Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-03, 08:06   #4561
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
sluchajcie,co tak na prawde pomoglo wam na naczynka? procz lasera
TU jest trochę informacji, jeśli jeszcze nie natrafiłaś na ten wątek
a tak naprawdę definitywnie to mnie jeszcze nic nie pomogło
raz jest lepiej, raz gorzej - teraz zdecydowanie gorzej, zima, ale objawy można złagodzić do znośnych
co do lasera, to opinie są mocno podzielone...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 11:25   #4562
niquolle
Rozeznanie
 
Avatar niquolle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 862
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

DZIĘKOWAĆ !!!

__________________

Quando c'è il buon motivo la forza viene da sola..

niquolle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 17:47   #4563
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czytam sobie istrukcję wykonania dla mojego pierwszy raz, nowo zakupionego Serum antyoksydacyjnego flavo-C15EF i widzę w instrukcji: Pamiętaj, aby zaopatrzyć się wcześniej w spirytus rektyfikowany 95%. Czy to oznacza, że mam lecieć do monopolowego po flachę?
I mam jeszcze pytanie: czy mogę to serum używać razem z żelem hialuronowym podwójnym 2%?
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 17:52   #4564
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Masz lecieć po flaszkę
Możesz używać serum z podwójnym żelem, ale wtedy musisz dać troszkę więcej serum, a mniej żelu ( najlepiej samemu wyczuć), żeby uniknąć uczucia ściągnięcia.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 17:53   #4565
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niquolle Pokaż wiadomość
DZIĘKOWAĆ !!!

PROSIĆ

Cytat:
Napisane przez Mineko Pokaż wiadomość
Czytam sobie istrukcję wykonania dla mojego pierwszy raz, nowo zakupionego Serum antyoksydacyjnego flavo-C15EF i widzę w instrukcji: Pamiętaj, aby zaopatrzyć się wcześniej w spirytus rektyfikowany 95%. Czy to oznacza, że mam lecieć do monopolowego po flachę?
I mam jeszcze pytanie: czy mogę to serum używać razem z żelem hialuronowym podwójnym 2%?
Tak, kup spirytus rektyfikowany w małej flaszeczce (setka kosztuje około 10 zł).
Co do mieszania z HA to myślę, że tak. Chodzi Ci o ten kwas dużo i małocząsteczkowy?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:54   #4566
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam
Właśnie robiłam przegląd w olejach itp. mam dużo ekstraktów których termin przydatności mija za miesiąc dwa. Jak mogę je w tak krótkim terminie wykorzystać? Mam ekstrakt z soi, rozmarynu, żeń-szenia, cococin. Mam też olej makadamia który jest do końca lutego a jeszcze połowa słoiczka, chciałabym go wykorzystać jakoś na włosy, np. jako serum na końcówki. Ale jest zbyt gesty i przetłuszcza mi je, czy można go czymś rozcieńczyć by wyszło serum.
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 20:35   #4567
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ekstrakty można jeść, ja tak zużywam nadwyżki
A macadamia jest za ciężka na dzień, czy robi Ci krzywdę również jako odżywka spłukiwana? Bo jest sporo przepisów, ale na odżywki olejowe...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 21:21   #4568
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Casatto, zawsze możesz też zużyć ekstrakty na włosy i ciało. W szczegółach niewiele pomogę, bo na ekstraktach znam się słabo, ale pokombinowałabym z przepisami mazidłowymi...

Z frontu olejowego donoszę, że wykończyłam serum 3Xrose i napoczęłam (wreszcie!) olej z truskawki. Bardzo on pięknie pachnie. Nie wchłania się tak ekspresowo, jak różyczka, ale buzia ładnie po nim wygląda. Używam na dzień
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 22:38   #4569
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja ekstrakt z zielonej herbaty (i żen-szenia jak miałam próbkę) dodawałam do odżywki do włosów i nie wiem na ile to autosugestia a na ile realne działanie, ale wydaje mi się, że włosy były ładniejsze
Zresztą średnio raz na tydz robię sobie takie maseczki:
do maski gloria dodaje ekstrakty, niacynamid, mocznik, oleje: macadamia, kokos, avokado, rycyna (oczywiście w niewielkich ilosciach) - siup na włosy i pod czepek na 30 minut Efekt bajeczny
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 09:37   #4570
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Opersia Pokaż wiadomość
Jest! Mi, po nałożeniu jej, wyjednolica się skóra. Pomyslałabym, ze mi sie to wydaje tylko, ale po innych olejach tak sie nie dzieje, a wręcz wszystko sie jakby uwydatnia... Tylko niestety róża jest dla mnie za cienka i rano mam suchą skórę na twarzy. Po zmieszaniu z olejem konopnym jest duzo lepiej a po zmieszaniu z wiesiołkiem: prawie cudo.

