Izotek- mój dziennik. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-27, 08:52   #331
Bodaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Dzisiaj jest 30 dzień kuracji. Twarz coraz gorsza, zaczyna się robić bardzo sucha, to samo z ustami. Wypadanie włosów udało mi się pohamować, po 5 dniach wciąż wyglądają jakbym je dopiero co umyła. Krostki się goją długo, bardzo długo, każda zostawia przebarwienie. Na szyi podskórne gule.
Zaczęłam mieć MASE czerwonych krostek na ramionach i pojedyncze na przedramionach. Jestem przerażona, co będzie dalej... :<

Myślicie, że możliwe, iż moja dawka jest zbyt duża? (40mg, 50kg) Czy po prostu jestem przypadkiem, gdzie skutki uboczne są wyjątkowo nieznośne? Dzięki takiej dawce skończę terapię szybciej, tylko jakim kosztem ;/ mam nadzieję, że to zapobiegnie nawrotowi, a po zakonczeniu wszelkie przebarwienia i krosty znikna. Jest naprawdę tragicznie. Bez makijazu, w zwiazanych wlosach - koszmar.
Czy za duża to trudno powiedzieć, bo każdy inaczej reaguje. Ja mogę jedynie powiedzieć, że przy wadze 45 kg mam dawkę 40mg, a zaczęłam już 3 opakowanie. U mnie wysypu jako tako nie było, po miesiącu wyskoczyło kilka duuużych podskórnych gul, a poza tym wszystko wyskakiwało jak zawsze. Po dwóch miesiącach mogę powiedzieć, że praktycznie nic mi się już nie pojawia. Najdziwniejsze jest to, że moja twarz nie jest jakoś mega sucha. Usta to już inna bajka
Pozdrowienia
Bodaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 16:06   #332
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Zazdroszcze w takim razie Ja mam wysyp od 2 tygodnia i konsekwentnie się pogarsza

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-03-26 o 22:45
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 08:36   #333
tala_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Jakie macie sposoby na suche, wypadające garściami włosy ? Jestem załamana...
tala_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 12:26   #334
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek- mój dziennik.

przetrzegam przed izotekiem i alkoholem :P biore 40 mg, wzielam kilka godzin przed impreza, na drugi dzien czulam ie jakbym pila tydzien..

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

z jakim posilkiem zazywacie tabletki? Ja ooglnie nie jem tluszczu a jak juz to bardzo malo, i zeby wziasc izotek biore lyzke masla orzechowego, myslicie ze to wystarczy zeby sie rozpuscily?
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 18:10   #335
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez tala_95 Pokaż wiadomość
Jakie macie sposoby na suche, wypadające garściami włosy ? Jestem załamana...
Na wypadanie - wcieraj w skalp kozieradkę, nie pachnie zachwycająco, ale działa. Około 3 zł w aptece.

Na suche włosy - poczytaj o ich olejowaniu.

