Izotek - cz.II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-03, 22:06   #2011
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Artur94 Pokaż wiadomość
a ja wczoraj kilka godzin na słońcu bez żadnego filtra - nic
dziś kilka godzin z 50 również nic

jutro 4 tydzień, póki co jest super, niech tylko skóra przestanie schodzić z nosa i będzie rewelacja jutro pierwsza wizyta kontrolna, pewnie podniesie mi dawkę bo póki co niewielka pozdrawiam
Przebarwienia spowodowane promieniowaniem słonecznym nie wyjdą od razu a po czasie Lepiej unikać słońca i stosować filtry
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 05:54   #2012
gawisz
Raczkowanie
 
Avatar gawisz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 318
Dot.: Izotek - cz.II

Dołączę się do tych co narzekają na zaczerwienioną skórę twarzy. Ja wczoraj wzięłam dopiero 5 tabletkę, a właśnie od wczoraj skóra jest mocno czerwona. Uspokaja się po nocy, ale po umyciu twarzy wychodzi znów zaczerwienienie. Skóra nie jest przesuszona, ale "wypija" każdą ilość kremu nawilżającego - używam Avene Cicalfate (lżejszej emulsji na dzień, a na noc bardziej treściowej). Wczoraj Spędziłam 3 h. na zewnątrz, wcześniej posmarowałam skórę filtrem Pharmaceris hydrolipidowy SPF 50 - bardzo polecam, nie bieli skóry, ładnie się rozprowadza, nawilża (choć ja pod niego nałożyłam jeszcze krem nawilżający). Odłożyłam już antybiotyk, który stosowałam punktowo, bo właściwie wszystko się ładnie zagoiło.. mam nadzieję, że wysypu żadnego nie będzie.


Czy to zaczerwienie (i pieczenie) twarzy znika z czasem?
gawisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 10:55   #2013
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
czy ktos stosowal jakies lekkie peeeligni? nie iwem czy usunac nieestetyczne skorki na twarzy
Przecierasz twarz wacikami z tonikiem lub płynem micelarnym? Już to powinno delikatnie usunąć skórki. A poza tym mocno nawilżaj i natłuszczaj oraz nie podkreślaj ich makijażem. Jak potrę twarz to też pojawiają mi się suche skórki, ale jak delikatnie wklepuje wszelkie kosmetyki wtedy nie mam problemu.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gawisz Pokaż wiadomość
Dołączę się do tych co narzekają na zaczerwienioną skórę twarzy. Ja wczoraj wzięłam dopiero 5 tabletkę, a właśnie od wczoraj skóra jest mocno czerwona. Uspokaja się po nocy, ale po umyciu twarzy wychodzi znów zaczerwienienie. Skóra nie jest przesuszona, ale "wypija" każdą ilość kremu nawilżającego - używam Avene Cicalfate (lżejszej emulsji na dzień, a na noc bardziej treściowej). Wczoraj Spędziłam 3 h. na zewnątrz, wcześniej posmarowałam skórę filtrem Pharmaceris hydrolipidowy SPF 50 - bardzo polecam, nie bieli skóry, ładnie się rozprowadza, nawilża (choć ja pod niego nałożyłam jeszcze krem nawilżający). Odłożyłam już antybiotyk, który stosowałam punktowo, bo właściwie wszystko się ładnie zagoiło.. mam nadzieję, że wysypu żadnego nie będzie.


Czy to zaczerwienie (i pieczenie) twarzy znika z czasem?
Warto popróbować wszelkich kosmetyków do cery naczynkowej i jeść dużo produktów bogatych w wit. C. Mi trochę pomógł płyn oczarowy Fitomed pod bogate kremy. Mam też podkład kryjący, który jest dla mnie trochę za żółty (Bielenda), ale jak pojawia się rumień wtedy kolor twarzy robi się "naturalny" bez czerwieni :P
Dobrze, że używasz filtr, dermatolog mówiła, że ta skłonność do rumieńcy to może być m.in. nadwrażliwość na słońce.

