIe chcenic robić na siłe.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 23:10   #1743
ragez01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 27
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

czy to normalne, że nie mam ósemek na górze?
Czy każdy człowiek musi mieć 4 ósemki?
ragez01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 09:58   #1744
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ragez01 Pokaż wiadomość
czy to normalne, że nie mam ósemek na górze?
Czy każdy człowiek musi mieć 4 ósemki?
Nie musi
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 11:28   #1745
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

to prawda.. nie każdy ma wszystkie ósemki ja na nieszczęście miałam 4 teraz już tylko dwie <jupi>
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 12:21   #1746
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Przez pierwszy tydzien tylko antybiotyki, po tygodniu wskazane jest płukanie SZAŁWIĄ.
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 16:38   #1747
ragez01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 27
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

a może są ukryte?
Jak w ogóle poznać, że na górze są ósemki?
kiedy się wyżynają?

mam na dole ósemki. Widzę i czuję je ale na górze nie.
Jak jest u was?
ragez01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 17:54   #1748
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ragez01 Pokaż wiadomość
a może są ukryte?
Jak w ogóle poznać, że na górze są ósemki?
kiedy się wyżynają?

mam na dole ósemki. Widzę i czuję je ale na górze nie.
Jak jest u was?
jak to JAK? od tego są zdjęcia rtg zębów!
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 18:33   #1749
mjumju80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

ja rowniez plukalam szalwia,ale delikatnie i co najmniej po uplywie tygodnia,opuchlizna zeszla mi tak po tygodniu,ale bardzo mnie bolalo gardlo,dosyc dlugo mialam problem z otwieraniem szerzej szczeki i mam wrazenie ze nadal nie otwiera mi sie tak szeroko jak kiedys...dziwne..zastanaw ia mnie czy ktoras z was tak miala...?
pozdrawiam
mjumju80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 20:33   #1750
g0osienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tam gdzie nie ma dróg
Wiadomości: 46
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ragez01 Pokaż wiadomość
a może są ukryte?
Jak w ogóle poznać, że na górze są ósemki?
kiedy się wyżynają?

mam na dole ósemki. Widzę i czuję je ale na górze nie.
Jak jest u was?
U mnie jest tak, ze na zdjęciu widoczne są wszystkie cztery, lecz żadna się jeszcze nie wyrżnęła.

2. Kiedy wyrzynają się zęby mądrości?
• Wyrzynają się około 16-21 roku życia
• Zdarza się, że wyrzynają się w późniejszym okresie życia, około 40 r.ż
• Zdarza się, że żeby mądrości nie wyrzynają się wcale- jest to całkowicie normalne

pozdrawiam.
g0osienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 11:48   #1751
Claritine
Raczkowanie
 
Avatar Claritine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Cytat:
Napisane przez mjumju80 Pokaż wiadomość
dosyc dlugo mialam problem z otwieraniem szerzej szczeki i mam wrazenie ze nadal nie otwiera mi sie tak szeroko jak kiedys...dziwne..zastanaw ia mnie czy ktoras z was tak miala...?
pozdrawiam
Ja co prawda dopiero jestem tydzień po wyrywaniu i również mam niesamowity problem z "rozwarciem" szczeki, ale pytałam się chirurga co mam zrobić aby się tego pozbyć. Powiedział, że trzeba ćwiczyc, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć i jednocześnie rozgrzewać to miejsce (np. zwykłą lampką biurkową;p)
Claritine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 17:46   #1752
takasobieja95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 15
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???


Edytowane przez takasobieja95
Czas edycji: 2010-10-23 o 21:04
takasobieja95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 22:27   #1753
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Cytat:
Napisane przez Claritine Pokaż wiadomość
Powiedział, że trzeba ćwiczyc, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć i jednocześnie rozgrzewać to miejsce (np. zwykłą lampką biurkową;p)
A możesz mi powiedzieć jak masz ćwiczyć (jakies konkretne ćwiczenia)? I masaże chyba tez pomogą cokolwiek. Pozdrawiam

Poza tym ja jestem już piaty dzien po wyrwaniu i dalej lekko sączy mi się krew. Powiedziano, ze mam z kolei płukać szałwią z dentoseptem, ale gdzies wyczytałam, ze niby niepłukać i w końcu sama nie wiem.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 08:14   #1754
Claritine
Raczkowanie
 
Avatar Claritine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

joaa12 ćwiczenia polegają po prostu na otwieraniu buzi max do momentu bólu, potem zamykasz buzię i tak w kółko