Cytat:
z jakim posilkiem zazywacie tabletki? Ja ooglnie nie jem tluszczu a jak juz to bardzo malo, i zeby wziasc izotek biore lyzke masla orzechowego, myslicie ze to wystarczy zeby sie rozpuscily?
Jak najbardziej, nie musisz zjesc kostki masla, aby tabletki dzialaly
Ja staram się jeśc z jakimś posiłkiem zawierającym tłuszcz, albo po prostu z obfitym obiadem. Ostatnio nauczylam sie jesc z rana awokado, nie dosyc, ze obniza cholesterol to jeszcze jest wrecz idealne do laczenia z izotekiem.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 04:05   #336
elzbietawys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witajcie. Jak dobrze,że Was znalazłam
Mam 31 lat więc już nie taki młodzieńczy ten trądzik (typ zaskórnikowy bleeeee) hehehe , od 9 lutego jestem na Izoteku aktualnie już na dawce 40mg. Jest to moje drugie podejście do leczenia Izotekiem za pierwszym razem prawie 7lat temu leczylam się 8mc i praktycznie do zeszłego roku było niezle ale niestety wszytko wróciło. Teraz po 3 tygodniach mam mały wysyp, buzia linieje a o ustach nie wspomnę bo jak nie daj Boże zapomnę pomadki to nie mogę ich prawie otworzyć tak są suche. Nos czasem krwawi bo śluzówki przesuszone ale nie jest źle. A jak tam u Was? Mam nadzieję, że razem jakoś damy radę ten ciężki czas przetrwać w nadziei, że może być tylko lepiej. Do zobaczenia na forum.
elzbietawys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 21:07   #337
dwudziestkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej też się chętnie dołącze. U mnie problem to niestety nie tylko twarz, ale szczególnie plecy i w mniejszym stopniu także dekolt Przez kilka lat próbowałam już chyba wszystkiego innego, więc zapadła decyzja o takiej kuracji. Dopiero zaczynam (dzisiaj brałam 5 tabletkę - 20 mg dziennie). Rano zauważyłam sporą ilość nowych zmian, ale nie wiem sama czy zaczyna się wysyp, czy może to po prostu gorszy dzień. Poza tym mam zaczerwienione policzki i bardziej drażliwą na zadrapania skórę. Innych objawów jeszcze nie zauważyłam.
dwudziestkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 09:15   #338
tala_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Po jakim czasie nastąpiła u was poprawa? U mnie 23. dzień z Izo, co chwilę tworzą się podskórne gule, które baardzo długo się goją..
tala_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 09:20   #339
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez tala_95 Pokaż wiadomość
Po jakim czasie nastąpiła u was poprawa? U mnie 23. dzień z Izo, co chwilę tworzą się podskórne gule, które baardzo długo się goją..
mam pdoodbnie, chociaz wydaje mi sie ze wyskakiwly by nawet bez tabletek :P na wieksze polecam masc, mi akurat przepisla taka robiona szybciej sie goja, bo takto kilka tygodni masakra...
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:46   #340
makoosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek- mój dziennik.

4 TYDZIEŃ

Wróciłam właśnie z wizyty kontrolnej od dermatologa, dokładnie dziś skoczyłam pierwsze opakowanie Aknenorminu.

Wyniki krwi niezłe, ASP i ALT w normie, cholesterol całkowity podwyższony do 210 (norma 190) a trójglicerydy do 199 (norma 150). Nie są to jednak wyniki wskazujące na konieczność włączenia dodatkowych leków. Trzeba pilnować diety i już (co robię, tylko te słodycze... ).

Skutki uboczne nadal bez dramatu: suche usta (kocham Carmex), lekko łuszcząca się skóra przy nosie i na brodzie, suchość w nosie, bóle stawów (i co dziwne tylko w dłoniach a dokładnie te "kciukowe") i chyba najbardziej uciążliwa wysypka na dłoniach. Myślałam, że jest to jakaś reakcja uczuleniowa na lek ale okazuje się, że jest to nadmierne przesuszenie skóry. Dłonie mam smarować grubą warstwą tłustego kremu i nawilżać jak najczęściej.
Nastrój bez zmian (nawet lepszy), włosy nie wypadają mocniej niż zwykle, nadal noszę soczewki kontaktowe.

Na szyi trwa wojna światów - dorobiłam się wielkiego bolącego wulkanu a to co wyskakiwało wcześniej goi się długo i zostają ślady. Śladami się póki co nie martwię bo są na to różne sposoby, a jeśli chodzi o "efekt oczyszczania" to, jak się dowiedziałam od mojej doktor, przypadłość ok. 20% osób poddających się tej kuracji (u pozostałych efekt jest prawie natychmiastowy...). Oczyszczanie może potrwać ok 2 miesięcy i jest zupełnie normalną sprawą, więc dziewczęta głowa do góry, pryszcze "zaraz znikną"

Tym samym kolejne miesiące przede mną Dawka pozostała ta sama, czyli 40mg/dzień. Kolejna kontrola za dwa miesiące.

