Najlepsza depilacja dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 19:35   #1
mosquito60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Smile

Najlepsza depilacja dla faceta


Cześć wszystkim!

To mój pierwszy post na wizażu. Mam nadzieję, że trafiłem na odpowiedni dział i że pomożecie mi z moim problemem.

Natura w swej nieskończenie wielkiej mądrości obdarzyła mnie bardzo bujnym owłosieniem. I o ile bardzo się cieszę z możliwości zapuszczenia brody godnej drwala, to jednak wielkim zmartwieniem są dla mnie wszystkie inne włosy. Niestety rosną mi też one poniżej karku, na barkach i jeszcze ciut niżej. I tutaj pojawia się moje pytanie. Jaki sposób depilacji byłby dla mnie najlepszy? Bardzo istotną rzeczą dla mnie będzie to, aby pozbawić się włosów w możliwie jak najtrwalszy sposób, o ile nie permanentny. Myślałem o:

-depilacji laserowej, jednak nie mogę sobie na nią pozwolić ze względów finansowych,
-depilacji maszynką, jednak kłóci się to z moim wymogiem. Włosy będą odrastać bardzo szybko i nieprzyjemnie kłuć,
-krem do depilacji; jak wyżej,
-plastrami woskowymi. Jeśli chodzi o plastry to są chyba dla mnie najlepszą opcją. Depilacja górnych pleców jest bardzo łatwa i skuteczna, ale... chciałbym się również pozbawić się włosów z dolnych partii pleców, ud, pachwin i pośladków, a nie wyobrażam sobie obkleić się cały w wosk,
-depilator mechaniczny. I tutaj upatruję swojego wybawienia. Wydaje mi się, że będę nim mógł łatwo pozbyć się włosów z każdej części ciała, a włosy nie będą długo odrastać. A czy jest nadzieja, że po jakimś czasie zrobią się nawet rzadsze?

Proszę Was o poradę. Czy depilator byłby dla mnie dobrą opcją? Bólu się nie obawiam. Ale czy włosy staną się rzadsze? Jakie ewentualnie modele są godne polecenia?

mosquito60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 20:34   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Odpowiem Ci może inaczej, niż się tego spodziewałeś.

Nadmierne owłosienie ciała wynika z nadmiernej ekspresji alfa-5-reduktazy, która konwertuje testosteron w dihydrotestosteron. Ten drugi (DHT) powoduje silne działanie na trzeciorzędowe cechy płciowe męskie, w tym jest przyczyną nadmiernego owłosienia ciała, łojotoków czy łysienia androgennego.

W związku z tym, skoro u Ciebie najprawdopodobniej aktywność alfa-5-reduktazy jest tak wysoka, depilator niewiele da. A przynajmniej nie sam. Powinieneś sięgnąć po inhibitory tego enzymu (czyli blokery), dzięki czemu będziesz miał mniej dihydrotestosteronu. W tym celu stosuje się preparaty/leki/suplementy na prostatę. Dlaczego? Bo rozrost prostaty jest spowodowany dokładnie tym samym co nadmierne owłosienie ciała, łysienie androgenne, czy łojotok, czyli właśnie nadmiarem dihydrotestosteronu. Zwiększa on też ryzyko zachorowania np. na raka prostaty.

W każdym razie preparaty takie zawierają ekstrakty z palmy sabałowej, pestek dyni, pokrzywy, wierzbownicy drobnokwiatowej, boczni piłkowanej, mięty czy cynk oraz likopen. Przykładami takich preparatów są: Prostamol, Prostaceum, Sterko, Prostatan i inne. Warto zwrócić uwagę na status preparatu - czy jest to lek czy suplement. Lepszą opcją jest lek (wydawany bez recepty, bodajże Prostaceum z tych wymienionych ma status leku oraz Sterko, ale teraz na 100% nie pamiętam), bo leki są lepiej przebadane.

Jeśli chodzi o likopen (który ogólnie jest bardzo zdrowy), to znajdziesz go w czerwonych owocach i warzywach jak np. pomidory, papryka, arbuz, dzika róża. Ponieważ jest to związek o charakterze lipofilnym (rozpuszcza się w tłuszczach) to lepiej wchłania się z tłuszczami, stąd gdyby np. spożywać mieszankę woda + koncentrat pomidorowy, w celu uzupełnienia likopenu, warto dodać do niej trochę np. oliwy z oliwek i oczywiście takie rzeczy należy spożyć w trakcie/po posiłku, a nie na pusty żołądek .

Poza tym by wspomóc działanie inhibitorów alfa-5-reduktazy warto sięgnąć po flawonoid sylimarynę. To to, co jest w leku Sylimarol czy Silimax na wątrobę. Powodem tego jest to, że sylimaryna ma inne właściwości, nie tylko hepatoprotekcyjne, ale także ma zdolność do wygaszania receptorów androgenowych (by taki dihydrotestosteron zadziałał, musi się połączyć z receptorem, dla którego jest ligandem i sylimaryna zmniejsza liczbę tychże receptorów).

