jaki makijaż dla mnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-02, 12:25   #1
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98

jaki makijaż dla mnie?


Witam
Proszę o podpowiedź jak się malować mam.
Jestem krótkowidzem, zielonoocznym (jedno bardziej niebieskawe), skończyłam 30 lat i leciutkie zmarszczki pod oczami mam. Dodatkowo trochę wyprysków, cienie pod oczami.
Wiem, brwi do regulacji, ale jakoś mam opory bo znowu zrobią mi cienkie kreski a ja nie chcę cienkich kreseczek!
13 czerwca idę na wesele, jak się umalować? Zresztą, co ja pytam kiecki jeszcze nie mam
Ale jak na co dzień się malować, a jak gdy mam spotkanie służbowe z Klientem?
Nie potrafię nawet określić jakim typem kolorystycznym jestem, mam trochę piegów, skóra opala się na czerwono, ale potem brązowiej (choć unikam słońca - alergia).
Proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3a.jpg (66,5 KB, 106 załadowań)
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 12:27   #2
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Ja bym zaczela od wyregulowania brwi - one nadadza wyrazu spojrzeniu
A co do kolorow... hmmm... mysle, ze na poczatek ladnie by wygladały beze, jasne cienie, perlowe...
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 12:47   #3
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Brwi to na pewno! powiedz po prostu, że chcesz wyregulować ale nie chcesz cienkich kresek, przecież to TY jesteś klientką i mówisz co i jak ma być
masz przepiękne duże oczy! Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z makijażem takim na tip top to ja bym Ci poleciła starą sprawdzoną sztuczkę Całe oko pokryć cieniutką warstewką jakiegoś beżowego cienia (może być cielisty mat żeby wyrównać kolor powieki) i w wewnętrznym kąciku nałożyć odrobinę perłowego jasnego cienia (beżu, złota, srebra, w zależności od stroju itp.) lekko go rozcierając w kierunku powieki. Do tego porządnie wytuszowane rzęsy (ja używam czarnego tuszu bo lubię, choć nie powinnam pewnie, , ale Ty możesz spokojnie brązowy używać!) - polecam sprawdzony Bourjois Volume Glamour (tylko nie wiem czy ma brązową wersję). Oczywiście poleciłabym Ci, jeśli oczywiście chcesz używać - podkład, nie od razu musi to być zapychająca maź tworząca tapetę na twarzy.... Polecam jeśli nie masz zbyt wielu rzeczy do ukrycia (typu większe wypryski itp) lekki podkład Clinique Perfectly Real albo np. jakiś podkład typu mus (to jeśli nie masz suchej skóry). Na pojedyncze wypryski po nałożeniu podkładu nakładasz punktowo odrobinkę korektora w odcieniu idealnie dobranym do skóry, korektor także pomoże Ci pozbyć się worków pod oczami. Potem można zawsze przypudrować to wszytsko coby się ładnie trzymało (z niskobudżetowej półki porządny jest puder w kamieniu Rimmel, z tej wysokiej bardzo sobie chwalę Shiseido luminizing, który dodatkowo rozświetla skórę ). No i na koniec delikatny błyszczyk, masz ładny kształt ust, lekki błyszczyk mi się na Tobie widzi w odcieniu brzoskwinki, lekkiego beżu...Wiem, że to może brzmieć straszliwie skomplikowanie, ale uwierz mi, kwestia wyrobienia sobie wprawy! mi makijaż rano jak się spieszę zajmuje około 10min.
Życzę powodzenia, jakby co to pytaj!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 17:20   #4
Sunshine219
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Dokładnie tak jak piszą moje poprzedniczki:
* brwi...dzieki temu Twoje oko nabierze kształtu na swoj sposób..
*podkład...o ton jaśniejszy on koloru cery, ale pamietaj że nadchodzi lato i opalenizna sie pokaże...napisałaś, że unikasz słońca, ale mimo to zawsze Cię coś bedzie widać.
*cienie ...musisz mieć : jasny brąz, beż, złoty, srebrny, ciemny brąz... A to wszystko po to aby oczy nabrały blasku... zacznij od nałożenia beżu na całe oko...w kącik od strony nosa nałóz odrobinkę srebrnego...następnie do połowy oka nałóż jasny brąz, w sam środek daj złoty (to nada ładną poświatę) , później z drugiej str. oka nałóż ciemny brąź i przeciągnij lekko za oko aby je przedłużyć...
*grafitowa kredka - nią pomaluj dół oka wyjeżdzając lekko za połowę (od końca oka) ... dzięki temu podkreślisz oko a kredka będzie idealnie pasowała do reszty...
*szminka, błyszczyk i konturówka .. szminka- beż natomiast konturówka brąz (taki aby był ciemniejszy od szminki ale nie za ciemny) , błyszczyk bezbarwny aby nadać blasku ustom pomalowanym szminką.

Możesz tak tonować każde kolory... (niebieski to kolor tego lata) ) (granat też pasuje do Twojej cery) ;D
Sunshine219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:24   #5
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Sunshine219 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak piszą moje poprzedniczki:
* brwi...dzieki temu Twoje oko nabierze kształtu na swoj sposób..
*podkład...o ton jaśniejszy on koloru cery, ale pamietaj że nadchodzi lato i opalenizna sie pokaże...napisałaś, że unikasz słońca, ale mimo to zawsze Cię coś bedzie widać.
*cienie ...musisz mieć : jasny brąz, beż, złoty, srebrny, ciemny brąz... A to wszystko po to aby oczy nabrały blasku... zacznij od nałożenia beżu na całe oko...w kącik od strony nosa nałóz odrobinkę srebrnego...następnie do połowy oka nałóż jasny brąz, w sam środek daj złoty (to nada ładną poświatę) , później z drugiej str. oka nałóż ciemny brąź i przeciągnij lekko za oko aby je przedłużyć...
*grafitowa kredka - nią pomaluj dół oka wyjeżdzając lekko za połowę (od końca oka) ... dzięki temu podkreślisz oko a kredka będzie idealnie pasowała do reszty...
*szminka, błyszczyk i konturówka .. szminka- beż natomiast konturówka brąz (taki aby był ciemniejszy od szminki ale nie za ciemny) , błyszczyk bezbarwny aby nadać blasku ustom pomalowanym szminką.