A sezamowy to chyba pić będę bo mi nie leży
Opersia, dzieki, a w jakich proporcjach mieszasz. Pol na pol? Mnie roza jak na razie solo bardzo podeszla, ale jestem ciekawa innych kombinacji.
W koncu moge dopisac to i owo do listy. wykorzystujesz do maseczek roze rowniez? Ja dopiero raczkuje wiec bede duzo pytac
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:55   #4571
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość



Tak, kup spirytus rektyfikowany w małej flaszeczce (setka kosztuje około 10 zł).
Co do mieszania z HA to myślę, że tak. Chodzi Ci o ten kwas dużo i małocząsteczkowy?
Właśnie o ten żel mi chodzi- jak składałam zamówienie na bu to zauważyłam ten kwas i postanowiłam zaryzykować mimo, że jestem debiutantką to postanowiłam zaryzykować i zamówić tem podwójny, a ze cena była dobra to ułatwiło mi to decyzje
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 19:02   #4572
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zamowilam sobie nowa porcje hydrolatów z BU: miętowy (ten juz znam i bardzo lubie), rozmarynowy, cytrynowe drzewo herbaciane i cytrynowy Bardzo pasuja mi hydrolaty, przynajmniej ich nie obwiniam o zapychanie
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 19:57   #4573
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Magratko, napisz coś o cytrynowym drzewku herbacianym, kiedy już go dostaniesz dobrze?

Ja dziś na dobre odpakowałam lipę z BU - dotychczas tylko ze dwa razy ją testowałam dla zapachu, ale teraz zaczynam regularne użytkowanie. Zapach cudny...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 20:02   #4574
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Opersia, dzieki, a w jakich proporcjach mieszasz. Pol na pol? Mnie roza jak na razie solo bardzo podeszla, ale jestem ciekawa innych kombinacji.
W koncu moge dopisac to i owo do listy. wykorzystujesz do maseczek roze rowniez? Ja dopiero raczkuje wiec bede duzo pytac
Ja improwizuję Wlałam mniej więcej po tyle samo każdego z trzech olejów (z rozy+konopny+wiesiołkowy) do małej butli. Wiesiołka może jest ciut więcej bo jak się nim posmarowałam solo i poczułam ulgę to tak wesoło go chlusnęłam do tej mieszanki

Sama róża (tak samo jak olej krokoszowy) sprawia, ze mam wrażenie, ze marszczę czoło. Skóra jest tłustawa w dotyku ale taka jakby mało elastyczna.

Edit: A, maseczkami się nie bawię jeszcze. Ale jak się kąpię we wrzatku to smaruję się wybranym olejem i gotuję.

Edytowane przez Opersia
Czas edycji: 2009-02-05 o 20:11
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 02:06   #4575
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny w czym rozpuscic kwas salicylowy ? Chcialam ukrecic olejek z mazidel i w maceracie brzozowym wytracily mi sie igielki od razu, pozniej zrobilam na oleju slonecznikowym i bylo to samo, probowalam tez z innymi i nici, juz mnie szlag trafia bo bardzo mi zalezalo na czyms z kwasem bez alkoholu i najlepiej na samych olejach, zeby postalo pare miesiecy.....
Jesli sie wytraca igielki to czy specyfik traci swoje wlasciwosci? i czy jest szkodliwy dla skory?
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 06:08   #4576
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hmmmm rozpuszczałam kwas salicylowy w różnych olejach i nic mi się nigdy nie wytrącało... Co innego tonik A jakie robisz stężenie?
Podobno igielki nie przeszkadzają.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 13:14   #4577
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

zaczelam mieszac od 1%, wczoraj zrobilam eksperyment : do oleju konopnego dodalam troche SLP i kwas , zaczelam miksowac i z igielek zrobily sie biale kropeczki, odstawilam na noc i dzisiaj po kropeczkach nie ma sladu na ZSK mi poradzili zeby mieszac z cieplym olejem (ok 40' C), nie poddaje sie i krece dalej
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 17:17   #4578
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja już przetestowałam olej kokosowy,arganowy i jojoba oraz babassu.No i masło shea.

