Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-10, 14:38   #1561
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Do makijażu uzywam koreanskich kremów BB, ostatnio miałam Skin79 Vital Orange, czasami nakladalam go na powieki, zastanawiam sie czy to nie on jest troche winowajcą.
Toniku i żelu uzywam rano i wieczorem - uzywam Dermedic Normacne na zmiane z Fitomed do cery tlustej, im raczej nie mam nic do zarzucenia
Do demakijazu oczu dwufazowy płyn do oczu L'oreal - używam go długo ale sama nie wiem, może faktycznie nie jest taki dobry?
Używam róznych miceli, obecnie mam z Tołpy ale zauwazyłam, ze jak przetre nim oczy to tragedia - skora tsciagnieta i podrazniona, chyba odstawie go i przeprosze się z micelem Biodermy albo Normacne Dermedica, oba mi służyły bardzo.

Kremy testowalam rózne - bliski ideału był Lekki Krem Miodowy Sanoflore, ale obecnie meeega trudno mi go dostać :/ nie wiem, czy go wycofuja czy co.
Mam obecnie krem Dermedic Linum Emolient i na dzień Iwostin Hydratia spf 15.
Oba nie są złe, krzywdy nie robia, ale szału nie ma raczej.
Mimo tego, czesto mam wysuszona skóre. Wgk zauwazylam, ze czesto chce mi sie pić i często siusiam :/

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może stres, za mało wody (wypijanej), ale ogólnie chyba masz przesuszoną i podrażnioną skórę. Musiałabyś opisać czego używasz do pielęgnacji.
Zmiana wody może być jakimś czynnikiem, ograniczyć go można np w ten sposób (nie wiem, ja tak robię), że zmywam twarz wodą i mydłem aleppo jedynie wieczorem. Rano tylko hydrolatem i wacikiem. U mnie działa - mniej wysuszeń, podrażnień a skóra wcale się nie przetłuszcza czy jest niedoczyszczona.
Druga rzecz - czym zmywasz makijaż? Problemy wokół oczu sugerują, że coś aplikowanego na tę strefę ją podrażnia lub wysusza - albo mleczko do demakijażu albo jakiś krem.

Może wokół oczu, aby przywrócić równagę spróbuj masło shea? Arganowy też mógłby coś zdziałać.

Po trzecie - kwasów nie musisz używać codziennie. Jaki to kwas?

Hmm mam krem Dermedica Normacne z kwasami AHA, cynkiem i l-arginina, obecnie go nie uzywam ze wzgledu na mcono odwodniona skore :p
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 07:42   #1562
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zainspirowana wzmianką o bibułkach matujących, którą zrobiła Gwiazda Wieczorna w wątku kwasowym, postanowiłam temat zgłębić.

Miałam do tej pory tylko bibułki Essence i Catrice, nie zachwycały mnie. Działały tak, że owszem, bibułka zbierała tłuszczyk, ale pomimo tego twarz dalej się świeciła blaskiem lustrzanym...Chciałabym coś, co dodatkowo wyraźnie matuje.
Planuję przetestować bibułki Inglota. Poza tym czytałam jeszcze o ArtDeco, Peggy Sage, Mary Cay, Clinique, TBS, Shiseido. Ale na pewno nie dam za taki wynalazek więcej niż 30zł

Macie jakieś doświadczenia z bibułkami?

Sprawdz te z Inglota dobrze je wspominam , te z Shiseido to moje codzienne( tj imprezowe i wyjazdowe bo wtedy używam) bibułki i są najlepszymi jakimi miałam dużo lepszymi niż Chanelowskie ,La Merowskie i inne cuda ,ale Inglotowe wcale nie są diametralnie gorsze od Shiseido. Ja mogę polecic .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 09:54   #1563
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Sprawdz te z Inglota dobrze je wspominam , te z Shiseido to moje codzienne( tj imprezowe i wyjazdowe bo wtedy używam) bibułki i są najlepszymi jakimi miałam dużo lepszymi niż Chanelowskie ,La Merowskie i inne cuda ,ale Inglotowe wcale nie są diametralnie gorsze od Shiseido. Ja mogę polecic .
Czuję się skuszona Inglotem Shiseido są teraz dla mnie za drogie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 09:36   #1564
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czuję się skuszona Inglotem Shiseido są teraz dla mnie za drogie.
ja polecam artdeco! używalam ich "od zawsze", a teraz, kierowana m.in chęcia zaoszczędzenia 10 zł ( ) kupiłam Inglota, i w sumie nie jest gorszy... ale nie wiem sama, te bibułki są jakies takie yyy foliowate, i chyba troche zbierają make up z twarzy ;p
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 22:20   #1565
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

