Jak rozpocząć maila? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-15, 20:05   #61
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Ale w czym problem? Każdy może pisać jak chce, podobnie jak Goya pracując na własny rachunek może wybierać klientów
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:22   #62
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Nie problem, ale dawno nie zdziwiło mnie tak czyjeś podejście.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:30   #63
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Jak rozpocząć maila?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;54151662]O mamo

Dla mnie ważniejsza jest treść maila niż wyszukane konwenanse. No ale jak dla kogoś od treści ważniejsze jest, że ktoś napisał "witam" czy "hi" czy "szanowny panie", to nie mam pytań. I jeszcze wyrzuca takiego maila do spamu! Ja nie mogę. Serio, jestem w szoku.


Moja wyobraźnia podsuwa mi obraz maila:

Szanowna Pani.

Chciałabym zapytać, ile kosztują majtki na gumce bawełniane. Różowe.

Z wyrazami szacunku,
deirdre[/QUOTE]

nie pisuję maili do producentów gaci damskich, więc nie stosuję takich maili. może gdybym miała w zwyczaju ich pisywanie, to bliższa byłaby mi filozofia "witam"
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:30   #64
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Problem jest w ocenianiu ludzi po jednym, mimo wszystko akceptowanym słowie. Nie każdy ma tyle wolnego czasu, by się zagłębiać w temat. Powodzenia w biznesie.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:51   #65
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
nie pisuję maili do producentów gaci damskich, więc nie stosuję takich maili. może gdybym miała w zwyczaju ich pisywanie, to bliższa byłaby mi filozofia "witam"
Czyli jednym słowem majtki w internecie kupuje tylko plebs?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:54   #66
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Czyli jednym słowem majtki w internecie kupuje tylko plebs?
Kulturalni ludzie z wyżyn chodzą bez majtek.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:55   #67
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Czyli jednym słowem majtki w internecie kupuje tylko plebs?
nie wiem, skąd twoja dziwna złośliwość stoi ci czarno na białym, że nie pisuję takich maili, więc nie mam dylematów pt. za wysoka forma do zbyt banalnej treści, a ty wolisz sobie z między pośladów wyciągnąć jakiś kuriozalny wniosek no ubaw pierwszoklaśny, naprawdę
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-15, 20:56   #68
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
nie wiem, skąd twoja dziwna złośliwość stoi ci czarno na białym, że nie pisuję takich maili, więc nie mam dylematów pt. za wysoka forma do zbyt banalnej treści, a ty wolisz sobie z między pośladów wyciągnąć jakiś kuriozalny wniosek no ubaw pierwszoklaśny, naprawdę
Ja zrozumiałam jak ema.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:23   #69
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jak rozpocząć maila?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;54152043]Nie problem, ale dawno nie zdziwiło mnie tak czyjeś podejście.[/QUOTE]

Niespecjalnie mogę to tutaj wytłumaczyć, ale wielokrotnie utwierdzono mnie w przekonaniu, że prostacki mail od potencjalnego klienta oznacza, że to i tak żaden klient. Może zbytnio to uprościłam tutaj, bo nie chce mi się wchodzić w szczegóły, ale zazwyczaj "Witam" = szukam byle taniej. Plus cała lista mailingowa innych usługodawców w adresie. Takie moje prawo, aby nie tracić na to czasu.
Za to z klientami od poprawnie formułowanych maili mam zgoła inne doświadczenia i takie sobie cenię. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

Ps: nie handluję na allegro.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:56   #70
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Podpieranie się znajomością podstaw kindersztuby i wyrzucanie do spamu maili, bo ktoś śmiał użyć niepoprawnego słowa mejd maj dej...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 00:42   #71
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no ale cóż - ja jakoś nie dostrzegłam korelacji pomiędzy byciem "problematycznym" w relacjach a rozpoczynaniem maili od "witam" podobnie jak Ci bardziej oświeceni w pisaniu maili okazywali się później ludźmi niewartymi poświęcania im choć cienia uwagi
Choć sama jestem w grupie "Szanowny Panie" oraz "Z wyrazami szacunku", to nie mogę zgodzić się bardziej. Wiele razy miałam do czynienia z ludźmi, którzy rozpoczynali wiadomość od "Witam" i jednocześnie byli bardzo uprzejmymi, bezproblemowymi osobami.

Nawet jak patrzę teraz na to, co napisałam, wydaje mi się to dziwaczne, bo dlaczego miałoby być z nimi coś nie tak?! No czysty idiotyzm.