Może warto zmienić metodę oczyszczania twarzy?
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 15:22   #2014
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

Dzisiaj wracałem z pracy, a auto było po całym dniu trochę się nagrzało, siedziałem w korku, i takiego miałem buraka na twarzy że masakra, aż mnie skóra piekła. Myślałem czy mnie tak spaliło czy co. Ale nigdzie na słońce nie wychodziłem. Teraz w domu wszystko się normuje.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 16:03   #2015
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Dzisiaj wracałem z pracy, a auto było po całym dniu trochę się nagrzało, siedziałem w korku, i takiego miałem buraka na twarzy że masakra, aż mnie skóra piekła.
myślę że z takim nasilonym objawem powinieneś zgłosić się do swojego lekarza
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 16:26   #2016
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

W przyszłym tygodniu mam wizytę, zobaczę co na to powie.

Ja Myślę że nie jest tak źle bo wystarczy że wezmę kąpiel, odpocznę i wszystko zaraz wraca do normy.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 09:23   #2017
gawisz
Raczkowanie
 
Avatar gawisz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 318
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość


Warto popróbować wszelkich kosmetyków do cery naczynkowej i jeść dużo produktów bogatych w wit. C. Mi trochę pomógł płyn oczarowy Fitomed pod bogate kremy. Mam też podkład kryjący, który jest dla mnie trochę za żółty (Bielenda), ale jak pojawia się rumień wtedy kolor twarzy robi się "naturalny" bez czerwieni :P
Dobrze, że używasz filtr, dermatolog mówiła, że ta skłonność do rumieńcy to może być m.in. nadwrażliwość na słońce.

Może warto zmienić metodę oczyszczania twarzy?

Dzięki za odpowiedź. Właśnie zamierzałam kupić płyn oczarowy.. na stronie producenta jest informacja, że powinno się go rozcieńczyć - robiłaś tak? Fitomed ma jeszcze kompleks na naczynka, może zrobię sobie z tego tonik. O tym, że żółte tony neutralizują zaczerwienienia słyszałam i chyba zamienię moje minerałki Anabelle z neutralnego odcienia na golden A zaczerwienienie utrzymuje się przez całą kurację czy skóra z czasem lepiej toleruje lek?
gawisz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 13:26   #2018
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez gawisz Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Właśnie zamierzałam kupić płyn oczarowy.. na stronie producenta jest informacja, że powinno się go rozcieńczyć - robiłaś tak? Fitomed ma jeszcze kompleks na naczynka, może zrobię sobie z tego tonik. O tym, że żółte tony neutralizują zaczerwienienia słyszałam i chyba zamienię moje minerałki Anabelle z neutralnego odcienia na golden A zaczerwienienie utrzymuje się przez całą kurację czy skóra z czasem lepiej toleruje lek?
Teraz jak zrobiło się gorąco jest gorzej Przez całą kurację miałam problem, ale raczej nasilał się niż malał. Ja mam ten z kwiatem pomarańczy, nie trzeba go rozcieńczać. Niby jest do cery tłustej i mieszanej, ale gdy taką miałam, stosowałam go zamiast kremu, tak dobrze nawilżał Nie jest jakiś mega skuteczny, ale od kiedy wróciłam do niego jest lepiej z tymi rumieńcami. Przestały mnie dopadać bez przyczyny.
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 14:06   #2019
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Izotek - cz.II

Witam. ten sam problem od 2 tyg. zaczerwienienie w pracy prawie cały dzień, policzki a uszy bordowe w domu się to normuje ale nie zawsze są jakieś tabletki, suplementy diety na to? Proszę o radę