BreakIt
Nie radzę nakładać Skin 79 Orange na powieki .
Ja nakładałam swój Hot Pink pod oczy (mam straszne cienie pod oczami i nic na nie nie działa) i potem mi się pojawiły takie fałdki pod nimi.
Myślałam, że może ze zmęczenia, albo że w końcu pojawiają się oznaki starośći () ale krem bb się skończył i problem znikł ! Także te bebiki są bardzo fajne, ale okolice oczu radzę omijać
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 06:50   #1566
NailsUp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 50
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zainspirowana wzmianką o bibułkach matujących, którą zrobiła Gwiazda Wieczorna w wątku kwasowym, postanowiłam temat zgłębić.

Miałam do tej pory tylko bibułki Essence i Catrice, nie zachwycały mnie. Działały tak, że owszem, bibułka zbierała tłuszczyk, ale pomimo tego twarz dalej się świeciła blaskiem lustrzanym...Chciałabym coś, co dodatkowo wyraźnie matuje.
Planuję przetestować bibułki Inglota. Poza tym czytałam jeszcze o ArtDeco, Peggy Sage, Mary Cay, Clinique, TBS, Shiseido. Ale na pewno nie dam za taki wynalazek więcej niż 30zł

Macie jakieś doświadczenia z bibułkami?
Polecam Ci ArtDeco sa naprawdę dobre cena/ jakość, te z Shiseido rownież sa świetne, ale dla mnie nie lepsze od ArtDeco


Sent from my iPad using Tapatalk HD
NailsUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 07:03   #1567
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
BreakIt
Nie radzę nakładać Skin 79 Orange na powieki .
Ja nakładałam swój Hot Pink pod oczy (mam straszne cienie pod oczami i nic na nie nie działa) i potem mi się pojawiły takie fałdki pod nimi.
Myślałam, że może ze zmęczenia, albo że w końcu pojawiają się oznaki starośći () ale krem bb się skończył i problem znikł ! Także te bebiki są bardzo fajne, ale okolice oczu radzę omijać
Masz rację. Ogólnie podklad cz BB nie nadaje się do codziennego stosowania pod oczy. Kremy BB wprew pozorom są cięższe i mają bogatsze konsystencje niź np lekkie podkłady, a produkty do cery tłustej mogą przesuszać.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 05:26   #1568
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ok, dzis pierwszy raz od wiosny uzylam kremu z kwasami na noc (Dermedic - Normacne na noc ), obudzilam sie i moja skora zyje i ma sie dobrze
ponawiam pytanie: moge na/pod krem z kwasami uzyc nawilzajacego albo olejku arganowego ?
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 09:33   #1569
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W Rossmannie promocja na serum z orchideą Alterry z 15 na 12zł
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 09:48   #1570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
Ok, dzis pierwszy raz od wiosny uzylam kremu z kwasami na noc (Dermedic - Normacne na noc ), obudzilam sie i moja skora zyje i ma sie dobrze
ponawiam pytanie: moge na/pod krem z kwasami uzyc nawilzajacego albo olejku arganowego ?
Jeśli już to na.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W Rossmannie promocja na serum z orchideą Alterry z 15 na 12zł
Kusisz, oj kusisz
Nie wiem, czy teraz brać Alterrę, bo w Niemczech też ją bez problemu kupię.
Kupiłam ostatnio serum Bioliq z peptydami, bo była promocja (19 zł). I bibułki Inglota, dzisiaj zacznę testy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 10:08   #1571
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W Rossmannie promocja na serum z orchideą Alterry z 15 na 12zł
Biorę! :-D
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 10:14   #1572
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kusisz, oj kusisz
Nie wiem, czy teraz brać Alterrę, bo w Niemczech też ją bez problemu kupię.
Kupiłam ostatnio serum Bioliq z peptydami, bo była promocja (19 zł). I bibułki Inglota, dzisiaj zacznę testy.
W Niemczech normalnie kosztuje 3,95 e. Niestety nie widzę go w internetowym niemieckim rossmannie. Jest tam wersja z granatem, której nie ma u nas, ale to zupełnie coś innego, ma kremową konsystencję. Czy nie lepiej na wszelki wypadek skorzystać teraz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Biorę! :-D
Warto wypróbować
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 10:23   #1573
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W Niemczech normalnie kosztuje 3,95 e. Niestety nie widzę go w internetowym niemieckim rossmannie. Jest tam wersja z granatem, której nie ma u nas, ale to zupełnie coś innego, ma kremową konsystencję. Czy nie lepiej na wszelki wypadek skorzystać teraz
Czuję się skuszona
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 10:26   #1574
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czuję się skuszona
Zawsze do usług
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 17:15   #1575
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chcialam sie podzielic odkryciem. Dalam sie namowic na probke podkladu Clinique, zachwycil mnie wiec wykosztowalam sie na pelnowymiarowe opakowanie anti-blemish w kolorze alabaster. Pieknie sie trzyma caly dzien. Nie splywa. Nie zatyka. Nie wysypalo mnie po nim. Uzywam pod niego primera z benefita. Ale bez primera tez sie dobrze trzyma.
Pierwszy raz w zyciu jestem tak zachwycona i zadowolona z podkladu, ktory nie jest kremem bb.
Bedac jednego dnia na konferencji nie mialam czasu sie odswiezyc i ogladajac potem zdjecia zauwazylam ze moja cera wgladala super nawet po calym dniu! W lustrze sie swiecilam ale na zdjeciach cera wygladala bardzo dobrze.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 10:39   #1576
pikari
Raczkowanie
 