OK, przykładowo ja wiem, że ten zwrot jest trochę kiepawy, ale nie wszyscy mają tego świadomość. I w życiu nie zdarzyło mi się kogoś olać, bo zwrócił się do mnie w ten sposób. Moim zdaniem świadczyłoby to o mnie, a nie o tej drugiej stronie, ale każdy inaczej definiuje kulturę osobistą, nieprawdaż.

Edytowane przez 2011607111034
Czas edycji: 2016-01-16 o 00:52
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 01:12   #72
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak rozpocząć maila?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;54149317]Zasady pisania listów są gdzieś w pierwszej połowie podstawówki, więc nie trzeba siedzieć z nosem w książkach, żeby o tym wiedzieć.

Bo to w złym tonie i bez klasy traktować kogoś z wyższością w taki sposób. Trochę kultury. Poza tym w wielu przypadkach nie jest się w wyższej pozycji niż osoba, do której się pisze.

Wiele osób tez używa słowa "ku*wa" jako przecinek. Słowo to jest używane już chyba z kilka wieków, ale wciąż jest odbierane tak samo.
[/QUOTE]

listów - nie mail, ja po dziś dzień nie rozumiem znaku równości między tymi formami (oczywiście jakaś polonistka ma na to wyjaśnienie ale w swojej ignorancji pozwolę sobie nie przejmować się tym faktem)

traktowanie kogoś z wyższością już w samym słowie "traktowanie" wymaga by było to działanie świadome a coś mi się wydaje, że tysiące Polaków rozpoczynających maile od "Wita" nie siedzi przed komputerem śliniąc się na myśl "ale ja temu Kowalskiemu pokaże zaraz gdzie jego miejsce, niech wie kto jest Panem <szyderczy śmiech>"

najwyraźniej jest to słowo wystarczająco wrośnięte w kulturę tego kraju by nawet oficjalnie poświęcić mu kilka słów bez zgorszenia http://sjp.pwn.pl/slowniki/â˜â˜â˜â˜☠...˜☠a.html

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
nie pisuję maili do producentów gaci damskich, więc nie stosuję takich maili. może gdybym miała w zwyczaju ich pisywanie, to bliższa byłaby mi filozofia "witam"
no i choć "Witam" na początku nie widać to mam wrażenie, że świadomie i celowo - w przeciwieństwie do większości autorów maili - wywyższasz się

jakie to niekulturalne! w swojej kulturze i uprzejmości zaprzestań tego niecnego procederu

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Czyli jednym słowem majtki w internecie kupuje tylko plebs?


Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Niespecjalnie mogę to tutaj wytłumaczyć, ale wielokrotnie utwierdzono mnie w przekonaniu, że prostacki mail od potencjalnego klienta oznacza, że to i tak żaden klient. Może zbytnio to uprościłam tutaj, bo nie chce mi się wchodzić w szczegóły, ale zazwyczaj "Witam" = szukam byle taniej. Plus cała lista mailingowa innych usługodawców w adresie. Takie moje prawo, aby nie tracić na to czasu.
Za to z klientami od poprawnie formułowanych maili mam zgoła inne doświadczenia i takie sobie cenię. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

Ps: nie handluję na allegro.
czyń dalej to co czynisz, wiele z tych osób po podjęciu bliskich relacji na pewno byłaby Ci wdzięczna

swoją drogą wynalazłaś internetowy model oceniania innych istot ludzkich w sposób płytki i powierzchowny

a jeżeli doświadczenia masz takie a nie inne to współczuje grupy kontaktów/grupy docelowej/branży itp. ponieważ ja w swoim życiu nie miałam okazji mieć styczności z wystarczającą liczbą ludzi pozbawionych kultury by móc stwierdzać, że taka czy inna grupa (wyłoniona na podstawie losowego, pozbawione wartości kryterium) była mniej wartościowa od pozostałych - jednostki zdarzają się wszędzie ale zwyczajnie brak mi doświadczeń by z taką pewnością obrażać innych ludzi przy zastosowani kryterium, którego podstawa jest tak płytka

Cytat:
Napisane przez Venin Pokaż wiadomość
Choć sama jestem w grupie "Szanowny Panie" oraz "Z wyrazami szacunku", to nie mogę zgodzić się bardziej. Wiele razy miałam do czynienia z ludźmi, którzy rozpoczynali wiadomość od "Witam" i jednocześnie byli bardzo uprzejmymi, bezproblemowymi osobami.