Możesz tak tonować każde kolory... (niebieski to kolor tego lata) ) (granat też pasuje do Twojej cery) ;D
zgadzam się co do większości tego co napisałaś, podkład jednakowoż lepiej kupić zbyt jasny niż zbyt ciemny, nawet jeśli cera po lecie nabierze rumieńców, to na jesień/zimę i tak zjaśnieje... A nawet jesli podkład będzie jasny, zawsze można delikatny bronzer nałożyć... Chyba. Co do Twojej propozycji oka - widzę to ładnie, tylko czy bystok sobie poradzi z takim skomplikowanym makijażem? wydaje mi się że takie cieniowanie jest dość trudne, to trzeba się z cieniami nauczyć współpracy wiem, bo sama nadal mam z tym czasem problemy, mimo że maluję się od dawna!
Zdecydowane NIE natomiast mówię szmince+konturówce+błyszc zykowi, jeśli już takie połączenie to koniecznie szminka+konturówka w tym samym kolorze! takie obwódki ciemniejszą konturówką nie dość, że już dawno wyszły z mody to jeszcze postarzają w moim odczuciu... No ale to moje zdanie. I mimo, że kocham po prostu szminki i błyszczyki to zdecydowanie wolę wersję szminka i na to odrobina błyszczyku bezbarwnego lub albo jedno albo drugie.
Ogólnie makijaż jest taki fajny bo jest kwestią indywidualną - wszystko zależy od tego co się komu spodoba i w czym się będzie dobrze czuł
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 21:51   #6
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

nie znam sie na makijazu wiec nie pomoge
ale jestes podobna do Magdaleny kumorek!
moze Ona Cie zainspiruje
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 13:21   #7
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

napisałam się, a potem mi wywaliło neta, ehh
Jak widać na zdjęciach poniżej pomalowałam się, wg rad Sunshine219. Cieniowanie wyszło u mnie jako plamy, cóż, w końcu nabiorę wprawy. Malowałam się 2 razy, bo za 1 razem popsułam wszystko przez robienie kreski przy linii rzęs, na prawym pięknie wyszło, a na lewym grubaśna krecha (prawe oko mam 2 razy słabsze i bez szkieł nie najlepiej widzę), poza tym ta kredka to jakaś klejąca smoła a nie kredka. Mam jakieś kolorowe kosmetyki, nie wiem nawet co za badziew ale poćwiczyć nimi można. Miałam jeszcze pokazać jak się maluję z okazji wesel różnych, ale i tak już za dużo czasu zmarnowałam malując się a nie pracując (pracuję w domu). Jutro może.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (26,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (19,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (16,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (19,1 KB, 46 załadowań)
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 20:02   #8
comtrade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Z makijażem Ci do twarzy . Wyglądasz o wiele wiele lepiej, co do brwi również ustawiam się w kolejce, żebyś je wyregulowała !
Pozdrawiam
ComTrade )
comtrade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 07:55   #9
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

wczoraj zainwestował eyeliner, w pisaku i dziś robiłam kreski, uff trochę czasu to zajęło, zwłaszcza lewe oko, grr, czemu te prawe widzi tak słabo?
Dobra, zdjęcia poniżej. Nie patrzeć na brwi, idę jutro na regulację, reszta też nie była robiona, tylko kreski i rzęsy. Jak na pierwszy raz to jak to wyszło? wiem, trochę krzywa ta kreska, muszę kupić lusterko z powiększająca taflą. Ciekawe jak mi pójdzie gdy będę malować oko i eyelinerem, i tuszem i cieniami. Ehh. Do roboty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0840.jpg (23,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0839.jpg (31,9 KB, 40 załadowań)
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 10:31   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

wg mnie bardzo ladnie
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 19:16   #11
gośka_66
Przyczajenie
 
Avatar gośka_66
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Myślę jednak, że chociaż delikatna regulacja brwi będzie konieczna. Doda uroku i brwi nie będą takie szerokie. Nie muszą to być koniecznie "cieniutkie paseczki"
Jeżeli zrobi to dobra kosmetyczka lub zaufana koleżanka, wyjdzie świetnie.
Co do ostatniego zdjęcia - Eyeliner jest suuuper Proponowałabym jeszcze nałożyć na rzęsy mascarę a na usta pomadkę lub błyszczyk w różanym kolorze
gośka_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 18:27   #12
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

No dobrze, jestem juz po regulacji brwi. I jak teraz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0840.jpg (31,9 KB, 23 załadowań)
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 18:53   #13
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

od razu lepiej!!!!Super
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:53   #14
Sunshine219
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: jaki makijaż dla mnie?

Jeśli mam być szczera to dałabym delikatniejszy błyszczyk..coś od beżu... i powinno być git...a no i jeszcze w kącik oka od wewnetrznej strony wiecej jasnego cienia

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

to było do wcześniejszych zdjęć
po regulacji brwi wyglądasz genialnie <brawo> ;D
Sunshine219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.