2 Pyt. Po miesiącu marcu gdzie nie było niespodzianek na 99 % czysta buzia zapomniałem na chwile o problemie, tylko przebarwienia ewentualnie. Teraz po świętach w kwietniu wyskoczyły mi 3-5 małe pryszczy, po 1-2 dniach znikają zostawiające ślady czerwone. ALE dziś rano pojawiły się kolejne (nie są to ropne krosty). Jestem na początku 5 miesiąca za mną 60% kuracji przyjąłem do tej pory 6700mg ( zmniejszyłem dawkę dzienną z 70 mg na 60mg w kwietniu).
Czy któraś osoba miała podobnie w tym czasie? W tym okresie leczenia? Czy to normalne czy mam się martwić, że bezskuteczna walka przed mną. Liczyłem, że jak już było na zero to już się tak utrzyma do końca trapi.
__________________
IZOTEK od 01-12-2015
12.15R. 40mg - 01.16R. 50mg - 02.16R 60mg - 03.16R. 70mg - 04.16R. i
05.16r. 60mg 06.16r. 50 mg - 40 mg 07.16r. - 20 mg 08.16r.

"Nigdy nie wyrządzisz krzywdy dobrymi uczynkami"

HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 21:49   #2020
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Izotek - cz.II

Czy mogę bez obaw używać kremu avene cicaplast ? Nie wiem czy on jest skłonny do zapychania skóry.

Wcześniej przed rozpoczęciem kuracji nigdy w życiu bym go nie nałożyła,ale teraz lubię go na noc. Tylko nie wiem co z tym zapychaniem. Jakie kremy polecacie?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 23:35   #2021
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek - cz.II

ja przestrzegam przed nakladaniem alantan + na claa twraz, srasznie zapycha!!
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 08:37   #2022
gawisz
Raczkowanie
 
Avatar gawisz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 318
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość
Teraz jak zrobiło się gorąco jest gorzej Przez całą kurację miałam problem, ale raczej nasilał się niż malał. Ja mam ten z kwiatem pomarańczy, nie trzeba go rozcieńczać. Niby jest do cery tłustej i mieszanej, ale gdy taką miałam, stosowałam go zamiast kremu, tak dobrze nawilżał Nie jest jakiś mega skuteczny, ale od kiedy wróciłam do niego jest lepiej z tymi rumieńcami. Przestały mnie dopadać bez przyczyny.
Z tym nasilaniem to byłoby ciężko, bo ostatnio w pracy zapytał ktoś gdzie się opalałam, że taka zaczerwieniona jestem Na razie zrobiłam sobie tonik - hydrolat oczarowy, koncentrat na naczynka Fitomed i hydrolat z drzewa oliwkowego. Jak się okazuje bardzo nawilżająca kompozycja, bo spryskałam tonikiem twarz rano, na to nałożyłam krem nawilżający Avene i teraz skóra jest tłusta.. chyba jednak muszę go używać bez kremu albo tylko na noc. Jutro minie pierwszy tydzień kuracji i poza zaczerwienieniem twarzy nie mam żadnych objawów skutków ubocznych. Ni nowego mi na buzi nie wyskoczyło, a to co było goi się szybko.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Czy mogę bez obaw używać kremu avene cicaplast ? Nie wiem czy on jest skłonny do zapychania skóry.

Wcześniej przed rozpoczęciem kuracji nigdy w życiu bym go nie nałożyła,ale teraz lubię go na noc. Tylko nie wiem co z tym zapychaniem. Jakie kremy polecacie?
Ja też mam ten krem i nakładam kiedy skóra jest bardziej sucha. Nie zapycha, a przy tym jest antybakteryjny (tlenek cynku). Jeśli boisz się, że jest zbyt tłusty to dobra jest emulsja z Avene post acte - jest lżejsza, a też świetnie nawilża.
gawisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 10:31   #2023
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek - cz.II

ja poelcma krem mediderm - 7 zl, duza tubka, swietnie nawilza a na bardziej sicha physiogel ten niebieski

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Mam pytanie, czy wy tez macie nieraz takie czerwone rany, nieraz krew z nich leci, trudno sie goja po krostach? ja mam kilka i nie moge sb z nimi poradzic...
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 12:20   #2024
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