PS. W którymś wcześniejszym poście wspominałam o problemie z doborem podkładu. Znalazłam rozwiązanie Tanio nie jest, ale skóra w tej chwili powinna być rozpieszczana więc na niej nie oszczędzam. Cudowne znalezisko to Clarins Extra Firming - podkład ujędrniający (teoretycznie do skóry dojrzałej), nie ma mocnego krycia ale po nałożeniu podkładu i korektora skóra wgląda jak po photoshopie Fajnie nawilża, nie mam żadnych suchych skórek, nie zapycha. Dla mnie bomba - polecam.

Edytowane przez makoosia
Czas edycji: 2016-03-04 o 18:58
makoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 18:11   #341
tala_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
mam pdoodbnie, chociaz wydaje mi sie ze wyskakiwly by nawet bez tabletek :P na wieksze polecam masc, mi akurat przepisla taka robiona szybciej sie goja, bo takto kilka tygodni masakra...
Na bazie czego jest ta maść ?
tala_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-10, 22:11   #342
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

_________________________
42 DZIEŃ KURACJI - 6 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg
  • Waga - 52,5kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 1680mg, 32,3mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 1680mg, stanowi 32,3mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: wysyp się stabilizuje. Twarz wciąż wygląda znacznie gorzej, niż przed rozpoczęciem kuracji, ale przynajmniej wszystkie ropne krosty i podskórne gule zaczynają się chować. Na ich miejscu mam czerwone, widoczne ślady,
- WŁOSY: łupieżu brak, wypadanie się wzmaga. Wiem, że na miejsce straconych włosów zaraz wyrastają nowe, ale nie chce pozbyć się objętości. Łykam biotyne
- SKÓRA: od czasu do czasu używam balsamu, nie zauważam przesuszenia. Krosty na ramionach znikają. Niesamowicie łatwo się ranie i bardzo długo znikają ślady po jakichkolwiek otarciach,
- USTA: pozbyłam się zajadów, pare razy dziennie smaruję nawilżającą pomadką. Nie pękają. Najbardziej polubiłam się z balsamem Tisane, Regenerum i Carmexem.
- OCZY: noszę soczewki kontaktowe, mimo to nie zauwazyłam większej suchości niż zwykle. Na wszelki wypadek jednak noszę ze sobą krople do oczu Systane Ultra

Wyniki badań
  • Triglicerydy - 116 mg/dl <150
  • ALT - 8 U/l <33
  • AST - 13U/l <32


Wizyta u dermatologa
Wyniki mam wzorowe. Nawet lepsze, niż przed kuracją. W związku z tym, lekarz stwierdził, iż konieczność ich powórzenia będzie dopiero za 4 miesiące i wtedy też mam się stawić na koleją wizytę.
Dawka wciąż 40mg/dzień. Łącznie moje leczenie ma trwać 6 miesięcy, co daje dawkę 7200mg i 138mg/1kg.
Po obejrzeniu mojej twarzy dowiedziałam się, że jestem już na dnie i gorzej być nie może . Paradoksalnie to dobra wiadomość. Fotografuje się regularnie od pierwszej tabletki ( a nawet wcześniej ) , za jakiś czas wstawię zdjęcia lub jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę podesłać.

Koszta +- (sumarycznie)
  • - 2 opakowania Axotret'u - 280zł
  • - 2 wizyty u dermatooga - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści - około 250zł
  • - badania - 26zł
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:18   #343
makoosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek- mój dziennik.

TYDZIEŃ 5

Efekty:
faza oczyszczania w toku. Pryszcze nie wyskakują już hurtem ale pojawiają się i to w miejscach czasem zaskakujących (płatki uszu!). Najbardziej cierpi szyja. Wypryski które pojawiają się teraz są jakby mniej "zaognione" i bolące, widać że stan zapalny jest zdecydowanie słabszy, poza tym dość szybko wysychają ale długo pozostaje po nich ślad.
Zdecydowanie zmniejszyła się ilość zaskórników na nosie i brodzie. Przed kuracją wyglądałam jak obsypana makiem, w tej chwili pory są nadal dość duże ale nie widać już czarnych kropek.