Koleżanka namówiła mnie do spróbowania tych olejków i muszę stwierdzić,że są naprawdę dobre.
Zamawiam je z allegro,ale nie mam 100% pewności czy w nich jest to 100% o którym pisze sprzedająca.
Czy ktoś jeszcze zamawiał olejki od Mirki z allegro??

O hydrolatach też słyszałam.Ale z racji tej,że ja dopiero raczkuję w kwestii naturalnych kosmetyków,a nie tych ze sklepu to nie mam bladego pojęcia jak się je stosuje.Czy tak jak już są podane czy się je rozcieńcza.
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 17:23   #4579
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hydrolaty możesz stosować w 100%, jak tonik, do przecierania lub spryskiwania twarzy. Na niektórych jest informacja o tym żeby rozcieńczyć kiedy stosuje się je pod oczy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 17:26   #4580
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
O hydrolatach też słyszałam.Ale z racji tej,że ja dopiero raczkuję w kwestii naturalnych kosmetyków,a nie tych ze sklepu to nie mam bladego pojęcia jak się je stosuje.Czy tak jak już są podane czy się je rozcieńcza.
Hydrolaty nie muszą być rozcieńczane - są gotowe do użycia.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:54   #4581
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Opersia improwizujesz powiadasz, no to super to mi akurat zawsze dobrze wychodzilo...
a tak na powaznie zamieszalam w dloni chyba pol na pol roze z olejkiem migdalowym i tez super ale strasznie wolno sie wchlania. Rano cera satynowa o dziwo nie ma zadnych niespodzianek ostatnio chociaz to olejki.
A propo uzywania spawdzalas na dzien pod filtry?

Do wszystkich z wyzszego stopnia wtajemniczenia, czy mozne roze solo stosowac pod filtry. Jakos ta roza na dizs mi strasznie sie podoba

LouLou25 a ile wsypalas kwasku do olejku? czy na 25ml 0.25 ml czy tez uzywasz wagi? Ile taki wzmocniony olejek moze postac?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 21:02   #4582
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
A propo uzywania spawdzalas na dzien pod filtry?
Nie biiiij ;( Ale ja koło filtrów to nawet nie przechodzę Boję się tej chemii.
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 21:25   #4583
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Opersia improwizujesz powiadasz, no to super to mi akurat zawsze dobrze wychodzilo...
a tak na powaznie zamieszalam w dloni chyba pol na pol roze z olejkiem migdalowym i tez super ale strasznie wolno sie wchlania. Rano cera satynowa o dziwo nie ma zadnych niespodzianek ostatnio chociaz to olejki.
A propo uzywania spawdzalas na dzien pod filtry?

Do wszystkich z wyzszego stopnia wtajemniczenia, czy mozne roze solo stosowac pod filtry. Jakos ta roza na dizs mi strasznie sie podoba

LouLou25 a ile wsypalas kwasku do olejku? czy na 25ml 0.25 ml czy tez uzywasz wagi? Ile taki wzmocniony olejek moze postac?
sypalam 1% i sie nie rozmieszalo a pozniej z 30%-50% na jakas mala ilosc i nici, nic juz chyba nie wymysle bo w zadnym z olejow mi sie nie chce rozpuscic, pozostaje mi kupic serum tamanu albo lemon z bu
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 23:55   #4584
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

W piątek złożyłam pierwsze olejowe zamówienie Skusiłam się na olej z róży rdzawej, kokosowy, macerat z owoców leśnych i masło shea. Czekam niecierpliwie na paczkę
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 08:58   #4585
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Do wszystkich z wyzszego stopnia wtajemniczenia, czy mozne roze solo stosowac pod filtry. Jakos ta roza na dizs mi strasznie sie podoba
Jasne, że można. Róża dość dobrze się wchłania .
Żeby poprawić wchłanialność, mieszaj oleje z HA.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:15   #4586
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Hydrolaty możesz stosować w 100%, jak tonik, do przecierania lub spryskiwania twarzy. Na niektórych jest informacja o tym żeby rozcieńczyć kiedy stosuje się je pod oczy.