_________________________
70 DZIEŃ KURACJI - 10 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52,5kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 2800mg, 53,8mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 2800mg, stanowi 53,8mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Minęło już 2,5 miesiąca odkąd sięgnęłam po Axotret. Wtedy sądziłam, że po takim czasie będę miała już czystą twarz. W tym momencie jest znacznie gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Obawiam się trwałych śladów/przebarwień/blizn. Jest źle. Tydzień temu miałam kolejny wysyp, teraz powoli się stabilizuje, ale nie zmienia to faktu, iż wyglądam po prostu bardzo źle.
Cera coraz bardziej się przesusza. Jest coraz cieplej, więc zawsze balsam +50 pod krem.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Jestem często zmęczona/niewyspana, ale nie wiem czy to wina leku.
- MIESIĄCZKA: Miesiączkę zawsze miałam jak w zegarku (cykl ok. 28 dni). Na ten moment spóźnia mi się już tydzień. Nie ma możliwości, żebym była w ciąży. Dodam, że nie używam tabletek antykoncepcyjnych wraz ze stosowaniem leku, gdyż to właśnie po ich odstawieniu rozpoczęły się moje problemy.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 350zł
  • - badania - 26zł

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
[/COLOR]Mam pytanie, czy wy tez macie nieraz takie czerwone rany, nieraz krew z nich leci, trudno sie goja po krostach? ja mam kilka i nie moge sb z nimi poradzic...
Tak, mam całą twarz w takich rankach/krostkach. Modle się tylko, żeby nie było po nich śladu...
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 14:20   #2025
Xzuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
_________________________
70 DZIEŃ KURACJI - 10 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52,5kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 2800mg, 53,8mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 2800mg, stanowi 53,8mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Minęło już 2,5 miesiąca odkąd sięgnęłam po Axotret. Wtedy sądziłam, że po takim czasie będę miała już czystą twarz. W tym momencie jest znacznie gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Obawiam się trwałych śladów/przebarwień/blizn. Jest źle. Tydzień temu miałam kolejny wysyp, teraz powoli się stabilizuje, ale nie zmienia to faktu, iż wyglądam po prostu bardzo źle.
Cera coraz bardziej się przesusza. Jest coraz cieplej, więc zawsze balsam +50 pod krem.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Jestem często zmęczona/niewyspana, ale nie wiem czy to wina leku.
- MIESIĄCZKA: Miesiączkę zawsze miałam jak w zegarku (cykl ok. 28 dni). Na ten moment spóźnia mi się już tydzień. Nie ma możliwości, żebym była w ciąży. Dodam, że nie używam tabletek antykoncepcyjnych wraz ze stosowaniem leku, gdyż to właśnie po ich odstawieniu rozpoczęły się moje problemy.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 350zł
  • - badania - 26zł



Tak, mam całą twarz w takich rankach/krostkach. Modle się tylko, żeby nie było po nich śladu...