OK, przykładowo ja wiem, że ten zwrot jest trochę kiepawy, ale nie wszyscy mają tego świadomość. I w życiu nie zdarzyło mi się kogoś olać, bo zwrócił się do mnie w ten sposób. Moim zdaniem świadczyłoby to o mnie, a nie o tej drugiej stronie, ale każdy inaczej definiuje kulturę osobistą, nieprawdaż.
ja uważam, że świadomość tego nieszczęsnego "witam" jest w społeczeństwie na bardzo niskim poziomie i z własnych doświadczeń wiem, że zazwyczaj ten zwrot to wyraz dobrych chęci i raczej próba wykonania przyjacielskiego gest w stronę odbiorcy - fakt, niekoniecznie trafionego ale jednak podszytego dobrymi a nie złymi intencjami i stąd moja akceptacja dla takiego stanu rzeczy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-01-16 o 01:14
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:00   #73
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Dziewczyny, a co w takiej sytuacji, jak wysyłacie emaila do przełożonego (z którym jesteście na Pan/Pani) i jest to dziennie np. 10 listów, ale każdy dotyczy innej sprawy zupełnie.
Czy za każdym razem powielacie zwrot grzecznościowy na początku listu, tym bardziej jak stoi obok Was i rozmawia z innym współpracownikiem, ale wy wysyłacie mu emaila, żeby miał coś ,,na piśmie''?


Przejrzałam swoją skrzynkę i zwykle ludzie z zewnątrz firmy piszą do mnie w ten sposób
Dzień dobry Pani X (x to imię) np. Dzień dobry Pani Magdaleno

Mi osobiście bardzo ta forma odpowiada. Dużo z tymi ludźmi muszą współpracować, spotykam się z nimi raz na kilka tygodni/miesięcy i czuję się swobodniej, jak wiem, że skracają dystans.

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2016-01-16 o 09:05
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:01   #74
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
listów - nie mail, ja po dziś dzień nie rozumiem znaku równości między tymi formami (oczywiście jakaś polonistka ma na to wyjaśnienie ale w swojej ignorancji pozwolę sobie nie przejmować się tym faktem)

traktowanie kogoś z wyższością już w samym słowie "traktowanie" wymaga by było to działanie świadome a coś mi się wydaje, że tysiące Polaków rozpoczynających maile od "Wita" nie siedzi przed komputerem śliniąc się na myśl "ale ja temu Kowalskiemu pokaże zaraz gdzie jego miejsce, niech wie kto jest Panem <szyderczy śmiech>"
Email to list elektroniczny przecież.

Traktowanie wcale nie musi być celowym działaniem, dziwny pomysł. Dzieje się tyle, że nie wiedzą. nie wiedzą też ludzie piszący "do, którego", "tą książkę" i inne takie. Co nie zmienia faktu, że to nie jest prawidłowe. Może powinien pomyśleć. Pierwszy raz widzę tłumaczenie "nie zrobię jak trzeba, bo musiałabym myśleć!"

ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:02   #75
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
listów - nie mail, ja po dziś dzień nie rozumiem znaku równości między tymi formami (oczywiście jakaś polonistka ma na to wyjaśnienie ale w swojej ignorancji pozwolę sobie nie przejmować się tym faktem)
Swoją drogą ciekawe, że umiem napisać oficjalny mail we wszystkich językach, jakich się uczyłam w szkole a na polskim były tluczone wiecznie listy. Ale może od czasów mojej nauki juz się zmieniło
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:07   #76
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co w takiej sytuacji, jak wysyłacie emaila do przełożonego (z którym jesteście na Pan/Pani) i jest to dziennie np. 10 listów, ale każdy dotyczy innej sprawy zupełnie.
Czy za każdym razem powielacie zwrot grzecznościowy na początku listu, tym bardziej jak stoi obok Was i rozmawia z innym współpracownikiem, ale wy wysyłacie mu emaila, żeby miał coś ,,na piśmie''?
Ja zawsze powielam formułę grzecznościową i coś na końcu. W sumie jest tylko jeden przypadek, kiedy tego nie piszę - gdy rozmawiam z kimś z najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo) na fb lub przez telefon i ta osoba chce, żeby jej przesłać jakieś dokumenty lub zdjęcia z czegoś.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:52   #77
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co w takiej sytuacji, jak wysyłacie emaila do przełożonego (z którym jesteście na Pan/Pani) i jest to dziennie np. 10 listów, ale każdy dotyczy innej sprawy zupełnie.
Czy za każdym razem powielacie zwrot grzecznościowy na początku listu, tym bardziej jak stoi obok Was i rozmawia z innym współpracownikiem, ale wy wysyłacie mu emaila, żeby miał coś ,,na piśmie''?
Ja mam taką głupią sytuację, że wymieniam z przełożonym/pracownikami mnóstwo telefonów dziennie i ostatecznie nikt nie wiedział jak wybrnąć, więc wiecznie się witamy 'dzień dobry' Czasem to doprowadza do takich komicznych sytuacji, że są 3-4 telefony w przeciągu pół godziny a my się usilnie witamy Dodam, że relacje w firmie są raczej na ludzie, więc wszelkie uprzejmości, przedstawianie się w jakiej sprawie dzwonię itp brzmią sztucznie i nie na miejscu. I niestety nie tylko ja nie wiem jak z tego wybrnąć, bo często właśnie to druga strona jako pierwsza z dzień dobry wypala
Zatem przyłączam się do pytania.
Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Swoją drogą ciekawe, że umiem napisać oficjalny mail we wszystkich językach, jakich się uczyłam w szkole a na polskim były tluczone wiecznie listy. Ale może od czasów mojej nauki juz się zmieniło
Niestety, ja również nigdy nie byłam uczona jak formułować maila po polsku Fajnie by było trochę unowocześnić lekcje polskiego, bo świat poszedł do przodu i jest wiele niewyjaśnionych kwestii jak np. co i w jakiej formie [listu?] pisać w formularzy zgłoszeniowym np. olx, kiedy nie ma innej formy kontaktu z potencjalnym pracodawcą?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 10:47   #78
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja mam taką głupią sytuację, że wymieniam z przełożonym/pracownikami mnóstwo telefonów dziennie i ostatecznie nikt nie wiedział jak wybrnąć, więc wiecznie się witamy 'dzień dobry' Czasem to doprowadza do takich komicznych sytuacji, że są 3-4 telefony w przeciągu pół godziny a my się usilnie witamy Dodam, że relacje w firmie są raczej na ludzie, więc wszelkie uprzejmości, przedstawianie się w jakiej sprawie dzwonię itp brzmią sztucznie i nie na miejscu. I niestety nie tylko ja nie wiem jak z tego wybrnąć, bo często właśnie to druga strona jako pierwsza z dzień dobry wypala
Zatem przyłączam się do pytania.
ema, rozumiesz mnie w 100%. Ja właśnie nie wiem jak wybrnąć, bo np. o 7 rano mijam się z szefem na korytarzu i mówię dzień dobry, po czym o 7:15 muszę do niego zadzwonić (i też mówię dzień dobry) lub napisać emaila i takie powielanie zwrotów grzecznościowych wydaje mi się sztuczne, ale też nie wiem, jak z tego wybrnąć, tym bardziej że czasem są takie dni, że co chwilę muszę kontaktować się z szefem