Dziękuję za informacje
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:55   #4587
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nieśmiało się przyłączę

nigdy nie uzywalam zadnych olejków, hydrolatow, ale dzis zlozylam swoje pierwsze zamowienie właśnie na hydrolat kocankowy. na wizażu wyczytalam o nim,a ze mam problemy z cera naczynkowa to licze na jego 'zbawienne' dzialanie. juz sie nie moge doczekac paczki, poki co, jestem optymistycznie nastawiona
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:47   #4588
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Opersia Pokaż wiadomość
Nie biiiij ;( Ale ja koło filtrów to nawet nie przechodzę Boję się tej chemii.
tutaj filtry to mus, nie dasz rady na dluzsza mete bezale wymieszalam roze z maseczka i cacy! maseczka z migdalkiem za ciezka sie okazala.
O dziwo po Diacnelu w nastepna noc roza nie wchlonela sie super.
Czy ktos tak tez ma?

Niezmianna bede testowac.
Co do HA musze poczekac do maja az bede w Polsce, z poczta ciagle tocze boje o paczki z Hiszpanii i UK. Zrobie zapas konkretny!

LouLou kurcze szkoda napalila sie strasznie, kwasik i tak mam na liscie zakupow ale jak piszesz zaopatrze sie w Tamanu na BU przy okazji.

a propo mamie taki olejek z kwasikiem tez by dobrze zrobil 68 lat ma babka? Nie bedzie wysuszal? Czy lepiej serum z vit C i olejek?

No i jeszcze jedno pytanie jaki olejek jest najlepszy czyt. nie tlusty dla faceta. Moj TZ co rusz podbiera mi kosmetyki? Roza?pod filrty?on z tych co nalozy co mu sie da
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:16   #4589
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Muszę się Wam pochwalić jaką boska maseczkę wczoraj ukręciłam I zdać relacje z kilku testów z ostatnich zamówień
No to zacznę od maseczki Miałam ostatnio trochę wysuszoną i zmęczoną buźkę i nie bardzo same oleje z HA sobie z nią radziły. Dlatego wczoraj po peelingu z bromelainy (obowiązkowo z dodatkiem banana ) zaaplikowałam sobie taka oto maseczkę:
mąka owsiana+puder z płatków róży+ekstrakt z banana - wszystko w takich samych proporcjach. Do tego dodałam już trochę mniej ekstraktu z granatu, trochę spiruliny i na koniec rozcieńczyłam mlekiem i dodałam żelu hialuronowego plus kilka kropel oleju (wczoraj dodałam różę i macerat herbaciany). Efekt po prostu boski. Już przy nakładaniu maseczki czułam się super - była taka śliska, przyjemna. I pięknie pachniała pudrem różanym A po zmyciu? Skóra nawilżona, ukojona i bardzo przyjemna w dotyku W szoku jestem, bo do tej pory po żadnej maseczce nie miałam tak widocznych efektów

A co do testowanych produktów Banan zachwyca mnie coraz bardziej Nadaje maseczkom taki, hmmm, glow Pachnie do tego bosko, aż mam ochotę go zjeść Zdecydowanie na stale zagości w mojej lodóce (lub na balkonie, bo miejsca już mi braknie na mazidła ). Chciałam tez pochwalic hydrolaty ekologiczne - tak mi sie spodobały, że stosowanie zwykłych już w ogóle nie sprawia mi przyjemności Po eko po prostu widzę efekty natychmiast Kocanka jest boska - buzia po niej robi się niasamowicie gładka. Lipa na kolana mnie nie powaliła, ale dobra jest jak trochę się podsuszę Natomiast mięta bardzo przypadła mi do gustu Jest idealna w serum z witaminą C. Teraz planuję zamówić jeszcze hydrolat z cytrusowego drzewka herbacianego na BU
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:19
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:13   #4590
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

kurcze jak ja wam zazdroszcze tych cudeniek, Ja tez chce byc Piekna
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.