Skutki uboczne:
ustąpiły bóle stawów, wysypka i szorstka skóra dłoni opanowana dzięki większej dbalości o nawilżanie i stosowanie na wieczór tłustego kremu z apteki na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry
Włosy suche jak siano, mimo stosowania odżywek po ich wysuszeniu trudno je rozczesać.
Skóra twarzy w niektórych miejscach jest bardzo przesuszona. Rano stosuję Cetaphil ale po kilku godzinach jestem tak "ponaciągana" jakbym padła ofiarą nieudanego liftingu, w niektórych miejscach się też łuszczę. Ale ponoć nie widać tego z odległości metra Poza tym zrobiła się bardzo wrażliwa i piecze.
Usta standardowo suche.

Pytania:
1. czym myjecie twarz? Do tej pory używałam płynów micelarnych do twarzy z Ziaji i żelu z serii Ziaja Med do skóry atopowej (podobny do Physiogelu). Niestety od kilku dni na polikach czuję ogień podczas mycia. Wczoraj umyłam twarz żelem micelarnych Cetaphil i jest to samo.
2. macie jakiś sposób na suche włosy? Szybki i w jednej butelce najlepiej Trochę za leniwa jestem na gotowanie domowych preparatów :P
makoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 10:23   #344
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

_________________________
60 DZIEŃ KURACJI - 8 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52,5kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 2400mg, 46,2mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 2400mg, stanowi 46,2mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Myślałam, że to koniec wysypu, ale kończę drugie opakowanie, a krosty wszelkiego rodzaju wciąż się pojawiają. Gdy porównuje zdjęcie sprzed 20 dni, to niestety teraz jest znacznie gorzej. Gdy coś znika, zaraz obok pojawia się nowa zmiana. Muszę uzbroić się w cierpliwość. Niestety mój podkład z Revolona nie daje się rozprowadzić bez smug. Używam teraz podkładów mineralnych. Pod nie zawsze krem - Cethapil. Próbowałam La Roche Possey - Effaclar H, ale niestety nie nadaje się pod podkład. Stosuję go na noc. Skóra nie jest sucha, dzięki temu, że regularnie ją nawilżam. Wysuszają się jedynie okolice miejsc, na których są wypryski. Zrezygnowałam z olejku herbacianego i wszelkich maści na twarz. Axotret poradzi sobie sam.
- WŁOSY: łupieżu brak, wypadania brak. Postanowiłam, żeby dla ich zdrowia myć je co 3 dni, chociaż mogłabym i co 7. Dbam, wcieram kozieradkę, przed każdym myciem olej, dobra odżywka. Profilaktycznie wcieram jedwab/olejek arganowy w końcówki. Już nie pamiętam co do przetłuszczanie. Oby tak zostało, jestem zachwycona.
- SKÓRA: używam balsamu od czasu do czasu. Wystarcza.
- USTA: Są suche, ale nie tragiczne. Nie pękają, czasami tworzą się zajady. Jest bardzo dobrze.
- SAMOPOCZUCIE: nie zauważam zmian. Szybko się męczę, ale być może to przez anemię. Nie odpuszczam aktywności fizycznej. Mam jedynie mało leukocytów, dlatego często się przeziębiam.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 300zł
  • - badania - 26zł

