Modowe blogi dziecięce, co myślicie? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 08:14   #181
mama01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 11
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez SylwiaStachowiak Pokaż wiadomość
ja sama sie zastanawiam nad zalozeniem takiego bloga ( moja coreczka ma 1miesiac) mysle ze to moze byc fajne miejsce na prowadzenie takiego regularnego dziennika o tym co sie dzieje w naszym zyciu (zapisywac w kalendarzu mi sie zwyczajnie nie chce) a jak prowadzisz bloga to mozesz tez pogadac z innymi mamami i wymienic sie doswiadczeniem - co o tym myslicie?
Sylwia. Jeśli lubisz blogi dziecięce, czytasz je i sama myślisz nad założeniem takiego to załóż . Ja jestem zadowolona, że się zdecydowałam. Teraz już pracuję nad własną stroną i szczerze to nie mogę się doczekać kiedy będzie gotowa. Blogi to fajna sprawa, sama je regularnie czytam, nie tylko dziecięce. Często inspiruję się blogami ( dzięki nim odkryłam kilka fajnych książek, miejsc, szczotkę do włosów dla mojej córki, niby głupota, ale przy włosach mojej córki, szczotka ma znaczenie , blogerzy często pokazują fajne pomysły na prezenty itd. itp. ). Blog, to tak jak napisałaś, taki Twój dziennik, którym chcesz dzielić się innym i, który dla innych może też być jakąś inspiracją. Regularne i długie prowadzenie bloga będzie fajną pamiątką dla całej rodziny. W kalendarzu zwykłym ciężko wszystko zapisać. W albumie mamy tylko zdjęcia bez opisów i naszych wrażeń po wycieczce. Na blogu to masz. Zdjęcia i opis w jednym. Dzień, który w danym momencie ma dla Ciebie znaczenie, po pewnym czasie może pójść w zapomnienie, jeśli natomiast opiszesz go na blogu to nie zniknie z Twoich wspomnień . Jeśli się zdecydujesz załóż bloga na blogspot, wordpress lub idź na całość i załóż własną stronkę ). No i koniecznie podeślij link, chętnie zobaczę . Pozdrawiam i życzę miłej pracy przy blogu

Edytowane przez mama01
Czas edycji: 2014-02-03 o 08:16
mama01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 08:34   #182
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Ja ostatnio poczytałam słynne makóweczki:
http://makoweczki.pl/
Wiadomo, że na tego typu blogach nie chcemy oglądać zdjęć mebli z Black Red White i ciuchów z Biedronki, ale ceny ciuchów tam wymienionych mnie niekiedy zwalają z nóg. No i jakiś taki śliczny idealny ten świat, mam mieszane uczucia.
I ciekawa jestem, co myślicie o tej notce:
Cytat:
Jak wyobrażacie sobie fatalnie ubrane dziecko?
Ja wizualizuję ta: chłopiec w granaowo- czerwonych, błyszczących spodniach dresowych, szarych butach z zadartym noskiem w pajęczynę i Spidermena, do tego czerwona bluza z Carsami i czapeczka z Monsterem. Dziewczynka- Różowa bluza/bluzka/ sukienka z księżniczkami/Hellokitty/Mini + różowe rajstopki + różowe, brokatowe buciki z postacią + torebeczka z księżniczką + gumka z Peppą + kurcze bóg jeden wie co jeszcze w kolorze różowym … z bajkową postacią.
Powiedzcie mi, że nigdy nie widzieliście takich maluchów. Ja widuję je notorycznie. I myślę, że stąd wziął się ten proces wyparcia czy całkowitej negacji bajkowych printów. Z braku smaku i umiaru noszących je osób.
http://makoweczki.pl/postaci-bajkowe...robie-dziecka/

Z jednej strony racja, bo wiele dzieci jest fatalnie ubranych, dziewczynki całe w różach, a z drugiej to może tylko dzieciństwo jest takim okresem, kiedy można sobie na taki kicz pozwolić...sama nie wiem.