Pomóc mogą też izoflawony sojowe. Są to fitoestrogeny - związki zbliżone budową do estrogenów zwierzęcych, przez co mogą być ligandami dla receptorów estrogenowych, czyli się z nimi wiązać - jednak ich działanie jest słabsze. Ponieważ działanie estrogenne jest antagonistyczne do działania DHT, to izoflawony sojowe także wspomogą walkę z nadmiernym owłosieniem . Przy okazji związki te zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory: jąder i prostaty. Są przyczyną tak niskiej zachorowalności na te nowotwory w azjatyckich krajach, gdzie spożywanie soi jest popularne. Preparaty z izoflawonami sojowymi to np.: Menostop, Menopauzin, Menoprim i inne. Polecam jednak Soyfem bo jest to lek, a nie suplement diety, czyli analogicznie jak przy Sylimarolu/Silimaxie czy przy Sterko - jest lepiej przebadany. Jeśli chodzi o dawkę, z tego co wiem to do 45 mg izoflawonów (standaryzowych zwykle na genisteinę) dziennie jest dla mężczyzn bezpieczne (pod tym względem, by nie urosły im piersi-ginekomastia). Lek Soyfem natomiast występuje w opcji 26 mg izoflawonów na tabletkę i bodajże 60 mg w wersji Forte, także dawka 26 mg/dzień będzie bardziej pasować.

Jeśli chcesz poczytać więcej to polecam mój artykuł: Łysienie androgenne. Właśnie z tego powodu, o którym wyżej - bo za łysienie androgenne odpowiada to samo, co za np. nadmierne owłosienie ciała. Mam nadzieję, że Ci to pomogło . Co do zaś samego depilatora to ja mam od 4 lat Braun Silk Epil taki zielony i działa dobrze, nie psuje się, mimo że od 2 lat już nie ma gwarancji.

Poza tym, ponieważ chodzi o receptory androgenowe w skórze, to dobrym i skutecznie wspomagającym to wszystko pomysłem będą kąpiele z wierzbownicą drobnokwiatową. Można ją dostać w aptekach i sklepach zielarskich. Wystarczy (co pewnie też będzie napisane na opakowaniu) zrobić napar i dodać do kąpieli. Wierzbownica również zawiera inhibitory alfa-5-reduktazy, dzięki czemu wspomoże doskórnie, działanie inhibitorów podanych doustnie.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź Ci pomogła.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-12-02 o 20:51
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:17   #3
mosquito60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

takasobie93, dziękuję bardzo za merytoryczną i wyczerpującą odpowiedź. Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy i zgrabnego stylu wypowiedzi. Tak, wszystko się zgadza, ponieważ także cierpię na łysienie androgenne. Niedługo mam wizytę u dermatologa, który ma mi przepisać jakiś zamiennik leku Propecia na wypadanie włosów. Co do leków które wymieniłaś, już wcześniej znalazłem informację o tym, że pomagają one w walce z wypadaniem włosów, jednak bałem się skutków ubocznych. Zobaczę co będzie z lekiem, który przepisze mi dermatolog. Dzięki, na pewno zajrzę do twojego artykułu.


Okej, ale wróćmy do tematu depilacji. Za wszystkie sugestię będę bardzo wdzięczny.


P.S.
Fanka twd?

P.S. 2
Czy mogłabyś polecić mi jakiś suplement z palmą sabałową? Poczytałem o tym i brzmi jak suplement cud. Chyba zaczną kurację od tego.

Edytowane przez mosquito60
Czas edycji: 2014-12-02 o 21:32
mosquito60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:49   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Cytat:
Napisane przez mosquito60 Pokaż wiadomość
takasobie93, dziękuję bardzo za merytoryczną i wyczerpującą odpowiedź. Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy i zgrabnego stylu wypowiedzi. Tak, wszystko się zgadza, ponieważ także cierpię na łysienie androgenne. Niedługo mam wizytę u dermatologa, który ma mi przepisać jakiś zamiennik leku Propecia na wypadanie włosów. Co do leków które wymieniłaś, już wcześniej znalazłem informację o tym, że pomagają one w walce z wypadaniem włosów, jednak bałem się skutków ubocznych. Zobaczę co będzie z lekiem, który przepisze mi dermatolog. Dzięki, na pewno zajrzę do twojego artykułu.


Okej, ale wróćmy do tematu depilacji. Za wszystkie sugestię będę bardzo wdzięczny.


P.S.
Fanka twd?