Cytat:
Pytania:
1. czym myjecie twarz? Do tej pory używałam płynów micelarnych do twarzy z Ziaji i żelu z serii Ziaja Med do skóry atopowej (podobny do Physiogelu). Niestety od kilku dni na polikach czuję ogień podczas mycia. Wczoraj umyłam twarz żelem micelarnych Cetaphil i jest to samo.
2. macie jakiś sposób na suche włosy? Szybki i w jednej butelce najlepiej Trochę za leniwa jestem na gotowanie domowych preparatów :P
1 - używam Physiogelu, po każdym umyciu koniecznie tonik z La Roche Possey + krem (LRP lub Cethapil)
2 - na suche włosy znam pełno sposobów. Ale najlepiej zacznij od olejowania, poczytaj w internecie, na ten temat jest dużo informacji. Gdy dobierzesz odpowiedni olej w zależności od strutury włosów, powinnaś być zadowolona. Chociaż dla początkującej polecam zacząć od babydream fur mama z rossmana . Lub jeśli jednak najdzie Cię ochota na gotowanie domowych preparatów, to wypróbuj olej lniany.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 13:03   #345
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez makoosia Pokaż wiadomość
TYDZIEŃ 5


Pytania:
1. czym myjecie twarz? Do tej pory używałam płynów micelarnych do twarzy z Ziaji i żelu z serii Ziaja Med do skóry atopowej (podobny do Physiogelu). Niestety od kilku dni na polikach czuję ogień podczas mycia. Wczoraj umyłam twarz żelem micelarnych Cetaphil i jest to samo.
2. macie jakiś sposób na suche włosy? Szybki i w jednej butelce najlepiej Trochę za leniwa jestem na gotowanie domowych preparatów :P
A myjesz twarz przy użyciu wody czy bez?
Ja używam wodę tylko jak czuję, że jakoś tak, że nie jest tak źle i mogę użyć wody... Instynkt :p
Ja np. stosuję zachwalany cetaphil, masuję buzię opuszkami, ścieram nadmiar wacikiem, a skóra jest mi za to wdzięczna - miękka i gładka po takim oczyszczeniu

Co do włosów, niezaprzeczalnie polecam każdemu olejowanie. Nie jest to jakiś bardzo uciążliwy sposób, więc myślę, że spodobałby Ci się, zwłaszcza, że świetnie poprawia kondycję włosów
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 09:26   #346
makoosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Pieczenie skóry występuje u mnie bez względu na to czy myję z wodą czy bez, problem pojawia się natychmiast po nałożeniu żelu myjącego na twarz - chłodna woda to pieczenie nawet trochę koi, a samo przecieranie wacikiem, nie jest zbyt przyjemne. Po obserwacji zauważyłam, że to jest kwestia dnia. Są takie dni kiedy jest ok i skóra jest uspokojona a są takie, kiedy w jednej strefie pojawia się zaczerwienienie i piecze jakbym się za mocno opaliła, i nie ma tu różnicy czy używam żelu z Ziaji czy Cetaphilu.
No i mam jeszcze jednego podejrzanego o podrażnianie skóry - róż Clinique, bo pieką mnie głównie poliki tam gdzie go nakładam. Teoretycznie Clinique to kosmetyki do cery z problemami ale kto wie, może jest tam coś co mnie teraz drażni. Odstawię na jakiś tydzień (na polikach i tak mam rumieńce...) i zobaczę czy coś się zmieni.

A jeśli chodzi o polecane przez Was olejowanie to na pewno zainteresuję się tematem, w pracy trochę spokojniej więc będzie co robić . Myślę też, żeby zmusić się do zaprzestania mycia włosów codziennie, choć nie ukrywam, że ten wypracowany przez 15 lat nawyk będzie bardzo trudno zmienić To prawie nałóg...
makoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:19   #347
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