I ciekawostka, zobaczcie za ile ludzie na allegro kupują używane ciuchy makóweczek:
http://allegro.pl/legginsy-hm-z-mysz...917848751.html
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:03   #183
mama01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 11
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Ja też czytam Makóweczki i bardzo lubię ten blog. Masz rację, że czasem ubrania, zabawki itp. pokazywane na tym blogu przyprawiają mnie o ból głowy, ceny czasem z kosmosu. Rozumiem natomiast, że ich stać to kupują i ja się chętnie na to popatrzę. W gruncie rzeczy sama czasem skuszę się na coś droższego dla Zu, ale raczej są to pojedyncze egzemplarze . Z jednej strony dla nas 500 za kurtkę dla dziecka to może być dużo, a dla nich mało, więc nie wiem czy jest sens to oceniać. Ja raczej patrzę pod kontem wizualnym, całego bloga i wpisów mamusi, bo te lubię bardzo czytać. Jeśli chodzi o notatkę na temat ubierania dzieci to ja się mamą Makóweczką zgadzam. Też tego nie lubię. Sue ma oczywiście kilka takich ubranek, ale gdy założę jej bluzkę np. z Monster to już reszta całkowicie spokojna . Z jednej strony masz rację, ze dzieciństwo to czas kiedy na wiele sobie można pozwolić, a z drugiej myślę sobie, że od małego uczymy się pewnych rzeczy. Nawyków żywieniowych, dobrych manier, podejścia do życia to i możemy zwracać uwagę na to ja wygląda dziecko. Przecież to też człowiek .
Ps. Widziałam te aukcje i zainteresowanie nimi
mama01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:27   #184
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja ostatnio poczytałam słynne makóweczki:
http://makoweczki.pl/
Wiadomo, że na tego typu blogach nie chcemy oglądać zdjęć mebli z Black Red White i ciuchów z Biedronki, ale ceny ciuchów tam wymienionych mnie niekiedy zwalają z nóg. No i jakiś taki śliczny idealny ten świat, mam mieszane uczucia.
I ciekawa jestem, co myślicie o tej notce:

http://makoweczki.pl/postaci-bajkowe...robie-dziecka/

Z jednej strony racja, bo wiele dzieci jest fatalnie ubranych, dziewczynki całe w różach, a z drugiej to może tylko dzieciństwo jest takim okresem, kiedy można sobie na taki kicz pozwolić...sama nie wiem.

I ciekawostka, zobaczcie za ile ludzie na allegro kupują używane ciuchy makóweczek:
http://allegro.pl/legginsy-hm-z-mysz...917848751.html
Ja tam uważam, że są jakieś granice wieśniactwa, na które można dziecku pozwolić Ja mam pod tym względem ugodowe dziecko, jak widzę, że wybiera jakieś paskudztwo w sklepie to podsuwam jej coś, co moim zdaniem jest równie ładne i umiejętnie przekonuję - w ten sposób zamiast różowobrokatowych bucików na święta udało nam się kupić granatowe Ale ja nie krytykuję wyborów mojej córki tylko bardziej "no ładne, o a zobacz, zobacz jakie to jest śliczne", sprawdza się ta metoda w 100%. Na szczęście moja córka nie ma czegoś takiego, że chce koniecznie mieć ubrania z postaciami z bajek i dzięki temu nie mam takiego problemu, ja akurat lubię ubranka gładkie albo w jakieś neutralne wzory Takie jest po prostu łatwiej zestawić z czymś, a nie, że potem jedno w kropki, drugie w paski, na trzecim kotek, potem kwiatek i nie wiadomo co jeszcze
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:08   #185
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

U nas niestety brokat, róż i księżniczki Trudno - może i moja córa wygląda jak wieśniara, ale za to ma swoje zdanie
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:37   #186
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

U nas czerwony króluje. Nie cierpię wzorzystości - jeśli dół w ciapki to góra MUSI być gładka i odwrotnie. Kupując dany ciuch od razu myślę, czy młode będą miały do czego założyć.