Powiem Ci, ja też myślałam, że po 2,5-3msc już będzie czysta buzia, dopiero w 6 miesiącu zaczęło się stopniowo uspokajać. ( a przez ten czas nie miałam prawie miejsca bez wielkich pryszczy) Zostały przebarwienia na całej twarzy, ale już wolę to niż trądzik, zresztą mam nadzieję, że zejdą, a jak nie to po kuracji spróbuję się ich pozbyć. Miesiączka też mi się spóznia nawet 10 dni. Więc nie martw się i wytrzymaj jeszcze jakiś czas, bo myślę, że warto .
Xzuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 14:30   #2026
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Xzuz Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ja też myślałam, że po 2,5-3msc już będzie czysta buzia, dopiero w 6 miesiącu zaczęło się stopniowo uspokajać. ( a przez ten czas nie miałam prawie miejsca bez wielkich pryszczy) Zostały przebarwienia na całej twarzy, ale już wolę to niż trądzik, zresztą mam nadzieję, że zejdą, a jak nie to po kuracji spróbuję się ich pozbyć. Miesiączka też mi się spóznia nawet 10 dni. Więc nie martw się i wytrzymaj jeszcze jakiś czas, bo myślę, że warto .
Wcale mnie nie pocieszyłaś... Bo moje problemy nie były aż tak duże jak są teraz. Od trądziku średniego przeszłam do ciężkiego Jesteś w stanie ukryć przebarwienia pod makijażem? Lekarz mi powiedział, że one zejdą.
I moja kuracja jest na 6 miesięcy rozpisana!!! Więc powinno się uspokoić chyba przed zakończeniem. Ile Ty stosowałaś?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 14:33   #2027
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Odstawiłam pigułki anty 2-3 tygodnie przed końcem kuracji izo i mam nadzieję,że mi nie namieszają A curacne jutro ostatnia tabletka
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 14:59   #2028
Xzuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Wcale mnie nie pocieszyłaś... Bo moje problemy nie były aż tak duże jak są teraz. Od trądziku średniego przeszłam do ciężkiego Jesteś w stanie ukryć przebarwienia pod makijażem? Lekarz mi powiedział, że one zejdą.
I moja kuracja jest na 6 miesięcy rozpisana!!! Więc powinno się uspokoić chyba przed zakończeniem. Ile Ty stosowałaś?
Idealnie nie jest, ale nie rzucają się w oczy , używam minerałów i naprawdę jest spoko. Ja jestem jeszcze w trakcie , w 7 miesiącu, więc od miesiąca mam spokój (odpukać ) , ja mam na rok , bo leczę jeszcze plecy (150mg/kg) i zaczynałam od 20 mg od chyba 4 miesięcy jestem na 40 mg . A ty jesteś od początku na 40 mg ?
Xzuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 15:04   #2029
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Tak, od początku. Wiedziałam, ze decydując się na taką dawkę będę narażona na większe skutki uboczne, ale jak na razie poza wysypem to mi one nie doskwierają... Zostałam skuszona "piękna cerą do wakacji".. Jasne!
Mam więc nadzieję, że jednak za jakiś miesiąc/pół cudownie "ozdrowieje".
Kurcze, rok to bardzo długo, ale teraz to już masz z górki na szczęście Zazdrosze ludziom, którzy już po miesiącu/dwóch widzą poprawę. Skoro zostały Ci jeszcze 3 miesiące, to bardzo możliwe, że te przebarwienia i blizny znikną.

EDIT: Plecy na szczęście/klatke piersiowa/ramiona etc mam czyste. Ciekawe, dlaczego w takim razie mam przyjąć aż 138 mg/kg. Może lekarz chce zapobiec nawrotowi?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-04-06 o 15:14
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 15:18   #2030
Xzuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Tak, od początku. Wiedziałam, ze decydując się na taką dawkę będę narażona na większe skutki uboczne, ale jak na razie poza wysypem to mi one nie doskwierają... Zostałam skuszona "piękna cerą do wakacji".. Jasne!
Mam więc nadzieję, że jednak za jakiś miesiąc/pół cudownie "ozdrowieje".
Kurcze, rok to bardzo długo, ale teraz to już masz z górki na szczęście Zazdrosze ludziom, którzy już po miesiącu/dwóch widzą poprawę. Skoro zostały Ci jeszcze 3 miesiące, to bardzo możliwe, że te przebarwienia i blizny znikną.
To mogą Ci szybciej przyjść efekty , bo szybciej będziesz miała tą dawkę skumulowana niż ja. Też zazdroszczę, ale ważne żeby w końcu było dobrze. No no oby do przodu może akurat do wakacji będziemy mieć ładną buzię
Ja też właśnie nie mam jakiś niesamowitych skutków ubocznych, więc tym bardziej damy radę :sly:
Xzuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 15:25   #2031
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Xzuz Pokaż wiadomość
To mogą Ci szybciej przyjść efekty , bo szybciej będziesz miała tą dawkę skumulowana niż ja. Też zazdroszczę, ale ważne żeby w końcu było dobrze. No no oby do przodu może akurat do wakacji będziemy mieć ładną buzię
Ja też właśnie nie mam jakiś niesamowitych skutków ubocznych, więc tym bardziej damy radę :sly:
Oby! Na dobrą sprawę pozostał nam podobny czas do zakończenia kuracji. Tobie 3 miesiące, a mnie 3,5 Już niedługo przestaniemy straszyć !
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:22   #2032
chlopoczekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Izotek - cz.II