_________________________
70 DZIEŃ KURACJI - 10 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52,5kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 2800mg, 53,8mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 2800mg, stanowi 53,8mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Minęło już 2,5 miesiąca odkąd sięgnęłam po Axotret. Wtedy sądziłam, że po takim czasie będę miała już czystą twarz. W tym momencie jest znacznie gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Obawiam się trwałych śladów/przebarwień/blizn. Jest źle. Tydzień temu miałam kolejny wysyp, teraz powoli się stabilizuje, ale nie zmienia to faktu, iż wyglądam po prostu bardzo źle.
Cera coraz bardziej się przesusza. Jest coraz cieplej, więc zawsze balsam +50 pod krem.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Jestem często zmęczona/niewyspana, ale nie wiem czy to wina leku.
- MIESIĄCZKA: Miesiączkę zawsze miałam jak w zegarku (cykl ok. 28 dni). Na ten moment spóźnia mi się już tydzień. Nie ma możliwości, żebym była w ciąży. Dodam, że nie używam tabletek antykoncepcyjnych wraz ze stosowaniem leku, gdyż to właśnie po ich odstawieniu rozpoczęły się moje problemy.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 350zł
  • - badania - 26zł
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 14:11   #348
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Chciałam Was zapytać czy ktoś z Was ma może skutki uboczne w postaci "pocącego" się nosa i brwi? Chodzi mi o robienie się na nich takich kropelek
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 20:57   #349
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cześć dziewczyny.
A ja mam całkiem inne pytanie, która z Was tyje po braniu izoteku oraz jaka z Was ma problem ze schodzą skórą z obuszków palców, skórek, palców w ogóle? Jest to mój drugi tydzień brania Izoteku 20mg/doba i to są jedyne objawy, które występują u mnie. Dodam, że te wszystkie niespodzianki, gule i chrostki na twarzy bardzo się wysuszają ale Cetaphil radzi sobie z tym doskonale .
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-13, 21:11   #350
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez desireflowers Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
A ja mam całkiem inne pytanie, która z Was tyje po braniu izoteku oraz jaka z Was ma problem ze schodzą skórą z obuszków palców, skórek, palców w ogóle? Jest to mój drugi tydzień brania Izoteku 20mg/doba i to są jedyne objawy, które występują u mnie. Dodam, że te wszystkie niespodzianki, gule i chrostki na twarzy bardzo się wysuszają ale Cetaphil radzi sobie z tym doskonale .

Nie tyje/ nie chudnę - waga w normie. Na dłoniach również nie mam rzadnych zmian. Ciekawy skutek uboczny. Nawilżanie nie pomaga?

_________________________
77 DZIEŃ KURACJI - 11 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 3080mg, 59,2mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 3080mg, stanowi 59,2mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Wciąż tragicznie, kuracja rozpisana na 6 miesięcy. Minęło prawie 3, a ja co chwila mam nowe zapalne stany (głębokie, okropne krosty) Nie wygląda to jak trądzik, nie wygląda to naturalnie. Wciąż wyskakuje coś nowego, wyglądam coraz gorzej. Na czole po prawej stronie pojawiają się zmiany (przed izotekiem, czolo idealnie gładkie). Po jednym wulkanie mam wgłębienie, chociaż go nie dotykałam/wyciskałam. Generalnie obawiam się pozostania nieestetycznych przebarwień/blizn na twarzy i tego, że po leczeniu będę wyglądała gorzej, niż przed.
Ważne! Zaczęłam odczuwać suchość. Mimo braku zmian w pielęgnacji, skóra się łuszczy szczególnie w pobliżu wyprysków. Odchodzi płatami w niektórych miejscach.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Na plecach pojawiły się 4 ogrome ropne, podskórne pryszcze o wielkiej średnicy. Bolą przy dotyku/ ocieraniu się o koszulkę. Nowość Upośledzone gojenie ran to już norma. Łatwo robię się czerwona/pocę się. Wcześniej nie miałam takich tendencji. Moja skóra jest bardzo delikatna.
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Dużo śpię, jestem zmęczona, już troche się podłamuję. Nie tak miało wyglądać moje leczenie. Zamiast poprawy, widzę OGROMNE pogorszenie z dnia na dzień.
- OCZY: Zaczęłam odczuwać suchość. Nie zerezygnowałam z soczewek, ale uwierają coraz bardziej. Uczucie piasku w oku i suchości to norma.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 350zł
  • - badania - 26zł
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 12:41   #351
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Im bardziej nawilżam skórę na dłoniach tym więcej jej schodzi, im jest bardziej miękka, zahaczę gdzieś, zejdzie. Palce mam w okropnym stanie niestety, nie wycinam ani nie odsuwam już nawet skórek. Dostałam maść robioną na zamówienie od dermy, ale tak jak mówię im bardziej nawilżam tym gorzej. A jak wiadomo sucha skóra nie jest ani miła w dotyku ani przyjemna gdy się na nią patrzy.
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 00:58   #352
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