A też tak macie, że najchętniej kupiłybyście buty do każdej możliwej kreacji? nie mam na tyle kasy, by kupić 10 par butów np. na lato, no ale dajmy na to będą czerwone - to mi do połowy rzeczy nie spasują u młodych...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:43   #187
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
I ciekawostka, zobaczcie za ile ludzie na allegro kupują używane ciuchy makóweczek:
http://allegro.pl/legginsy-hm-z-mysz...917848751.html
Jest popyt jest podaż. Sama bym chętnie sprzedała gacie mojej córki za 50 zł, ale jakoś ofert kupna brak .

Różowe księżniczki nie są doznaniem przyjemnym estetycznie, ale nie powiedziałabym, że mnie jakoś szczególnie rażą. Ot prawo dzieci do biegania po placu zabaw w brudnym dresie lub tiulowej sukni balowej.

W pracy miałam kiedyś znajomą, która (podobnie jak jej mąż) miała styl ubierania, nie wiem jak to opisać, ale sądzę, że gotycki w miarę oddaje klimat. Za to ich wówczas 5 letnia córka była wcieleniem brokatowo-fioletowo-różowej królewny - bo sama tak chciała. Wyglądali cudacznie wychodząc na rodzinny spacer, ale wszelkie pytania o to czy zamierzają jakoś naprostowywać gust potomstwa ucinali tym, że w ich domach zawsze były konflikty o to jak oni wyglądają i nie zamierzają tego kultywować w swoim domu. Dziewczę z fazy królewny w końcu wyrosło.
Zawsze podziwiałam ich postawę bo dziewczynka była naprawdę bardzo różowa.

Edit:
szajajaba - mam to samo, przy czym o ile buty jeszcze jestem jakoś wstanie przełknąć to z wzorami mam świra totalnego

Edytowane przez MamaKtosia
Czas edycji: 2014-02-03 o 19:45
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 20:23   #188
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Nie znałam makóweczek, spojrzałam na bloga i przeczytałam "zaproszono nas do współpracy" acha , wszystko jasne, mnie takie blogi nie interesują zupełnie. Ale czasem spojrzę na Jaka matka taka córka, jakoś bardziej autentyczni mi się wydają
A co do sprzedaży na all używanych ciuchów w takich cenach - jeleni nie brakuje ( przepraszam ale za takie ceny to chyba jeleń kupi używane łaszki)

Teraz tak sobie pomyślałam że ubieranie córki w róż jest bee a całej na szaro modnie, zacnie i na czasie ?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:29   #189
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie znałam makóweczek, spojrzałam na bloga i przeczytałam "zaproszono nas do współpracy" acha , wszystko jasne, mnie takie blogi nie interesują zupełnie. Ale czasem spojrzę na Jaka matka taka córka, jakoś bardziej autentyczni mi się wydają
A co do sprzedaży na all używanych ciuchów w takich cenach - jeleni nie brakuje ( przepraszam ale za takie ceny to chyba jeleń kupi używane łaszki)

Teraz tak sobie pomyślałam że ubieranie córki w róż jest bee a całej na szaro modnie, zacnie i na czasie ?
bingo

Mnie czasem w przedszkolu dziwi, jak dzieci są DO PRZEDSZKOLA strojone.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:33   #190
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44962908]U nas czerwony króluje. Nie cierpię wzorzystości - jeśli dół w ciapki to góra MUSI być gładka i odwrotnie. Kupując dany ciuch od razu myślę, czy młode będą miały do czego założyć.

A też tak macie, że najchętniej kupiłybyście buty do każdej możliwej kreacji? nie mam na tyle kasy, by kupić 10 par butów np. na lato, no ale dajmy na to będą czerwone - to mi do połowy rzeczy nie spasują u młodych...[/QUOTE]
Ja się staram kupować takie uniwersalne kolorystycznie żeby do jak największej ilości rzeczy pasowały Ale ostatnio na lato kupiłam córce chłopięce sandały zielono-niebieskie i nosiłyśmy też do różowej spódnicy, trudno
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 07:07   #191
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Jest popyt jest podaż. Sama bym chętnie sprzedała gacie mojej córki za 50 zł, ale jakoś ofert kupna brak .