Natomiast ja "płukałam" buzię Eludrilem (nie płukałam intensywnie żeby nie wypłukać powstającego skrzepu)
Claritine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 09:01   #1755
rasberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Cześć. Ja nie mam jednej dwójki po lewej stronie, na jej miejscu jest trójka. Druga strona jest normalna, jednak kły są dość wyraźne. Zęby tak jakby troszkę się przesunęły na lewo. Zamierzam wreszcie coś z tym zrobić, aparat stały coś pomoże?
rasberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:10   #1756
kasia xi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Smile Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez zantekanr1 Pokaż wiadomość
halo halo halo POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!! miałam szparki miedzy 1 i 2 poszłamzpalacuilam slicznie wygladalo... kompozyt.. mmm.bylam prze sczesliwa po czym na 2 dzien z jednego zeba mi odpadlposzlam 2 raz i znowu ide dzisiaj. juz nie mam na 2 na 3 ledwo. czy to chodzi o moze zeby????
czy to wina dentysty? pomozcie tyle pieniedzy odkladalam cieszylam się a tu jak na złość
hej ja mam szpare miedzy przednimi zebami miedzy 1 a 2. bylas u normalnego dentysty po kompozyt nie u ortodonty? ile dalas za ten kompozyt?
kasia xi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:32   #1757
asiek325
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 95
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Hej u mnie szczękoscisk trwal około 1,5 tygodnia, potem samo przeszło bez żadnych ćwiczeń. Pojechałam do lekarza rodzinnego po około 5 dniach bo antybiotyk się mi skończył a jeszcze mi ropiało, a do chirurga nie chcialo mi się az tak daleko jechać, to powiedział ze przepisze mi jeszcze 2 bo ten szczekoscisk sam od cwiczen nie przejdzie. Bralam ta druga dawke antybiotyku i przeszło, także nie wiem jak to jest z tymi cwiczeniami.
asiek325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:42   #1758
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

idę we wtorek na usunięcie jeszcze nie wyrżniętej 8 z lewej strony, tak się cholernie boję tego, że o niczym innym nie myślę teraz poczytałam wasze posty to już w ogóle, ta opuchlizna po zabiegu i ból mnie przerażają
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 11:44   #1759
josiex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 124
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Cytat:
Napisane przez rasberka Pokaż wiadomość
Cześć. Ja nie mam jednej dwójki po lewej stronie, na jej miejscu jest trójka. Druga strona jest normalna, jednak kły są dość wyraźne. Zęby tak jakby troszkę się przesunęły na lewo. Zamierzam wreszcie coś z tym zrobić, aparat stały coś pomoże?
oczywiscie, ze pomoze, ortodontka zrobi Ci miejsce na te dwojke, a pozniej zrobisz sobie koronke albo implant buzka, josiex
__________________
In my heart your love has found the safest hiding place.
josiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 12:05   #1760
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Mnie też chyba to czeka
Idę na początku nowego roku do dentysty bo czuje kant zęba jeszcze w dziąśle nad 7ką górną..
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 23:41   #1761
mjumju80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Dorotko bol jest do zniesienia,ja sie budzilam przez pierwsze dni tak o piatej nad ranem wlasnie z bolu ale bralam tabletke i szybko przechodzilo,opuchlizna.. .no tak smiesznie i troche mniej atrakcyjnie sie wyglada... wiadomo ze jest dyskomfort z jedzeniem...i myciem zabkow...nie jest to takie straszne,dla mnie najbardziej meczacy to ten szczekoscisk...myslalam o tych cwiczeniach ale ja sie boje ze jak tak bede na sile otwierac to ta szczeka wypadnie z "zawiasow"mam taka jakby blokade,nie da sie dalej,jak ziewam np...ale ogolnie nie jet zle,rana sie ladnie zagoila
pozdrawiam i rozumiem wasz strach bo sama bylam przerazona,nie jest jednak tak strasznie jak sie to wydaje.
mjumju80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:44   #1762
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Ja najgorszy miałam pierwszy dzien - 9 h kiedy dostałam pomino antybiotyku i ketonalu forte gorączki 38,8. BYłam jakas zamroczona i strasznie mi było słabo, chodzilam po domu jak żółw, po prostu na nic siły nie miałam, picnie szło (szczękościsk), ale do wieczora przeszło nagle (przynajmniej gorączka do 37,6 i byłolepiej). Oczywiście spanie w pionie przez pierwsze noce. Albo przynajmniej z głową w pionie.

Opuchlizna już prawie na dzień dzisiejszy przeszła, szczękościsk nadal mam ale mniejszy. CZeka mnie jeszcze ściąganie szwów.