_________________________
84 DZIEŃ KURACJI - 12 TYDZIEŃ
_________________________

  • Trądzik hormonalny po odstawieniu antykoncepcji (wcześniej brak kłopotów z cera)
  • Axotret - 40mg/1 dzień
  • Waga - 52kg
  • Wiek - 20lat
  • Przyjęte - 3360g, 64,6mg/1kg


Optymalna skumulowana dawka to 120(150)mg/1kg masy ciała. Ważę 52kg, planuję przyjąć 7200mg. Daje to 138mg/1kg.
Do tej pory przyjęta dawka, 3360mg, stanowi 64,6mg/1kg masy ciała

Skutki uboczne
- CERA: Krosty wciąż się pojawiają bolące przy dotyku, podskórne, pękają w nocy przy otarciu twarzy o poduszke. Czyste zawsze czoło - wciąż atakowane. Zmniejsza się częstotliwość tworzenia nowych oraz ich natężenie. Skóra zaczyna się coraz bardziej suszyć i odpadać. Stan ogólny kiepski.
- WŁOSY: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SKÓRA: Wypryski na plecach powoli znikają, jednakże skóra coraz bardziej delikatna i cienka.Na
- USTA: Bez zmian od ostatniego wpisu.
- SAMOPOCZUCIE: Mam coraz mniej siły. Trudności z wykonywaniem ćwiczeń na siłowni, zawroty głowy. Nie bolą mnie stawy na szczęście. Dłonie tak delikatne, że byłam zmuszona kupić rekawice. Nawet małe obciążenia powodują odciski na dłoniach.
- OCZY: Suchość, suchość, pustynia. Po obudzeniu odczuwam ogromny dyskomfort - kropelki zawsze w pogotowiu. Czas noszenia soczewek staram się ograniczyć do minimum, zaczynają uwierać. ODCZUWAM POGORSZENIE WZROKU!! Aby to potwierdzić, muszę udać się do okulisty, ale zdaje sobie sprawę, iż widzę gorzej.

Objawy uboczne dopiero się pojawiają/nasilają. Mam nadzieje, że przyniesie to również koniec wysypu i redukcję przebarwień i powstałych śladów potrądzikowych.