Różowe księżniczki nie są doznaniem przyjemnym estetycznie, ale nie powiedziałabym, że mnie jakoś szczególnie rażą. Ot prawo dzieci do biegania po placu zabaw w brudnym dresie lub tiulowej sukni balowej.

W pracy miałam kiedyś znajomą, która (podobnie jak jej mąż) miała styl ubierania, nie wiem jak to opisać, ale sądzę, że gotycki w miarę oddaje klimat. Za to ich wówczas 5 letnia córka była wcieleniem brokatowo-fioletowo-różowej królewny - bo sama tak chciała. Wyglądali cudacznie wychodząc na rodzinny spacer, ale wszelkie pytania o to czy zamierzają jakoś naprostowywać gust potomstwa ucinali tym, że w ich domach zawsze były konflikty o to jak oni wyglądają i nie zamierzają tego kultywować w swoim domu. Dziewczę z fazy królewny w końcu wyrosło.
Zawsze podziwiałam ich postawę bo dziewczynka była naprawdę bardzo różowa.

Edit:
szajajaba - mam to samo, przy czym o ile buty jeszcze jestem jakoś wstanie przełknąć to z wzorami mam świra totalnego
No my właśnie z tż jesteśmy tacy trochę gotycko-metalowi (tż długie włosy, ubrani na czarno, czaszki i ćwieki) a córka różowo-brokatowa
Przyznam, że nie jestem zachwycona jej gustem, ale nie będę przecież z nią walczyć, bo to odrębna istota i ma prawo ubierać się tak, jak chce.
Bardziej mnie irytuje jej ostatnia faza na chodzenie w samych rajstopach do przedszkola (bez spodniczek, spodenek). Z tym jednak się staram walczyć, bo jednak rajstopy dla mnie to bielizna Dziś wyjątkowo założyła spódniczkę
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 09:16   #192
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
No my właśnie z tż jesteśmy tacy trochę gotycko-metalowi (tż długie włosy, ubrani na czarno, czaszki i ćwieki) a córka różowo-brokatowa
Przyznam, że nie jestem zachwycona jej gustem, ale nie będę przecież z nią walczyć, bo to odrębna istota i ma prawo ubierać się tak, jak chce.
Fajne podejście. Podoba mi się. Za ingerencje w strój można się zabrać na etapie szkoły, bo wg mnie do szkoły już trzeba się stosownie ubierać. Niemniej poza szkołą - niechaj se dziecina kształtuje gust jak chce.

A na tą znajomą parę uwielbiałam się natykać na spacerach rodzinnych - dwie czarne postacie trzymające za ręce różowego królika. Rewelacja
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:16   #193
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie znałam makóweczek, spojrzałam na bloga i przeczytałam "zaproszono nas do współpracy" acha , wszystko jasne, mnie takie blogi nie interesują zupełnie. Ale czasem spojrzę na Jaka matka taka córka, jakoś bardziej autentyczni mi się wydają
A co do sprzedaży na all używanych ciuchów w takich cenach - jeleni nie brakuje ( przepraszam ale za takie ceny to chyba jeleń kupi używane łaszki)

Teraz tak sobie pomyślałam że ubieranie córki w róż jest bee a całej na szaro modnie, zacnie i na czasie ?
Też mnie ten blog zniechęcił, nie lubię takiej przemyconej reklamy. I jeszcze jak poczytałam wynurzenia tej pani o tym, że tylko drogie rzeczy mają klasę itd. ...
Na pewno nie będę na niego zaglądać, bo jak ktoś dostanie super modne ciuchy od sponsorów to nie jest wielką sztuką dzieci "wystylizować". Bardziej doceniam gdy ktoś nie ma kasy a i tak potrafi coś wyczarować

To pogrubione - też mnie trochę śmieszy. Ja staram się kupować ładne ubranka i dobierać je kolorystycznie, i uważam, że dzieciom to wystarczy jak są czyste, schludne i pod kolor. Lubię jak dzieci ładnie wyglądają, ale nie jest to jakiś specjalnym celem mojego życia żeby mi dzieci wyglądały jak z prospektu reklamowego.

