Moje "gotowanie". - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-10, 22:25   #1
elfka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1

Moje "gotowanie".


Dziewczyny,chciałabym się wyżalić.
Tak bardzo chciałabym umieć coś ugotować, a kompletnie nie potrafię. Mam 20 lat i nigdy nie upiekłam żadnego ciasta,nie ugotowałam żadnej zupy - potrafię jedynie zrobić schabowe, klopsiki i kotlety mielone.
Zawsze jak próbowałam coś zrobić w kuchni to byłam "wyganiana" przez rodziców a potem już sama zostałam zniechęcona przez nich. Po prostu zawsze kazali mi iść się pouczyć, że oni zrobią, a nie raz jak poprosiłam żeby pokazali mi np. jak zrobić naleśniki (może nie uwierzycie, ale ja muszę mieć przepis, bo nie potrafię inaczej) to zabrali ode mnie patelnię itd., i powiedzieli że sami zrobią. Kiedyś jak zabrałam się za ryż z kurczakiem tak dla siebie i mojego TŻ to mój tata przez cały czas stał w kuchni i wyśmiewał się,że ja potrafię ugotować ryż to cud.
Wiem,że to może śmieszne,że się tutaj żalę,ale jest mi przykro okropnie,bo chciałabym coś ugotować,sprawić radość TŻ, ale ja nie potrafię, bo nigdy nic nie robiłam a na pomoc od rodziców też nie mam co liczyć.
Mój problem polega na tym,że ja nie potrafię tak sama z siebie domyślić się, że np.należy coś włożyć do zupy trochę później, bo np. marchew się rozleci, rozgotuje. Ja nie mam takiego zmysłu.
Czy Wy też miałyście takie problemy? Jak sobie z tym poradzić? To jest dla mnie męczące,bo mówią innym ludziom,że nic nie potrafię ugotować, ale sami mnie do tego zniechęcają.
elfka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:48   #2
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Moje "gotowanie".

Haha, to powinno być na Intymnym
Czyli nie masz własnego zdania i wieku 20 lat nie potrafisz się postawić? Zapisz się na kurs gotowania, czytaj książki kulinarne,przepisy, oglądaj programy. Nic z kosmosu
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 23:51   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Moje "gotowanie".

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:43
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 06:31   #4
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Moje "gotowanie".

Moim zdaniem 3 podstawowe rzeczy umiesz, do tego mięso jakiś ogórek, pomidor, sałata i mężowi w przyszłości byś dogodziła. A co do innych potraw to polecam książki kucharskie lub sprawdzone blogi lub strony internetowe. Ogółem dużo do wiesz się i fajne sprawdzone przepisy domowe znajdziesz u nas na stronie w linku niżej.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 09:06   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moje "gotowanie".

Nie ma obowiązku gotowania, nie ma obowiązku posiadania umięjętności gotowania.
Chociaż przyznaję przydaje się ta umięjętność lub zasobny portfel co by wynająć kucharza.

W necie jest cale mnostwo blogów, programow kuinarnych pokazujacych krok po kroku wszytsko np. na YT więc zamiast się mazac zacznij ogladac i czytać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:38   #6
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Moje "gotowanie".

Ja miałam podobnie, ale zaczęłam gotować, jak miałam prawie 19 lat. Denerwowało mnie wyśmiewanie Mamy i ciągłe wtrącanie się, więc prosiłam, żeby wyszła i zajęła się czymś innym.