Avatar pikari
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 300
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-matujacy.html
macie ten krem?

ja teraz używam rosyjskich kosmetyków, ale moja broda jest coraz gorsza, szykuję się do peelingu kwasem migdałowym
pikari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 14:32   #1577
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Biorę! :-D
Mam i ja :-D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1413898338653.jpg (44,7 KB, 20 załadowań)
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 16:57   #1578
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Mam i ja :-D
Testuj i pisz, jestem ciekawa każdej opinii na jego temat.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-10-21 o 18:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 19:08   #1579
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Testuj i pisz, jestem ciekawa każdej opinii na jego temat.
Ja się jutro pofatyguję do Rossa.

Zrobiłam sobie tonik salicylowy 2% (z Mazideł). Liczę na to, że powoli rozprawi się z zaskórnikami, o zwężeniu porów też nieśmiało marzę. Salicyl jest chyba słaby jeśli chodzi o ograniczenie przetłuszczania, więc tu się efektów nie spodziewam, zresztą u mnie mało co je ogranicza, a to co ogranicza, jest dla mnie zabronione (bo działa na układ hormonalny)
Nie spodziewałam się, że będzie mi tak przeszkadzał zapach, ale emulgator Polysorbat-80 do złudzenia przypomina mi znienawidzony olej rycynowy.

Poza tym kupiłam sobie hydrolat z werbeny, liczyłam że przejściowo zastąpi mi tonik (ma niskie jak na hydrolaty pH - 3,8). I mnie dziad podrażnił, pierwszy raz w życiu coś mnie w ogóle podrażniło (nie licząc celowych masochistycznych akcji z kwasami). Gęba czerwona, piekąca, a szkoda
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 19:43   #1580
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej

Ja rowniez wciaz uzywam serum alterry i wciaz jestem bardzo zadowolona

Ostatnio kupilam tez serum nivea z soja, tez do cery dojrzalej;-) nie uzywalam, nie znam sie na skladach ... ale w moim tesco byla wyprzedaz po 5 zl, za 50ml, wiec wzielam, dam jakby co mamie, ktorej pasuje wszystko


A ja zdecydowalam,ze od listopada wystartuje z kwasem . Pha albo aha, bo wyczytalam, ze te sa najbezpieczniejsze w okresie ciazy/karmienia.. macie jakies doswiadczenia z tymi kwasami ?
glownie zalezy mi na rozjasnieniu przebarwien, czerwonych sladow po wypryskach, w niektorych miejscach juz cale czerwone plamy-w sumie bez podkladu jestem przez to jak swinka, a ogolnie skore mam zolta. Przeciwtradzikowo i na zaskorniki tez by mogl dzialac... :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 20:32   #1581
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja się jutro pofatyguję do Rossa.

Zrobiłam sobie tonik salicylowy 2% (z Mazideł). Liczę na to, że powoli rozprawi się z zaskórnikami, o zwężeniu porów też nieśmiało marzę. Salicyl jest chyba słaby jeśli chodzi o ograniczenie przetłuszczania, więc tu się efektów nie spodziewam, zresztą u mnie mało co je ogranicza, a to co ogranicza, jest dla mnie zabronione (bo działa na układ hormonalny)
Nie spodziewałam się, że będzie mi tak przeszkadzał zapach, ale emulgator Polysorbat-80 do złudzenia przypomina mi znienawidzony olej rycynowy.