Tak samo jak modnie w domu jest mieć vintage, decupage i chabby chic, ja mam "po wiejsku i dla plebsu" czyli z Ikei i jest mi dobrze

Nie nadaję się chyba na faszjonistkę
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-02-04 o 10:17
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:25   #194
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Ja brw... jeszcze większy plebs. I firanki ze sklepu na rogu ale proste.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:37   #195
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Klarissa rewelacyjny post
ide obejrzeć makóweczkę, bo jakas nie dzisiejsza jestem nie znam
ja nie mam wyboru Polip lubi czarny, fiolet, szarym nie pogardzi znaczy trendi jesteśmy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:43   #196
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Bardziej doceniam gdy ktoś nie ma kasy a i tak potrafi coś wyczarować
Prawda.


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
ja mam "po wiejsku i dla plebsu" czyli z Ikei i jest mi dobrze
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44971572]Ja brw... jeszcze większy plebs. I firanki ze sklepu na rogu ale proste.[/QUOTE]

A jak ja mam eklektyczny miks ikea-brw to jestem już królową plebsu czy jeszcze nie?
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:02   #197
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

A mnie strasznie zniechęcił ten blog. Pokazuje tylko że kasa, kasa, metka, metka i znów kasa się liczy. Nie moje klimaty.

Chociaż nie powiem, bardzo ładnie ma babka w domu, dzieci ładnie i schludnie ubranie, ale co z tego jak fiubzdziu w głowie?
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 13:12   #198
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
A jak ja mam eklektyczny miks ikea-brw to jestem już królową plebsu czy jeszcze nie?
Od razu byś chciała być królową a to nie ma tak łatwo.

Na pewno przebije nas ktoś z regałem z lat 70-tych, z drugiej strony powoli to podejdzie pod antyki czyli klasyka tak w zasadzie...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 19:41   #199
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Dziewczyny - luzik, Makóweczka jest z tego miasta co ja - u nas nie ma IKEI więc ten, no - radzimy sobie inaczej - jak widzę Makóweczka lepiej niż ja
swoją drogą stylizacje dziewczynki są cudne, ale chłopca zupełnie nie w moim guście (najwyraźniej nie mam gustu)
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 13:42   #200
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Od razu byś chciała być królową a to nie ma tak łatwo.

Na pewno przebije nas ktoś z regałem z lat 70-tych, z drugiej strony powoli to podejdzie pod antyki czyli klasyka tak w zasadzie...
Mówisz, że nie? A już chciałam zamówić różową, brokatową koronę. No trudno.

A klasyka to chyba się teraz wintidż nazywa, faktycznie żadna z Ciebie faszjonistka
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:50   #201
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;4497353 8]A mnie strasznie zniechęcił ten blog. Pokazuje tylko że kasa, kasa, metka, metka i znów kasa się liczy. Nie moje klimaty.

Chociaż nie powiem, bardzo ładnie ma babka w domu, dzieci ładnie i schludnie ubranie, ale co z tego jak fiubzdziu w głowie?[/QUOTE]

Dlaczego aż tak negatywnie sądzisz?

Z ciekawości pytam.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 07:40   #202
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dlaczego aż tak negatywnie sądzisz?