Koszta +- (sumarycznie)
  • - 3 opakowania Axotret'u - 420zł
  • - 2 wizyty u dermatologa - 200zł
  • - kremy, pomadki, maści, odżywki - około 350zł
  • - badania - 26zł
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 18:19   #353
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej, ja jestem na 120 dniu kuracji. Powiedz mi czy występuje u cb. zaczerwienie twarzy ?
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 19:55   #354
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Dziś byłam na wizycie kontrolnej i niestety nie jest tak jak być powinno. Schodzi mi skóra z twarzy tylko z tych guli, co powoduje, że wygląda to jak mała ranka, jak zerwanie strupa. Dostałam Aknemycynę w maści i standardowo Izotek tym razem 2/1 czyli jeden dzień po 2 tabletki i jeden dzień jedna. Niestety muszę na wszystko czekać, gdyż nie ma tego u mnie w żadnej aptece od ręki i muszę zamawiać na ☠☠☠☠☠☠☠. Niestety po 3 tygodniach wysypuję mnie tak jak wysypywało, to co miałam na twarzy mam nadal, nic nie zeszło. Jedynie gule się trochę wchłonęły. Dziś zauważyłam, że mój filtr 30 SPF dla dzieci z Nivea okropnie spływa..zna ktoś może jakiś delikatny filtr inny? )
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 20:05   #355
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja jak wrócę z odpoczynku w maju to chyba w końcu sobie odłożę hajs i pójdę do doktorki prywatnie(która wyleczyła kiedyś u mojego TŻ spory trądzik z tego co mówił) i może może przepiszę mi Izotek.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:46   #356
xkasia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Dziewczyny, czy któraś z was używała jakiegoś kremu na blizny podczas przyjmowania Izoteku? Wszystkie stany zapalne mi się zagoiły, rzadko kiedy wychodzi coś nowego, niestety pozostało trochę małych przebarwień. Kwasy oczywiście odpadają, czy są jakieś kremy, które można bez problemu smarować podczas kuracji?
xkasia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 08:21   #357
makoosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Wytrzymaj do końca kuracji i dopiero zajmij się bliznami. Wczoraj rozmawiałam ze swoją dermatolog, zaznaczała żeby teraz nic nie kombinować bo skóra jest mocno uwrażliwiona i będzie z tego więcej krzywdy niż pożytku. A prawda jest taka, że na blizny i przebarwienia sensownie zadziałają tylko kwasy, kupowanie innych smarowideł to strata kasy moim zdaniem.
Na "po kuracji" polecam Skinoren. U mnie fajnie się sprawdził na blizny właśnie.
makoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:19   #358
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Jeżeli masz duże blizny, spytaj o refundację na laser. Po za tym wszystkie kremy prawie mają kwasy, ponieważ musisz bardzo mocno złuszczyć starą skórę, więc odpada. Nie wolno absolutnie nic robić z cerą podczas kuracji. Ja np mam teraz bardzo dużo, czarnych wągrów i sama nie mogę nic z tym zrobić by nie drażnić cery.
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:53   #359
xkasia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Aha rozumie. Na szczęście przebarwienia ładnie mi się goją, chciałam jednak to wszystko przyśpieszyć żeby do wakacji mieć czystą buźke :P

Co do tematu, to bardzo polecam izotek. Nigdy nie miałam większego problemu z trądzikiem, po wróceniu z wakacji (październik) wysypało mnie na maxa, dosłownie wszędzie były zaskórniki, z których robiły się ropne pryszcze. We wrześniu dermatolog przypisała mi epiduo, który przez 4 kolejne miesiące wyciągał kolejne syfy z twarzy i tak wkoło. Stare przysychały, nowe powstawały- nic nie pomagało. Od mojego chłopaka siostra poleciła mi lekarza, który ją wyleczył z trądziku, na szczęście zaryzykowałam, pojechałam i dostałam Izotek. Strzał w dziesiątkę, wysypu żadnego nie miałam (chyba epiduo wszystko wyciągnął), stosuje go już 2 miesiąc i efekt jest ogromny. Z efektów ubocznych- suche oczy (strasznie ciężko prowadzi się samochód, bez okularów przeciwsłonecznych niema szans, wieczorem światła również są strasznie ostre), suche usta, ospałość, ogólnie osłabienie (trafiają się dni, że nie mam kompletnie na nic siły). No i chyba to tyle, ja bardzo polecam. Powodzenia wszystkim, oby to dziadostwo zeszło i więcej nie wracało
xkasia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 22:24   #360
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

No i tak pięknie chwaliłam Izotek, że nic mi nie jest tylko suchość ust i schodząca skóra a tu nagle bam. Dziś na pogotowie z nerkami pojechałam ani to wstać ani leżeć, ból niedotrzymywania. Zastrzyk jakiś przeciwbólowy, skierowanie na badania oraz zastrzyk rozluźniający mięśnie. Tak miałam problem tak brzydko powiem mhm "zrobić siku". Miesiąc czasu i to pierwszy taki poważny problem u mnie. W poniedziałek mam nadzieję, że uda mi się skontaktować z dermatologiem, bo raczej takie ekstremalne wrażenia nie są mi potrzebne. No cóż walczcie dzielnie!
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 18:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.