Slady wloskow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-08, 16:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Slady wloskow


Nie wiem czy nie zadaje glupiego pytania, ale sprobuje. Otoz mam odwieczny problem kobiety o ciemnym typie urody. Jak sobie poradzic z miejscami po depilacji (np. pachy i nie tylko...), na ktorych pozostaja slady owlosienia (wyglada to tak, jak u bruneta po ogoleniu sie - i tak widac slad linii zarostu). KOSZMAR!!
Dosia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 08:51   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Slady wloskow

Miałam podobny problem (o ile dobrze Cię zrozumiałam). Mam bardzo jasną skórę i stosunkowo ciemne włosy. Po goleniu lub użyciu kremu depilującego, na skórze zawsze były widoczne ciemne kropeczki.
Te kropeczki to cebulki, które zawierają ciemny pigment. Żeby się tego pozbyć trzeba usuwać włos wraz z jego cebulką: woskiem na ciepło lub zimno, depilatorem elektrycznym, laserem. Ja stosuję depilator elektryczny i nie mam już ciemnych kropek (mam za to czerone kropki [img]icons/icon12.gif[/img] z podrażnienia, ale tylko przez 2 dni po depilacji).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 09:10   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Slady wloskow

Wielkie dzieki za rade [img]icons/icon7.gif[/img] Rzeczywiscie jest to ten problem. Uzywalam do tej pory golarki, bo na wszelkie depilatory w kremie jestem - niestety - uczulona. Z tego, co napisalas wnioskuje, ze masz doswiadczenie, wiec jesli pozwolisz zadam Ci jeszcze jedno pytanie. Co jest skuteczniejsze: depilator elektryczny czy wosk? Czy moglabys polecic jakas firme - odnosnie jednego i drugiego sposobu pozbywania sie tych wstretnych, czarnych kropek?
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 12:29   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Slady wloskow

Chciałam zauważyć że ja używam wosku na zimno z firmy veet, jest dość drogi ale za to skuteczny. Ale problem polega na tym że też mam czarne kropki!!Czemu?? To jasne: odrastające włoski wrastają mi pod skórę i wyglądają odrażająco!! [img]icons/icon9.gif[/img] Pomóżcie!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 21:14   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Slady wloskow

Nie stosowałam wosku więc nie mam porównania. Na pewno przy skłonności do pękających naczynek na nogach trzeba zrezygnować z wosku na gorąco(który podobno jest najskuteczniejszy). Osobiście jestem bardzo zadowolona z depilatora elektrycznego, chociaż nie jest to metoda całkiem bez wad.
Niezależnie o tego, czy zdecydujesz się na wosk, czy na dep.elektryczny pamiętaj o systematycznym pilingu, który zapobiegnie wrastaniu włosów (gdy wrastają, też pojawiają się ciemne kropeczki).
Pozdrawaim [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 21:32   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Slady wloskow

Mała uwaga : te ciemne kropeczki to nie cebulki! Cebulka włosa umiejscowiona jest w mieszku włosowym a ten z kolei dość głęboko (nawet nie w naskórku) w skórze właściwej (Jeden z pierwszych moich tekstów zawiera rysunek o budowie skóry - zajrzyj tam i zobacz jak to wszystko wyglada).
Te ciemne punkciki to włos ucięty tuż przy powierzchni naskórka.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 21:36   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Slady wloskow

Na temat depilacji za pomocą wosku pisałam już kilka razy na forum. Zdecydowanie jestem zwolenniczką wosku - zabieg wykonany u kosmetyczki jest bardzo efektywny, nie trwa długo i jeśli jest fachowo przeprowadzony to tak bardzo nie boli. Są też specjalne preparaty , które stosowane są w gabinetach przed i po depilacji , oraz ampułki opóźniające odrost wosów , zapobiegające wrastaniu włosków i zapaleniom mieszków włosowych. Włosy po depilacji woskiem odrastają łagodnie i nie ma widocznego efektu czarnych punktów.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-09, 21:45   #8
BabaYaga31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36
Re: Slady wloskow

niestety wosk u kosmetyczki przekracza moje zasoby finansowe, wiec wolalabym uzywac depilatora elektrycznego - placi sie tylko raz a potem dziala i dziala. czy moglby mi zatem ktos znajacy sie na rzeczy polecic jakis dobry depilator? brauna, philipsa? no nie wiem sama. nigdy nie mialam z tym do czynienia.

z gory dziekuje
ula
BabaYaga31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-11, 08:56   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Jaki depilator wybrac??

Chcialabym bardzo zaopatrzyc sie w urzadzenie jakim jest depilator elektryczny, jednak nie wiem czym sie kierowac przy jego wyborze, czy ktos kto uzywa depilatora moglby poradzic mi jaka firme lub ewentualnie model powinnam wybrac?? Mile widziane wskoazowki od wszystkich zainteresowanych tematem, ktorzy maja o tym blade pojecie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.