Z ciekawości pytam.
Ocenianie dzieci (a tym samym rodziców) chodzących w różu jako totalne wieśniactwo, pokazywanie książek o obozach dla 5latka, chełpienie się tym że kupiła biurko za 1000 zł, ogólnie stawianie się jako guru modowe ("ubieramy dziecko tylko w szarości itp to jest modne"), a tym samym pokazywanie jak ma się żyć, już wcześniej napisałam że najważniejsze w tym wszystkim jednak jest kasa (przynajmniej takie to wrażenie sprawia) to jednak dla mnie ciut płytkie myślenie. Trochę tego by było.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 19:50   #203
mama01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 11
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Oj widzę, że zrobiła się straszna nagonka na Makóweczki. Ja bym ich tak negatywnie nie oceniała. Czytam ich blog od dłuższego czasu, z wieloma rzeczami się nie zgadzam, w innych popieram zdanie mamy Makóweczki w 100%. Nie będę Ich tu broniła na siłę, bo każdy może mieć swoje zdanie, ale błagam, oceniając kogoś, nie wyzywajcie ich od " pustaków ". To, że mają kasę, że nie podoba im się dziewczynka ubrana na różowe, to, że kupują drogie rzeczy, nie świadczy o tym, że jest pusta. Niech rzuci kamieniem ten, kto mając kasę, nie kupowałby sobie, lub swojemu dziecku lepszych rzeczy. No dobra, są osoby, które nawet nieźle zarabiając chowają kasę w skarpetkę, odkładając na tzw. " czarną godzinę ", większość jednak korzysta z tych pieniędzy. I co złego w tym, że Makóweczka z tych pieniędzy korzysta ?
mama01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 08:57   #204
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez mama01 Pokaż wiadomość
Oj widzę, że zrobiła się straszna nagonka na Makóweczki. Ja bym ich tak negatywnie nie oceniała. Czytam ich blog od dłuższego czasu, z wieloma rzeczami się nie zgadzam, w innych popieram zdanie mamy Makóweczki w 100%. Nie będę Ich tu broniła na siłę, bo każdy może mieć swoje zdanie, ale błagam, oceniając kogoś, nie wyzywajcie ich od " pustaków ". To, że mają kasę, że nie podoba im się dziewczynka ubrana na różowe, to, że kupują drogie rzeczy, nie świadczy o tym, że jest pusta. Niech rzuci kamieniem ten, kto mając kasę, nie kupowałby sobie, lub swojemu dziecku lepszych rzeczy. No dobra, są osoby, które nawet nieźle zarabiając chowają kasę w skarpetkę, odkładając na tzw. " czarną godzinę ", większość jednak korzysta z tych pieniędzy. I co złego w tym, że Makóweczka z tych pieniędzy korzysta ?
Chyba większości tutaj nie o to chodzi.
Ja nie widzę niczego złego w korzystaniu z pieniędzy.

Natomiast nie podoba mi się to, że ktoś dostaje ciuchy od sponsora, przebiera w nie swoje dzieci, cyka im fotki, wrzuca na bloga notkę o tym, jakie to one są świetne, jaka dobra jakość, jak warto je kupić (!) i że luksus musi kosztować. Dla mnie to trochę jak chwalić się fotkami z luksusowego domu kuzyna albo jachtu koleżanki jako własnymi. No fajne, tylko czy twoje? Czy przez ciebie kupione, zapracowane, zrobione itd.? O to chodzi
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:25   #205
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Klarissa
No fajne, tylko czy twoje? Czy przez ciebie kupione, zapracowane, zrobione itd.? O to chodzi
nie widzę związku. co za różnica czy kupiła czy dostała
te ubrania,akcesoria i inne są jej (może kiedyś dostanie jacht by pokazać go na blogu
ktoś jej to dał i ona może z nimi zrobić dalej co chce.sprzedać czy wyrzucić.
ja tez mogę wydać opinię na temat czegoś co zostało mi sprezentowane


z przymróżeniem oka patrzyłabym tylko na te ochy i achy
z wiadomych względów
i to jest insza inszość
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:31   #206
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
nie widzę związku. co za różnica czy kupiła czy dostała
te ubrania,akcesoria i inne są jej (może kiedyś dostanie jacht by pokazać go na blogu
ktoś jej to dał i ona może z nimi zrobić dalej co chce.sprzedać czy wyrzucić.
ja tez mogę wydać opinię na temat czegoś co zostało mi sprezentowane


z przymróżeniem oka patrzyłabym tylko na te ochy i achy
z wiadomych względów
i to jest insza inszość
Ale nie o to chodzi.

