Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-29, 16:48   #1
agacia107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 25

Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie?


Mam nadczynność tarczycy i to sporą , choć chwilowo moja tarczyca jest w eutyrozie. Biorę euthyrox 25. Mam prawie 15 lat a nie mam ani miesiączki ani piersi. Jestem praktycznie płaska , a o usztywnianych stanikach bez wypychania można pomarzyć , dodatkowo trenuję 5 razy w tygodniu. Czy moje opóźnone dojrzewanie jest spowodowane tarczycą?
agacia107 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 10:28   #2
malma22
Raczkowanie
 
Avatar malma22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie?

Wypowiem sie tylko odnosnie terningów. Ja przez caly okres dojrzewania trenowałam 4 razy w tyg koszykówkę i piersi brak natomiast moje koleżanki z drużyny jak najbardziej maja, a wszystkie trenowałyśmy 'tak samo". Z tego co wyczytalam za rozwój piersi odpowiedzialne są 4 hormony i wśród nich nie ma hor. tarczycy, ale nie wiem czy zaburzenia tarczycy nie wpływają jakoś na nie...
Mam nadzieje, że jakoś pocieszy Cię to, że jedne dziewczyny dostaja wcześnie okresu, a inne poźniej i tak samo później rozwijają się piersi Zawsze warto skonsultować się z ginekologiem
__________________
malma22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 10:54   #3
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie?

Cytat:
Napisane przez agacia107 Pokaż wiadomość
Mam nadczynność tarczycy i to sporą , choć chwilowo moja tarczyca jest w eutyrozie. Biorę euthyrox 25. Mam prawie 15 lat a nie mam ani miesiączki ani piersi. Jestem praktycznie płaska , a o usztywnianych stanikach bez wypychania można pomarzyć , dodatkowo trenuję 5 razy w tygodniu. Czy moje opóźnone dojrzewanie jest spowodowane tarczycą?
euthyrox się bierze w niedoczynności, a nie nadczynnosci. Niedoczynnosc opóźnia dojrzewanie, nadczynnośc raczej nie...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 16:42   #4
agacia107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 25
Dot.: Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
euthyrox się bierze w niedoczynności, a nie nadczynnosci. Niedoczynnosc opóźnia dojrzewanie, nadczynnośc raczej nie...
Ale ja mam nadczynnośc i biorę euthyrox ;o
agacia107 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:19   #5
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czy od nadczynności tarczycy można mieć opóźnione dojrzewanie?

Cytat:
Napisane przez agacia107 Pokaż wiadomość
Ale ja mam nadczynnośc i biorę euthyrox ;o
Jesteś pewna, ze ci się nie przestawiło? Lekarz powiedział ci dokładną nazwę choroby? W każdym razie, euthyrox to hormon tarczycy, skoro go bierzesz = teraz masz ich za mało (może masz fazę niedoczynności) . zbadaj sobie poziomy ft3, ft4.
Powiedz o swoim problemie swojemu endo na najbliższej wizycie + ginekolog, bo może to problem zupełnie inny.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.