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2016-01-16 o 10:49
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 11:07   #79
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja mam taką głupią sytuację, że wymieniam z przełożonym/pracownikami mnóstwo telefonów dziennie i ostatecznie nikt nie wiedział jak wybrnąć, więc wiecznie się witamy 'dzień dobry' Czasem to doprowadza do takich komicznych sytuacji, że są 3-4 telefony w przeciągu pół godziny a my się usilnie witamy Dodam, że relacje w firmie są raczej na ludzie, więc wszelkie uprzejmości, przedstawianie się w jakiej sprawie dzwonię itp brzmią sztucznie i nie na miejscu. I niestety nie tylko ja nie wiem jak z tego wybrnąć, bo często właśnie to druga strona jako pierwsza z dzień dobry wypala
Zatem przyłączam się do pytania.
To może powiedzmy "Pani Aniu, ...". Chyba, że nie wiesz, kto odbierze.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 11:12   #80
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Załóżmy, że masz wysoką pozycję zawodową.
Załóżmy, że dziennie odbierasz kilkanaście maili wyglądających tak: "Witam, ile kosztuje xxx, proszę o szybką odpowiedź".
Jeśli ktoś ma ochotę odpowiadać, niech to robi, ja wymagam chociaż odrobiny szacunku.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 11:29   #81
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
ema, rozumiesz mnie w 100%. Ja właśnie nie wiem jak wybrnąć, bo np. o 7 rano mijam się z szefem na korytarzu i mówię dzień dobry, po czym o 7:15 muszę do niego zadzwonić (i też mówię dzień dobry) lub napisać emaila i takie powielanie zwrotów grzecznościowych wydaje mi się sztuczne, ale też nie wiem, jak z tego wybrnąć, tym bardziej że czasem są takie dni, że co chwilę muszę kontaktować się z szefem
Ja w takiej sytuacji (przy pierwszym kontakcie dzień dobry) pisałam maila zaczynając od 'Panie Prezesie'. Dzwoniąc mówiłam to samo, lub Proszę Pana. W drugą stronę też nie słyszałam ciągle Dzień dobry, tylko Pani Lilko, proszę wydrukować cos tam
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 11:38   #82
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Załóżmy, że masz wysoką pozycję zawodową.
Załóżmy, że dziennie odbierasz kilkanaście maili wyglądających tak: "Witam, ile kosztuje xxx, proszę o szybką odpowiedź".
Jeśli ktoś ma ochotę odpowiadać, niech to robi, ja wymagam chociaż odrobiny szacunku.
Na jakiej podstawie wymagasz, skoro sama go nie okazujesz?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 11:58   #83
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Załóżmy, że masz wysoką pozycję zawodową.
Załóżmy, że dziennie odbierasz kilkanaście maili wyglądających tak: "Witam, ile kosztuje xxx, proszę o szybką odpowiedź".
Jeśli ktoś ma ochotę odpowiadać, niech to robi, ja wymagam chociaż odrobiny szacunku.
Mnie to przypomina bardziej "zalozmy, ze jestes chinska ksiezniczka".
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 12:06   #84
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Niespecjalnie mogę to tutaj wytłumaczyć, ale wielokrotnie utwierdzono mnie w przekonaniu, że prostacki mail od potencjalnego klienta oznacza, że to i tak żaden klient. Może zbytnio to uprościłam tutaj, bo nie chce mi się wchodzić w szczegóły, ale zazwyczaj "Witam" = szukam byle taniej. Plus cała lista mailingowa innych usługodawców w adresie. Takie moje prawo, aby nie tracić na to czasu.
Za to z klientami od poprawnie formułowanych maili mam zgoła inne doświadczenia i takie sobie cenię. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

Ps: nie handluję na allegro.
Pojechałaś jak łysy czołem po blacie.
To zaiste przejaw wielkiej kultury, wywalać maile bo się zaczynają nie od "Szanowna Pani".

Na moja skrzynkę firmowa schodzą maile różne, pełen przekrój branż i firm wielkości wszelakiej i olaboga , zdarza nam się współpracować z uczelniami, mecenasami, radcami a nawet (no to już mnie zabiło po prostu) burami rachunkowymi jak i ze sprzedawcami majtów z allegro + maile od osób szukających pracy na miedzy innymi produkcji.
Czyli faktycznie często osób z wykształceniem i obyciem zerowym.
Ale w życiu by mi nie przyszło wywalać maila od takiej osoby, bo mi "Jaśnie Pani " nie napisała w nagłówku. :/
Takie osoby może i zaczynają maila "śmakoś", piszą czasami niegramatycznie, ale nie uważam żebym z tego powodu miała ich traktować, jak jakieś niegodne uwagi g. i nawet nie przeczytać co napisali.


Nie widzę też żadnej korelacji pomiędzy zaczynaniem maila od "Witam" a późniejszą jakością współpracy czy termionowością płacenia za nią.



Kolejna sprawa, to może mi ktoś wytłumaczyć, skąd wytrzaśnięta została wiekopomna teza, ze mail = list?
Owszem, można wysłać list drogą milową, ale to nie oznacza że każdy mail to od razu list.
Napisanie do banku o darmowe konto, do sprzedawcy na ALL, czy nawet do promotora w sprawie poprawek, to nie jest z miejsca pisanie stricte _listu_ więc i nie wiem dlaczego ma temu towarzyszyć typowa forma listu?


Maile to jedynie sposób przekazywania informacji.
Nie bardzo ogarniam sens zaczynania każdego maila od"Szanowna Pani"/Panie/Państwo i dzień dobry bardzo" jak piszę 15 mail tego dnia a 120 tego tygodnia do tej samej osoby w tej samej sprawie, albo wysyłam w odpowiedzi na zapytanie ofertę.