Co polecilibyście na przebarwienia ? Gdzieś było spomniane o skinorenie i już miałem go kupować ale się wstrzymałem zeby zaczerpnac inormacji od was na temat tego jak i innych produktów.
chlopoczekkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 21:39   #2033
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Izotek - cz.II

Moje leczenie rozpoczęło się miesiąc temu i przyjmowałam początkowo 20mg, teraz mam 40mg na dzień. Moja lekarka mówi,że oprócz kwietnia jest maj i czerwiec i taka samą dawkę będę wtedy przyjmować i w lipcu schodzimy do mniejszej i zapewnia że na sierpień będę mieć ładną cerę. Ważę 48kg. Myślicie,że jest realne aby cera była ładna do tego sierpnia?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 21:50   #2034
m_magdalenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

A co na zajady? Bo mam straszne 😞
m_magdalenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 22:28   #2035
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez chlopoczekkk Pokaż wiadomość
Co polecilibyście na przebarwienia ? Gdzieś było spomniane o skinorenie i już miałem go kupować ale się wstrzymałem zeby zaczerpnac inormacji od was na temat tego jak i innych produktów.
Podczas kuracji skinorenu nie używaj, chyba, że jesteś po. Złuszcza skórę więc pomaga na przebarwienia, ale całkiem nie znikają. Kwasy, np. migdałowy działają silniej, ale to też po kuracji
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 06:25   #2036
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Moje leczenie rozpoczęło się miesiąc temu i przyjmowałam początkowo 20mg, teraz mam 40mg na dzień. Moja lekarka mówi,że oprócz kwietnia jest maj i czerwiec i taka samą dawkę będę wtedy przyjmować i w lipcu schodzimy do mniejszej i zapewnia że na sierpień będę mieć ładną cerę. Ważę 48kg. Myślicie,że jest realne aby cera była ładna do tego sierpnia?

To wszystko jest kwestia indywidualna. Niektórzy szybciej maja ladna cerę, niektorzy pozniej. Sadze, ze to realne. Tradzik zniknie na pewno. Oby orzebarwienia tez
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 12:56   #2037
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
2 Pyt. Po miesiącu marcu gdzie nie było niespodzianek na 99 % czysta buzia zapomniałem na chwile o problemie, tylko przebarwienia ewentualnie. Teraz po świętach w kwietniu wyskoczyły mi 3-5 małe pryszczy, po 1-2 dniach znikają zostawiające ślady czerwone. ALE dziś rano pojawiły się kolejne (nie są to ropne krosty). Jestem na początku 5 miesiąca za mną 60% kuracji przyjąłem do tej pory 6700mg ( zmniejszyłem dawkę dzienną z 70 mg na 60mg w kwietniu).
Czy któraś osoba miała podobnie w tym czasie? W tym okresie leczenia? Czy to normalne czy mam się martwić, że bezskuteczna walka przed mną. Liczyłem, że jak już było na zero to już się tak utrzyma do końca trapi.
PONAWIAM. Czy jest osoba/y która/e na tym samych etapie kuracji 50-60% całej dawki? Po 4 miesiącach - 88mg na kg m.c. Jeśli nie, to może "doświadczeni gracze" się wypowiedzą. Czy to możliwe, że mam drugi "mniejszy" wysyp? Tak źle, tak dużo niespodzianek (małe ale coraz więcej się pojawia nie wiem gdzie przyczyna tego stanu) nie było od lutego po tamtym MEGA wysypie (styczeń).
Od 2 dni czytam stare forum izotek i nic.
__________________
IZOTEK od 01-12-2015
12.15R. 40mg - 01.16R. 50mg - 02.16R 60mg - 03.16R. 70mg - 04.16R. i
05.16r. 60mg 06.16r. 50 mg - 40 mg 07.16r. - 20 mg 08.16r.