U mnie najlepszą opcją było wyprowadzenie się od Rodziców i wtedy zaczęłam gotować to, co chciałam i jak chciałam. Ale wiem, że nie każdy ma taką opcję, więc jeśli chcesz się nauczyć gotować, to próbuj, jak Rodziców nie będzie w domu lub będą oglądać tv czy jakimś swoim hobby (o ile to nie gotowanie )

Do tej pory nie robię nic u Rodziców, jak ich odwiedzam i Mama się kręci po kuchni, bo nie lubię, jak mi zagląda i mówi co by zrobiła inaczej pichcę albo jak śpi, albo jak wychodzi z domu, albo jak ogląda telewizję

I stwierdzam, że blogi i książki kulinarne to fantastyczne źródło. Co prawda na początku ciężko stwierdzić, co będzie ok, a co za trudne, ale warto próbować. Polecam też filmiki kulinarne na YouTube, tam wszystko dobrze widać

PS. zrobienie schabowego czy mielonych to nie jest nic!
__________________

Edytowane przez adrijah
Czas edycji: 2013-09-11 o 10:41
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 11:06   #7
Malwinka1986
Raczkowanie
 
Avatar Malwinka1986
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 486
Dot.: Moje "gotowanie".

Nie masz się czym przejmować, masz dopiero 20 lat, mało kto w tym wieku jest mistrzem kuchni Ja w domu też mało gotowałam, bo rodzice to robili, czasami mama mnie wołała do kuchni, żeby mi coś pokazać, czasami ja sama coś zrobiłam, ale tak naprawdę nauczyłam się gotować jak się wyprowadziłam i uczę się cały czas poszukaj przepisów, pogotuj, ucz się na własnych błędach, jak raz włożysz coś za szybko do zupy, to następnym razem już będziesz wiedzieć co robić
Malwinka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 12:23   #8
kata_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: Moje "gotowanie".

Ja nauczyła się gotować, jak poszłam na studia i zamieszkałam z dala od rodziców. Od tamtej pory minęło kilka lat, przez które naprawdę dużo się nauczyłam. Wszyscy się zajadają moimi potrawami, a ja naprawdę uwielbiam to robić! A moja mama z kolei po ślubie nie umiała nawet naleśników usmażyć :P a teraz gotuje tak pysznieeee! Wszystko jeszcze przed Tobą, nie załamuj się i nie przejmuj się krytyką rodziców
kata_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 14:39   #9
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Moje "gotowanie".

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-09-13 o 17:09
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:21   #10
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Moje "gotowanie".

Najważniejsze to nie załamywać się,i próbować ,próbować,próbować.
Do wszystkiego trzeba dojść ćwiczeniami kiedyś się nauczysz i jak wspomniały dziewczyny wspomagaj się przepisami z blogów,stron kucharskich itp.
Pamiętam moja pierwszą zupęHehe nawet pies nie chciał tknąć
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:27   #11
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Moje "gotowanie".

Nauczysz się metodą prób i błędów, jak każdy. Potrzebujesz czasu. Poza tym jest mnóstwo blogów z filmikami, które mogą być pomocne, np. kotlet.tv. Pogrzeb w necie i na youtubie, jest tego multum. Gotowanie na każdym kroku aż do obrzydzenia i na każdym programie w TV. Dasz radę
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 22:33   #12
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Moje "gotowanie".

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:57
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:36   #13
MariolaWW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Moje "gotowanie".

Nie jest tak źle Jeśli krępujesz się uwagami taty, to umów się z jakąś koleżanką na wspólne gotowanie u niej - nauczysz się i w domu będziesz czuć się pewnie gotując coś co potrafisz przygotować bez problemu. Zawsze też możesz sobie ułatwić sprawę i w przyszłości zaoszczędzić na Speedcooka, takie urządzenie bardzo pomaga, no i zdecydowanie ogranicza ilość błędów jakie możesz popełnić, sama go używam
MariolaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 16:55   #14
cerasi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Moje "gotowanie".

też miałam taki problem i zaczełam od pieczenia. bo jak z obiadem nie wyjdzie, to wszyscy warczą, że głodni i w ogóle. a ciastka? ciastka każdy lubi zacznij od muffinek, proste i efektowne i nie potrrzebujesz foremek na poczatek, wystarcza papilotki, mnie się trzymają same
cerasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.