Zaraz się okaże pewnie, ze Wizażowa szpica epistolografii, nawet każdego smska zaczyna od "Szanowni Państwo!" a te bez takiego początku, bez czytania kasuje, bo z hołotą niegramotną doczynienia mieć nie ma zamiaru.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 12:22   #85
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jak rozpocząć maila?

A ja wyrzucam
I tak, słowo "Witam" na wstępie maila odpycha mnie tak mocno, że niestety nie mam ochoty odpowiadać.
Nie wydaje mi się, żebym nie odpowiadając na roszczeniowego maila, rozpoczętego w dodatku feralnym słowem okazywała brak kultury.
Mam specyficzny zawód, kontakt mailowy z potencjalnym klientem nie należy do powszechnej formy komunikacji, tak jest przyjęte od dawien dawna, że umawia się telefonicznie na osobiste spotkanie, ewentualnie przybliża problem przez telefon.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 12:45   #86
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żebym nie odpowiadając na roszczeniowego maila, rozpoczętego w dodatku feralnym słowem okazywała brak kultury.
W takim razie zanim zaczniesz się wymądrzać, sugeruję poznać podstawy sv w kwestii komunikacji i reagowania na braki w poprawności językowej innych.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 14:59   #87
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
A ja wyrzucam
I tak, słowo "Witam" na wstępie maila odpycha mnie tak mocno, że niestety nie mam ochoty odpowiadać.
Nie wydaje mi się, żebym nie odpowiadając na roszczeniowego maila, rozpoczętego w dodatku feralnym słowem okazywała brak kultury.
Mam specyficzny zawód, kontakt mailowy z potencjalnym klientem nie należy do powszechnej formy komunikacji, tak jest przyjęte od dawien dawna, że umawia się telefonicznie na osobiste spotkanie, ewentualnie przybliża problem przez telefon.
A mozesz sobie wyrzucać, ale nie wyskakuj z teoria, ze skoro Ty masz takie skrzywnienie że Ci się wydaje, że ktoś Cię znieważa, bo zaczął maila inaczej niż sobie to wyobrażasz, to z tym kimś jest mocno nie tak i reszta maila bedzie z zasady mało rzeczowa a osoba jest niegodna uwagi.

I tak właśnie po tym wątku widzę, ze najwięcej na temat form komunikacji mailowej mają do powiedzenia osoby, najmniej mające z tym wspólnego. osoby które te maile pisują i otrzymują sporadycznie i jest to swego rodzaju wydarzenie do roztrząsania i tworzenia teorii z palca wyssanych
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:08   #88
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Jak pisze pierwszy raz do jakiejs instytucji/reklamacje/skarge/aplikuje o prace to "szanowni panstwo". Jesli do sprzedawcy na allegro itp. to "dzien dobry/dobry wieczor". Ostatnio dostalam maila od biura rachunkowego o tresci "Witaj, czy moglabys przyjsc na rozmowe o tej i o tej 15 stycznia?". Nie znosze "Witam/witaj" na poczatku maila, glupio to brzmi dla mnie.

Co mnie ostatnio rozwaliło, to oficjalna skarga mojej koleżanki z pracy na drugą pracownicę, która zaczęła się od "John". Wiedziała, że pismo pójdzie do prawnika, ale i tak zaczęła od zwrócenia się do szefa po imieniu

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:13
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:25   #89
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Jak rozpocząć maila?

W pierwszym meilu piszę zwykle "Szanowna Pani Grażyno" jeśli do osoby prywatnej, jeśli do instytucji jakiejś to "Szanowni Państwo", jeśli do kogoś z uczelni to "Szanowna Pani/Szanowny Panie doktorze/profesorze". A kończę "Z poważaniem, moje imię i nazwisko", w kolejnych meilach "Pozdrawiam, imię i nazwisko" chyba że ktoś cały czas utrzymuje "Z poważaniem" to ja wówczas też.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:38   #90
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jak rozpocząć maila?

GoyaLi, a czy masz to napisane na stronie internetowej w regulaminie? To jest AŻ kilkanaście maili dziennie i jest to mocno nie w porządku wobec klientów. Można się tak zachowywać prywatnie, ale u przedsiębiorcy jest to co najmniej nie odpowiednie.

Do mnie piszą dyrektorki, sekretarki Grażynki i też zaczynają maila od 'witam'. Przecież to nie są biedni i brudni wieśniacy, tylko normalni ludzie.

Jestem przerażona taką postawą. Teraz będę się zastanawiać, co napisałam nie tak, jeśli nie dostanę odpowiedzi.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 12:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.