Poza tym kupiłam sobie hydrolat z werbeny, liczyłam że przejściowo zastąpi mi tonik (ma niskie jak na hydrolaty pH - 3,8). I mnie dziad podrażnił, pierwszy raz w życiu coś mnie w ogóle podrażniło (nie licząc celowych masochistycznych akcji z kwasami). Gęba czerwona, piekąca, a szkoda
Możliwe że cera jest nadreaktywna po kwasach, tak samo było u mnie, mało co mnie kiedykolwiek podrażniało, jak już, to uczulało, ale podrażniać bardzo rzadko, od kiedy stosuję kwasy, to bardzo muszę uważać na inne kosmetyki, muszą być łagodne jak baranek. Podrażnił mnie m.in płyn micelarny so bio etic nagietkowy i żel rumiankowy Sylveco z 2% salicylowego, ale za to bioderma dawała radę.

Salicylowy powinien pomóc na zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja rowniez wciaz uzywam serum alterry i wciaz jestem bardzo zadowolona

Ostatnio kupilam tez serum nivea z soja, tez do cery dojrzalej;-) nie uzywalam, nie znam sie na skladach ... ale w moim tesco byla wyprzedaz po 5 zl, za 50ml, wiec wzielam, dam jakby co mamie, ktorej pasuje wszystko


A ja zdecydowalam,ze od listopada wystartuje z kwasem . Pha albo aha, bo wyczytalam, ze te sa najbezpieczniejsze w okresie ciazy/karmienia.. macie jakies doswiadczenia z tymi kwasami ?
glownie zalezy mi na rozjasnieniu przebarwien, czerwonych sladow po wypryskach, w niektorych miejscach juz cale czerwone plamy-w sumie bez podkladu jestem przez to jak swinka, a ogolnie skore mam zolta. Przeciwtradzikowo i na zaskorniki tez by mogl dzialac... :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja z kolei coraz bardziej napalam się na skinoren do kwasoterapii skojarzonej z migdałem. Mam niestety bardzo napięty budżet, to najgorszy okres w roku pod tym względem w moim przypadku, ale może jakoś uciułam a jeszcze by się przydał peeling enzymatyczny do tego i takie tam

.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 20:49   #1582
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, chyba mamy jeden portfel, u mnie to tez co rok najtrudniejszy okres finansowo.

Tez ciułam, dlatego wczesniej niz w listopadzie nie zaczne. Peeling, filtr, nie wiem czy serum samo mnie wtedy dostatecznie nawilzy..
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 10:49   #1583
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja się jutro pofatyguję do Rossa.

Zrobiłam sobie tonik salicylowy 2% (z Mazideł). Liczę na to, że powoli rozprawi się z zaskórnikami, o zwężeniu porów też nieśmiało marzę. Salicyl jest chyba słaby jeśli chodzi o ograniczenie przetłuszczania, więc tu się efektów nie spodziewam, zresztą u mnie mało co je ogranicza, a to co ogranicza, jest dla mnie zabronione (bo działa na układ hormonalny)
Nie spodziewałam się, że będzie mi tak przeszkadzał zapach, ale emulgator Polysorbat-80 do złudzenia przypomina mi znienawidzony olej rycynowy.
Robiłaś wersję 2 tygodniową czy z konserwantem? Co prawda zapach toniku dla mnie też nie jest najprzyjemniejszy, a jeśli Tobie tak bardzo przeszkadza to może by dolać trochę olejku eterycznego? Nie wiem czy to zniweluje zapach czy jeszcze bardziej go pogorszy, ale na pewno zabije trochę zapach polysorbate
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 10:57   #1584
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah, chyba mamy jeden portfel, u mnie to tez co rok najtrudniejszy okres finansowo.