"Nigdy nie wyrządzisz krzywdy dobrymi uczynkami"

HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 13:40   #2038
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
PONAWIAM. Czy jest osoba/y która/e na tym samych etapie kuracji 50-60% całej dawki? Po 4 miesiącach - 88mg na kg m.c. Jeśli nie, to może "doświadczeni gracze" się wypowiedzą. Czy to możliwe, że mam drugi "mniejszy" wysyp? Tak źle, tak dużo niespodzianek (małe ale coraz więcej się pojawia nie wiem gdzie przyczyna tego stanu) nie było od lutego po tamtym MEGA wysypie (styczeń).
Od 2 dni czytam stare forum izotek i nic.
Ja miałam po kilku miesiącach mini wysyp, bo zapomniałam na weekendowy wyjazd wziąć leku. Po ponowieniu wszystko mi zeszło, poza jednym paskudem który rósł w siłę na poliku, a akurat byłam przed ważnym wydarzeniem Też coś cera zaczęła marudzić jak zaczęłam stosować olejek arganowy, ale po odstawieniu wszystkie zmiany się cofnęły. Może zmieniłaś ostatnio coś w pielęgnacji lub diecie?
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 13:44   #2039
Iwona_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez gawisz Pokaż wiadomość
Dołączę się do tych co narzekają na zaczerwienioną skórę twarzy. Ja wczoraj wzięłam dopiero 5 tabletkę, a właśnie od wczoraj skóra jest mocno czerwona. Uspokaja się po nocy, ale po umyciu twarzy wychodzi znów zaczerwienienie. Skóra nie jest przesuszona, ale "wypija" każdą ilość kremu nawilżającego - używam Avene Cicalfate (lżejszej emulsji na dzień, a na noc bardziej treściowej). Wczoraj Spędziłam 3 h. na zewnątrz, wcześniej posmarowałam skórę filtrem Pharmaceris hydrolipidowy SPF 50 - bardzo polecam, nie bieli skóry, ładnie się rozprowadza, nawilża (choć ja pod niego nałożyłam jeszcze krem nawilżający). Odłożyłam już antybiotyk, który stosowałam punktowo, bo właściwie wszystko się ładnie zagoiło.. mam nadzieję, że wysypu żadnego nie będzie.


Czy to zaczerwienie (i pieczenie) twarzy znika z czasem?
Polecam:
YOUTH ACTIVATOR Vitamin C with Acerola laboratorium Ava do nabycia w Hebe
Iwona_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 20:18   #2040
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość
Ja miałam po kilku miesiącach mini wysyp, bo zapomniałam na weekendowy wyjazd wziąć leku. Po ponowieniu wszystko mi zeszło, poza jednym paskudem który rósł w siłę na poliku, a akurat byłam przed ważnym wydarzeniem Też coś cera zaczęła marudzić jak zaczęłam stosować olejek arganowy, ale po odstawieniu wszystkie zmiany się cofnęły. Może zmieniłaś ostatnio coś w pielęgnacji lub diecie?
Bez zmian lek cały czas brałem. jedyna różnica to święta i wiadomo inna dieta ale to było 2 tyg. temu a niespodzianki dopiero teraz mi wyskakują. No i to zaczerwienie większość dnia to nowość. Zakupiłem flit La Roche-Posay 50+ Anthelios XL i wodę termalna tej samej firmy - pytanie jak stosować rano przed wyjściem? Najpierw krem potem woda term. czy na odwrót?
Dodam cały marzec było bez żadnych kłopotów, nic nie wyskakiwało. Wiec jestem zaniepokojony takim obrotem.
__________________
IZOTEK od 01-12-2015
12.15R. 40mg - 01.16R. 50mg - 02.16R 60mg - 03.16R. 70mg - 04.16R. i
05.16r. 60mg 06.16r. 50 mg - 40 mg 07.16r. - 20 mg 08.16r.

"Nigdy nie wyrządzisz krzywdy dobrymi uczynkami"

HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.