Wyobraź sobie, że dostaję pałac od sponsora A potem wam tu piszę, że moje drogie, ale tylko życie w pałacu mogę wam polecić, bo to i klasa, i wiadomo, nie takia wieś jak zwykłe mieszkanie w bloku i jeszcze na koniec dodać, że niestety, ale jak kogoś interesuje coś więcej niż tylko bylejakość to powinien sobie na ten pałac uciułać, i w tym miejscu podać "sposób" jak to warto co miesiąc na mały pałacyk odkładać

I właśnie dlatego mi się nie podoba.
Co innego gdyby to była pani, która rzeczywiście interesuje się modą, robi, szyje, wyszukuje itd. - czytywałam takie blogi kobiet, które po prostu potrafiły zrobić cuda, i to dla mnie jest inspiracja. A tutaj jest tylko dobry PR i przemycona reklama, rzeczy, które sponsor przysłał, przynajmniej ja to tak odbieram. Po gruntowniejszym przetrzepaniu bloga już nawet mam wątpliwości czy ona w ogóle sama dzieci ubiera, czy po prostu kompletuje zestaw z gotowych otrzymanych ciuszków. Tak to każdy potrafi i to nie jest żadna inspiracja
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-02-09 o 10:32
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:43   #207
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

no ja wiem o Ci chodzi
Tylko widzisz ja mieszkając tu nie mam pojęcia jak może wyglądać życie w pałacu. dostając go w spadku czy od sposora i dowiaduję się jak to jest.
mam porównanie, i sobie wychwalam pod niebiosa ten stan

innym doradzam by załozyli bloga (ona chyba tak doradzała) moze im tez się poszczęsci i dostaną pałac ;d

tak na powaznie.pewnie -jak juz pisałam-jest spora szansa ze te ochy są fałszywe ; ale w sumie mogą tez być prawdziwe.bo czemu nie
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:30   #208
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

A mnie naprawdę zastanawia, czym kierują się ludzie, kupując od makóweczek na all używki za takie horrendalne kwoty
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 20:33   #209
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Prawda też moim zdaniem jest taka, że dziecko bardzo łatwo jest ładnie ubrać w te droższe dziecięce ciuchy. A wiele polskich dzieci wygląda, nie ukrywajmy, koszmarnie, to raz, że rodziców nie stać na te ładniejsze ciuchy...no a dwa, kwestia gustu i zamilowania do ubierania dziewczynek w róże, brokaty, nadruki, "na bogato" od kołyski. Moja znajoma tak ubiera swoją córkę, od urodzenia, aż zęby bolą jak się na to patrzy. Kicz i róż.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 20:42   #210
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Modowe blogi dziecięce, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Prawda też moim zdaniem jest taka, że dziecko bardzo łatwo jest ładnie ubrać w te droższe dziecięce ciuchy. A wiele polskich dzieci wygląda, nie ukrywajmy, koszmarnie, to raz, że rodziców nie stać na te ładniejsze ciuchy...no a dwa, kwestia gustu i zamilowania do ubierania dziewczynek w róże, brokaty, nadruki, "na bogato" od kołyski. Moja znajoma tak ubiera swoją córkę, od urodzenia, aż zęby bolą jak się na to patrzy. Kicz i róż.
Ja się też spotkałam z przekonaniem u niektórych kobiet, że to wszystko jedno w co jest dziecko ubrane, bo "to tylko dziecko".

Coś się tak tego różu uwzięła Moja córka dziś miała szare spodnie, jasną lila kurtkę, szare rękawiczki i bladoróżową czapkę, to teraz nie wiem czy trendy bo szare, czy kicz bo różowe
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 08:19:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.