Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-16, 12:15   #1
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose

Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)


Dziewczyny! Pewnie niejedna, jak nie kazda z Was kiedyś robila zapieknaki, takie klasyczne, z bagietki z serem i pieczerkami. Macie jakies tajemne techniki, aby smakowaly jak z budki? Czy pieczarki siekacie przed podsmazeniem, czy może podsmazacie w kawałkach i potem drobniutko kroicie? Czy może uzywacie jakies tajemne składniki, slyszalam nawet o gotowanej posiekanej kapuście Czy przyzadzacie je wcześniej, aby się przegryzły, czy od razu do piekarnika?
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 00:06   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Te z nadmorskich bud to najtansze mrozonki z makro ew rigga ale przygotowane w piecu z budy smakuja inaczej niz z mikrofali xd
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 07:37   #3
ttts
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 424
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pewnie niejedna, jak nie kazda z Was kiedyś robila zapieknaki, takie klasyczne, z bagietki z serem i pieczerkami. Macie jakies tajemne techniki, aby smakowaly jak z budki? Czy pieczarki siekacie przed podsmazeniem, czy może podsmazacie w kawałkach i potem drobniutko kroicie? Czy może uzywacie jakies tajemne składniki, slyszalam nawet o gotowanej posiekanej kapuście Czy przyzadzacie je wcześniej, aby się przegryzły, czy od razu do piekarnika?
Biedronkowe mrożone zapiekanki są całkiem niezłe i bardzo przypominają te z nadmorskich budek
ttts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 21:01   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

na patelni najpierw smazysz posiekana cebule a potem dodajesz posiekane pieczarki. Na koniec sol i pieprz. Od razu dajesz na bagietke lepiej taka niedopieczona i posypujesz tartym serem i do piekarnika. Nie ma co robic duzo wczesniej. Tylko pieczarki warto dlugo dusic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 21:45   #5
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Czemu pieczarki warto dlugo dusic?
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 18:17   #6
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Ja robie zupelnie inaczej, bo surowe pieczarki kroję w plasterki, dodaje pokrojoną w drobna kostkę cebule (tez surowa) i posiekana natke pietruszki. Sole, pieprze i odstawiam na dobre pare godzin. Bagietke kroje, smaruje z obu stron maslem, nakladam farsz, posypuje startym serem i wstawiam do nagrzanego piekarnika.

Fajnie pieczarki puszczaja troche wody w trakcie pieczenia przez co nadzienie jest bardziej "scalone" z bagietka.
Nie wyobrazam sobie dusic pieczarek najpierw.
Robimy tak odkad pamietam, tak robila moja mama i nie zamierzam modyfikowc tego przepisu bo są pyszne.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:19   #7
tele patia
Przyczajenie
 
Avatar tele patia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Mój sposób jest dla leniwych i niecierpliwych

Kroję pieczarki i cebulę w drobną kostkę, wsypuję do miseczki, polewam sporą ilością oliwy, solę, pieprzę i taką mieszankę kładę od razu na pieczywo. Na wierzch starty ser. W trakcie pieczenia warzywa zmieszane z oliwą smażą się same.

Takim sposobem wzbogacam też kupioną mrożoną pizzę lub zapiekankę.
tele patia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 08:58   #8
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ja robie zupelnie inaczej, bo surowe pieczarki kroję w plasterki, dodaje pokrojoną w drobna kostkę cebule (tez surowa) i posiekana natke pietruszki. Sole, pieprze i odstawiam na dobre pare godzin. Bagietke kroje, smaruje z obu stron maslem, nakladam farsz, posypuje startym serem i wstawiam do nagrzanego piekarnika.

Fajnie pieczarki puszczaja troche wody w trakcie pieczenia przez co nadzienie jest bardziej "scalone" z bagietka.
Nie wyobrazam sobie dusic pieczarek najpierw.
Robimy tak odkad pamietam, tak robila moja mama i nie zamierzam modyfikowc tego przepisu bo są pyszne.
taka wersja to w moich stronach to klasyczny wrocławski tost Zapiekanka to według mnie bagietka z rozpackanym nieco farszem :P
W sumie udało mi się uzyskac to czego chciałam, wlozylam do melaksera cebule, poddusilam, dodałam posiekane pieczarki, pieprz, sol, trochę słodkiej papryki, na bagietki i do piekarnika z serem, najbliżej im pewnie do tych Reny.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2014-08-19 o 08:59
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:13   #9
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

ilu ludzi.. tyle smaków...
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:26   #10
lennano
Raczkowanie
 
Avatar lennano
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Zapiekanka jak z nadmorskiej budy :)

ja robię tak: podłużną bagietkę smaruję cienko przecierem pomidorowym i posypuję pieprzem, oregano i bazylią. podsmażam pokrojone drobno pieczarki, cebulkę i paprykę, one tworzą kolejną warstwę. na to daję szynkę albo salami (bez mięsa też jest dobre ) i posypuję serem żółtym albo mozzarellą. na papier do pieczenia i do piekarnika!
lennano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-19 22:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.