P.S. 2
Czy mogłabyś polecić mi jakiś suplement z palmą sabałową? Poczytałem o tym i brzmi jak suplement cud. Chyba zaczną kurację od tego.
Tak, ale pierwszych sezonów . Co do preparatu z palmą sabałową to w mojej powyższej wypowiedzi masz odpowiedź z kilkoma przykładami .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 11:41   #5
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Cześć,
Chce się z Tobą podzielić moimi doświadczeniami w depilacji. U mnie owłosienie wyglądało nieco inaczej: grube czarne włosy na pośladkach, nogach (również na stopach) i oczywiście pod pachami. Plecy i górna część ramion gładkie, na klatce piersiowej i brzuchu tylko trochę. Po pierwsze drażniła mnie ta nierównomierność, po drugie uprawiam sport wyczynowo (bieganie i aerobik) i chcę wyglądać w miarę estetycznie. Od pewnego czasu mam też pomysł, żeby wytatuować nogi, a to się kłóci z czarnym owłosieniem. Przez pewien czas stosowałem zwykłe golenie; była to oczywiście udręka, bo natychmiast pojawiały się w najlepszym przypadku kłujące włoski, a najczęściej krostki - czyli zapalenie okołomieszkowe. Wosk i depilator - podobnie, może trochę trwalszy efekt. niestety depilacja woskiem pośladków i pachwin była bolesna i pozostawiała nawet otarcia naskórka. Jednym słowem - masakra.
Pomimo kosztów zdecydowałem się jednak na laser: pachy, całe nogi, pośladki i bikini. Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i wyszło mi, że jestem idealnym kandydatem: czarne włoski na jasnej skórze i zdecydowanie na 100%. Metoda jest nieodwracalna, trzeba zrobić serię co najmniej kilku zabiegów, w zasadzie nie można się rozmyślić po jednym albo dwóch, gdyż występuje wtedy nierównomierne przerzedzenie włosów: łyse placki i obszary wciąż mocno owłosionej skóry; w sumie bardzo nieestetyczny wygład. Czyli jak się zacznie, to trzeba depilować do końca, do uzyskania równomiernie gładkiej skóry, ze świadomością, że już nigdy włoski nie odrosną z wyjątkiem jakichś pojedynczych.
W sumie miałem 6 zabiegów, pierwsze trzy lightsheer duet, kolejne laserem diodowym alma, średnio co trzy miesiące. Efekt jest rewelacyjny: pachy w 100 gładkie, na nogach jeszcze wyrastają pojedyncze włoski ( np. na całej łydce może mniej niż 5). Laser boli - to fakt - zwłaszcza w miejscach, gdzie są kości blisko pod skórą: stopy, kolana, przednia strona podudzi. Bolą też miejsca wrażliwe: bikini i okolica międzypośladkowa. Teraz zastanawiam się spokojnie nad wyborem wzoru tatuażu....
Tańszą, ale trochę mniej skuteczną alternatywą jest IPL czyli fotodepilacja. Zabiegi są dużo tańsze, mniej bolesne, pozostaje efekt gładkiej skóry, ale potem włosy chaotycznie odrastają. Odradzam natomiast przyjmowanie hormonów tylko w celu redukcji owłosienia, to jest raczej przy zmianie płci.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:50   #6
mosquito60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Dzięki za odpowiedź. Sam bardzo chętnie zdecydowałbym się na zabieg laserem, jednak na razie jest to wydatek, na który nie mogę sobie pozwolić. Na pewno nie tęskniłbym za owłosionymi udami i pachwinami. Zamówiłem sobie depilator i spróbuję się przekonać czy w moim przypadku będzie to dobra opcja. Zadowolony byłbym już z samego przerzedzenia włosów. Natomiast jeśli będzie bardzo podrażniać mi skórę to zrezygnuję. Na pewno przygotowany jestem na ból (a może jestem kozak dopóki nie wiem jakie to uczucie).

limone17, czy możesz mi powiedzieć czy twoje włosy po depilatorze stały się rzadsze?
mosquito60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 20:49   #7
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Możesz spróbować...depilator jest lepszy do małych, słabych włosków, u mnie zostawiał czerwone kropki. Ale faktycznie włosy są potem rzadsze. Tak jak pisałem, alternatywą jest IPL, metoda rozsądna pod względem kosztów.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 08:53   #8
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

a myslales o depilacji woskiem w salonie kosmetycznym? na poczatku podchodzilam dosc sceptycznie do tego, bo plastry woskowe w drogeriach kiepsko dzialaly, ale wosk u kosmetyczki to zupelnie inna bajka, moj kolega w taki sposob usuwa owlosienie i jest zadolowony
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 09:13   #9
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

ja też potwierdzam: wosk nie jest zły, daje wyraźne przerzedzenie włosów nawet jak odrastają
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:35   #10
mosquito60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Tak, macie racje. Myślę, że warto spróbować. Kiedyś też słyszałem, że szorowanie ciała pod prysznicem szorstką gąbką zmniejsza owłosienie. Próbowałem parę razy i zaprzestałem, bo strasznie sobie podrażniłem skórę. Chyba byłem zbyt niecierpliwy. :P
mosquito60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 12:12   #11
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Najlepsza depilacja dla faceta

Cytat:
Napisane przez mosquito60 Pokaż wiadomość
Tak, macie racje. Myślę, że warto spróbować. Kiedyś też słyszałem, że szorowanie ciała pod prysznicem szorstką gąbką zmniejsza owłosienie. Próbowałem parę razy i zaprzestałem, bo strasznie sobie podrażniłem skórę. Chyba byłem zbyt niecierpliwy. :P
to nie będzie działać
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-07 13:12:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.