Tez ciułam, dlatego wczesniej niz w listopadzie nie zaczne. Peeling, filtr, nie wiem czy serum samo mnie wtedy dostatecznie nawilzy..
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie jest masakra zawsze od września do Grudnia. Wszystkie opłaty naraz, do tego okres chorowania, trzeba za leki zapłacić, kupić dziecku też trzeba wszystko do szkoły, za wycieczki popłacić i wszystkie składki klasowe i jeszcze na zimę buty, ubrania, potem ma urodziny, a i sam jest zapraszany do kolegów na ich urodziny (teraz taka moda) na kinder party, potem Mikołaj i Święta. W styczniu, jak są wyprzedaże, to ja muszę zaległości spłacać, ale takie życie

To serum po kwasach u mnie jest dobre, ale nie dostateczne, wspomagam się tym co mam w próbkach, i olejami.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-10-22 o 10:59
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 14:01   #1585
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Robiłaś wersję 2 tygodniową czy z konserwantem? Co prawda zapach toniku dla mnie też nie jest najprzyjemniejszy, a jeśli Tobie tak bardzo przeszkadza to może by dolać trochę olejku eterycznego? Nie wiem czy to zniweluje zapach czy jeszcze bardziej go pogorszy, ale na pewno zabije trochę zapach polysorbate
Z konserwantem, w ogóle planuję zrobić większą ilość w dużej butelce, bo przede mną przeprowadzka i muszę maksymalnie skompresować tobołki, więc nie widzi mi się targanie ze sobą tych wszystkich flaszeczek i pudełek. Poza tym nie chcę brać ze sobą rzeczy, które bym musiała chować w lodówce, bo lodówka będzie nie tylko do mojej dyspozycji, a z doświadczeń wiem, że ludzie dziwnie na takie rzeczy patrzą. Kiedyś zostałam obgadana przez współlokatorkę, która wypatrzyła, że mam piersiówkę spirytu (używam do dezynfekcji m.in. depilatora)...
A co dopiero, jak wsadzę pomiędzy pomidory a mleko kwas salicylowy

Pomysł z olejkiem niezły, najlepszy wydaje mi się do tego celu pichtowy, może zapach kilku hektarów ściętego lasu choinkowego zagłuszy polysorbate
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 14:08   #1586
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jak długo trwa wysyp po Effaclarze duo? Zaczelam używać w tamta środę i z moich zaskornikow zaczęły się robić dorodne ..(no same wiecie co) i jest ich coraz więcej. a w sobote mam ważne wyjście
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 16:39   #1587
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z konserwantem, w ogóle planuję zrobić większą ilość w dużej butelce, bo przede mną przeprowadzka i muszę maksymalnie skompresować tobołki, więc nie widzi mi się targanie ze sobą tych wszystkich flaszeczek i pudełek. Poza tym nie chcę brać ze sobą rzeczy, które bym musiała chować w lodówce, bo lodówka będzie nie tylko do mojej dyspozycji, a z doświadczeń wiem, że ludzie dziwnie na takie rzeczy patrzą. Kiedyś zostałam obgadana przez współlokatorkę, która wypatrzyła, że mam piersiówkę spirytu (używam do dezynfekcji m.in. depilatora)...
A co dopiero, jak wsadzę pomiędzy pomidory a mleko kwas salicylowy

Pomysł z olejkiem niezły, najlepszy wydaje mi się do tego celu pichtowy, może zapach kilku hektarów ściętego lasu choinkowego zagłuszy polysorbate
Mnie za czasów małolata tata 'złapał' na odmierzaniu jakichś białych proszków do wcierki, gdzie na dodatek w około na stole leżały strzykawki i igły. Ile było w domu kłótni i tłumaczenia, że to do kosmetyków a nie w żyłę Ze znajomymi jest tak samo, trzeba im wytłumaczyć po co i na co, odpuszczą wtedy plotkowanie, a i może sami się przyłączą

Do toniku wzięłabym jakiś olejek pomocny przy trądziku, w składzie jest emulgator więc powinien się ładnie połączyć przez co nie ma ryzyka, że podrażni (tak sobie tylko gdybam ). Ja też muszę ukręcić jakąś dużą porcję, już nie ze względu na przechowywanie, a lenia, bo zawsze brak mi motywacji to kręcenia nowych porcji. Ciekawi mnie czy ten tonik sprawdzi się też na nogi po depilacji, ot tak z znikąd po maszynce strasznie zaczęły mi ostatnio wrastać włoski
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 18:17   #1588
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czy jak dodajecie kwasu hialuronowego do olejku to też się wam nie rozpuszcz? tylko tań "memłacie" to i na buźke ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 19:05   #1589
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Czy jak dodajecie kwasu hialuronowego do olejku to też się wam nie rozpuszcz? tylko tań "memłacie" to i na buźke ?
, jest nierozpuszczalny w tłuszczach.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 20:23   #1590
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
, jest nierozpuszczalny w tłuszczach.
dzieki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.