Co zauważyłam jeszcze. Mam wrażenie, ze żuchwa od strony rwania ósemki jest jakas luźniejsza. Nie wiem jak to opisać ale mam wrażenie,ze bardziej mi lata i zbacza na bok niż kiedyś. Mam nadzieje, ze to nic groźnego i wszystko jakoś minie. jeszcze mnie czeka rwanie drugiej - nie wiem, kiedy sie na to zdecyduje. A do założenia aparatu jeszcze daleka droga.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:08   #1763
mjumju80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

ja z kolei czesto sie gryze wpoliczek....wlasnie od strony usunietej ósemki,podczas jedzenia czesto tak jakby go przygryze...
Mialam zabieg we wrzesniu wiec watpie ze cos z tym otwieraniem buzi sie zmieni...nie jest zle ale wiem ze otwieralam szerzej przed zabiegiem,normalnie powinno sie otwierac buzie na szerokosc trzech palcow....a ja otwieram na dwa i watpie ze to sie zmieni...bo juz minely trzy miesiace,pytalam chirurga..powiedzil ze czasem podczas zabiegu moga uszkodzic lub nadwyrezyc...staw zuchwowo skroniowy...mialam zabieg pod narkoza...wiec moze otworzyli mi te buzie za mocno i stad teraz takie cos...nie wiem,nic mnie natomiast nie boli,wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze..
pozdrawiam
mjumju80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:54   #1764
zyzzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
GG do zyzzz
Dot.: szpara/y miedzy zębami

ja też mam szparke;/ u gory ma z 1mm a na dole okolo 2;/
spróbowałabym tego kompozytu bo jest nie drogi a po 2 na efekty przy noszeniu aparatu trzeba czekać i nigdy nie wiadomo czy szpara znowu sie nie pojawi.. najgorsze jest to ze nie moge namówic rodziców;/ mam kase ale oni za nic nie chca mnie zabrac do ortodonty(
zyzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 14:13   #1765
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez little_bad_girl Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Dołączam do osób z przerwą między jedynkami .
Mam 16 lat i chcę ją zlikwidować.
Wszystkie zęby mam proste, jednak ta diastema mnie bardzo denerwuje .
Będąc u dentysty zalecił mi on bym poszła do ortodonty i nosiła aparat stały, jednak wcześniej przecięła wiązadło.
Moja przerwa ma 1,5 mm, więc jest nie duża.
Nie chcę jednak płacić grubych pieniędzy za aparat i wizyty u orto
Przeczytałam sporo o gumkach Gap Bands, które na prawdę dają efekty.
Jednak mi coś pomogą skoro mam to wiązadełko między jedynkami?

Proszę o odp.
polecam usunąć wiązadełko, ja miałam szpare może z 3,5 mm, i podcięłam wędzidełko i dzisiaj mam może 0,5 mm.
gumki gapbands http://allegro.pl/item828241057_gapb...w_miesiac.html

Edytowane przez Callanthe
Czas edycji: 2009-12-05 o 14:25
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:23   #1766
asiunqaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

kurde. ja mam tez taki problem. nie wyrosla mi gorna prawa dwojka (brak zawiazku) niestety. Trojka weszla na miejsce dwojki a jedynki strasznie sie skrzywily. Zdecydowalam sie na aparat staly. Musialam najpierw wyrwac dwie dolne osemki i druga gorna dwojke. Jedynki maja mi sie przesunac na swoje miejsce a trojki na miejsce dwojek. Aparat mam ok. pol roku i jak narazie jestem zadowolona. Pozdrawiam ; )
asiunqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 15:21   #1767
rasberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Hmm a co jest lepsze, bardziej odpowiednie - wyrwanie dwójki po drugiej stronie czy zrobienie miejsca i wstawienie jej ?A jak długo będziesz nosić aparat asiunqaa?
rasberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 19:24   #1768
asiunqaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

szczerze.. to nie wiem do ciebie wybor nalezy. bo jezeli wyrwiesz dwojki to trojki pozniej bedzie trzeba spilowac zeby dobrze wygladaly. ale ja jednak wolalam na to sie zdecydowac poniewaz wole miec swoje zeby niz wstawiane gdyz nie moge jeszcze wstawic implanta a po 2. to opcja z wstawianiem jest drozsza. Aparat bede nosila pewnie jeszcze jakies 1,5 roku a moze i wiecej. planowane mam ogolnie na 2 lata
asiunqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 11:00   #1769
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Cześć dziewczynki właśnie jestem świeżo po usunięciu lewej dolnej. Sam zabieg nie bolał nic (chwała Bogu za znieczulenia). Mój ząb był okazem, był przeogromny. Dziąsło mam zaszyte, na chwile obecną nie jestem w stanie powiedzieć czy boli bo jeszcze nie czuje dokładnie ust więc znieczulenie nie puściło. Spuchnięta też jestem minimalnie jak na razie. Bałam się cholernie, myślałam ze na tym fotelu zemdleje Ale sam zabieg nie boli nic kompletnie
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:47   #1770
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Dorotko może zapobiegawczo potrzymaj parę razy po kilkanaście minut zimne okłady przy buzi. To nic nie zaszkodzi a możesz sobie oszczędzić bólu i opuchlizny.
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.